DE L2NGSTBMT ELSHOUT VLIJMEN SPRANG-CAPELLE RAAMSDONKSVEER Leo Lorre helpen Ridder Radbout DE CHINESE PAPEGAAI 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 17 FEBRUARI 1950 FEUILLETON fcj Copyright Ramad Press Leo werd na de hartelijke omhelzin a geer actief, tcant tot elke prijs wilde hij herhalingen van de onverdiende lief kozingen oorkomen. Hij sprong op het podium en begon voor de microfoon vit te leggen, dat liij géén winnaar van een wereldvliegwedstrijd was, doch een doodgewone jongen, die met zijn vriend op weg was naar Ridder Radbout. He lachende gezichten van de omstanders betrokken, toen ze dit hoorden. Hadden \ze zich even vergist! Er werd niet meer gezongen of ge- juicht. De deftige heren van het ont vangstcomité betuigden hun spijt en gaven de politieagent opdracht de on verwachte gasten weer naar hun vlieg tuig te brengen. Gelukkig mochten ze wei benzine innemen en opgelucht wan delden Leo en Lorre met de politieman door een haag van boos kijkende en ook spottende mensen. lig hun toestel aangekomen liet Leo de dop van de vliegluigneus afschroeven en bestelde benzine. De mannen mopper den wat, omdat ze beweerden de kost bare brandstof wel beter te kunnen ge bruiken dan voor een paar avonturiers. Maar de agent zei. dat het een bevel was van hogerhand en Leo kreeg zijn benzine. Terwijl de tank gevuld werd, babbelde Leo nog icat. met de mannen en merkte dat ze zr. kwaad nog met waren. Maai ja, het was ook een hele teleurstelling als je dacht de winnaars van een vlieg- race om de wereld in te kunnen haten, die zich daarna ontpopten als doodge wone luchtreizigers die een noodlan ding moesten maken. „Doodgewone luchtreizigers zijn we an ders niet" protesteerde Leo en Lorre riep: „We zullen jullw direct '•ven een staaltje van onze vliegkunst talen zien. Let op!" (Wordt vervolgd 30 der netto-kosten, blijft voor rekening der gemeente. De toegezonden begroting voor 2 klassen landbouwhuishoudon- derwijs stelt de totale uitgaven voor een bepaald dienstjaar op 4975.— de totale inkomsten op 975. zodat de nettokosten 4000. bedragen, waarvan dus overeen komstig het vorenstaande 70 of 2800.ten laste van het Rijk komt, terwijl 30 of 1200. door deze gemeente blijft te be talen. Wijl deze gemeente tot op he den over niets meer dan gewoon lager onderwijs beschikt, moet ons inziens de hier geboden gele genheid worden aangegrepen. 8. Voorstel tot het verlenen van een hypothecair voorschot in gevolge de „Hypotheekregeling woningbouw gemeente Loon op Zand". Prae-advies H. van Best-van Woensel wenst met gebruikmaking van de finan cieringsregeling woningbouw 1948 een woning te bouwen en voor de financiering gebruik te maken van de in deze gemeente bestaande h ypotheekregeling. De stichtings-kosten van deze woning zijn te stellen op 14.276. Aanvraagster kan zelf dragen ruim 15 of 2.276.zodat er te financieren blijft door middel van een hypothecair voorschot 12.000.—. Wij stellen li voor om het ge vraagde hypothecaire voorschot te verlenen overeenkomstig de be palingen der „Hypotheekregeling woningbouw gemeente Loon op Zand", tegen een rente van 4 per jaar. 9. Voorstel tot vaststelling van de gemeentebegroting en de bij behorende bedrijfsbegrotingen v. het dienstjaar 1950. Prae-advies i Verwezen wordt naar het cen traal rapport der commissie van onderzoek en de memorie van antwoord van burgemeester en wethouders. (Deze komen in 't volgend no.) 10. Voorstel tot het bepalen van het bedrag, dat per leerling voor de openbare lagere scholen voor gewoon en voor voortgezet gewoon lager onderwijs in 1950 zal worden beschikbaar gesteld. Prae-advies t Na gepleegd overleg met de In specteur van het Lager Onderwijs in de Inspectie Waalwijk en met inachtneming van de door deze inspectie gegeven richtlijnen wordt voorgesteld de bedragen als volgt vast te stellen: a. voor het gewoon lager on derwijs op 23. b. voor het voortgezet ge woon lager onderwijs op 23. c. voor het voortgezet gewoon lager onderwijs, indien vak r, be doeld in art. 2 van de Lager On derwijswet 1920, onderwezen wordt 24. d. voor het voortgezet gewoon lager onderwijs,, indien vak v, be doeld in artikel 2 van de Lager Onderwijswet 1920, onderwezen wordt 23. e. voor het voortgezet gewoon lager onderwijs, indien zowel vak r als vak v, bedoeld in artikel 2 van meergenoemde wet, onderwe zen wordt 34. 