WAALWYK SPRANG CAPELLE WASPIK RAAMSDONKSVEER GEERTRUIDENBERG 2 f! DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 16 JANUARI 1950 2 MiiïflBK'«giiiaiiiiy!:i?igg;s jss om het kopen in eigen plaats te bevorderen. Maar ondanks de gedane moei te bleef resultaat ook nu weer uit en zal onze plaats geen afdeling van de R.K. Middenstand krijgen. BILJARTEN. HAARSTEEG. Juliana speelde voor haar ne- derlaagtournooi Woensdagavond haar 9e wedstrijd tegen Nooit Volleerd uit Herpt, die wederom door haar werd gewonnen. De uitslagen waren Juliana Nooit Volleerd Joh. v. Halder-A. Grevenbroek 20-21 Th. Boelen-E. Kuis 39-16 H. v. d. Heijden-M. Kuis 15—18 M. Verreijt-H. Kuis 17—17 Fr. v. Liempt- J. Verhoeven 29—17 M. v, d. Wiel- M. v. d. Pol 28-10 Totaal 148-99 Hoogste serie Juliana Th. Boe len 12 car., Nooit Volleerd A. Grevenbroek 9 car. Donderdagavond ging de strijd tegen EBC uit Elshout, die een nederlaag werd voor beide zes tallen. Ie zestallen. Joh. v. Halder-Kuipers 19— 82 Th. Boelen-H. Brok 21-57 M. Verrijt-Th. Besselaar 17— 31 H, v. d. Heijden- Spierings 28— 42 Fr. v. Liempt-Klerks 22— 36 M. v. d. Wiel-Merks 37— 20 Totaal 144—268 2e zestallen. L. Vermeulen-Bergmans 19— 30 W. v. Ravensteijn- H. Veltman 14- 21 W. v. d. Wiel- C. Pullens 22- 27 C. v. Helvoirt-Joozen 15— 29 J. v. d. Heijden- H. Pullens 15- 32 Fr. v. Liempt-Stevens 17— 18 Totaal 102-157 De hoogste series werden be haald door Kuipers met 19 en 18 car., die door zijn subliem spel menig applaus in ontvangst had te nemen. Toezegging van Beroep. Door de Ned. Herv. Kerk al hier is tot predikant beroepen (toezegging van beroep) Ds. Verwelius van Hei- en Boeikoop. Chr. Overheidspersoneel. De afdeling Langstraat-Oost van de Ned. Chr. Bond van Over heidspersoneel houdt a.s. Vrijdag 20 Januari des avonds half 8 in de zaal van de Chr. Volksbond alhier een ledenvergadering. De bondspenningmeester, de heer ten Heuvelhof komt de moei lijkheden, wensen en verlangens van het Chr. Overheidspersoneel bespreken. Tevens zal op deze vergadering een afdelingsvoorzit ter gekozen worden. Verbroken boeien. Voor de leden en huisgenoten der leden en verdere belangstel lenden van de Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportar beiders zal a.s. Donderdagavond 8 uur in de zaal van de Chr. Volkrbond alhier de bondsfilm „Verbroken Boeien" worden ver toond. Voor de kinderen zal om 5 uur een voorstelling worden ge geven. Uitvoeringen A Tempo. Dat de Mandolineclub A Tem po in onze gemeente bijzonder goed staat aangeschreven, bewees de overgrote belangstelling die er voor de uitvoeringen van deze vereniging van Vrijdag- en Za terdagavond bestond. Was de zaal van de Chr. Volksbond Vrij dagavond behoorlijk bezet, Zater dagavond was het overvol. Het is dan ook werkelijk de moeite waard een uitvoering van A Tem po bij te wonen. Het rijke pro gramma werd keurig en vlot af gewerkt. De muzieknummers wer den onder leiding van de direc teur, de heer P. C. van Iersel te Waalwijk keurig uitgevoerd en vielen bij de aanwezigen zeer in de smaak, getuige het applaus na elk nummer. In t bijzonder von den de nummers waarbij door de club tevens werd gezongen, veel bijval. Ook de Accordeon-Boys, waaronder zeer goede krachten schuilen, kweten zich zeer