DE CHINESE PAPEGAAI DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 16 JANUARI 1950 FEUILLETON VELOC—RKC 1—2. Wij schreven in onze voor beschouwing van vorige week dat RKC voor een zware op gave stond om Veloc in eigen huis te gaan bekampen, doch de elf RKC-ers trokken Zon dag welgemoed naar Eindho ven en keerden met de volle buit uit de Lichtstad terug, 'n kranige prestatie van de schoenmakers, die na 'n zwak begin nu reeds vier wedstrij den achter elkaar wonnen van tegenstanders, die tot de beste van deze afdeling behoren en of deze nu thuis- of uitwed strijden waren, de RKC-ers stoorden zich hier niet aan en door de goede clubgeest, die er steeds in dit elftal heerst werd ook Veloc in eigen huis het kind van de rekening en stelde RKC zich zo goed' als veilig. Over de wedstrijd in het kort het volgende Veloc start in een hoog tempo en de RKC-verdedi- ging liet zich na 5 min. spelen reeds verrassen en met een listig trekballetje werd doel man Leijtens verrast door de rechtsbuiten der gastheren. Dit ontmoedigde de R.K.C.- lui geenszins en vol vuur ging RKC tot de aanval over en met succes, want het duurde niet lang of een vliegend schot van Jan Duquesnoy deed het doelnet van de Ve- loc-keeper trillen en bracht verdiend de gelijkmaker. Nog feller werden de aanvallen op het doel der gastheren en nog voor de rust was het de snelle Mahieu, die met een kogel R.K.C. verdiend aan de leiding bracht. Met een ver diende 21 voorsprong ging de rust in. Na de thee wist R.K.C. dat zij met deze voorsprong niet op haar lauweren kon rusten. Dit deden zij dan ook niet en verbeten werd de voorsprong verdedigd. Veloc, dat echter alles op alles zette om nog 'n gelijk spel te forceren, ging er nog een schepje op doen alleen was het jammer dat zij dit gingen doen door de wedstrijd een ruw karakter te geven en alle middelen te baat namen om de Waalwij- kers te onttronen, doch R.K.C. heild moedig stand. Jammer dat 15 min. voor het einde doelman Leijtens, die zijn hei ligdom subliem verdedigde, moest uitvallen. Tiny de Brui ne ging nu onder de lat en deze veelzijdige speler was ook daar zijn plaats ten volle waard. Alhoewel Veloc nog rake kogels op het R.K.C.- doel afvuurde, kwam toch 't einde met een verdiende 21 overwinning voor de Waal wij kers. Een schitterend re sultaat, bereikt door hard werken van het gehele elftal en mede door de prachtige clubgeest die hierin heerst. R.K.C.ers, proficiat Scheidsrechter Wilbrords was voor zijn taak berekend en toen Veloc het spel ging for ceren hield hij de teugels zelf in handen. W.S.C. VERLIEST VAN S.C. BATA MET 3-1. Het juiste moment was er om de gelijkmaker te scoren, na de rust, toen Blijlevens met de ar men vastgehouden werd en daar door zijn felste spurt onderbro ken zag door de stopper van SCB. Een vrije trap was de schamele oogst van deze belette scorings kans. Scheidsrechter Nieuwenhof, die behoorlijk leidde, had al eenmaal ietwat verkeerd beslist, hetgeen WSC een doelpunt kostte, want na de ongelukstreffer, waarmede Bata de leiding nam, was 't spel verdeeld geweest. Bij een corner was Brok n.l. misleid geworden door het geroep van de doelman, terwijl de laatste voortaan rekende op de hoog opspringende aan voerder, De bal was via de rug in het doel gesprongen, 1—0. Dat was toen WSC aan de overkant reeds 2 hoekschoppen zag mislukken en geen voordeel kon trekken uit het tegenoffen sief. Een volgende corner op het WSC doel had niet gegeven mo gen worden, aangezien Schiedon wel degelijk in de rug werd aan gevallen, toen hij de bal wilde te rugspelen. Een fraaie kopstoot van de middenvoor bracht uit deze hoekschop 2—0 op 't sco- ringsbord. Enkele goede kansen waren door onvoldoende schut- terscapaciteiten verknoeid. Na de