11. Verzoek van de R.K. Meis jesschool „St. Gerlachus" te Loon op Zand, om ingevolge artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 de nodige gelden beschikbaar te wil len stellen voor de aanschaffing van leermiddelen voor lichamelijke oefeningen. De aanschaffingskosten zijn door voornoemde inspecteur be groot op 651.50. B. en W. stellen coor de ge vraagde medewerking te verlenen. 12. Verzoek van de bijzondere school met de Bijbel. Loonsedijk 103 te Kaatsheuvel, om ingevolge artikel 72 der Lager Onderwijs wet 1920 medewerking re verle nen tot het bouwen van 2 nieu we lesloklen en het aanbrengen van een aantal andere voozienin- gen. Prae-advies Blijkens schrijven van de Mi nister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen van 25 October 1949, M. 45.350. Afd. L.O., komt deze school voor op de urgentie- liist, waarop alle scholen zijn ge plaatst, die in 1950 zullen wor den gebouwd of verbouwd in ver band met de te geringe ruimte die zij bieden of de slechte toe stand waarin zij verkeren. Daar bij is voor de onderhavige school bepaald, dat de totale verbou- winqskosten maximaal zullen be dragen 27.000.—. De Inspecteur van het Lager Onderwijs in de inspectie Waal- w'jk deelde bij schrijven van 7 Fhr. 1950, nr. C. 164, mede, dat het schoolgebouw in alle opzich ten in een erbarmelijke toestand verkeert, zodat mede naar t des kundig oordeel van de bouwkun dig hoofdinspecteur van het La ger Onderwijs, die op 5 Jan. j.l. ter plaatse een onderzoek instel de, de gevraagde verbeteringen urgent zijn. Wijl deze in overleg met genoemde hoofdinspectie tot stand gekomen aanvrage de nor male aan het geven van Lager Onderwijs te stellen eisen niet overschrijdt, wordt door genoem de inspecteur geadviseerd tot me dewerking aan de gevraagde voorzieningen te besluiten. B. en W. stellen voor de ge vraagde medewerking te verlenen. 13. Verzoek van de „Stichting Vakschool voor Schoenmakers voor Kaatsheuvel, Loonopzand en Omstreken om te verklaren, dat de oprichting en instandhouding van een vakschool voor schoen makers voor deze gemeente wordt nodig geoordeeld. Prae-advies Blijkens het bovenvermeld ver zoek is bij akte van 14 Februari 1950. verleden ten overstaan van notaris van Baar alhier, gecreëerd de „Stichting Vakschool voor Schoenmakers voor Kaatsheuvel, Loonopzand en Omstreken", die zich ten doel stelt te Kaats heuvel een dag- en avondvak school voor schoenmakers op te richten en te exploiteren, tenein de het fabrieksmatig fabriceren von schoenen aan mannelijke leerlingen aan te leren. Het komt ons onnodig voor de wenselijkheid van vestiging ener zodanige school aan te tonen, wijl het verkrijgen daarvan ter plaatse bijna unaniem wordt nodig geoor deeld. In dit verband menen wij te mogen wijzen op het recente, door de raadscommissie tot on derzoek der gemeenterekening 1948 uitgebrachte rapport, waarin de oprichting ener vak- of nijver heidsschool in deze gemeente be pleit werd. Daarbij werd o.m. te recht gewezen op de vele bijdra gen, welke thans aan de buiten gemeenten terzake van Nijver heidsonderwijs verschuldigd zijn. De verwachting is alleszins ge grond, dat zulk een school ter plaatse bestaansrecht en -zeker heid zal hebben, nog temeer daar Sprang—Capelle, 's-Gravemoer, Udenfiout en Klein-Dongen krach tens hun ligging voor een goed deel op deze school zullen zijn georiënteerd, en mitsdien even eens een aantal leerlingen zullen opleveren. De school zal door genoemde