WAALWH RAAMSDONK HAARSTEEG WASPIK DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 6 FEBRUARI 1950 monde van de heer Wagemakers verslag werd uitgebracht omtrent het nazien der rekening en ver antwoording door de kascontrole commissie, waarin met de heer Wagemakers zitting had de heer D. v. Peer. Uit dit verslag bleek dat de kas sloot met een voorde lig saldo en dat de boeken en be scheiden keurig in orde waren. Tot leden der kascontrolecommis sie 1950 werden gekozen Mevr. Cové van der Haart en de heer P. Spuijbroek, die zich deze be noeming lieten welgevallen. Op voorstel van de heer Wagema kers werden de agn de beurt van aftreding zijnde leden der ouder commissie, de heren J. L. J. van Breemen en Joh. Rosenbrand Nz. bij acclamatie herkozen, zodat in de samenstelling van de ouder commissie, waarin met de herbe noemden zitting hebben Mevrouw Gerlach, Mevr. v. Beek-v. Don gen en de heer D. J. v. Helden, geen wijziging kwam. Na de pauze, waarin 'n kopje thee met een versnapering werd geserveerd en waarin de ouders nogmaals gelegenheid hadden met het onderwijzend personeel te spreken over hun kinderen, volg den enige mededelingen over het ouderblad „School en Huis dat dank zij de subsidie van een tweetal verenigingen thans ver schillende malen per jaar kan ver schijnen, alsmede over de gezel lige ouderavond, die plaats zal hebben 1 Maart a.s. en waarop door de leerlingen van de hoog ste klassen een kinderoperette zal worden opgevoerd. Vervolgens deelde het hoofd der school me de dat het in de bedoeling ligt de jaarlijkse bijdrage voor 't ouder fonds te innen vóór de feestelijke ouderavond, waarna hij nog eni ge mededelingen deed over het deze winter gehouden St. Nico- laasfeest. Tot slot hield de heer Poldervaart een interessante in leiding over de vernieuwing van het onderwijs, welke zich bezig is te voltrekken en de daarbij pas sende moderne scholenbouw. Ongeveer 11 uur werd deze goed aeslaagde ouderavond door 't hoofd der school met n woord van dank voor de overgrote be langstelling gesloten. Achter gebleven munitie. Bij het uitdiepen van een sloot aan de Vaartkant stuitten tuin ders j.l. Zaterdagmiddag op mor tiergranaten, welke daar waar schijnlijk bij de bevriiding. van 't daar opgestelde geschut, zijn ach ter gebleven. Zoals te begrijpen is, staakten zij voorzichtigheids halve hun werkzaamheden en stelden zij de rijkspolitie met hun bevindingen in kennis. Ruiterfeest gaat niet door. De Ruiteravonden, welke door de Landelijke Rijvereniging „De Margrietruiters voor haar leden en donateurs met geïntroduceerden Dinsdag 7 en Woensdag 8 Febr. e.k. in de zaal van de heer Ant. van Dijk te Vrijh.-Capelle zouden worden gehouden, gaan door om standigheden niet door en zijn verschoven- naar nader vast te stellen datum. Bezoek ter kennismaking. De bij de Ned. Herv. gemeente alhier beroepen predikant Ds. R. VL Steur te Ouddoro Z.H. hoopt a.s. Woensdag 8 dezer een be zoek aan deze gemeente te bren gen. 