Waalwijkse en Langstraaise Courant BERNDIJK L00N-0P-ZAND ST. JOAGHIMSMOER ELSHOUT DRUNEN NIEUWKUIJK tal VRIJDAG 3 FEBR. 1950. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO m HET ZUIDEN 72e JAARGANG No. 11 Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie- prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". Kajottcrs Jaarvergadering. Vrijdagavond 27 Jan. hielden de Kajotters van Kaatsheuvel Berndijk hun jaarvergadering. Na een avondwake in de kapel van de Eerw. Zusters werd om ongeveer 8 uur deze vergadering geopend door de voorzitter met gebed en groet. Na een hartelijk welkomstwoord va nde voorzitter aan alle aanwezigen werd het jaarverslag van de secretaris, dat elders in dit blad is opgenomen, voorgelezen en zonder opmerkin gen goedgekeurd. Dit was even eens het geval met het financieel jaarverslag van de penningmees- ter. In verband met de bestuursver kiezing sprak Guus Maurits over het nut van een goed bestuur. Een beweging moet een bestuur hebben waarop het kan rekenen. Na deze nuttige wenken was de bestuursverkiezing aan de or de. Voor Kaatsheuvel waren af tredend W. Damen en André Dingemans. Voor Berkdijk G. Sins en H. Donders. Voor deze bestuursleden, welke niet meer herkiesbaar waren, werden voor Kaatsheuvel gekozen B. Aussems en André Netten en voor Bern- dfik L. Ververs en A. Klis. Hierna sprak aalmoezenier Strij- bos een kort woord over ons lste lustrum. Na de rondvraag en de mede delingen werd deze zeer geslaag de jaarvergadering, die werd op geluisterd met muziek, hersen gymnastiek en een jaarverslag op rijm, gesloten met een gebed èn de groet. Kajotters jaarverslag. We voldoen gaarne aan het verzoek van onze Kajotters om wat meer uitvoerig dan wij ge woon zijn, terug te komen op hun jaarverslag, dat door de secretaris G. Batist in de jaarvergadering van Vrijdag j.I. gegeven werd, speciaal waar hierin voor deze actieve vereniging nog een daad werkelijke propaganda kan zitten. De secretaris vangt zijn uitvoe rig overzicht aan met er op te wijzen dat de K.A.J. beweging dik. jaar haar eerste lustrum gaat vie ren. Was 1945 het oprichtings jaar, 1946 het wervingsjaar, 1947 het vormingsjaar, 1948 het jaar voor het reddend christendom en 1949 het jaar voor het reddend christendom door Godsvertrou wen. Dit Godsvertrouwen heeft de K.A.J. in de goede richting gehouden, want 1950 is ingegaan met een ledental van pl.m. 200, aangesloten bij de vakbonden, waarvan ongeveer 70 regelmatig de maandvergaderingen bezoeken. Terugblikkend op het algelopen jaar mag de secretaris constateren dat bijzonder de kernbeweging in de goede richting gaat. Iedere week komen de leiders bijeen in de leidersronde, waardoor zij een betere en bredere kijk op alle ge bied krijgen; iedere Dinsdagavond komt de pioniersgroep bijeen, een 20-tal ijverige jongens, die ons in de beweging een toekomst waar borgen; de studiekring vergadert iedere Zondag in een bijeenkomst van bestuurderen, leiders en pio niers om verschillende actieve problemen te behandelen en op te lossen; Donderdag is het de spe ciale avond voor het bestuur, waarop de meningen wel eens in krachttermen verdedigd worden. In de wekelijkse groepen ontvan gen de kajotters de nodige vor ming op godsdienstig, sociaal en economisch gebied. De Woens dagavond is in de loop van het. jaar omgeschakeld in een cultu rele groep, die beloften voor de toekomst inhoudt. Naast de ver schillende takken van vorming was 1949 een jaar van succes volle K.A.J.