lip O At 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 27 DECEMBER 1949 3 J. T. Belangrijk nieuws van 't Sportpark de gemeente slechts over 3 hotels en 3 pensions met zeer beperkte logeergelegenheid en een sport- en wandelpark, dat laatstelijk uitne mende diensten bewezen heeft bij de opzet der zeer geslaagde in dustrie- en middenstandstentoon- stelling. En dan te weten, welk een natuurpracht de gemeente nog rijk is in de Loonse Duinen, de uitgestrekte heiden en bossen, wel ke zorgvuldig door de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumen ten en de Levensverzekeringmij. „NoordBraband" bewaard blij ven, waar een tiental officiële fiets- en wandeltochten zijn uit gestippeld door een orgaan als de Provinciale Vereniging voor Vreemdelingenverkeer in Noord- Brabant, waar prachtige jachtter reinen gelegen zijn en ruiterpaden tot paardensport uitnodigen, doch waar slechts één uitspanning „De Roestelberg" is gelegen op het domein van de gemeente, ter ver pozing en verkwikking van allen, die van de natuurrijkdom profi teren. Hoeveel nuttiger zouden de „na tuurlijke hulpbronnen" der ge meente besteed kunnen worden: a. voor eigen bevolking, die een magnifieke ontspanningsmo gelijkheid toch voor het grijpen heeft (en daar ook gebruik van maakt) maar bovendien belang rijke neveninkomsten uit hei vreemdelingenverkeer zou kunnen putten; b. voor de gemeente in zijn geheel, die niet alleen vermaard heid in den lande zou kunnen verkrijgen als touristencentrum, maar ook de roep der plaatselijke nijverheid zou kunnen verbeteren en het gehele welvaartsstreven hogere bloei en bekendheid zou kunnen geven. De reclame der ge houden vaktentoonstelling zou hiermede duurzaam bestendigd worden en profiteerde reeds van het natuurschoon van het sport en wandelpark als uitermate ge schikt terrein te bezigen. c. voor de omliggende plaat sen en de gehele provincie, wan: neer we slechts letten op de be tekenis van buitenplaatsen als Oisterwijk, Vught, Princenhage enz., die alle aan de rand van grote steden zijn opgebloeid en wier faam terecht tot buiten de Provincie weerklank heeft gevon den. Gelijk de schoen- en lederin dustrie diep wortel heeft gescho ten in Loonopzand door een juis te beoordeling van de geografi sche arbeidsverdeling van een drietal eeuwen geleden, kan mo menteel wederom van de geogra fische gesteldheid geprofiteerd worden tot verbreding en ver- 'spreiding van het sociaal-econo misch fundament der gemeente. En in Hoofdstuk IX terugko mend op dit belangrijk punt schrijft het rapport op bladz. 142: „Dat niet slechts nijverheidsin stellingen een vruchtbare verbre ding van het werkgelegenheids- fundament betekenen, is na hoofd stuk VII wel duidelijk: opvoering van toeristische accomodatie biedt ten deze nog luisterrijke zgn. „uit wijkmogelijkheden. Ook hier kan een bijkomend motief tot groter stuwing in deze richting aangevoerd worden: een goede vorm van tourisme is een permanente reclame voor de in de touristenplaats beoefende midde len van bestaan. En groter be kendheid met Loonopzand's wel vaartsstreven is juist een van de voornaamste desiderata (vereis ten), welke de gemeente tot in het jongste verleden gemist heeft. Bepaalt het rapport zich in dit punt tot het algemene, mogelijk komt het gemeentebestuur in de naaste toekomst reeds tot de be slissing over details, waar het grote werkverschaffings-object, de ujtbreiding van ons Sport- en Wandelpark tot het mooiste na tuurpark van geheel ons land, in Den Haag de officiële goedkeu ring ontving en de verdere uit voering afhangt van de wijze, waarop deze aangeboden moge lijkheid tot groter bloei en be kendheid van onze gemeente in de toekenning van de nodige uit gaven wordt gewaardeerd. Een brandweerman van formaat. Als de gemeente Kaatsheuvel vandaag 27 December de heer H. P. Dekkers, momenteel Opper- brandmeester van de Gem. Vrijw. Brandweer, huldigt met zijn zeld