DE LBNGSÏ1U2LT L00N-0P-ZAND WASPIK M DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 20 JANUARI 1950 BEKENDMAKING. Henk doet t zo... Hoe je 't doet .*7^ met Mascottegaat-ie goed! VLOEITJES B R ANDMEESTER „De Sportwereld" burgemeesterswoning de gemeente duur komt en dat we daarmede toch eigeblijk nog geen waardige ambtswoning bezitten. De brandweer kwam ook nog even ter sprake. De heer v. d. Wiel vroeg hoe het zat met de brandputten. De voorzitter antwoordde dat terrein aan de Diaconie der Ne derlandse Hervormde Gemeente van Drunen.' De betreffende Dia conie heeft 2 herbouwgevallen en is voornemens deze te vervullen door de bouw van een dubbel woonhuis. Thans wordt door haar verzocht een bouwterrein toe te wijzen aan de Zuidzijde van de v-orden overgelegd en door het I ontworpen weg, derhalve tegen- I dit reeds de aandacht van de eraeentebestuur worden goedge- I over de nieuw te bouwen Öijz. brandweerinspectie had gehad, Jongensschool. Aangenomen. Punt 10 der agenda was een zelfde lot beschoren. Het betrof hier het voorstel tot opschorting der aflossing over de ln ogenschouw nemende het I jaren 1950 en 1951 van de geld- I lossing zal vinden voor de water- uoede doel van genoemde stich- I lening indertijd aangegaan voor voorziening daar ter plaatse, zo- tina meende de voorzitter alleen I de bouw der oude woningwetwo- I wel voor brand als voor andere I ningen en beschikbaarstelling van bestaande in het beschikbaar stel len van gelden nodig voor de bouw van een 8e klaslokaal aan de toekomstige meisjesschool in de tuin der voormalige pastorie, werd gunstig beslist. Alvorens net schoolbestuur tot de bouw zal overgaan, zullen de nodige bescheiden nog moeten keurd. Funt 3 was het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot toekenning van een subsidie ad 25.— aan de Vereniging „Ko ningin W ilhelininafonds maar dat er geen putten bij be hoeven te worden geslaan. Al leen Giersbergen moet een brand put hebben. In verband hiermede deelde de voorzitter mede, dat men daar spoedig een ideale op- al uit hoofde van morele steun, deze subsidie te moeten verlenen. De raadsleden zwegen en de droge tik van de voorzittersha mer tikte het voorstel goed. Punt 4 der agenda was: Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een bouwterreintje aan H. Dumoulin en M. Klerks. De raad verleende zonder ver dere discussie zijn goedkeuring aan dit voorstel. Het betrof hier 2 percelen aan de westzijde van de Stationsstr., direct aansluitend aan de woning wetwoning bewoond door de fa milie de Graaf. Punt 5 der agenda ging ook vlot onder de hamer door. Het be trof hier het voorstel van Burge meester en Wethouders tot wijzi ging van het raadsbesluit van 3 November 1949 en wel in dier voege, dat de naam van de koop- dit bedrag aan het Woningbedrijf ter gedeeltelijke bestrijding van de kosten van uitgesteld onderhoud. De raad keurde ook dit voor stel goed. Het betrof hier de wo ningen aan de Badhuisstraat en in de Torenstraat, welke naar 't oordeel van de voorzitter buiten gewoon goed worden opgehaald. De heer L. van Drunen vroeg of straks ook de rekeningen aan de raad ter inzage zullen worden gegeven. De voorzitter bevestigde dit. Punt 11 der agenda, om in principe te besluiten tot de bouw van twee middenstandswoningen, werd aangehouden tot de volgen de vergadering. Aan de orde was verder het voorstel tot aankoop van grond van Adr. v. Engelen in het ver lengde van de Burgemeester van der Heijdenstraat. Deze grond is doeleinden. De