DE LmGSTBmï ORUNEN ELSHOUT NJEUWKUIJK HAARSTEEG SPRANG CAPELLE RAAMSDONKSVEER BIOSCOOP-PROGRAMMA Gekleurd Jutte Hoe je't doet... met Mascotte gaat-ie goed! DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 13 JANUARI 1950 Adverteren doet verkopen Wilt U met SMYRNA beginnen, ga dan eens naar KIEBOOM. Gratis advies, B R ANDM EESTER Sigarenmagazijn „De Sportwereld" verenigen. Binnen afzienbare tijd zal onze Vogelwet wellicht wor den herzien. Misschien ten,nade le van de vogelliefhebbers, door afschaffing van alle kooivogels. Zoals bekend is mogen nog 8 soorten vogels gehouden worden, dit zijn de z.g. kooivogels. Wanneer men niet schouder aan schouder staat, is de tijd niet ver meer dat ook deze kooivogels en de mooie liefhebberij tot het ver leden zullen behoren. Ook is het zeer nuttig zich te verenigen in verband met ziekte, gebreken, voeding en huisvesting van de vogels. Alleen dan, wanneer gij allen ter vergadering komt, is er voor de liefhebbers iets te berei ken. Dus vogelvrienden, komt al len a.s. Maandag 16 Jan. naar de vergadering van Wildzang-vogel liefhebbers, in café v. d. Pluijm aan de Haven, des avonds 8 uur. Het is van het allergrootste be lang voor de mooie liefhebberij. Het Bestuur. Musis Sacrum. Max de Haas maakte in op dracht van de Uandelijke Or ganisatie voor hulp aan on derduikers en de Landelijke Knokploegen een film over 't Nederlandse verzet„L.O. L.K.P." De centrale figuur van deze film is een metaal bewerker, Willem Visser, die onderduikt omdat hij opge roepen wordt om in Duits land te werken. Hij neemt deel aan het actieve verzet, wordt gearresteerd, bevrijd, weer gearresteerd en sterft tenslotte, als zovelen, voor het vuurpeloton. „L.O.L.K.P." is de beste Nederlandse film na de oorlog en is gemaakt in de vorm van een docu mentaire. Hij draait van Vrij dag t.m. Zondag voor veer- tienjerigen en ouderen. Maandag een Woensdag is in dit theater „Het onbeken de Eiland" te zien, een span nend geval. Luxor-Theater. Van Vrijdag t.m. Zondag draait hier de film „Moeder was actrice", 't Is een show film, een technicolor, waarin u diverse songs kunt horen, een moeder kunt zien die van haar man, haar kinderen en haar vak houdt en een doch ter die zich eerst een beetje schaamt dat haar moeder ac trice is, maar daar goed over heen komt. Allo leeftijden. De film „Western Union", die hier Maandag en Woens dag loopt, vertelt van de aan leg van de telegraaflijn dwars door Amerika. Uiteraard gaat dit gepaard met veel avontu ren van de mannen die er aan meewerken, zoals overvallen van Indianen. Hoe de lijn on danks dat toch tot stand kwam kunt u in de film zien. 14 jaar. BRABANTS JAARBOEK 1949. Voor het eerst sinds de oor- loglog gaf het Provinciaal Genootschap van Kunsten en Wetenschappen in Noord- Brabant een Brabants Jaar boek uit, een vervolg op de vroegere „Handelingen". Op de eerste plaats bevat dit boek van 192 blz. gegevens over het genootschap, als naamlijst van de bestuurders, leden lijst, gegevens over vergade ringen, een overzicht van de werkzaamheden in 1947 en 1948 enz. Verder vindt men er inleidingen die op verschil lende kringvergaderingen in de loop van het jaar gehou den zijn Prof. Verberne over De Vrede van Munster, waar bij hij speciaal aandacht schenkt aan de positie dei- katholieken Aug. Commissa ris over Adrianus Oomen (17581817), eerste aposto lisch Vicaris van Breda W Heere over Noord-Brabant, cultureel en economisch in de komende jaren en Dr. H. van Velthoven over de Brabantse gedachte. Verschillende korte wetenschappelijke bijdragen liregen ook een plaats. Wij