rust is er een hevig W. S.C. offensief geweest, waarbij Piet Blijlevens stevig bewaakt werd. De ,,Bata" stopper kon echter niet verhinderen dat deze uiterst snelle knaap hem in de sprint sloeg en meteen ook de doelman, 21. Toen Blijlevens de volgende maal langs hem snelde, onderbrak hij bewust de vaart van de WSC middenvoor. Met nog 9 minuten te spelen was alles op de Bata helft gecon centreerd. Maar de snelle uitval van de linkervleugel was de dom per op de vlam van de hoop op het verdiende gelijke spel. On houdbaar voor de keurig keepen de v. Delft vloog no. 3 in de touwen. De Bata-ploeg was eenparig met alle toeschouwers van oor deel dat WSC eeri gelijk spel had verdiend, evenals over de abso luut te lage plaats op de rang lijst. JULIANA—HAARSTEEG 4-0. Nauwelijks had het beginsig- naal van de rustige en uitstekende scheidsrechter van Waagenburg weerklonken, of niet te stuiten aanvalsgolven der thuisclub beuk ten de Haarsteeg verdediging. Het was toen reeds iedereen van het talrijk opgekomen publiek duidelijk dat tegen deze geel zwarte overmacht de bezoekers moesten bukken. Prompt kwam dan ook in de 6e minuut het ver wachte resultaat. Onder zware druk had de Haarsteeg defensie een corner veroorzaakt. Linksbui ten v. Gelder bracht hieruit de bal fraai voor doel, waaruit de rechtsbinnen Aerts resoluut en goed inkopte, 10. Doch hierbij bleef het niet. Keer op keer ver keerde het doel der bezoekers in gevaar, totdat tenslotte uit een zeer ingewikkelde doelworsteling Achten voor de tweede maal ge passeerd werd, 2—0. Er volgde nu een periode, waarin Haarsteeg weliswaar enige onsamenhangen de aanvallen ontketende, doch waarin de thuisclub toch de bo ventoon bleef aangeven. Het was aan de gastenkeeper te danken, dat door zijn uitstekend werk de score niet werd opgevoerd. Dit gebeurde pas met het einde van de eerste helft in zicht. Weer had de Baardwijk ploeg Haarsteeg uit haar positie gespeeld, een strak schot volgde, dat aanvankelijk gekeerd werd, maar waaruit H. v. Gelder aan alle onzekerheid een einde maakte door kogelhard het net te doen trillen, 3—0. Het tweede qedeelte was niet zo spannend als daarvoor. De bezoe kers, met de sterke wind in de rug, begonnen met enige bezoe ken aan de Baardwijk verdedi ging. Het ging echter te onsamen hangend, te veel recht vooruit, een lukraak getrap, om succes te hebben. Neen, dan deed de thuis club het beter. Spoedig boften de gasten, toen een schot van van Gelder juist naast ging. Met en thousiasme trachtte men de tech niek der Sportparkbewoners te overmeesteren, v. Os moest voor enige schoten on zijn heiligdom in actie treden, doch was niet te vermurwen. Naarmate de tijd verstreek, kwam Blauw-wit steeds meer adem te kort. Juliana was heer en meester en toen met nog 10 minuten te spelen. Aarts voor de vierde maal uit een doelwor steling keeper Achten passeerde, was meteen de kous af. De uitslag van deze door zijn speciaal karakter uiterst zware match gaf alleszins de verhou ding weer. Overduidelijk bleek eens te meer, hoe een deskundige met kennis van zaken optredende arbiter er het zijne toe kan bij dragen dat het geheel verloopt zoals sportlui betaamt. Juliana 2Were Di 2 2—1. Dit reserve-elftal zette zijn op mars naar de bovenste plaats voort door de dito's van Were Di met lege handen huiswaarts te zenden. Voor de rust hadden R. v. Corstanje en L. de Kloe de thuisclub een nuttige 2—0 voor sprong verschaft. Daarna konden de Tilburgenaren het niet verder brengen dan de eer te redden 2-1. DRUNEN. D.V.C.