DE LRNGSTBMI Waalwijkse en Langsiraatse Courant DRUNEH NIEUWKUIJK SPRANG VLIJMEN HAARSTEEG CAPELLE RAAMSDONKSVEER BÏLJARTSPORT WASPIK J. Gekleurd Jutte 62 50 112 62 45 107 61 50 111 57 52 109 54 56 110 58 52 110 Wilt U met SMYRNA beginnen, ga dan eens naar KIEBOOM. Gratis advies, 9 W. v. d. Loo Joh. de Vaan 448 p. 446 p. 440 p. 436 p. 433 p. 428 p. 426 p. *1 ok N IK VRIJDAG 30 DEC. 1949. Uitgever VVaalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO m HET ZUIDEN 'S 73e JAARGANG No. 1 Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". ■lzJa. J.iaifc *i-. %l<\ .il ü'JOdliJH Uitvoering. Voor goed bezette zalen gaf de toneelclub der Jongenscongregatie Tweede Kerstdag en Dinsdag avond een paar goed geslaagde toneelvoorstellingen. Men kwam voor het voetlicht met een drama in drie bedrijven, getiteld: Onder Sovjetvlag. Het spel boeide het publiek van het begin tot het einde en gaf de aanwezigen ongeveer een beeld van wat er in de Sovjet zoal kan gebeuren. De rollen werden vrij goed ver tolkt, al had de rolvastheid beter kunnen zijn. Nu was het noodza kelijk souffleuren soms hinderlijk. Grime en décor waren goed verzorgd. Een verdiend en dank baar applaus viel de medewer kenden ten deel. Uitvoering Zang en Vriendschap In aansluiting op ons vorig be richt kunnen wij thans mededelen dat de datums voor de uitvoering te geven door Zang en Vriend schap officieel zijn vastgesteld op Zaterdag 14 en Zondag 15 Jan. Als wij terugzien op het succes van vorige uitvoeringen, kunnen wij ieder aanraden ook deze uit voering niet voorbij te laten gaan, daar men zeker kan zijn van een amusante avond. Nu komt de ver eniging ook voor het voetlicht met het groots opgezette toneelstuk van K. Spierings: „Achter de wol ken schijnt toch de zon onder regie van dhr. Th. v. d. Wiel. Wij wensen deze amateursver eniging veel succes. Nieuwkuijk krijgt nieuwe pastorie en kerk. Tijdens de bevrijding in de rampzalige nacht van 4 op 5 No vember 1944 was er in Nieuw kuijk veel verschrikkelijks ge beurd. Behalve de vele woonhui zen, gingen ook de prachtige R.K. Kerk en pastorie in vlammen op. Tevens ging hierbij de gehele in ventaris verloren, zodat er letter lijk niets overbleef. Een zware taak. Zo ineens van alles beroofd, .stond pastoor Becx voor een zware taak. Maar energiek heeft hij, zonder schromen, onder deze moeilijkheden de schouders gezet. Het patronaatsgebouw werd voorlopig tot kerk ingericht en al was deze oplossing dan niet vol maakt, men heeft er zich in Nieuwkuijk behoorlijk mee kun nen redden. Behalve telkenjare in de nachtmis, want dan moeten de koristen, daar ze onmogelijk door de opeengepakte menigt doorge drongen kunnen komen, langs een geplaatste ladder door het raam naar binnen klauteren. Dat een en ander echter zo niet blijven kon, bereep iedereen. Er werden plannen gemaakt en deze plannen zijn dan eindelijk zover gekomen, dat het feit is dat Nieuwkuijk in 1950 eerst zijn nieuwe pastorie zal krijgen en in 1951 de nieuwe kerk. Architect van een en ander is de heer Ir. N. v. d. Laan uit Den Bosch. Inmiddels zijn de in de nieuwe kerk te plaatsen klokken reeds gereed gekomen. Deze zullen nu voorlopig, totdat