heer v. d. Wiel vroeg of ook de mannen van de slangen wagentjes kleding kregen. De voorzitter antwoordde be vestigend. De heer L. v. Drunen vroeg om op de Heistraat een slangen wagentje te plaatsen. Die liggen daar te ver van elkaar. De voorzitter beloofde dit na der te bezien. De heer Maas wees nog eens op het brandgevaar door het te dicht bij de huizen plaatsen van hooi- en stromijten. De voorzitter deelde mede, dat de inspectie van de brandweer dit straks zelf onder haar controle zal krijgen. Punt 15 der agenda werd zon der meer goedgekeurd. Het voorstel tot het beschik baar stellen van een ander terrein ten behoeve van de rijvereniging in verband met het bebouwen van het terrein aan de Stations straat, werd eveneens goedge keurd. De rijvereniging kreeg een ter rein aan de Burg. v. d. Heijden straat. De raad had zich hiermede in den tijd van anderhalf uur door de vrij uitgebreide agenda heen- gewerkt en de vergadering werd op de gebruikelijke wijze geslo ten. ster der gronden, t.w. de N.V. I dan bestemd voor de bouw van 's-Hertogenbossche Schroevengie- terij M. Lips wordt gewijzigd in Stichting „Lips' Woningbouw". Dit was, aldus de voorzitter, slechts een administratieve wijzi- ging. De heer v. d. Wiel vroeg of de Stichting Woningbedrijf van de fa. Lips even credietwaardig was als de fa. Lips. De voorzitter antwoordde dat het rijk 90 van eventueel ver lies zou dragen en het risico voor de gemeente dus wel erg gering was. Punt 6 der agenda was het voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening groot 206.000. Het prae-advies zegt over dit agendapunt o.m. het volgende. In de jaren 1946 t.m. heden werden verschillende kapitaalsuit gaven ten laste der diverse hoofd stukken gedaan, voor welke uit gaven tot op heden nog geen dekkingsmiddelen zijn aangewe zen. De meeste dezer uitgaven werden tijdelijk gefinancierd uit de opbrengst van kasgeldlenin gen. Voor de desbetreffende uit gaven werd indertijd de goedkeu ring van Ged. Staten verkregen. woningen. In verband met de bouw ter plaatse van de twee door de fa. Gebr. van Delft aan genomen woningwetwoningen is het wenselijk hierover de beschik king te krijgen, terwijl het ook no dig is grond in eigendom te ver krijgen voor toekomstige bouw plannen. De prijs van de betref fende grond is indertijd geschat door de daarvoor in het leven geroepen commissie en gesteld op 0.33J/2 Per M2. Met deze prijs heeft het Prijzenbureau te Den Bosch zich kunnen verenigen. Voor het geval de onderhan delingen een goed resultaat ople verden stelde de voorzitter voor deze grond te kopen tegen een prijs van 0.33H Per M2, tot de zelfde diepte als de oostelijk ge legen bouwterreinen. De heer v. d. Wiel en met hem later de gehele raad kwamen nog eens even praten over het feit dat in '48 de grond daar voor 0.18 verkocht was, wat toen al veel te laag was en wat veel kwaad bloed heeft gezet. Spreker was van mening dat de mensen toen iets of wat misleid zijn en dat dat de onderhandelingen voor de koop De financiering van deze objec- I Van het in het voorstel genoem ten op lange termijn met kasgeld- 1 perceel wel zou beïnvloeden, leningen moet om verschillende redenen ongewenst worden ge acht. B. en W. achten het thans noodzakelijk over te gaan tot het sluiten van een vaste geldlening en wel tot een bedrag van in to taal 206.000.