-acties. We laten ze in 't kort de revue passeren Februaridrie volle zalen voor de succesvolle revue van kape laan Vogels en Bart Broeders. Maartpatroonsfeest St. Jozef met avondwake en Guus Maurits over „persoonlijke vorming". Aprilopening van het zomer- programma door de voormalige nat. propagandist Geert Simons; verder een verdiepingsweekend voor de kernleden. MeiMariamaand met bede vaart naar Elshout en 's-Bosch; op 12 Mei excursie Textielschool Tilburg en 21 Mei naar N.V. Lips Drunen. Juni was de maand van de sportnederlagen: Huize Assisië UdenhoutKajotters 9-3; K.A.J. Loonopzand—Kaatsheuvel 5-3 en Tafeltennis Loonopzand—Kaats heuvel 12—11; verder een excur- sietocht door Brabant en deelna me aan het imposante défilé voor Mgr. Groen bij diens bisschops wijding. Julibonte ring in de buiten lucht; tocht naar Oss voor het Diocesaan K.A.J.-congres en op 31 Juli de goed geslaagde sterrit door Brabant, waarvoor kapelaan Vogels met veel succes zwoegde. Augustus was de rustmaand, waarin we het grote verlies voor onze beweging leden door over plaatsing van onze ijverige aal moezenier kapelaan Vogels naar Eindhoven. Hem werd een har telijk afscheid bereid. Septemberde nieuwe aalmoe zenier kapelaan v. Hulsel wordt begroet; op 23 September wordt het winterprogramma geopend door de nationale voorzitter Toon v. d. Horst. OctoberChristus Koningfeest met een massale stoet en een plechtige toewijding. November voorbereiding voor het St. Nicolaasfeest voor de kin deren met collecten en werkzaam heden voor de surprises. DecemberSt. Nicolaasfeest voor de Kajotters en op 4 Dec. voor de kinderen in samenwer king met de K.A.B. Als slot van het programma de mooie Kerst viering op 27 December„Rond de Kerstkribbe" onder leiding van de culturele leiders. Het verslag vervolgt dan met de mededeling van het vertrek van verschillende leden, die in 't land of in Indonesië hun dienstplicht gingen vervullen, terwijl anderen in de oude kring terugkeerden. Vanuit het diocesaan bestuur werden verschillende weekends en internaatsweken gehouden, waarop de Kaatsheuvelse afge vaardigden trouw present waren. De „Wij Jongeren-avonden" werden eveneens druk door de kajotters bezocht. Alles bijeen was 1949 voor de kajotters een goed jaar; goed op godsdienstig, sociaal en econo misch gebied, goed ook op het ge bied van ontspanning. Willen we op het peil blijven waarop we kwamen, aldus de se cretaris in zijn verslag, dan moe ten we de medewerking van allen hebben. De secretaris brengt dan dank aan allen, leiders, bestuurs leden en aalmoezeniers, voor hun onverdroten werk en aan alle ka jotters voor het vertrouwen in het bestuur en de leiding geschonken. Hij sluit zijn verslag metWij vieren dit jaar grandioos ons eer ste lustrum, maar laten we ons hierop niet doodstaren. Wij moe ten vooruit, want de nood van onze ionge arbeiders is nog steeds groot en we hebben de steun van allen nog dringend nodig. Daar om met frisse kajottersgeest aan gepakt, opdat straks onze opvol gers, wanneer we ons tweede lus trum vieren, kunnen en zullen zeggenWij hebben gevochten voor onze jonge arbeiders en we hebben veel bereikt, omdat we steeds, doordrongen van de nood zaak van dit grote werk, hebben gestreden onder onze leuze „Aan Christus, onze Koning, trouw Apollo-theater. De Pionier in technicolor draait Zaterdag