de nieuwe kerk gereed zal zijn, in een klokken stoel bij de noodkerk worden ge plaatst, zodat we dus binnenkort weer het luiden der klokken zul len horen. Zo zal dan de paro chie van de H. Joannes de Doper in Nieuwkuijk zich nog wel ruim een jaar in de noodkerk moeten behelpen. Doch er begint nu schot in te komen. We kunnen ons ook voorstellen dat er vreugde zal zijn, wanneer weer een van de vreselijke gevolgen van de bar baarse nacht zal zijn teniet ge daan. Kerstuitvoering. Op 2e Kerstdag gaf de gemeng de zangvereniging Oefening Baart Kunst, in de zaal van café W. v. Baardwijk, een grote kerstuitvoe ring. De verschillende zangnummers werden onder leiding van de di recteur de heer Jo Verhoeven uit Waalwijk, prachtig gezongen en oogstten luide bijval. De hoofdschotel van de avond was ditmaal echter wel de op voering van het toneelspel „De Sukkeleer", een wonder kerstspel uit Vlaanderen in 4 taferelen, door J. L. Eggermans. De rollen werden meesterlijk vertolkt en het geheel maakte bij het talrijke publiek een diepe in druk van dit prachtig gesepeld kerstspel. De speelsters en spelers hadden eer van hun werk en de regie berustte bij de heer F. Ni- cols uit Vlijmen in goede handen. Oefening Baart Kunst heeft aan velen een kunstvolle en genoeg lijke kerstavond geschonken. Gewassen-wedstrijd De R.K.J.B. afd. Nieuwkuijk organiseerde een gewassenwed- strijd voor haver. Hieraan werd door 8 leden deelgenomen. De le prijs werd behaald door J. de Gouw, 90 punten; 2e prijs C. van Buul, 89 punten; 3e prijs C. Smits, 88 punten; 4e pr. P. v. d. Brand, 81 punten; 5e prijs L. v. d. Wiel, 81 punten; 6e prijs H. Mostermans, 76 punten; 7e prijs H. v. d. Sanden, 74 punten; 8e prijs J. van Bokhoven, 70 punten. die aan het welslagen van deze uitvoering hadden medegewerkt. Hij herdacht daarbij het overleden lid A. Klerx, aan wie de vereni ging zeer veel heeft verloren. De zangvereniging kan op een zeer geslaagde uitvoering terug zien. Uitvoering. Tweede Kerstdag werd in het Patronaat een uitvoering gegeven door het Jeugdtoneel van Utili Dulci. Over het geheel werd er goed spel gegeven, bij goede lei ding zijn er goede krachten on der, die wat beloven voor de toekomst. De belangstelling van het publiek had groter kunnen zijn. Duiventcntoonstelling. Zaterdag 31 Dec. en Zondag 1 Januari wordt er in café B. Ore mans door de Postduivenvereni ging de Zwaluw een onderlinge tentoonstelling gehouden, waar grote animo voor is onder de le den. Ruim 400 duiven worden tentoongesteld. Vele ereprijzen zijn geschonken. Onder de inzendingen is een duif, wat vermeldenswaardig is, van mej. van Esdonk, met een snavel. Deze duif wordt reeds 3 jaar door haar dagelijks gevoerd; een opoffering. Kruisboog. De onderlinge koppelwedstrijd welke door het Kruisbooggezel schap Onderlinge Vriendschap deze winter op haar binnenbanen wordt gehouden, werd Vrijdag avond voortgezet. De uitslagen waren A. v. d. Dungen 22 N. v. Bijnen 12 Kerstfeest. Tweede Kerstdag werd in de Ned. Herv. Kerk alhier met de kinderen der Zondagschool Kerst feest gevierd, waarvoor van de zijde der ouders ook veel belang stelling bestond. Op voor de kin deren bevattelijke