DE L&NDSimi L00N-0P-ZAND Waalwijkse en Langsiraatse Courant DRUNEN ELSHOUT VLIJMEN GAPELLE RAAMSDONKSVEER 'pJLuüm.ve.e, VRIJDAG 6 JANUARI 1950 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO Wi HET ZUIDEN 72e JAARGANG No. 3 Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p Vdvcrtentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES: „ECHO". .JtuTiVKlllK Gezinszorgfonds Zaterdag a.s. start in Drunen ook het gezinszorgfonds van de K.A.B. Naar wij vernemen telt dit fonds in Drunen pl.m. 80 le den. Zoals bekend bedraagt de contributie voor dit fonds 10 ct. per week. Bij een lidmaatschaD van tenminste een half jaar heeft •nen recht, indien mert voor be paalde gevallen een gezinshulp ontvangt, op vergoeding uit ge noemd fonds. Fabrieksarbeidersbond. De Fabrieksarbeidersbond St. Willibrordus alhier herdenkt de ze maand haar 40-jarig bestaan. Dit feit zal in een groots feest worden gevierd. Een speciaal comité is reeds enige tijd bezig met de organisatie. Over het een en ander hopen wij spoedig meer te kunnen berichten. N. C. B. De N.C.B. afd. Drunen is, naar wij vernemen, begonnen met het van tijd tot tijd verspreiden van een circulaire onder hare leden, teneinde het onderlinge contact te verstevigen. In dit contactblad zijn ook de aangelegenheden van diverse onderafdelingen opgeno men. Benoemd. Tot agent van de verzekerin gen van de N.C.B. alhier is, naar wij vernemen, benoemd de heer M. v. d. Hoven. Zulks in ver band met het neerleggen van deze functie door de heer M. v. Hal der. Kerstavond. De Boerinnenbond Drunen-Els- hout hield Dinsdagavond een Kerstavond, welke in alle opzich ten zeer geslaagd is. Begonnen werd met een plech tig Lof, waaronder door de geest. Adviseur, kap. Simons, een pre dicate werd gehouden. Daarna kwam men bijeen in de gymnastiekzaal, waar weldra bij een „bakske" een gezellige stemming heerste. Maar naast de tractatie werden de Boerinnen ook onthaald op toneel, zang, de clamatie en muziek. Het was een gezellige en prima verzorgde avond. Even werden ook nog enkele zakelijke punten afgewerkt, o.a. werd het jaarverslag voorgelezen terwijl de per»>diek aftredende bestuursleden, mej. M. Ploegma kers van Drunen en Mej. M. v. d. Bosch van Helvoirt, beide werden herkozen. Fancy-fair Missie-naaikring. Zoals wij reeds eerder bericht ten is de zo pas heropgerichte Missie-naaikring bezig met het organiseren van een fancy-fair t.b.v. de genoemde vereniging. Momenteel wordt er nog hard gewerkt om alles voor Zaterdag avond, voor wat de organisatie betreft, in kannen en kruiken te hebben. In de korte tijd van or ganiseren ,die aan deze fancy- fair vooraf is gegaan, is er hard maar ook enthousiast aangepakt. Wanneer dan ook Zaterdaqa- vond deze fancy-fair zijn poor ten opent, zal er heel wat te be leven zijn. Wij noemen hier de allervoornaamste attracties a. 2 x het rad van avontuur. b. Een telegraafkantoor. c. Een vogelprik. d. Een tent waar men gra- mophoonplaten kan aanvragen. e. Een bioscoop met pro gramma Drunense actualiteiten en tekenfilms. f. Consumptietent. Verder nog tal van grote ver rassingen. Iedereen zal dus in de gelegenheid zijn een avond van gezelligheid en spanning te be leven op deze groots opgezette fancy-fair, terwijl men tevens hierbij steunt een vereniging