f j KMTSHEUVEL WAALWYK Waalwijkse en Langsiraatse Courani BERNDIJK L00N-0P-IAND VRJIDAG 13 JANUARI 1950 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukker ij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO VM HET ZUIDEN - 72e JAARGANG No. 5 Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-AD RES „ECHO". Bel Canto Concert. Er was sfeer Zondagavond in de'volle Bel Cantozaal, waar een zeer waarderend publiek de pres taties van solisten en koor in een geheel nieuw genre werken volg de. Het programma, dat de zang vereniging Zondag bood, was wel geheel afwijkend van wat eens de „Liedertafel" zong. Alleen reeds de namen der componisten van het omvangrijke programma moesten muziekken ners tot de overtuiging brengen, dat B. C. al moet het dan ook al tobben met geregeld bezet re- petitie-bezoek nog met volle ernst de vocale muziekkunst be oefent. Werken als het „Hodie nobis" van Sweelinck; Laudate Dominum van Mozart, Hosanna van Gounod en daarnaast de ver schillende koren en soli, duo en terzett uit het Oratorium „Die Schöpfung" van Haydn, brengen de toehoorders in een andere sfeer, dan de composities, die des tijds de hoofdschotel vormden. Daarnaast had Bel Canto een zeer goede keus gedaan met als Alt-soliste Mej. A. Blom uit Waalwijk, eerst onlangs voor het conservatorium te Rotterdam ge slaagd ,te engageren. Mej. Blom beschikt over een gevoelig, warm alt-geliud, dat reeds bij de eerste tonen de toehoorder tot belang stelling dwingt. Haar voordracht is zeer verznrqd, haar ademtech- niek allesbeheersend, de dictie scherp en zuiver. De keuze van haar proqramma stelde hoqe ei sen, waaraan ze ten volle beant woordde. Handel, Bach, Mendels sohn. Lotte. Gluck en Saint- Saëns, werden gezongen op een wijze, die scholing en leiding, doch daarnaast ook muzikale op vatting en toewijding verraden. We zeggen niet te veel, als we deze jeugdige soliste een goede toekomst voorsnellen. Doch naast de Bel Canto koren kweten ook de Bel Canto solisten zich uitstekend van hun taak. Mevr. de Bakker-de Jager be schikt over een benijdenswaardig gevoelige sooraanstem en gaf zich deze avond, zowel in duo als ter zett voor de volle 100 Met de heren Nieuwenhuijsen, Wooninq en Emmers oogstte zij in de Havdnwerken groot en welver diend succes. Mevr. Roelofs debuteerde als sonraan-soliste in het Laudate van Mozart zeer verdienstelijk. Bij dit alles was weer de begaafde pia nist W. Vrinten de steeds vaar dige en altijd bereidwillige hulo aan de vleugel, die zowel bij de solisten als de koren voor het volle deel in de successen van de avond met recht deelde. D" RH- Canto-voorzitter. de heer Roelofs huldinde voor het laatste num mer Mei. Rlom en de andere da mes' met bloemen, de heren solis ten met een verrassing, waarhij ook de oianist en de Directeur - vooral niet vergeten werden. Gerepatrieerd. Weer kwamen drie van onze jongens uit Indonesië in de ouder lijke woning terug. Maandag na middag arriveerden ze onder veel belangstelling van familie, vrien den en buren. De woningen bij de familie^ Ververs, die hun zoon Marius zagen wederkeren, bij de familie v. Mierden in de Leo- straat waar Jos en bij Vermeer in 't Hoekje waar Piet teruqkwam, waren versierd en verlicht. Het muziekcorps uit de Marktstraat en de Harmonie Apollo maakten hun opwachting in de Marktstraat bij de hospitaalsoldaat Ververs. Ook het bestuur van R.K. Thuisfront maakte bij allen zijn opwachting. Bloemen en cadeaux vertolkten bij ieder de svmoathie en het me deleven bij de blijde thuiskomst. „Wij Jongeren". „Wij Jongeren" hebben deze week Vrijdag weer een maand vergadering. Nog geen enkel jaar waren deze avonden een succes, zoals nu elke avond, geweest is. Ook Vrijdag belooft weer een echte avond te