noemen hiervan de verhande ling van J. Renaud, de leider van de opgravingen in Heus- den, over het middeleeuws kasteel in Heusden. Er zijn een aantal duidelijke en inte ressante foto's en tekeningen bij afgedrukt. Alles bijeen is het Brabants Jaarboek een keurig uitgege ven en interessante bundel geworden. De 77-jarige Edouard Herriot, voorzitter van de ra- licaal-sociolistische partij, is herkozen tot voorzitter van de Franse Nationale Verga dering. Drs. F. Kriellaars is be noemd tot lector aan de Econ. Hogeschool te Tilburg, om les te geven in de economische en sociologische vraagstuk ken van land- en tuinbouw. Nederland krijgt 131 mil- lioen aan goud terug. Een 7-jarig kindje is op een schip te Sas van Gent verbrand. Z. H. de Paus heeft aan het Katholiek Nederlands Persbureau een gift doen toe komen van 30.000. Dekenaal Actie-comitc Katholieke Universiteit. Woensdagavond werd alhier als voorzitter van het Dekenale Actie-Comité geïnstalleerd de Edelachtb. heer burgemeester A. D. C. Snels. Deze instaliatie ge schiedde op een bijeenkomst van de propagandisten van het ge hele dekenaat door de secretaris van het diocesane comité Mr. K. Witlox. Hierbij waren ook aan wezig de HoogEerw. Heer Deken Doossens en Pastoor Versteeg. Een spreekbeurt werd gehou den door Drs. J. H. W. Zwijen- berg. Uitvoerig verslag over deze belangrijke vergadering in 't vol gend hummer. Vergadering O. L. Vr. Schuts. Dezer dagen hield de O. L. Vr. Schuts een ledenvergadring in haar stamcafé van de gezusters Klerks. Daar dit de eerste vergadering was die in het nieuwe jaar ge houden werd. werd door de Hoofdman aan allen een Zalig en Gelukkig Nieuwjaar toegewenst. Hij hoopte dat 1950 voor alle le den met hun gezinnen en voor de vereniging waarvan zij deel uit maken. een voorspoedig jaar mo ge zijn, moreel en financieel. Hierna was aan de orde con tributie betalen en afdragen van de loterijgelden. Enkele punten betreffende de loterij werden door de Kapitein toegelicht. Hij hoop te de volgende vergadering de lo terij te kunnen uitspelen. Aan hen die zich hadden aangemeld een rondgang te doen. werd geadvi seerd om dit zo spoedig mogelijk te doen. A.s. Zaterdag zal deze rondgang plaats vinden. Verder werden mededelingen gedaan aangaande het te houden Landjuweel. Nog werd medegedeeld dat en kele firma's toezeggingen hadden gedaan voor het schenken van Drijzen voor de te houden loterij. Met dank werden deze toezeggin gen aanvaard. Voor wat betreft de teeravond kwam een voorstel ter tafel om des middags te beginnen en vroe- ner te eten dan andere jaren. Wanneer laat wordt gegeten, is het genoegen van de ganse avond weg en de stemming onderling verbroken. Voorgesteld werd om 3 uur te eten, waarna dan de da mes zullen worden afgehaald voor zover deze niet bij de maal- t'id tegenwoordig kunnen zijn. Omtrent de regeling van een en ander wordt t.z.t. nog beslist. Formulieren zullen worden uit gereikt voor een persoonlijk me morandum der leden. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter deze bijeen komst met de gebruikelijke groet. Ter vergadering waren ver schillende stukken aanwezig die voor de folklore bestemd zijn. Over een en ander deed de kapi tein enige mededelingen. Brand. In de nacht van Zondag op Maandag omstreeks 12 uur werd in de garage van de firma H. v. Beurden alhier brand ontdekt. Het vuur werd waargenomen door de garagehouder zelf, die in ziin kan toor aan de garage werkzaam was. Onmiddellijk sloeg v. Beur den zelf alarm door de brandweer van Vlijmen telefonisch te ver wittigen. In de kortst mogelijke