welks goede doel iedereen aan voelt. Wij mogen hopen dat deze eerste fancy-fair in Drunen zal mogen slagen en wensen de or ganisatoren veel succes toe. De fancy-fair zal worden ge houden in de gymnastiekzaal. Opening Zaterdag 7 Jan., 's a- vonds om 7 uur. Zondag geopend om 4 uur n.m. Maandagavond trekking van de grote loterij. Retraite voor toekomstige militairen. Voor hen die in de nabije toe komst in militaire dienst moeten, is naar wij vernemen gelegenheid tot het meemaken van een re traite in huize Loyola te Vught. Men kan zich opgeven bij de pastorie. Opening clubtent R.K.D.V.C. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden zal de clubtent van onze voetbalvereniging op Za terdag 14 Januari in gebruik ge nomen worden. Toneelavond R.K.J.B. Voor goed gevulde zalen gaf de toneelclub der Jonge Boeren Zondag en Maandag een twee tal opvoeringen van Jan Gros- feld's drama in drie bedrijven „Vorst in eigen Rijk". De jonge boeren deden hun best en wij hadden een genoegelijke avond. Aan alles was te zien dat er hard en nauwkeurig gewerkt was. De rdllen zaten goed in elkaar en er werd vlot gespeeld. Het toneel decor was keurig verzorgd, de grime in bekwame handen. Alle spelers waren goed en vertolkten de hun toegewezen rollen buitengewoon. Maar een aparte vermelding voor Dokter Aart Donus en Stoffel. Hun spel was zeer goed. Bij het publiek viel dit ruim sentimentele stuk zeer in de smaak, hiervan getuigde het mee leven in de zaal en het hartelijke, spontane en verdiende applaus. Vakschool voor Schoenmakers. Onlangs hebben wij reeds be richt dat er plannen bestonden om aan de gemeentelijke vak school voor Schoenmakers ook een vak machinaal werk te ver binden. Het is ons bekend dat deze plannen reeds in een verge vorderd stadium verkeren en wij hopen hierover binnenkort nog meer te mogen mededelen. Naar wij vernemen herdenkt men in Mei a.s. het 40-jarig be staan van de school, welk feit ook met de nodige luister zal worden gevierd. Fancy-fair bij de Harmonie „De Volharding". Naar wij vernemen zal de on langs uitgestelde fancy-fair t.b.v. het instrumentenfonds der Har monie „De Volharding" door gang vinden op 28, 29 en 30 Januari a.s. Uitvoering Zangvereniging. A.s. Zacerdag 7 en Zondag 8 Januari geeft de zangvereniging „Uitspanning door Inspanning" een uitvoerinq in de zaal van de heer M. v. Huiten alhier. Deze uitvoering is bestemd voor de leden, ere-leden en donateurs. Per convocatie zal nader be kend gemaakt worden wie op Zaterdag en wie op Zondag ver wacht worden. Dit in verband met de plaatsruimte, daar allen niet tegelijk kunnen worden ge plaatst. Opgevoerd zal worden „Zijn Eerste Schot". Spelleider de heer Frans van Wezel. Een paar mooie avonden staan de leden, ere-leden en do nateurs te wachten. Het bestuur der zangvereniging streeft er naar om iets goeds te bieden. Gezien dat er goede krachten schuilen onder de to nelisten, die allen lid der zang vereniging zijn en hierdoor alles met eigen krachten verzorgen kun nen, worden er hoge verwach tingen gekoesterd van dit optre den. Met belangstelling wordt daarom dit optreden tegemoet ge- T entoonstelling Zaterdag 31 Dec. '49 en Zon dag 1 Jan. 1950 hield de post duivenvereniging „De Zwaluw" een onderlinge tentoonstelling in café B. Oremans. 