W&ALWYK J/os vaa //e ST. JOACHIMSMOËR b FEUILLETON ZONDER GELUK VAART NIEMAND WEL 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 30 DECEMBER 1949 10 URN MET AARDE VAN 22 EREVELDEN. VERKOOP GEBOUW GEMEENTELIJKE TEKEN- SCHOOL. Herenkleding Grotestraat 178 Waalwijk 2e zestal Juliana. J. van Bokhoven 25 car. L. Verreijt 23 A. v. d. Wiel 20 W. van Ravenstein 13 L. Vermeulen 23 J. Klijn 13 Totaal 117 car. 2e zestal De Stoottroepen. W. van Vugt 12 car. J. Krol 18 B. van Son 5 J. Siegers 13 P. Spoor 5 J. van Bijnen 10 Totaal 63 car. Juliana wist zodoende met haar beide zestallen weer een overwin ning te behalen. De.dagprijs voor het barakcon cours viel ten deel aan N. van Son Nieuwkuijk, met 169 pnt. De dagprijs op de vogelpik werd gewonnen door Jo Musch, eveneens uit Nieuwkuijk, met 34 punten. Dinsdag 27 December was te gast de biljartclub Bilqueue uit. Helvoirt en dit werd de eerst? nederlaag voor de organiserende vereniging. De uitslagen hiervan waren le zestal Juliana. Johan van Halder 34 car. Th. Boelen 27 H. van der Heijden 32 W. v. d. Brandt 18 Fr. van Liempt 13 M. v. d. Wiel 29 Totaal 153 car. le zestal Bilqueue. P. van Schijndel 30 car. J. van Schijndel 47 J. v. Rijswijk 55 W. van Rijswijk 45 L. van Schijndel 47 W. v. d. Leur 31 Totaal 275 car. 2e zestal Juliana. L. Verreijt 1 3 car. J. v. Bokhoven 24 W. v. d. Wiel 13 L. Vermeulen 20 W. van Ravenstein 24 C. van Helvoirt 20 Totaal 114 car 2e zestal Bilqueue. A. van Schijndel 46 car. B. van Rijswijk 35 J. Damen 12 A. Rokven 13 P. van Schijndel Jr. 10 L. Pennings 12 Totaal 128 car. De barakprijs was ditmaal voor J. v. Schijndel met 204 punten en niet 34 punten nain zijn clubge noot M. v. Rijswijk de dagprijs op de vogelpik mede naar Hel voirt. Met het vliegtuig uit Batavia, dat Zaterdagmiddag 24 December omstreeks 13 uur op Schiphol landde, kwam een urn met aarde van elk der 22 erevelden van de Indonesische Archipel naar Ne derland. Hiermede worden gesym boliseerd de offers, welke burgers zowel als militairen daar te lande hebben gebracht in de strijd tegen Japan en voor vrede en recht. Een comité heeft op Schiphol deze urn in ontvangst genomen en deze tijdelijk doen bewaren in de St. Jacobskerk te 's-Graven- hage. Het is de bedoeling dat de urn later een plaats zal krijgen in het Nationaal' Monument op de Dam te Amsterdam. Ambtsjubileum Brandweer. Op erkentelijke wijze werd de opperbrandmeester H. P. Dekkers bij gelegenheid van zijn 40-jarig ambtsjubileum bij de vrijwillige brandweer. Dinsdag gehuldigd. Om 13 uur was het voltallig college van Burgemeester en wet houders aanwezig, vergezeld van de secretaris der gemeente, als ook de commandant der Gem. Vrijw. Brandweer. De burgemeester, het woord voerende, zei, dat het voor hem een moeilijke taak was afscheid te moeten nemen van de heer Dek kers, maar dat hem dit werd ver gemakkelijkt doordat hij de jubi laris kon mededelen dat het H. M. de Koningin had behaagd hem te sieren met de zilveren medaille verbonden aan de orde van Oran je Nassau, welke door de burge meester werd opgespeld. De heer Dekkers, zeer onder de indruk, dankte de burgemeester voor deze onderscheiding en ein digde met een „Lang leve de Ko ningin". De heer Bern. Donders, com mandant der brandweer 's-Bosch, rekende het zich tot een eer na mens de vereniging van brand weercommandanten de heer Dek kers de gesp voor 40 