-nicuws. Het eerste elftal van D.V.C. was Zondag te gast in Raams- donksveer bij de Veerse Boys. Reeds aanstonds ontwikkelde zich van beide zijden een aan trekkelijke, vlotte wedstrijd. LangzSam-aan krijgt DVC een lichte meerderheid. Na ruim 20 minuten spelen komen de gloeien de „vijf minuten'' van de Drunen- se ploeg. Een voorzet van de linksbinnen wordt onhoudbaar door de Veerse doelman prachtig gekeerd. Doch nog geen minuut later moet hij zwichten als de zelfde speler een voorzet van de midvoor kansloos in de touwen jaagt. Met deze 02-stand komt de rust. Na de thee weer aanstonds het zelfde aantrekkelijke spelbeeld, maar nu weet Raamsdonk gelijde- lijk een overwicht te krijgen. Na 23 min. spelen komt het DVC- doel onder hoge druk en eindelijk weet de midvoor uit 't Veer de achterstand te verkleinen. Drunen heeft nog even moeite zich los te werken, maar weet toch weer het offensief over te nemen en na 10 minuten schiet de linkshalf een voorzet van de rechtsbuiten in het net (13). Drunen blijft in de meerderheid en de V.-Boys moeten alle zeilen bijzetten om de achterstand nog niet groter te la ten worden. Het was jammer dat hierbij niet altijd van even faire middelen gebruik werd gemaakt. D.V.C. won zo verdiend met 1-3. Het tweede van DVC moest met 01 thuis de meerdere er kennen in RKJVV uit 's-Bosch. RK DVC 4 speelde op eigen terrein met 44 gelijk tegen Deu- teren II. VLIJMEN. Vlijm. Boys IOSS I, 02. Vlijmense Boys speelde Zondag thuis tegen de leiders van afd. 4: Oss. Voor deze wedstrijd was veel belangstelling, waaronder ve le Ossenaren, die allen teleurge steld huiswaarts keerden. Door de slechte leiding werd het een rommelige wedstrijd, het aankij ken nauwelijks waard. Van beide zijden werd een speler van het terrein gestuurd. Ook hierin was zijn beslissing zeer foutief. Over de wedstrijd kunnen we kort zijn. Oss' trapt tegen wind in af en Vlijmen neemt de bal over en zit terstond voor het doel van Oss. Door de wind gesteund worden de meeste ballen te hard geplaatst en alle aanvallen lopen op niets uit. De verdediging van Oss weert zich geducht en speelt een spel van weg is weg en de corners zijn niet van de lucht voor Vlijmen, maar geen enkele wordt benut. Oss werkt zich nu en dan los van de druk en wanneer Vlij men een goede kans heeft gemist, komt het succes aan de andere kant. De bal wordt ver naar vo ren geplaatst, de verdediging van Vlijmen was te ver opgedrongen, alles loopt voor het doel van Vlij men, de midvoor van Oss krijgt de bal vrij en geeft zijn club de leiding. Vlijmen antwoordt met een serie aanvallen, maar allen zonder succes en hiermede komt de rust. Na de rust, met de wind ge steund, valt Oss wat meer aan, maar overigens blijft Vlijmen het meest in de aanval, maar de spe lers van Vlijmen zijn niet opge wassen tegen Oss, die nogal ge bruik maken van hun lichaams kracht, waartegen de scheidsrech ter onvoldoende optreedt. Vlijmen neemt hiertegenover 'n verkeerde houding aan en veel moois is er niet meer te aanschou wen, als een mooi doelpunt van de linksbinnen van Oss, uit een goede aanval, 02. Vlijmen speelt een verloren wedstrijd en tevens haar laatste kans op het kampioenschap door deze onver diende nederlaag. CAPELLE. Nooit Gedacht. J.l. Zaterdag ging Nooit Gedacht vergezeld door tal van supporters een wedstrijd spelen tegen Oranje- Wit in Dordrecht. Direct nadat de arbiter begin nen fluit, zijn de Dordtse jongens in de aanval; zij zijn op het gro te, door de regen van s morgens zeer gladde kleiveld, uitstekend thuis en onze achterhoede had met de fel doorschietende bal veel moeite. Onze linksback had ech ter spoedig de goede maat gevon den en zuiverde telkens met har de trappen het terrein. Na een kwartier herstelde ook onze ge hele achterhoede zich en wanneer de halflinie goed aangeeft, weet de keeper het harde schot van on ze linksbinnen corner te werken. Stoffel als linksbuiten plaatst de bal met zijn rechtervoet in eens fraai in 