DE LENGSTEMT 1 KAATSHEUVEL Wij vieren feest! ÜRUNEN NIEUWKUIJL VLIJMEN HEUSDEN SPRANG GEERTRUIDENBERG BERNDIJK ST. JOACHIMSMOER DE CHINESE PAPEGAAI WEG HOEST HOESTPOEDERS Leo Lorre helpen Ridder Radhout Land- en Tuinbouw 2 2 mi iiüuiii'i-:. FEUILLETON MET SCALDIS RODE BRASKAMP N.V. RIJSWIJK Z. H. -i KcJric Van het einde van de startbaan taxiede Leo in kalm tempo naar voren. De beide vrienden keken hun ogen uit. Op een afstandje zagen ze de mensenmenigte, die stond te juichen en met vlaggen zwaaide. „Ik begrijp er geen snars van" krijste Lorre „vinden zij het zó leuk dat wij geen beneme meer hebbent" Leo vond het verstandiger om niet ver der te rijden en stopte. Bet leek wel of de mensenmassa hier op gewacht had, v;ant er ontstond een verschrikkelijk tumult. Dikke politie agenten probeerden de heen en weer golvende menigte in bedwang te hou den, maar dit lukte niet. In hun onbe schrijfelijke geestdrift slaagden de wach tenden er in het poliUecordon te door breken en terwijl Leo en Lorre uit hun vliegtuig stapten, stormden honderden op hen af. Blijf kalm. Lorre" zei Leo t'fwp, die zag dat zijn papegaaienvriend zich opwond, „we laten ons niet kennen, we blijven heer." Maar de losgebroken mensenmenigte was heer en meester op het vliegterrein. Tegen het ongekende enthousiasme stond de politie machteloos. Daar had den de juichende mannen en vrouwen Leo te pakken. Direct daarop viel ook de arme Lorre in'hun handen. „Op de schouders!" klonk de kreet en hup. twee. drie, daar zaten ze al. In triom wérden Leo en Lorre rondgedragen wijl film- en foioverslaggevers het cm plaatje na hel andere maakten. Vol oni zetting staarden Leo en Lorre elkaar aan. niet wetende wat te beginnen. „Kunnen jullie niet vrolijker kijken?" riep iemand, „als je de vliegwedstrijd om de wereld hebt gewonnen, mag je gerust lachen hoor'" Nu begreep Leo, dni ei >en vergissing in het spel was cn wilde proter leren, maar de menigte vmtrrde niet en sjouwde luid zingend met dz iwee sluchtoffcri voort. Wordt vervolgd.) Zo was de raad dan einde lijk aan de eigenlijke agenda toegekomen en toen begon 't vlot te lopen. De punten 4, 5, 6, 7 en 8 gingen er vlot door en werden met een enkele opmerking vastgesteld en goedgekeurd. (Voor de agen da zie ons nummer van 1.1. Vrijdag). Voor het onbewoonbaar verklaren van het perceel O 142 hadden B. en W. het ad vies gevraagd van de Inspec teur van de Volkshuisvesting, die adviseerde om het perceel onbewoonbaar te verklaren. B. en W. stelden dit voor met een ontruimingstermijn van een maand. Op een vraag van de heer Verschuur zei de voorzitter dat er practisch weinig gevolgen aan vast za ten, want het pand kon niet ontruimd worden als er geen woning beschikbaar was. De heer Dekkers vroeg of er uit zicht was op een nieuw boer derijtje. De voorz. hoopte op bouwvolume, dat al was aan gevraagd. De heer Te Vruchte vroeg of er bij afbraak geen gevaar bestond voor het belendende perceel. Als de huizen inder tijd opgehaald waren, hadden 2 of 3 gezinnen onderdaje ge had, het was echter afgestuit op de onwil van de eigenaars. De voorz. antwoordde dat het met Monumentenzorg moei lijk werken was, hetgeen de heer Te Vruchte toegaf, maar hij wilde nog eens informeren hoe de toestand was. Daarop werd overeenkomstig het voorstel besloten. Bij punt 10 werden zowel de begroting 1949 als de be groting 1950 gewijzigd. En ook met de punten 11, 12 en 13 ging de raad zonder meer accoord. Tenslotte was er nog een verzoek van de heer v. Hoorn in Herpt.die een huis aan het bouwen was, waardoor een noodwoning in het gedrang kwam, of hij die woning kon