jaar trouwe brandweerdienst te mogen uitrei ken en riep vele jaren terug in herinnering, waarin de heer Dek kers zijn beste krachten had ge geven voor het heil der naasten. Hij feliciteerde de heer Dekkers met de koninklijke onderscheiding en wenste hem nog vele jaren in gezondheid toe. De commandant der vrijwillige brandweer, de heer Hopman, richtte nu het woord tot de schei dende plvv. commandant en zei de niet zo ver te kunnen terug grijpen als de vorige spreker, geen 40 en geen 25 jaar, maar dat hij gedurende de 7 jaren dat hijde functie van commandant vervulde, in de heer Dekkers steeds een ervaren steun hod ge vonden hij feliciteerde daarom de heer Dekkers met de hoge on derscheiding, die ook voor het corps een grote eer is. Hij sprak de hoop uit dat de heer Dekkers het corps nog vele jaren met raad en daad mocht bijstaan en ook voor hem persoonlijk een steun zou willen blijven. De Krinqscommandant, de heer F. Flameling, commandant dei beroepsbrandweer te Tilburg, zei- de dat in de 4 jaren dat hij als Kringcommandant optrad, hij in de heer Dekkers de echte brand- i weerman had gevonden, die alles voer de brandweer over had. Hij i complimenteerde hem dan ook van harte met deze hoge onder scheiding, die hij meende dat een bewijs was dat de Koningin met de brandweer meeleefde en deze ook waardeerde. De Districtsinspecteur de heer B. Meenhorst en echtgenote kwam tijdens de receptie de jubi- I laris feliciterep en liet deze feli- j citatie vergezeld gaan van een prachtig bloemstuk. Ook de heren brandmeesters der Vrijw. Brandweer, alsook het uit de manschappen gevormde feestcomité, was aanwezig. Tij- dens de receptie kwamen ook de commandant van Waalwijk en omliggende gemeenten met heren brandmeesters hun gelukwensen aanbieden, alsook de instructeur de heer J. van Boxtel van de Brandweer van Tilburg. Des avonds werd de heer Dek kers door het feestcomité met 'n bluseenheid afgehaald en naar de feestelijk versierde zaal van de heer J. v. Dun gebracht, waar hem een huldiging door de man schappen ten deel viel. Namens het gemeentebestuur bood de commandant de jubilaris een prachtige bloemenmand aan, terwijl de heer J. van Roos malen, brandmeester van Loon- opzand hem in hartelijke bewoor dingen een vulpen met inscriptie aanbood. In een gezellig samenzijn, waar de Kaatsheuvelse humorist, dhr. Bos met zijn gezelschap, voor de nodige stemming zorgde, werd deze feestdag voortgezet. Deze dag is weer een dag van betekenis in de geschiedenis der Vrijw. Brandweer van de ge meente Loonopzand en zal zeker bijdragen tot versteviging van de onderlinge band en tot nog gro tere ijver om het peil van de brandweer te verhogen. Duivensport. De grote Kaatsheuvelse Post duivenvereniging JX.F.V. gaat in de komende maand vier grote ten toonstellingen in de zaal van de heer v. Vv'anrooij in de Markt straat organjseren. Ieder lid wordt in de gelegenheid gesteld om hoogstens 8 duiven in te zenden. (Jp Zaterdag 31 December en Zondag 1 Januari zenden de le den in wier namen beginnen met A t.m. H. Zaterdag en Zondag 7 en 8 Jan. van I t.m. R en Zaterdag en Zondag 14 en 15 Jan. van S t.m. Z. Op de volgende Zondag ko men uitsluitend de prijswinnaars tegen elkander. Op de eerste drie tentoonstellingen wordt om de 10 duiven een bekroning toegekend. Het wordt een eerlijke kracht meting tussen de leden van de K. P. V., wat