L00N-0P-ZAND "Ruim keus'- DE MAGNEET RUIMT OP! Kousenfabriek „Silcata" PHSLSPS OPRUIMING bij Mag. De Zon Mag. „DE ZON" - Kaatsheuvel JULIANASTRAAT 26 a. EN HOE Aankomende mannelijke kracht KAATSHEUVEL In onze confectie-afdeling DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 2 JANUARI 1950 VAKKUNDIG UITGEVOERD? Het adres hiervoor is AN DRÉ M UIJZELAAR - KAATSHEUVEL Vanaf heden VERPLAATST HOOFDSTRAAT naar van VERLENGDE Uw opdrachten worden met de meeste zorg behandeld. Wij wensen onze geachte clientèle een Voorspoedig. Nieuwjaar. Aanbevelend, Schildersbedrijf ANDRÉ MUIJZELAAR. H. KLERX (IOE MAGNEET" WAALWIJK, voor opleiding als machine-breier, BEKENDMAKING. Adverteren - doet verkopen U hebt een ideale rijwiel- verlichting, als U de Philips dynamo met één der Philips lantaarnkappen op Uw fiets laat monteren. Keus uit 9 verschillende modellen f 9." f 3.80 f 3.80 f 4.S0 f 6.» f 16") f 6." f 5» f f 5.65 Overal vliegen de prijzen omhoog maar niet bij Mag. De Zon onze abnormaal grote voorraden stellen ons in staat, niet alleen aan oude prijzen te verkopen, maar deze nog te verlagen. De zeer grote voorraad breiwol in de merken Neveda, Frisia, Scheepjes enz. wordt aan gereduceerde prijzen geruimd zie éialag* Neveda-smyrnawol 6 draads 44 kleuren tijdelijk van fl.80 voor 11.65 Driedraads smyrna in 22 kleuren tijdelijk van f 1.65 voor 11.45 "De uilverkoopsprijzen voor Brei* en Smyrnawol gelden slechts zolang de voorraad strekt en slechts voor de duur dezer opruiming. geldt als regel voor Mantels, Wollen Japonnen, Kinder- en meisjes bovenkleding een korting van 1 0°/0 op de oude prijzen; daarnaast zullen extra koopjes gebracht worden van restanten. Voor de Heren- en jongensconfectie-afdeling alsmede Regenkleding geldt tijdens deze opruiming eveneens een korting van 10% op de oude prijzen. Speciale koopjes brengen wij in de stukgoed-afdeling. Hier vindt U reeds mooie zomerstofjes, koopt die nu in verband met de komende grote stijging in prijs. In alle afdelingen brengen wij diverse koopjes aan restanten die zo mogelijk dagelijks in de etalages worden aangevuld. Door ihans ie kopen behaali U dubbel voordeel. Oude prijzen, die over hei geheel nog belangrijk zijn verlaagd VERKIEZING PROV. STATEN. Naar wij vernemen zal er vóór 25 Januari a.s. gelegen heid zijn candidaten te stellen voor de verkiezing van leden der Provinciale Staten in de afdelingen der K.V.P. De officiële candidaatstel- ling heeft plaats 14 Maart. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden Een paar bruine sokken, 1 paar regenpijpen, bruine ba ret, huissleutel, zadelfietstas, m. gereedschap, wantje, oor bel, prentenboek, kist sinaas appelen, rood kinderwantje, fietspomp, bruine hazewind hond. Verloren Zwarte glacé dameshand schoen, blauwe baret, bruine schoudertas, kaart m. radio zegels, een paar bruine lede ren herenhandschoenen, lin ker glacé dameshandschoen, bruin lederen herenhand schoen, verchroomd vierkant polshorloge, portemonnaie m. inhoud. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Hendrikus C. R., zv. H. C. van Nooij-v. Loon Adriana M. A., dv. A. J. D. Broumels-Dumoulin Willy M., dv. W. K. van den Heuvel-v. Engelen Marian ne J. M., dv. H. J. Schilders van de Ven. Overleden: Wijnand de Vries 81 j., weduwn. van H. van Herpt Elisabeth van der Hart 67 j., echtg. van L. Brokken'Maria Verhoeven 65 j., wed. van W. J. de Groot. Huw.