worden voor de jongens, al is dan ook het onder werp, dat Pater Adam komt be handelen van ernstige aard. „Teuqd-organisatie en Verke ring" is het punt, waarover deze jongenskenner bij uitstek zijn ge hoor zal onderhouden en... boei en. Na afloop blijft er nog wel een uurtje over om qezelliq de vriendschap en saamhorigheids banden saam te snoeren. K.V.P. Candidaatstelling. De leden van de afdeling Kaats heuvel van de K.V.P. ziin voor Zondag 15 Januari om half twaalf voormiddag bijeen geroepen in de kajotterszaal van de R.K. Gil denbond, om van gedachten te wisselen over de candidaatsteiling voor de Statenverkiezing. Het systeem van plaatsing op de can- didatenlijsten is in het voordeel van de buitengemeenten aanmer kelijk gewijzigd, waarom het van veel belang is, dat de leden zich ook bij deze candidaatsstelling la ten gelden. Met de leuze „wij stemmen toch wel Rooms alleen, komen wij er niet. Dc Toren. De Culturele Kring De Toren komt Zaterdag 14 Januari in Eu- phonia met Brugman's Marionet tentheater dat „Doctor Johannes Eaust" zal vertonen. Ik zie sommigen hun neus reeds optrekken voor „dit poppenspel Echter helemaal ten onrechte. Zo ooit, dan geldt hier: onbekend maakt onbemind. Iets over Doctor Faust. Het is, een spel uit de middeleeuwen in 5 bedrijven van de bekende pop penspeler Geisselbrecht, zoals het Goethe inspireerde tot zijn onver gankelijk meesterwerk. Marionetten en toneelbeelden van Bert Brugman. Personen Faust, professor te Wittenberg Wagner zijn Famulus Hansworst reizend bediende Mefistofeles duivel Auerhahn duivel Vitzliputzli duivel Op 1 Januari had Brugmans marionettentheater Doctor Johan nes Faust reeds 575 maal opge voerd. Het poppenspel is ontstaan uit een oude legende, daterend uit de middeleeuwen, t Was de tijd van bijgeloof, heksen, tovenaars en spokerijen. Ook de nigromantie of zwarte kunst, de alchemie enz. werd door velen beoefend. In Wittenberg leefde in die tijd een geleerde, genaamd Dr. joh. Faust, en veel verhalen, voor een deel op waarheid, voor een deel op volksfantasie berustend, hebben zich om hem gegroepeerd. De marionettenkunst, die het moet hebben van het avontuurlij ke en fantastische, van datgene, wat door het menselijk toneel niet uit-te beelden is, vond hierin een willige stof voor haar vertonin gen en er was dan ook welhaast geen marionettentheater, dat niet het leven van Dr. Faust ten tone le voerde. Goethe, die een groot liefheb ber van de marionettenkunst was en zelf een theater bezat, woonde eens een voorstelling van Geissel brecht bij en werd daardoor zo getroffen, dat hij geïnspireerd werd tot het schrijven van zijn meesterwerk: „Faust Over de inhoud: Faust gaat een contract met Mefistocles aan, waarin hij zijn ziel verkoopt voor over 24 jaren, als hij dan een ge notvol leven in die tijd zal heb ben enz. enz. Ge kent de geschie denis. In alles blijft hoofdzaak het uni versele karakter van het stuk: onvergelijkelijk evenwichtig opge bouwd naar ernst en humor, en zo al-menselijk in zijn eeuwige worsteling tussen goed en kwaad, dat het eenieder van het begin tot het einde boeit. Steenbergen Chzn. en Kees Steen bergen Jzn., en als nieuwe be stuursleden werden gekozen de heren J. Boons en H. Bergmans. De heer R. Heijs werd opnieuw als voorzitter herkozen. De Moderator sprak nog een woordje van opwekking en actie voor het komende jaar en spoor de vooral aan trouw met het be stuur mede te werken, en goede leden van „Wij Jongeren'' te zijn. Na de installatie van de nieuwe bestuursleden volgden enige me dedelingen en de rondvraag, waarbij een woordje werd gewijd aan de revue, die Kaatsheuvel binnenkort weder van de K. J. M. V. wacht onder de titel „Hallo, de Kets!" Wij herinneren ons nog de succesvolle revue „Het gaat door de lucht" van voor een paar jaren, waarbij het liedje van „De Hark" maandenlang nog naklonk. Telkens werd toen gespeeld voor volle zalen enop 18, 19 en 20 Februari brengt de K.J.M.V. nu een daverende vastenavond-re vue. Naast de nodige gezonde hu mor zal te genieten zijn van zang en muziek en een 4-tal baletten. Er wordt reeds maanden met veel ambitie geoefend, dus we kunnen weer op iets moois rekenen. Tafeltennis. Het is de tafeltennisclub K.A.T. Dinsdagavond gelukt beslag te leggen op de bovenste plaats in de afd. 4 D kring den Bosch. Dinsdagavond moest er uit ge speeld worden -tegen R.W.B., de naaste concurrent, die slechts 2 verliespunten noteerde tegen K. A. T. nog qeen enkel. Vanaf het begin werd er geen risico genomen en de stand werd 80, waarop R. W. B. de eer redde, 81. Daarna werd het dubbelspel ge wonnen en de eindstand was 9-1, waarmede het kampioenschap van de afdeling behaald was. Er werd prima gespeeld door K.A.T., dat blijkt wel uit het feit, dat de beste tegenstander in eigen huis met 91 geklopt werd. Zoals momen teel de promotieolannen zijn voor gelegd, mag K.A.T. 't volgend seizoen in de 3de klasse uitko men ,waar zij vermoedelijk ztvaar- dere tegenstand zal ontmoeten. Wij wensen K.A.T. met haar welverdiend kampioenschap van harte geluk. K. J. M. V. Dinsdagavond hield de K. J. M. V. jaarvergadering in 't club lokaal bij de heer W. Smit. Na opening door de voorzitter met jeugdqroet en K.J.M.V.-gebed, volgde een keurig verslag van de secretaris .waarin de viering van het 12V2-jariq bestaan werd weer gegeven. De bestuursverkiezing had tot resultaat dat herkozen werden de heren R. Heijs, Kees Agenda. Vrijdagavond 8.30 u. n.m. Be stuursvergadering K.B. in Eupho- nia. Vrijdagavond 8 u. n.m. ,Wij Jongeren" in 't patronaat. Spre ker Pater Adam. Zaterdag en Zondag Postdui- vententoonstelling Café „Sport wereld". Zaterdagavond 8 u. n.m. Eu- phonia, Brugmans Marionetten- Theater, Dr. Joh. Faust. Vrijdag 13 Jan. 8 u. n.m. en Zaterdag 14 Jan. 6 u. en 8.30 u. n.m. Apollo-theater „Een avon tuur in Berlijn". Toegang 18 jaar. Zondag 11.30 u. v.m. vergade ring K.V.P. Kajotterszaal Gilden bond. Zondag 7.30 u. n.m. Filmtoneel in de patronaatszaal „Een Yell voor de A.P.L." Maandag 16 Januari 8 u. n.m. repetitie harmonie Apollo. Jaarvergadering Harmonie St, Jan. Ruim 50 bij de harmonie St. Jan geïnteresseerden hadden zich Zondag 8 Januari om 12 uur in de zaal van de heer v. Dinteren verzameld om de jaarvergadering bij te wonen. De voorzitter wenste allen een Zalig Nieuwjaar en memoreerde in 't kort wat er in het afgelopen jaar gebeurd was. Hij herdacht nog eens speciaal het overleden ijverige bestuurslid de heer Jan Meermans. Verder deelde hij reeds enkele plannen voor 1950 mee, n.l. Ie. dat er binnenkort een sextettenconcours gehouden zal worden en 2e. dat'het in de bedoeling ligt. om in Augustus of September van dit jaar aan een concours deel te nemen. Om hier enig succes te kunnen boeken, is geregeld bezoek van de repetities noodzakelijk. Daarna las de secretaris, dhr. Jan v. Dongen, een keurig ver zorgd en uitgebreid jaarverslag over 1949 voor, terwijl vervol gens de penningmeester, de heer B. v. Gulik. een financiëel over zicht gaf. Beiden mochten hier voor een welgemeend dankwoord van de voorzitter en een hartelijk applaus van de aanwezigen in ontvangst nemen. Hierna volgde de bestuursver kiezing. De drie aftredende be stuursleden, de heren B. v. Gu lik, C. Oosterwaal en C. Labé werden met algemene stemmen herkozen. Statiedag Harmonie St. Jan. Op Zaterdag 14 Jan. hoopt de harmonie St. Jan haar jaarlijkse statiedag te houden. Evenals vo rige jaren zal een bezoek worden gebracht aan de café's van H. Netten en Th. v. Boxtel, maar er zal geen rondgang door de gehele parochie gemaakt worden, opdat de leden, die zoveel feesten op luisteren, nu ook eens zelf kun nen feesten. Wij zijn er van over tuigd dat allebewoners van Berkdijk dit feest aan de leden van St. Jan gunnen en hun de zware tocht van bijna 2 uur zul len besparen. De harmonie St. Jan heeft de verzekering gegeven dat de volgende keer de oude traditie gehandhaafd zal worden. 