goed van hun taak. De mandolineclub besloot haar programma met twee coupletten van het Wilhelmus, die door de aanwezigen staande werden mee gezongen. Na de pauze werd door da- mesleden van A Tempo een voor dracht, getiteld ,,'n Vreemde" op gevoerd, waarmede niet minder succes werd geoogst. Dit aardige stukje zat er bij alle speelsters zeer gced in en werd vlot en op zeer verdienstelijke wijze ge speeld. Het was een mooie avond. Jammer dat verschillende „lum mels" het wel flink en aardig schenen te vinden de muzikanten meermalen hinderlijk te storen, tot ergernis van het publiek dat ge komen was om van het mooie proqramma te genieten. De voorzitter der club, de heer G. Kerst, heette bij de aanvang de aanwezigen welkom, in 't bij zonder de tdelachtbare Heer Bur gemeester Smit, en sprak aan het siot een dankwoord, in t bijzon der tot de directeur, wie daarbij bloemen werden aangeboden. De heer van lersel dankte voor deze aardige geste en wees daarbij nog op de buitengewoon goede geest die in de vereniging A Tempo heerst. Weer cén onzer jongens behouden thuis. J.l. Donderdag was de Korte Nieuwstraat door de wapperende vlaggen en de versiering, aange bracht voor de woning van de familie van der Schans, in feest tooi. Soldaat Henk v. d. Schans, die na ruim 3 jaar in Indonesië zijn militaire plichten vervuld te hebben, des morgens te Rotter dam van het troepen transport schip Asturia ontscheept was, ar riveerde 's namiddags twee uur in de ouderlijke woning, waar hem een hartelijke begroeting ten deel viel, niet alleen van ouders en familie, maar ook van zijn ve le vrienden, en de Korte Nieuw- straters bleven natuurlijk niet ach terwege. Tal van stoffelijke blij ken van medeleven in onderschei den vorm en aard had Henk in ontvangst te nemen. Namens de buurtbewoners werd hem door 't buurtcomité, dat ook voor de ver siering had gezorgd, een polshor loge, alsmede een paar gouden manchetknopen aangeboden. Verkeersongeval met tragische afloop. Vrijdagmorgen in de vroegte, even nadat hij per fiets zijn wo ning verlaten had om zich naar zijn werk te begeven, werd Wil lem de Haas tussen 't Vaartje en Waspik aangereden door een van een juist passerende vrachtauto losgeraakte aanhangwagen, met het noodlottig gevolg, dat hij te gen de grond werd gesmakt en vrijwel ogenblikkelijk overleed. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer, dat in verband met politioneel onderzoek tijdelijk te Waspik werd opgebaard, is Za terdagnamiddag naar zijn woning te dezer plaatse overgebracht. Algemeen is men met de droeve afloop van dit ongeval begaan en gevoelens van deernis gaan uit naar de familie van het slacht offer, in het bijzonder naar zijn reeds op jaren zijnde moeder, waarmee hij als ongehuwde zoon samenwoonde en wier steun hij was. Zij ziet zich haar oudste zoon zo onverwacht ontvallen en slechts zij, die eenzelfde verlies geleden hebben, kunnen beseffen wat dit voor haar moet betekenen Woorden schieten in deze tekort. Slechts het uitspreken van de op rechte wens, dat zij kracht moge geven, ligt in ons menselijk ver in haar oude dag te dragen is ge geven .ligt in ons menselijk ver mogen. Feestvergadering Motorclub. De Motorsportvereniging Ma rijke" houdt a.s. Woensdagavond half 8 in