's Avonds half acht zal Z.F.. in het kerkgebouw in de Dienst des Woords voorgaan. een toneelstuk op de planken te komen. Opgevoerd zal worden n onjspel van J. Verhoeven, geti teld „Je hebt 't of je hebt 't met Gemeenteraad. Zaterdagavond kwam de raad onzer gemeente onder voorzitter schap van burgemeester Frinsseo bijeen. De ingekomen stukken be helsden weinig belangrijk nieuws. Ge heer Meijer werd gekozen als lid van 't Maatschappelijk Hulp betoon. De candidaat verkreeg 12 van de 13 stemmen, de andere candidaat Fens 1 stem. De heer Rodenburg vroeg of de vertegen woordigers van de middenstand ook in het voornoemd college zit ting kunnen nemen en stelde daar om uitbreiding van het aantal le den voor. De voorzitter meende terecht dat 5 leden voldoende was. Verder wou het college van B. en W. liever de nu zitting hebbende leden pas vervangen als ze pe riodiek moesten aftreden Als laatstgenoemd geval te beurt viel was er niets op tegen een mid denstandsvertegenwoordiger can didaat te stellen. De 5 loons verhoging wordt ook op de ge meente-salarissen toegepast. De voorzitter beantwoordde een vraag van dhr. Vermeer bevestigend toen deze vroeg of gemeente- personeel overwerk uitbetaald krijgt. De grondaankopen bij d.e Raad huisstraat in Raamsdonkdorp zijn nu afgehandeld. De overname is met de eigenaren geregeld en de weg wordt doorgetrokken, terwijl er bovendien bouwgrond vrij komt. De subsidie-regeling voor de kruis-verenigingen is nu als volgt geregeld. Wit-Gele Kruis op 't Veer 50 van het beschikbaar te stellen bedrag; W.-G. Kruis op het Dorp 25 en het Groene Kruis totaal 25 De heer Verschuren vroeg bij de rondvraag of het Gemeente bestuur geen regeling kon treffen voor de lediging van W.C.'s. De voorzitter deelde mede dat dit de volle aandacht van B. en W. had. Een auto met een zuiginstallatie kost pl.m. 13000.Men wil nu eerst trachten op de reeds ge kochte auto een losse installatie te maken. De plannen hiervoor zijn er en de voorzitter hoopte na enige 'tijd meer nieuws te hebben. Daarna opende zich een onaan gename discussie over de wet houders-verkiezingen, die wij niet zullen weergeven, daar ze als zo danig buiten de vergadering valt. De heer v. Woerden vroeg streng toe te zien op het toenemende drankmisbruik en zag verder gaar ne de kermis op Zondag verbo den. De voorzitter zeide dat wat het eerste betreft strenge maatre gelen genomen zijn en genomen zullen worden. Bij de tweede vraag komen de godsdienstige richtingen waarschijnlijk in bot sing, maar men zal de kwestie bespreken. Daarna ging de raad in geheime zitting over. De nieuwjaarsrede van de voor zitter komt in het volgend num- Halder 12 car. Hoogste serie DHGMEI P. v. Engelen 8 car. Donderdagavond ging de 17e wedstrijd tegen Oefening en Ver maak uit Nieuwkuijk. De uitslag daarvan was le zestal Jul. Ie zestal O en V Joh. v. Halder-A. Klein 29—33 Th. Boelen—J. de Gouw 13—24 H. v. d. Heijden— T. de Bont 35—18 W v. d. Brandt— P. v. Wijk 30-17 Fr. v. Liempt-P. v. Kuik 2921 M. v. d. Wiel— T. v. Baardwijk 16-29 152-142 Hoogste serie Juliana W. v. d. Brandt 8, hoogste serie O. en V. A. Klein 9. 2e zestal Jul. 2e zestal O en V B. Verreijt—N. Verreijt L. VermeulenJ. v. Liempt W. v. Ravenstein—N. de Bont C. v. Helvoirt—J. v. Loon M. v. Dal—J. Blankers M. Verhoeven—M. v. d. Geld Hoogste serie Juliana C. van Helvoirt 7, hoogste serie O. en V. N. de Bont 4. z. v. P. G. C. van Heesbeen- Weijers Hestia d. v. G. Fijan-de Hoop Adrianus G. M. z.v. A. G. Herman-Brok- Ken Gerardus H. P. z. v. P. L. Verstijnen-van den Berg Engelbertus M. M. z. v. A. M. van Schaijk-Moonen. Overlijden Theodorus J. de Peffer 78 j. wedr. J. M. van Rijswijk Antoinetta W. M. van Weert 1 j. Johannes A. van den Ossenblok 68 j. echtg. v. J. Klerx Cornelis de Rooij 84 j. te Loonopzand. Huwelijks-Aangiften H. J. 22 j. beiden te Waalwijk. 