wijze' werd de Kerstgeschiedenis verteld, terwijl het verdere van de middag werd gevuld met een kerstvertelling en het zingen van kerstliederen door de kinderen. Voorts werden aan de kinderen versnaperingen rondge deeld, terwijl deze ook boekjes enz. ontvingen. Uitvoering Mandolineclub. De Mandolineclub A Tempo geeft binnen enkele weken in de zaal van de Chr. Volksbond een uitvoering. N. E. O. Daar het eerste elftal van Neo door bijzondere omstandigheden enige tijd gedwongen rust heeft ge kregen en het dus hard nodig is dat zij eens een oefenwedstrijd spelen, heeft 't bestuur 't genoe gen gehad voor een dergelijke wedstrijd een tweede klasser te kunnen engageren, n.l. R.K.C. I uit Waalwijk, dat aan NEO de toezegging heeft gedaan zo vol ledig mogelijk in 't veld te zullen komen. Dat 't voor NEO een moeilijke opgave zal worden, staat onom stotelijk vast, doch we vertrouwen dat de Neo-spelers' zullen trach ten een goed figuur te slaan en R.K.C. met een zo klein mogelijke overwinning naar Waalwijk te laten gaan, zodat R.K.C. er geen spijt van zal behoeven te hebben naar Sprang te zijn gekomen en NEO een grote dienst te hebben bewezen, door het in de gelegen heid te hebben gesteld eens tegen een sterkere tegenstander te spe len. Wij verwachten Zaterdag dan ook een spannende, doch vooral een sportieve wedstrijd, die om half drie aanvangt op 't N.E.O.- terrein. Th. v. Gestel 22 Thé Timmermans 9 Sjef v. Bijnen 20 Jac. Timmermans 17 Wim Kok 17 F. v. d. Dungen 18 M. v. d. Bosch Wim v. Bijnen M. v. Ravenstein 18 H. Koensen 17 18 22 21 17 Totaal 19 21 17 19 Totaal 21 20 16 17 Totaal 19 21 16 18 Totaal 19 17 19 21 Totaal 21 19 20 15 Totaal om t« borduren. De algemene rangschikking na deze vier wedstrijden is als volgt: 1 J. EkelsJ Beekmans 454 p. 2 Sj. v. BijnenJ. Timmer mans 450 p. 3 M. v. Ravenstein H. Koensen 4 A. v. d. Dungen N. v. Bijnen 5 M. v. d. Bosch W. v. Bijnen 6 Th. v. GestelThé Timmermans 7 W. Kok—F. v. d. Dungen 8 J. KuisM. Vialler Uitvoering. Zoals ieder jaar gaf ook nu weer de Zangvereniging Vrien denkring in de zaal van dhr. M. Achten op 2e Kerstdag en Dins dag 27 December haar grote win- teruitvoering. Opgevoerd werd de operette „Als mijnheer van huis is". Er werd vlot gespeeld, alhoe wel sommige rollen wat beter hadden kunnen worden vertolkt. Er werd tevens voor elk wat wils gebracht en alles tesamen oogstten zij veel succes. Er wer den verscheidene zangnummers ten gehore gebracht, en vooral de gemengde nummers. Die Vesper van Beethoven en Va Pasiëro van Verdi, werden met welwillen de medewerking van het dames koor Levensvreugde, schitterend uitgevoerd. Ook de solo's van K. v. Lamoen en W. v. d. Brandt hadden veel applaus in ontvangst te nemen. Jammer was het dat de zaal telkenmale niet beter bezet was, want het was een bezoek ten volle waard. Aan het slot dankte de voor zitter dhr. A. van Beurden allen Interessante lezing Agrarische afd. Kon. Ned. Jaarbeurs. In de zaal van dhr. Ant. van Dijk te Vrijh.