't doel, 01. Direct daar op geeft Zwart een fraaie voor zet en Han schiet de bal onhoud baar laag in, 02. Na de thee is Oranje-Wit di rect in de aanval en na een zwa re druk brengen zij met een ver schot de stand op 12. Hun sa menspel was prima ,maar werd te ver doorgevoerd. Onze voorhoede zat ook niet stil; enkele gevaar lijke situaties ontstonden en uit een daarvan schoot Stoffel zeer hard in, 13. Daarmede kwam het einde van deze stevige maar faire partij voetbal. Nooit Gedacht kan met genoe gen op dit uitstapje naar Dor drecht terugzien. WIT-ZWART—NEMELAAR 6—2. Wit-Zwart heeft ook in zijn tweede thuiswedstrijd beide punten thuis weten te hou den. Reeds na 10 min. spelen kon van Beek Wit-Zwart de leiding geven. 1—0. Drie min. later was het dezelfde speler die de voorsprong vergrootte. 20. Doch even later wisten de gasten met een prachtig doelpunt de achterstand te verkleinen. 21. Hierna volg de even een klein overwicht der gasten, maar de achter hoede wist iedere aanval af te slaan, zodat dit op niets uit liep. Vlak voor de rust was het Priest die de voorsprong vergrootte. 31. Na de thee wat het steeds Wit-Zwart dat de toon aangaf en kwamen de gasten er niet meer aan te pas. Regelmatig werd dan ook de stand opge voerd en wel door twee goede doelpunten door midvoor van Beek en een door Schoenma ker. Vlak voor het einde wis- een de gasten nog een doel punt te scoren, zodat het ein de kwam met een verdiende overwinning voor Wit-Zwart. Proficiat, jongens Zlijf zo doorgaan KAATSHEUVEL. RAC-DESK 1-1. Groot was de desillusie bij de talrijke DESK-supporters en groot de vreugde bij de RAC-satellie- ten, toen de laatste seconde van de 90 minuten Nico van der Steen uit een vrije trap een kogel af vuurde die keeper de Nijs te machtig was. Het laatste schot was raak geweest en hiermede werd het zwoegen der RAC lui wel beloond en achteraf gezien kwam hun dit ook wel toe, al is het dan altijd een bittere pil die men zo te slikken krijgt. Er is van beide kanten ontzettend hard gewerkt en aan spanning heeft 't dan ook niet ontbroken. Dat de wedstrijd niet op hoog peil stond is te begrijpen. Clubs die in een netelige positie verkeren moeten 't hebben van hard werken en kun nen niet de volle aandacht schen ken aan techniek. Zowel DESK als RAC voeren in hetzelfde schuitje, zodat het een dubbeltje op zijn kant was en aan de meest gelukkige de meeste winstkans moest worden toegeschreven. En dit bleek DESK te zullen worden VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN door EARL DERR BIGGERS 5). „Nu, vecht daar dan nog wat langer voor. Ik wil, dat je de volgende twee of drie weken vrij bent. Ik heb zelf een karweitje voor je." „Natuurlijk, vader." Hij gooide een lucifer in een on schatbare Kank-Hsi-vaas. „Wat voor karwei Wat doe ik „Vooreerst ga je aanstaande Donderdagnamiddag naar de „President Pierce", als die aankomt." „Dat klinkt veelbelovend. Ik vermoed, dat er een jonge vrouw, zwaar gesluierd, aan wal komt „Neen, er komt een Chinees aan wal." „Een wat „Ee Chinese detective uit Honolulu en (hij heeft een paarlsnoer, dat meer dan een kwart millioen waard is, in zijn zak." Bob Eden knikte. „Ja. En dan „Dan", zei Alexander Eden peinzend, „wie kan dat zeg gen? Dat is misschien nog maar het begin." HOOFDSTUK II. DE SPEURDER UIT HAWAII Om zes uur, de volgende Donderdagavond, reed Alex ander Eden naar het Stewart Hotel. Heel de dag had een Februariregen over de stad gespat en de schemering viel vroeg in. Een ogenblik bleef Eden aan de ingang van het hotel staan kijken naar de parade van op en neer gaande paraplu's en naar de lichten, die dof gloeiden in de drui pende mist. In San Francisco komt iemands leeftijd er niet op aan, niet veel tenminste, en hij voelde