en Zondag in het Apol lo-Theater. Vier grote sterren werken in deze film samen, n.l. Dana Andrews, Susan Hayward, Brian Donlevy en Patricia Roc, en maken van de Pioniers een drama van leven, liefde en ge vechten in het wilde Noord-Wes ten van Amerika, vol romantiek en avonturen. We zien gevechten van man tegen man, man tegen vrouw, Indianen overvallen het lynchgerechtshof en er ontstaat een strijd tegen de pioniers, die adembenemend en fantastisch is. Een film voor wie van roman tiek en fantasie houdt. K. J. M. V. De K.J.M.V. hield Dinsdag avond een maandvergadering in een sfeer, zoals nog weinige K. J. M. V.-vergaderingen stonden. Aan de Oud-Moderator Kapelaan Tue- nissen, die de spreker van deze avond introduceerde, is deze avond te danken. En Kapelaan Tuenissen kent de geest van de K.J.M.V.-ers, wist dus ook dat de spreker van de avond, de be keerling Domine Kooijmans voor de jongens een attractie zou zijn in de meest ernstige zin wat nog een attractie zijn kan. Want de spreker gaf voor de jongens, die met de grootste belangstelling aan zijn lippen hingen, een kijk van de strijd, die hij, als intellectueel gestreden heeft in zijn overgang van de strengste groep van an dersdenkenden tot het Roomse geloof. We zijn niet in staat zijn eenvoudig voor de volle 100 eerlijk betoog weer te geven, doch waar hij schetst zijn dispuut met de pastoor van de R.K. Parochie uit Beesd, waar twee Theologen van gedachten wisselen en die eindigt in de wederzijdse uit spraak: gij wordt protestant of ik katholiek, geeft hij een kijk op de eerlijke wijze waarop twee par tijen elkanders meningen weten te waarderen. Ontroerend was dan zijn schets, als hij de St. Jan als een dief. volgens zijn woor den betreedt, in de overtuiging niet gezien te worden neerknielt voor het tabernakel en nadien voor het beeld van de Zoete Moeder het meest omstreden punt naast de biecht van een an dersdenkende om genade sme kend voor zijn naar uitkomst zoe kende ziel, na acht dagen de ver klaring van zijn echtgenote en dochter mag ontvangen, dat zij besloten zijn tot het Katholicisme over te gaan. Spreker noemde het geen wonder, doch een gebeds verhoring, die ook hem deed be sluiten tot de stap die hem geluk kig gemaakt heeft. 't Was een pakkende avond voor de jonge middenstanders, die een indruk achter liet van blij vende aard. Voor de lezing sprak de voor zitter een woordje van propagan da voor de Lichtmisprocessie en nadien een woord van aanbeve ling mede op te trekken naar de uitvoering van de zustervereni ging in Dongen, die de operette Laetitia Altare in de komende week opvoert. Ook de op 18, 19 en 20 Febr. op te- voeren revue „Hallo, de Kets" werd in plaats bespreking en opvoering zakelijk geregeld. R.K. Houtbcwerkcrsbond. De afdeling van de R.K. Hout- bewerkersbond vergaderde Maan dag j.I. in het Bondsgebouw, waarbij de nieuw gekozen voor zitter, de heer Puijflick de verga dering leidde en bij de opening de spreker van de avond, de heer v. Cuijck verwelkomde. Na af werking van de gewone huishou delijke agenda hield de heer v. Cuijk een lezing over de „Sociale wachtgeldregeling en de Werk loosheidverzekering". Van de rondvraag werd een dankbaar ge bruik gemaakt. Vereniging Hifiseigenaren. In Euphonia hield de vereni ging van Huiseigenaren onder leiding van de heer M. v. Nieuw- stadt op Woensdagavond haar jaarvergadering. Bij de opening, waarbij de voorzitter de