-Capelle sprak j.l. Vrijdagavond voor de Coöp. Landbouw - aankoopver. Sprang- Capelle 't hoofd van de Agrari sche afd. van de Kon. Ned. Jaar beurs te Utrecht, ir. G. Goemans. Na een welkomstwoord van de voorzitter sprak Ir. Goemans over doel en betekenis van 't Jaarbeurs instituut in het algemeen en zijn Agrarische afd. in het bijzonder. Na gewezen te hebben op de re den van ontstaan en ontwikkeling van het Jaarbeurs-instituut, be handelde spr. allereerst de rol, welke de Jaarbeurs tegenwoordig vervult met betrekking tot de han del in industrieproducten, om ver volgens over te gaan tot een uit voerige behandeling van de Agra rische afd., waarvan het karak ter aanmerkelijk verschilt van dat der andere sectoren van het be drijfsleven .welke op de Jaarbeurs aanwezig zijn. De Agrarische afd. beoogt belanghebbenden in de agrarische sector van ons econo misch leven een zo ruim mogelijk overzicht te geven van de moge lijkheden, die wetenschap en techniek tezamen op dat ogenblik aan de practicus kunnen geven. Men zal op de beurs dus aantref fen alle mogelijke landbouwwerk tuigen, tractoren, machines, ge reedschappen, naast zaaizaden en pootgoed, boomkwekerijproducten, bestrijdingsmiddelen, voorlichting (Plantenziektebestrijding, kunst meststoffen, organisaties, land bouwbladen etc.). Gewezen werd op de aparte en zeer belangrijke afdeling werktuigen en machine rieën voor de zuivelindustrie. Het bijzondere karakter van de Agrarische afd. komt volgens spr. voort uit de wijze, waarop de boer gewend is zijn benodigdheden aan te kopen en de producten pleegt te verkopen. Hier is een groot verschil met de industriële pro ducten. In dit verband betrok de inleider ook het Landbouwtentoon stellingswezen in zijn beschou wing. Men zou, aldus spr., de Agrarische afd. van de Jaarbeurs kunnen zien als' een concentratie van de veelal zeer kleine tech- nisch-commerciële afd., welke aan deze tentoonstellingen verbonden plegen te zijn. Door hun geringe omvang kunnen zij de boer geen overzicht geven van de totale mo gelijkheden, zodat vergelijking daardoor practisch onmogelijk is. Daarmee is dan tevens gezegd, dat Jaarbeurs en tentoonstelling el kaar zeer goed verdragen. De ten toonstelling moet blijven als uiting van het geestelijke-, culturele- en verenigingsleven van de boeren stand, gepaard gaande met pres tatie-evenementen (gewassen-, paarden- en veekeuringen, con cours hippique e.d.). Centralisatie der technisch-cominerciële afdelin gen brengt grote besparingen mee voor de deelnemers-leveranciers en dus ook voor de afnemers. De keuze wordt ongekend ruim en de landbouw heeft op deze wijze een machtig middel om zich naast en tussen het industriële bedrijfsle ven te presenteren. Juist dit is van zeer veel belang. De samen leving is zodanig op alle sectoren van het bedrijfsleven ingesteld, dat de agrarische sector daarbij niet gemist kan worden, de jaren tijdens en na de oorlog vormen daarvoor een les. Aan de hand van zeer prachtige en leerzame films werd nader aan gegeven, wat de Agrarische afde ling van de Kon. Ned. Jaarbeurs de boer te bieden beeft en op welke wijze men de Jaarbeurs, wil men daarvan het volle profijt trekken, dient te bezoeken. Iedere landbouwer, die technisch op de hoogte wil blijven, bezoeke één maal per jaar de Agrarische afd. van de Jaarbeurs. De heer B. Elsman dankte