10-jarig bestaan R.K. E.H.B.O. St. Rafaël. Zondag 8 Jan. 1950 werd het tweede lustrum herdacht van de R.K. Vereniging voor Eerste Hulp Bij Ongelukken St. Rafaël te Loonopzand. Om 12 uur rece- pieerde het bestuur der vereniging in de zaal van café Wijtvliet. De belangrijkheid der EHBO-vereni- ging in onze plaats bleek uit de grote deelname aan deze recep tie, waarbij zo goed als alle in woners aanwezig waren. Onder het bestuur, bestaande uit J. Toorians, voorzitter, J. Bie- mans, secretaris en A. Toorians, penningmeester, zagen wij nog Dr. G. Nijkamp Sr., oud-voorzit ter der vereniging van 1939; de geest, adviseur, de Zeereerw. Hr. Pastoor G. Schoenmakers, die in 1939 deze vereniging ten doop hield en het adviseurschap aan vaardde: Dr. H. W. A. Smals, do cent der vereniging, die de cur sussen vanaf de oprichting met veel ambitie leidde. Onder de belangstellenden za gen wij de Eerw. Zusters, de WelEerw. Heer kapelaan Ver- voordieldonk en vele afqevaaridg- den van alle plaatselijke organi saties en verenigingen. Ook de Edelachtb. Heer Mr. v. d. Heij den, burgemeester der gemeente, toonde zijn grote waardering voor het plaatselijk werk der Eerste Hulp, door op deze receptie aan wezig te zijn. De voorzitter, de heer J. Too rians, opende de receptie met een kort overzicht der voorbije tien jaren en memoreerde hier de gro te stuwer-oprichter en reeds vroeg ontvallen secretaris, dc heer P. v. Veldhoven, alsmede de heer G. Nijkamp Sr., die bij deze ge legenheid werd benoemd tot ere lid der vereniging vanwege ziin eerste voorzitterschap in 1939— 1940 en het feit dat hij medeop richter was. De heer Nijkamp nam deze functie gaarne aan, te meer nog daar hij destijds het nut der Eerste Hulp inzag. De hoop uitsprekende dat de vereniging nog lang zal blijven bloeien om bij ongeval en ramp steeds de nodige hulp te mogen en kunnen bieden, maar tevens vertrouwende op de waardering van alle inwoners, gaf de voor zitter het woord aan de geestelij ke adviseur. Pastoor Schoenmakers haalde het doel der EHBO aan. ook op geestelijk gebied, alsmede de aan vaarding van zijn adviseurschap bij de oprichting. Hij feliciteerde het bestuur bij dit tweede lustrum en hoopte dat de vereniging zo weinig mogelijk actief zou behoe ven op te treden, m.a.w. dat wij dus van ongelukken en rampen bevriid zouden blijven. Dr. Smals sorak als docent der verenioinq. Volgende oo de fa- briekscursussen in EHBO in 1937 1939 is de R.K. EHBO-vereni- ning opgericht. Ook hier heeft dr. Smals de lessen met groot beleid oeneven. waardoor hij ongeveer 80 personen de richtliinen voor de ooede Eerste Hulp heeft gegeven. In tien jaar is er veel gebeurd, zo zei hii, doch onze leden hebben oewerkt. Het nut is bewezen in de oorlonstiid Moge eenieder be seffen wat EHBO is, dan zal het werk van deze 10 jaren niet vruchteloos zijn 'geweest. Burgemeester v. d. Heijden sprak vp'voloens en zei dat hij het EHBO-werk op hooe prijs stelde in zijn gemeente*, hii waar deerde het werk van Loonoozand ten zeerste. Vertrouwende in de toekomst oo een goede staf van Eerste Helpers te kunnen reke nen voor hulpvaardigheid in wel ke omstandigheden ook. waar ook in de gemeente, bracht hij ziin ge lukwensen over namens de oe- h"1p rremeente aan de jubilerende EHBO. Tot besluit der redevoeringen snrak nog de Eerw. Frater