DE LHNGSTRMI HEUVEL DRUNEN ELSHOUT HAARSTEEG SPRANG CAPELLE WASPIK Reportage Onder oons gezeed. Kees Europees Kampioen AGENDA. 6 L)E ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 10 FEBRUARI 1950 GRASLINNEN, 150 cn 190 breed HANDDOEKEN, THEEDOEKEN, ZAKDOEKEN, LINGERIEKATOEN bij KIEBOOM gewest Zuid-West van de Ne derlandse Biljartbond sprak een enkel woord. Hij wenste Kees de Ruijter geluk met het kampioenschap 47/2. Na de beloften van Amsterdam en Helmond was in St. Etienne het succes gekomen. Namens het bestuur van de Nederl. Biljartbond nodigde hij het gemeentebestuur en anderen uit voor de huldiging op Don derdagavond. Namens de jongste sport vereniging, de wielerclub „Leonora" sprak de heer Brouwer een woord van ge lukwens en bood bloemen aan. Tenslotte was het woord aan de kampioen zelf. Het kampioenschap, zei hij, hoor de weer tot het verleden. Hij had de titel willen halen en was er in geslaagd. Hij had op het standpunt gestaan dat je door nederlagen groter moest worden en had nu revanche genomen. De schrik sloeg de Neder landers om het hart toen ze in St. Etienne aankwamen. Er was geen commissie van ontvangst, zoals dat in Neder land gebruikelijk was en het had een uur geduurd eer ze iemand van de Franse Bil jartbond hadden gevonden. Later was het toch meegeval len. Hulde bracht Kees de Ruijter aan de Nederlandse legatie, officials en sport journalisten. Zij hadden hem geholpen het kampioenschap te behalen en daardoor mee de kleuren van de Nederland se vlag hoog gehouden. Hij dankte ook voor de ont vangst in Waalwijk en hoopte nog lang de kleuren van de Nederlandse Biljartbond en van het vaderland hoog te houden. De huldiging van Kees de Ruijter en het interview met Kees de Ruijter en Frans Slaats zal worden uitgezonden over de P.C.J. Maandag 13 Februari a.s.: van half 3 tot 3 uur op de 16 19 en 49 meter, van half 9 tot 9 uu op de 25, 31 en 49 meter. Na de woorden van de kam pioen toonde het gemeente bestuur van Waalwijk zich weer de royale gastheer en bleven de genodigden nog een tijdje bijeen. Velen maakten van de gelegenheid gebruik om Kees de Ruijter persoon lijk geluk te wensen. En de P.C.J. nam de kans waar om twee kampioenen voor de mi crofoon te halen om elk op zijn gebied iets te vragen. Frans Slaats gaf zijn kijk op de wielersport van vandaag en Kees de Ruijter vertelde dat zijn zwaarste partij die tegen de Belg Vervest was geweest. Hij meende dat deze biljarter binnen enkele jaren tot de grootsten zou horen. Ondertussen hadden de be langstellenden op het Raad huisplein het verloop van de huldiging door de luidspre kers kunnen horen. Velen hadden dan ook al die tijd geduldig staan wachten en toen Kees eindelijk buiten kwam werd hij weer met ge juich ontvangen. Voor zijn huis had zich ook weer een groot aantal mensen verza meld en toen de kampioen weer met begeleiding van de harmonie voor zijn huis aan gekomen was, werd hij nog eens in het openbaar hartelijk toegejuicht. Toen kon hij dan eindelijk thuis zijn, waar alles feestelijk versierd was,'terwijl de buren natuurlijk ook allemaal vlag den. Tot laat bleef het daar binnen gezellig, maar op straat keerde langzamerhand de rust terug. Maar iedereen kon zien waar het feest was, want met lichtende letters stond het boven het raam Kees de Ruijter. 