Ir. Goemans voor alles, wat door hem deze avond was geboden en hij hoopte ook in de toekomst op de welwillende medewerking van hem te mogen rekenen. Ten slotte sloot de heer Elsman onder dank zegging aan de leden voor hun flinke opkomst, deze nuttige, leer zame en zeer aangename avond. Voor beroep bedankt. Ds. Brasser te Rijssen (Ov.) heeft voor het door de kerkeraad der Ned. Herv. gemeente alhier op hem uitgebracht beroep be dankt. Oudejaarsavonddiensten. Oudejaarsavond 7 uur wordt in de Ned. Herv. Kerk alhier een kerkdienst gehouden, waarin hoopt voor te gaan de heer A. v. Tey- lingen, godsdienstonderwijzer te Leiden. In de Ned. Herv. Kerk aan de Loonsedijk hoopt diezelfde avond om half acht in de Dienst des Woords voor te gaan Ds. A. Vroegindeweij uit Veenendaal. Kerstfeestviering. Tweede Kerstdag werd in het kerkgebouw der Ned. Herv. ge meente onder leiding van het per soneel der Zondagschool met de kinderen het Kerstfeest gevierd. Tal van ouders en andere belang stellenden woonden ook nu weer, evenals voorgaande jaren, dit kinderfeest bij en volgden met toegewijde aandacht de gang van deze jeugddienst, welke o.m. de Kerstgeschiedenis en een kerst vertelling omvatte, en waaraan ook de kinderen door het opzeg gen van teksten en gedeelten uit de bijbel, welke op het Kerstfeest betrekking hebben, alsmede door het zingen van kerstliederen, hun medewerking verleenden. Dank zij de ruime financiële bij dragen van de ingezetenen (er was bij de collecte langs de hui zen voor dit Kerstfeest niet min der dan 580 opgehaald), kon den de kinderen op gulle wijze getracteerd worden op koek en andere versnaperingen, en kon aan de kinderen, welke in verband met hun leeftijd de Zondagschool gin gen verlaten, als herinnering aan de jaren op de Zondagschool doorgebracht een bijbeltje worden uitgereikt, terwijl alle andere kleinen naar gelang hun leeftijd een leesboek ontvingen. Waterschap Het Eendenncst. Het ligt in de bedoeling in de nabije toekomst over te gaan tot opheffing van het gedeeltelijk on der deze gemeente liggende wa terschap Het Eendennest, en het gebied dat dit waterschap bestrijkt met dat van enkele waterschap pen, liggende onder de gemeenten Waspik, 's-Gravemoer, Raams- donk en Dongen, onder te bren gen bij het te reorganiseren wa terschap De Beneden Donge. concours? Niet? Toch is dit zo, de wil is er, maar de weg ont breekt. Er is namelijk nog steeds een groot gebrek aan goede in strumenten en omdat voor de tweede maal moet worden deel genomen in de afd. Uitmuntend heid, is dit een gebrek dat deelne ming practisch onmogelijk maakt. Maar er is een wil en dus moest er naar een weg gezocht worden om het nodige geld voor nieuwe instrumenten bij elkaar te krijgen. Een collecte ligt tegenwoordig 't meest voor de hand, maar omdat het publiek collecte-moe begint te worden, werd gevreesd dat de op brengst amper voldoende zou zijn voor de aankoop van een doosje clarinetrieten. Daarom wordt er deze keer niet gecollecteerd, maar een verloting georganiseerd. De Minister van Justitie heeft hieraan reeds zijn goedkeuring verleend en thans wordt begonnen met de verkoop van 3000 loten van 50 cent per stuk. Ze zijn verkrijgbaar bij elk lid van de harmonie en worden bij uitvoeringen en concerten aan de bezoekers te koop aangeboden. Wanneer deze verloting slaagt zal men weer in staat zijn drie of vier nieuwe instrumenten aan te kopen en „Volksvlijt en Volksver maak" is dan ten dele gered. Koopt daarom bij de eerste de beste gelegenheid naar vermogen een aantal loten, dan hebt U kans op een mooie prijs en U steunt de harmonie. K. R. O.