—. Het is nog niet bekend van wie de gelden zullen worden geleend. .De heer v. Wezel vroeg waar de geldlening zou worden aange gaan De voorzitter zei dit nog niet te kunnen zeggen, daar men eerst offerte zal laten maken als men het zo noemen wil. De heren Ploegmakers en van Wezel gaven in overweging bij gunstige condities een lening te sluiten bij de plaatselijke Boeren leenbank. De voorzitter zeide hieraan speciale aandacht te zullen be steden. De voorzitter was dezelfde me ning toegedaan. Desalniettemin keurde de raad het voorstel goed. Aan de orde was verder het voorstel tot aankoop van een strookje grond van J. J. v. Iersel, langs de Schanswijk, daar de uit weg te smal is. He t prae-advies zegt hierover o.m. het volgende: Van Iersel is bereid de grond kosteloos af te staan, mits de ge meente het aan zijn woning aan sluitende terrein tot aan de pro vinciale weg voor haar rekening bestraat. Een koopprijs van de grond per M2 wordt door hem niet aanvaard. Te bestraten zou zijn een oppervlakte van onge veer 60 M2, wat de gemeente on geveer 500.-^- zal kosten, waar door de verkregen grond derhal ve veel te duur zou worden. Thans zijn wij met betrokkene De raad keurde het voorstel I -n oncjerhandeling om de bestra- zonder verdere discussie goed. Aan de orde was verder het voorstel tot toekenning van een gemeentelijke bijdrage in de kos ten van vervanging van electri- sche noodaansluitingen. Het prae-advies zegt hierover het volgende. Naar de P.N.E.M. mededeelt, moeten de in deze gemeente be staande netten en noodaansluitin gen binnen 3 maanden worden vervangen door permanente net ten en/of aansluitingen. Indien de betreffende maatschappij dit niet mogelijk wordt gemaakt zullen de noodnetten en/of noodaansluitin gen worden afgebroken, met het gevolg, dat de betreffende gezin nen niet meer kunnen beschikken over electriciteit Er zijn 4 nood- aansluitingen. De voorzitter meende dat de gemeente de betrokkenen tege moet moest komen en meende dit het best te kunnen door een ge meente-bijdrage in de kosten tot 25 De heer v. d. Wiel zag er zelfs graag 50 van gemaakt. De voorzitter deelde mede dat volgens opgave bij andere ge meenten 25 de norm bleek te zijn. Hiernaar meende men zich te moeten richten. Het voorstel werd zonder ver dere bespreking aangenomen. Punt 8 was het voorstel tot toekenning van een tegemoetko ming in de kosten van het tref fen van voorzieningen wegens 't vrijwillig beschikbaar stellen van woonruimte, zulks ingevolge de hiervoor ingevoerde rijksregeling. Het prae-advies geeft de be kende regeling weer. In totaal 7 personen dienden een aanvrage om een bijdrage in. De raad verleende zonder enige opmerkingen haar goedkeuring om een vergoeding te geven aan deze 7 personen voor het vrijwillig be schikbaar stellen voor inwoners van Drunen. Aan de orde was verder het voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 3 November 1949 inzake verkoop van bouw- ting met oud materiaal uit te voe ren en te trachten bovendien hem een gedeelte der kosten te laten bijbetalen. De heer v. d. Wiel merkte op dat het punt daar niet zo erg druk was en men derhalve de nuttigheid van het plan niet al te groot moest zien De voorzitter was dezelfde me ning toegedaan. Het voorstel werd goedgekeurd. Aan de orde was verder het voorstel tot wijziging der ge meentebegroting 1949 en 1950. Deze wijzigingen betreffen o.m. de bouw van de R.K. Meisjes school te Drunen ten bedrage in totaal van 108.691; vergoeding aan tuinders voor tuindersramen en bedrijfsschade-vergoeding van 230.22, waarvan hopelijk een gedeelte van 't rijk terugkomt; 't leggen van een nieuwe vloer in 't gymnastieklokaal, ook in ver