betreft conditie en ex terieur der vogels in verband met hun vliegcapaciteiten. Er was dubbel feest in vele gezinnen. Niet minder dan acht jongens uit Kaatsheuvel keerden Zaterdag, juist voor het Kerstteest, in hun ouderlijke woning terug. Nooit was er een mooiere dag van te rugkeer in de ouderlijke woning. Nooit ook is een thuiskomst zo blijde gevierd, 't Was reeds tot uiting gekomen, door wat de buurten voor de jongens gedaan hadden. Er waren aan alle wo ningen extra versieringen en ver lichting aangebracht, zodat van buiten reeds de kerststemming viel te constateren, die er binnen heersen zou. Met bloemen en ge schenken kwam de sympathie van vrienden en buren tot uiting. Het bestuur van R.K. Thuisfront liet zich natuurlijk ook niet onbetuigd. Bij soldaat de Vries en Muize- laar verscheen zelfs in de avono de harmonie Apollo om zijn terug kerende jongens te verwelkomen. De namen der gerepatrieerden waren: Sold. J. C. Molenschot, Gasthuisstr. 148. Sold. M. C. Mosselveld, Mgr. Völkerstr. 116. Sold. C. A. Muizelaar, Mgr. Völkerstr. 7. Sold. A. J. v. Noye, Heikant 129 Sold, le kl. C. A. M. Schoen makers, Mgr. Völkerstr. 9. Sold, le kl. L. J. J. de Vries, Julianastr. 47. Sold, le kl. J. M. IJpelaar, Marktstraat 44. Korp.' J. M. Zijlmans, Hoofdstr. 78.. VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN 35) door H. VAN HEES WIJK De adressen namelijk zijn verdacht. Daar wonen helers en de vannacht gear resteerde Dirk is wel één van de meest beruchte, op wie wjj de laatste tijd geen vat kon den krijgen, aangezien hij voor het oog der wereld een nette grossier van zout, soda en zeep was geworden. Dat was echter om ons op een dwaalspoor te brengen. In werkelijkheid nam hij daar de gestolen buit in ontvangst en die werd weer vanuit zijn pakhuis tussen de balen zout en de vaten zeep verder het land in gedirigeerd. Een gladde aal, die Dirk, maar ditmaal is hij er toch gloeiend bij. U moet weten dat hij bovendien bekend staat als schilderijen-expert. Toen u me dus vertelde dat u de auto van de roodharige chauffeur voor het perceel in de Wijde Heisteeg had gezien, begon ik reeds te vermoeden dat er met dat telex-bericht een misverstand in het spel was. En al gauw veronder stelde ik, dat niet u, maar de roodharige chauffeur, alias rooie Arie de dader was. De kwestie is n.l. deze: rooie Arië rs de handlanger van 'n gent- leman-dief, die in de onder wereld de bijnaam heeft: de graaf. Hij beweert namelijk van Belgische adel te zijn. Twee jaar geleden is hij te Am sterdam ontslagen, nadat kort te voren zijn handlanger, de rooie in vrijheid was gesteld. Beiden zijn toen naar België vertrokken en sindsdien hebben wij weinig of niets van hen gehoord en wij waren al blij, dat ze wellicht voor goed het land uit waren. Des te meer verrast was ik, toen één der gearresteerden rooie Arie bleek te zijn. Waaruit blijkt, dat mijn ver moeden juist is geweest, vulde Joop aan, want ik vertrouwde die roodharige chauffeur al niet, van af het eerste ogenblik dat ik hem zag. Enfin, voor deze schilderijen diefstal zullen beiden wel weer een paar jaartjes opgeborgen wor den, veronderstel ik. Ik vrees echter van niet, ant woordde de inspecteur. Joop keek hem stomverbaasd aan. Niet? Waarom niet? Om de eenvoudige reden, dat rooie Arie de diefstal niet ge pleegd heeft. Nu ja, de graaf dan. Dat is lood om oud ijzer. In ieder geval