zaam brandweer-jubileum, dan er kent zij daarin de verdiensten van een brandweerman van for maat, die een sieraad is van het corps en steeds een voorbeeld was voor zijn mannen. De heer H. P. Dekkers werd 17 December 1879 te Capelle ge boren en was vanaf 1909 reeds in dienst van de vrijwillige brand weer der gemeente Capelle. Toen hij in 1913 naar Kaats heuvel vertrok en zich vestigde in de bekende zaak in de Hoofd straat, werd hij direct bij de Vrij willige Brandweer van Kaatsheu vel ingelijfd. Zijn volle overgave aan zijn taak en daarbij vooral zijn practische kijk op het brand weerwezen en het het blussings- werk bij de voorkomende branden waren oorzaak, dat hij op 27 De cember 1924 benoemd werd tot Opperbrandmeester van de Vrij willige brandweer. Vele en belangrijke branden zijn onder zijn leiding bestreden, waardoor veel verder onheil voor komen werd. 2owel bij de manschappen als bij de officieren der Brandweer en Inspectie is de heer Dekkers een graag geziene en gewaardeerde figuur, en velen konden dan ook van zijn rijke ervaring genieten. De onbaatzuchtige liefde vooi het brandweerwezen bewees de heer Dekkers vooral voor de vol le 100 bij het overgeven van 't commando op last van de over heid in 1935, toen in bijna alle ge meenten de leiding in handen van het hoofd van Gemeente-werken werd overgedragen. Zijn royaal standpunt daarbij ingenomen en vooral zijn aangename omgang en blijvende volle medewerking zijn voor allen een voorbeeld. Is thans het brandweerwezen reeds voor een zeer groot deel ge moderniseerd en verbeterd, vroe ger moest onder veel moeilijker omstandigheden en met veel pri mitiever middelen het werk ver richt worden. Wij noemen nog als grote branden tijdens zijn commando- periode: v. Dordtmond, Pennock, Schrauwers, De Emza, Schilders, Mikkers. Tijdens de grote brand in Sprang-Capelle in 1935 en tijdens de bezetting werd door de vrij willige brandweer onder zijn lei ding krachtdadig hulp verleend. Er is dus alle reden orn de heer Dekkers bij zijn 40-jarig jubileum als Brandweerman en zijn zilve ren jubileum als Opperbrandmees ter in Kaatsheuvel te huldigen. Tijdens de receptie, die van daag wordt gehouden zullen de jubilaris de onderscheidingen van deze diensten officiëel worden uitgereikt. Een Kerstviering en een afscheid De jongens van de St. Jans- school vierden Vrijdagnamiddag in de zaal van de heer J. v. Dun een Kerstfeest, waaraan het af scheid van de Eerw. Broeder He- radus, die een drietal jaren in Kaatsheuvel bij het onderwijs is werkzaam geweest, verbonden was. Door een groep kleine acteurs onder regie van de eerw. Broeder Villibertus, werden verschillende aardige taferelen van het Kerst gebeuren op stichtende wijze uit gebeeld. Na de aanbidding der drie Ko ningen werd de eerw. Broeder He- radus ten tonele geleid om op zinnebeeldige wijze door de Moe der van het Goddelijk Kind zijn uitzending naar de missie van Ja va te ontvangen, om ook daar de blijde boodschap te gaan brengen. Dan volgde het afscheid in een sfeer van spontaniteit en vrolijk heid. Iedere klas kwam hierbij op zijn eigen wijze met zang en voor dracht, spel en declamatie uit. Op nieuw bleek weer eens welke ge boren toneelspelertjes er onder de jeugd schuilen. Hier geen planken koorts of bleuheid, doch een vrij heid in woord en spel, dat de wa re aard van de jongen typeert. Bi; het slot werd de missionaris een kostbaar geschenk aangeboden bestaande uit een projectietoestel met een hele verzameling projec tieplaten, dienstbaar voor het on derwijs aan de missiescholen. Broeder Heradus dankte harte lijk voor de hulde en de geschen ken, waarop met een spontaan „Hij leve lang" de middag gesloten werd. In afwijking met ons be richt van vorige week, deelde Broeder Heradus mede, dat als vertrekdatum 13 Januari is be paald, daar op die datum ook de Eerw. Broeder Gennardus de heer Balvers een echte Kaats- heuvelse jongen, naar dezelfde missie op Java vertrekt. Dc Schoen 1949. „De Schoen 1949" heeft gun stige resultaten opgeleverd. Dat is een bekend feit. Doch veel meer weten de inzenders op deze show nog niet. 