hoging der huur van 500 op 600. Van de kosten van de brand weerkazerne moet nog 4717.75 op de dienst van 1949 worden overgebracht. Voor de kleding der vrijwillige brandweermannen wordt in totaal voor motorspuit en slangenwagen-personeel uitge- Succes. Op het j.l. Zondag te Hilva- renbeek gehouden solistencon cours behaalde de heer P. van Loon met zijn twee zoontjes resp. 13 en 15 jaar, met trio Schades of Evening Merry Sunchine in de 4e afdeling de le prijs met 104 p. Voorwaar een mooi succes. Diplomauitreiking der RK EHBO St. Rafaël op Zaterdag 14 Jan. Tot besluit van de viering van het 10-jarig bestaan der R.K. EH BO St. Rafaël hield de genoemde vereniging Zaterdag 14 Jan. j.l. een feestvergadering in de zaal van café Wijtvliet, waarbij alle leden met een introducé aanwezig waren. Deze vergadering ging ge paard met de uitreiking van de diploma's der nieuw geslaagde le den en de overhandiging van de buitengewone insignes aan hen, die 10 jaar lid van de vereniging zijn en wiens diploma altijd is verlengd. Onder de aanwezigen zagen wij de docent Dr. Smals, Mevr. Smals en de heer L. v. d. Donk, secr. van het Wit-Gele Kruis al hier. De geest, adviseur was niet aanwezig. Om ca. 8 uur opende de voor zitter, de heer J. Toorians, de vergadering met de voorlezing van de felicitaties, die werden ontvangen bij de receptie op 8 Januari j.l. De hulde hierbij ge bracht, bewees met recht de goe de verhouding tussen de vereni ging en de inwoners dezer ge meente. Onze tien voorbije joren zijn niet vruchteloos geweest op het gebied der hulpverlening. Mo ge de vereniging nog vele jaren haar beste krachten geven tot verzachting van leed en pijn en tot hulpvaardigheid in geval van nood en rampen. Vervolgens gaf de voorzitter 't woord aan Dr. Smals, die met d? nodige omlijsting de diploma's aan de nieuw geslaagden overhandig de. Elke nieuwe Eerste Helper werd hier weer op het nut van een „goede" eerste hulp gewe zen. Na de uitreiking der 15 di ploma's werd het bijzonder insig ne van „10 jaar Eerste Hulp" uitgereikt aan de „oude getrou wen1' vn 1939, t.w. aan de heer G. Nijkamp Sr. als erelid en oud- voorztter; verder -aan de be stuursleden de heer J. Toorians, die gedurende zijn voorzitterschap alle krachten inspande om opze vereniging te maken tot een ver eniging die gr wezen mag in de rij der plaatselijke organisaties, waarin zij een hoog peil heeft be reikt aan Mej. Anny Toorians, die haar hulp altijd uit liefhebbe rij en met plichtsbetrachting ver leend heeft aan menigeen uit on ze plaats en daar buiten aan Mevr. L. Brekelmans-de Bont uit Kaatsheuvel, die als oud-be stuurslid een plaats in de EHBO veroverde van grote activiteit, waarvan menige inwoner getuigen kan aan de heer Jos Boons, als leider der groepen en oefeningen en aan de heer Mich. v. Esch als trouw lid en helper van de voor bije tien jaren. De heer G. Nijkamp Sr. bracht zijn dank uit voor deze onder scheiding. Als erelid der vereni ging hoopt hij nog zeer veel voor haar te kunnen doen. komt. Het omgekeerde is helaas dikwijls het gevolg geweest van het verdwijnen der vereniging. Hij bood Dr. Smals alsnog een geschenk aan. De heer L. v. d. Donk, secr. van het Wti-Gele Kruis alhier, nam daarna het woord en schet ste de verhouding tussen Wit- Gele Kruis en EHBO. Hij zeide o.a...De EHBO is uit het Wit- Gele Kruis geboren. Thans staat de EHBO alleen, doch wij kun nen thans nog voorbeeldig samen werken. Dit is voorheen altijd ge beurd en zal in de toekomst ook immer zo zijn. Dus