-aan giften: Geen. Gehuwd: J. J. Burmanje 25 j. en A. J. van Beijnen 22 j. beiden te Waalwijk. Ingekomen: A. T. R. Zim- mank van Guben (D) P. J. T. Tausch van BerkeL M. Konings .van Sprang-Capelle. Vertrokken: P. G. v. Hilst naar 's-Bosch N. P. J. de Vries naar Dongen A. C. M. de Leijer naar Groesbeek J. Kool en gezin naar Heus- den. NIEUWJAARSREDE DR. DREES. In een Nieuwjaarsrede Za terdagmiddag voor.de P.C.J. gehouden, heeft de minister president, dr. Drees o.a. over de nieuwe verhouding tussen Nederland en Indonesië ge sproken. Hij betoogde dat de ontwikkeling tot wat nu is ge beurd, al is die voor velen nog moeilijk te verwerken, noodzakelijk moest plaats hebben. Tegenover de militairen die in Indonesië hun plicht heb ben vervuld en die er veel kameraden hebben zien val len, verklaarde de minister president dat hun offers niet zinloos waren geweest. Voor beide volken zou het noodlot tig zijn geweest als Neder land zich in 1945 eenvoudig uit Indonesië had terugge trokken. Nederland zal Indonesië waardevolle diensten kunnen bewijzen, die graag worden geaccepteerd als de Neder landers zich voelen als mede werkers. Dr. Drees sprak optimistisch over de ontwikkeling in de West en de groei van de be volking. De pioniers die zich elders werkgelegenheid zou den gaan verschaffen, wenste hij veel succes toe. Hij be sloot „Moge aan hen en aan alle vaderlanders het nieuwe jaar vrede en vrijheid dich terbij brengen. er :r- er ie- lal or de ep 'a- Jal le en :n- ge )m :a- it- el- nd de en leu len Ier in let i DE WERELD BEGROETTE 1950. Op verschillende wijzen heeft men op diverse plaatsen uiting gegeven aan zijn vreugde dat het nieuwe jaar was gekomen. Londen was in tegenstelling met Pa rijs uitgelaten. Het vierde Nieuwjaar op Trafalgar Squa re onder de kerstboom en in Ie persoonlijke aanwezigheid van Vader Tijd. West End vierde l?et met ballonnetjes, vuurwerk, muziek en meer dergelijke egrediënten. De Parijse straten waren stil, de Parijzenaars wachtten thuis en in de restaurants 1950 af. Paus Pius XII droeg in de St. Pieter de H. Mis op voor Ie pelgrims. In een korte preek wenste Hij hun 't beste voor 1950 en schonk hun Zijn segen. Drie kwart millioen New- workers begroetten het nieu we jaar op Times Square, /olgens de omroeper van ra- lio Moskou was de hoofdstad van de Sovjet-Unie onverge- ijkelijk mooi met de sneeuw in 't licht van ontelbare lam pen en de maan. Het parool voor Moskou was „vrolijk- eid". De drie noordelijke hoofd - teden van Europa deden het lk op hun eigen wijzen, maar e Noren moesten het met ier en wijn doen, want de erkoop van sterke dranken as verboden. De West-Duit- rs konden bijna weer op zijn ooroorlogs genieten, maar de )ost-Duitsers moesten zich te vreden stellen met beloften. De nieuwjaars-boodschap an Churchill luidde „1950 is en jaar dat de geschied- chrijvers zullen -aanwijzen ls een der keerpunten in on- e geschiedenis. In de „hoofdstad van Euro- ia", Straatsburg, werden de hokken geluid bij het ingaan •an 1950. De leiders van het verenigd Europa zeiden: Verenigt U Staatshoofden lieten een op- imistisch geluid horen en de Sovjet-Unie is sterk genoeg m al zijn vijanden te verplet eren President Renner van )ostenrijk drong er bij de ;eallieerden op aan om zijn and te verlaten. In Jakarta hield president lukarno een radio-rede in het Ingels en in het Nederlands, tij zei dat de R.I.S. grote mo- elijgheden bieden voor bui- enlandse handelsonderne- lingen. Dr. Hirschfeld, de "ederlandse Hoge Commissa- is, hield een receptie. Tsjang Kai Sjek zei nog eeds dat hij zou overwinnen. S'DONESISCHE DELEGA TIE UIT NEDERLAND VERTROKKEN. Op Oudejaarsavond is de idonesische delegatie bij de luvereiniteitsoverdracht met e constellation „Eindhoven" an Schiphol naar Jakarta te- ïggekeerd. Sultan Hamid arak de geruchten dat hij 'oge Commissaris zou wor- an, tegen. Volgens hem was !oh. Roem de aangewezen ïrsoon voor deze post. Als e het zou worden zou hij ederland en Indonesië kun- ;n feliciteren. Palar blijft voorlopig verte- ïnwoordiger van de R.I.S. j de Verenigde Naties. AAX immm RAADSVERSLAG. Daar ons ditmaal geen agenda met prae-adviezen bereikte, kon den wij deze niet vooraf opnemen en ook niet in ons verslag ver werken, waardoor de verschillen de punten in ons verslag mis schien minder duidelijk zijn: daar voor onze excuses. Aanbesteding voor het bestraten en het leggen van trottoirs in de Julianastraat te Kaatsheuvel, gemeente Loon- op-Zand. Ingeschreven werd als volgt Fa. Elshout en de Bont, Raamsdonk 26280 Schapers en de Bont, Raamsdonk 26350 J. Vissers, Drunen .27900 C. H.v.Strien, Udenhout 28500 Chr. Suoss, Dongen 28708 Fa. H. v. Seventer, Vught 28786 P. C. v. Leijden, Dongen 29500 Konings Wegenbouw, Vught 29600 v. d. Ven, Tilburg 29750 C. Verwater, Tilburg 29800 v. d. Oosthoek, Uden 29900 Fa. Sins en de Laat, Breda 30120 Fa. Verhagen, Breda 30600 A. J. Blijlevens, Breda 30890 Rovers, Made 31035 Th. Heijmans en Co., Nieland 31482 N.V. Mulos, Oss 31690 Verens Schellekens, Geffen 31700 Kleijngeld, K'heuvel 31790 W. de Wijs. Made 31900 A. Gijsbers, Tilburg 31980 Fa. Thiecke Aarenhouts, Nijmegen 32100 N.V. Rasenberg, Breda 32400 Huberts, de Bilt 32900 v. d. Donk-Heijmans, Rosmalen 33300 P. Broeken, Breda 33500 C. v. Meel, L.-Zwaluwe 33913 Gebr. Voeten, Ulvenhout 34000 A. Santbergen, Geertruidenberg 35640 Cr. W. Suoss, Waalwijk 3j*975 Aanbesteding. Op Vrijdag 30 December 1949 werd in café van Heeswijk alhier door Architect Hub. Prins desna middags om 5 uur aanbesteed het bouwen van een woonhuis met berging aan de Tramlaan alhier, voor de heer H. van Best, Mgr. Völkerstraat 108, overeenkomstig het bestek en de nota van inlich tingen. De uitslag is als volgt Fa. de Grauw, Waspik 15574 Fa. v. Geel, Kaatsheuvel 15569 Fa. Kramer, Genderen 14.666 Fa. den Teuling, Kaatsheuvel 14295 Fa. v. Heesch, K'heuvel 14195 Fa. Luxemburg, Kaatsheuvel 13.955 Fa. v. d. Hoven, Kaatsheuvel 13895 Fa. Kleijngeld, K'heuvel 13850 Fa. Kleijngeld, Waalwijk 13500 Fa. de Jong Co., Capelle 13069 Fa. Molengraaf, Capelle 12250 Fa. Wagemakers, Capelle 12200 Gunning volgt later. Thuis uit Indic. Het Buurtschap Gasthuisstraat- Tramlaan en Prins Hendrikstr. heeft reeds 2 van de 6 in Indië verblijvende jongens in hunne buurt zien wederkeren en wel An- dré Muskens en Jo Molenschot. Op de juiste wijze heeft onze buurt met deze Indië-vaarders en hun familieleden medegeleefd. Het comité heeft onder voor zitterschap van dhr. Mallens deze 2 jongens op de juiste wijze ont vangen door een hartelijk wel komstwoord van de voorzitter. Als blijk van medeleven en be langstelling werd hen dan ook een merkfiets, geheel compleet, aange boden. Beide heren konden dan ook niet genoeg woorden vinden van dank voor deze ontvangst, het cadeau en de versiering die voor al, dank zij de spontaniteit van de fa. Pepping en de onvermoeide arbeid van de heer Boelen, in de ze buurt tot iets extra's behoort. Duivensport. De K.P.V. hield Zaterdag en Zondag in de zaal van café Sportwereld haar eerste groeps tentoonstelling voor de leden, wier namen moesten aanvangen met de letters A t.m. H. In totaal waren 217 duiven ingezonden, die beoordeeld werden door de heren G. Staps en A. v. Dal uit Til burg. De uitslag der keuring was: Oude doffers (51) 1, 2 en 7 Chr. van Heeswijk; 3 