kopen. Een deskundige had B. en W. aangeraden de wo ning publiek te verkopen. Zo besloot de raad de noodwo ning bij inschrijving te ver kopen. Alvorens in geheime verga dering over te gaan sloot de voorz. de openbare vergade ring met gebed. ORGANISCHE BEMESTING. Steeds meer begint men in te zien, dat aan de organische bemesting meer aandacht moet worden besteed. Het is wel algemeen be kend, dat de organische be mesting van grote invloed is op de structuur van de grond, waarbij vooral aan het woord structuur grote betekenis moet worden toegekend. De opvoering van de pro ductie van betere gewassen brengt met zich mee dat aan onze cultuurgronden steeds hogere eisen worden gesteld. De grotere behoeften kun nen niet ten volle worden ge dekt door kunstmeststoffen, daar deze meer en meer ge zuiverd worden en de sporen- voorziening in het gedrang komt. Wij willen hier eens wijzen op de organische be mesting met compost. De compostbemesting is voor onze gronden van zeer groot belang en heeft een grondverbeterende wer king. De structuur wordt door compost sterk verbeterd en het humusgehalte verhoogd. Het water wordt beter vastgehouden en dit is in de afgelopen zomer wel bijzon der duidelijk gebleken. Tevens is bekend, dat die gronden, welke reeds een compost-bemesting ontvingen, in veel verminderde mate last hebben van stuiven. Op verschillende proefvel den kwam sterk naar voren, van hoe groot belang een compostbemesting wel is. Gedurende de laatste jaren zijn diverse soorten compost op hun waarde onderzocht, en door verschillende potproe- ven is de werking hiervan vastgesteld. Bij deze onderzoekingen is duidelijk gebleken, dat stads- vuilbaggercompost van bui tengewoon goede kwaliteit is en vanzelfsprekend meer waarde heeft dan gewoon ge- composteerd huisvuil, waarin allerlei gevaarlijke bestand delen kunnen voorkomen. Het is een feit, dat naast kunstmest, de organische be mesting in geen geval mag worden vergeten. Kalk onder een dek stal mest of compost geeft prima resultaten. Wij staan aan het onderzoek nog maar aan het begin, maar zeker is het, dat nog duizen den H.A. kunnen worden ge nezen door een organische be mesting. Naar Rome. Naar wij vernemen zal ook de jeugdvereniging van Drunen bij de viering van het H. Jaar in Ro me vertegenwoordigd zijn. Drie jeugdleiders zullen name lijk de reis naar Rome onderne men. Nationaal Concours. De harmonie „De Eendracht" alhier besloot ter gelegenheid van haar 115-jarig bestaan op 14 en 18 Mei a.s. een groot nationaal concours te ge\ en voor harmo nieën en zangverenigingen. Oudersavond. In het patronaat werd Zondag een oudersavond gehouden. De ZeerEeiw. Heer Werner, dioce saan aalmoezenier van de manne lijke jeugd, sprak over de jeugd van 14 tot 17 jaar. Spr. gaf een uiteenzetting over jeugdvorming. waarna de ZeerEerw. Heer Pas toor en kapelaan Holleriberg de ouders aanspoorden hun jongens lid te laten worden van de Gilde. Daarna werd een mooie film ver toond, die bij de aanwezigen in de smaak viel, evenals de onver wachte tractatie. Het was een mooie en leerzame avond. Kruisbooggezelschap Rozenknopje In het café H. Boorn wordt een nederlaagtournooi gehouden van het Rozenknopje. Nieuwkuijk was de eerste gast. Met drie viertallen werd door beide verenigingen deelgenomen met de volgende uit slag Rozenknopje A 69 pt.—Nieuw kuijk A 77 pt. Rozenknopje B 70 pt.—Nieuw kuijk B 73 pt. Rozenknopje C 56 pt.—Nieuw kuijk C 58 pt. Voor de beker behaalde Nieuw- kuiik 59 punten. Personeel A J. v. Beijnen 23 nt., A. Sainuels 23 pt., W. van Engelen 23 pt., Th. v. Son 22 pt. VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN door EARL DERR BIGGERS. 