Stichting, waarin vertegenwoor digers van alle in de gemeente ge vestigde werkgevers- en werkne mersorganisaties zitting hebben, worden geëxploiteerd. De plaatselijke schoenfabrikan ten, die de oprichting ten zeerste ambiëren, leveren daartoe een bij drage voor nagenoeg alle machi nes, welke nodig zijn. Ingevolge artikel 25 le lid van de Nijverheidsonderwijswet wordt de school in het genot gesteld van een subsidie uit 's Rijk kas, groot 70% der netto kosten, op voor waarde, dat dë raad der gemeente de oprichting en instandhouding heeft nodig geoordeeld en de Kroon deze heeft goedgekeurd. Ten laste der gemeente blijft VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN door EARL DERR BIGGERS. 15) „Het is hier alleen maar een woestijn, omdat niet veel lui de moeite hebben gedaan om te boren naar water. Op niet heel grote diepte heb je het. Sommigen moeten een paar honderd voet diep gaan Madden maar een goede der tig. Maar dat was het Mad- den-geluk. Hij is dicht bij het bed van een ondergrondse ri vier." Zij kwamen weer aan een afrastering; er boven uit wap perden geschilderde uithang borden en vlaggen, geel in 't maanlicht. „Vertel me nu niet, dat dit een onderafdeling is", zei Bob. Holley lachte. „Dadel City" kondigde hij aan. „Hier in Ca- lifornië is de onderverdeler altijd bij ons, net als de ar men. Dadel City, waar, als je alles gelooft wat er gezegd wordt, iedere dollar vertien voudigd zal worden. Er woont nog niemand maar wie weet Wij zijn een groeiende gemeenschap zie mijn vo rig hoofdartikel". De wagen hotste voort, nu en dan steigerend, maar Hol ley's handen hadden 't stuur stevig vast. Hier en daar strekte een Jo- 30 der netto-kosten, eventueel verminderd met de van buitenge meenten ontvangen bijdragen voor uit die gemeenten afkomstige leerlingen. Resumerende stellen B. en W. voor om te besluiten, dat de op richting en instandhouding der onderwerpelijke school wordt no dig geoordeeld. 14. Bouw van een muzieknis te Loonopzand en het aanschaffen van een muziekkiosk voor Kaats heuvel. Prac-advics Het zal de gemeenteraad be kend zijn, dat zowel Loonopzand als Kaatsheuvel niet in het bezit is van een gelegenheid, waar een behoorlijke muziekuitvoering in de openlucht kan worden gege ven. Wij achten dit een groot ge mis voor beide plaatsen, waar de muzikaliteit op een zeer hoog ni veau is gebracht. Het lijkt ons dan ook gewenst, om hierin zo spoedig mogelijk verandering te brengen. Voor Loonopzand hadden wij j gedacht, om aldaar op 't Oranje plein een muzieknis te bouwen, j waarmede niet alleen een goede gelegenheid wordt geschapen voor het geven van concerten, maar tevens een doelmatige afscheiding j van het plein kan worden verkre- j gen. Naar raming zullen de bouw kosten van de nis 25.000.— be dragen. in welk bedrag door een gevormd fonds van Loonopzands' Belang met 3800.— zal worden geparticipeerd. Voor Kaatsheuvel lijkt ons de aanschaffing van een uitneembare kiosk de meest geschikte oplos sing. Een muziektent van 7X/ m. diameter, geheel geconstrueerd uit aluminium, kost 9800. De constructie maakt het mo gelijk deze kiosk in een beperkte tijd op te stellen en kan in voor komende gevallen tegen betaling in bruikleen worden afgestaan. Gezien het belang dat voor de beide plaatsen aan het bezit van een goede gelegenheid om te mu siceren is verbonden, stellen B. en W. voor tot de bouw van een muzieknis te Loonopzand en het aanschaffen van een muziekkiosk voor Kaatsheuvel te besluiten en de daarvoor nodige gelden be schikbaar te stellen. 15. Voorstel tot vaststelling van de He wijziging van d? begroting 1949. 