460 duiven werden tentoongesteld. Er was prima materiaal ingezonden. De prijzen waren als volgt: Schoonste doffer J. Verharen, beker. Schoonste duif L. v. Esch, beker. Schoonste jonge doffer A. Wijkmans. Schoonste jonge duif P. Pulles. Klasse I. Oude doffers tot 200 k.m. 1 A. Parijs 2 C. v. Wijk 3 A. v. d. Wiel 4 M. Liebregts; 5 J. Kivits 6 H. de Laat. Z.E.V. A. Wijkmans, J. v. d. Dungen. E.V. C. v. Wijk, P. Pulles. Klasse II. Oude duiven tot 200 k.m. 1 J. Pulles2 P. Pulles 3 Cor v. Heivoort4 J. Kivits 5 L. v. Esch 6 L. Heesbeen 7 R. de Laat 8 W. J. de Vaan. Z.E.V. M. Liebregts, B. Ore mans. E.V. Provitlicht, P. v. Gestel. Klasse III. Oude doffers 200 tot 500 k.m. 1 B. Oremans 2 P. Vermeu len 3 A. Wijkmans4 L. v. Esch: 5 B. Oremans: 6 Th. van Overdijk 7 C. v. Wijk 8 J. v. Baardwijk9 A. L. v. Heivoort 10 Heijmans 11 J. v. Loon. Z.E.V. M. de Gouw, A.v.Dal. E.V. J. v. Beijnen, H. de Laat. Klasse IV. Oude duive 200 tot 500 k.m. 1 L. v. Esch 2 L. v. Esch 3 M. Liebregts 4 A. v. d. Wiel; 5 P. v. Gestel 6 J. Kivits. Z.E.V. B. Oremans, B. Ore mans. E.V. B. Oremans, P.Pulles Klasse V. Oude doffers 500 tot 1000 k.m. 1 J. Verharen 2 J. Ooster waal 3 A. v. d. Wiel 4 P. Pulles. Z.E.V. H. de Laat, P. v. Ges tel. E.V, P Pulles, J. v Beijnen. Klasse VI. Oude duiven 500 cót 1000 k.m. 1 H. de Laat 2 P. Pulles 3 P. Pulles 4 H. v. d. Heijden. Z.E.V. J. v. Son, A Kleijn. E.V. G. v. Esdonk. Klasse VII. Onbevlogen dof fers 1 N. v. Esdonk 2 L. v. Esch 3 M. Liebregts 4 B. Oremans 5 Cor v. Heivoort6 A. van Mierlo 7 J. Kuijs. Z.E.V. P. Pulles, Cor v. Hei voort. E.V. A. v. d. Heuvel, Coos Kivits Klasse VIII. Onbevlogen dui ven. 1 J. v. Loon 2 N. v. Esdonk; 3 H. de Laat4 H. Blankers 5 H. Boom 6 W. J. de Vaan 7 N. v. Esdonk. Z.E.V. M. Liebregts, A. Wijk mans. E.V. P. Pulles, C. Mees ters. Klasse IX. Jonge doffers 100 km. 1 J. Kuijs2 Th. van Over dijk 3 Rien de Laat4 Coos Kivits 5 P. Pulles 6 A. Pa rijs: 7 G. v. Esdonk: 8 P. v. Dal. Z.E.V. R. de Laat, M. Lie bregts. E.V. W. v. Bijnen, L. de Laat. Klasse X. Jonge duiven 100 km. 1 L. Oremans; 2 H. Blankers: 3 P. Vermeulen 4 J. v. Beijnen 5 Cor v. Heivoort. Z.E.V. L. v. Esch. E.V. j. v. d. Wiel, J. Kivits. Klasse XI. Jonge doffers 200 km. 1 A. Wijkmans 2 P. -Pulles 3 Coos Kivits 4 W.y Roesten burg 5 W. v. Ravensteijn 6 J. Verharen 7 A. Roestenburg 8 J. L. v. d. Dungen 9 B. Ore mans. Z.E.V. L. v. Esch, W J. de Vaan. E.V. J. v. d. Wiel, Fr. v. Uden. Klasse XII. Jonge duiven 200 km. 1 J. Kivits2 H. de Laat3 C. Meesters 4 H. v. d. Heijden 5 Cor v. Hel voort 6 A. Roes tenburg 7 A. Wijkmans 8 C. v. Wijk: 9 G.'v. Esdonk. Z.E.V. B. Oremans. E.V. M. de Gouw, C. v. Wijk Klasse XIII. Jonge doffers 300 km. 1 B. Oremans 2 L. de Laat 3 Th. v. Overdijk4 J, v. d. Wiel 5 A. Wijkmans 6 P. Pulles: 7 C. v. Wijk: 8 Coos Kivits; 9 H. v. d. Heijden; 10 W. v. Ravensteijn. Z.E.V. A. Roestenburg. Z.E.V. A. Parijs. E.V. J. v. Baardwijk. Klasse XIV. Jonge duiven 300 km. 1 P. v. Gestel2 B. Oremans 3 M. Liebregts4 J. Kivits 5 L. Heesbeen. Z.E.V. L. v. Esch. E.V. G. v. Esdonk. Klasse XV. Onbevlogen jonge doffers 1 Knioteck 2 J. v. Loon 3 P. Pulles 4 M. Samuels 5 H. Boom. Z.E.V. H. Boom, Samuels. E.V. J. Kuijs, H. Meijs. Klasse XVI Onbevlogen jonge duiven 1 P. Pulles 2 Knioteck 3 Knioteck 4 J. v. d. Ven 5 H. Mommersteeg 6 M. de Gouw. Z.E.V. Chr. v. Esch, Hans Mommersteeg. E.V. W. v. Beijnen, J. v. d. Dungen. Klasse XVII. Late jonge doffers. 