de zaal Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart haar jaarlijkse feestvergadering, waar, gezien het programma, gezellig heid ongetwijfeld hoogtij zal vie ren. Mannen vereniging komt bijeen. De Ned. Herv. Mannenvereni- ging op Geref. Grondslag houdt Woensdagavond kwart voor acht in de consistorie een ledenverga dering, waarop de heer J. de Graaf ter bespreking zal inleiden Mattheus 9 vers 117. Teeravond. De in café Cové-v. d. Haart gevestigde Spaarkasver. Vele Kleintjes maken één Grote, houdt Zaterdag 21 dezer 's avonds 8 uur de jaarlijkse alg. vergadering met na afloop hiervan teeravond. Het is gewenst, dat alle leden aanwezig zijn. Zangkoor Hallelujah. Met medewerking van het Chr. Jeugdkoor Hallelujah en onder leiding van de heer M. C. Rijken gaf de Chr. gemengde zangver. Hallelujah in de Geref. Kerk aan het Bruggetje haar jaarlijkse uit voering, welke én wat de afwer king van het elk wat wils bieden de programma èn wat de belang stelling betreft uitstekend geslaagd is. Ds. Mulder, Geref. predikant te Sprang, opende deze uitvoe ringsavond, waarna Zijn Eerw. een openingswoord sprak, waar in hij de vele belangstellenden welkom heette, in het bijzonder de beschermheer, de Edelachtb. Heer Burgemeester Smit. Het programma, dat werken van J. S. Bach, Handel, Haydn, Kools, e.a. omvatte .werd door het gemengd koor geopend met Psalm 99 vers 1, 2 en 8, ryth- misch, van L. Bourgeois, gevolgd door „In LI Jehovah" van J. S. Bach, welke koren op te loven wijze werden uitgevoerd. Het zou te veel ruimte vergen alle num mers, afwisselend ten gehore ge bracht door het gemengd-, jeugd-, dames- en mannenkoor, stuk voor stuk de revue te laten passeren. Zonder aan de andere werken iets te kort te doen, willen wij in het bijzonder roemen de schitterende uitvoering van „Koor uit de Schepping" van Haydn en Halle- lujah-koor van Handel, alsmede de nummers, gezongen door het Jeugdkoor, benevens de soli voor alt Dank sei dir Herr van Handel en Gebed van Fred, van Hiller, gezongen door Mej. Bets Spierings. De organist der Ned. Herv. Kerk, de heer H. Spierings, zorgde bij verschillende nummers voor de orgelbegeleiding en deel de ten volle in het succes van de avond. Aan het einde van de avond sprak Ds. Mulder nog een kort woord, daarbij dank brengend aan directeur en werkende leden voor datgene wat zij de aanwezigen geboden en voor de wijze waarop zij dit gedaan hadden. Spr. wek te allen op de vereniging moreel of financieel te steunen, waarna deze goedgeslaagde uitvoering met gebed werd gesloten. Bedrijfsongeval. Zaterdagmorgen gebeurde op de scheepswerf van de N.V. Scheepswerven v.h. P. en A. Ruijtenberg alhier een ongeval, dat de heer M. v. Etten uit deze gemeente noodlottig werd. Deze kwam bij het verstellen van een electrische boor met een hand schoen welke hij bij het werk droeg, tussen deze boor. Door de draaibeweging die hierdoor zijn hand maakte, kon hij de boor niet meer uitschakelen en werd ook zijn hand gegrepen. Hiervan was het gevolg dat een wijsvinger werd verpletterd en de hand op verschillenden plaatsen gebroken. Door de geneesheer werd over brenging naar het ziekenhuis no dig geacht. Toneeluitvoering. De Kon. Harmonie De Een dracht gaf voor haar donateurs en leden