I sen kan SPRANG DRUNEN 9ebruik - I Uit de Provincie. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 12 DECEMBER 1949 Radecker's Monument voor Waalwijk Gouden Jubileum organist L. H. Both MAAKT celstofwatten DE BIEB' Keus uit 2 modellen 7/. PHI LI PS Sergeant ANDRIES SNIJDERS wordt door zijn vrouw en zoontje Andries, wederzijdse ouders, broers, zusters en verdere familie, een Gezegend Kerstfeest en een Zalig Nieuwjaar toegewenst. 8ANANEN1 SINAASAPPELEN I BANANEN! Op Sonsbeek werd deze zo mer een tentoonstelling van Europese beeldhouwkunst ge houden. Geselecteerd en op onderdelen aangevuld, is het Nederlandse werk van Sons beek naar Eindhoven in het Van Abbe -museum onderge bracht. De „Nieuwe Rotterdamse Courant" geeft van deze ex positie een verslag in 't weke lijks bijvoegsel van Zaterdag 1.1. Wij ontlenen aan deze uit voerige deskundige beschrij ving het volgende, betrekking hebbend op het oorlogsmonu ment in onze gemeente van John Radecker Als gemis werd op Sons beek bij de Nederlandse groep vooral gevoeld, dat John Ra decker niet sterk was verte genwoordigd. Dat had een reden: de verwachting was ge weest, dat hij er het grote gipsmodel van zijn monument voor Waalwijk zou tonen en dit bleek op 't laatste moment onmogelijk, omdat het model dringend naar de bronsgiete rij moest. Te Eindhoven is het nu aanwezig en tezamen met andere werken van de groot ste onzer levende beeldhou wers versterkt het al dadelijk het gehalte van de collectie, hetgeen dan verder aan ande re toevoegingen en schiftin gen er is nu b.v. minder kleine plastiek te danken is. Radeckers twee meter hoge beeld voor Waalwijk stelt 'n mannenfiguur voor, die, even door de knieën zakkend, voor over valt. Mari Andriessen schiep zijn „Man voor 't vuur- peleton", een roerloos en alom bewonderd beeld, zeer inge houden van sentiment; met schroom en devotie behandel de de kunstenaar zijn onder werp, geen greintje theatra- liteit, het werk kreeg typisch het karakter niet van een ge beuren, maar tran de herinne ring aan een gebeuren. De fi guur staat daar als reeds in een andere wereld, een schim, die terugkeert, om bij zijn menselijk lot de gedachten van de levenden te bepalen, die zouden kunnen vergeten. Wij hebben dit beeld in klein en groot formaat nu al ver scheidene malen gezien op nieuw op deze expositie en we moeten er van zeggen, dat het één van die kunstwerken voor ons is, welke bij her haald aanschouwen steeds in tenser gaan leven, al wil ons oog nog altijd enige voorkeur doen gelden voor Andriessens „Concentratiekamp", drie fi guren in een beeldende visie samengevat, welker plastische vormentaal klankrijker is. Wanneer Radeckers beeld gezien wordt als de man, die, door de kogel van het execu- tiepeleton getroffen, voorover valt. lijkt ons dat een te let terlijke vertaling, welke het origineel te kort doet. Het veraanschouwelijkt dit feit. maar daarmee tevens alle lij felijk en geestelijk oorlogs leed, dat doet bezwijken. An driessens figuur is een jonge man, bedeesd bij het aan schouwen van het raadsel van de dood, dat zo dadelijk geen raadsel meer zal zijn, bedeesd en tevens beseffend een offer te zijn en zich aan dit lot waardig en deemoedig overgevend. Radeckers figuur zeer realistisch, zij het dan daarin van een monumenta liteit, waarbij ge aan de sla ven van Michel Angelo moogt denken, een monumentaliteit, die een grote beslissende be weging (de laatste val) vorm geeft en tegelijk een brede en hevige dramatiek tot uitdruk king brengt. Het is evident, dat de beeldhouwer zijn werk in het bijzonder heeft opgevat als een groot, een machtig ge- is een man, gevorderd al in zijn rijpe jaren, geen gestalte, die