22 j. BENOEMINGEN. Z. H. Exc. Mgr. W. Mut- saerts, Bisschop van 's-Herto- genbosch, heeft benoemd tot Geestelijk Adviseur van de afdeling Waalwijk en Omstre ken van de R.K. Vereniging van Directies en Leerkrachten bij het Nijverheidsonderwijs „St. Bernardus" de Weleerw. heer A. v. d. Heuvel, Kape laan van de parochie St. Jan. BENOEMD. Onze vroegere stadgenoot, de heer J. W. Pulles te Schie- broek, is met ingang van 1 Febr. j.l. benoemd tot Direc teur van het Postkantoor te Roermond. BENOEMING. Mgr. W. Mutsaerts heeft be noemd tot lid van de afdeling V.H.M.O. van de Ned. K-ath. Schoolraad voor het bisdom 's-Hertogenbosch drs. A. van Gerwen, rector van de Bis schoppelijke Kweekschool te 's-Hertogenbosch. SPREEKUUR INSPECTEUR L. O. A.s. Woensdag 8 dezer ver valt het spreekuur te Waal wijk van de Inspecteur L. O. K. V. P. Zaterdagmiddag had in Den Bosch de vergadering plaats van' de Statenkieskring Heusden. Politiek advies werd uitge bracht op de heer Kamp uit Drunen. WEER EEN 35-JARIG JUBILEUM. Plattelandsvrouwen. De leden van de afd. Sprang- Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen komen Dins dag 7 Febr. a.§. des avonds half acht in het bovenzaaltje van het café van Dijk. Vrijh.-Capelle bij een, ter bespreking en voorberei ding van de jaarlijkse feestavond, welke ditmaal een z.g. „Canade se avond" zal worden. Zang- en •ioneeluitvocring. De gem. zangver. 't Rozeknopje geeft Woensdag 8 en Donderdag 9 Febr. a.s. 's avonds half acht in het Stationskoffiehuis van de heer Pruijssers haar jaarlijkse uit voering. Woensdagavond hebben toegang donateurs met één huis genoot en honoraire leden wonen de ten Zuiden, Donderdagavond die wonende ten Noorden van het Zuider-Afwateringskanaal. Het eerste gedeelte van het pro gramma, dat met pianobegelei ding door mevr. Poldervaart-Col- lee onder leiding van de directeur dhr. Louis Sars uit Waalwiik wordt uitgevoerd, omvat een 8- tal nummers, w.o. de beide num mers, waarmee de vereniging op het in November te Overschie gehouden zangconcours in de af deling uitmuntendheid een eerste prijs met ere-prijs behaalde, n.l. het verplichte nummer „O Gul den Hoofd" van Jac. Bonset en het eiqen gekozen nummer „Ellen" van Isr. J. Olman. Na het zangprogramma voert de aan de vereniging verbonden toneelafdeling op de klucht in 3 bedrijven door Otto Hartinq en vertaald door H. W. Rijswijk: In het Gouden Haantje. Verbouwing. Door het steeds toenemende aantal leerlingen is de bestaande jongensschool reeds lang te klein om een behoorlijk onderwijs voor de jeugd te waarborgen. Thans kan echter worden gemeld dat daarin verbetering zal worden ge bracht en is door het schoolbe stuur besloten de bestaande school met enkele leslokalen uit te brei den. Het. werk zal worden uitge voerd door het architectenbureau Verboord uit Vlijmen. De aanbe steding zal dezer dagen worden gehouden. Repatriëring. Op het m.s. Tabinta, dat van uit Indonesië met militairen op thuisreis is naar Nederland, be vinden zich twee onzer dorpsge noten, n.l. Leonard v. d. Brandt en Frans v. Dal. Beiden vertrok ken reeds in October 1946 naar de Oost en verbleven er zodoen de 3 jaar en 4 maanden. Het welkomstcomité, tesamen met de buurtverenigingen, zijn reeds druk in de weer om hun 'n waardige ontvangst te bereiden en het zal beide militairen en zeer zeker Frans v. Dal, die een ko ninklijke onderscheiding mocht ontvangen voor moed, beleid en trouw, niet aan belangstelling ontbreken. Het schip wordt be houdens onvoorziene omstandig heden op 19 Febr. in Amsterdam verwacht. Biljarten. De 16e wedstrijd die de bil jartclub Juliana speelde, ging te gen