heeft de rooie de schilderijen ver voerd in de Peugeot van de graaf. Ook dat is niet zo, antwoordde de inspecteur lachend. Noch rooie Arie, noch de qraaf heeft de dief- qepleegd of de schilderijen naar Amsterdam gereden. Ditmaal zijn beiden er werkelijk onschuldig aan. Joop schudde niet begrijpend 't hoofd. Het is me zo duidelijk als koffiedik, was het enige wat hij kon uitbrengen. Dan zal ik het U duidelijk ma ken, antwoordde de inspecteur, nog steeds lachend. Kijk eens, de zaak zit zo in elkaar. Hij nanr een vel papier van het bureau en keek er op. Er is alleen een voor lopig verhoor afgenomen en in 't kort is het zo gegaan. Toen de graaf en zijn handlagner bemerkt hadden, dat er zich een aantal waardevolle schilderijen in de woning van de heer van der Berg bevonden, reed de rooie naar Am sterdam, naar Dirk in de Wijde Heisteeg en vertelde enkele bij zonderheden van het plan, dat ze in elkaar gezet hadden en bereid de hem er op voor, dat ze van daag of morgen met een aantal schilderstukken zouden arriveren. Dirk evenwel zag er meer brood in, als hijzelf deze diefstal pleeg de, met behulp van zijn eigen mannetjes. En zodoende waren Dirk, Linke Karei en de Mees de Rooie voor. Ze kwamen met een loper het ouderwetse huis binnen en terwijl het feest in volle gang. was, forceerden ze de deur van. het vertrek, waar de schilderijen hingen en gingen er met de buit vandoor, vóór de rooie er de lucht van kreeg. Toen hij op zijn beurt de schilderijen wilde stelen, ble ken ze verdwenen te zijn en hij, woedend, omdat dit verraad heet onder het gilde der misdadigers, sprong in de wagen van de graaf en reed de dieven achterna. Dirk en zijn kornuiten verwachtten hem en hadden de schilderijen inmid dels goed opgeborgen. Er vond een stormachtige discussie plaats, waarbij Rooie Arie de anderen verweet, dat ze misbruik gemaakt: hadden van de inlichtingen, die de rooie had opgegeven en het zou zeer zeker op handgemeen uitge-- lopen zijn, als wij niet gekomen waren. Daarom zei de Rooie, dat hij dacht pech gehad te hebben,, maar achteraf nog geluk gehad. „De Schoen 1949" in slot-vergadering. Dinsdagavond werd in de zaal „Euphonia de slot-vergadering gehouden van t Comité „De óchoen l949", waarbij vele har telijke woorden weracn gespro ken. In ons volgend nummer komei. we daarop uitvoerig terug. Agenda. Donderdag 29 December Kerst viering K.J.M.V. 8 u. n.m. zaal J. Smit. Zaterdag 31 December 8 u. n.m. Apollo theater „Jody en het her tejong", toegang 14 jaar. Zondag 1 Jan. 6 u. en 8.30 u. n.m. programma Zaterdag, Apol lo-theater. Zaterdag en Zondag Duiven tentoonstelling K.P.V. zaal van Wanrooij, Marktstraat. Maandag 2 Jan. 8 u. n.m. repe titie Harm. Apollo. Maandag 2 Jan. 8 u. n.m. repe titie Gem. Koor Bel Canto. Apollo-theatcr. Apollo-theater presenteert: „Jo dy en het Hertejong Op een nederzetting in de be boste streken van Florida woont de familie Baster. Penny Baster (Gregory Peck), Moeder Baster (Jane Wijman) en de 11-jarige Jody (Claude Jorman Jr.). Zij leiden een sober bestaan door hei bebouwen van hun land. Wat kan ik u vertellen van die heldere, wonderlijke ogen van Jody.' Hoe vermag ik te beschrij ven de argeloze onschuld van z:jn hertejong. YVeike waarde heext een dier in deze wereld van ver wording? Hoe reageert een kind op de narde levenswetten? Piet is alles niet onder woor den te brengen. U kunt