-tournee. Op zijn tournee deed het orkest zonder naam ook ons dorp de eer aan en gaf een uitvoering op de 2e Kerstdag in het Henricus- gebouw. Het gebouw was al da gen tevoren uitverkocht en zo doende moesten velen teleurge steld worden. Het geheel was ge woon „af" te noemen, wat we ook gewend zijn van dit sympa thieke orkest en zijn andere me dewerkers. Hopelijk mogen wij hen de volgende keer terug ver wachten. Aanbesteding. De fa. Kerstens alhier was met 15900 de laagste inschrijver voor het bouwen van een win kel-woonhuis voor rekening van dhr. J. Pauwels te R'donk(dorp). Zilveren Jubilc. Op 1 Jan. a.s. viert F. J. Har tong van Ark zijn 25-jarig jubi leum als correspondent van de Nederlandsche Bank. Vior de anderen gaat het er nu om, om een behoorlijk plaatsje op de ranglijst te veroveren. In de cadre klasse. gesp 1. DES 13 2. TOK 13 3. KOT 13 4. NAS 1 13 pt. 65 61 56 52 50 28 Wist U al? Ja, wist U al, dat de harmonie Volksvlijt en Volksvermaak van plan is in 1950 wederom deel te nemen aan een federatief muziek- DISTRICT DE LANGSTRAAT AFD. KAATSHEUVEL. De uitslagen van de laatst ge speelde biljartwedstrijden luiden als volgt. Op Zaterdag 17 December. Voor de 4e klas libre. Car. brt. gem. h.s. pt. NAS—Altijd Raak 209-159 96 2.17-1.66 16-14 6-2 Ons Genoegen—HKS 212-164 154 1.38-1.0f> 9-8 6-2 ONAGroene Laken 199-161 135 1.47-1.21 15-7 6-2 Voor de 3e klas libre. Car. brt. gem. h.s. pt. Poedelvrees—ONA 181-270 117 1.55-2.31 9-11 0-8 HKS-TOK- 238-199 119 2.—1.67 9-12 6-2 Altijd RaakOns Genoegen 257-233 124 2.07-1.88 14-12 4-4 't Groene LakenKTO 263-190 118 2.23-1.61 12-15 6-2 't Centrum—NAS 270-180 96 2.81-1.88 13-11 8-0 Op Maandag 19 December. Voor de 2e klas libre. Car. brt. gem. h.s. pt. PoedelvreesOns Genoegen 314-312 131 2.39-2.36 20-16 4-4 HKS—DES 324-334 107 3.03-3.12 17-17 4-4 't Groene Laken—TOK 335-222 76 4.41-2.92 26-16 6-2 Voor de cadre klas. Car. brt. gem. h.s. pt. NAS 1—NAS 2 423-372 71 5.96-5.29 26-16 4-4 TOK-DES 412-348 82 5.03-4.03 36-34 6-2 't Centrum—KOT 376-323 71 5.28-4.55 29-49 6-2 De klasse-kampioenen van de „Kerstweek" zijn de volgende. In de cadre klas is weer „ou- werwets" gespeeld. En er kwa men weer vele daverende gemid delden uit de bus. De man van de titel is Karei Jansen van het Centrum. Deze biljarter had heel wat noten op zijn „trompet'Hij schetterde zijn 125 car. in slechts 11 beurten bij elkaar, wat een al gemeen gemiddelde van 11.36 gaf. Zijn tegenstander Jac. Verhiel verloor met een gem. van 6.82. De tweede schitterende presta tie was die van H. Soeterboek van DES, die ook wat in zijn mars schijnt te hebben. Met een gem. van 7.81 bleef hij verre de baas over C. Netten van TOK. Pardon. De tweede schitterende prestatie komt A. Snoeren