Ber- tholdis. Hoofd der Jongensschool, die de EHBO vereniginq dank bracht voor hpt werk verleend bij schoolongevallen, waarvoor zij menige keer in actie is getreden. Namens het onderwijzend perso neel bracht hij zijn gelukwensen over. Hierna nam de voorzitter we derom het woord en dankte allen voor hun uitgesproken hulde en gelukwensen voor de vereniging. Hij besloot met de woorden De waardering voor ons werk. bliikt heden bii deze receptie zeer dui delijk. Och, 't was ons werk. maar ook onze plicht, die wij als eerste helper op ons namen om onze evenaasten te helpen of om hulp te bieden zo ver dat in ons vermogen ligt, overal en in alle omstandigheden in dc uitgebreid ste zin. Hierna werd de gelegenheid ge boden elk voor zich hun felicita ties aan te bieden, waarvan dan ook een zeer druk gebruik werd gemaakt. Opgemerkt zij nog dat ook de heer Martens als afgevaardigde van de Katholieke Nationale Bond voor EHBO aanwezig was, als ook de heer Pijnappels als afge vaardigde van het distr. Noord brabant van de Kath. Nat. Bond. Moge onze R.K. EHBO-ver. St. Rafaël nog lang het nuttige en sociale werk van barmhartig heid voortzetten onder de hoede van haar beschermengel S. Ra faël. Driekoningenactie. Een bonte stoet van Driekonin gen-zangertjes begaf zich Vrijdag middag naar het parochiehuis om deel te nemen aan de grote Drie koningenactie, welke nu voor de vierde maal op touw werd gezet door Kath. Thuisfront ten bate van de jongens in Indonesië. Niet minder dan 13 groepen namen aan deze actie deel en wel uit alle rangen en standen. Zowel costumering als zang waren goed verzorgd. Na de beëindiging van dit folkloristische feest, dat voor honderden jaren hier reeds bekend was, werden de jeugdige konin gen in het parochiehuis door het comité van Kath. Thuisfront ge- tracteerd en werden ze getest op schoonheid. De gesloten bussen brachten in totaal een bedrag van 105.— op. Kon. Harm. Sophia's Vereniging. In een dezer dagen gehouden vergadering werd besloten om de jaarlijkse s'atiedag te houden op 11 en 12 Febr. a.s. In aansluiting op de uitvoering van 2e Kerstdag zal a.s. Zondag 15 Jan. een bal worden gegeven, uitsluitend voor leden en donateurs. Kon. Erk. Harm. Concordia. Zondagavond gaf bovenge noemde vereniging met haar Ty- roler orkest een groot bal, waar aan behalve dans tevens een de clamatie- en zangwedstrijd ver bonden was. De belangstelling was groot en de animo bleef tot het einde. Gegund. Het bouwen van een dubbel woonhuis voor rekening van dc Gebr. v. Lier alhier werd gegund aan de laagste inschrijver de fa. P. A. Kramer te Gendercn. Architect is de heer H. v. d. Heuvel te Kaatsheuvel. Van ziekte hersteld in de ouder lijke woning terug. Maandagvoormiddag arriveerde na een onderbreking van 2 maan den in de ouderlijke woning sol daat J. Meijer uit de Tuinstraat, die zijn reis van Indonesië naar huis wegens ziekte moest onderbreken en in een hos- oiraal moest worden opgenomen. Hij is thans weer geheel hersteld en vandaar was de verwelkoming door de familie en buurtbewoners ook des te hartelijker. De ouder lijke woning was tot in de puntjes versierd en de gehele buurt gaf hartelijk blijk van medeleven, ter wijl de driekleur hieraan uiting gaf. Namens de buurtbewoners werd hem een prachtig rijwiel aangeboden en ook Kath. Thuis front liet zich niet onbetuigd. Reis naar Rome. Ook van de zijde der leden van de H. Familie is grote belangstel ling voor de reis naar de Eeuwige Stad in verband met het Heilig Jaar. De gezamenlijke leden der H. Familie hebben het mogelijk gemaakt door een steentje bij te dragen, dat minstens 1 persoon deze 9-daagse reis gratis zal kun nen mede maken. Bekroond. Op de pluimveetentoonstelling te Waalwijk wist onze dorpsge noot 3 maal