het ai- leen maar ondergaan door aan schouwing van Marjorie Kriman Kawling s verfilmde boek „Jody en het rlertejong Een üim, vol kleurenpracht, waarbij ieder mens tersluiks een traan wegveegt, een film die ons stil en blij maakt. R.K. E.H.B.O. St. Rafael. Dezer dagen inocht bovenge noemde vereniging zich verheugen in de mooie aanwinst van een zuurstofkoffer, welke als prijs was gewonnen van de deze zomer ge houden E.H.B.O. actie van de bond dezer verenigingen. Voor waar een mooie aanwinst voor onze vereniging, die voor onze medemensen ter beschikking staat en hopelijk zijn groot nut zal af werpen, wanneer dit nodig mocht zijn. De E.H.B.O. hoopt op 8 en 14 Jan. haar 10-jarig bestaan te vie ren, waarop wij nog nader hope i terug te komen. Kon. Eric Harm. Concordia. Op 2de Kerstdag gaf bovenge noemde vereniging voor haar le den en donateurs haar eerste win- terconcert in de zaal Coomans, dat druk bezocht was. Onder leiding van haar Direc teur dhr. H. Molenschot uit Til burg werden de beide concours- nummers, waarmede in Amster - dam de hoogste punten werdei. behaald, op sublieme wijze ten ge hore gebracht, wat weer bewees het daverend applaus na elk der nummers. Na het concert werd een gratis bal aangeboden, waarvan een druk gebruik gemaakt werd. Het was weder een mooie avond. Uit Indië terug. Zaterdag arriveerde wederom in de ouderlijke woning terug sol daat H. Steer, op de Hogensteen- weg, die ongeveer drie jaar het vaderland in Indië diende. De woning was op smaakvolle wijze versierd, terwijl van de gehele buurt de vlaggen wapperden. Ook mocht soldaat Steer een blijk van waardering ontvangen namens de buurtbewoners. Kon. Harm. Sophia's Vereniging. Op 2e Kerstdag gaf bovenge noemde Harmonie een toneeluit voering voor haar leden en dona teurs, welke druk was bezocht. Door een aantal eigen leden werd voor het voetlicht gebracht „Als de ogen open gaan' van J. Grosveld, toneelspel in drie be drijven. Het stuk dat juist in deze tijd op z'n plaats was, ge zien de Kersttijd, kwam zeer tot zijn recht en maakte een diepe indruk, terwijl het gebodene zeer in de smaak viel. De dilettanten hadden dan ook eer van hun werk en de rollen waren in betrouw bare handen en waren niet te ver beteren. Een dankwoord van de voor zitter aan het einde dezer uitvoe ring was dan ook zeer op zijn plaats aan allen die aan het wel slagen van deze avond hadden medegewerkt. O.D.C.lino Animo, 51. Maandag speelde Uno Animo wederom een uitwedstrijd tegen O.D.C. te Boxtel en moesten de onzen weer de noodklok luiden, ze verloren deze wedstrijd met 51. Uno speelde de eerste helft te gen de wind in en maakte een goede partij, zelfs zo dat deze door een 2e klasser niet verbeterd zou kunnen worden. De rust ging dan ook in met 10 voorsprong voor Uno Animo, doch na de her vatting moest de keeper ongeluk kigerwijze door een klein ongeval worden vervangen en kreeg O. D. C. de goals maar voor het in schieten, dat zij de stand dan ook opvoerde tot 15 en Uno Animo weer het onderspit moest delven. Volgende wedstrijd beter Uno- jongens; het kan, dus het moet. Toneel. De damestoneelclub der R.K. Boerinnenbond trad alhier voor 't voetlicht met het toneelstuk in 3 bedrijven „Kapitein Marie", on der regie van H. v. d. Sande. Zij leverden zeer verdienstelijk spel en de bezoekers keerden vol daan huiswaarts. Klokkenfonds. De gehouden collecte