terugkeert, een gestalte, die tastbaar er nog is, een beeld, dat direct een feit per- sonifiëert en dat een fel en vertwijfeld protest tot uit drukking brengt. De geest van de qua onderwerp niet zo heel veel verschillende beelden, is dus zeer uiteenlopend. Radec ker koos voor zijn figuur een man uit het volk, die van An driessen is aan geen bepaalde klasse gebonden. Voeten, borst, handen en kop, zij zijn bij Radecker menselijk en aards, het leven groefde dit gezicht, de arbeid kneedde deze tors tot pezige kracht en sfneedde deze machtige, knoestige handen. Het beeld houdt niet het raadsel van de dood in, maar het tot verzet stimulerende raadsel, dat het mogelijk is dat zo wreed en zinneloos het krachtige leven kan worden geveld, als een boom in het woud gekapt. Het is heel merkwaardig: wanneer Radecker de levende mens uitbeeldt, geeft hij zijn figu ren vaak iets irreëels, iets mystieks. Nu hij deze man nenfiguur vervaardigd^, die stervend valt, is de uitbeelding baar, dat de ruimte beheerst en ge zijt er van overtuigd de museumzaal benauwt het in zijn spanning dat het dit buiten zal doen, zodat kijkend er naar op de tentoonstelling het verlangen groeit het in zijn definitieve staat te zien, in 't materiaal (brons), waar in het gedacht is, op de hoog te, welke het behoeft om zijn .wezenlijke werking te kun nen geven! Volstaan wij dus met er verder van te zeggen, dat onmiddellijk de zekerheid treft, waarmee Radecker meesterlijk een éénheid heeft weten te geven aan iets, dat zo licht tot dualisme had kun nen voeren, Zijn figuur valt, nochtans streeft zijn beeld ruimtelijk omhoog en wordt het daardoor een in de ruimte ademend plastisch object, zonder hetwelk het geen goed kunstwerk zou zijn. Hij vond en dit is het wonder van dit beeld met zijn dramatische realisme en dat is een uniek blijk van beeldend vermogen precies de balans tussen de rhythmische spanning en de verhevigde expressie. En om een enkel detail aan te wijzen: een wereld van tra giek in voeten en knieën. Weer 'thuis. Onder grote belangstelling zijn A. Sgroot, Havendijkstraat, C. Dirven, Veenestraat en H. Maas, Stadsweg, uit Indonesië terugge keerd. De buurtschappen hadden voor een aardige versiering van de straat gezorgd, terwijl huis aan huis de nationale driekleur wapperde. Vele blijken van be langstelling, voornamelijk in de vorm van mooie bloemstukken, mochten de gerepatriëerden in ontvangst nemen. Dempen Binnenhaven. Uitslag van de gehouden open bare aanbesteding van het dem pen van de Binnenhaven en bij behorende werkzaamheden op 9 December 1949. 1. Suoss, Waalwijk 131740.— 2856.- 2. M. Hoeke, Nieuwendijk 73900.- 1850.- 3. L. Timmer, Dordrecht 96500.- 2000.- 4. W. v. Bree, Dordrecht 65750.- 1990.- 5. W. H. v. Deursen, Dordrecht 65200.- 19200.- 6. J. H. Rovers, Made 63150.- 1600.- 7. Gebr. de Jager, Sliedrecht 63000.— 8. Schapers-de Bont, R'donk 62000.- 2289. 9. Volker, Sliedrecht 61250.- 10. N.V. Lamswaarde, A'dam 60743.- 5800.- 11. Wijnands-Cornet, Werkendam 59782.- 2600.- 12. J. Verwater, Made 59722.- 2500.- 13. Utiliteitsbouw „Bloemendaal" Santpoort 59400.- 2000.- 14. v. Strien en Zn., Udenhout 56540.- 2400.- 15. A. Blijlevens, Breda 56340.- 2300.- 16. v. d. Elshout-de Bont R'donk 54890.- 2200.- 17. Sandbergen en Co., G'berg 49840.- 1800.- 18. J. C. Lodewikus, Raamsdonk 45460.- 5000.