't Is daarom voor de medewerkers aan „De Schoen 1949" een aangename verrassing geweest, dat ze dezer dagen een invitatie van het bestuur mochten ontvangen, voor Dinsdagavond 27 December in Euphonia, waar in hen werd bekend gemaakt, dat in een slotvergadering van deze avond verantwoording zal wor den afgelegd van het beheer. De ze vergadering zal een enigszins feestelijk karakter dragen, waar om ook de dames van de inzen ders en van de verschillende com missie-leden mede genodigd zijn. Kerstspel in de St. Joseph-par. bazuingeschal uit de kerktoren kondigt de aanvang van het spel aan. En... van alle zijden stro men belangstellenden toe om het spel te volgen en mee te leven. De Bernardusschool was de plaats waar de in bethlehem ingeschre venen zich moesten aangeven, dieskwamen Maria en Jozet van daaruit zoekende naar een nachtverblijf .opgewandeld. Maar ook tal van herders met blokflui ten, dansende en zingende in volkse vrolijkheid, trekken ter schole op en volgen met het volk, de weg, die Maria en Jozef gin gen. In een grote stal voor de kerk opgesteld, vinden Maria en Josef een onderkomen en daar volgt dan de aanbidding door de Herders, die weer van alle zijden opkomen en blokfluitspelend en zingend, zelf dansend voor de als klein kind geworden Godheid, hun gevoelens uiten. Er was weinig tekst, voorgele zen door de microfoon, goed ver zorgde zang door het knapenkoor van de St. Jozefkerk met enkele mannenstemmen onder Broeder Simons gedegen leiding, doch er was veel, zeer veel publiek, waar op de eenvoudige kerstvertoning een diepe kerst-indruk maakte en de kerststemming wekte, die dit spel als doel beoogde. Het elec- tro-technisch bureau Beekmans verzorgde de geluidsinstallatie. De Eerw. Broeder Overste Jonathan had de algehele leiding. Duivensport. Er was met de beide Kerstda gen veel belangstelling in café C. v. Wanrooij in de Mgr. Völker- straat voor de duivententoonstel- ling, die daar gehouden werd en waar prima materiaal was inge zonden. De heren Gebr. Claassen uit Tilburg hadden de vogels ge keurd en de volgende bekroningen toegekend: Oude doffers: 1 en 4 A. Hoff mann: 2 en 3 W. Mandemakers, 5 C. Laros en 6, 7 en 8 H. Klis. Oude duiven: 1, 2 en 5 Ant. Hoffmann, 3 Chr. v. Wanrooij, 4 H. Klis en 6 C. Laros. Jonge doffers: 1 W. Mande- makers ,2, 3 G. Kemmeren, 4 J. Laros, 5 C. v. Wanrooij en Chr. van Wanrooij. Jonge duiven: 1 P. Grootswa- gers, 2 Fr. Snoeren, 3 en 7 C. v. Wanrooij, 4 C. Laros, 5 W. Man demakers, 6 C. Laros, 8 J. van Boxtel. Beste doffer van de tentoon stelling Ant. Hoffmann 9 (oud) beste duif eveneens Ant. Hoff mann (oud). Agenda. Dinsdag 8 u. n.m. Slotvergade ring in Euphonia van „De Schoen 1949". Dinsdag 27 Dec. 8 uur n.m. Kerstviering K.J.M.V. zaal J. Smit Woensdag 7.30 uur n.m. repe titie gemengd koor Bel Canto. Woensdag 8 u. n.m. repetitie Kon. Harm. Kon. Muziek Gez. Euphonia. Woensdag 8 u. n.m. Apollo- theater „Calcutta". Toegang 14 j. De geruchten over een groots uitbreidingsplan van het Sport park in Kaatsheuvel die reeds enige tijd de gemoederen in be weging hebben gehouden, kunnen als zodanig voor afgedaan worden beschouwd. Want de geruchten zijn inderdaad voor de volle honderd procent werkelijkheid geworden. Het Sportpark gaat een ge daanteverandering krijgen, waarover iedereen verstomd zal staan. Als over enkele dagen de eerste spade in de grond gesto ken wordt, zal er een paar jaren een bedrijvigheid heersen, die het bestaande zullen uitbreiden en omtoveren in een re creatieoord van ongekende schoonheid. Naast sportvelden voor allerlei doeleinden, zullen er waterpartijen komen voor de zwem- en andere watersport. Twee nieuwe wegen zullen de toegang en de afvoer vergemakkelijken. Als nummer één staat op het