1 L. v. Esch 2 H. v. d. Heij den 3 P. v. Dau4 A. Parijs. Z.E.V. H. v. Heijden. E.V. Cor v. Heivoort. Klasse XVIII. Late jonge duiven. 1 Cor v. Heivoort 2 P. de Vaan 3 A. Roestenburg 4 M. de Gouw5 H. de Vaan. Z.E.V. H. de Vaan, Cor van Heivoort. E.V. L. v Eggelen, J. v. d. Ven. Ouderling in het zilver. Met Nieuwjarsdag was 't een kwart-eeuw geleden dat de ou derling Joh. van der Schans, zijn intrede deed in het college van ouderlingen en diakenen der Ned. Herv. Gemeente te dezer plaatse. Burgerlijke Stand. Geboren Cornelia S. d. v. A. Wagemakers-Ophorst. Frans z. v. F. T. Stolwijk-van Dieijen. Jenneke H. d. v. C. Broeks- Paans Teuni d. v. J. Bax- Michaël. GehuwdD. J. Oerlemans 30 j. en J. Konings 28 j. J. van der Galien 26 j. en J. M. van Til- borgh 21 j. J. A. Faro 32 j. en H. C. de Bruijn 27 j. OverledenL. Timmermans 2 mnd. z. v. L. Timmermans-Kruijf J. F. W. van Gorkum 10 md. z. v. J. H. v. Gorkum-Kohuki. A. Groeneveld 75 j. wed. v. W. Haverhals. - H. C. de Bruijn 79 j. wed. v. A. G. Spie- rings F. Stolwijk 8 dg. z. v. F. T. Stolwijk-v. Dieijen. GevestigdA. F. A. Maton van Tilburg A. Kicvits van Dussen M. J. Mulder van Velsen. J. Andringa van Het Bildt (Fr.) VertrokkenJ. C. van Beek naar Tilburg M. Konings n. Waalwijk.. A. Nieuwenhuiztn naar Eethen. W. C. de Rooij naar Barnevela. W. Mes n. Werkendam. Toneelavond. De pi. comm. „Waspik" van het T.B.C.-fonds „Draagt elkan ders lasten hoopt Donderdag 12 Jan. a.s. een toneelavond te ge ven ten bate der T.B.C.-bestrij- ding, waarvoor zich de dilet tanten-vereniging „Gezelligheid" van Sprang beschikbaar gesteld heeft. Opgevoerd zal worden „Gebroeders Kalkoen", blijspel in 3 bedrijven. Aanvang acht uur precies. Jane Eyre. Dit is de titel van een toneel spel in vijf bedrijven naar de be kende roman van Charlotte Brontë, toneelbewerking Jos. Janssen. De toneelvereniging ,,'t Cubke" heeft het initiatief geno men dit mooie, maar zeer moei lijke stuk op te voeren. En zo kunnen wij deze week hiervan getuige zijn. Donderdag 5 Jan. in gebouw „Rehobot" en Zater dag 7 Jan. in de zaal van dhr. C. Nieuwenhuizen. Hollende paarden sprongen over pennywagentje. Zaterdagmorgen kwam H. de Groot, werkzaam bij B. de Bont, met een afgebroken disselboom 't dorp ingereden, toen op een mo ment het stuk dissel, dat nog 'aan de wagen zat, tegen de achter poten van een der paarden sloeg. Hiervan hevig geschrok ken, sloegen zij op hol. Zij hol den van richting Waspik de Lui ten-Ambachtstraat in. Ongeveer 50 m. voorbij de smid v. Onse noord reed een ponnywagentje. dat gemend werd door het 14- jarig zoontje van de landbou wer C. Schoenmakers, daarach ter reden per fiets zijn twee broertjes Bertus en Giem, resp. 9 en 16 jaar. Hoe het precies gebeurd is, weten ooggetuigen zelfs niet meer precies na te vertellen. In ieder geval was het zo, dat links en rechts van de straat een heg stond, zodat de jongens zich voor de aanstor mende paarden niet van de straat konden verwijderen. De menner van het ponnywagentje was er uit gesprongen en plaat ste het geval zo ver mogelijk aan de linkerkant van de weg. Zijn broertjes volgden dit voorbeeld en stonden met