- Gunning heeft nog niet plaats gevonden. Geslaagd. Te Tilburg slaagden voor het diploma typen onze stadgenoten: Diny Baars, Lenny v. Riel, Ad. Sinx en Vronie Wiebering. Voor het diploma Steno Jeanne v. Alphen, Miep van Dalen, Lies Verbruggen, D. van Gils. Al deze candidaten genoten hun opleiding bij de Eerw, Zusters alhier. In verband met het gouden ju bileum als organist der Geref. Kerk alhier, had j.l. Zondagmor gen na de godsdienstoefening een korte, 'plechtige huldiging iplaats van de heer L. H. Both. Ds. Vermeulen van Den Bosch, die in de dienst was voorgegaan, sprak namens de Kerkeraad de jubilaris toe en wenste hem van harte geluk met deze dag, waarop de heer Both mocht gedenken dat hij nu 50 jaren lang de zang der gemeente in de godsdienstoefenin gen mocht begeleiden. In de H. Schrift aldus Ds. Vermeulen wordt gesproken van ambtsdragers, maar ook van dienaren. Uw werk was niet dat van een dienaar des Woords, ouderling of diaken, waarin de Heere de heerlijkheid der ambten openbaart, maar Uw dienst als organist der gemeente, was ook een dienst aan de Heere, want dan alleen is' het goed en recht. Als men dit voor de Heere wil doen, dan ontvangt men zelf daar in een zegen. Vijftig jaren lang hebt gij de gemeentezang mogen begeleiden en al waart gij toch nog een jongen van 14 jaar, toch sprak uit Uw dienst al iets voor de Heere en Zijn Kerk te doen. Zeker, er sprak ook uit, uw liefde voor de muziek, maar als het recht is voor de Heere, sprak daaruit toch ook de liefde tot Hem, Die U al die tijd gedragen en gespaard heeft en Die U ge geven heeft dat ge bij dat dienen ook zelf een zegen mocht ont vangen. Een organist moet, zoals Ds. las, ook offers brengen, die daarin zouden bestaan dat hij zich tijdens de dienst moet voorbereiden op de volgende begeleiding: als het maar niet zo is, dat men er on der het Woord niet bij is, want I de Dienst des Woords vraagt de volle aandacht en bij de gemeen te komt de dank voor het Woord uit wanneer de organist bij de begeleiding van de gemeentezang de gemeente al naar gelang meer zal stemmen tot de lof des Hee- ren, of bij een gebed de gemeen te nederbuigt. U staat nu aan de avond van het leven en al zult gij misschien ook.nu nog idealen hebben, zo is het nu toch anders als vóór 50 jaren. Ds. Vermeulen spreekt ten slotte de hoop uit, dat de jubila ris nog lang de gemeentezang moge begeleiden en de lofzang in zijn ziel moge leven waarvan Ds. in deze dienst heeft mogen gewa gen: „Mijn ziel maakt groot de Heere en mijn geest verheugt zich in God", en dat hij eenmaal in moge gaan in het Huis des Hee- ren. De jubilaris dankt zichtbaar ontroerd in hartelijke bewoordin gen voor de waarderende woor den namens de Kerkeraad en de gemeente tot hem gericht, in ver band met zijn 50-jarig jubileum als organist, wat hij zeer op prijs stelt en waarvoor hij zeer erken telijk is. Hij heeft dit werk steeds met liefde en toewijding gedaan en hoopt het nog lang te mogen doen. De jubilerende organist be sluit zijn dankwoord met God de eer te geven, door te verzoeken staande te zingen: „Hallelujah, eeuwig dank en ere", enz. In de consistoriekamer was ge legenheid de jubilaris persoonlijk te feliciteren, waarvan algemeen gebruik gemaakt werd. De praeses van de Kerkeraad, ouderling J. A. Verdoorn, sprak vervolgens nog enkele hartelijke woorden van gelukwens tot de jubilaris, waarin hij opmerkte al achtte hij zich niet tot oordelen bevoegd te mogen zeggen dat de heer Both al die jaren tot te vredenheid van heel de gemeente de gemeentezang heeft begeleid. Namens de gemeente bood spr. de jubilaris als stoffelijk blijk van waardering aan een door de heer A. G. J. van Iersel te Waalwijk geschilderd portret van de heer Both aan het orgel, een herinne ringsalbum met foto en een cadeau onder couvert. De heer Both dankte de gemeente hartelijk voor deze stoffelijke blijken van be langstelling. Een ingekomen schriftelijke fe licitatie van de vroegere predikant Ds. J. Visser, werd voorgelezen: ook van de vroegere