zich weer als 'n jongen, toen hij in de lift naar de kamers van Sally Jordan ging. Zij wachtte hem op aan de ingang van haar zitkamer, mooi als een jong meisje, in een nauwsluitende grijze ja pon. Stand spreekt voor zich zelf, vooral als men de zestig bereikt heeft,vond Eden,, toen hij haar hand nam. „Zo, Alec," glimlachte zij. „Kom binnen. Je kent Victor nog wel Victor kwam opgewekt naar hem toe, en Eden keek hem met belangstelling aan. Hij had Sally Jordan's zoon in jaren niet gezien, en merkte op, dat Victor op zijn vijf en dertigste jaar de sporen be gon te vertonen van zijn ont- stuimige loopbaan van boe melaar. Zijn bruine ogen stonden vermoeid, alsof ze te lang in schitterende lichten hadden gekeken, zijn gezicht was wat te bol, zijn taille- maat veel te groot. Maar zijn kleding was volmaakt; klaar blijkelijk moest zijn kleerma ker het nieuws, dat de fortuin der Phillimores aan het tanen was, nog horen. „Kom binnen, kom binnen," zei Victor vrolijk. Zijn hart was licht, want hij zag een belangrijke som gelds in het verschiet. „Als ik het wel heb, is dit de avond der avonden." „En ik ben er blij om", voegde Sally Jordan er bij. „Ik zal blij zijn, als dat hals snoer uit mijn gedachten is. De last is te zwaar op mijn leeftijd." Eden ging zitten. „Bob is naar de „President Pierce", merkte hij op. „Ik heb hem gezegd dadelijk hierheen te komen met uw Chinese vriend". „O ja", zei Sally Jordan. „Neem een cocktail", stelde Victor voor. „Neen, dank u", antwoord de Eden. Hij stond plotséling op en begon in de kamer heen en weer te lopen. Me vrouw Jordan keek hem be zorgd aan. „Is er iets ge beurd?" informeerde zij. De juwelier ging weer naar zijn stoel. „Ja, er is iets ge beurd", gaf hij toe. „Iets iets tamelijk raars". „Betreft het het halssnoer?" vroeg Victor belangstellend. „Ja", zei Eden. Hij wendde zich tot Sally Jordan. „Je weet nog wel wat Madden te gen ons zei, Sally Bijna zijn laatste woorden. „New York en nergens anders". „O ja, dat herinner ik me", antwoordde zij. „Nu, hij is van besluit ver anderd", zei de juwelier, met gefronst voorhoofd. „Dat lijkt eigenlijk niets voor Madden. Vanmorgen belde hij me op vanuit zijn ranch in de woes tijn en hij wil dat het hals snoer daar wordt geleverd." „In de woestijn?" herhaalde zij verbaasd. want na een kwartier spelen wist een RAC speler niet beter te doen dan hard op zijn keeper terug te spelen, waarbij zijn schot wel 'n beetje uit de koers ging van hem zelf en de RAC keeper. Gelukkig was er nog een lat die de bal keerde. Maar toch was het uit stel van executie, want de terug kerende bal werd door de tot linksbuiten gepromoveerde H. v. Es opgevangen en netjes buiten bereik van de RAC keeper in het net geplaatst. RAC kon met al zijn macht de DESK achterhoede niet tot overgave dwingen en kregen ze al eens een kans, dan was de richting hopeloos zoek of doelman de Nijs toonde zijn klas se. Het leek er dan ook veel op, dat beide punten mee naar Kaats heuvel zouden gaan, maar we werden de laatste seconde ge dwongen er anders over te den ken. Scheidsrechter v, d. Kuijl kweet zich goed van zijn taak. DESK 2 is dapper uit de hoek gekomen. De prestatie OJC 2 met 53 te verslaan, is nog al tijd vermeldenswaard Proficiat jongens, keurig werk. DESK 4, dat op bezoek was bij Hieronymus, moest met 4—1 het onderspit delven, wat ons wel een beetje tegenvalt. DESK 5 schoot met groot ge schut. Zij stuurde Gudok 4 maar liefst met 6—0 naar Tilburg te rug. DESK 6 deed ook niet veel onder. Op bezoek bij DVVC 3 gaf zij de gastheren geen schijn van kans. Met 5—0 namen zij de punten mee naar Kaatsheuvel. HOCKEY. WAALWIJK. Dames Waalwijk IWere Di I, 43 Tilburg IVWaalwijk II 13 Waalwijk IIIForward II 52 Heren Waalwijk IIForward III 