DHGMEI uit Vlijmen, welke wedstrijd wederom door de orga niserende vereniging werd gewon nen. De uitslag was Juliana. DHGMEI Toneel. De toneelclub Henri Belletable hoopt met Vastenavond voor de tweede maal in dit seizoen met Joh. v. Halder-P. v. Engelen 35-38 Th. Boelen-L. Prinsen 31 19 H. v. d. Heiiden-J. v. Mill 20—18 W. v. d. Brandt- A. v. Mierlo 20*11 Fr. v. Liempt-M. Merkx 22—6 M. v. d. Wiel-P. v. Buul 22—19 150-111 Hoogste serie Juliana Joh. van J.l. Zaterdag %vas er bij „Timtur" weer een jubilaris, die 35 jaar in dienst was. De ze keer was het de heer Jac. Nelis, die ook in de muziek wereld een goede naam had en voor „Vooruitgang zij ons Doel" indertijd grote ver diensten had. Eerst had de huldiging door het personeel plaats in de cantine, waarbij een ge schenk werd aangeboden. Op het privékantoor werd de heer Nelis later gehuldigd door de directie, waarbij ook zijn broer, die 25 jaar bij Timtur is, tegenwoordig was. Naast de toespraken ontving de ju bilaris een gouden horloge en een bedrag onder couvert. Voor zijn echtgenote waren er bloemen. ZILVEREN JUBILARIS BIJ „DE AMSTEL". Er is weer een nieuwe naam toegevoegd aan de lange rij zilveren jubilarissen bij de N.V. Chroomlederfabriek „De Amstel". Donderdag j.l. was het n.l. 25 jaar geleden dat de heer C. P. van Eeten, chauf feur-monteur, in dienst kwam. Dit jubileum werd 's morgens om half twaalf gevierd in Hotel Verwiel, waar de jubi laris met zijn vrouw, de di rectie, het stafpersoneel en een deputatie van het fa- briekspersoneel bijeen kwa men. De heer van Eeten werd in diverse toespraken gehul digd namens de directie door de heer J. G. Gompen, namens het personeel door de heer G. de Jong en door de heer Fijan in zijn functie van personeels chef. Zowel directie als per soneel schonken de jubilaris een cadeau onder couvert en ook bloemen ontbraken niet. De heer van Eeten sprak voor dit alles een dankwoordje, waarna men nog een uurtje gezellig bijeen bleef. ONDERLINGE VEEVERZEKERING. Op Woensdag 8 Februari, des namiddags ten 8 uur zal de Onderlinge Veeverzekering een vergadering houden in 't café van Fr. v. Helvoirt. Aan de orde is Jaarverslag 1949 herkiezing 2 bestuursleden en een schatter. PROT. VERENIGING VAN KERKORGEL- EN HARMONIUM-BESPELERS De Prot. Vereniging van Kerkorgel- en Harmonium bespelers voor de Langstraat en het Land van Heusden en Altena vervolgde haar werk zaamheden met een vergade ring, die werd gehouden in de Geref. Kerk te Meeuwen. Wegens afwezigheid van de voorzitter, de heer Ros, werd deze bijeenkomst geleid door de 2e voorz., de heer C. Vos te Meeuwen, die ook het ko- raalspel verzorgde,- terwijl de heer Romijn uit Almkerk het vrije spel waarnam. Na de pauze, waarin een heerlijke tas werd aangebo den, refereerde de heer R. C. v. d. Hammen uit riesoijen over „Gemeentezang". Tot slot werden nog enkele huishoudelijke punten bespro ken en het programma voor de eerstvolgende vergadering vastgesteld. Ook kon er nog een nieuw lid worden genoteerd en hier mede is het ledental gestegen tot 19. BRIDGEDRIVE. Zaterdagavond 11 Februari wordt in hotel Verwiel een Bridge - Drive georganiseerd volgens Schevenings systeem. Wedstrijdleider is de heer M. L. P. v. d. Ven. BEGIN VAN BRAND. Vrijdagmiddag omstreeks 3 uur stegen dikke rookwolken uit de verwarmingskelder van G. van Loon's Importmaat schappij. De portier maakte alarm, doch door de geweldige rookontwikkeling kon men de vuurhaard niet zo spoedig ontdekken. De bedrijfsbrand weer van de N.V. Chroom lederfabriek „De Amstel" rukte uit. De mannen dron gen met gasmaskers op de kelder binnen. Een partij af val en pakmateriaal dat in de kelder was opgeslagen, had I vlam gevat. Toen de brand weer ter plaatse verscheen, had de Amstelbrandweer het vuur al onder de knie. De brandschade is gering de waterschade daarentegen vrij aanzienlijk. RADIO STERREN PARADE. Huwelijken J. A. de Brou wer 20 j. te Waalwijk en J. van der Schans 19 j. te Spr.