L. Hamers, 4 P. Adriaansen; 5 J. Hoevenaars; 6 A. van Gooi; 8 M. van Dijk en 9 H. van Delft. Oude duiven (56), 1 en 2 Chr. van Heeswijk; 3 P. Adriaansen; 4 en 5 J. van Heeswijk; 6 Th. v. d. Hout; 7 en 9 C. de Bondt; 8 J. Broeders en 10 A. de Bie. Jonge doffers (59), 1 P. Adri aansen; 2 J. Damen Marktstr., 3 J. Damen Berkdijk; 4 en 7 J. van Heeswijk; 5 L. Hamers; 6 en 8 C. de Bondt; 10 J. Evers. Jonge duiven (51), 1 J. Evers; 2 P. Adriaansen; 3 en 4 A. de Bie; 5 J. Damen, Berkdijk;' 6 en 8 A. v. d. Hoven; 7 C. van Boxtel; 9 H. Emmers. Zaterdag en Zondag a.s. volgt de tweede groep, waaronder res sorteren de K.P.V. leden wier na men beginnen met de letters I.tm. R. Op Zondag sluit de show om 6 uur n.m. Voor deze eerste ten toonstelling was reeds verbazend veel belangstelling, wat ongetwij feld de komende shows nog zal toenemen. Van veel belang voor de boeren. Onder de advertenties in dit nummer komt een bekendmaking voor van de Burgemeester der ge meente Loonopzand, waarin be kend gemaakt wordt, dat ter se cretarie een lijst ter inzage ligt vastgesteld door de Minister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening, waarin staat aange geven welke percelen of gedeel ten van percelen in deze gemeen te'niet mogen worden bepoot met aardappelen of andere door de minister aan te geven gewassen. Overtreding van dit verbod leidde in het afgelopen jaar voor meerdere telers van aardappelen tot zeer onaangename ondervin dingen, waarom het ten zeerste aanbeveling verdient, voor hen, die iets met dit besluit te maken hebben, hiervan kennis te nemen en'er naar te handelen. Heropening. Zijn tijd begrijpend heropende de heer W. Smit, eigenaar van t bekende hotel-café-restaurant Joh. Smit, Vrijdagavond zijn geheel gemoderniseerd bedrijf. De heer Smit heeft kosten, noch moeite gespaard om van zijn bedrijf een zaak van standing te maken. De firma Ooikens en Donkelaar uit Rotterdam hebben het interieur aangekleed met een ruim bar-buf- fet, dat lokt tot een zitje aan de toog, doch daarnaast biedt het ruime café gezellige zitjes te over in halve club-fauteuils, rond café- en leestafel, die U in een sfeer van rust en intimiteit tot blijven noden. De half-indirecte verlich ting van de fa. Mollier, R'dam, in samenwerking met de firma Beekmans uit Kaatsheuvel aange legd is rustig en smaakvol. De afgescheiden biljartkamer, even eens smaakvol gemeubileerd, geeft de biljartliefhebbers gelegenheid tot het spelen van een rustig par tijtje. Daarnaast verkreeg de heer Smit, door deze verandering, een lokaliteit vrij voor kleine verga deringen, waarvan de behoefte bij herhaling sprak. Alles bijeen een verbetering, die de waardering zo wel van stamgast als buitenman zal genieten. Reeds bij de opening was de belangstelling zeer groot. Vele leveranciers gaven acte de présence, terwijl de verenigin gen aldaar gevestigd bloemen aan boden, als de harmonie Apollo, de K.J.M.V., de biljartclubs, de kegelclub De Natte Spons, enz.; verder de afd. Kaatsheuvel van Horeca .terwijl het personeel een electrische klok aanbood. Kaatsheuvel gaat Driekoningen vieren. De K.J.M.V. heeft het initiatief genomen de folklore der Drieko ningenviering in Kaatsheuvel in ere te herstellen. Tilburg kent dit al tientallen van jaren en heeft in dit opzicht iets bereikt, dat im ponerend is, voor wie dit oude gebruik niet kent. Ook in Kaats heuvel zal men trachten in de Driekoningenviering meer lijn en stijl te brengen, door de deelne mende groepen zowel op costu- mering ^en uitbeelding, als op groepering en zang te beoorde len. Deze beoordeling zal in het patronaat geschieden door een daartoe aangezochte jury. Reeds zijn verschillende prijzen toegé- zegd. Een mooie gelegenheid voor onze jongens en meisjes om hun fantasie en handigheid bot te vie ren. De beoordeling geschiedt tus sen half zes en half zeven. Wie nakomt wordt niet beoordeeldd. Kerstviering K.J.M.V. In de zaal van de heer W. Smit waren Donderdag nagenoeg alle K.J.M.V.