13) „Ja, nietwaar gaf zij toe. „Wat wilt u voor dessert Er zijn twee soorten taart ap peltaart en de andere, die op is. Doe een keus". „Heb ik al gedaan", ant woordde hij. „Ik neem de taart die op is". Hij vroeg de rekening. „Als ik nu uw diner betalen mag „Volstrekt niet", protesteer de zij. „Maar denk eens, hoe mijn ruidvlees een aanval deed op u". „Denk daar niet meer aan. Ik heb een onkostenrekening. Als u nog iets zegt, betaal ik voor u". Zonder notitie te nemen van het vaatje met tanden stokers, dat de vriendelijke kassier hem gastvrij aanbood, volgde Bob Eden haar naar buiten. De avond was geval len; het trottoir was verlaten. Op de loze gevel van een lang laag gebouw met wanden van gegolfd ijzer, maakte een schraal rijtje electrische lich ten bekend, dat er wat te doen was. „Waarheen vroeg Bob. Naar de bioscoop „Hemel, neen. Ik herinner me deze. Die kostte me tien jaar van mijn jonge leven. Personeel B M. v. Son 22 pt. Zaterdag komt Rozenjacht, ge vestigd in café A. v. Vugt alhier. Het zal er spannen. Vlijm. Boys 1—Nooit Gedacht 1. Zondag komt Nooit Gedacht uit Geffen naar Vlijmen om de strijd aan te binden tegen de Boys. In Geffen werd met flinke cijfers gewonnen en dit kan Zon- dog zeker, mits het niet te licht wordt opgenomen, want juist bij zulke wedstrijden komen er ver rassingen. Boys, denkt nog eens aan het kleine kansje, want Ros malen heeft Zondag verloren en Oss kan bij het zware uitpro- gramma nog best enkele punten verliezen. Dus, doet Zondag allen uw best. Vlijmen 3 speelt uit tegen de Zwaluw 4. Uitvoering Utile Dulci. De toneelvereniging Utile Dul ci geeft Zondag 12. Maandag 13 en Dinsdag 14 Febr. haar tweede winteruitvoering in het patronaat. Opgevoerd zal worden het sensa tioneel blijspel in drie bedrijven Moord in de Sacristie door Vin cent Fallona. Regie J. Nicols. Zondag wordt de uitvoering gegeven voor het publiek en bei de volnende dagen voor dona teurs. Dit stuk aan te bevelen is overbodig, want iedereen weet wat Utile Dulci steeds presen teert en ook wordt rekening ge houden met de vooruitgang op toneelgebied in Vlijmen. Vele goede verenigingen komen steeds naar Vlijmen met mooie stukken en ook de eigen drie verenigingen gaan steeds vooruit. Er staat ze ker weer een mooie avond te wachten. Postduivenver. „De Zwaluw". Zaterdagavond 7 uur maand vergadering in café B. Oremans. Alle leden worden zeker op deze vergadering verwacht, waar rin gen kunnen worden afgehaald en mededeling wordt gedaan van de punten welke behandeld zijn op de bestuursvergadering van de combinatie VlijmenDrunen. Bdangjstclling. Mej. v. Esdonk had op de Vlij- mense tentoonstelling een duif met een snavel ingezonden, plus een mooie ereprijs een en ander had daar veel belangstelling. Ook thans komen nog vele liefhebbers Vertel me liever, wat u hier komt doen. De mensen stel len in mij ook vertrouwen. Vreemdeling, u hoort hier niet thuis". „Neen, ik vrees van niet", erkende Eden. „Het is 'n ver warde geschiedenis, op een goede dag krijgt u die wel eens te horen. Op het ogen blik ben ik op zoek naar de redacteur van de „Eldorado Times". Ik heb een brief voor hem in mijn zak". „Will Holley „Ja. Kent u hem „Iedereen kent hem. Ga maar mee. Hij moet nu op het bureau zijn". Zij gingen de straat af. Bob Eden was zich prettig bewust van het slanke figuurtje dat naast hem liep. Hij had nooit tevoren een meisje ontmoet, dat zo bescheiden vertrouwe lijk was, zo vol leven en zo onbevreesd. Die woestijnste den waren toch heerlijk. Er brandde licht op het dag bladbureau en een tengere