een winteruitvoering op 11 en 12 Jan. Ditmaal heeft zij be slag weten te leggen op de Ge mengde Toneelvereniging Geest beschaving uit Etten. Deze ver eniging heeft reeds eerder hier ter plaatste voor het voetlicht ge staan. Opgevoerd werd De Spook trein, een stuk met een sensatio neel karakter. Het speelt zich af in een koude, ongezellige wacht kamer, waarin zich noodgedwon gen een pas getrouwd paartje, 'n oude dame, een kibbelend echt paar en 'n fatterig jongmens be vinden. De spoorwegbeambte dist een onqelooflijk spookverhaal op. De geheimzinnigheden stapelen zich op en het wordt een groot vraagteken hoe de omstandighe den zich verder zullen ontwikke- len. De eerste bedrijven werden nogal critisch bekeken. In het laatste bedrijf werd de mening iets beter en de inhoud van het spel meer realistisch. De ontknoping van deze spookge schiedenis deed veel water bij de wijn. De diverse acteurs en ac trices speelden op enkele uitzon deringen na een subliem spel. De doktersrol was van zwakke plek ken niet ontbloot. De vertolker van de detectiverol gaf blijk van goede toneel-capaciteiten. Het zeer moeilijke stuk vergde de grootste aandacht der spelers, hoewel de inhoud van het stuk ons niet erg kon bekoren.. We zagen liever iets van een ander genre gespeeld. Geestbeschaving heeft echter wel getoond door de plankenkoorts heen te zijn en we zien hen daarom gaarne te zijner tijd weer voor het voetlicht ver schijnen. Gerepatrieerd. Na een verblijf van ruim drie jaar in Indonesië, keerde onze dorpsgenoot sold. H. Boelaars, Grote Kerkstraat 71, weer in zijn ouderlijke woning terug. Hij maakte de reis met de „As turia". De buurt gaf blijk van mede leven door het oprichten van een ereboog en het uitsteken der drie kleur. Gemeenteraad. Openbare vergadering van de raad der gemeente Geertruiden- berg op Vrijdag 20 Januari 1950 des avonds half acht in het ge meentehuis. Te behandelen zaken 1Onderzoek geloofsbrief nieuw benoemd raadslid de heer J. M. van Boxel. 2. Aanbieding gemeentereke ning dienst 1948. 3. Goedkeuring begroting Ste delijke Godshuizen dienst 1950. 4. Verzoek van de heer A. P. F. van Dooren om eervol ontslag als leraar lichamelijke oefening aan de openbare lagere school. 5. Voorstel van Burg. en Wet houders tot benoeming van een gemeentearbeider op arbeidsover eenkomst. 6. Ingekomen stukken. 7. Reclame hondenbelasting. OORLOGS- HERINNERINGSKRUIS. Het onlangs door ons gepu bliceerde bericht over uitrei king van het z.g. oorlogskruis voor bijzondere verdiensten in de Meidagen van 1940, be hoeft nog enige aanvulling. Dit kruis werd n.l. eveneens toegekend aan de heren M. v. Dalen en H. v. Huiten, beiden uit v.m. Baardwijk. ER KWAMEN WEER JONGENS THUIS. Dit weekend kwamen weer verscheidene Waalwijkse jon gens thuis uit Indonesië. Donderdag waren het sold. P. C. v. Heesbeen in de Min. Loeffstraat en H. v. Dongen in de le Zeine. Zondag was het vooral feest in v.m. Be- soijen, daar repatrieerden er niet minder dan 3 soldaten C. A. G. Broos, J. J. v. Don gen en J. W .v. d. Ven. Ook sold. L. Mosselveld uit de Goudmijn kwam toen aan. Er was natuurlijk in de di verse huishoudens veel vreug de. De buurten weerden zich door het aanbrengen van ver sieringen en erebogen en bo den een