een le prijs te beha len met zijn inzending Wyan dotte, waarbij hij het hoogst aan tal punten verwierf der hoenders. Ook zijn zoon Theo behaalde met zijn zilverlaken Holl. hoen ders een le prijs en nogmaals een le prijs met zijn zwarte Wyan dotte krielen. Voorwaar een mooi succes. AANBESTEDING. Uitslag van de gehouden aan besteding van een dubbel woon huis aan de Gasthuisstraat te Loon op Zand, voor de fa. G. van Lier, Schoenfabriek, aldaar, door H. J. v. d. Heuvel, architect B.N.A., te Kaatsheuvel. Fa. Adr. Kleijngeld, Kaatsheuvel 22666 Gebr. Mutsaers, Loon op Zand 22100 Fa. S. J. Pepping, Kaatsheuvel 21880 Fa. P. A. Kramer, Genderen 21444 Gunning volgens bestek. IN DUITSLAND OVERLEDEN. De familie Verhoeven, Laag einde 107 alhier, kreeg dezer dagen via het Ned. Roode Kruis bericht, dat hun zoon Adrianus in Mei 1945 in het kamp Neuengamme is over leden. OP WEG NAAR HUIS. Met het troepenschip „Wa terman", dat op 16 Januari in Rotterdam wordt verwacht, zullen de volgende militairen uit Waalwijk en Omgeving repatriëren Sold. C. A., G. Broos, Gro testraat 61, Waalwijk. Sold. J. J. van Dongen, Westeinde 73, Waalwijk. Sold. J. W. v. d. Ven, Gro testraat 92, Waalwijk. Sold. L. Mosselveld, Grote straat 233 A, Waalwijk. Sold. J. H. v. Eggelen, Scheepswerf O 2, Heusden. Sold. M. Henskens, School straat 223, Vlijmen. De passagierslijst ligt op ons bureau ter inzage. EEN LEERZAME AVOND VOOR AMATEUR FOTOGRAFEN. Fotograferen is een mooie liefhebberij en het is dan ook geen wonder dat het leger amateur-fotografen zich nog steeds sterk uitbreidt. Maar het is een bekend feit dat ve len deze liefhebberij uitslui tend in de zomermaanden be oefenen als de natuur op z'n mooist is en het zonlicht een handje meehelpt om gemak kelijk opnamen te maken. Toch is het jammer dat zo- velen gedurende de winter maanden hun fototoestel op bergen. Juist in de winter, met zijn intieme huiselijke sfeer, zijn gezellige avondjes en feestdagen, zijn zulke leu ke binnenshuis-opnamen te maken. Soms heeft men en kele malen tevergeefs met dergelijke opnamen geëxperi menteerd, met als enig re sultaat 'n paar films bedor ven, waarna men er maar ganw mee is opgehouden en de zomer heeft afgewacht. Toch is het, dank zij de hulpmiddelen die ons thans ten dienste staan, voor ieder een doodgemakkelijk binnens huis opnamen te maken en is de kans op mislukking vrij wel uitgesloten. Dat is ons Dinsdagavond in de achterzaal van Hotel Ver- wiel duidelijk gedemonstreerd door de heer M. van Sand- voort, technisch adviseur van de Philipsfabrieken, die, op uitnodiging van de heer J. J. de Bont, fotograaf alhier, een zeer interessante en leerzame causerie en demonstratie heeft gehouden. De belangstelling van de zijde der amateur-fotografen was zeer bevredigend en met grote aandacht volgde men de zeer bevattelijke uiteenzettin gen over het gebruik van flitslampen, belichtingslam pen, de schaduw-werking, de juiste afstand, de kleurenfilm enz. De projectie van 'n groot aantal opnamen, waarvan de goede hoedanigheden zowel als de fouten werden aange wezen, verduidelijkte het ge sprokene in hoge mate. De heer de Bont heeft met deze avond vele amateurfoto grafen aan zich verplicht, doordat hen duidelijk onder, het oog is gebracht dat het maken van binnenshuis-opna-j men met „verpakt zonlicht eigenlijk slechts kinderspel is. R.K. GYMN. VERENIGING „O.W.S." wachten, die een propaganda voor de mooie, gezonde turn- sport zal zijn. CROSS COUNTRY". Op Zondag 15 Januari zal door de Land. Rijvereniging „Prinses Irene" een Cross Country georganiseerd wor den in samenwerking met de landelijke rijverenigingen: „De Echo" uit Drunen-Els- hout, afd. Nieuwkuijk, afd. Vlijmen, afd. Haarsteeg. De Cross zal gereden wor den nabij de