't Was een prachtige avond, een stijlvolle huldiging in elk opzicht. Oudersavond. Het jonqcnsg'lde alhier heeft dezer dagen een zeer geslaagde oudersavond gegeven. Aanwezig was kap. Simons, de leden van het grocpscemité en nagenoeg alle ouders. Na de gebruikelijke opening richtte de aalmoezenier, kap. van Erp, een hartelijk welkomstwoord tot de aanwezigen, waarbij hij vroeg de jeugdbeweging ais zoda nig steeds te blijven steunen, zo- nis men dit in hc' afgelopen jaar heeft gedaan. Spr. bracht in d:l welkomstwoord ook dank aan de leiders van het jongensgildc voor het vele werk, voor de jeugd ver richt. Door de jongens werd op ver dienstelijkc wijze opgevoerd een toneelspel „Het DoodscI van To ny". Dit stuk met een goede en leerzame inhoud viel bij het pu bliek zeer in de smaak. Tussen dc bedrijven door zon gen de leden onder leiding van vaandrig v. d. Putten verschil lende gildeliederen. Het was een zeer geslaagde oudersavond. Lezing Tuinbouwvereniging. Voor de Tuinbouwvereniging alhier zal de hoofdassistent van de rijkslandbouwconsulent de hr. H. Bakker, een lezing houden over fruitteelt. Aanvang van de lezing 7 uur in café P. van Son naast de veiling. Brandwtercursus. Dezer dagen werd de 17e en laatste les gegeven in het kader van de brandweercursus aan de leden van de vrijwillige brand weer alhier. Oo deze laatste les- avond gaven Burgemeester Snels en wethouder v. Sprang acte de presence en ze konden niet na laten enkele waarderende woor den tot de brandweermannen te richten voor dc grote aandacht en interesse waarmede men deze cur sus gevolgd heeft. Als blijk van waardering werd aan de lesgever de heer Kropman, een fraaie si garettenkoker aangeboden en aan diens vrouw een prachtige fruit mand. Op een nader te bepalen da tum zal nog een examen worden afocnomen en deze cursus offici eel worden gesloten. Concert. In het kader van de uitwisse- iingsconcerten door de zangvere nigingen „Cantabile" uit Drunen pn ..Irene" uit Dongen, zal „Ire ne" op Zondag 12 Februari ir. Drunen concerteren. Dit concert zal gegeven worden in de zaal ven café Th. Elshout. Het Dongense koor „Irene is 80 man sterk en staat onder lei ding van de Dongense musicus de heer v. d. Nieuwenhuizen. ..Irene", welkom in Drunen, wij zien dit concert met grote belang stelling tegemoet. Onze jongens in Indic. Naar wij vernemen, zijn nog 29 jongens uit de pa'ochie Sint f «mbertus in Indonesië. Katholiek Thuisfront gaat momenteel nog onvermoeid met. haar werk door. Dezer dagen is het contactblad voor de maand Februari in druk reqaan. Bij het secretariaat van Thuisfront zijn voor het verzen den van pakjes naar Indonesië nog steeds verzendblikken ver krijgbaar. Secretaresse is Mej. Annie IJpelaar, Grotestraat. Jaarvergadering R.K.J.B. De R.K.J.B. afd. Drunen hield Dinsdagavond haar jaarvergade ring. Nagenoeg alle leden waren present, terwijl tevens aanwezig waren de geestelijke adviseur ka pelaan Simons en de technische adviseur de heer Kamp, alsmede de directeur der Coöp. Zuivelfa briek alhier, de beer M. v. Hul- tcn, die de jonge boeren een en ander kwam vertellen over de stalwcdstrijd. De secretaris de heer J. Jchoel bracht hot jaarve slag en het fi- nanciëel verslag uit. Het ledental bedroeg op 31 Dec. '48 103 en 7 donateurs; 8 leden moesten in het afgelopen jaar de vereniging verlaten wegens het bereiken van de leeftijdsgrens. Het