cadeau aan. Ook Ka tholiek Thuisfront en verschil lende autoriteiten gaven van hn belangstelling blijk. Men heeft allerwege ook deze jon gens weer getoond dat men blij is met hun behouden te rugkeer. OP WEG NAAR HUIS. Het troepentransportschip „Cameronia" is met repatrië rende militairen aan boord op weg van Indonesië naar Ne derland. Het wordt 24 Janua ri in Amsterdam verwacht. Er bevinden zich geen militairen uit onze omgeving op deze boot. De passagierslijst ligt op ons bureau ter inzage. LIEDERTAFEL „OEFENING EN VERMAAK" Naar wij vernemen zal de liedertafel met haar gemengd en mannenkoor haar winter- concert geven op Dinsdag 14 Februari a.s. Een uitgebreid, gevarieerd, geheel nieuw programma is hiervoor in studie genomen. Binnenkort hopen wij nade re bijzonderheden te kunnen vermelden omtrent de plan nen tot herdenking van het 90-jarig bestaan in de tweede helft van dit jaar. AGENDA. Repetitie dameskoor der liedertafel „Oefening en Ver maak" Vrijdag 20 Januari in zaal „Thalia". „IN 'T WITTE PAARD". De harmonie St. Jan heeft haar donateurs Zondagavond in het Patronaatsgebouw een mooie en vrolijke toneeluit voering bezorgd. Zij deed een goede keuze met de toneel vereniging „Utile Dulci" uit Vlijmen uit te nodigen hier haar successtuk „In 't witte Paard" te komen opvoeren. De grote roep die dit stuk en deze toneelgroep voorafging, zal wel de oorzaak geweest zijn van d^ massale belang stelling. De stampvolle zaal daverde herhaaldelijk van de lach om de vele komische ver wikkelingen in dit kostelijke blijspel. Ook het spel stond over het algemeen op hoog peil. „Utile Dulci" beschikt over een aantal uitnemende, geroutineerde krachten, die echter door hun uitzonderlijk goed spel en rake typeringen de prestaties van andere, min der vlotte spelers en speel sters in de schaduw stelden. Tot die uitblinkers mogen we o.a. rekenen de heren M. Meesters als fabrikant Wil helm Giesecke, Th. v. Engelen als professor Walther Hinzel- man, Jan Verbunt als ober- kellner Leo Brandmeyer en Jo Schoenen als advocaat Otto Siedler, die een kostelijke uit beelding van deze rollen ga ven. Zonder aan de overige 12 medespelers en speelsters, die allen hun beste beentje voorzetten en wier spel op be hoorlijk peil stond, iets te kort te doen, mogen we wel zeggen dat deze vertolkers der hoofdrollen het stuk „droe gen" en een overwegend aan deel hadden in het welslagen van het stuk, want het ging er bij het publiek bijzonder goed in, hetgeen wel te mer ken was aan de gespannen aandacht en het medeleven van het talrijke publiek. We twijfelen er dan ook niet aan of na dit buitenge woon succes zal ook vana vond, als het stuk voor de tweede maal gegeven wordt, de zaal weer tjokvol zijn. VERENIGING VOOR HEEMKUNDE. Het Bestuur der Vereniging voor Heemkunde voor Lang straat en Land van Heusden en Altena heeft de leden en belangstellenden uitgenodigd voor een voordracht, te hou den door Dr. A. Weijnen, over „De Dialecten van de Lang straat en het Land van Heus den en Altena". Deze voor dracht wordt gehouden op Vrijdag 20 Januari a.s. des avonds om 8 uur in Hotel Ver wiel te Waalwijk. Het bestuur rekent voor de ze zeer interessante lezing door een autoriteit op het ge bied der dialectiek op aller belangstelling. DE NEDERLANDSE WANDELSPORTBOND AFD. Z.W.B. WANDELTOCHT VANUIT WAALWIJK. De 3e tocht der Winterserie 1949-1950 wordt gehouden op Zondag 22 Januari 1950 te Waalwijk. Het programma luidt als volgt 10.30 uur. Opening Startbu reau. 12.00 uur. Start. 