gestalte zat er gebogen over een schrijfmachine. Toen zij binnentraden, stond Will Hol- lev op en hij deed een groen scherm voor zijn ogen. Hij was een lange, magere man van vijf en dertig iaar onge veer, met vroeg grijs haar en ernstige ogen. „Zo, Paula", zei hij. „Zo, Will. Zie eens wat ik gevonden heb in de Oase". Holley glimlachte. „Jij moest hem vinden", zei hij. „Jij bent de enige, die in Eldorado iets, dat de moeite waar is, vinden kunt. Mijn jongen, ik weet niet, wie je bent, maar loop weg vóór de woestijn je te pakken krijgt". van de omliggende plaatsen om deze duif te bezichtigen, 'n Mooie reclame. Pr opaga n da-avon'd. Vrijdag 10 Febr. a.s. zal in de zaal van Het Wapen van Am sterdam een propaganda-avond gegeven worden vanwege de A.N.W.B., die voor iedereen vrij toegankelijk is. Door een speciale A.N.W.B.-film en een uitgebreide tentoonstelling zal doel en werk wijze uiteengezet worden. Jaarvergadering St. Blasius. Onder voorzitterschap van de Hoofdman A. v. Bladel werd in Hotel Central de jaarvergadering van het gilde St. Blasius gehou den. Na het openingswoord door de Hoofdman werden de notulen en de ingekomen stukken afge werkt. De secretaris, de heei Jo v. Laarhoven, bracht het jaarver slag uit, waarin de besluiten en de behaalde successen op de con coursen in het afgelopen seizoen werden vermeld. Ter versterking der financiën werd besloten bin nenkort een verloting te organise- en. De heer W. v. Wijk werd met algemene stemmen als nieuw lid aangenomen. Het erelid dhr. Schmiehausen besprak de culturele opbloei van het gilde en het belang dat daarin ligt voor ons stadje. De heer v. d. Mortel uitVught zal uitgenodigd worden zijn inte ressante lezing over het gildewe- zen ook in Heusden te houden en wel in Maart a.s. Benoeming. Enige tijd geleden meldden wij dat onze dorpsgenoot de heer C. A. de Bie was geslaagd voor het diploma controleur ener Fok- en Controlevereriiging, thans is hij als zodanig per 1 Febr. in vaste dienst benoemd bij de Fok- en Controlevereniqing voor Sprang- Capelle e.o. „De Vooruitgang" te dezer plaatse. Heropening. Zaterdag j.l. heropende de heer A. du Pont-Meijers alhier zijn ge heel in mahoniehout uitgevoerde en naar de eisen des tijds inqe- richte sigarenzaak. Als ontwer per en maker heeft de heer du Pont zijn beperkte ruimte op de meest efficiënte wijze weten te be- „Ik heb een brief voor u, meneer Holley", zei Eden. Hij nam hem uit zijn zak. „Van een oude vriend van u Harry Fladgate". „Harry Fladgate", herhaal de Holley zacht. Hij las de brief door. „Een stem uit het verleden", zei hij. „Als jon gens waren we samen aan de oude Sun in New-York. Ach wat een blad was datHij zweeg even en staarde de donkere woestijn in. „Harry zegt, dat u hier voor zaken komt", voegde hij er nog bij. „Ja", zei Eden. „Daar vertel ik u later wel eens over. Nu wilde ik graag een auto hu ren om me naar de ranch van Madden te brengen. „Wilt u P. J. zelf ontmoe ten „Ja, zo gauw mogelijk. Hij is hier, nietwaar Holley knikte. Ja, men zegt het. Maar ik heb hem nog niet gezien. Het gerucht gaat dat hij met een auto uit Barstow is gekomen. Deze jonge dame kan u meer over hem vertel len dan ik. Zeg, hebben jullie elkaar ontmoet, of maak je alleen maar samen een wan deling in de maneschijn „Kijk, dat zit zoglim lachte Eden, Juffrouw eh liet een lapje rundvlees van me ontsnappen in de Oase. Het was natuurlijk en fout maar ze heeft erg haar best gedaan. Maar, wat na men en zo betreft „Dat merk ik", zei Holley. „Juffrouw Paula Wendell, mag ik u voorstellen aan me neer Bob Eden. Laten we ons étiquetteboek niet vergeten, al zijn we ook in de tuin van de duivel". nutten. en 't tot een prachtig har monisch geheel kunnen brengen. De belangstelling, zowel van zijn zakenrelaties als van middenstand en vrienden was groot, terwijl 'n twintigtal mooie bloemstukken aan deze heropening een bijzon der feestelijk karakter gaven. Ontslagname. De heren M. v. Dongen en K. Dit zal Zondag 12 Februari de leuze ziin van onze Kajotters van Kaatsheuvel, want dan zullen zij de dag herdenken, waarop voor vijf jaar de huidige K.A.J.