verslag herdacht de heer Godefr. Pijnen burg, een donateur die door de dood aan de vereniging ontviel. Twee nieuwe leden traden toe, zodat de vereniging thans 97 le den telt en 7 donateurs. Er wer den 7 bestuurs- en 6 ledenverga deringen gehoude*. Vijf leden keerden in 1949 behouden uit In donesië terug, terwijl thans nog 8 leden hun zware plicht in de tro pen vervullen. Excursie. In het afgelopen jaar werd een excursie gemaakt naar de groots opgezette landbouwten toonstelling in Eindhoven. Proefvelden werden gehouden met Engels raygras. In 1949 werd een gèwassen- wedstrijd georganiseerd met voe derbieten. welve ondanks de dro ge zomer zeer gecd geslaagd is. Een van de 18 deelnemers had zelfs een opbrengst van I2U.000 kg. per H.A. De R.K.J.B. hielp in het afge lopen jaar waar nodig was. Cu-susscn. Op het gebied van cursussen heeft nier. een druk jaar achter de rug. Het tweede jaar van de tuinbouwcursus is in vol le gang. Een cursus bedrijfsleer is in het afgelopen jaar beëindigd en heeft goede resultaten geboekt. Ook is een cursus vecverloskun- de aan de gang. Enkele leden vol- gen de moeilijke lessen van de boeren leergangen, waarvan er in 1949 drie slaagden. n.I. M. v. d. Hoven. C. Verhoeven en Fr. van Wezel. Twee leden volgen de vormingscursus te Nicuwkuijk. Verder geeft de geest, adviseur een sociale cursus, waaraan ook praatavonden verbonden zijn. In het afgelopen jaar werd ook een spaarkas opgericht, terwijl tevens een fonds werd gesticht om een jongen dit jaar namens de R.K.J.B. naar Rome af te vaar digen. Ook op sportgebied trad Dru nen op de voorgrond. Men sloeg op de sportdagen een schitterend figuur, terwijl men zelf een kring sportdag organiseerde. Ook op het gebied van het to neel bleef Drunen niet achter; de R.K.J.B. qaf enkele geslaagde to neelavonden. Het jaarverslag van de R.K.J.B, getuigt van een actieve vereni ging Het financiëel verslag had ook de goedkeuring van alle leden. In ve-band met de te houden stalwedstrijd sprak op deze avond de heer M. v. Huiten, directeur der Coöo. Zuivelfabriek alhier, over de hvoiëne bij het vee. Spr. had voor dit onde-werp een aan dachtig gehoor, terwijl de techni sche adviseur, de heer Kamp. het een en ander vertelde over de problemen van voederwinninq bii het houden van meer vee. Beide snrekers moesten na afloop van hun causerie noo verschillende vragen beantwoorden. De aftredende bestuursleden T. Tehoel en J. Vriihocven werden beiden herkozen. In de vacature van het uittredende lid de heer W. v. Delft werd gekozen Ant. Robben. Dc geest, adviseur sprak ook nog een algemeen opwekkend woord. Tijdens de rondvraag werden nog verschillende aangelegenhe den besproken, terwijl men tot 't besluit kwam een proefveld aan te leggen voor tuinbouwgewasscn. Hierna sloot men deze zeer ge animeerde vergadering, waarin tal van besluiten van interne aard waren genomen en die getuigenis heeft afgelegd van de .activiteit die er leeft onder het bestuur en de leden. Jaarverg. Kerkelijke Fanfare. De Kerkelijke Fanfare Eendracht maakt Macht alhier hield haar jaarvergadering in café H. van Hoorn. De secretaris dhr. P. Jansen, die deze vergadering leidde we gens ziekte van de voorzitter, dhr. v. d. Bwnk, gaf in zijn jaarver slag een duidelijk overzicht van de werkzaamheden en de activi teit der vereniging. Het financieel jaarverslag