werkprogram vermeld, aanleg van het nieuwe hoofdterrein voor D.E.S. Dit nieuwe terrein dat ten Westen van het bestaande hoofdterrein zijn plaats zal krijgen en aan alle eisen zal voldoen, wordt omgeven door een sintelbaan voor de athletiek. Overvloedige staantribunes zijn in het plan opgenomen, maar het zal niet volmaakt zijn zolang geen overdekte hoofdtribune de kroon op het werk zal zetten. Daarom heeft de Supportersclub D.E.S.K. het plan opgeno men een uitgebreide Tribunefonds-actie op touw te zetten, die ook dit nog tot werkelijkheid zal maken. Het hangt van uw aller steun af of dit inderdaad verwezen lijkt zal worden. Wij hopen en vertrouwen van alle inwoners een sportieve spontaniteit te ondervinden indien van tijd tot tijd een beroep op hen wordt gedaan dit fonds naar vermo gen te steunen. Werkt allen mee, om Kaatsheuvel dat te geven, waar het later zelf profijt van kan trekken. P. B. DE UITSLAGEN. Zuid I HelmondiaRBC PSV— Sitt. Boys KerkradeBrabantia NoadMVV LimburgiaVVV t Zuid II EindhovenJuliana MauritsLonga BWBleijerheide 2e Klasse A De ValkSchijndel TOP—DESK 3e Klasse ODSUno Animo WSC—Blauw—Geel 0—1 5—1 afgel. afgel. afgel. afgel. 6—0 4—1 5—0 3—2 5—1 3—2 UDI—Boxtel 3—1 Best VooruitBaardwijk 31 HaarsteegSCB afgel 4e Klasse C N. Gedacht—RKOSC 0—3 Vlijm. BoysOpijnen 31 4e Klasse D WSJHeusden 11 Waspik—RKFSV 0—0 VoabRaamsdonk 10 W.S.C. WINT VAN BLAUW-GEEL 3—2. Ruststand 30 Een verre trap van de op gestelde van Delft, die Adel VRAGEN en MENINGEN van onze lezers Een antwoord op de inzender over biljarten. Een wedstrijdprograma wordt overal tevoren bekend gemaakt en we nemen aan dat iemand die op de commissievergadering is ge weest, dit ook wel weet, trouwens hij geeft zelf toe dat het wed strijdprogram „in zijn hand werd gestopt." Dat de heer v. d. Hout wed strijdbiljart moe is, heeft met dc hele zaak niets te maken. Daar offeren zich wel meer mensen op voor de sport, doch dit zet men niet in de krant. Als men moe is, gaat men rusten. Gemist kan iedereen worden. Groten der aarde dachten dat ze ook niet ge mist konden worden, doch de ge schiedenis leert anders. Als u de wedstrijden beu bent dan bent u wedstrijdmoe en dan moet men gaan rusten, dat is het beste voor de goede geest en niet zoals de heer v. d. Hout denkt. Lees daar de sporttheorie maar eens over na. Verdre heeft het er niets mee te maken dat de heer v. d. Hout het kampioenschap gratis aan de wed strijdleider wil geven. De wed strijdleider wil van u geen kampi oenschap, doch wil wel kampi oenen en hij gunt iedereen het kampioenschap. Als dit de opmerking is van de heer v. d. Hout naar aanleiding van het geschrevene, dan willen wij opmerken dat in de sportver- slagen heel dikwijls dergelijke uit drukkingen gebruikt worden. Tot slot vele groeten en rust lekker INZENDER. Naar aanleiding van de verga dering van de K.V.P. te Kaats heuvel wil ik het volgende nog even naar voren halen. Kaatsheuvel heeft 1100 beta lende leden en dit is een prestatie voor zo'n gemeente. Die hiervoor gezorgd heeft, heeft wel de groot ste prestatie geleverd. De heer Jan Beerens is een ge weldenaar op dit gebied. Hij is het die zorgt dat het ledental zo groot is. Hij is het die dag en nacht in de weer is voor de K.V.P. Wat zijn wij eigenlijk al len dan lakse leden. Kunnen wij de heer Beerens dan niet meehel pen om het ledental nog groter te maken, of zorgen dat dit leden tal minstens zo blijft? Als wij allen zo actief waren als de heer Beerens, zag het er misschien anders uitLater, als Nederland in nood is, dan begin nen we weer te klagen. Maar.., we zijn zelf veel te laks. Daarom handen ineen. Laat de organisatie aan de heer Beerens en laat ons allen gezamenlijk me dewerken dat de K.V.P. bloeiend blijft. De heer Beerens heeft in de moeilijkste tijd van de K.V.P, 'n buitengewone prestatie geleverd. INZENDER bergs plaats onder de lat in nam, was ver over de Veg helse backs gezeild. Met