predikanten Ds. Hagen, Ds. van Lummel en Ds. van der Kerk, mocht de ju bilaris schriftelijke felicitatie.? ont vangen. Ook wij feliciteren de gouden jubilaris gaarne van harte met dit bijzondere jubileum en wensen hem nog vele jaren in goede ge zondheid toe. Candidaat H. J. Mulder. Bij het j.l. Woensdag in de ver gadering van de Classis Den Bosch der Geref. Kerken, die te Eindhoven plaats vond, gehou den prementoir examen, slaag de Candidaat H. J. Mulder uit Santpoort, beroepen predikant bij de Geref. Kerk alhier en werd toe gelaten tot de Dienst des Woords en der H. Sacramenten. Candidaat Mulder hoopt zich a.s. Zondag aan zijn eerste ge meente te verbinden. Als beves tiger hoopt op te treden Prof. v. Gispen van Amsterdam. Agenda. Dinsdagavond half 8 algemene vergadering Chr. Volksbond. Woensdagavond half 8 winter- lezing in de Ned. Herv. Kerk, waarin hoopt op te treden Dr. H. A. M. v. d. Valk uit Rotterdam. Donderdagavond gemeentever gadering in de Geref. Kerk ter begroeting van de nieuwe predi kant. Kath. Thuisfront. t Contactblad voor onze jongens overzee voor de maand Decem ber, uitgegeven door het Kath. Thuisfront Drunen, is weer in druk. Aan het Decembernummer, dat tevens in het teken van het Kerstfeest staat, is bijzondere aandacht besteed.oWij mogen er onze lezers op attent maken dat bij het secretariaat van Thuis front alhier tegen een prijs van 0.75 nog ledige blikken verkrijg baar zijn, speciaal bestemd voor het verzenden vaiï pakjes naar de jongens overzee. Adres: Annie IJpelaar, Grotestraat 51. Gezinsverzorgsters. Onze dorpsgenote mej. Jo Vis sers, ontving dezer dagen het di ploma gezins verzorgster. Mej. Fien v. Drunen ontving het ge tuigschrift. Triduum. De Eerw. Pater Rekers gaf in de afgelopen dagen 2 maal een triduum, een voor de jongens van de jongenscongregatie en een voor de meisjes der meisjescongregatie. Tot slot werden bij de jongens 23 nieuwe leden aangenomen en bij de meisjes 19. St. Nicolaasacde. De St. Nicolaasactie van de Zonnebloem heeft ook Drunen goed bedacht. Met St. Nicolaas kregen 25 zieken een pakje. Stambockkeuring. Op de najaarsinspectie voor het N.R.S., gehouden door dhr. Goossens uit St. Oedenrode, wer den alhier de volgende dieren in het stamboek ingeschreven Betsie van Adr. van Drunen met 79 punten; Gerda van Adr. Pelders met 76.8 pt.; Betsie van Andr. v. d. Hoven met 78.4 pt.; Beatrix van Wed. C. v. d. Ho ven met 76.6 pt.; Corrie van C. v. Drunen met 78.3 pt.: Ria van C. v. Drnen met 76.9 pt.; Elsje I van Andr. v. Delft met 76.3 pt.; Truus van mej. Joh. Vughts met 78.8 pt.; Annie van de Wed. A. Muskens met 78.3 pt.: Mina van Wed. A. Muskens met 77.3 pt.; Marie van Leon. Klijn met 79.3 pt.: Sjaantje van Fr. Vermeer met 77.6 pt.Dora van Fr. Ver meer met 78.8 pt. Gevonden en verloren. Gevonden: Een linker dames schoen, kleur zwart-wit. Verloren Een lichtbruine z.g. motorband met drie gespen: een actetas, inhoudende kleine da mestassen: een vulpen, kleur zwart, merk Waterman, met gou- pen pen in étui, waarvan de naad los is. De draagklem van de pen houder is stuk. Inlichtingen politiebureau te Drunen. (Zie vervolg berichten Drunen Tweede Blad). ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Vraag en aanbod. Worden gevraagd: Diverse fabrieks- en thuis- stiksters. Mannelijke leerling-stikkers. Modelleur. Ophalers. Overleersnijders. Aflapper. Doorzetter. Bijtuigers. Houtenhakkenzetter. Jongens voor magazijnwerk 14-16 jaar (lederfabriek). Dagmeisje. Diverse schilders. Machine-bankwerker, tevens plaatwerker. Een leerling of aankomend timmerman. Electriciën. Bieden zich aan: Chef (ledermagazijn). Twee typistes. Enige oudere kantoorbedien den voor kantoor- en maga zijn-administratie. Enige mannelijke jongste be dienden met U.L.O. of H.B.S.