- Capelle Th. J. M. Sperber je 21 j. te Loonopzand en M. A. j Collard 21 j. te Waalwijk. Ingekomen A. Versteeg v. Sprang-Capelle J. L. de Vaal van Rotterdam G. G. M. de Bont van Veghel J. Trommelen van Zeist A. M. Osterhaus van Grave H. M. van Tiggelen van 's-Gx-avenhage W. M. J. Smulders van Tilburg. Vertrokken W. Barendregt naar Dordrecht J. E. Hof man naar Indonesië F. C. Moonen naar 's-Bosch C. Kuijpers naar Tilburg. TERUG UIT INDONESIË Met het troepentranspoi*t- schip „Tabinta", dat vermoe delijk op 19 Februari te Am sterdam zal aankomen, zullen de volgende militairen uit on ze en omliggende gemeenten naar huis terugkeren Korp. A. J. de Ronde, Sta- tionsstr. 93, Waalwijk. Sold. Ie kl. M. Roomer, Grotestr. 11 E, Waalwijk. Sold. A. A. v. d. Assem, Leostr. 194, Kaatsheuvel. Korp. P. W. M. v. Helvoirt. Hoekje 26, Kaatsheuvel. Sergt. P. J. A. de Kort, Gasthuisstr. 79, Kaatsheuvel. Sold. J. Genessen, Haven- dijk 102, Waspik. Sold. L. A. v. d. Brand, Hoeve B 64, Haarsteeg. Sergt. F. J. van Dal, Keiweg A 73, Haarsteeg. NEDERLANDSE WANDELSPORTBOND. Afd. Z.W.B. Kring Tilburg WINTERSERIE 1949-1950 De 4e tocht der Winterserie 1949-1950 wordt gehouden op Zondag 12 Februari 1950 te Tilburg. Het progi'amma luidt als volgt 10.30 uur Opening Startbu reau (Café „Het Witte Paard- Lijnsheike 2, Tilburg. 12.00 uur Start. 15.00 uur Heropening start bureau. De tocht moet binnen 5 uur worden volbracht. Vóór het overige wordt deze tocht ge lopen onder de reglements bepalingen van de afd. Z.W.B. v. d. N.W.B. De 5e en laatste tocht dezer winterserie wordt gehouden op 12 Maart a.s.. De volledige serie bestaat uit 4 tochten. Heeft men een der vorige tochten gemist, zo kan men toch nog de volle dige serie boeken. Men be hoort dan echter op 12 Febru ari en 12 Maart deel te nemen. we gerust kunnen zeggen: Geen nieuws van het DESK front. Of misschien wel? Want de DESK voorhoede zag kans vijfmaal de vijandelijke roos te treffen, waar van de tot linksbuiten gepromo veerde H. v. Es er drie voor zijn rekening nam. De twee andere voltreffers kwamen van de firma Vrinten, die samen nog niet zo n slechte vleugel vormden. De ach terhoede was niet zo safe als ge woonlijk, want ook zij kregen vijf treffers tegen, al hebben zij dan met 5—2 voor gestaan. De 5—5 uitslag geeft de verhouding goed weer. Toch zouden wij nog graag opmerken dat de middenlinie meer van opruimen gebruik moet maken en trachten de kortste weg naar het doel te vinden. Menig maal werd de bal onnodig lang in het middenveld vastgehouden inplaats van verrassende centers door te geven. Indien men hier verandering in brengt, zijn suc cessen in de resterende competi tie vrij zeker. Scheidsrechter Krols, die deze vriendschappelijke wedstrijd floot, nam het met zijn beslissingen ook niet zo serieus. DESK 3 en DESK 5, die voor de compeittie speelden, verloren beiden met 2—1, respectievelijk van Baardwijk 2 en Nevelo 2. SPRANG. N.E.O. MGR. HENDRIKX PROOST VAN ST. JAN KAPITTEL. Z. H. de Paus heeft benoemd tot