-ers met hunne da mes present op de traditionele kerstviering. In de gezellig versier de zaal met brandende Kerstboom en kaarsjes, opende de voorzitter met K.J.M.V.-gebed en jeugd- groet. In zijn speech heette hij al len welkom en sprak de hoop uit, dat deze kerstavond in gepaste stijl en gezellige sfeer gevierd zou worden, zodat het een stimulans moge zijn voor de verdere afwer king van het winterprogramma. Omdat het tevens de laatste bij eenkomst van het jaar was, sprak hij tevens een woord van dank aan de Moderator voor de grote steun van hem ondervonden, aan de medebestuursleden voor hun saamhorigheid en aan de leden voor hunne medewerking en mee leven. De Moderator las daarna hei Kerst-evangelie voor, waarna door allen een kerstlied werd ge zongen. In een korte toespraak zette de Moderator daarna de be tekenis van het Kerstfeest uiteen, waarop hij besloot nofc zijnde in het octaaf met n zalig kerstfeest. Na dit ernstig gedeelte behoeft het geen betoog dat de koffie met worstebrood goede afnemers vond. In het verdere programma lieten de K.J.M.V.-ers hpn kunnen en kennen horen. Marius van A- melsvoort begon met de vertel ling van een pakkend stukje pro za van Ant. v. Duinkerken, goed gekozen en prachtig voorgedra gen. De heer Joop v. d. Linden ontpopte zich als een all round toneelman, die zich zeer verdien stelijk maakte en van alle mark ten thuis bleek. De hersengymna stiek tussen een tiental dames en heren, was amusant, leerzaam en werd door de heren met 24J/j tegen 22J-2 gewonnen. In zijn slotwoord sprak de voorzitter dank aan allen, speci aal aan de heer H. Bergmans, voor het organiseren en verzor gen van de avond. Agenda. Maandag 8 u. n.m. Repetitie Harm. Apollo. Maandag 8 u. n.m. Repetitie Gem. Koor Bel Canto. Dinsdag 9 u. n.m. Vergadering Feestcomité Jubileum Deken in Patronaat. Woensdag 8 u. n.m. Repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphónia. Donderdag 7.30 u. n.m. Rep. Gem. koor Zangver. Bel Canto. Woensdag 8 u. n.m. Apollo Theater Creolenbloed. Niet gekend, dusafgestemd. In de gemeenteraadsvergade ring van Dinsdag j.l. werd het bouwprogramma 1950 door de raad niet geaccepteerd. Een der redenen was het bouwvolume van 1125 ra3 toegewezen aan de stich ting voor ouden van dagen. Men wist daar niet voldoende van. Mogelijk zijn wij in staat in de zen iets meer te vertellen, wat tot opheldering bij kan dragen. De Stichtings-acte voor Kaats heuvel is notarieel gepasseerd in de Week voor Kerstmis, ze is een afdeling van de Landelijke Ka tholieke Stichting voor behuizing van bejaarden, waarvan het se cretariaat gevestigd is in de Min- derbroedersstr. 