hun fiets voor zich en met de rug tegen de heg gedrukt, te wachten op de dingen die gingen gebeuren. De briesen de paarden, met het schuim op hun bekken, renden linea recta op de angstige kinderen af. Sjaak, die dit aan zag komen, liet het paardje los en liep naar de andere kant van de straat. Zijn ponny, geen gevaar ziende, wilde zijn baasje volgen en dit werd een hindernis voor de dolle paarden en waarschijnlijk een ge luk voor allen. De paarden, die over het wagentje heen spron gen .wat de ponny deed duike len) kwamen na deze wilde sprong te vallen. H. de Groot, die ook verstijfd van schrik was, werd van de wagen geslingerd en kwam terecht op een geval len paard, waarna het andere boven op hem viel. De aandacht was echter meer op de kinderen gevestigd dan op de Groot. Zij hadden het er goed af gebracht. Hun fietsen lagen in elkaar, doordat de wagen rakelings langs hen gegaan was en zij zelf had den alleen wat schaaf- en stoot- wondjes opgelopen. J. de Bont ontfermde zich gelukldg over H. de G. die ook met de schrik vrij kwam. Ook de ponny bekwam geen letsel en zo alles bij elkaar is het werkelijk een wonder te noe men, 'dat dit ongeval zo is afge lopen. Damnieuws. D.G.V. zette vorige week, als mede deze week haar onderlinge damcompetitie -voort. De uitsla gen waren als volgt H. Blom—P. Blom 1 1. Jac. WuijtenTh. Zwets 0—2. I. Steig;»nga-A. Vingerhoets 2—0. J. BoelaarsJ. C. Schott 11. Tac. WuijtenT. Boezer 20. j. C. Schott—Th. Zwets 0—2. Jos Verduijn—J. Steigenga 02. De uitslagen van de jeugd wa ren als volgt M. de Ruijten-Sipje Steigenga 1-1 Joke JooreL. Joore 2—0 M. de Ruijter-Chr. Montens 1 1 Door de overwinning op Chr. Montens is L. Joore kampioen ge worden. De ranglijst van de jeugd is bij gewerkt tot en met 27 Dec. '49. gsp. gw. rem. vrl. pnt. gem. vrl. pt. L. Joore 7 6 - 1 12 1.71 2 Joke Joore 7 4 1 2 9 1.28 5 M. de Ruijter 8 2 3 3 7 0.87 5 Chr. Montens 6 2 1 3 5 0.83 7 Sipie Steigenga 6—15 1 0.16 11 De ranglijst van de onderlinge damcompetitie van „D.G.V." is bijgewerkt t.m. 28 Dec. '49 en luidt als volgt: gsp. gw. rem. vrl. pnt. gem. vrl. pt. P. Blom 8 5 3 - 13 1.62 3 H. Blom 9 6 2 1 14 1.55 4 C. v. Strien 4 3 -1 6 1.50 2 J. Steigenga 9 5 3 1 13 1.44 5 M. D. Barel 4 2 1 1 5 1.25 3 Th. Zwets 9 5 1 3 11 1.22 7 Jac. Wuijten 10 4 1 5 9 0.90 11 J. Boezer 8 3 1 4 7 0.87 9 G. v. Erk 5 2 0 3 4 0.80 6 A. Vingerhoets 8 2 2 4 6 0.75 10 J. C. Schott 9 2 2 5 6 0.66 12 Jos Verduijn 6 1 1 4 3 0.50 9 J. Boelaars 9 1 8 1 0.11 17 mmm Wat met dc Stichting Bejaarden zorg wordt bereikt. Na lezing van ons vorig artikel over de Stichting Bejaardenzorg kan de vraag worden gesteld: Wat wordt hiermede bereikt? Als we dan de uiteenzetting le zen van doel en werking van deze nieuwe wijze van verzorging voor de ouden van dagen, dan komen we tot de conclusie, dat met deze opvatting van behuizing en ver zorging wordt bereikt, dat de nog vitale bejaarden tot de complexen worden aangetrokken, die zich, zolang zij dat willen en kunnen, zelf verzorgen en daarbij hun zelf standigheid blijven behouden. Dit is o.m. van belang voor de alge mene volkshuisvesting, omdat de ze bejaarden door hun intrede in het complex, een normale gezins woning vrij maken, of wel een ongewenste samenwoning met anderen beëindigen. (Dus betere