16.00 uur heropening Start bureau. Parcours vertrek De Twee Kolommen, Grotestraat 279, Waalwijk, linksaf Grotestraat, eerste straat rechts Wilhelmi- nastraat, bij Vredesplein links, daarna rechts, door de nieuwe straten naar de Parallelweg, (langs de spoorlijn), rechts Parallelweg volgen tot aan Kanaaldijk, rechts Kanaaldijk op, overw.eg over. Kanaaldijk volgen voorbij de grote bocht in het kanaal tot aan de eerste brug, deze over, rechts af weer het kanaal volgen tot aan de volgende brug. Links af Duinweg tot aan Drunen, bij richtingwijzer rechtdoor richting Elshout (10 km. af gelegd) overweg over, even voorbij de molen rechtsaf, 't gehele dorp Elshout volgen tot aan de Elshoutse dijk, linksaf deze volgen, rechtsaf Overlaat (afgelegd 15 km.) Door Overlaat naar Waalwijk, recht door tot aan hotel De Twee Kolommen (19 km.) De tocht moet binnen 5 uur worden volbracht. Voor het overige wordt deze tocht ge lopen onder reglementsbepa lingen van de Afd. Z.W.B. v. d. N.W.B. CROSS COUNTRY. Onder grote publieke be langstelling werd Zondagmid dag nabij het Hoefsven een uitnemend geslaagde Cross Country gereden, georgani seerd door de Land. Rijver. „Prinses Irene", Waalwijk, waaraan deelnamen de Rij- verenigingen Drunen, Elshout Nieuwkuijk, Vlijmen en Haar steeg. De leiding berustte bij de commandanten van „Prin ses Irene", de heren M. van Daelen en C. v. d. Broek. Dat de leiding in goede handen was, blijkt uit het feit dat er 49 ruiters gestart zijn in de tijd van 13,30 tot 15 uur. De voorzitter van „Prinses Irene", de heer Vermeulen, bracht na afloop dank aan or ganisatoren, ruiters en andere medewerkers en reikte met een toepasselijk woord de prijzen aan de winnaars uit. Hieronder laten wij de uit slagen volgen Prijzen Koudbloed. min sec. le pr. W. v. Bokhoven, Vlijmen 4 34 2e pr. C. Brok, Drunen 5 02 *6 3e pr. A. Pulles Mz. Elshout, na loting 5 14 A. Kroot, Waalwijk 5 14 Jac. Klerkx, Waalwijk 5 14V2 Louis Klijn, Waalwijk 5 15 A. Klerkx, Waalwijk 5 18 H. v. Heesbeen, W'wijk 5 40*6 Joh. v. d. Lee, Haarst. 5 40V2 B. Keetels, Waalwijk 6 1 fout. M. Pulles, Elshout 6 29 Sjef de Gouw, Drunen 7 25 J. v. d. Sanden, Drunen 4 4416 2 fouten. Prijzen Warmbloed. min. sec. le pr. C. Klijn, Elshout 4 30 2e pr. G. Brekelmans, Drunen 4 32 3e pr. G. Knippels, Haarsteeg 4 34 4e pr. W. v. Huiten, Waalwijk 4 41^ 5e pr. A. v. d. Brand, Drunen 4 44 6e pr. H.v.Son, Drunen 4 48^ 7e pr. H. v. d. Ven, Nieuwkuik 4 49 C. Klerkx, Waalwijk 4 43 1 fout. H. v. d. Brand, Haarst. 5 32 1 fout. C. v. Buul, Nieuwkuik 6 57 A. v. d. Brand, Haarst. 5 03 A. v. d. Broek, W'wijk 5 44 1 fout. G. v. d. Brand, Haarst. 5 25 Th. Brok, Nieuwkuik 5 17 Wijn. v. Delft, Drunen 6 33 1 fout. M. v. Delft, Drunen 7 50 2 fouten. Wijn. v. Delft, Drunen 5 20*6. H. v. Eggelen, Nieuwk. 5 20 J. de Gouw, Nieuwk. 5 37*6 H. de Haan, Waalwijk 4 56 Ant. v. Huiten,Nieuwk. 