voor het klckkenfonds cp Eerste Kerstdag leverde een prachtig resultaat op, nl. ruim 165. Doch we zijn nog lang niet aan de benodigde 5000. Elcctrificar.ie. Hoewel beweerd werd dat reeds dit jaar zou aangevangen worden met de electriciteitsvoorziening van De Moer, staat thans vast, dat eerst begin Maart hiermede een begin zal worden gemaakt. Het transformatorhuisje zal ge plaatst worden op het erf van de heer Fr. Oerlemans. Beplanting. De boombeplanting langs de wegen, waarmede begin van dit jaar een begin werd gemaakt, werd dezer dagen voltooid, terwijl voor de uitvallers nieuwe werden ge- I plaatst. Nu rest nog het nazien van de wegen, welke dringend om onderhoud vragen, temeer daar 't rijwielpad in de Zijstraat door de boombeplanting is weggevallen. Buitelpartijen komen vooral bij mistig en donker weer herhaalde lijk voor. Inderdaad heeft de kerel geluk gehad, want ze zullen hem op vrije voeten moeten stellen, zodra we met het gehele verhoor klaar i zijn- Joop stond verontwaardigd op. Maar dat is toch absurd, riep hij uit. De kerel heeft toch een po ll ging tot diefstal gedaan en is po- ij ging dan niet strafbaar? i De inspecteur glimlachte fijn- i tjes. Ik kan me Uw opwinding I best begrijpen, mijnheer van Kam pen, want inderdaad de Rooie heeft het plan gehad de schilde rijen te stelen en ermede vandoor te gaan. Maar een poging tot dief stal zelf zal hen niet ten laste ge legd kunnen^ worden. Want op het moment, dat hij de schilderijen wilde stelen, waren ze er immers al niet meer, omdat Dirk en zijn kornuiten ze juist te voren hadden weggehaald. En iets, wat er niet meer is, kun je niet stelen en der halve kun je evenmin daartoe een poging doen. Nee, de Rooie is ei ditmaal netjes doorhecngerold. Maar maakt U zich niet kwaad, op een andere keer loopt hij toch weer tegen de lamp en dan krijgt hij heus wel zijn portie. En de graaf? vroeg Joop te leurgesteld. Ook hem zal niets ten laste gelegd kunnen worden. Hij be weert bij hoog en laag van oude Belgische adel te zijn en tot nu toe hebben wij het tegendeel nog niet kunnen bewijzen. Het enige wat uw aanstaande schoonvade zal kunnen doen, is, hem op be leefde manier de deur te wijzen. Wacht eens, bedacht Joop zich eensklaps, ik krijg nog geld van hem voor het nazien en schoonmaken, repareren en spui ten van zijn wagen. Als hij dit niet kan betalen, bestaat dan de mogelijkheid, dat er een vervol ging tegen hem wordt ingesteld wegens oplichting? Hoogstens wegens flessen trekkerij. Maar dat is een aange legenheid, die U maar met dé burgemeester van Doornenberg moet uitzoeken. Zo ver strekt mijn bevoegdheid niet. Ik zal de bur gemeester op de hoogte stellen van de situatie en het lijkt mij het verstandigste, dat U nu rustig naar huis rijdt en gaat slapen. Het begftit al haast dag te worden. Kan ik de schilderijen niet mee krijgen? De inspecteur schudde het hoofd. Het spijt me wel, mijn heer van Kampen, maar die moe ten hier blijven. Geen kwestie van wantrouwen jegens U, doch te moeten eerst door de officier van justitie worden vrijgegeven. Dit zal echter slechts een paar dagen duren. Vertelt li dat maar aan Uw aanstaande schoonvader. Met een hartelijke handdruk namen de mannen afscheid van elkaar. Ik hoop, dat U het me niet kwalijk zult nemen, dat ik U moest verdenken, verontschuldig de de inspecteur zich. Het hindert niet, antwoordde Joop