Proost van het Kathedraal Kapittel van St. Jan Evangelist te 's-Hertogenbosch de doorl. en hoogw. heer Mgr. F. N. J. Hen- drikx, Vicaris-Generaal van de Bisschop van "s-Hertogenbosch en verder tot Kanunnik de hoogeerw. heer drs. G. P. J. Bannenberg. Regent van het Klein-Seminarie te St. Michielsgestel. De cabaret-avonden zijn te genwoordig niet van de lucht Zondag was het weer te doen in de Gildenbond, waar een aantal radio-sterren paradeer de. Een veertigtal mensen woonde deze parade bij. Het was zowat het gewone recept van een liedje en een praatje, wat accordeonklanken, een goocheltoer en .wat clownerie. Men kent deze programma's. De ene keer wordt het met wat meer geest uitgevoerd, de andere keer met wat minder, maar het peil ligt toch niet erg hoog. Dit was ook gister avond niet, mogelijk hadden de artisten te lijden onder de lege zaal, maar het beetje pu bliek zal zich ook niet echt ontspannen hebben. KINDERMIDDAG. De kinderen komen de laat ste tijd wel aan hun trekken. Of de ouders dat zo leuk zul len vinden, is een tweede. Misschien was dat de reden dat er Zondagmiddag zo wei nig waren in de Gildenbond, toen er een goochelaai', een acrobaat, enz. voor hen op tilden. In ieder geval amu seerden ze zich goed. OPRICHTING KORENBOND IN DEKENAAT HEUSDEN 5 FEBRUARI. In het dekenaat Heusden is opgericht een Korenbond, die de naam voertSt'. Caecilia. De rij van ruim twintig Ka- renbonden in ons bisdom wordt zodoende met een ver groot. Eigenlijk betreft 't hier een heroprichting. In 1938 bij het overlijden van de voor zitter is stilstand gekomen in de actie. Het adres van het secretariaat is Korenbond St. Caecilia, B. v. d. Heijdenstr. 8, Drunen. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden Handschoen zilveren ro zenkrans portemonnaie met inhoud. Verloren Portefeuille parelsnoer schaats drie boorden vul pen halsketting hanger met kruisieportemonnaie met inhoud sigarettenkoker een paar glacé handschoenen damesarmband. BURGERLIJKE STAND. Geboorten Wilhelmina H. d. v. A. Brekelmans-Musters te Drunen Johannes W. M. R.K.C.—T.O.P., 1—3. Wat wij nog maar zelden van R.K.C. meemaakten, was Zondag 1.1. het geval, dat zij reeds met 'n 10 achterstand de wedstrijd ge wonnen gaven en niet meer dat vuur in de strijd legden, dat hun de laatste wedstrijden naar de overwinning bracht. Waar de fout schuil ging, weten we niet, maar een feit is het, dat, toen Prince 8 min. voor rust door een gelukkig puntje TOP de leiding gaf, R.K.C. practisch er niet meer aan te pas kwam en alleen het laatste kwartier nog maar aan bod kwam, maar toen was het te laat om nog een behoorlijk resultaat te behalen. Top wint de toss en kiest de straffe wind in de rug, wat hen echter niet veel voordeel oplever de, want de aanvallen van RKC waren talrijker als van Top, maar tot doelpunten konden zij het niet brengen, want een goed schot za gen we maar zelden in deze pe riode. Door een misser van Sjaak de Bruine kan Prince van Top, die overigens weer op een goede wed strijd kan terugzien, met een ge lukkige punter voor zijn club de leiding nemen. Na de rust dachten we RKC eens aan bod te zien komen, om dat zij nu met de vrij sterke wind in de rug speelde, maar vanaf de aftrap neemt TOP het heft in handen en na 5 min. weet Prince wederom door te breken en zijn rechtsbuiten Kappen in staat te stellen no. 2 langs keeper Leijtens te plaatsen. 