tijd was deze dan ook ter platse. Vanwege de in de garage aan wezig zijnde ontplofbare materi alen durfde men niet naar binnen en door een ingetrapte deur en stukgeslagen ruit werd het vuur bestreden. Een auto. die geheel <n brand stond, werd totaal ver- neuld, terwijl er bovendien aan andere wagens en materiaal veel wterschade was. Waarschijnlijk is de brand ontstaan door kort sluiting in een der wagens. De qarage bleef behouden. Een en ander is verzekerd. Uitvoering. Op Zondag 8 en Maandag 9 Tan. gaf de carnavalsclub „De Veternen" in de zaal van Wou ter Zeeuwen een groots opgezette bonte avond. Medewerking werd daaraan verleend door het duo Beekmans-Ocrlemans, die de lach spieren danig in beweging wisten te houden en het talrijke publiek heeft dan ook kunnen genieten van voordracht, zang en muziek. Vooral de dolkomische scènes vie len zeer in de smaak. De pnuzen werden gevuld met variërende muziek van enkele bekende muzi kanten. Aan het slot van beide avonden dankte de voorzitter al len voor de betoonde belnagstel- ling. Vergadering Kruisboog. Vrijdagavond hield het kruis booggezelschap Ondcrl. Vriend schap in haar clublokaal een al gemene vergadering, die door de voorzitter, de heer A. v. d. Dun- gen, met een welkomstwoord ge opend werd. De notulen der vori ge vergadering werden onveran derd goedgekeurd, terwijl uit het financiëel verslag bleek dat er een batig saldo aanwezig was. We gens toekomstig vertrek van de bode werd in diens plaats aan gesteld M. Vialler. De gebruikelijke jaarlijkse tecr- dag werd vastgesteld op 11 Febr. waaraan ook de dames zullen deelnemen. Daarna volgde een bespreking van het in April te organiseren jubileumccmcours. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter op de gebrui kelijke wijze deze vergadering. Muziekavnd. Op Zondag 15 Jan. geeft de harmonie St. Cecilia alhier in de harmoniezaal van de heer J. van Oijen voor haar leden en dona teurs een muziekavond. Andere jaren kwam zij met een toneel stuk, dat ook voor het publiek toegankelijk was, maer dit jaar komt zij met een muziekavond. Naast enkele speciaal daarvoor uitgekozen nummers zal de avond gevuld worden met solisten, zo als duetten, trio's en kwartetten. Voor de muziekliefhebbers saat een genoeglijke avond te wachten. Terug uit Indië. Met de Groote Beer in het va derland teruggekeerd, arriveerde Wachtmeester J. van Tlggelen, na volbrachtte dienstplicht in In dië, j. 1. Maandagmiddag in zijn ouderlijke woning, waar hem een hartelijke ontvangst was bereid. Door de buurtbewoners was een prachtige versiering aange bracht. Van verschillende zijden mocht de gerepatrieerde blijken van medeleven in de vorm van bloemen en geschenken omvan gen. Namens de buurt werd hem een prachtig polshorloge aange boden. De Harmonie Marijke bracht des avonds een serenade, waar voor veel belangstelling bestond. Dinsdagavond werd de buurt ten huize van dhr. v. Tiggelen een feestavond aangeboden. Ook onze beste wensen met de behouden thuiskomst. Mandolineclub A Tempo. De Chr. Mandolineclub A Tem po geeft Vrijdag- en Zaterdag avond in de zaal van de Chr. Volksbond haar jaarlijkse uitvoe ring, onder leiding van de beer J. van Iersel uit Waalwijk. Het programma bevat naast n aantal muzieknummers tevens een leuke voordracht, die door enige leden der club zal worden ten beste gegeven. Aan belangstelling zal het zeker niet ontbreken. Gymnastiekver. Pro Patria. De Chr. Gymnastiekvereniging Pro Patria houdt a.s. Woensdag 18 Januari des avonds half acht, in de zaal van de Chr. Volks bond haar jaarvergadering. De agenda