Meerdijk bij het Hoefsven, welk terrein hier voor vrij beschikbaar is ge steld. Daar er de laatste tijd in onze streek veel animo be staat voor de paardensport, gezien het groot aantal in schrijvingen, wordt er dan ook een talrijk publiek ver wacht. De Cross Country zal beginnen om 1 uur. WEGOMLEGGING. Wie in het vervolg vanaf de Zomerdijk Waalwijk binnen komt zal niet meer recht de Grotestraat kunnen inrijden. Er zijn namelijk verkeersbor den geplaatst, dat men eerst links af moet, zodat men dan door de Hugo de Grootstraat in de Grotestraat kan komen. De weg naar de Zomerdijk is onveranderd gebleven, alleen is in deze straat enkel verkeer in een richting toegestaan. ABONNEERT U OP DIT BLAD. Voor de bewonderaars van de mooie gymnastieksport is er weer een prachtige avond op komst. Op Donderdag 19 Jan. a.s. zal onze R.K. Gym- nastiek-vereniging „O.W.S.' haar jaarlijkse uitvoering ge ven in het gebouw der K.A.B. Het is een zeer aantrekke lijk en gevarieerd program ma, van niet minder dan 22 nummers, dat zij de bezoekers aanbiedt. Alle afdelingen van dames, meisjes, heren en jon gens werken er aan mee. De leiders, de heren A. v. Dinther en C. v. d. Velden en de leid ster Mej. Jo Pulles hebben zich heel wat moeite getroost om er de toestel-oefeningen, het grondwerk, de rhytmische oefenineen, dansen, enz. goed in te krijgen. Er staat ons dus een verzorgde sport-avond te D. V. S. V. De R.K. Toneelvereniging D.V.S.V., van de K.A.B., hoopt met de Vastenavonddagen voor het voetlicht te komen met een dolle klucht in 3 be drijven van Jan Timmer „Een vriend komt over". Voor het volgend seizoen is reeds een keuze gemaakt en hiervoor zal t.z.t. in studie worden genomen een oor spronkelijk Nederlands to neelspel in 3 bedrijven door C. J. Pieters en A. J. Schuur man „Smeulend vuur". De inhoud zowel als de opbouw van dit werk wijkt geheel af van het genre dat veelal ten tonele gebracht wordt en be handelt een zeer interessant probleem met verschillende dynamische hoogtepunten. Wij zien met belangstelling de uitvoeringen van D.V.S.V. tegemoet. OPRICHTINGS VERGADERING WIELERCLUB „LEONORA". Maandagavond waren tal rijke wielerliefhebbers bijeen in „De Lindeboom" om zo mogelijk te komen tot oprich ting van een Waalwijkse wie lerclub. De waarn. voorzitter zette duidelijk uiteen welke motie ven geleid hadden tot het bij een roepen van deze verga dering om te komen tot op richting ener wielërclub. De voorzitter van K.W.C., de heer v. d. Ven, wees op de vele moeilijkheden wat be treft het verkrijgen van li- centie's, start- en ronde-ver gunning. Na breedvoerige discussie werd besloten een Waalwijk se wielerclub op te richten, waarnaast een toeristen- en supportersclub. In 't bestuur werden geko zen de heren P. Brouwer, voorzitter, C. Mandemakers, L. Fitters, J. Muller, J. Ver- helst, Jac. v. Heumen en A. J. van Es, die de functies ver der onderling zullen verde len. Staande de vergadering ga ven zich 22 leden en 5 dona teurs op. De licenties, medische sportkeuring, deze zullen be streden worden door de club die de naam draagt „Leonora" onder 't devies „Vlug en snel". Alles zal in 't werk worden gesteld om in korte tijd alle formaliteiten te vervullen. Vrienden en belangstellen den, sluit u aan als lid 0.25 per week) of geeft u op als donateur 2.50 per jaar.) VOGELLIEFHEBBERS. Het is gebleken dat in Waal wijk en omgeving zeer vele vo gelvrienden zijn. Zoals de mees ten bekend zal zijn, hebben enke len dezer vogelvrienden 't initia tief genomen een vereniging van wildzang-vogelliefhebbers oo te richten als afdeling van de Zuid- Ned. Bond van Vogelliefhebbers. Thans is de tijd aangebroken dat de liefhebbers zich moeten

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 5