opgewekt. De hoofdzaak is, dat de schilderijen weer terecht zijn en de daders veilig achter slot en grendel zitten. Terwijl een paarse streep in het Oosten het begin van de nieuwe dag aankondigde, snelde Joop in zijn wagentje huiswaarts. Hij be greep dat hij op een onmogelijk uur in 't dorp zou aankomen en 't leek hem maar het beste, om rechtstreeks naar bed te gaan. (Wordt vervolgd) ZONDAGSDIENST 1 Januari 1950 Dr. Lenglet Apotheek: Nijman. NED. HEF.V. KERK WAALWIJK. Zondag 1 Januari 1950 's Morgens 10 uur: Ds. Voorthuizen, Breda, 's Avonds 6.30 uur: Ds. van Griethuysen, Waspik. DE WONINGBOUW ENZ. Hoewel de toewijzing van bouwvolume voor 1950 voor onze gemeente niet groot is, koesteren we toch alle hoop dat wij van het extra-volume nog wel ons deel zullen krij gen. Op het ogenblik wordt er nog druk gebouwd; een 25-tal woningen der gemeente zijn thans nog in aanbouw, behal ve natuurlijk het contingent duplex-woningen waaraan druk wordt gewerkt en waar van enige tientallen reeds ge reed zijn gekomen. Ook op het terrein der middenstandswoningen komt meer levendigheid; aan Wil- helminastraat, Vredesplein zijn er enige in aanbouw en ook lang de Kloosterweg en elders zien we van deze zeer noodzakelijke woningen ver- rijzon. Als men het aantal ambte naren, leraren, bedrijfsleiders, die wachten op een woning, en die thans nog elke dag van en naar Waalwijk moeten reizen, eens nagaat, dan komt. men tot de conclusie, dat vooral ook hier van een ont stellend tekort mag worden gesproken, zeer ten nadele van de gezinnen dezer men sen, het onderwijs en de ge meente zelf. Dat wil niet zeggen dat er aan arbeiders-woningen geen grote behoefte is, maar voor deze categorie is nog al heel wat gedaan. Wij hebben zeker niet te klagen over de toewijzingen die wij tot nu toe kregen. Wij brengen gaarne hulde aan de activiteit van ons gemeente bestuur op dit terrein, maar we hopen dat de mogelijkheid gevonden kan worden om ook voor 1950 in het grote te kort meer en meer te voor zien. Met cle aanleg van straten en pleinen wordt steeds voortgegaan en we hebben al le resoect voor de arbeid die door Gemeentewerken wordt verricht. De verkeersweg langs de Burg. v. d. Klokken- laan en Floris V-laan nadert zijn voltooiing en men is reeds bezig met het fietspad hierlangs; men is druk aan 't werk aan de verbindings straat Burgem. Moonenlaan stationsplein, kortom er heerst grote bedrijvigheid, zo dat in 1950 v/el heel wat tot stand zal komen aan uitbouw en verfraaiing onzer gemeen te. Het gebouw, vroeger in gebruik als Gemeentelijke Tekenschool met annex woon huis in de Stationsstraat, zal blijkens achterstaande adver tentie publiek worden ver kocht. Dit grote pand, op prima stand, zal" zeker wel oan. ten x-oiiuiacaxe noogmis op te dragen. Na de tentoonstelling zullen de tentoongestelde goederen aan de Bisschop worden aan geboden voor de zo zwaar geteisterde Missie-gebieden van zijn diocees. KERSTVIERING GIDSEN. De Gidsen van de St. Oda- groep organiseerden op 2de Kei'stdag 's middags 'n kerst feest voor de leerlingen van de Don Bosco-school. De kin deren werden getracteerd en de heer J. de Bont draaide enkele films, waar ze alle*- maal natuurlijk erg van ge noten. Het was een feestelijke mid dag voor de gidsen en voor de kinderen. KERSTWIJDING. De Prof. Vereniging van Kerk orgel- en Harmoniumbespelers voor de Langstraat en het