zijn felste sprint was Piet Blijle- vens in het ❖rije veld geflitst en met een keurig schot be wees hij overduidelijk de technische meerderheid van WSC, door onbereikbaar voor de Blauw-Gele doelman voor de derde maal de bal in de touwen te jagen. Reeds bij het begin had Harry Spijkerman, gelanceerd door de best spelende Mus kens, een voorzet gepresen teerd aan Piet Blijlevens, maar zijn keurige kopstoot deed de bal in keepers han den belanden. De WSC-linie, basis van deze verdiende overwinning, had de veld- meerderheid gekregen. Brok, technisch vaardig en vonop routine, was met Knepflé, degelijk als steeds, geleidelijk meer in contact gekomen met de daarvoor opererende Mus- kens en de van plaats ver anderde Aarts. Laatstgenoem de dreef mee op zijn techniek en routine, geenszins meer op snelheid, die hij bewust tekort kwam. Maar Muskens voelde de ruggesteun der kanthalffs en zijn vrije opstelling en listige schijnbewegingen werden tel kens en telkens weer een ge vaar voor de Veghelse achter hoede. Linksbuiten Spijker man had de ballen steeds als op een presenteerblaadje ge kregen, en zijn voorzetten hadden veelal de juiste leng te. Op een cross-pass van Chr. Aarts kreeg hij weer zo'n kans en diens voorzet kwam buiten bereik van de backs, maar juist goed voor de volop spur tende Blijlevens, die zich niet bedacht en 10 liet noteren. Juist tevoren waren de ach- terwaartsen van WSC met v. Meeuwen als stopper, Schie- don als ruimer en Pulles met de nodige techniek en beste tackle een goede derde geheel geslagen. De paal stond Van Delft terzijde en de bal kaat ste het veld in. Wel betere schutters bij Blauw-Geel, maar lang niet die kansen die WSC kreeg. Een magnifieke corner van Spijkerman werd door Piet Blijlevens met een gedeci deerde knik achter de Veg helse doelman geplaatst; 20. Nerveus was v. Delft wel, toen de volgende Blauw-Gele aanval de bal voorbij hem in de WSC-doelmond bracht, maar Frans Pulles redde op de lijn. En toen verrichtte Piet Blij levens de hattrick met zijn snelste spurt en een prima schot. Slechts v. Delft had de bal vóór hem aangeraakt; 3—0. Daarmee was het rusten. Wel hadden de Blauw-Gelen kans gezien de WSC-doellijn met de bal te passeren, maar de referee had reeds gefloten voor ongeoorloofd aanvallen van de doelman. Na de thee waren reeds bei de doelen in gevaar geweest, toen een corner op het WSC-- doel de bal voor het hoofd van de Veghelse middenv. bracht, die de kans dankbaar aan vaardde; 31. Een tijdelijk overwicht van Blauw-Geel deed de WSC-achterhoede even wankelen, met als resul taat midden in de twede helft een prima schot van één der voorwaartsen. Onhoudbaar voor v. Delft overigens. Het harde werken van Brok Muskens, Knepflé en Jos Blij levens kon in het laatste kwartier de druk op het doel doen minderen. Aarts werd vervangen wegens een bles sure door v. Heijst, die rechts buiten ging spelen. Éénmaal had Blijlevens nog de kans, maar de kopstoot uit de vrije trap was te scherp gericht. De aanvallen waarmee Bl.- Geel de wedstrijd besloot, wa ren slechts een formaliteit. WSC had verdiend gewon nen. BEST VOORUIT -JULIANA 3-1 Het is in feite een hopeloze taak om van deze ontmoeting een verslag te maken. Het terrein van de thuisclub verkeerde in een toe stand dat het onbegrijpelijk is dat de K.N.V.B. een dergelijk veld goed kan keuren. Het was één zandvlakte met aan de kanten af en toe wat gras. Daarbij kwam dat scheidsrechter Leenhouwers totaal niet voor zijn taak bere kend was. Zijn optreden heeft de ze ontmoeting een aanfluiting ge maakt op het meest elementaire begrip sport. Om enkele voor beelden te noemen. Een penalty, aan Baardwijk toegekend voor de rust, kon eerst genomen worden nadat er tussen de spelers aan de ene kant en de scheidsrechter aan de andere zijde 8 minuten gede batteerd was. In de tweede helft was dit nog erger. Op een gege ven moment kregen de geelzwar ten binnen het