16. Voorstel tot het aankopen van gronden en aanleggen van straten te Kaatsheuvel. Prae-advies Teneinde in staat te zijn deult- zuaboom hongerige, zwarte armen uit, alsof hij de nach telijke reizigers grijpen wilde en over de grauwe woestenij kreunde voortdurend een kla gende wind, kil, scherp en snijdend. Bob zette de kraag van zijn overjas op. „Ik moet denken aan dat oude liedje", zei hy. „U weet wel van dien jongen, die beloofde iemand lief te heb ben, „„tot het woestijnzand koud wordt."" „Dat was me de belofte I welvond Holley. „Of hij hield haar voor de gek óf hij was nooit bij nacht in de woestijn geweest. Maar is dit uw eerste kennismaking met dit land? Wat voor soort Californiër bent u eigenlijk?" „Merk de Gouden Poort", glimlachte Bob. „Ja, ik ben nog nooit hier geweest. Iets zegt mij dat ik veel heb ge mist." „Dat hebt u zeker. Ik hoop dat u niet dadelijk weer weg holt. Hoe lang denkt u hier te blijven „Dat weet ik niet", ant woordde Eden. Hij zweeg even; zijn vriend had hem verteld, dat Holley te vertrou wen was, maar eigenlijk had hij die verzekering niet nodig. Eén blik in de vriendelijke grijze ogen van de redacteur was voldoende. „Holley, laat ik maar ver tellen waarom ik gekomen ben", ging hij voort. „Maar ik reken op geheimhouding. Dit is geen persgesphek." „Net zoals je wilt", ant woordde Holley. „Ik kan een geheim bewaren als het moet. Maar als je het liever niet vertelt breidinq van de bebouwing te doen geschieden zoals dat stede bouwkundig verantwoord wordt geacht, dient de gemeente in staat te zijn hierbij leidinggevend op te treden. Om deze leiding gevende taak te kunnen uitvoeren, dimt, oner de huidge omstandigheden, te worden beschikt over de nodi ge gronden voor het aanleggen van straten en het beschikbaar krijgen van bouwrijpe grond. Daar de gemeente deze gron den niet bezit, zal daarin door aankoop moeten worden voor zien. Bij deze aankoop dient ons inziens niet slechts met de onmid dellijke behoefte van één jaar re kening te worden gehouden, maar met de bouwmogelijkheden van een reeks van jaren. Aankopen van afgeronde complexen, die als een eenheid kunnen worden be schouwd, is hierbij het meest aan bevelenswaardig, omdat dan de kosten van bouwrijp maken, die hoofdzakelijk bestaan uit de kos ten van straataanleg, zoveel mo gelijk door de verhoogde waarde van de bouwrijpe grond worden opgevangen. Bij verkoop van de bouwrijpe bouwterreinen zullen deze kosten dus door de koper Ledenvergadering Victoria. Na een kleine opmerking door de voorzitter, Wat door de wnd. voorzitter wercj weerlegd, werden de notulen der vorige vergade ring goedgekend. Een drukke be spreking volgdé over de vernieu wing van de schietbanen en de beplanting. De voorzitter diende een voorstel in om de eerste Zon dag in April de schietbanen te openen. Hieraan zou hij een bij zondere attractie willen verbinden in de vorm van het schieten op het gelukspapier. De gelden die daarbij ontvangen zouden worden zouden dan aan de kas ten goede komen. Dit voorstel werd aange houden tot de jaarvergaderig, die in de maand Maart zal worden gehouden. Als afgevaardigde werd voor dit jaar wederom aangewezen de heer Jos, v. Herpt. Deze stelde voor om een andere schutter te benoemen, om ook die de kans te geven om het koningskruis te kunnen schieten. Geen der schut ters voelde hier iets voor, zodat „Ik vertel het liever wèl", zei Eden. Hij deed het verhaal van Madden's aankoop van de Phillimore paarlen, zijn ver zoek om ze in New-York te leveren en zijn daaropvolgen de draai naar de woestijn. „Dat was, op zichzelf, wat verontrustend", voegde hij er bij. „Ja, vreemd", beaamde Hol ley. „Maar dat was niet alles", ging Bob voort. Met weglating van Charlie's aandeel in de zaak, vertelde hij de hele ge schiedenis het telefoonge sprek uit de sigarenwinkel in San Francisco, de hartelijke bezorgdheid aan de haven en daarna van de man met de donkere bril, de daarop ge volgde ontdekking dat het Slappe Flip Maydorf was, en tenslotte het feit, dat Louie Wong van Madden's ranch was weggeroepen door zijn bloedverwant in de Chinezen- wijk. Toen hij dit alles daar in de eenzame woestijn ver telde, kreeg het een nieuw en onheilspellend aanzien, de toekomst