10 min. later, als de gehele achterhoede van RKC mist, is het wederom Kappen van Top die een snelle ren besluit met keeper Leijtens te passeren. Tot een kwartier voor het einde is Top steeds in de meerderheid en komt het doel van Leijtens, door de gevaarlijk opererende Prince van TOP herhaaldelijk in gevaar. Een kwartier voor hte einde weet RKC de bakens te verzet ten en wordt Top geheel in de verdediging teruggedrongen. De verdediging der gasten moet vier maal achtereen een corner prijs geven. Uit een daarvan, keurig door Alb. Mahieu voorgezet, werd Stanley in staat gesteld de eer te redden en uit een geharre war voor het Top-doel wist hij berekend te scoren. Het laatste kwartier zette RKC nog een of fensief in, maar door onfortuin gingen mooie kansen verloren en toen de scheidsrechter het eind- siqnaal liet horen, had TOP ver diend gewonnen. JULIANA—O.D.C. 3—5. Gesteund door de sterke wind was het voor de rust een eenzij dige vertoning met de thuisclub aanhoudend voor het doel van ODC. Spoedig ontkwam het doel der bezoekers ternauwernood aan een doorboring. Het bleek echter slechts uitstel te zijn, want kort daarop kogelde linkshalf W. van Corstanje hard in de bovenmoek 1—0. Uit een der sporadische tegenaanvallen maakte ODC dra gelijk 1 1. Hierna was het al Ju liana. Het zat de thuisclub wel wat erg tegen. Tot drie maal toe zag men o.a. succes uitblijven, doordat de lat evenzoveel goede schoten keerde. Vlak voor het verstrijken van de eerste helft werd het dan toch nog 2—1, toen midvoor A. v. Tuijl goed door zette en de bal in het doel liep. 2—1. Een stand die ODC niet verdiende. Na de hervatting was de strijd niet zo eenzijdig als daarvoor. Aanvallen wisselden elkaar snel af en wat de thuis club niet lukte, gebeurde wel bij de gasten. Enkele zwakke mo menten in de geel-zwarte verde diging werden meedogenloos afge straft. Binnen een klein tijdsbe stek moest v, Os tweemaal vis sen, 2—3. Toch gaven de Baard wijkenaren het niet op. Vinnig vielen zij aan. Een razend snelle attaque via rechts bracht de stop- perende ODC ploeg uit haar ver band. Hoog kwam de bal voor het doelgebied, waaruit Aarts in kopte, 3—3. Hard streden beide teams voor het winnende punt. 'n Ongelukkige samenloop bracht plots de Boxtelse midvoor voor het Baardwijk doelgebied geheel vrij. De uitval van v. Os kon niet verhinderen dat ODC de leiding hernam. Dit vrij onverwachte suc ces ontmoedigde de geelzwarten. De gasten profiteerden hiervan door een sterkere druk op de Ju- lianaveste uit te oefenen, waaruit het 3—5 werd. De resterende tijd stelden men nog alles in het werk om de voorsprong te handhaven of om de scoringsbalans te doen omslaan. Er kwam echter geen verandering meer. R.W.B. RWB 3 speelde tegen Willem II 5 oelijk 66. RWB 4 won in Dongen met 7-0. Het bestuur brengt nog onder de aandacht van al haar leden en donateurs dat de feestavond, die gehouden zal worden op a.s. Zaterdag 11 Febr. in zaal Thalia gezien de grootte van het af te werken proqramma om 7 uur pre cies zal aanvangen. Dus deze keer qeen laatkomers. De dona teurs welke noq geen uitnodiging ontvangen mochten hebben, wor den hierbij beleefd uitgenodigd.. (Zie advertentie). DESK-NIEUWS. DESK-KOLPING 5-5. De vrije Zondag die DESK nog steeds op haar agenda had staan vanwege de vorst en de op geschoven ^programma's werd be nut om een oefenpartijtje te spe len tegen een oude bekende na melijk Kolping SDW uit Helmond die in hun afdeling momenteel op de derde plaats geklasseerd staan. Veel meer dan een oefenpartijtje is het dan ook niet geweest, zodat N.E.O. I speelde tegen haar zustervereniging S.D.O., welke wedstrijd in een 11 gelijk spel eindigde. Voor 't verslag van de ze wedstrijd verwijzen wij naar t S.D.O.