van dhr. P. v. Hulten werd mede onder dank aan de heren Fr. v. Venrooij en H. Lom- mers, leden der controle-commis sie, goedgekeurd. De kas sloot met een batig saldo. De aftredende bestuursleden P. Jansen. H. Jehoel en M. van Stip hout werden bij acclamatie her kozen. De vacature H. v. Herpt werd aangevuld -met de heer G. Kuipers, nadat de heer C. van Sluisveld na de eerste vrije stem ming uitdrukkelijk verklaard had geen bestuursfunctie te aanvaar den. Over de deelname aan het con cours te Nieuwkuijk op 14 Mei was men het in beginsel gauw eens, hoewel men wel tegen het groot aantal repetities opzag. De directeur zou het verder dan eens bekijken. Ook werden de leden aange spoord om deel te nemen aan het solistenconcours dat waarschijn lijk half-vasten door de Bond v. Harmonieën zal worden georga niseerd. Bij de rondvraag informeerde 't lid W. Klerks of er al gesproken was over een nieuwe trom en werd door dhr. W. v. d. Geld nog eens gewezen op de treurige toestand van het vaandel- De Wigwam. Door de leerlingen der R.K. Jongensschool alhier werd de eer ste prijs behaald van de K.R.O.- Missiewedstrijd. Binnenkort kan men dus de reportagewagen in Elshout verwachten tot het maken van een opname van de Wigwam. Biljarten. De Biljartvereniging De Vro lijke Poedelaars (D.V.P.) alhier was te gast bij haar zustervereni ging K.O.T. II te Heusden, ge vestigd in café A. Nooten. Onze club wist met 23 car. te winnen. De uitslag was als volgt: K.O.T.D.V.P.: L. v. Hoften-J. v. d. Wiel 17— 50 Gijswijt—M v Hulten 40— 50 C. TimmermansH. Tabbers 41—50 H. v. BeersC. v. Mook 5038 Schellekens-J. de Wolf 50- 38 C. SachtB. Lommers 5045 Totaal 248—271 Hoogste serie Harrie Tabbers, D.V.P. met 15 car. Hoogste serie Gijswijt K.O.T. met 12 car. Lezing. Voor de leden van de N.C.B. hield in café Achten Maandag avond een vertegenwoordiger van de Albatros Superfosfaat fabrie ken uit Utrecht een belangrijke lezing over het juiste gebruik van kunstmeststoffen, grondonderzoek cn bemestingsproeven. De bc- Daor hebben in de n oorlog cn vlak naoderhaand hee! wé bac-n- ijcs bcstaon, waor veul meensen 'n goei Lsontje aon hadden. Neem nou alleen mer de distri butie en die schaodedingescom- missie en nl die aander apperao- ten die zoal in omloop zijn ge wist. Langzaomerhaond zijn al die baontjes van de baon afgegaon. Mcr zo vlug es dé oonze Jaonus z'n baon kwijt was, de was toch wel 'n bietje erg. Jao Willem, 't zal wel we schilden in t gevuul of de ge den ene Zondag of den aandere op dezelfde plek onder uit sleet en mee oewen broekzui- der ergens terechte komt. Want den ene Zendag zitte dan op t ijs en den aandere Zondag zitte in 't waoter. Den enen Zondag volop wedstrijden mee unner. hoop volle op de been en Zon dags dao-cp den hond in de pot. 't Is aanders wel zund de de verlichting nog nie was aonge- lecd, aanders konnen we nou 's aovonds net es in Venetië gaon gondelen. Ik zie oe al zitten Wil lem, mee heel cew huishoauwen in zur.nen boot om 's aovonds onder 't licht van de lanteres op de waai van Kis Pulles rond te gondelen. Net zo ge zegt. De was wel iets vcor de vastenaovond, want die komt binnenkort ok wir in zwang. Ol de tic deurgao Nie beters ie wéten as van wel. Och, de ics altijd al t zelfde deuntje gewiest. Es ge mee dc kermis v;aogt naor dc Carnaval, dan vuult cr ginr.cn ene meens