leden, hunne gezinnen en de vereniging een gelukkig Nieuwjaar toewens te, herdacht hij de in 1949 over leden secretaris-penningmeester, de heer J. v. Gestel, die gedurende meer dan 15 jaren met veel toewij ding en accuratesse voor het be lang van de vereniging zijn func tie waarnam. Uit het door de heer J. van Amelsfoort, die het werk van de heer v. Gestel overnam, uitgebrachte verslag bleek, dat de vereniging momenteel 91 leden telt met 393 aangesloten wonin gen. De heer H. P. Dekkers werd met nagenoeg algemene stemmen als bestuurslid herkozen, terwijl in de vacature v. Gestel met bijna algemene stemmen de heer Bart Beekmans gekozen werd. Door de heren H. Beekman s en Brekel- mans werden de boeken over 1949 gecontroleerd en het beheer vol ledig in orde bevonden. Over de te verwachten huurverhoging wer den enige toelichtingen gegeven, met de belofte, dat hieromtrent een circulaire zal volgen. R.K. Voetbalver. DESK. In de Maandag j.I. gehouden bestuursvergadering van de R.K. V.V. D.E.S.K. werd de heer G. van Boxtel tot penningmeester be noemd. Agenda. Zaterdag 8 u. n.m. en Zondag 6 u. en 8.30 u. n.m. Apollo-thea ter: De Pioniers. Toegang 14 j. Maandag 8 u. n.m. repetitie harmonie Apollo. werk dat zij in die 25 jaar heb ben verricht. Drik, Toon, Huib en Marinus, vanaf deze plaats „proficiat" en voorlopig nog 25 jaar erbij. Burgerlijke Stand van 15-31 Jan. Geboorten Georgius P W zv G H Konings-Heesbeen. Wil helmus P J zv A A de Jong-Klijn Johanna M dv A C van de Wiel-Brok. Andreas P C zv D A B M van Loon-Tromp Marius P A M zv A M v Broek- boven-Spierings. Lambertus G A H zv L J v Gulik-v d Velden Petrus C A zv F A C Mut- §aers-v Beers Marius A A G zv F J Kuijpers-van der Bruggen Adriana C J dv J J v Kvijk- de Jong. Leonardus zv G Pol- de Paauw Johanna A M dv Th M Brabers-v Gorkom. An na H A M dv H Vooqd-v Gelik Lambertus G M zv L v Hal- der-Kuijpers. Huwelijksaangiften: L v d Heu vel 33 jaar te Waalwijk cn M J v Wezenbeek 30 jaar alhier. M N Kennekens 31 jaar te Don gen en G H Kemmeren 29 jaar alhier. M C v d Linden 18 jaar en A C M Lugters 21 jaar. Huwelijken G Luijten 25 jaar en A H Kleijsen 28 jaar. H Wijgerde 25 jaar en A M Mee- ren 27 jaar. M J Groenendaal 25 jaar en G A Vastré 23 jaar. Overleden J C Verhulst echt- gen van A J Elshout 77 jaar. Cornelia de Jong echtgen van H Couwenberg 82 jaar. M J J Laros echtgen van F M N de Bondt 69 jaar. Vertrokken personen: M M M J v d Velden naar Beverwijk. C W Damen naar 's-Bosch. Chr W v Rooij naar Eindhoven. A M H A van Gastel naar Apeldoorn. C J J Hopstaken naar Breda. H A A van den Heuvel naar Eindhoven. C W v d Wouw naar Wasp'k. A E Donks naar Waspik. Th J A IJpelaar naar Tilburg. A J Huijbregts naar Frankrijk. - A M Brouwers naar Waalwijk. J van de Wouw naar Vlijmen. Ingekomen personen: J Aarts van Deurne. A J M van der Velden van Hoeven HA van Korven van Diessen. Kon. Erk. Harmonie „Concordia" VRAGEN en MENINGEN van onze lezers Jubileum Kaartgezelschap. 