03 Hockey-end Waalwijk had Zon dag weer een goede dag. Alle wedstrijden eindigden in een over winning, behalve die van Heren II tegen Forward. Het wil maar niet lukken. Het eerste elftal ging voor niets naar Tilburg, want ook hier kwam Zwart-Wit niet op dagen! Dames I heeft een beste dag gehad, door van de grootste con current voor de bovenste plaats. Were Di I, met 43s te winnen. Dat gebeurde in een .spannende en aantrekkelijke wedstrijd. Beide elftallen zwoegden vön het begin tot het eind om de puntjes mach tig te worden, maar gezien het overwicht dat Waalwijk vooral in de tweede helft kreeg, is de over winning ruimschoots verdiend. De rust ging in met een 21 voor sprong voor Were Di, omdat Waalwijk een paar mooie kansen verloren liet gaan. Maar daarna was er geen houden meer aan. Met groot enthousiasme trokken de dames keer op keer ten aan val en wisten de stand dan ook op 32 te brengen. Were Di maakte echter weer gelijk. Kort voor het eind kwam de verdiende zege door een strafbully, die al weer hevig commentaar uitlokte. Gaat men daar een gewoonte van maken? We constateren een groei ende belangstelling langs de lijn.. Het tweede elftal bracht de punten mee terug uit Tilburg en het derde zorgde voor een dikke 52 overwinning. KAATSHEUVEL. Dames: DES—Tilburg 3 3—0 Heren: Tempo IDES I 15 In tegenstelling met wat wij vo rige week berichtten, speelden de heren uit tegen Tempo en won nen glanrijk met 51. Direct na 't begin namen de gasten het heft in handen en in de eerste 10 minuten kwam het vijandelijke doel al regelmatig in gevaar. Het eerste doelpunt werd dan ook al spoedig geboren na een voorzet van links. Het twee de en derde doelpunt kwamen van de stick en van de rechtsbinnen. Het vierde doelpunt dat nog voor rust gescoord werd, werd door de midvoor voor zijn reke ning genonfen en het zag er naar uit dat DES, dat met één reser ve in 't veld stond, de gastheren ging verpletteren. De half- en achterlinie van Tempo waren vol komen van de kook. Na rust speelden de gastheren iets vaster en een solo-doorbraak van de mid-voor bracht hen het eerste en enige tegenpuntje, dank zij de foutieve opstelling van de te ver opgedrongen backs. Tegen het einde deed de linksbuiten van DES opk nog n duit in 't zakje en scoorde nummer 5. A.s. Zondag spelen de heren tegen Forward. BILJARTBOND WAALWIJK EN OMSTREKEN. De strijd in de derde klas is gestreden. „Het Bandspel" 3 kampioen. J.l. Zaterdag werd in café F. v. Helvoirt onder grote be langstelling de laatste partij gespeeld tussen H. Kootkar van Marijke 2 en H. Couwen- berg van Het Bandspel 3 voor 't kampioenschap 3e klas van bovengenoemde bond. Door beide spelers werd in het begin wat zenuwachtig ge speeld met gelijk opgaande strijd. Allengs kwam Couwen- berg wat meer opzetten, met als gevolg dat Kootkar gelei delijk achter raakte. Door bei den werd er nog een zenuw- stillertje genomen, wat bij Couwenberg waarschijnlijk 't beste resultaat had, daar hij als eerste zijn partij beëin digde in 36 beurten en alzo het kampioenschap van de 3e klas voor zijn vereniging be haalde. Wel een proficiat waard. Rest nog te vermelden dat Het Bandspel geen en kele wedstrijd in deze compe titie verloor, ook niet in de beslissingswedstrijden, waar zij er 3 gelijk speelde en de rest won. De eindstand tussen de bei de afdelingskampioenen is gsp. gw. vrl. pt. 