doemde dreigend en donker op. Was die grote ope ning tussen de heuvels in werkelijkheid de Poort naar het Avontuur geweest Zo scheen het wel. „Wat denkt u er van besloot hij. „Ik?" zei Holley. „Ik denk dat ik dat persgesprek niet krijg." „U gelooft niet dat Madden op de ranch is „Zeker niet. Denk eens aan wat Paula laatst heeft onder vonden. Waarom kon zij hem niet spreken Waarom hoor de hij haar niet aan de deur, en kwam niet kijken wat er worden betaald, terwijl deze bij bouwen door de gemeente een deel van de jaarlijkse lasten der bouwexploitatie zullen uitmaken. Wij achten het nodig tot aan koop der navolgende gronden en 't aanleggen van daarbij vermel de straten, over te gaan A. Gronden in de omgeving van het Wilhelminaplein. 1. Westelijke verbindingsweg met de Tramlaan, met straten, voor totaal 23887.50. 2. Oostelijke verbindingsweg met de Tramlaan met straten, voor totaal 18178.50. 3. Voetpad plein Leostraat. Voor toatal 6571.—. B. Gronden in de omgeving van de Julianastraat. Aan te kopen gronden met uit te betalen schadevergoedingen met straten voor tot. 28861.96. C. Gronden in de omgeving van de Dongenscweg. Aan te ko pen gronden met uit te betalen schadevergoedingen en straten voor totaal 96.626.59. D. Gronden a. d. Loonsedijk. Aan te kopen voor totaal 500.-. 17. Rondvraag. de heer v. Herpt voor 1950 weer werd aangewezen. Een discussie ontstond over de houding van 't bestuur in de al gemene vergadering. Men meen de dat de leden zo wéinig verna men, maar de voorzitter repli ceerde dat de leden van alles in kennis worden gesteld en elk voorstel ter tafel kan komen. Voorgesteld werd om voor de algemene vergadering een be stuursvergadering te houden, die een agenda voor de algemene vergadering vaststelt. Dit zal in de jaarvergadering worden be handeld. Film. A.s. Maandag en Dinsdag zal in de zaal der Jongenscongregatie een film worden gedraaid ,,De man die geen naam had". Gemeenteraadsvergadering. Openbare vergadering van de raad dezer gemeente op Vrijdag 17 Febr. 1950 des nam. 7 uur precies ten raadhuize. te doen was Omdat hij er niet was. Mijn jongen, ik ben blij, dat je je niet alleen ge waagd hebt. Vooral wanneer je de paarlen bij je hebt, zo als ik vermoed." „Nu, in zekere zin heb ik ze. Dien Louie Wong kent u toch zeker „Ja. En ik heb hem laatst op een morgen aan het station gezien. Kijk de Eldorado Ti mes van morgen eens in, daar staat de geschiedenis, onder de persoonsberichten. „„Onze geachte stadsgenoot, de heer Louie Wong, is Woensdag voor zaken naar San Francis co vertrokken."" „Woensdag, nietwaar Wat voor iemand is Louie „Wel een gewone Chi nees. Hij is al lang hier. Sinds vijf jaar is hij huisbewaarder op de ranch va nMadden, het hele jaar door. Ik weet niet veel van hem. Hij heeft hier nooit veel gepraat behalve met de papegaai." „Wat voor papegaai „Zijn enig gezelschap op de ranch. Een grijs, Australisch vo geltje, dat een of andere zeekapi tein Madden jaren geleden gege ven heeft. Madden heeft de vogel hier gebracht voor de gezelligheid van de oude huisbewaarder. Hij heet Tony een ruwe klant is het. Tony hing vroeger in het volkslogies op een Australische boot. Zijn taal, toen hij pas kwam, was ver van netjes. Maar die Au stralische papagaaien zijn knap. Deze heeft, door zijn samenzijn met Louie, Chinees leren spreken." „Verbazend", zei Bob. „Och, niet zo verbazend als 't lijkt. Zo'n vogel herhaalt alles wat hij hoort Dus Tony ratelt in twee talen. Een echte taalkundige. De Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot beschikbaarstelling van 't no dige crediet ex art. 72 der L. O. wet 1920 voor de aan schaffing van de nodige leer boeken ten dienste van het godsdienstonderwijs voor de bijzondere lagere meisjesschool B 83 alhier. 3. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de begroting '49. 4. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldle ning groot 142.450.