iets vcur. En dan staon ze bij hoog en bij laog te verkondigen dé 't een bende ies aieë raod van elf en dè de kasteleins gin meen sen zijn en van zo n redevoerin gen nog meer, die allemaol een cl of zeuven lang zijn en 't slot van 't liedje is dé 't wir krek eender dcu -gao es alle aander jaeren. Och Willem, daor mekeert ze ker veul aon, dé weet ik ok wel. En die kcinder 's aovonds zo mer zonder toezicht naor 't café te sturen, is er helemaol ueffe. De die kasteleins daor hard op tegen komen, kan ik best begrijpen, 't Lijkent de leste jaoren wel op 'n kaotersjacht. mer eigenlijk moe ten de aauw lui zo wijs van d'r eigen zijn en d'r keindër mee zul ke aovonden ofwel thuis haauwen ofwel zelf meenemen. We zegde daor Willem Waren de kaste leins nie zo bar scheutig Och. unne kastelein gift ze nou een- maol liever veur centen uit de fles es veur niks uit z'n knip- beurs. Eigenlek moet er n goeie saomenwerking zijn tussen alle maol die iets meede carnaval op hebben en mee 't begrijpen van malkanders moeilekheden groeit al 'n schon stuk gezonde saomen werking. Wé ik hier nou zeg, Willem, de ha'n de aauw Grie ken vroeger al uitgevonden. Jao, es er in oons durp zoveul Grie ken zijn es dè ze zeggen, dan... en es ze dan zo wijs zijn, dan... Mer onder oons gezeed geleuf ik dè wij hier mee de verkeerde Grieken zitten. Van dè soort dè meer belang hee bij wè „vnn de Kar-nao-valt" es mee de Carna val zelf. Mer nog eens Willem, dè blijft onder oons gezeed. Nou, tot unne volgende koe" HANNES Vlijmen, Februari-1950. langstelling voor deze voor onze boeren zo belangrijke avond was vanzelfsprekend groot. De spre ker zette op duidelijke wijze uit een hoe het door het steeds toe nemende tekort aan bouw- en grasland voor de boeren noodza kelijk is om door een doeltreffen de bemesting en bewerking van de grond de grootst mogelijke op brengst te verkrijgen. Aan de hand van enige films toonde hij aan hoe bij iedere grondsoort dc juiste bemesting van stalmest met kunstmest tesamen dat alles kan bevorderen. Dansavonden voor E.H.B.O. Om de E.H.B.O. vereniging in staat te stellen haar werk voort te zetten cn haar financiëel in staat te stellen het daarvoor be nodigde verbandmateriaal aan te schaffen, is door B. en W. op 't verzoek der vereniging om enkele dansavonden te organise ren, goedgunstig beschikt. Deze zullen worden gehouden op Za terdag 11 en Zondag 12 Februari in café Kolen. Aanvang telkens om half zes. Uitvoering. Voor een uitverkocht huis gaf Zondagavond het Dameskoor Le vensvreugd nogmaals een uitvoe ring van het drama in 4 bedrij ven „Haar Gouden Stem". De zangnummers werden onder leiding van de directeur de hee-- P. v. d. Schoot, zeer verdienste lijk uitgevoerd. Er werd wederom goed spel te zien gegeven en het gebodene viel bij het zeer talrijke publiek zeer in de smaak. De voorzitster Mej. Til Ach ten. dankte na afloop eenieder die aan het welslagen daarvan had medegewerkt. Biljarttournooi. Onder grote belangstelling van de zijde der biljartliefhebbers had Zaterdagavond in café v. d. Loo de sluiting van het nederlaag- tournooi plaats. Up deze laao.