Land van Heusden en Altena hield j.l. Zaterdag in de Ned. Herv. Kerk te Waalwijk een goed geslaagde Kerstwijding. Na een openings en welkomstwoord door de voor zitter, de heer Ros, en gebed, werd met het zingen van Ps. 98 1 en 2 en het lezen van een ge deelte uit het Lucas-evangelie be gonnen. Hierna vervolgde de heer H. Nieuwkoop met orgelspel en samenzang van verschillende Kerstliederen het programma. De hierop volgende Kerstmeditatie, verzorgd door de WelEerw. Heer Ds. Kolkert van 's-Gravemoer, werd door de talrijke aanwezigen met grote aandacht gevolgd. Ver volgens vertolkte de heer Nieuw koop weer enkele Kerstsuites van Jan Zwart en Feike Osma, waar na de WelEerw. Heer Ds. v. d. Peut van Besoijen met een slot woord en dankzegging deze Kerstwijding besloot. Na 't zin gen van het laatste vers van de Lofzang van Zacharias gingen allen voldaan huiswaarts. INWIJDING STAMHUT. Op Tv/eede Kerstdag is de nieuwe stamhut van de Voor- ti-ekkers van de Paul Krüger- stam door de aalmoezenier, kapelaan Heerkens .ingewijd, 's Morgens woorden de jon gens gezamenlijk de H. Mis bij en om kwart voor 12 had de plechtigheid plaats. Van de gelegenheid die daarna ge geven werd om het nieuwe Voortrekkerstehuis aan cle Kloosterwerf te bezichtigen, werd druk gebruik gemaakt. ZELDZAAM DIENSTJUBILEUM. Morgen zal het 40 jaar ge leden zijn dat Mej. van Ree bij André van Hilst Levens- middelenbedrijf in dienst kwam. En dat niet aleen, doch al die 40 jaar heeft zij gestaan in de winkel aan de Markt, zonder ooit absent te zijn ge weest wegens ziekte, altijd op tijd aanwezig, een voorbeeld van plichtsbetrachting en in het behartigen van de belan gen van de zaak, vriendelijk en gedienstig voor de klanten en altijd bereid om een ad vies te geven. Nog is Mej. Van Ree heel kras, maar ze gaat toch met pensioen, waar ze nog lang van hoopt te genieten. En men zou zo zeggen dat 't wel verdiend is. MOOIE POSITIE. De heer Willy van Buren, sedert enige jaren ober-kel ner in Hotel Verwiel alhier, liefhebbers trekken. Indertijd werd dit pand ge bouwd onder architectuur van wijlen de heer Jan van Dijk, en bestemd: beneden voor de toentertijd bekende Waal wij kse Botermijn, die weke lijks Vrijdags werd gehouden en boven voor de Gemeente lijke Tekenschool. MISSIE-NAAIKRING ST. JAN. Op 7 en 8 Jan. 1950 zal de Missie-naaikring van de Pa rochie St Joannes Baptist al hier, in één der zalen van de „Twee Kolommen" een ten toonstelling houden van de Misgewaden en Altaarbeno digdheden die de Missienaai- kring in de jaren na de oor log heeft vervaardigd. Het is een zeer uitgebreide en mooie collectie. Mgr. Pessers is uitgenodigd om ter gelegenheid van deze tentoonstelling op Zondag 8 is benoemd tot directeur van hotel Beatrix in Dar - es - Sa laam (voorm. Duits-Oost- Af rika). Hij zal dezer dagen per vliegtuig daarheen ver trekken, terwijl zijn gezin la ter volgt. Wij wensen hem gaarne alle succes toe in deze eervolle positie. GEGUND. Het bouwen van vier wo ningen aan het Vredesplein voor rekening van de ge meente, is gegund aan de Gebr. Spuijbroek te Raams- donk voor 38239. WIT GELE KRUIS A.s. Dinsdag is er een al gemene vergadering van het Wit-Gele Kruis in Hotel Ver- wiel. Aan de orde zijn: wij ziging van de statuten en 't aanvragen van Koninklijke goedkeuring. Zie de adver tentie. rff.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 6