verdeling van woonruimte). Deze bejaarden kunnen, zodra hun validiteit gaat minderen, aan vankelijk individueel vanuit de bezorgingsbehuizing worden ge holpen; wordt hulpverlening op groter schaal of vrijwel perma nent nodig, dan verwisselen deze bejaarden, hun vrije zelfstandige woning met een eveneens zelf standig woonelement in de verzorgingsbehuizing, waarbij zij dan algehele verzorging genieten. De gehele complexen kunnen op bepaalde voorwaarden worden gebouwd op voet van de Wo ningwet, dus met voorschotten en bijdrage van het Rijk. De woningen voorzien in de zelfstandige behuizing van echt paren, verder op geringe schaal voor alleen-levenden en voorts ook voor aflopende gezinnen (3 bedswoningen) b.v. vader, moe der en dochter. De woningen worden zo gesi tueerd, dat enige differentiatie tus sen de bewoners onderling moge lijk is, omdat principieel naast „de gewone man", ook de gepension- neerde en de „beter gesitueerde' in de bejaardencomplexen huisves ting en eventueel verzorging be horen te kunnen vinden. Ook is de laatste categorie onmisbaar ter compensatie van de onvoldoende draagkracht der „Drees-bejaar- den". o De bezorgingsbehuizing kent geen zaalsysteem meer; ieder echt paar of alleenlevende beschikt ten minste over 'n acceptabele woon- en slaapgelegenheid. Incidentele, lichte verpleging ge schiedt in het eigen woon-element. Er is daarnaast te voorzien in enkele ruimten, met behulp waar van intensieve verzorging tot en met het stadium van verpleging op sociaal-hygiënische indicatie kan worden verschaft. Als we hiermede in grote lijnen de opzet van de Stichting hebben uiteengezet, dan zal het een ieder duidelijk zijn dat het belang van onze „oudjes" hierdoor op prach tige wijze wordt gediend. Film-'ioneel. De actieve Verkenners van Kaatsheuvel komen met iets nieuws voor het publiek. Op Zon dag 51 Januari zal in de zaal van t patronaat Film-toneel vertoond worden, door de opvoering van het werk van Arie v. d. Lugt: „Een Yell van de A.P.L.". Het publiek, dat te weinig kent van de gebruiken en manieren van 't Verkennersleven, staat in de aanvang iets onwennig tegenover dit onbekende, doch als we ons de moeite geven er iets meer van te weten, dan gaan we dit werk waarderen en respecteren. Dit is mede de bedoeling van het op nieuw optreden van de Verken ners voor het publiek. Er wordt alle zorg en moeite aan besteed, om iets goeds te vertonen. De wijze van voorbrengen alleen, moet reeds eenieder interesseren. Bel Canto-concert. Met een enkel woord hebben we gerept van het grote vocale concert, dat de zangvereniging Bel Canto Zondag 8 Januari in de zaal van de heer J. van Dun zql geven. Zoals de grote affiches melden bestaat het programma voor het overgroot deel uit Ora torium werken. Bel Canto heeft nagenoeg geheel gebroken met de oude liedertafelstijl. Dit wil niet zeggen, dat het koor zich gaat specialiseren op Oratorium-con certen, doch wel bestaat dit win- terconcert hoofdzakelijk uit ko ren, soli, duo en terzett uit Ora toria ontleend speciaal uit „Die SchöpfungMej. Blom uit Waal wijk, onlangs voor het Conserva torium te Rotterdam geslaagd, zal hare medewerking verlenen in verschillende Alt-soli, zowel uit Oratorium als Opera en liederen. Wie een avond over heeft voor muziek van culturele