28 Februari 1950 zal het kaart gezelschap „Eendracht Maakt Macht" haar zilveren bestaans- jubileum vieren. Deze actieve ver eniging werd 28 Febr. 1925 opge richt en onder de oprichters be horen er nu nog vier die 25 jaar onafgebroken lid zijn gebleven. Deze 4 zilveren jubilarissen zijn de heren H. Netten, alwaar de vereniging al die 25 jaar haar te huis heeft gehad, A. Snoeren, Huib de Beer en M. Soeterboek, die alle drie menig jaar een Voor name bestuursfunctie vervulden. De feestviering zal enige dagen vervroegd worded en wel op 11 Februari a.s. en zal samenvallen met de jaarlijkse statiedag. A.s. Zondag 5 Febr. is het prijs kaarten. Het huidige bestuur heeft reeds alles in 't werk gesteld om voor al de 4 zilveren jubilarissen een aangename en onvergetelijke dag te bezorgen, als blijk van waar dering voor het vele verdienstelijk Zaterdag vierde bovengenoem de harmonie haar jaarlijkse sta tiedag. De dag werd begonnen met een H. Mis voor de levende en overleden leden. Om 3 uur verzamelden allen zich in de har moniezaal bij de Wed. Coomans en werd met de feestelijkheden 'n aanvang gemaakt. Allen werden op gulle wijze getracteerd op en kele glaasjes en een heerlijk feest maal. Het koude weer verhinder de een rondgang door het dorp, doch het klein orkest wist het no dige amusement te scheppen, waarvan ook de dames konden profiteren. De dag werd in alle gezelligheid doorgebracht. In aansluiting op deze feestdag had Zondagavond voor leden en donateurs een grote uitvoering plaats waarvoor geëngageerd was het R.K. Gemengd Koor „Con cordia" uit Tilburg, dat hier geen onbekende is. daar zij meer malen een genotvolle avond ver zorgden. Het koor heeft onder leiding van haar eminente direc teur de heer Kees v. Eyk, ook Zondag weer de kroon op zijn werk gezet door een programma uit te voeren dat kwalitatief op zeer hoog peil stond en het mu- ziekminnend publiek zijn hart deed ophalen. De solisten van de ze avond waren Jo Ruymbeke (sopraaan) en de heer Jos Tansen (bas), die op sublieme wijze de soli verzorgden en de vele hon derden bezoekers volledig wisten te boeien. Er werd dan ook volop genoten van het grote programma koorwerken en balletten en niet zonder reden kon de voorzitter wederom met een dankwoord en een tot wederziens de bijeenkomst sluiten. Postduivenver. „De Luchtbode". Bovengenoemde vereniging hield dezer dagen een algemene verga dering, welke druk bezocht was. De voorzitter opende met 'n toe passelijk woord en spoorde de le den aan trouw de vergaderingen te bezoeken. Door de secretaris de heer C. v. Dongen, werd een goed' verzorgd jaarverslag uitge bracht betreffende de werkzaam heden over het afgelopen jaar, waarvoor hij 'n hartelijk applaus en een woord van dank in ont vangst kon nemen. Door de pen ningmeester A. Spapens werd het financiëel verslag uitgebracht, waaruit bleek dat de vereniging in het afgelopen jaar een nadelig saldo boekte en conform werd be- Rcctificatic. Ter rectificatie en aanvulling van het bericht in het blad van 30 Januari 1.1. onder het hoofdje „Misplaatst" onder Kaatsheuvel, verzoekt men ons van betrokken zijde het volgende te willen op nemen De ware toedracht der kwestie is deze Ergerlijk. Toen Mej. V. Vrijdagavond omstreeks 9 uur zich voor haar vader, welke zeer ernstig ziek te- bed ligt, naar Dr. Winkelman wilde begeven, moest zij op de hoek Peperstraat-Hoofdstraat met haar wagen plotseling stoppen doordat een zekere B. v. d. D. zich met zijn rijwiel vlak voor de wagen plaatste. Plotseling werd door diezelfde persoon een der portieren opengerukt en mei. V. bij de keel gegrepen. Daarna kwam een zuster van bedoelde v. d. D. met haar verloofde C. S„ hem te hulp en heeft dit drietal mej. V. op onmenselijke wijze toegetakeld en mishandeld. Nadat door deze woestelingen ge vraagd was „heb je nu genoeg, anders kun je nog