bevat naast de ge bruikelijke verslagen, o.m. be stuursverkiezing wegens periodie ke aftreding. Gezelligheid. Ook voor dc tweede opvoering van het blijspel De Gebroeders Kalkoen, in de zaal van de Chr. Volksbond, door de Dilettanten- vereniging Gezelligheid, bestond Maandagavond grote belangstel ling. De vereniging kan weer met genoegen op deze uitvoeringen terugzien. Dezer dagen zal het stuk door Gezelligheid ook te Waspik worden opgevoerd. A.R. Kiesvereniging. Onder leiding van haar voor zitter de heer C. van Caem, kwam de A.R. Kiesvereniging Woens dagavond in de zaal va nde 'Chr. Volksbond in vergadering bijeen. In zijn openingswoord gaf de voorzitter een overzicht van de politieke gebeurtenissen van de laatste tijd en wekte op tot uit draging der beginselen van de A. R. Partij. Na behandeling van enkele in gekomen stukken van het Cen traal Comité en van het Kies- kringbestuur, hield de heer H. J. Smith een causerie over De In- dië-politiek, waarin hij op duide lijke wijze het gebeurde met In- diëë uiteenzette. Een leerzame be spreking volgde, waarin de heer Smith nog eens breedvoerig wees op de taak ten opzichte van In- di na de overdracht. Met een woord van dank sloot de voorzitter de geanimeerde ver- dering .waarna dhr. Smith in dankgebed voorging. Gevonden en verloren voorwerpen. Bij de Opperwachtm. Groeps commandant van de Rijkspolitic Groep Sprang-Capelle zijn inlich tingen te bekomen omtrent de na volgende gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: Een paar wollen he renwanten en een parapluie. Verloren: Een bruin-lederen rechter handschoen, een blauw grijze broek van colbertcostuum en een dop van autobenzinetank. Zal niet veel voorkomen. De 3-jarige Tonny Kraak, het dochtertje van de fam. H. Kraak- Cové aan de Binnenhaven mag zich in het zeldzame voorrecht verheugen naast haar beide groot vaders nog drie overgrootvaders te hebben en wel Joh. van Beek, 91 jaar oud alhier. N. K^nk t<- Barendrecht, 85 jaar en Jac. Cové, 81 jaar te dezer plaatse. om borduren. Leerzame, actuele avond wacht de Nutsleden. In Hotel Verwiel te Waalwijk organiseert 't Departement Lane- straat van de Mij. tot Nut van Algemeen a.s. Woensdag 18 Jan. des avonds 8 uur voor haar leden de derde Nutsavond in dit seizoen. Deze avond zal de be kende wereldreiziger-journalist de heer Monnink, niet alleen bekend door zijn artikelen in dagbladen en illustraties, maar ook doorzijn leerzame, actuele lezingen (dhr. Monnink is ook een vlot en gees tig spreker) voor verenigingen van allerlei genre, een lezing hou den over zijn omzwervingen ruim anderhalf jaar met fiets en tenc door de landen om de oude Mid dellandse Zee, een belevenisvolle tocht, waarbij hij o.m. met de ge vluchte Negus en diens gemalin kennis maakt. Door een dame, die hij op zijn Palestina-tocht in 1936 ontmoette en met wie hij la ter in Spanje getrouwd is, wordt hij op de Egyptische hoffeesten geïntroduceerd. Na jarenlange omzwervingen is hij thans met vrouw en dochtertje vanuit Egyp te in het vaderland teruggekeerd, na eerst nog de fantastische brui loft van El Jalifa, heerser van Spaans Marokko met een sultans- dochter meegemaakt te hebben. De heer Monnink zal de Nuts leden a.s. Woensdagavond enige ogenblikken medenemen op zijn avontuurlijke tochten en hen la ten genieten van de oerkomische situaties, als gevolg van deze wij ze van wereldreizen. Eigenhandig genomen opnamen zullen het ge sproken woord verduidelijken. Evenals de vorige maal zal ook deze keer voor de Nutsleden uit Sprang-Capelle een bus rijden, welke te Sprang om kwart over zeven 's avonds vertrekt en de volgende route neemtGemeen tehuis Vrij"h.