waarde, moet dit concert niet laten passeren. Kajottcrs Kerstviering. Evenals alle andere jaren hiel den de Kajotters van Kaatsheuvel Berndijk ook dit jaar weer hun Kerstviering. Voor deze Kerstviering waren tevens de ouders der Kajotters en Kajotsters uitgenodigd en we mo gen gerust zeggen dat de opkomst goed was. Na de opening met de Chr. Jeugdgroet, werd door de leider W. Damen een korte toelichting gegeven over het spel. W. Da- men hoopte dat allen intens zou den meeleven om deze kerstvie ring te doen slagen. Ook de aalmoezenier Strijbos sprak een kort woord. Hij wees er op dat dit spel simpel en een voudig was, want God immers stelt Zijn welbehagen voorname lijk in eenvoudigheid. Ook de Herders waren eenvoudig en laten wij, aldus Aalm. Strijbos, de voet stappen van deze herders volgen, opdat God met welbehagen op ons moge neerzien. Hierna gaf Aalm. Strijbos de priesterlijke ze gen. Over het spel kunnen we kort zijn. Het spel was eenvoudig en werd goed gespeeld. Vooral 't tafereel der herders kenmerkte zich hierin zeer sterk. Het was een prachtig moment toen door alle aanwezigen in de zaal de komst van de Heiland werd afge smeekt. Driemaal klonk door de zaal het „Rorate caeli". Vooral ook het moment, waarop Kajot ters en Kajotsters uit het diepst van hun hart hun kleine gaven aan het Goddelijk Kind aanboden, n.l. hun idealisme en hun liefde, kenmerkte hun onderwerping aan Gods H. Wil. Het gehele spel werd opgeluisterd door prachtige kerstmuziek en schone zang van het Knapenkoor der Broeders van Liefde. Na dit prachtige Kerstspel, waarbij allen intens hebben mee geleefd' volgde een kleine Kerst- tractatie, waarna de voorzitter van de K.A.J. dank bracht aan allen, voornamelijk aan de ouders der Kajotsters en Kajotters, die had den meegewerkt om deze Kerst viering op zo'n schitterende wijze te doen slagen. Inderdaad, deze avond is ge slaagd, Kajotters! Wij gaan op de ingeslagen weg voort. DESK-program. DeskWoensel. Het nieuwe jaar wordt door Desk ingezet met een thuiswed strijd. A.s. Zondag komt Woensel op bezoek in het Sportpark. We her inneren ons allemaal nog, dat in Eindhoven onverdiend met een oneven goal werd verloren. Dus jongens, Zondag heb je gelegen-» heid, die nederlaag uit te wissen, door Woensel met lege handen naar de Bosdijk terug te zenden. Het zal je wel kruim kosten, maar daar ben je niet bang van. Pak aan en gooi je met een vuur in de strijd dat je supporters weer moed geeft, want we zitten wel een beetje in de misère. Desk 2 gaat op bezoek bij Wil- helmina in Den Bosch. Ook zij starten natuurlijk met een over- DE KIP BIJ VORST EN SNEEUW. Vorst is in deze lang zo erg niet, omdat de lucht dan droog is, de zon meestal schijnt en de temperatuur daardoor om 't mid daguur flink stijgt. Sneeuw heeft nog een ander nadeel, doch alleen voor dc hok ken, waarvan de daken niet vol doende dicht zijn. Als de sneeuw begint te dooien, ontstaan direct lekkages want sneeuwwater dringt overal gemakkelijker door dan ander water. We ondervinden dat zelfs in ons schoeisel. De drink watervoorziening eist weer dc meeste zorg bij vorst. Kippen die veel produceren, hebben veel wa ter nodig. Nemen ze om de een of andere reden te weinig, dan gaat de productie terug, zowel in omvang als in aantal. Deze wor den, met andere woorden, zeld zamer en kleiner of lichter. We moeten er dus alles voor over hebben, om de opname van het drinkwater onder alle omstan digheden aangenaam en gemakke lijk te maken. Om ons zelf een hoop werk en narigheid te besparen, gieten we, als de kippen voortaan op stok blijven, alle bakken geheel ledig, niet in 't hok, maar daar buiten en dan een eind van de dieren af, anders zou men daar wel eens een glijbaantje kunnen krijgen. 