->- avond waren te gast Nooit Ge dacht uit Drunen en u. vu Heusden. i<a afloop werden door de voorzitter ac prijzen uitge reikt. De organisatie was goed en alles verliep vlot. Juliana kan met voldoening op tie viering van iiaar 25-jarig bestaan terugzien. A.R. Kiesvereniging. Onder leiding van haar voor zitter de heer C. H. van Caem kwam de A.R. Kiesvereniging al hier Woensdagavond in de zaal van de Chr. Volksbond in jaar vergadering bijeen. In zijn openingswoord wijdde de voorzitter woorden van nage dachtenis aan de Edelachtb. Heer A. D. van der Schans, oud-bur- meester van Andel, die j.l. Maan dag overleed. De heer van der Schans, die voor de A.R. Partij in de Prov. Staten van Noord- Brabant vele jaren zitting bad, was een invloedrijke figuur; voor al waren de waterschapsbelangen bij hem in vertrouwde handen. Na de behandeling van enkele ingekomen stukken, werden door de secretaris en de penningmees ter de jaarverslagen uitgebracht, waarvoor de functionarissen wer den dank gezegd. De aftredende bestuursleden werden met bijna algemene stemmen herkozen. De uitslag van de stemming voor de candidaatstelling van le den voor de Prov. Staten was als volgt: 1 J. Waverijn, Capelle; 2 D. A. van der Schans, Eethen; 3 G. Buiten, Eindhoven; 4 C. G. de Jong, Almkerk; 5 B. C. Koek koek, Dussen; 6. Dr. Ir. Voor hoeve,Eindhoven; 7 J. C. Wink, Wijk; 8 L. J. Vogelaar, Andel; 9 J. J. van Oord, Werkendam; 10 Dr. Ir. Bergmans, Eindhoven. A Tempo. De Chr. Mandolineclub A Tem po te Sprang-Capelle geeft bin nenkort onder leiding van haar directeur, de heer P. C. v. Iersel te Waalwijk, een uitvoering te 's-Gravenmoer. Burgerlijke Stand Sprang-Capelle over Januari 1950. Geboren Antonie Pieter zv P C van der Linde en A Quirijns Matthijs zv T v Campen en C v d Laar Ingrid Elina dv A Bais en F E Rikkert Sjoerd zv C van der Galiën en J Verduijn Helene Wilhelmina dv D P van Tilborgh en W H Schiedon Menno Joost zv J M de Haas en P E A A Schoenmakers Johanna Cor nelia dv J van der Schans en A Koenen Adriana Johanna dv A Hoefnagel en M J Verduin Antonia Maria dv A Hoefnagel en M J Verduin. Gehuwd J P de Rooij 27 j en J M Paans 26 j C van Beek 30 j en M E Bogers 25 j. Overleden D A de Bie 59 j ongeh W de Haas 46 j ongeh L Rosen- brand 2 mnd dv M C Rosen- brand en J van der Schans G C F 't Hooft 68 j echtg v A Zwart. Ingekomen: L J Kuiper van Beesd M v Ballegooijen van Beesd. Vertrokken: H v d Galiën naar Dantumadeel J C v d Have- de Valk en zoon naar Scherpe- nisse C Laribij naar 's-Herto- genbosch J M Paans naar Waspik Th Blom en gezin naar Loonopzand SAL Oer- lemans naar Waalwijk ME van Beek-Bogers naar Waalwijk MP Nieuwenhuizen naar Delft A Versteeg naar Waalwijk. Twee 40-jarige jubilarissen. Dinsdag was het voor een twee tal werknemers bij de fa. Kerst 6 Oerlemans een jubileumdag. Deze dag herdacht de heer M. van Peer Mzn. het feit, dat hij gedurende 40 jaar in de stoomschoenfabriek dezer firma als werkmeester in dienst was, terwijl de stanzer P. Priest ruim 40 jaar in hetzelfde bedrijf werkzaam is. In de na middag werden beide jubilarissen in het bijzijn van hun familie, de firmanten met echtgenoten en het fabrieks- en kantoorpersoneel, als mede de Edelachtbare Heer Bur gemeester A. Smit, door de oud ste firmant onder aanbieding van een cadeau op treffende wijze ge huldigd. Burgemeester Smit felici teerde in hartelijke bewoordinqen de beide jubilarissen en deelde mede, dat het H. M. Koningin Juliana behaagd had aan de werkmeester van Peer de ere-me- daille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau te ver lenen, welke onderscheidinq de ge decoreerde door Zijn Edelachtba re op de borst werd gespeld. Na mens het kantoor- en tabrieksper- soneel werden de jubilarissen on der aanbieding van een cadeau gehuldigd door de heer van Stok- kum. Voor de beide jubilarissen, die dit jubileum in de avonduren ten hunnen huize onder grote belang stelling vierden, is de dag van Dinsdag, waarop wij in een vol gend nummer iets uitvoeriger ho pen terug te komen, tot een onver getelijke geworden. Bezoek ter kennismaking. De bij de Ned. Herv. gemeente alhier beroepen predikant Ds. Steur te Ouddorp, bracht Woens dag met zijn echtgenote een be zoek aan deze gemeente. Na ken nismaking met leden van kerkbe stuur en kerkeraad, werden pas torie en kerkgebouw bezichtigd en ook een gedeelte dezer uitgestrekte gemeente per auto bezocht. In de avonduren ging Z.E. in een Dienst des Woords voor. Demonstratie. Maandag 13 dezer zal voor de afdeling Sprang-Capelle van de Bond van Ned. Plattelandsvrou wen een demonstratie van diep vriesgroente plaats hebben in de zaal van dhr. v. Dijk te Vrijhoe- ve-Capelle. Aanvang half acht. Alle plattelandsvrouwen en ie der die er belang in stelt, is wel kom. Posthuum onderscheiden. Soldaat J. C. van Erp, welke op 12 April 1949 te Padang voor het vaderland is gevallen, is post huum onderscheiden met de onder scheiding voor „Orde en Vrede" met de gespen 1947/48/49. Burgemeester Couwenberg reik te Zaterdag j.l. deze onderschei ding aan de nabestaanden van deze militair uit. Hondensport. Zaterdagavond werd in café Meeren alhier een vergadering gehouden om tot oprichting te ko men van een hondenclub. Na af loop van deze vergadering gaven zich ongeveer 10 personen als lid op. Als voorlopig leider bij de oefeningen werd gekozen de heer P. van Turnhout, Spoorstraat 40, bij wie men zich nog als lid voor deze vereniging kan aanmelden. Muziek. Zaterdagavond half 8 geeft de harmonie „Volksvlijt en Volks vermaak" een concert in de zaal van hotel van Iersel. Uit het programma blijkt, dat dit korps weer verschillende nieu we nummers heeft ingestudeerd. Naast de „Faust" van Gounod staan op het programma namelijk ook nog vermeld de wals „Ver smade Liefde" van P. Lincke en het bekende „In het land van de Indra" van deze zelfde compo nist. Ook zullen er twee solisten optreden, welke op het solisten concours te Hilvarenbeek een le prijs behaalden. Dit zijn de heren P. Heijmans en J. Kamp, beiden met saxophoon-alt. De overige deelnemers van de vereniging aan dit concours zullen wegens de stemming van de piano niet op treden. Ongetwijfeld zullen vele mu ziekliefhebbers Zondagavond dit concert gaan beluisteren. Bevolking. Het bevolkingscijfer dezer ge meente werd per 1 Januari 1950 vastgesteld op 3492. In de loop van de maand Januari is dit aan tal toegenomen met acht personen, zodat per 1 Febr. de 3500 werd bereikt. Verloren en gevonden voorwerpen Verloren een babynagelschaar- tje een lichtblauw kinderwant je met blauwe rand. Gevonden: een ongevoerde br. lederen handschoen (rechts) een schop met steel (panmodel) een zwart gebreid kinderwantje een bruin lederen portemonnaie met inhoud. Inlichtingen Postbureau Rijkspo litie Waspik op werkdagen tussen 11 en 12 uur. Kees, 't moment is toch gekomen Door jou o zo lang verbeid, Nu ge' ginds in St. Etienne Kampioen geworden zijn