van TOK toe. Hij behaalde een knal gemiddelde van 8.33. En bij de wedstrijd NAS 1NAS 2 vielen ook weer hoge moyennes. Piet Balvers verdient hier een bijzon der pluimpje, hij speelde met een gem. van 7.69. Doch het allèrvernoemenswaar- digste van deze week is dat Her man Balvers zijn eerste partij won van deze competitie. Wie durft «nu nog zeggen dat 13 een ongeluksgetal is. Ook B. v. Ber- keï speelde best tegen zijn rivaal Jan de Nijs (5.75). Met een ge middelde van 6.25 zegevierde hij. Ook in de 2e klas libre is een partij gespeeld zoals nog niet ge speeld was, zelfs „bijna" niet in de cadre. De titel gaat naar Giel v. Boxtel van 't Groene Laken, die zich presenteerde met zijn naamkaartje 10 x 10 100. En waarachtig, hij maakte zijn 100 car. in 10 beurten vol. dus een gem. van 10. Bravo Giel. Dat was af In de 3e klas is er strijd naar de titel. En er zijn twee hoofdge gadigden, n.l. Jan Jansen van Al tijd Raak en C. v. d. Sanden van 't Centrum. Beiden beëindigden ze hun 60 car. in 18 brt., gem. 3.33. Maar toch krijgt J. Jansen de titel, want zijn hoogste serie was 14, dus 1 meer dan die van de Centrummer. Andere goede partijen waren die van Koos van Dongen van TOK en C. Spapens van 't Groene Laken. Beiden be haalden een gem. van 3.12. En de kampioen van de 4e klas is weer eens P. Steenlage van Altijd Raak. Nu speelde hij met een goed gein. van 3.15. Voor de derde keer heeft hij de titel vero verd. Een prestatie Maar zijn tegenstander M. v. Dijk van NAS gaf zich zo maar niet gewonnen. Hij naderde tot op 11 car. en hij speelde met een gem. van 2.57. Jan Groenendaal en Jan Damen speelden resp. met een gem. van 2.50 en 2.60. De standen in de diverse klas sen zijn In de 4e klas libre. 5. 't Centrum 13 6. NAS 2 13 DES verloor met 6—2 van TOK, maar blijft toch met vier punten voorsprong leiden op TOK. KOT verloor met 62 van het Centrum en bleef daar door te ver achter om nog van een behoorlijke kans te spreken. Tenslotte zorgde NAS 2 er voor dat hun sterkere broeders maar 4 punten kregen. NAS 1 moet an ders aanpakken om nog van een kampioenschapskans te praten. Hoe het hier zal aflopen De competitie raakt zowat op een einde en de laatste loodjes wegen 't zwaarst, maar blijft toch steeds je uitslagformulieren op tijd inzenden. En voor de rest allen een Zalig Nieuwjaar van De wedstrijdleider. VLIJMEN. Biljartcompetitie 1949-1950. Deze week werd de negende competitiewedstrijd gespeeld en wederom waren er enkele verras singen. In café P. v. Eggelen speelde Nooit Volleerd B tegen OBK B. Nooit Volleerd B. car. gem. h.s. C. v. d. Lee 83 3.32 16 A.v Eggelen 101 4.04 21 P. v. Eggelen 98 3.92 15 P. v. Kuijk 47 1.88 7 M. Fitters 51 2.04 6 B. Vermeulen 41 1.64 7 OBK B. car. gem. h.s. Chr. de Jong 48 1.92 9 Jansen 36 1.44 8 H. Musch 41 1.64 8 A. Berkelmans 39 1.56 8 P. v. Buul 48 1.92 9 v. Eijk 42 1.68 8 In café Oremans speelde Poe delvrees B tegen Geen Versch. B. Poedelvrees B. gesp. 16 16 15 16 16 15 pt. 91 83 73 56 41 32 1. NAS 2. ONA 3. Altijd Raak 4. Groene Laken 5. Ons Genoegen 6. HKS Altijd Raak verspeelde met een 6—2 nederlaag tegen NAS een aanzienlijk deel van zijn kans op de titel. NAS heeft hierdoor zijn kans verbeterd en alleen ONA geef ik nog een behoorlijke kans om hen de voet dwars te zetten. Ons Genoegen deed het deze keer beter en won met 6—2 van HKS en nu er voor vechten dat je nog boven Groene Laken komt, want die doen het ook niet al te best. HKS is met zijn „8-tal" toch nog de zwakste gebleken. In de 3e klas is de stand gesp. pt. 1. ONA 14 85 2. 