's Morgens zijn de drinkbakken dus leeg en moeten we zelf bij- j tijrts naar het hok toe om ze te vullen. Dit geschiedt dan met lei ding-, pomp- of putwater, waarin een flinke scheut heet water ge- gegoten is. Op deze manier wordt het geheel enigszins warm, wat zeer aanbevelenswaardig 'is. Wie 's avonds van tevoren het water niet uit de bakken gegoten heeft, zal ervaren dat er 's mor gens ijs in de bakken i*. Dit er uit te doen, is veel en veel be werkelijker dan 's avonds de bak ken even om te schudden. (Wordt vervolgd). Geregeld onder drup te zitten Is toch heus zo lekker niet, Kippenvrienden mag ik U raden Spaar Uw dieren dat verdriet. KIPPENVRIEND. AFHALEN KUIKENBONNEN. De aangevraagde kuikenbonnen kunnen vanaf Maandag 9 Januari a.s. worden afgehaald op de ge wone zitdagen van de plaatselijk bureauhouders. Bij de uitreiking moet de heffing van 5 cent per kuiken betaald worden, zodat u voor alle zekerheid 5 cent per aangevraagd kuiken naar de zit dag moet medebrengen. Pluim-, veehouders die in aanmerking ko men voor een brandstoffentoewij- zing voor de opfok van hun kui kens, worden er met nadruk op gewezen, dat het voor een tijdige aanvoer van kolen noodzakelijk is dat de aanvraagbon voor brand stoffen direct na ontvangst wordt toegezonden aan het Toewijzings kantoor van het Rijkskolenbureau waaronder zij ressorteren. Wan neer zij dit nalaten, kan beslist niet voor tijdige levering worden ingestaan. winning in het nieuwe jaar. Trou wens, die is ook wel te gebruiken, al is er dan nog niet direct ge vaar. Desk 3 gaat op bezoek bij We re Di 2. Jongelui, het ziet er zo maar somber voor jullie uit. Het is nog niet te laat, maar...... dan moet toch heel spoedig het roer omgegooid worden. Zal dat Zon dag gebeuren? Desk 4 gaat ook al op reis. Even naar Tilburg om S.E.T. 3 armerof rijker te maken. We zijn wel benieuwd hoe je het er afbrengt. Jullie zijn af en toe zo wispelturig. Desk 5 ontvangt Berkdijk 2 en stuurt ze natuurlijk met lege han den terug, al zal Berkdijk danig tegenspartelen. Burgerlijke Stand. Geboren Martinus A. z. v. M. A. Damen-Balvers. En- gelina H. d. v. A. F. van Woensel-van den Broek. Cornelis W. T. z. v. M. Ligt- voet-v. Dongen. Hermanus J. M. z. v. A. v. Loon-Bool. Arnoldina H. M. d. v. A. M. Netten-Snoeren. Antonius M. G. z. v. A. J. Bruurs-Bee- rens. Nicola?* C. P. M. z. v. A. Groenendaal-v. Kuiik. Wilhelmus J. M. z. v. W. Netten-v. d. Heiiden. Nor-, bertus Y. z. v. C. G. M. IJpe- laar-van Zon. Adrianus J. z. v. L. Verduiin-Verduiin. Antonius H. M. z. v. G. M. Kuijpers-v. Trier. Overleden Corn, de Kort echtg. van Arnolda Hamers 77 j. W. A. M. Brands, oud 8 mnd. Huw.-Aangiften C. W. van de Wouw 38 j. en A. E. Donks 39 j. H. T. A. Leijtens 20 j. te Waalwijk en A. M. Brou-

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 5