- beweging werd opgericht. Het was 12 Februari 1945, dat op initiatief van pastoor Klijn en enige oud-J.W.ers, de oprichting van deze jonge Arbeidersbewe ging tot stand kwam. Dit alles ging echter niet zonder moeilijk heden gepaard, want hun vereni gingsgebouw had door de oorlog dusdanig geleden, dat men voor lopig geen vaste verblijfplaats had. Zo kon het gebeuren dat de eerste vergaderingen dan in de St. Bernardusschool en dan weer in de Mariaschool werden gehou den. Ook de zaal var de Bond en het Patronaat moesten zich voor deze jonge mannen nogal eens lenen. Ondanks alle primitieve mid delen die ons ten dienste ston den, wist men toch het enthou siasme onder de jongens dusda nig op te voeren, dat dit reeds in September van het eerste jaar kon leiden tot een propaganda- avond in de zaal van de heer J. van Dun en van toen af nam onze K.A.J. een voorname plaats in bij de bevolkng van Kaatsheu vel, welke zij in de afgelopen vijf jaren zeker niet verloren heb ben, getuige de medeleving van de bevolk'no bii de vo'^rhUlervV acties, die in de afgelopen vijf jaar door onze Kajotters werden ondernomen en welke altijd tot een succes leidden. Wij noemen hier o.a. de verschillende St. Ni- colaasfeesten voor onze arbei derskinderen en onze bioscoop actie, welke de algehele sym pathie van de bevolking van Kaatsheuvel had. Wal betreft de vorming, daar over zou veel te schrijven zijn, maar het zij voldoende wanneer we zeggen, dat we momenteel „Dank u wel", zei Eden. Niemand heeft me ooit groter dienst bewezen. Nu we aan elkaar voorgesteld zijn, Juf frouw Wendell, en ik einde lijk tegen u spreken mag, moet u me eens vertellen kent u meneer Madden „Niet bepaald", antwoordde zij. „Het is nederige mensen niet gegeven de grote Mad den te kennen. Maar verschei dene jaren geleden heeft mijn maatschappij opnamen ge daan op zijn ranch hij heeft een mooi huis en een schat van een patio Onlangs hebben we een stuk gekre gen, dat eenvoudig schreeuw de om de patio van Madden. Ik heb hem schriftelijk ver lof gevraagd van zijn huis ge bruik te mogen maken en hij antwoordde vanuit San Fran cisco, dat hij hierheen kwam en graag aan ons verzoek wilde voldoen. Zijn brief was werkelijk heel vriendelijk". Het meisje zat op de rand van Holley's tafeltje. Ik ben twee dagen geleden in Eldo rado gekomen en dadelijk naar Madden gereden. En wat er toen gebeurde, was nogal raar. Wilt u het horen?" „Ik, zeker", stelde Bob haar gerust. „Het hek was open en ik reed het erf op. De lichten van mijn wagen schenen plot seling op de schuurdeur, en ik zag een gebogen oude man met een zwarte baard en een pak op zijn rug, blijkbaar een grondonderzoeker, zoals je nu en dan in de woestijn nog wel Binnenplaats van een Spaans huis, waarop alle ver trekken uitkomen. Vert. Bax hebben beiden hun ontslag genomen als bestuursleden van de R.K. Sportvereniging Right-Oh en als respectievelijk materialen- commissaris en jeugdleider dier vereniging. Geboorten over afgelopen week. Adrianus J M zv C C M Dir- ven-v d Pluijm. Wilhelmus F J zv W Riool-Bouwens. aaa. een accuraat bestuur hebben, dat geheel