't Bandspel 3 8 5 3 10 Marijke 2 8 3 5 6 Het was een spannend en mooi slot voor Het Bandspel 3 dat nu de wisselbeker voor een jaar in haar bezit krijgt. Ook het eerste viertal van Het Bandspel wist dit jaar weer beslag te leggen op het kampioenschap in de Hoofd klasse (dit is 2 maal achter elkaar). Wel van toepassing is hier „goed voorbeeld doet goed volgen". wmm Pater Adam bij „Wij Jongeren Pater Adam bij „Wij Jongeren dat is een avond van een aparte sfeer, vooral, als Pater Adam zijn onderwerp „de verkering voor zijn jongens behandelt. Neen, hij behandelt dat onder werp met; hij praat er over met zijn gretige hoorders, op een wij ze, zoals Pater Adam dat alleen kan en mag. Hij is om beurten ernstig en pakkend, steeds boeiend en inte ressant, nu humoristisch, als was hij zelf op stap, doch altijd raak I en zakelijk. En bovenal, hij orengt de jongens bij hoe de voorberei ding in de omgang met het meisje zijn moet om tot een gelukkig ka tholiek huwelijk te komen. Voor een verslag in de krant is dit genoeg van deze pracht avond voor „Wij Jongeren die in de bespreking van dit onder werp als iets dat hen allen op dezelfde wijze aangaat, een avond vonden van intiemere toenadering tot elkaar, waartoe het gezellige napraatje rond de tafeltjes nog meer bijdroeg. K.V.P. Kaatsheuvel. In de K.A.J. zaal hield de afd. Kaatsheuvel van de .K.V.P. Zon dagmorgen een ledenvergadering, die natuurlijk geen druk bezoek had. Dat zijn we nu eenmaal, Jammer genoeg, van onze K.V.P.- vergaderingen gewoon. Het hoofd doel van deze vergadering was mededeling te doen omtrent de Statenverkiezingen en de candi- daten voor de groslijst van de Statenkring Tilburg voor de Pro vinciale Staten aan te wijzen. Na een kort openingswoord door de nieuwe afdelingsvoorzitter de heer G. Jansen, werden enige punten van wijziging in de toewijzing der zetels in de kieskring bekend ge maakt. Kreeg de stad Tilburg vroeger bij eerste toewijzing drie zetels, nu wordt aan Tilburg als stad twee zetels toegewezen, „Juist. Natuurlijk was ik verwonderd. Maar zijn beve len waren nadrukkelijk en je weet hoe hij is. Met hem re deneert men niet. Ik luisterde naar wat hij te zeggep had en vond het goed. Maar toen hij afgebeld had, begon ik er over te denken. Wat hij die mor gen op mijn kantoor gezegd had, zie je. Ik vroeg me af, was het werkelijy Madden,, die daar sprak De stem had de echte klank maar toch ik wou geen risico lopen". „Daar heb je ook gelijk in", knikte Sally Jordan. „Dus belde ik weer op. Het kostte verduiveld veel tijd om zijn nummer te vinden, maar emdelijk kreeg ik het van een zakenvriend van hem hier ia de stad, Eldorado 76. Ik vroeg naar P. J. Madden en kreeg hem weer. Het was Madden toch wel". „En wat zei hij „Hij gaf me een pluim voor mijn voorzichtigheid, maar zijn bevelen waren nog stren ger dan tevoren. Hij zei, dat hij zekere dingen had ge hoord, die hem deden den ken, dat het gevaarlijk zijn zou om nu het halssnoer naar New York te brengen. Hij verklaarde niet, wat hij daar mee bedoelde. Maar hij voeg de er aan toe, dat hij tot de slotsom was gekomen, dat de woestijn de ideale plaats voor zo'n transactie was. De laatste plek ter wereld waar iemand kon komen zoeken naar een kans om een halssnoer van een kwart millioen te stelen. Natuurlijk zei hij dat niet al lemaal, maar dat maakte ik er uit op. „Hij heeft volkomen gelijk", zei Victor. „Och ja, eigenlijk wel. Ik heb zelf Jange tijd in de woes tijn doorgebracht. Ondanks alle verhalen van schrijvers houdt men zich daar beter aan de wet dan waar ook te genwoordig. Niemand doet er ooit een deur op slot of denkt aan dieven. Vraag de gewone rancher eens naar politiebe scherming, dan kijkt hij ver baasd en mompelt iets over een veldwachter verscheiden honderd mijlen ver weg. Maar niettemin Eden stond weer op en liep bezorgd heen en weer. „Niettemin of eigenlijk juist daarom staat het me helemaal niet aan. Veronder stel eens, dat iemand werke lijk vals spel wil spelen wat een omgeving er voor Ver weg, in die zandoceaan, met alleen de Jozuabomen tot buren. Denk eens, dat ik Bob daarheen zend met het hals snoer, en