meer krijgen", heeft mej. V. nog de kans gezien haar wagen weer op gang te bren gen en het hazenpad te kiezen. Na ongeveer 300 meter verder gereden te hebben, voelde zij zich niet meer in staat haar weg te vervolgen en is toen bij kapster mej. K. binnen gestrompeld, waar zij zich eerst na een half uur al les weer kon realiseren en vertel len wat was voorgevallen. Onmiddellijk daarna werd de politie van een en ander in ken nis gesteld, welke ten huize van mej. K. hierover procesverbaal opmaakte, waarna mej. V. onder geleide van politie naar haar wo ning werd teruggebracht. Nog dienzelfden avond heeft zij zich onder geneeskundige behan deling moeten laten stellen. Daar bedoelde Mej. V. als een zeer net en fatsoenlijk meisje be kend staat, is het de wens van ieder weldenkend mens dat der gelijke woestelingen hun gerechte straf niet ontgaan. sloten dit jaar van een gezamen lijke feestdag af te zien. Hierna had de bestuursverkie zing plaats en volgens gebruik trad het gehele bestuur af, dat zich echter wederom herkiesbaar stelde en er waren tevens enkele candidatenlijsten ingekomen. Het bestuur werd tenslotte samenge steld als volgtC. v. d. Nieuwen- huizen. voorzitter; C. v. Dongen, secretaris, M. Wouters, penning meester, P. y. d. Velden en J. Snoeren, leden. Nog werd besloten tot oprich ting van een juniorenclub, waar voor grote belangstelling bestond. Zangver. „Echo der Duinen.'" Zaterdag hield de Gem. Zang ver. „Echo der Duinen" haar jaarlijkse statiedag. Begonnen werd met een H. Mis voor de overleden leden en om 3 uur kwamen allen weer bijeen in de zaal van de heer F. Aartsen en volgden spel en vermaak, trac- tatie en een heerlijke feestmaaltijd elkaar op. A.s. Zondag zal de grote uitvoering welke als gebrui kelijk hieraan verbonden is, wor den gegeven voor leden en dona teurs. Uitvoering R.K.J.B. Zondagavond trad de R.K.J.B. alhier wederom op met een to neelspel in 3 bedrijven getiteld „De Hereboer". De vertolking der rollen was in goede handen. Bijzondere vermelding verdienen de heren Kennekens en Brabers. resp. als de hereboer en z'n knecht Emil, die de hoofdrollen vervul den. Ook de andere spelers, o.a. de Bie, Siemons en Oerlemans. alsmede de kleinere medespelen den oogstten veel bijval. Het stuk speelt zich af in de woning van een rijke boer, die niet het minste medelijden toont met een arme drommel. Zijn zoon Leo wordt de deur gewezen, daar hij huwt met de dochter van een zijner pachters, wier vader hij smalend betitelt met ,,'n koeboer- ke". Zijn tweede zoon Herman, die studeerde aan de Hogeschool, en door zijn losbandig gedrag wordt weggestuurd, wordt even eens de toegang tot het ouderlijk huis ontzegd. Op de dag van een tragische verdrinkingsdood van zijn jongste zoontje en laatst over gebleven kind, tracht Herman, van dit feit onkundig, zijn vader te bestelen. Zijn oude knecht Emil weet echter na vele vruch teloze pogingen zijn baas tot in keer te brengen en hem te bewe gen de vrede in het gezin te her stellen. De regie berustte in de bekwa me handen van de heer H. v. d. Sande uit Tilburg. De regisseur en spelers alle lof. Het was een bezoek ten volle waard en daar om is te verwachten dat het a.s. Zondag wederom storm zal lopen zoals nu ook het geval was. Wij roepen hen een tot spoedig weer ziens toe. Mis. die werd opgedragen door kap. Simons. Na deze H. Mis was er een koffietafel, waarna de vier jubilarissen