de zaak is Samen eensgezind voorwaarts op het mooie terrein der Kruisvereni ging, de hulpverlening." ,,Dat het zo hoort, weet elke Eerste Helper, want de Kathol. Nationale Bond voor EHBO is aangesloten bij de landelijke or ganisatie van het R.K. Wit-Gele Kruis", antwoordde de voorzitter. Het verdere gedeelte van de avond werd gevuld met een ge zellig samenzijn, hetgeen aanving met een feestlied, speciaal voor deze gelegenheid gemaakt door enige leden der vereniging. Het programma betreffende 't EHBO werk verliep vlot en bracht voor elk wat wils. Te vroeg kwam het uur van eindigen. Allen keerden na de sluiting tevreden huiswaarts, een dankbare herinnering met zich dragend aan het mooie succes dat de EHBO vereniging St. Rafaël bij haar tweede lustrum heeft be haald. Onder Gods leiding naar het derde lustrum is de hoop van ons allen. „De Ommekeer". Zondag gaf de Toneelgroep v. Lieshout uit St. Michielsgestel, die voor Loon geen onbekende is, wederom een toneelavond in de zaal Concordia. Opgevoerd werd het toneelspel in 3 bedrijven „De Ommekeer" van B. M. Lamboo. Het eerste en tweede bedrijf wa ren beklemmend door de drama tische spanning en de scherpe te kening der botsende karakters, waartegen de liefde van twee vrouwen niet opgewassen bleek, terwijl in het derde bedrijf einde lijk het licht doorbrak. Het succes was overweldigend. Sophia-bal der Kon. Harmonie. Zondagavond gaf de Kon. Har- mnie Sophia's Vereniging in aan sluiting op het Kerstprogrammo een bal voor leden en donateurs, wat druk bezocht was. Zowel oude als nieuwe dansen werden gegeven, waarvan ook de oudere leden met hun dames profiteerden. Het Sophia's klein orkest stond onder leiding van de heer Jos Dankers. 't Was een genoeglijke avond vol attracties. Al met al een prachtige avond die, zowel wat het spel als het financiële gedeelte betreft, goed geslaagd is. De voorzitter dankte dan ook aan het einde eeniedre die aan het slagen daarvan hun medewerking hadden verleend, in het bijzonder de dilettantenvere niging „Gezelligheid", die niet zoals millioenen, elkander in het pas begonnen jaar het allerbeste hebben toegewenst, waarvan in de practijk dikwijls zo bitter wei nig terecht komt, maar die de daad op het woord hebben laten volgen en hier deze avond geheel gratis hun beste krachten hebben gegeven voor dit mooie doel. Gij hebt, aldus de voorzitter, de woorden „Draagt elkanders las ten" verstaan in de ware zin des woords. Hij hoopte dan ook dat het wel de eerste, maar niet de laatste maal zal zijn dat ze hier in Waspik voor dit mooie doel optreden en riep hen daarom geen vaarwel, maar een tot weer ziens toe, waarna hij aan dc voorzitter en de dames elk een bloemstuk aanbood, onder luid applaus van alle aanwezigen. Hierna sprak de voorzitter van „Gezelligheid" een dankwoord en zei, als nog eens een beroep op hen zou worden gedaan, zij altijd bereid zijn voor dit doel hun me dewerking te verlenen. Tenslotte dankte voorzitter v. d. Broek alle aanwezigen en hij sprak de hoop uit, dat ze hun fi nanciële steun zouden blijven ge ven, opdat de wetenschap meer en meer in staat gesteld wordt, die middelen .uit te vinden, die ten zegen mogen zijn voor hen die door deze vreselijke ziekte dc t.b.c., geslagen zijn en riep hen allen een tot weerziens toe, waar na allen zeer voldaan huiswaarts keerden. AANGIFTE HONDENBELASTING 1950 Burgemeester en Wethou ders van Waspik vestigen de aandacht van houders van honden in deze gemeente op het bepaalde in de artt. 6 en 7 van