5 03*6 M. Muskens. Elshout 5 03 J. v. Nooij, Waalwijk 6 17 J. Oerlemans, Drunen 7 47 Joh. Pulles, Haarsteeg 4 52 C. Pulles, Drunen 5 08 Joh. Pulles, Drunen 4 39*6, 1 fout. M. Schilders. Waalwijk 4 57 J. Vughts, Haarsteeg 4 37 1 fout. J. de Vaan, Haarsteeg 6 17 W. Klerkx, Vlijmen 5 35 J. Mommersteeg, Vlijm. 5 37 M. v. Son, Vlijmen 6 BURGERLIJKE STAND. Geboorten Philomena Th. W. d. v. L. Fijneman-v. Dreu- mel. Carolina H. M. d. v. K. van Es-Knuijver. Adria- nus C. A. M. z. v. M. Trom melen-Pullens. Wilhelmus J. z. v. A. M. van Loon-van Hasselt. Adriaan J. z. v. A. van de Laar-Blom. Julius C. A. M. z. v. J. G. W. van Hilst-van Mosselveld. Overlijden Nicolasina A. v. d. Schans 33 j. echtg. J. Kruijf Huberdina C. M. Pullens 8 w. te Loonopzand. Huw.-Aangiften J. A. A. v. d. Hoven 26 j. en C. C. de Peffer 26 j. beiden te Waal wijk. Th. J. M. Sperber 21 j. te Loonopzand en M. A. Collard 21 j. te Waalwijk. Ingekomen J. den Burger en gezin van Eijsdèn. Vertrokken J. M. de Brou wer n. Tilburg C. A. Bouw huis n. Heerenveen R. Schwarzenberger, echtg. Reij- ers en gezin n. Bandoeng C. H. M. v. d. Velden n. Til burg H. W. Evers n. Hoog land W. H. Damen n. Was pik H. A. F. Pullens naar Uden J. A. M. van Haaren n. Jesselton (Br. N. Borneo) A. T. Pulles n. 's-Bosch A. J. Verhoofstad n. Tilburg J. N. B. H. Boers en gezin n. Breda. SCHAKEN. Zaterdagmiddag speelde de Waalwijkse Schaakclub een competitiewedstrijd voor de eerste klasse van de Noord- Brabantse Schaakbond tegen de Schaakvereniging Tivoli uit Eindhoven. Waalwijk be haalde met 7*62*6 een roya le overwinning. De gedetail leerde uitslag is P. H. Kuijsten J. Heijnen 10 M. C. Goudberg T. Zwiers 10 C. Slagmolen J. W. Logeman 10 A. S. VaderA. Willems 01 J. H. Pullens P. v. d. Vos 1—0 A. Hooft v. Huisduinen P. Smaling *6-*6 F. A. van Tienhoven P. Brinkhorst 10 G. SmitsM. Vissenberg *6-*6 C. HornH. Reniers 10 E. de VriesB. Piels *6-*6 WaalwijkTivoli 7Vz-2*6 DUIVEN-TENTOONSTEL LING OP 14 EN 15 JANUARI 1950, gehouden in het Café van Heesbeen-Keetels. KLASSE I. Jonge doffers boven 300 K.M. 1. G. v. Huiten, 2. H. Schae- fer, 3. Th. Groeneveld, 4. W. de Peffer, 5. Tinus Verhulst, 6. F. L. Pullens, 7. Frits van Kessel, 8. A. Pijnenburg, 9. C. van Beijnen, 10. Th. de Ronde, Z.E.V. G. v. Huiten, Z.E.V. A. Pijnenburg, E.V. G. v. Hui ten, È.V. M. Verhulst. KLASSE II. Jonge duivinnen boven 300 K.M. 1. Th. Groeneveld, 2. Ver- hoeven-Verwiel, 3. H. Pul lens, 4. L. J. Schoemans, 5. G. v. Helvoirt, 6. J. v. Bok hoven, Z.E.V. J. v. Bokho ven, Z.E.V. M. Verhulst, E.V. H. Bruurmijn. KLASSE III. Jonge doffers onder 300 K.M. I. H. v. Dalen, 2. J. Verhagen, 3. Th. de .Ronde, 4. H. Pullens, 5. Th. Duijvekam, 6. A. J. van Hilst, Z.E.V. P. v. Esch. Z.E.V. Verhoeven-Verwiel, E.V. W. Duquesnoy. KLASSE IV. Jonge duivinnen onder 300 K.M. 1. W. v. Bokhoven, 2. Th. Groeneveld, 3. Th. Duijvekam 4. M. Leijtens, 5. L. van den Bogaert,, 6. L. van der Gouw, 7. J. Bouman, 8. Th. de Ronde, 9. G. v. Helvoirt, 10. G. Schoemans, 11 en 12 A. Stokwielder, 13. G. v. Hel voirt. De beste jonge doffer H. v. Dalen, de beste jonge duivin Th. Groeneveld, de mooiste doffer Frits van Kessel, de mooiste duivin Verhoeven- Verwiel. JUNIOREN. Klasse Oude doffers. 1. C. Herman, 2. Jos. Kleij- sen, 3. B Kleiberg, 4. F. Pen- nings. Klasse Oude duivinnen. 1. A. de Vries, 2. A. de Vries, 3. B. Schoemans. Klasse Jonge doffers. 