werden gehuldigd. Zij werden bij deze gelegenheid toe gesproken door de HoogEerw. Heer Deken Goossens, welke zich met enkele hartelijke woorden tot hen richtte. De voorzitter van het feestco mité, de heer v. Son, bood de ju bilarissen onder hartelijke be woordingen ieder een fraai ca deau aan. Des middags ging de harmonie, ondanks de koude, aan de jubilarissen een serenade bren gen. Nadien werd aan de leden met hunne dames in Hotel Vis sers een diner aangeboden, terwijl men de verdere avond in gezellig samenzijn doorbracht. Benoeming. Naar wij vernemen is de Eerw. Pater missionaris de Wit, kape laan te Benghajang, benoemd tot pastoor van Sambai op Borneo. Sambai is een kustplaatsje dat uitsluitend leeft van de handel en waar veel Chinezen wonen. Pater de Wit is door deze be noeming tevens beheerder gewor den van een ziekenhuis, rector van een klooster van de congre gatie van Etten en hoofd van een school met pl.m. 400 kinderen. Fancy-fair. De leden der Kon. Erk. Har monie De Volharding hadden voor 28, 29 en 30 Januari, zo ils wij reeds eerder berichtten, een fancy-fair georganiseerd. Zater dagavond werd deze fancy-fair geopend door de Edelachlb. recr burgemeester A. C. D. Sne's. Alvorens deze fancy-fair re openen, gaf burgemeester Snels nog een pittig speechje weg, waarin hij wees op het niet gc noeg te waarderen bezit van een harmoniegezelschap voor een ge meente. Spr. wees er ook op dat, waar de kosten van onderhoud van instrumenten en aanschaffing daarvan momenteel zo duur is, de bevolking de plicht heeft naar vermogen te steunen. De hoop uitsprekende dat deze fancy-fair zou mogen slagen, verklaarde spr. deze voor geopend. Het woord werd bij deze ope ning ook nog gevoerd door de voorzitter van de harmonie, de heer M. Elshout. Deze bracht dank aan het organiserend comi té. Spr. wees er ook op dat reeds geruimen tijd bij de harmonie een behoefte bestond aan nieuwe in strumenten. In het verleden was het zelfs reeds verschillende ma len voorgekomen dat men de aan vrage voor lidmaatschap had moeten afwijzen, omdat men niet over voldoende instrumenten be schikte. Toen men deze zomer op concours was, werd door de jury ook het advies gegeven nieuwe en betere instrumenten aan te schaffen. Spr. dankte dan ook dc leden dat zij waren overgegaan tot het stichten van een instru mentenfonds en hij sprak de hoop uit dat deze fancy-fair, die t.b.v. dit instrumentenfonds werd gege ven, in alle opzichten zou mogen slagen. En gezien de voorberei dingen die getroffen waren en dc steun welke men bij het organise ren van deze fancy-fair had ge had, kon het niet anders of deze moest slagen. Zaterdagavond was t er reeds direct gezellig druk. Zondagmid dag was de fancy-fair speciaal geopend voor de kinderen en dit werd een waar kinderfeest, waar op de organisatoren met genoegen mogen terugzien. Zondagavond trok de fancy- fair ook veel bezoekers, terwijl Maandagavond het sluitingsbal met de attracties zeer goed in de smaak viel bij het publiek. De organisatoren hadden een succesvolle fancy-fair, die naar wij hopen, ook aan het uiteinde lijke financiële doel zal hebben beantwoord. Uitslag van de loterij aan deze fancy-fair verbonden. Ie pr. 76 D; 2e pr. 419 D; 3e pr. 532 B 4e pr. 100 A 5e pr. 520 B 6e pr. 404 B 7e pr. 75 A 8e pr. 364 B 9e pr. 670 B 10e pr. 399 E; 11e pr. 584 D; 12e pr. 187 B 13e pr. 24 A; 14e pr. 370 A 15e pr. 379 D. De naam van de pop was Mar griet, geraden door C. v. Alphen. Het aantal erwten was 3735. De dichtstbijzijnde was M. Elshout. De schoenen was 11.40 uur en hiervoor moest worden geloot tu>: sen M. v. Delft-v. Kuijk en M. Berkelmans, St. Antoniusstraat Waalwijk. Jubilea bij de harmonie der Jongenscongregatie. De harmonie der Jongenscor.