8 te Utrecht. Leden der Stichting in Kaats heuvel zijn; J. v. Kemenade, voor zitter; M. Roelofs, Penningm.; Sj. Smit, secretaris, Mevr. Schalken- Schaafs, Jan Vloemans en Kap. Rietra, leden. Het doel der Stichting is het bevorderen van de belangen van de kath. bejaarden, meer in het bijzonder ten aanzien van hun be huizing en verzorging. Zij doet dit door het bouwen van moder ne bejaarden-tehuizen, waarbij de opvatting geldt: a. de zelfstandigheid en zelf werkzaamheid der bejaarden zo lang mogelijk intact te laten en te eerbiedigen; b. bij tanende validiteit daar aan te gemoet te komen, door op niet-opvallende wijze hulp te ver lenen; c. algehele verzorging te bic den aan de bejaarden, die zich niet meer tot zelf-hulp in staat voelen, resp. daartoe niet meer in staat zijn. d. incidentele verpleging te verschaffen. De stichting geldt niet uitslui tend voor kapitaalkrachtigen, doch wil juist de minder kapitaalkrach tigen een behuizing en woongele genheid bieden, waarbij ten alle tijden en in ieder geval hulp en bijstand ten dienste staat. Van het bouwvolume voor 156 bed den, zou 60 disponibel komen voor nietkapitaalkrachtigen, z.g. 20 voor beter en 20 voor goed gesitueerden. Bij wijze van proeve worden in het land enkele stichtingen ge bouwd, waarvoor de gemeente n bouwvolume van 10 van het bouwvolume van de gehele stich ting moet afstaan. De 1125 m3 aan de raad hiervoor gevraagd zouden dus uitgroeien tot 11250 m3. De financiering loopt voor het allergrootste gedeelte op steun van rijk en gemeente voor wat het niet-rendabel gedeelte betreft. In het allerongunstigste geval zou t rijk in de niet rendabele kosten 75 en de gemeente 25 bij dragen. Waarschijnlijk echter wordt deze verhouding 90 en 10 De beslissingen liggen ge heel in handen van de minister, ook wat de toewijzing van de stichtingen zelf betreft. Kaatsheu vel heeft hier wel een enige kans gekregen, wat voor de gemeente van het grootste belang is. Wat de bouw der stichting be treft: Er komt een hoofdgebouw, waarin verwarming, keuken, zie kenzaal etc. is ondergebracht. Daaromheen over een oppervlak te van een ha. komen de woon- huisjes liggen voor echtparen en een aantal woonelementen voor alleen levende bepaarden, al of niet gedecentraliseerd. Voorts een beperkte verzorgingsmogelijkheid voor bedlegerige bejaarden, gele genheid voor vrije-tijdbesteding etc. Eenvoudige medische hulp is in de stichting aanwezig. In een volgend nummer mo gelijk nog meer. Kajottersverslag volgend nummer. Zielig. Toen Woensdagmorgen om streeks 10 uur de huisvrouw van Br. in de Weteringstraat haar 7 maanden oud zoontje uit zijn wiegje wilde halen om het kind te wassen, kwam zij tot de zielige ontdekking dat haar kind was ge storven, terwijl het kind des mor gens om 6 uur nog gegeten had. Wel was het kind de laatste da gen niet als anders door aanval len van stuipjes. Dit was baar enig zoontje van haar 5 kinderen en men begrijpt de droefheid der ouders. Harmonie Concordia voor de Radio. De Kon. Erk. Harmonie Con cordia heeft het oude jaar goed besloten door het geven van een beknopt concert voor de K.R.O. op Zaterdagmiddag van 14.40 u. tot 15.0 uur. Naast de Wimpel mars van K. Jansen, werden uit gevoerd de beide concoursnum mers waarmede in Amsterdam de hoogste punten in de Superieure afdeling werden behaald en waar mede de harmonie beslag wist te leggen op de wimpel welke door de .K. Bond van Harmonieën hier voor disponibel was gesteld. Nieuwe woningen bijna gereed. De nieuwe woningen welke in aanbouw zijn in de Gasthuis straat naderen haar voltooiing. Voor 12 gezinnen zal er weer spoedig uitkomst zijn, wanneer de woningen door de gemeente zullen zijn toegewezen. Het is wel be treurenswaardig echter dat door de raad der gemeente de te bou wen woningen voor 1950 (10 in totaal) werden afgewezen, ter wijl de woningnood nog zeer nij pend is. WILT U UW SCHILDER- BEHANG-EN DECORATIE WERKEN Grote partij moltondekens 3,10 2 pers. halfwollen dekens 11,50 2 pers. houten ledikanten zeer zwaar v,a. 34,50 Kinderledikantje v.a. 12,50 Slaapkamers geschilderd v.a. 89,50 1 