zelfstandig verschillende problemen tot een oplossing kan brengen. Naast dit bestuur kun nen we met trots vermelden dat we beschikken over een leiders- corps, dat onvermoeid de vor ming van de jonge arbeiders op z:ch h<*eft nenomen, welke verantwoordelijke taak zij met Gods hulp tot op de dag van heden met succes verrichtten en zij zullen met een onwrikbaar Godsvertrouwen verder blijven werken om de jonge arbeiders stand op een nog hoger niveau te brengen. Bovendien houdt zich een frisse pioniersgroep bezig met het practische werk in het fa- brieksm'lieu. Ondanks de veie moeilijkheden die zij bij dit werk hebben te trotseren, zijn zij er reeds verschillende keren in ge slaagd om fabrieksproblemen op te lossen. Is het daarom te verwonderen dat deze frisse, jonge en stoere beweging een voorname plaats inneemt in de harten van vele geestelijke en wereldlijke autori teiten en de gehele bevolking. Wij durven daarom met de hand op het hart te beweren, dat zowel geestelijke als wereldlijke autoriteiten bij hun werk voor het algemeen welzijn hier ter plaatse, terdege rekening houden met de belangen van onze arbeiders stand. Is daarom dit alles dan geen aanleiding om bij het eerste lus trum van deze actieve beweging, een grandioos feest te vieren Reeds verschillende weken hangt de feestsfeer in ons vere nigingsgebouw. Onze Kajotters zijn n.l. in samenwerking met haar zustervereniging, de V.K. A.J., bezig hun feestvreugde te uiten in de repetities van een groots opgezette revue, welke ter gelegenheid van dit feest zaï worden opgevoerd. eens tegen komt. De uitdruk king van zijn gezicht joeg me schrik aan. Hij stond daar als een opgejaagd konijn in het licht en schoot toen weg. Ik klopte aan de huisdeur. Het duurde lang en toen kwam er eindelijk een man, die er bleek en opgewonden uitzag. Hij zei, dat hij, Thorn, de se cretaris was. Ik geef er mijn woord op Will heeft het al gehoord dat hij over zijn hele lichaam beefde. Ik ver telde hem waarom ik bij Mad den kwam en hij was erg on beleefd. Hij zei, dat ik de grote P. J. beslist niet spre ken kon. „Kom over een week terug", zei hij telkens. Ik praatte en pleitte en hij gooide de deur voor mijn neus dicht". „U kon Madden dus niet spreken", herhaalde Bob langzaam. „Anders nog iets „Niet veel. Ik reed naar de stad terug. Een eindje op de weg vielen mijn lichten weer op de kleine oude grondon derzoeker. Maar toen ik kwam waar ik dacht dat hij zijn moest, was hij spoorloos verdwenen. Ik heb niet naar hem gezocht alleen maar gas gegeven. Mijn liefde voor de woestijn is niet heel groot als het donker is". Bob Eden nam een cigaret te. „Ik ben u zeer verplicht", zei hij. „Meneer Hollev. ik moet nu dadelijk naar Mad den. Als u mij een garage wij zen wilt „Dat wil ik niet", antwoord de Holley. „Een oud wagentje, dat luistert naar de naam van Horatius Greeley behoort bij toeval tot mijn bezittingen en daarmee rijd ik er u heen". (Wordt vervolgd). Op Vrijdag 10 Febr., 's avonds om half acht, loopt deze revue voor alle jeugdorganisaties, waar na op Zondag 12 Febr., de feest dag zelf. de première volgt voor onze ouders en genodigden. Aan deze première op Zondag 12 Fe bruari zal voorafgaan een solem nele Hoogmis om 10 uur in de dekenale kerk van St. Jan, opge dragen en geassisteerd door de aalmoezeniers, en waarbij 't koor de H. Mis van Cuijpers zal uit voeren. Deze H. Mis zal aan Gód worden opgedragen uit dank baarheid voor de vele genaden, waarmede onze beweging werd overvloeid. Na deze Hoogmis zullen Bestuur en Leiders, in aan wezigheid van alle Kajotters re cipiëren van 12 tot 13 uur in de