- opleiding. Twee machine-bankwerkers. Leerling schoenmachine-mon teur. Enige chauffers. Nachtwaker. Winkelbediende. Portier. Dozenvouwer. Aankomend schilder. Metselaar. Tuindersknecht. Diverse hulparbeiders, grond werkers en opperlieden. Huishoudster. Enige winkeljuffrouwen. Kinderjuffrouw. Thuisplakster, omboekster. Aanmelding dagelijks tussen 912 uur v.m. op het Ar beidsbureau Waalwijk, Gro testraat 339, tel. 63. Deze bekendmaking is gel dig vanaf 12 Dec. tot en met 17 December 1949. Het Arbeidsbureau Waal wijk verstrekt ook inlichtin gen aan adspirant-emigranten VOORSTELLEN VAN GED. STATEN VAN NOORD-BRABANT. Ged. Staten van Noord- Brabant hebben zich met de volgende voorstellen tot de Staten van Noord-Brabant ge richt: Een subsidie te verlenen van 2000 voor het jaar 1950 aan de Raad van Overleg voor schoonheidsbescherming; Ter bevordering van de rei niging en ter voorkoming van verontreiniging van de rivier de Donge en haar zijtakken, de gronden en wateren, gele gen in de waterschappen „De Donge" en „de Beneden Don- ge" tot een waterschap te ver enigen; Enige waterschappen in 't gebied van de Beneden Don ge op te heffen en wel de volgende negen: „De Gecom bineerde Donge-polders", „de Oostpolder onder Raamsdonk, Waspik en 's-Gravenmoerse Vaart", „de Polder van 's-Gra- venmoer", „de Dongendijkse Polder", „de Gecombineerde Willemspolder", „Het Krom- gat", „de Republiekpolder", het Eendennest" en „Be oosten de 's-Gravenmoersche Vaart". MINISTER IN 't VELD IN BRABANT. De minister van wederopbouw heeft een bezoek gebracht aan Tilburg en daarbij medegedeeld dat een extra bouwvolume wordt toegewezen aan onze provincie, behalve het reeds toegestane. In 1950 wordt in totaal voor 1450 millioen aan bouwvolume be steed. Voor bedrijfsbouw wordt alleen 300 millioen toegestaan. BRABANTS JAARBOEK 1949. Binnenkort zal 't Brabants Jaarboek 1949 verschijnen, dat wordt uitgegeven door 't Provinciaal Genootschap van Kunsten en Wetenschappen in Noord-Brabant. Waren het tot op heden de „Handelingen", die telkens met een tussenruimte van 2 of 3 jaar werden gepubli ceerd, thans zal als voortzet ting hiervan elk jaar een Bra bants Jaarboek worden uit gegeven. Het Jaarboek 1949 bevat bijdragen van vooraanstaande personen op wetenschappelijk gebied, die uit economisch, cultureel en historisch oog punt het belang van onze pro vincie belichten. Prof. Dr. W. R. Heere schreef een artikel in het Jaarboek over :„Noord-Brabant cultu reel en economisch in de ko mende jaren". Dr. H. van Velthoven ont wikkelt de Brabantse gedach te voor wat betreft de plaats, die ons gewest in Nederland toekomt en de oud-rijksarchi varis in de provincie Noord- Brabant, Mr. J. P. W. A. Smit, leverde een studie over 't wa pen van de provincie. Naast een aantal foto's en reproducties van oude pren ten, treft men in 't Jaarboek een zeer uitgebreide litera tuur-lijst aan, bevattende werken, die sinds de bevrij ding over Brabant zijn ver schenen. ELKE ZONDAG AUTO RIJDEN, MAAR OP DURE - BENZINE. Na 31 December zal het Zon - dagsri,verbod voor motorrijtuigen voerdrnCewPniCUWuWOrdcn in9e~ het wet anncer het parlement van 7 mWerP tot verhoging zal hehhnVOCrreChten °P bfnzinc zal hebben goedgekeurd, zal de hogere benzineprijs vanzelf leiden -r. I 'TT, DEEL DER KOLENBONNEN VERLIEST GELDIGHEID. Met ingang van volgende week Vrijdag verliezen de volgende losse kolenbonnen hun geldigheid: rantsoenbonnen „Brandstoffen 11 eenheden 1949/1950", rantsoen- ?9«/19'50'-an?tO''en 6 CCnhcden n i rr' e rants°enbonnen i'olo" 1 eenheid 1948/ 949 en rantsoenbonnen „Brand stoffen voor a.s. moeders". bonnen moeten dan ook uiterlijk op 15 December bij een brandstiffenlcverancier worden in geleverd. PELT UNO-COMMISSARIS VOOR LIBYE. De Nederlander Adriaan Pelt, assistent secretaris-generaal van de Verenigde Volkeren, is door de subcommissie voor Libye aan gewezen nis hoge commissaris van de UNO voor deze vroegere Italiaanse kolonie. Deze voor- dracht moet door de Algemene Vergadering worden bekrachtigd. Verwacht wordt, dat de Assem ble hierover nog deze week zal stemmen. Hij is sindsdien al benoemd. WEER AANTAL GROTE VERLOVEN. Met ingang van 20 December kunnen tot de Landmacht en de Luchtstrijdkrachten behorende dienstplichtige onderofficieren en korporaals met kaderopleiding, die vóór 1 Januari 1947 zijn op gekomen, met groot verlof wor den gezonden, indien zij diensten in Europa verrichten. Deze rege ling geldt ook voor dienstplichtige korporaals zonder kaderopleiding -n soldaten, die vóór 1 Januari 1949 zijn opgekomen, mits zijniet behoren tot de voorjaarspioeg 1949. Bovendien mogen door hun vertrek geen organieke tekorten ontstaan. Personeel van de L.S.K. dat een technische vakopleiding geniet of heeft genoten, gaat met groot verlof, nadat het 24 maan den in werkelijke dienst is ge weest. Met ingang van 1 Maart 1950 kunnen de dienstplichtige onder officieren en korporaals met ka deropleiding, die vóór 1 Juni 1947 zijn opgekomen, met groot verlof worden gezonden. CANADA LAAT 10.000 NEDERLANDERS TOE. Canada zal in 1950 tienduizend Nederlandse bóeren-immigranten toelaten. Sommigen van hen zul len zich waarschijnlijk bij bloed verwanten voegen die reeds boer derijen in Canada bezitten. SUIKER NIET GOEDKOPER. Naar minister Mansholt mede deelt, is het om technische rede nen niet mogelijk over te gaan tot verlaging van de prijs van suiker. In de onderhandelingen, die thans worden gevoerd met de Stichting van de Arbeid over lo nen en prijzen, zal ook de prijs stijging van het varkensvlees èn het feit, dat een gedeeltelijke te gemoetkoming door prijsverlaging van de suiker achterwege zal blij ven, onderwerp van besprekingen uitmaken. U ZELF UW KERST-ETALAGE Wij hebben rollen ui if MARKT 11 WAALWIJK I w Postbode of aannemer boer of ambtenaar voor ie dere man, jong of oud betekent een Philips „PhiliShave" elec- trisch droogschcerapparaat een ongekend gemak. -K-Wend U tot Uw handelaar voor een demonstratie. STAALBAARD IVOOR /47 STAALBAARD STANDAARD I 39.. N V. Phi lip» Verkoop-Maatschappij voor Nederland - Eindhoven Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling, ontvangen bij mijn terugkeer uit Indonesië, namens mijn Moeder, Broers en Zusters, in het bijzonder aan mijn fami lie en aan alle bewoners van de Hoge Zandschel, voor het prachtige cadeau. H. VAN DER SCHANS, Hoge Zandschel 45, KAATSHEUVEL. Langs deze weg betuig ik mijn hartelijke dank aan Familie, H.H. Geestelijken, Kath. Thuisfront, Burgemees ter, Vrienden en Kennissen, voor de vele bloemen en ca deautjes en de prachtige ver siering, ontvangen bij mijn thuiskomst uit Indonesië. Dpi. Soldaat A. AKKERMAN Havendijk 7-2, WASPIK. Leger no. 260503076 G.L.M, MAKASSAR Vanaf heden voor ledereen 1 POND BANANEN verkrijgbaar. Teven» hebben wij een grote pertij PRIMA SPAANSCHE SINAASAPPELEN aangekocht Bij eenkoop van een kilo prima Sinaasappelen heeft U recht op eenkoop ven 1 kilo banenen, totaal voor de prijiven 12.60. DAMES WENSCHT U EE^ SLANKE LIJN? Gebruik dan dagelijks onre speciale SINAASAPPELEN 75 ets. per kilo. PROBEERT U EENS EEN SINAASAPPEL-KUUR succes verzekerd Stationsstraat 21 WAALWIJK. Telefoon 337 Aanbevelend, H. KLEIJN-TUMMERS

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 3