Kampioen van gans Europa met je vier en twintig jaar, Tussen al die grote sterren Daar in Frankrijk bij elkaar, 't Is voorwaar een prachtprestatie, want je spel was ideaal, Of, zoals de kenners zeiden Was 't in één woord magistraal Zelfs je grootste tegenstander Matador Piet v. d. Pol Hield 't zo je nu van leer trok Tegen jou niet langer vol. Waalwijk mag trots op je wezen, Want door jou spel met 't ivoor, Klonk de naam van ons klein stadje Al zo vaak de aether door. Kees, m'n hartelijkste gelukwens, Kerel, doorgaan, ongestoord Totdat eens de wereldtitel Jou als eigendom behoort H. v. Engelen Vrijdag 10 Febr. 8 u. verg. W.R.J. „Rossinant", (Hotel Ver wiel). /Saterdag 11 Febr. Verg. Scheidsrechters ver. (Thalia). Bridge-drive (Hotel Verwiel). Zaterdag 11, Zondag 12, Maan dag 13 Febr. t 19.30 u. Operette „De Landlo pers" (Patronaat Baardwijk). Dinsdag 14 Febr. i 8 u. Uitvoering Liedertafel (Musis Sacrum). Donderdag 16 Febr. 8 u. Max Croiset (Kunstkring - Musis Sacrum). Donderdag 16 Febr. 7.30 u. Ouderavond Gym. ver. Kunst en Kracht (R.K. Jongens school Baardwijk). Zaterdag 18, Zondag 19 (leden), Maandag 20 Febr. (publiek) 8 u. Een Vriend komt over, (D.V.S.V. in Gildenbond). Zaterdag 25 Febr. Verg. „Visscherslust" (Café v. Helvoirt). Donderdag 9 Maart 19.30 u. Passie-avond (Cister- ciënser College. Mariënkroon te Nieuwkuijk). K. A. J.-AGENDA. Afd. St. Jan Donderdag 16 Febr. a.s. 8 uur Ontspanningsavond. Afd. St. Clemens Dinsdag 14 Febr. a.s. 7.30 uur Pioniersbijeenkomst. Donderdag 16 Febr. a.s. 7.30 uur Ontspanningsavond. Aid. St. Antonius t Maandag 13 Febr. a.s. 7.30 uur Pioniersbijeenkomst. Donderdag 16 Febr. 7.30 uur en Vrijdag 17 Febr. 7.30 uur Jon gerenbijeenkomst. Plaatselijke afd. Vrijdag 17 Febr. a.s. 8 uur re petitie toneel K.A.B.-gebouw. i AAA Lustrum- viering. De Biljartvereniging „Altijd Raak" gevestigd bij P. N. Klijsen aan de Horst, gaat haar eerste lustrum herdenken. Ter viering van dit feit heeft „Altijd Raak" een jubileum-tournooi georgani seerd, waarvoor grote belangstel ling bestaat, want een 20-tal teams schreven op deze wedstrij den in. De voorzitter van het district De Langstraat van de N. B. B., de heer M. van Wanrooij, zal Zaterdag 11 Februari per soonlijk het tournooi openen, waarna een huldigingswedstrijd volgt tegen N.A.S. gevestigd in café L. van Berkel. Bij deze ope ning zijn de besturen van alle deelnemende verenigingen uitge nodigd. Er wordt gespeeld in twee klassen libre en voor elke klas is een prachtige beker beschik baar gesteld, terwijl twee medail les te winnen zijn voor de spelers met het hoogste gemiddelde. Als speeldagen zijn vastgesteld Zater dag, Zondag en Maandag. Na af loop van de wedstrijdpartijen be staat er gelegenheid tot barakken. De Toren. De maand Februari is wel druk bezet met de kunst op toneelge bied. De Kajotters vieren hun eer ste lustrumfeest en komen met hun feestrevue niet minder dan vijf avonden op de planken. De K.J.M.V.-ers werken enthousiast aan de vervolmaking van hun revue „Hallo, de Kets", waarvoor minstens drie avonden gereser veerd zijn en „De Toren" die in de maand Januari verstek liet gaan, omdat de K.R.O. de belang stelling van geheel Kaatsheuvel vroeg, zou zodoende weer in de knel komen, doch wat er ook ge beurt, thans gaat de bonte avond

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 6