de verordening op de heffing van een belasting op honden, krachtens hetwelk ieder, die als houder van een of meer honden moet worden aangemerkt, hiervan verplicht is vóór 31 Januari 1950 aan gifte te doen. Gelijke verplichting geldt tevens voor honden, waarvoor in 1949 by de betaling van de belasting een hondenpenning is uitgereikt, doch waarop voor het thans aanvangende belastingjaar de verminderde belasting niet meer van toe passing is. Slechts van honden, waar van in 1949 aangifte is gedaan en waarvoor bij betaling van de belasting een hondenpen ning is uitgereikt en voor het nieuwe belastingjaar tot de zelfde tariefsklasse kunnen worden geacht te behoren, behoeft geen nieuwe aangifte te worden gedaan. Met betrekking tot honden, welke in de loop van het be lastingjaar verkregen of be lastbaar worden of waarop de verminderde belasting in de loop van het jaar niet lan ger van toepassing is geble ken, zijn de houders verplicht binnen 14 dagen een gelijke opgave te doen. De aandacht wordt er nog maals op gevestigd, dat bijal dien een hond in de loop van het jaar wordt afgeschaft of waarop de verminderde be lasting niet langer meer van toepassing is, de daarbij be horende penning onverwijld moet worden ingeleverd c.q. ingeruild. Niet of niet behoorlijk ver vullen van de formaliteiten welke tot een richtige heffing van de belasting worden ge vorderd, is overeenkomstig de wettelijke bepalingen straf baar. De aangifte moet geschie den op'formulieren, welke op de gemeente-secretarie dage lijks tussen 9 en 12 uur koste loos verkrijgbaar zijn. Burgemeester en Wethouders van Waspik, De Burgemeester, COUWENBERG De Wethouder, M. VAN DONGEN Waspik, 17 Januari 1950. Ongeveer 250 Nederlandse soldaten zouden volgens de zegs man van de Maasbode, begin Ja nuari in Rusland worden vrijge laten. Tegen hen zijn geen pro cessen aanhangig gemaakt. Verschillende officieren moeten voor de rechtbank verschijnen. n UITSLAGEN 15 Januari 1950. 3e klas B. Uno AnimoBest Voor. 12 O.D.C.—U.D.I. 3—1 S.C.B.—W.S.C. 3—1 Baardwijk—Haarsteeg 40 BlauwgeelBoxtel 31 4e klas D. Veerse BoysRKDVC 13 Right Oh—RKFSV 2—4 VOAB—Heusden 2—3 Raamsdonk-Broekhoven 23 Res. 2e klas B. B.V.V. 3—TOP 2 1—1 Desk 2—OJC 2 5—3 WSC 2—St. Mich.gestel 2 1—1 OSS 2Taxandria 2 30 Wilhelmina 2 Cone. SVD 2 1—1 Res. 3e klas B. MOC 2—Willem II 4 0—2 RKC 2—RWB 2 3—0 PROGRAMMA VOOR ZONDAG 22 JANUARI 1950 Zuid I. P.S.V.Helmondia BrabantiaSitt. Boys M.V.V.—R.B.C. LomburgiaKerkrade V.V.V.—NOAD „Draagt elkanders lasten." De plaatselijke commissie van het t.b.c.-fonds „Draagt Elkan ders Lasten", onderdeel van het Chr. Nat. Vakverbond, gaf Don derdag 12 Jan. j.l. een uitvoering in de zaal van de heer H. v. Ier sel, met medewerking van de di lettantenvereniging „Gezelligheid" uit Sprang. De voorzitter, de heer A. van den Broek, heette alle aanwezigen hartelijk welkom en dankte hen voor de grote belangstelling. De De voorzitter feliciteert alle geslaagden en gehuldigden met 't tot de laatste plaats be- bijzondere insigne. De gevormde j zet- een bewijs temeer, aldus de en slangenwagen-personeei uitge- i kem van de )jEerste Helpers van j voorzitter, dat ons werk gewaar- trokken 7610.35. B. en W. plei- 1Q mQet met de nieuweEcr. deerd wordt-en ook gij als gezon- ten er voor dat de brandweer, die HeJ de EHBO omhoog den uw steentje wilt bijdragen thans een cursus volgt en grote b n als nooit tevoren. En... voor de bestrijding van deze zo- 't zal waarachtig wel gaan." j zc" gevreesde ziekte, de t.b.c. Een