- gregatie had Zaterdag j.I. vier zilveren jubilarissen. Het warer^ de heren Nico Merk, M. Klomp J. v. d. Hoven en J. de Munnik. Des morgens om half tien werd deze dag begonnen met een H. Kerkelijke Fanfare. Zondagavond gaf de kerkelijke Fanfare een uitvoering. In afwij king van andere jaren was deze avond geheel gewijd aan de mu ziek. Dus nu niet een toneelstuk, waarbij dan de fanfare ter afwis seling ook een paar nummertjes mocht blazen. Het bestuur der fanfare meende zich met^het or ganiseren van zulk een avond ten volle verantwoord. Het doel der fanfare is ook mee te werken aan de culturele verheffing van het volk. Dit wordt ook bereikt door de mensen te leren genieten van goede muziek. De Z.E. Heer Pastoor opende als erevoorzitter, gaf een verkla ring van de begrippen melodie, harmonie en rhvthme en vroeg een aandachtige belangstelling vooral voor de solisten van de avond. Na opening door de fanfare met een drietal nummers kwamen de solisten aan de beurt. Achter eenvolgens speelden de heren P. Stolk, Fr. v. Venrooij, A. v. En gelen, M. v. Stiphout en het duo v. Engelen-Stiphout. Een luid ap plaus bewees hoezeer men de prestaties waardeerde en er ook van genoot. Een afwisseling bracht het da meszangkoor der meisjescongrega tie, dat zeer verdienstelijk een tweetal nummers ten beste gaf. Daarna lieten de jeugdige muzi kanten horen hoever het met hun vorderingen gesteld was. Tot slot kregen we nog een drietal nummers van dc fanfare te horen. In zijn sluitingswoord dankte de Z.E. Heer Pastoor de muzikanten voor het gebodene, maar bijzon der de directeur der fanfare, de heer H. Brok, de pianist van de avond en de directeur van het dameskoor de heer Joh. Verhoe ven en de instructeur der jeugdi ge muzikanten dc heer G. Klerks. De Pastoor hoopte dat binnenkort weer zulk een genotvolle avond zou gegeven worden, maar dan in een comfortabeler zaal en met medewerking van 'n groter koor. Hecmkundcvereniging „Onscnoort". Voor het eerst in dit jaar kwam Zondagavond de Heemkundevcr- eniging „Onsenoort" op 't kloos ter Mariënkroon bijeen. De Zeer- Eerw. Heer Breugelmans, pastoor te Bokhoven, hield een zeer inte ressante en leerzame lezing om trent de werkwijze van 'n Heem- kundevereniging. Hij schetste in groe lijnen eerst op welk gebied de heemkunde zich zou kunnen bewegen, daarna gaf hij vele prac- tische wenken om ook inderdaad in dc naaste toekomst iets te be reiken. Na deze uiteenzetting stonden nog enige voorname pun ten op het programma. Eerst een verslag van de jaarvergadering van de algemene Bond van Bra bants Heem, die ook juist die middag was gehouden en waar van de voorzitter enige toelichting gaf. Vervolgens werd met vol doening kennis genomen van het besluit van de gemeenteraad be treffende de straatnamen. Naar voren werd gebracht te komen tot een voorstel om de gemeente te verzoeken haar gemeente-archief te ordenen, opdat het tenminste voor een nader onderzoek ge bruikt zou kunnen wrden. De hr. v. d. Meerendonk kon reeds me dedelen dat B. en W. hierover

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 1