't Centrum 13 74 3. Altijd Raak 14 69 4. Groene Laken 14 57 5. Ons Genoegen 15 56 6. HKS 14 55 7. NAS 14 51 8. TOK 14 43 9. Poedelvrees 13 33 10. KTO 14 29 ONA en 't Centrum blijven 'n spannende tweestrijd spelen. Bei den behaalden een 8—0 overwin ning, zodat er niet in- of uitgelo pen werd. Doch het Centrum viertal is iets of wat sterker dan het „huidige" ONA viertal. Jon gens, we wachten met spanning af. Altijd Raak verspeelde zijn kans door met Ons Genoegen de punten gelijk te verdelen. Groene Laken steeg weer een plaatsje door een 6—2 overwinning op KTO. Evenzo deed HKS door met 6—2 van TOK te winnen. Poedelvrees en KTO blijven de rode lantaarn dragen. In de 2e klas libre. car. qem. h.s. Jan Parijs 42 1.68 10 Sjef v. d. Wiel 24 0.96 5 A. Boelen 52 2.08 10 Thé Herman 38 1.52 8 L. Meesters 75 3.- 8 Benny Oremans 55 2.20 12 Geen Verschil. car. gem. h.s. Jo v, J3eijnen 38 1.52 15 H. Boom 54 2.16 10 J. v. Kuijk 62 2.48 17 B. v. d. Heuvel 41 1.64 8 H. v. Overdijk 77 3.08 13 A. Kuijs 83 3.32 23 In café Boom speelde Geen Verschil A tegen Poedelvrees A. Geen Verschil A. car. gem. h.s. Jo v. Bokhoven 171 6.84 23 T. Boelen 1.72 10 Fr. v. d. Wiel 91 3.64 25 Chr. Brok 32 1.28 5 tl. Boom 35 1.40 4 H. Boom 19 0.76 5 Poedelvrees A. car. gem. h.s. Karel Herman 60 2.40 11 Sjef v. Oers 71 2.84 19 B. Oremans 45 1.60 9 Leo Westerlaken 60 2.40 8 Jan Elschot 35 1.40 6 Johan' de Vaan 35 1.40 5 In café Peijnenborg speelde OBK A tegen Nooit Volleerd A. OBK A. gesp. 12 12 pt. 73 57 53 46 44 38 38 27 1. KTO 2. HKS 3. Groene Laken 4. Altijd Raak 12 5. Ons Genoegen 6. DES 11 7. TOK 13 8. Poedelvrees 11 Nog één simpH puntje scheidt KTO van het kampioenschap, doordat HKS 4 punten aan DES gaf. dat een sportieve daad ver richtte. KTO kan zich nu wel kampioen wanen, want wie zal beletten dit ene puntje te behalen? HKS kan het hoogstens tot een beslissingswedstrijd brengen. Maar zover zal het wel niet komen. cai. gem. h.s. H. Mommersteeg 44 1.76 11 T. v. Engelen 94 3.76 12 H. Peijnenborg 55 2.20 15 J. Siefeking 25 1.00 4 Ad Brok 42 1.68 8 P. v. Engelen 69 3.84 17 Nooit Volleerd A. car. qem. h.s. J. v. Esdonk 53 2.12 8 Pullen 93 3.72 15 A. v. Asperen 60 2.40 Q H. v. Kessel 62 2.48 12 L. v. Overdijk 72 2.88 17 M. Lammers 79 3.16 12 HAARSTEEG. Biljarten. Het nederlaagtournooi. uitge schreven door de biljartclub Juli ana, werd op 2e Kerstdag voort gezet met een wedstrijd tegen de biljartclub „De Stoottroepen" uit Nieuwkuijk. De uitslagen waren: le zestal Juliana. T. van Halder 15 car. Th. Boelen 29 W. v. d. Brandt 28 F. van Liempt H v. d. Heijden 22 M. v. d. Wiel 13 Totaal 125 car. le zestal De Stoottroepen. J. van Osch A. Musch Jo Musch N. van Son J. van Kempen A. Siegers 9 car. 25 14 12 25 13 Totaal 98 cor. en

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 5