hij loopt in de val Madden is misschien niet op die eenzame ranch. Hij kan wel naar het Oosten zijn ge gaan, of zelfs naar het Wes ten zoals ze zeiden in de oorlog. Mogelijk ligt hij in de woestijn met een kogel...." Victor lachtte spottend. „Nu slaat uw verbeelding op hol", riep hij. Eden glimlachte. „Best mo gelijk", gaf hij toe. „Het be gint er op te lijken, dat ik oud word, nietwaar, Sally Hij haalde zijn horloge te voor schijn. „Maar waar blijft Bob? Hij moest al hier zijn. Als je er niets op tegen hebt, tele foneer ik even". (Wordt vervolgd). Uitdrukking voor sneuve len. Vert. waarop om beurten telkens een aan de rayons en een aan Til burg, waardoor voor de buiten rayons de kans op een zetel aanmerkelijk is vergroot. Dit is een goed recht, daar er speciaal voor de Statenverkiezingen veel meer activiteit in de buitenrayons heerst dan in de stad. De volgende candidaten werden uit de vergadering gesteld: J. Bee- rens, Kaatsheuvel; v. Oss, Uden- hout; F. Hoogers, Tilburg; Jos. v. Roestel, Tilburg; L. Janssens Til burg; A. Jansen, Tilburg, Mr. Scheidelaar, Tilburg, A. Rem mers, Tilburg; Beijsterveld, Goirle en Drs. Teppema, Tilburg. Door de heer Drs. Grootswa- gers werd het idee geopperd om ook in andere gelegenheden eens te vergaderen, waaruit mogelijk meerdere belangstelling zou kun nen volgen. Het bestuur nam dit voorstel gaarne in overweging. De heer F. Elshout stelde voor om in 't vervolg eerst contact op te nemen met de besturen uit de andere rayons, om zodoende in overleg tot candidaatstelling te komen en iets meer aangaande de voorgestelde candidaten te weten. De heer J. Beerens, die hierom trent meer de gevoelens van het kringbestuur kent, raadde dit af, daar ujist voorkomen moet wor den, dat voor de candidaatstel- daar juist voorkomen moet wor- gegaan. De vrije candidaatstelling is als eerste eis gesteld. Onder dankzegging wordt de vergadering met de Chr. groet gesloten, nadat nog mededeling was gedaan, dat nog deze Zon dag schriftelijk candidaten kunnen worden ingediend op een lijst ge tekend door minstens 25 leden uit de kring voor ten hoogste twee candidaten. Wisselconcert Concordia bij Apollo. Zoals we reeds met een enkel woord meldden komt Zondag a.s'. de harmonie Concordia uit Loon- op Zand in de Apollo-zaal een wisselconcert geven, waarop o.m. worden uitgevoerd: de ouverture Obcron van C. M. von Weber en Phèdre, ouverture van J. Mas senet, de twee concoursnummers, waarmede Concordia op het R.K. Landelijk Federatief Concours te Amsterdam het hoogste aantal punten in de Superieure Afdeling behaalde en daardoor houdster werd van de Wimpel van de R.K. Federatie van Harmoniegezel schappen in Nederland. In ons volgend nummer hopen we het volledig programma van de avond te kunnen geven. Weer thuis. Donderdag j.l. kwamen weer twee Kaatsheuvelse jongens uit Indonesië in de ouderlijke woning aan; het waren korp. P. Couwen berg uit de Stationsstraat en J. Akkermans uit de Gasthuisstraat. Aan de woningen waren smaak volle versieringen en verlichting aangebracht, een attentie van de meelevende buurtgenoten, die hun sympathie verder nog in bloemen en geschenken uitten. Dan waren er nog bewijzen van sympathie van vrienden, fa milie en kennissen, te veel om te noemen; een muziekcorps bracht in de avond een serenade en het bestuur van R.K. Thuisfront maakte de gewoonte getrouw zijn opwachting. Doctor Johannes Faust. Met de wijdse titel „Doctor Jo hannes Faust" trad Bert Brug- mans Marionetten Theater Zater dag voor „De Toren" in Eupho- nia op, voor een goed bezette zaal. Is een marionettenspel voor velen nog iets onbekends, dus on beminds, Bert Brugman heeft ze ker bij die deze kleine kunst wel

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 3