-Capelle 7.20; Brug getje 7.25; station Capelle-Nieu- wevaart 7.30; Capelle aan de brug 7.35 en Labbegat 7.35. Gerepatrieerd. Maandag j.l. repatrieerde onze dorpsgenoot P. Zwart, Ooster- houtseweg, vanuit Indonesië. De buurtbewoners hadden hun vlaggen in top. De Schorre fan- ten brachten de thuisgekomene 'n serenade. Kano-club. De Kano-club De Donge hield op 9 Jan. haar jaarvergadering in Huis ten Deyl. De voorzitter dhr. Jac. Weterings werd als zodanig herkozen: verder als bestuursle den A. Weterings ,H. van Beek. T. de Kroon en W. de Jong. 'n Aantal nieuwe leden werden 'aangenomen. Enige plannen voor het komende seizoen werden be sproken. Benoemd. Onze dorpsgenoot dhr. A. van Onzenoort Jr. is per 1 Jan. j.l. benoemd tot tijdelijke kracht aan de R.K. Jongensschool te Raams- donk(dorp). VOETBAL. Programma voor Zondag 15 Januari 1950. Ie klas Zuid I. NOADP.S.V. HelmondiaM.V.V. LimburgiaBrabantia KerkradeSitt. Boys R.B.C.V.V.V. Limburgia 11 7 1 3 15 V.V.V. 11 6 2 3 14 P.S.V. 12 6 2 4 14 R.B.C. 13 5 4 4 14 M.V.V. 11 5 3 3 13 NOAD 11 3 5 3 11 Brabantia 11 5 1 5 11 Sitt. Boys 12 5 1 6 11 Kerkrade 12 3 1 8 7 Helmondia 12 2 2 8 6 Zuid H. Willem IISpel. Emma. EindhovenBleyerheide T.S.C.Juliana B.V.V.—Maurits NAC—LONGA U.D.I. 12 5 1 6 11 Boxtel 13 4 2 7 10 Blauwgeel 14 3 3 8 9 W.S.C. 12 3 2 7 8 Haarsteeg 11 2 2 7 6 Uno Animo 11 1 1 9 3 4e klasse C. R.K. O.S.C.—R.K. S.V.A. Vlijm. BoysOss Berchem Sport—Opijnen. H.V.C.H.—Nooit Gedacht MaliskampZaltbommel 4e klasse D. Veerse BoysR.K. D.V.C. Right-'Oh—R.K. T.S.V. VOABHeusden RaamsdonkBroekhoven W.S.J.—Waspik Maurits 12 9 1 2 19 Willem II 12 8 1 3 17 T.S.C. 12 5 3 4 13 B.V.V. 11 4 4 3 12 Longa 11 5 2 4 12 Eindhoven 11 4 3 4 11 NAC 11 3 4 4 10 Bleyerheide 11 3 4 4 10 Spel. Emma 11 1 3 7 5 Juliana 10 0 3 7 3 2e Klasse A. RAC—DESK SchijndelZwaluw TOPWilhelmina Veloc—RKC De ValkCone. SVD De Valk 11 11 0 0 22 Woensel 12 10 0 2 20 TOP 12 8 0 4 10 Veloc 12 4 3 5 11 Wilhelmina 12 5 0 7 10 RKC 12 5 0 7 10 Zwaluw 12 4 17 9 RAC 10 '2 4 4 8 DESK 11 3 2 6 8 Conc.SVD 12 3 1 7 7 Schijndel 13 2 3 8 7 3e Klasse B Uno AnimoBest Vooruit ODCUDI SCBWSC BaardwijkHaarsteeg Blauw-GeelBoxtel St. M.gestel 13 9 3 1 21 O.J.C. 13 9 2 2 20 Baardwijk 14 8 2 4 18 O.D.C. 13 7 2 4 16 S.C.B. 13 6 4 3 16 Best Vooruit 13 6 2 5 14 R.W.B. 12 10 0 2 20 R.K.D.V.C. 11 7 3 1 17 R.K.F.S.V. 13 6 4 3 16 Veerse B. 11 5 2 4 12 Broekhoven 10 5 1 4 11 V.O.A.B. 10 3 3 4 9 Waspik 9 3 2 4 8 W.S.J. 10 2 2 6 6 Raamsdonk 9 1 3 5 5 Right Oh 8 2 1 5 5 Heusden 11 1 3 7 5 Reserve 2e klasse B. BW 3— TOP 2 DESK 2—O.J.C. 2 W.S.C. 2St.M.gestel 2 Oss 2Taxandria 2 Wilhelmina 2-ConC. S.V.D. 2 T.O.P. 2 13 11 0 2 22 B.V.V. 3 13 11 0 2 22 Conc.S.V.D. 2 12 9 0 3 18 Wilhelmina 2 13 7 3 3 17 DESK 2 13 6 2 5 14 St. M.gestel 2 13 5 1 7 11 Taxandria 2 12 3 3 6 9 O.S.S. 2 13 3 2 8 8 O.J.C. 2 14 3 0 11 6 W.S.C. 2 12 0 1 11 1 Reserve 3e klasse B. M.O.C. 2—Willem II 4 R.K.C. 2—R.W.B. 2 S.E.T. 2 9 5 2 2 12 R.K.C. 2 10 5 2 3 12 Willem H 4 9 4 1 4 M.O.C, 2 8 2 3 3 R.W.B. 2 10 1 4 5 V eloc—R.K.C. R.K.C. staat Zondag een zware uitwedstrijd te wach ten. Want Veloc behoort tot een der bovenste van de 2e klasse. In Waalwijk troffen zij R.K.C. in topvorm en moes ten toen met een 31 neder laag genoegen nemen. Reden temeer om zich nu in eigen huis te revancheren. Of R.K.C. zich hierdoor ge wonnen zal geven geloven wij nog niet, want R.K.C. heeft de laatste wedstrijden laten zien dat zij nog tot heel wat in staat zijn. Laten zij dat ook Zondag a.s. zien en op de goede weg voortgaan door beide puntjes mee naar Waalwijk te brengen. Wan neer er zo gewerkt wordt als de laatste wedstrijden behoe ven jullie voor geen tegen stander bevreesd te zijn. R.K.C.ers, succes De leiding is in handen van de heer W. Willebrords. R.K.C. 2 ontvangt de dito's van R.W.B., dus dit wordt ook een spannende derby. d« Kwaliteit* sigaar 12 - 15 - 18 - 20 - 25 en 30 ct. AUeenverkoop voor Waalwijk Heak Antonlusplaln 47 Telef. 