1. Jos Kleijsen, 2. Bep Pul lens, 3. J. Verhagen, 4. A. v. Gelder, 5. Henk de Jong, 6. Jos. Kleijsen, 7. F. Smid, 8. A. de Vries. Klasse Jonge duivinnen. 1. Jo Verhagen, 2. Nico Ver schuren, 3. P. Schoemans, 4. P. Verhoeven, 5. Bep Pullens, 6. J. Verhagen, 7. Jos Kleijsen De beste doffer Jos Kleij sen, de beste duivin A. de Vries. Keurmeesters August van Dongen en Spanings uit Til burg. Verder hartelijk dank aan de gevers van geschonken ere-prijzen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevondenhond; rozen krans; kerkboek; step; shawl; muntbiljet; shawl; want; handschoen; bruine alpinopet; portemonnaie; handfietspomp. Verloren portemonnaie; dames polshorloge; kinder wantje; parelsnoer; dames polshorloge; handschoen; vul pen; broche met kettinkje; 1 paar rwantjes; sleutelketting met sleutel; handschoen; ko nijn; gouden ringetje; leren handschoen; hond; vulpen; alpinopet; een paar wanten; heren polshorloge zilveren armband met steen. OPENING N.V. HOLLANDIA TE KEIZERSVEER. Donderdagmorgen werd in Kei- zersveer de nieuwe fabriek geo pend van de N.V. Hollandia, constructiewerkplaats en machi nefabriek uit Krimpen a. d. IJssel. De plechtigheid werd verricht door de Commissaris van de Ko ningin in Noordbrabant, prof. dr. J. de Quay. De fabriek is gebouwd op de plaats waar vroeger de papierfa briek „De Maasmond" lag. In de oorlog werd die vernietigd, waar door 400 mensen zonder werk kwamen nu de N.V. Hollandia daar is gevestigd, kunnen er weer 100 terecht. Vele autoriteiten waren behal ve prof, de Quay bij de inge bruikstelling te Keizersveer aan wezig. Zo de burgemeesters van Dussen, Raamsdonk en Geertrui- denberg, een vertegenwoordiger van het Ministerie van Wederop bouw, van de Rijkswaterstaat, het E.T.I., Ir. Petit van de P.N.E.M. en anderen. De heer Lubbers, directeur viïf de fabriek, sprak een woord van welkom tot de aanwezigen en dankte allen die aan het tot stand komen van deze fabriek hadden medegewerkt speciaal de bedrijfs leider, de heer Nieuwenburg, de architect en de diverse instanties. Prof. de Quay, die 12 jaar commissaris was geweest van de N.V., noemde de nieuwe fabriek een weldaad voor deze streek met zijn snel groeiende bevolking, zwaaide lof toe aan de directeur voor zijn doortastendheid en hii wenste het bedrijf veel succes toe. Vervolgens haalde hij een handle over en spoedig was de N.V. Hollandia in volle werking. Na de officiële opening werd de genodigden een Brabantse kof- fetafel aangeboden in Hotel Jan sen te Geertruidenberg. UITSLAGEN. ZUID I. NO ADPSV 1—2 HelmondiaMVV 0—1 LimburgiaBrabantia 42 KerkradeSitt. Boys 35 RBC-WV 2—1 ZUID II. Willem IISpel. Emma 82 EindhovenBleijerheide 20 TSCJuliana 21 BW— Maurits 2—1 NACLonga 01 ZUID I. Tweede klasse A. RAC—DESK 1—1 SchijndelZwaluw VFC 22 TOP—Wilhelmina 1—1 Veloc—RKC 1—2 De ValkConcordia SVD 10 Derde klasse B. Uno Animo-Best Vooruit 12 ODCUdi '29 3—1 SCBWSC 3—1 BaardwijkHaarsteeg 40 Elauw Geel '38-Boxtel 31 Vierde klasse C. Vlijm. BoysOss '20 02 Berchem Sport-Opijnen 22 HVCH-Nooit Gedacht s.n.o. Maliskamp-Zaltbommel 51 Vierde klassa D. Veerse Boys—RKDVC 1—3 Right 'Oh—RKFSV 1—4 VOAB—Heusden 2—3 Raamsdonk-Broekhoven 23 WSJ—Waspik 1—1

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2