R.K. Gildenbond. Tot slot van dit grandioze feest wordt op 13, 14 en 15 Februari de revue op gevoerd voor al de leden van de K.A.B., die hiervoor a.s. Zater dag plaatsen kunnen reserveren 0.10, in de R.K. Gildenbond en wel 's middags van 3 tot 5 uur en 's avonds van half 8 tot 9 uur. Let op I Niemand komt zonder plaatsbewijzen in de zaal. Bevolking van Kaatsheuvel Door dit groots opgezette feest hopen we nog meer uw vertrou wen te winnen, om het werk. ook voor Uw jongens, te vergemakke lijken, opdat we straks, wanneer we ons tweede lustrum vieren, kunnen en zullen zeggen„Wij hebben, ook door toedoen van U, ouders, veel bereikt in het belang van onze arbeidersstand. Moge Gods zegen rusten op dit schone maar moeilijke werk. K. B. Statiedag Harmonie St. Jan. Zaterdag j.l. hield de harmonie St. Jan wederom haar jaarlijkse slatiedag. Bij de traditionele rond wandeling werd op de gebruike lijke wijze een serenade gebracht bij haar 3 ereleden, n.l. de heren P. Robben, G. v. Boxtel en G. Damen. Na deze prettige, doch vermoeiende mars kwam het ei genlijke feestgedeelte van de dag, doorgebracht met kaarten en na tuurlijk eten en musiceren. Vooral dit laatste had de algehele be langstelling. Er was n.l. een sex- tettenconcours uitgeschreven, nu aeorganiseerd onder de leden zelf. Door een vijftal sextetten werden nu enkele nummers a vue ge speeld. F.en jury beoordeelde het „kunnen" van de deelnemers en nadat ie prijzen bekend gemaakt waren, reikte de voorzitter met een toepasselijk woord de prijzen uit. door velen der aanwezigen op gulle wijze beschikbaar ge-, steld. Er waren ook geldprijzen beschikbaar gesteld en deze wer den door de winnaars als blijk van clubliefde in de kas der har monie gestort. Het bestuur van St. Jan mag dus op een geslaagde statiedag terugzien, tot volle tevredenheid der leden. Een prachtige prestatie. Zeven weken geleden werd eer. actie op touw gezet om enkeie Berndijkse soldaten, die in Indo nesië vertoeven, bij hun thuis komst een waardevol cadeau aan te bieden. Hiervoor zou nodig zijn het niet geringe bedrag van min stens 500.—. De initiatiefne mers raamden minstens 15 we ken voor het bijeen krijgen van dit bedrag. Het resultaat is echter verrassend geworden. Nu, dus reeds na zeven weken, is het be drag van 500.— reeds over schreden, wat dus wel een uit zonderlijke prestatie genoemd mag worden, en waaruit wel terdege blijkt dat Berndijk zijn plicht te genover deze jongens ten volle begrijpt. Deze jongens, t.w. L. Zwaans, Nico Glaudemans en A. Klis kun- uen dus op een waardevol cadeau rekenen. Berndijk heeft de regel „Leef mee met onze jongens over zee" niet onbeantwoord gelaten. Langzaam maar zeker. Reeds is men begonnen met de aanleg van de electriciteitsleidin- gen binnenshuis, zodat het begin reeds is gemaakt en St. Joachims- moer binnen enkele maanden van deze zo onontbeerlijke verlichting zal zijn voorzien. Onze klokken. Ook onze klokken zullen zeer binnenkort arriveren, daar reeds bericht is ontvangen, dat deze zijn goedgekeurd. AAN THEE GEEN GEBREK. Naar aanleiding van de geruch ten, die zich in de afgelopen week hebben verspreid, dat de thee- invoer in de naaste toekomst zou worden stopgezet als gevolg van een tekort aan buitenlandse be taalmiddelen, vernemen wij uit kringen van de thee-importeurs en fabrieken, dat een schaarste aan thee in de naaste toekomst niet te verwachten is. Het zal zelfs mogelijk zijn de door rantsoenverlaging afgedwon gen vermindering van het koffie- gebruik op te vangen, door een consumptie vermeerdering van thee

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2