434 WAALWIJK JULIANA—HAARSTEEC. Voor beide partijen is deze ontmoeting van het grootste belang. Beginnen we bij de gasten, dan zien we dat deze in de gevaarlijke zone verke ren. Met meer dan de helft van het seizoen achter de rug gaan voor hen de punten steeds zwaarder tellen. Met de gastheren is het in feite het zelfde, alleen dan in tegen overgestelde richting. Moet Haarsteeg alles in het werk stellen punten te vergaren, Juliana mag niets meer ver liezen. Nog steeds is er een kansje dat de ere-titel bij de geel-zwarten terecht komt. Momenteel hebben zij welis waar een achterstand op 2 harer concurrenten. Daar staat tegenover dat zij verre weg het gemakkelijkste pro gramma af te werken hebben. Van de acht nog resterende wedstrijden zijn er niet min der dan vijf thuis, waaronder alle naaste mededingers. Uit voorgaande blijkt overduide lijk het belang van deze streekderby. Zowel onder als boven aan de ranglijst is nog van alles mogelijk, waarbij 't niet uitgesloten is dat de ko mende match voor een van beide doorslaggevend zal zijn. Kennende het spel van Haar steeg kan Baardwijk rekenen on uiterst zware tegenstand. Was het niet Haarsteeg die voor het eerst aan de zege reeks van de Sportparkbewo ners een halt toeriep Juliana, alleen de revan che-gedachte moet u al aan sporen alles te geven. Om van het overige maar niet te spre ken. Deze ontmoeting, die de enigste K.N.V.B. - wedstrijd ter plaatse is, begint om half drie en staat onder leiding van de Westelijke scheidsrechter H. van Waarenborg. Als voorwedstrijd ontvangt het Baard wij k-reserveteam de dito's van Were Di. van het derde. We zullen kij ken of we gelijk krijgen. Scheidsrechter J. Embregts. DESK 5 speelt thuis tegen Gudok 4, om 12 uur onder leiding van L. v. d. Velden. Dit wordt zonder meer een overwinning voor de thuis club. DESK 6 treedt eveneens om 12 uur aan tegen D.V.V.C. uit Dongen. Ook in eigen omge ving, wat wel eens kon door slaan bij het opmaken van de balans. Succes ermee BERKDIJK. Programma voor 15 Januari. Na een rust van 6 weken komt ons eerste elftal a.s. Zondag weer in 't geweer en wel tegen een van de meest gevreesde in deze klas, n.1. Nevelo uit Oisterwijk. En al leen door een overwinning hierop zullen de kampioens kansen behouden blijven. We vertrouwen dat ons „eerste" 90 minuten zal volhouden en vechten voor de kostbare 2 puntjes. Wat de krachtsverhouding betreft, staan beide gelijk. Nevelo heeft uit 9 wedstrij den 13 punten en Berkdijk uit 10 wedstrijden 14 punten. Dit betekent dus dat Nevelo een verliespunt minder heeft dan Berkdijk. Een overwin ning is dus des te meer nood zakelijk. Berkdijk 2 gaat evenals Berkdijk 1 bij Nevelo op be zoek en zal er wel weer voor zorgen dat de 11e wedstrijd ook een overwinning wordt. Blijft zo volhouden, jongens en laat de sportieve geest on der je elftal blijven evenals die nu is, dan kan het niet anders of wij krijgen in Berk dijk minstens één kampioen. Berkdijk 3 is deze week vrij. Bij het ter perse gaan van dit bericht was het juniorenpro gramma nog niet bekend, men vaadplege dus de elftal- oostellingen op de bekende plaatsen. 