der pas geslaagden, dhr. j Daarna werd een aanvang ge- W. v. Beers, bood namens de maakt met het blijspel in drie be nieuwe gediplomeerden aan Dr. Smals een fraai boekwerk aan als blijk van waardering voor de ge geven cursus en oefeningen, ter wijl Mej. Th. v. Loon aan Mevr. Smals een bloemstuk overhandig de, eveneens namens de cursisten. Vervolgen bracht de voorzitter nogmaals dank namens alle leden der EHBO aan Dr. Smals voor de goede verstandhouding tussen de docent enerzijds en de vereni ging anderzijds. Is er een docent die zich geheel voor een cursus geeft, dan zal een EHBO vereni ging bestaan. Dit is een verschijn sel dat in meerdere plaatsen voor ambitie toont, ook behoorlijk moet worden uitgerust, zodat zij zonder bezwaar, onder alle weers omstandigheden haar plicht kan doen en zij hun eigen kleding niet mag riskeren. Verder moet nog 480 M. brandslang worden aangeschaft voor 1750. Voor vier woningwetwoningen moet 40500 worden gewaardeerd, waarvoor rijksvoorschotten kun nen worden verkregen en het rijk bijdraagt in de exploitatiekosten. Verder nog enige wijzigingen op last van Ged. Staten, een warm-watergeyzer in de ambts woning van de burgemeester en een nagekomen rekening van de firma J. M. v. Delft Zn. De heer v. d. Wiel moest het nog even van het hart dat de drijven „De Gebrs. Kalkoen". Het is een behoorlijk zwaar stuk en het pleit des te meer voor deze jonge vereniging, dat zij zich zo goed van haar taak heeft gekwe ten. In het bijzonder de twee hoofdrollen, Hendrik en Jacob Kalkoen (waarvan de eerste iets te jong leek) hebben de aanwe zigen doen gieren van het lachen. Ook Fientje van Elzen (hoewel wat zacht van stem) en Horst man, de huisvriend van de Gebr. Kalkoen, pasten zich zeer goed bij de overigen aan. Leo van Nieuw- land, hun neef en de overigen zullen ook hun weg wel vinden. Limburgia 12 8 1 3 17 P.S.V. 13 7 2 4 16 R.B.C. 14 6 4 4 16 M.V.V. 12 6 3 3 15 V.V.V. 12 6 2 4 14 Sitt. Boys 13 6 1 6 13 NOAD 12 3 5 4 11 Brabantia 12 6 1 6 11 Kerkrade 13 2 1 9 7 Helmondia 13 2 2 9 6 Zuid II. 3e klasse B. Best VooruitBlauwgeel BaardwijkO.D.C. U.D.I.—St. M.-gestel O.J.C.—S.C.B. Haarsteeg -Uno Animo st. M.-gestel 13 9 3 1 21 O.J.C. 13 9 2 2 20 Baardwijk 15 9 2 4 20 O.D.C. 14 8 2 4 18 S.C.B. 14 7 4 3 18 Best Vooruit 14 7 2 5 16 U.D.I. 13 5 1 7 11 Blauwgeel 15 4 3 8 11 Boxtel 14 4 2 8 10 W.S.C. 13 3 2 8 8 Haarsteeg 12 2 2 8 6 Uno Animo 12 1 1 10 3 4e klasse C. ZaltbommelR.K. S.V.A. Oss—R.K. O.S.C. OpijnenVlijm. Boys Nooit GedBerchem Sp. H.V.C.H.Maliskamp 4e klasse D. R.K. D.V.C.—W.S.J. R.K. F.S.V.Veerse Boys HeusdenRight Oh BroekhovenV O AB Er zijn meer mannen, die zo roken: met stevig saam- geknepen lippen. De een neemt korte trekjes, de andere juist heel lange ...maar allen houden ze hun sigaret kurkdroog. En voor elk van deze rokers geldt strijd vastgesteld. Top is voor R.K.C. geen onbekende. De ontmoeting in Oss tussen bei de ploegen werd een royale 30 overwinning voor de Os- senaren, maar of ze het nu zo gemakkelijk zullen hebben, dat geloven we niet, want nu is R.K.C. pas op volle toeren dat bewees zij 1.1. Zondag en in eigen huis zullen zij a.s. Zondag ook laten zien wat zij waard zijn. We houden het daarom maar op een kleine overwinning voor de Waal wij kers. De wedstrijd vangt aan om half drie en staat onder lei ding van scheidsrechter v. Duppen. R.K.C. 2, ]dat LI. Zondag R.W.B. 2 met 30 versloeg, gaat natuurlijk hun overwin ningsreeks voortzetten in Til burg tegen Willem II 4. JULIANA—O.D.C. Een wedstrijd