strafschopgebied een indirecte vrije trap te nemen. Niet minder dan 12 minuten wa ren nodig voor aan dc beslissing van de referee gevolg gegeven kon worden. Het publiek bevond zich op het speelterrein. Nog nooit hebben wij gezien dat een Baardwijk speler een vrije trap nam temidden van thuisclubsup porters. Dit alles liet de heer Leenhouwers toe en het is te be grijpen dat onder dergelijke om standigheden het begrip sport ver, heel ver te zoeken was. Het was een aaneenschakeling van onaangenaamheden, waarbij bij een dergelijke mentaliteit de thuis club in het voordeel was. Het aantal kansen, die de scheidsrech ter onderbrak door ten onrechte voor offside te fluiten, waren le gio. Over de wedstrijd zelf, als we deze ontmoeting zo willen noemen, kunnen we heel kort zijn. Reeds in de eerste minuut nam Beste de leiding, toen de onwennig heid van het slechte terrein de bezoekers parten speelde en de thuisclubmidvoor van dichtbij doelpuntte, 10. Na deze stand hield ieder reeds zijn hart vast. De partijen maakten er van wat er onder deze omstandigheden van te maken was. Het was een ge lijk op en neer gaand spel, totdat het bovenomschreven eerste grote incident ontstond. Ondanks alles wist Aarts de strafschop te be nutten, 1 1. Na de hervatting werd er nog minder gevoetbald dan daarvoor. De thuisclub nam bij verrassing wederom spoedig de leiding, toen haar rechtsbinnen op onoirbare wijze doorzette en v. Os kansloos passeerde, 2—1. Steeds onaangenamer werd de verhouding. Tegen dit element stond Juliana machteloos. Elke kans om te scoren werd haar al dan niet ten onrechte ontnomen. En toen spedig daarop het twee de grote incident ontsfond, schud de de geelzwarte ploeq haar enerqie van zich af. Het was strijden tegen de bierkaai. Dank baar profiteerde hiervan de thuis club. die uit een vrije trap 3—1 liet noteren. Het eindsianaal, dat tameliik kort daaroo klonk, was een opluchting voor ieder die de sport nog ziet als 'n ontsoanning. Wanneer zal de K.N.V.B. te- qen dergelijke arbiters eens maat regelen nemen Wil de voetbal- snort zich niet sooediq in een ont stellend dalende liin gaan bewe nen. dan is een streng en onnar- tiidiq optreden teqen deraeliike excessen toch wel een eerste ver eiste. R.W.B. De wedstrijd Right 'Oh RWB vond wegens terrein afkeuring geen doorgang. RWB 2 speelde een thuis wedstrijd tegen Willem II4 en behaalde een verdienstelijk 33 gelijk spel. RWB 3 stelde danig teleur door met grote cijfers van WSC 3 te verliezen, terwijl RWB 4 daarentegen 'n mooie 42 overwinning wist te boe ken tegen RKC 6. Dat was goed werk, jon gens! KAATSHEUVEL. T.O.P.—D.E.S.K. 3-2. In een wedstrijd die nogal wat te lijden had van de straffe wind en het zeer effectvolle terrein, bleef de thuisclub met de oneven goal in de meerderheid. We kun nen deze overwinning wel ver diend noemen, want speciaal in de tweede helft gaf de thuisclub de toon aan. Daarvóór speelde DESK met de wind in de rug en was een tikje gevaarlijker dan de Ossenaren. Dc 10 voorsprong voor DESK met de rust was dan ook wel verdiend. Al mét al is de traditie gehandhaafd dat er voor de Sportparkbewoners in Oss geen winst te behalen is. De DESK achterhoede had in de eer ste helft niet zo heel veel moeite met de Osse aanvallen, maar toen de thuisclub na de hervatting 'n geweldig offensief inzette, viel ze toch te licht. Het is nu bij drie doelpunten gebleven, maar als keeper de Nijs z'n dag niet had gehad, zou het zo niet agelopen zijn. Aanvankelijk gaven beide par tijen elkaar niet veel toe. De aan vallen van DESK zijn iets ge vaarlijker, vooral als de vleugel spelers in het spel worden be trokken. Als de TOP verdediging wat ver is opgedrongen, profi teert hier P. Balvers van door op z'n eentje er tussenuit te trekken en z'n machtig schot treft de roos 0— 1De Ossenaren slagen er voor de rust niet meer in om de ze achterstand in te lopen. Wat er onder de rust in de kleedkamer