's-CAPELLE. Uit het verslag dat op onze laatste bestuursvergadering door Penningm. en Controle commissie werd uitgebracht, bleek, dat de vereniging het jaar 1950 op een goede finan ciële basis ingegaan is. Ver over de 200 donateurs zijn weer ingeschreven, dat is nog meer dan in 1949 en voor onze plaats een buitengewoon iets. waaruit blijkt, dat de club 't hart van de burgerij bezit. Ook het ledental liep vooruit. Het terrein zal met 10 m. worden verbreed en meer naar achteren worden ver-' legd, zodat er een 2e dispo nibel komt voor oefenen en jeugdwedstrijden. Wij kregen de vererende uitnodiging van een der ho gere clubs van de Dordrechtse Voetbalbond (Zaterdagvoet bal) „Oranje-Wit" om a.s. Zaterdag 14 Jan. een wed strijd in Dordrecht op hun mooi terreinen-complex te komen spelen. En zo gaat N. DUS BIJ UW SHAG PAT BLAUWE BOEKJE: MASCOTTE - VLOEI KAATSHEUVEL. R.A.C.D.E.S.K. Na de mislukte aanslag op Woensel zal DESK een nieu we aanslag wagen op R.A.C., om ten koste van de Rijena- ren zich wat uit de omgeving te werken waar de klappen vallen. Dat het de hoogste tijd wordt bewijst een kijkje op de ranglijst. Maar de Rije- naren zullen ook niet zo maar met zich laten spelen. Dus Dessers, er zal aangepakt moeten worden van het begin tot het einde. We zijn ondertussen zo in het onzekere geraakt, dat wij over de uitslag niets positiefs durven beweren. We zullen maai' rustig afwachten en ho pen dat we danig verrast wor den door een subliem spel letje dat de nodige punten opbrengt. De heer Hibender krijgt DESK voor de derde keer te leiden. Desk 2, dat het goede pad ook is kwijt geraakt, moet 't thuis opnemen tegen O.J.C. 2. Mogelijk zit er een winstkans in, maar O.J.C. is ook niet voor de poes. Scheidsrechter is de heer J. v. Son. DESK 3 gaat op bezoek bij Hieronymus 2 en zullen heel glad moeten zijn om de Til- burgenaren een poets te bak ken. Maar we hebben hoop. L.l. Zondag was het één punt, mogelijk brengt het uitstapje naar Tilburg twee punten op. Scheidsrechter M. Guur. DESK 4 gaat dezelfde weg op als Desk 3, ook naar Mut- saers in 't Zand, waar aange treden wordt tegen Hierony mus 3. Wij slaan de kansen van het vierde hoger aan dan Gedacht dan a.s. Zaterdag. Om half 2 vertrek N. Vaart, met spelers en supporters naar Dordrecht. Er zal ook 'n vertegenwoordiger van de K.N.V.B. aanwezig zijn, be stuurslid van O.W. Dus, jongens, je beste been tje voor. Indien nog plaats, kan men zich opgeven bij de secr. M. Mesch, H.str. 195 tot Vrijdagavond. VOETBAL. RKSVA 1—Vlijmense Boys 1 2—1. Zondag speelden de Vlijmense Boys een uitwedstrijd tegen RK SVA Schijndel. Vol goede moed werd deze wedstrijd tegemoet ge zien, want in Vlijmen werd een flinke overwinning verwacht. Vlij men kwam met 2 invallers uit, wat een grote handicap was en wat zeer zeker in deze wedstrijd te zien was. Het verband was zoek, al deden allen goed hun best. Schijndel speelde vanaf het begin tot het einde met alle In spanning en niet zonder qeluk; de laatste drie minuten viel de be slissing. Vanaf de aftrap ging het spel op en neer, beide nu en dan in de aanval. Veel moois was er niet te zien, maar er bleef span ning in omdat de stand gelijk bleef. Rechtsbuiten van Heivoort had geen succes met een goed schot tegen de paal en toen de rust kwam was het 0—0. Na de rust hetzelfde op en neer gaand spel, aan beide zijden kwamen kansen, maar door slecht schieten gingen deze verloren. Langzaam verstreek de tijd zonder meldens waardige gebeurtenissen. Dan kwam een sensationeel slot Schijndel leidde een aanval van

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 6