pers. bedstel vlokvulling met kussen v.a. 44,50 1 pers. bedstel kapok m/k. 75,— 2 pers. bedstel vlokvulling m. kussens v.a. 54,50 2 pers. bedstel binnenvering met kussens v.a. 1 1 2,50 Nachtkastjes v.a, 6,50 2 pers. spiraalmatrassen v.a. 29,90 Prachtige slaapkamer- kleedjes 4,95 Pracht slaapkamer compleet met 3 deurskasi, geheel eiken 2,95 Huiskamers v,a 220,— 2 clubs verende voorkant 4 stoelen, eiken 269,50 Dressoirs v.a. 76,50 6 stoelen met leerdoek bekleed v.a. 85,— Losse clubs v.a. 29,50 Ligstoel, compleet met kussens v,a. 29,50 Uittrektafels v.a. 32,50 Zeer zware keukenstoelen 9,95 Kapstokken, grote degelijke uitvoering 12,50 Prima Cocos 100 c.m. breed v.a. 4,95 Cocosmatjes v.a. 1,55 Cocos deurmatten v.a. 3,45 Holtap karpetten v.a. 36,- Traplopers per meter v.a. 1,95 Zeer zware Old Finish. Huiskamer Spotkoopje 1595,- Verder COUPONS COCOS, TAPIJTLOPER, VITRAGE, OVERGORDIJNSTOFFEN en VLOERZEIL tegen uiterst lage OPRUIMINGSPRIJZEN. HOEK BAARDWIJKSES7RAAT TELEF. 68 J. H. BERKELMANS Tailleur, Putstraat 94, wenst vrienden en cliënten een Zalig Nieuwjaar. DISTRIBUTIEKRING 's-HERTOGENBOSCH. SLUITING KRINGKANTOOR. De Directeur van de Distri- butiedienst 's-Hertogenbosch maakt onder verwijzing naar het terzake verschenen alge meen persbericht, en in afwij-^ king van de'door zijn Dienst geplaatste vorige pubiicatie bekend, dat het Kringkantoor te 's-IIertogenbosch van 2 Ja nuari 1950 at' voor het publiek GESLOTEN is. KERKSTR. 4 WAALWIJK ZOEKT (14-17 jaar) De burgemeester van LOON OP ZAND brengt ter openbare kennis, dat vanaf heden voor een ieder ge durende drie maanden op de secre tarie ter lezing is nedergclegd a. een door de Minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoor ziening op 20 Üecemoer 1949 vastgestelde beschikking met een lijst, aangevende de per celen of gedeelten van percelen gelegen in deze gemeente, waarop het verboden ls aard appelen en andere door ge noemde Minister aan te wijzen gewassen te telen b. een door voornoemde Minister vastgestelde beschikking van30 Augustus 1949, waarin o.a.staan vermeld de gewassen waarvan naast aardappelen, de teelt ver boden is in de gebieden, aan gewezen in de ondera genoem de beschikking. De onder a genoemde beschikking treedt in werking met ingmg van de tweede dag na datum dezes. Kaatsheuvel, 29 December 1949. De burgemeester van Loon op Zand, Mr. R. J. Th. van der Heijden BOUMAN en VAN IERSEL Naam en gevclplalen. Slalionssir. 90 - WAALWIJK. Tel, 331 DYNAMO zonder kap met dynamo f 13.55) TYPE H Eenlamps. Een zwart gelakte kap met brede verchroomde rand. (met dynamo f 13.») TYPE HA* Eenlamps. In hoogglanzend alumi nium gelakt, verchroomde rand. (met dynamo f 14.25) (met dynamo TYPE AN* Eenlamps. Gestroomlijnde kap, hoog glanzend aluminium ge lakt, verchroomde rand. met dynamo f 16.50 TYPE „SPORT" Een lamps. Met achterlicht controle. Hoogglanzend aluminium uitvoering. met dynamo TYPE H C Eenlamps. Geheel verchroomd uit gevoerd. (nut dynamo f 15.40) TYPE A Eenlamps. ^Gestroomlijnde, zwart ge lakte kap met brede verchroomde rand. TYPE AC* Eenlamps. Luxe stroomlijnkap, in verchroomde uitvoering. dynamo t 16.85) TYPE D Tweelamps. Modern torpedomodel, met vierwegschakelaar Plaats voor batterij in de kap. Achterlicht blijft in alle schakelstanden aangeslo ten. Zwart gelakt met ver chroomde rand dynamo f 18.10) TYPE DC* Tweelamps. Luxe torpedomodel, geheel verchroomd. Ruimte voor batterij in de kap. Vier wegschakelaar. Achter^ licht blijft in alle schakelstanden aangesloten.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 3