-nieuws. N.E.O. II speelde eveneens een uitwedstrijd en wel tegen J.P.S. I te Tilburg, die een der ernstigste candidaten is voor het kampioen schap. Neo II wist deze zeer moeilijke wedstrijd met 10 te winnen, zo dat zij weer twee puntjes rijker zijn geworden. Van deze wedstrijd valt weinig te zeggen, daar er aan weerszij den slecht gespeeld werd en voor al de Neo-voorhoede een zeer slecht figuur maakte, daar zij vele kansen hebben gekregen, meestal via haar rechtsbuiten, doch deze slechts eenmaal wisten te benut ten, wat niet tot haar eer strekt. In de achterhoede klopte het be ter en deze wist dan ook, met doelman Versteeg, het gevaar van de J.P.S.-aanvallen steeds in de kiem te smoren. De N.E.O.-jeugd moest een uitwedstrijd spelen tegen D.E.S. en moest deze wedstrijd met een 21 stand in haar voordeel sta ken wegens beenbreug van haar speler Wissink, die in "t Zieken huis te Waalwijk moest worden opgenomen en die wij vanaf deze plaats een spoedige thuiskomst en herstel toewensen. WASPIK. Dat Waspik op eigen veld moeilijk te verslaan is, bleek ook Zondag weer bij de wedstrijd te gen RWB. Op een terrein dat naar omstandigheden goed be speelbaar was, begon deze wed strijd, die vooral voor RWB van groot belang was. Waspik had in de eerste helft de sterke wind mee, waardoor het voor hen ge makkelijker was aanvallen op te bouwen, doch moeilijker om be heerst te schieten. Ook al omdat de RWB verdediging erg fit en beheerst speelde, was het niet zo eenvoudig voor Waspik van dit windvoordeel gebruik te maken door te doelpunten. De RWB- aanvallen waren uit de aard der zaak niet zo talrijk als de Was- pikse, doch hun spel deed toch ook niet denken aan een afde lingskampioen. De blauw-witten kwamen echter steeds meer opzet ten en een doelpunt kon niet uit blijven. Dit kwam echter nog vrij onverwacht uit een schot van de Klijn, dat voor keeper Snels ze ker houdbaar zou zijn geweest, maar in het net verdween door dat een verdediger de bal van richting deed veranderen, 1—0. Met deze stand kwam de rust. Na de terugkeer uit de kleed kamers bleek al gauw dat Was- oik ook tegen de wind in kracht had te doelpunten. Het was Kers' die na mooi samenspel met de rechtervleugelspelers schitterend inschoot en de tstand od 20 bracht. Ook hierna speelde RWB zwak. Hun voorhoede was wel zeer actief, maar bij de midden linie ontbrak het aan spelinzicht. Bij de aanvallen trokken deze spelers niet achter hun voorhoede aan, terwiil zij ook hun taak in de verdediqing verwaarloosden door aan de vleuaelsoelers vrij spel te la'en. Een gevolq hiervan was dat Waspik op het midden veld dikwiils vrii spel had en zo hun voorhoede aan het werk kon zetten. Fen teaendoelnunt ver diende RWB echter wel. hetwelk werd gescoord door haar rechts buiten, die met een trekbal kee ner Smits kon passe-cn, 2—1. Hoe meer het ein4e naderde, des te sterker werd RWB. Hun snel was echter te onbeheerst om doel punten te kunnen voortbrengen en zo kwam in de stand geen wij- zioinq meer. Bij deze wedstrijd sneelde de soil van Wasoik. Dré Kamn. niet mee. Cor Kamp moe«t hiervoor invallen welke linksbuiten ging snelen. Linksbinnen de Klijn ver huisde naar de snilolaats. waar hii beter voldeed dan in de voor hoede, terwiil ook C. Kamp zeer goed voldeed.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2