met topspan- ning vanwege het grote belang ervan. Steeds meer nadert het sei zoen het einde. De strijd om zich op te maken voor de be slissende eindspurt is er. Ken tekenen daarvan zijn er te over. Het gedrang, vooral aan de kop der ranglijst, is tot het kookpunt opgevoerd. Lang kan dit zo niet meer duren. Er moet zich nu wel een de finitieve splitsing gaan vol tooien. In de match Juliana O.D.C. starten beide ploegen met als inzet de laatste kans op de eretitel. Zeker, kam pioen O.D.C. is dan wellicht niet in die indrukwekkende vorm als de vorige competi tie, zij bestonden het toch om nog steeds tot de serieuste gegadigden te blijven beho ren. Daarbij moet niet verge ten worden dat de concurren tie veel zwaarder was. O.D.C. da Kwaliteit* sigaar 12 - 15 - 18 - 20 - 25 en 30 ct. Alleenverkoop voor Waalwijk Sigarenmagazijn Hoalc AntonluipUln 47 •UI. 434 WAALWIJK Spel. EmmaT.S.C. Juliana Longa Maurits—Eindhoven Willem II—B.V.V. BleyerheideN.A.C. Willem II 13 9 1 Maurits 13 9 1 T.S.C. 13 6 3 B.V.V. 12 5 4 Longa 12 6 2 Eindhoven 12 5 3 NAC 12 3 4 Bleyerheide 12 3 4 Sped. Emma 12 1 3 Juliana 11 0 4 2e klasse A. Cone. S.V.D.Veloc R.K.C.—TOP ZwaluwRAC WoenselSchijndel WilhelminoDe Valk 19 19 15 14 14 13 10 10 5 De Valk 12 12 0 0 24 Woensel 12 10 0 2 20 TOP 13 8 1 4 17 R.K.C. 13 6 0 7 12 Wilhelmina 13 5 1 7 11 Veloc 13 4 3 6 11 Zwaluw 13 4 2 7 10 RAC 11 2 5 4 9 DESK 12 3 3 6 9 Schijndel 14 2 4 8 8 Conc. S.V.D. 12 3 1 8 7 W aspikR.W.B. R.W.B. 12 10 0 2 20 R.K.D.V.C. 12 8 3 1 19 R.K.F.S.V. 14 7 4 3 18 Broekhoven 11 6 1 4 13 Veerse Boys 12 5 2 5 12 Waspik 10 3 3 4 9 V.O.A.B. 11 3 3 5 9 W.S.J. U 2 3 6 7 Heusden 12 2 3 7 7 Raamsdonk 10 1 3 6 5 Right Oh 9 2 1 6 5 Res. 2e klasse B. St. M.-gested 2Oss 2 W.S.C. 2—O.J.C. 2 Taxandria 2B.V.V. 3 T.O.P. 2 14 11 1 2 23 B.V.V. 3 14 11 1 2 23 Conc. SVD 2 13 9 1 3 19 Wilhelmina 2 14 7 4 3 18 D.E.S.K. 2 14 7 2 5 16 St.M.-gestel 2 14 5 2 7 12 O.S.S. 2 14 4 2 8 10 Taxandria 2 13 3 3 7 9 O.J.C. 2 15 3 0 12 6 W.S.C. 2 13 0 2 11 2 Res. 3e klasse B. SET 2—MOC 2 Willem II 4R.K.C. 2 R.K.C. 2 S.E.T. 2 Willem II 4 M.O.C. 2 R.W.B. 2 10 9 10 9 10 14 12 11 7 R.K.C.T.O.P. Voor a.s. Zondag is voor R.K.C. weer een thuiswed- is altijd nog de ploeg die technisch een der besten der derde klasse is. Trainer Jack son heeft deze lui zijn stop- perspilsysteem uitstekend on der de knie gebracht. Aan dit team zullen de Geel-Zwarten een zware kluif hebben. Weet O.D.C. wat er voor hen op 't spel staat, ook de Sportpark bewoners zijn ervan door drongen. Een overwinning brengt Geel-Zwart een fikse stap in de goede richting. Nog altijd geldt dat een zege op de naaste tegenstander dubbel telt. Baardwijk, deze kans mag je niet ontglippen. Het komt ons voor dat beide ploe gen, tot de uiterste strijdlust opgevoerd, een spel zullen ontwikkelen als zelden door hen zal kunnen worden ge bracht. Dat hiernaar de pu blieke belangstelling evenre dig is, laat zich indenken. Zo wel in Boxtel als in Waalwijk vormt deze krachtmeeting 't gesprek van de dag, zij wordt in beide kampen en tevens daarbuiten, met bijzondere interesse tegemoet gezien. In verband dan ook met het te verwachten extra drukke be zoek, verzoekt het bestuur van Juliana het publiek, mee te werken aan een vlot ver- doop van het geheel en zich te houden aan de aanwijzin gen der ordecommissarissen op het sportpark. De scheids rechter, die Zondag om half drie aanrukken zal blazen, is de Westelijke referee van den Berg.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 3