van TOP besproken is, weten we natuurlijk niet, maar een feit is in ieder geval dat ze direct na de aftrap een offensief inzette, zo fel en hevig, dat de Dessers als het ware onder de voet werden gelopen. In enkele minuten was de stand reeds gelijk door een goed schot van de links binnen 1—1. Nog even kregen de Kaatsheuvelse supporters hoop, doordat C. Soeterboek na een voorzet van Vrinten, de Osse doelman met een „uitgekookt" balletje in het ootje nam, 1—2, maar de Osse vloedgolf was ge woon niet meer te stuiten. Binnen 10 minuten was de achterstand omgezet in een 32 voorsprong en nog was het offensief niet ge luwd. Verschillende kansen wer den door de TOP voorhoede om zeep gebracht, terwijl stopper A. v. Es en keeper de Nijs ook nog al eens doelpunten voorkwamen. Aan de andere kant was het spel in de DESK voorhoede te onsa menhangend om tot doelpunten te kunnen komen. Scheidsrechter Machiels, die niet was verschenen werd op verdienstelijke wijze door een Osse fluitist vervangen. DRUNEN. D.V.C.-nieuws. Het enige elftal van de Dru- nense voetbalvereniging dat Zon dag in het veld kwam, was R.K. D.V.C. 2, dat naar den Dungen was gegaan om de club van die naam strijd te geven. Na een slechte eerste helft, waarin slechts met moeite een 1 1 gelijke stand werd bereikt, vond Drunen in de tweede helft haar vorm terug. Den Dungen kwam er na de rust niet meer aan te pas en met de regelmaat van een klok voerde D.V.C. de stand op tot 1—7, waardoor ze haar goede tweede plaats op de ranglijst behoudt. VLIJMEN. Vlijm. BoysOpijnen, 31. Tweede Kerstdag speelden de Vlijmense Boys een thuiswedstrijd tegen Opijnen. De belangstelling was groot toen de scheidsrechter om halt drie het beginsignaal gat. Vanat de attrap zit Vlijmen voor het doel van Opijnen, maar de hardwerkende verdediging zet met torse trappen de voorhoede aan het werk en aanstonds dreigt er gevaar voor de Boys, maar door slecht schieten gaan enkele goede kansen voor Opijnen voorbij. Dan komen de üoys in de aan val, maar het verband is totaal zoek in de voorhoede en door slecht plaatsen kan de verdedi ging van Opijnen telkens ingrij pen. Nu en dan een verrassende aanval van Opijnen, maar van de geboden kansen wordt er geen enkele benut. Zo gaat het spel steeds op en neer, zonder dat er iets meldenswaardigs gebeurd. Na een half uur spelen een aan val van Opijnen...; de midvoor schiet in buitenspel-positie in, wat de scheidsrechter niet ontgaat. Dan gaat Vlijmen weer op het doel van Opijnen af, maar de paal brengt redding. Vlijmen blijft in de aanval en enkele minuten voor rust geeft van Overdijk in moei lijke positie goed voor en zijn broer Harrie kopt de bal in het verlaten doel, 10, en hiermede komt de rust. Na de rust hetzelfde spel; veel moois is er niet te zien. Vlijmen is wat meer in de aanval, maar het duurt lang eer v. Heivoort de stand op 2—0 brengt door een goed schot. Dan gaat het spel wat heen en weer, een goede kans van Opijnen gaat weer verloren, en dan is Vlijmen weer weg, een goede voorzet van rechtsbuiten v. Heivoort ,de midvoor H. v. Over dijk loopt toe en het goede schot treft doel, 30. Vanaf de aftrap probeert Opijnen met een serie aanvallen, welke alle op iets uit' lopen. Vlijmen aan de andere kant kan het doel niet meer vinden en als vele supporters het veld reeds verlaten een aanval van Opijnen. De rechtsbuiten zet goed voor, de linksbinnen schiet fraai in, 31. Nadat Opijnen het nog enkele malen de verdediging van Vlijmen heeft lastig gemaakt, neemt Vlij men het spel weer over, maar doelpunten blijven verder uit. Met Vlijmen in de aanval fluit de scheidsrechter het einde van deze matige wedstrijd. Het zal met Vlijmen beter moe ten gaan bij de koinende wed strijden om bij de leiders te blij ven. Vlijmen speelde met een in valler die niet slecht voldeed. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Vraag en aanbod. Worden gevraagd: Diverse fabrieks- en thuis- stiksters. Mannelijke leerling-stikkers. Modelleur. Ophalers. Overleersnijders. Aflapper. Bijtuigers. Houtenhakkenzetter. Jongens voor lederfabriek. Diverse schilders. Machine-bankwerker, tevens plaatwerker. Electriciën. Enige metselaars Enige timmerlieden. Bieden zich aan: Chef (lcdermagazijn). Hulpmodelleur. Enige oudere kantoorbedien den voor kantoor- en maga zijn-administratie. Enige mannelijke jongste be dienden met U.L.O. of H.B.3.- opleiding. Leerlingen in zwikkerij. Handzwikker. Leerling schoenmachine-mon teur. Enige chauffeurs. Nachtwaker. Winkelbediende. Portier. Dozenvouwer. Aankomend schilder. Aankomend machine-bank werker. Diverse landbouwhulpen. Tuindersknecht. Diverse hulparbeiders, grond werkers en opperlieden. Enige winkeljuffrouwen. Kinderjuffrouw. Thuisplakster, 'omboekster. Aanmelding dagelijks tussen 912 uur v.m. op het Ar beidsbureau Waalwijk, Gro testraat 339, tel. 63. Deze bekendmaking is gel dig vanaf 27 Dec. tot en met 31 December 1949. Het Arbeidsbureau Waal wijk verstrekt ook inlichtin- gen aan adspirant-emigranten KERSTBOODSCHAP VAN H. M. DE KONINGIN. Vrijdagavond heeft H. M. Ko ningin Juliana voor de radio een kerstboodschap uitgesproken, waarin zij ons aanspoorde om ons jong broederland, Indonesië, ver trouwen en vriendschap te schen ken en de Hogere Leiding te aan vaarden. „Moge de vrede voor Indonesië bestendig zijn, dat is ons aller wens", zo zei H. M. de Koningin. Zij wees er op dat wij de langs democratische weg tot stand ge komen besluiten hebben te aan vaarden, hoe wij er persoonlijk ook over denken. We moeten echter nu het oog niet op het ver leden richten, maar liever op de waarden in de toekomst. „Wij, voor ons, moeten de din gen op lange termijn kunnen zien, en, met de souvereiniteit, ook ons vertrouwen schenken en onze vriendschap, zoals een meer er varen en hulpvaardige broer De zang „Ere zij God in den hoge vrede op aarde in de mensen een welbehagen" kan aanzwellen tot een machtig geluid, in groei ende broederschap. Wij moeten in ons zelf keren en stil worden, zei H.M. „Wij, die gewend waren leiding te geven, worden tenslotte zelf weer geleid door een Hogere Leiding". „De mensheid is zich altijd sterker be wust van de nood, dan van de Liefde tot Hem, die nog steeds de Behoeder is van de mens." „En we verlangen er naar", zo besloot H. M. de Koningin haar kerstboodschap, „dat het (Kerst feest) ons de kracht moge schen ken, onszelf te geven aan Hem, die dan door ons de wereld zal verheffen uit nood en verderf, tot een wereld, waar de mens zichzelf in zal vinden, en geven aan allen". OPENING HEILIG JAAR. Zaterdagmorgen heeft Z.H. Paus Pius XII het Heilig Jaar 1950 officiëel geopend. Hij deed dit door het openen van de H. Deur, die slechts bij deze gelegenheid wordt ge bruikt. Vele kerkelijke en we reldlijke hoogwaardigheidsbe kleders en tienduizenden pel grims waren aanwezig, toen de H. Vader de plechtigheid verrichtte. Nadat de deur was geopend, trad de Paus als eerste de Sint Pieter binnen, terwijl het Te Deum werd ge zongen. Tot slot van de plech tigheid schonk Zijne Heilig heid aan allen zijn Apostoli sche Zegen. In de Kerstnacht heeft de Paus de Nachtmfs opgedragen in de St. Pieter. Op 2e Kerst dag heeft Hij als pelgrim een bezoek gebracht aan deze kerk in een processie van 2000 geestelijken. DEELNEMERS EUROPEES KAMPIOENSCHAP 71/2. Voor het kampioenschap van Europa groot biljart cadre 71/2, dat van 5 tot en met 8 Januari 1950 in Luik wordt verspeeld, zijn de volgende deelnemers aan gewezen Reicher (Oostenrijk), Vingerhoedts (België), Van Has selt (België), Wafflard (België), Galmiche (Frankrijk), Dufetelle (Frankrijk), Piet van de Pol (Ne derland) en Henk Metz (Neder land) Mocht de Oostenrijker Reicher niet verschijnen, dan zal Kees dc Ruijter (Nederland) de achtste deelnemer aan dit kampioenschap zijn.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 3