— ten behoeve van de bouw van 16 woningwetwoningen. 5. Voorstel van B. en W. tot 't aangaan van een rekening courant-overeenkomst tot een bedrag van maximaal 75.000. 6. Voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op 't verzoekschrift, ingediend door het Industrieel Assurantie- en Administr.-kantoor om kwijt schelding tot betaling van schoolgeld. 7. Voorstel van B. en W. tot overname van een klaslokaal voor het gewoon lager onder wijs van het R.K. Kerkbestuur te Nieuwkuijk. Centraal Comité. In verband met de thuiskomst van de nog vele Vlijmenaren uit Indonesië en om allen een gelijk waardig cadeau aan te bieden, is een vergadering belegd, waarin een comité werd gekozen, be staande uit de heren J. v. Hel- voort-de Wilt, J. v. Helvoort- Bruurmijn. C. Coensen, Piet van Buul, L. J. de Krieger, Arn. Jan sen, Adr. Wijkmans, L. Bruur- mijn. Vlijmen is verdeeld in twee wijkenindien in een van deze wijken een jongen thuiskomt, kan men zich bij een van deze heren vervoegen. Wie zal de eerste weer zijn Uitvoering Utile Dulci. Zondag 12. Maandag 13 en Dinsdag 14 Febr. gaf Utile Dulci haar tweede seizoenuitvoering in het patronaa,, Zondags voor het publiek en Maandag en Dinsdag voor donateurs. Elke avond was er een flinke belangstelling. Op gevoerd werd een sensationeel blijspel in drie bedrijven „Moord in de Sacristie" door Vincent Faloan, pr. Regie J. Nicols. Utile Dulci had ditmaal haar keuze ge zocht in een modern stuk. De voorzitter, de heer Kuipers, zeide na zijn welkomstwoord dat het van de donateurs zal afhan gen of zij met zulke verder zullen gaan. Indien dit genre stukken ranchers in de buurt noemen hem de Chinese papegaai." Zij hadden nu een groep popu lieren en peperbomen bereikt, die een mooi bakstenen huis beschut ten een oase in de kale vlakte. „Hier zijn we bij Madden", zei Holley. „Maar eh heb je een revolver?" „Neen", zei Bob. „Ik heb er geen meegebracht. Ik dacht dat Charlie..." „Wat?" „O, niets. Ik ben ongewapend". „Ik ook. Voorzichtig aan dan, mijn zoon. Je kon dat hek wel eens open zetten." Bob stapte uit, lichtte de klink op en zwaaide het hek wijd open. Toen Holley zijn Horatius het erf op gereden had, sloot Eden het weer achter hem. Een twin tig voet verder liet de redacteur zijn wagen stoppen en stapte uit. Zij stonden nu voor een huis van één verdieping, een welspre kend voorbeeld van de oude Spaanse tijd in Californië, voor Iowa kwam. Langs heel de voor gevel liep een lage veranda, en vier ramen, die nu warm gloeiden in de kille avond, kwamen er op uit. Holley en de jongen gingen over de tegelvloer van het voor portaal naar de sterke deur, die iets afstotends had. Eden klopte luid. Zij moesten lang wachten. Eindelijk werd de deur op een kier open gedaan, en een bleek gezicht keek naar buiten. „Wat is er? Wat moet je?" in formeerde een twistzieke stem. Uit de kamer klonk het vrolijke wijsje van een föx-trot. „Ik wens meneer Madden te spreken", zei Bob, „meneer P. J. Madden." (Wordt vervolgd). niet in de smaak viel, moest men dit gerust mededelen. Spr. hoop te vele meningen te zullen horen. De mening van uw verslaggever is dat Utile Dulci met deze uit voering niet het succes heeft be haald als vorige malen, er was niet die spanning als bij andere stukken en vele bezoekers staken dit niet onder stoelen of banken en gaven na afloop te kennen dat het niet was bevallen. Voor de spelers en speelsters overigens niets dan lof er werd zeer goed en vlot gepeeld, vooral de vertolking van de rol van Martha Stubbs, de werkster en van Clive Brandon oogstten veel bijval, evenals brigadier Potter en Rogerkrank Koster. Wij zullen bij de volgende .uit voeringen wel zien welke keuze de vele donateurs, waarover Utile Dulci beschikt, gemaakt hebben. Harmonie Concordia. Maandag 13 Febr. hield de harmonie Concordia haar jaarlijk se teerdag in café v. d. Hout. (de Braai). Traditiegetrouw werd weer als andere jaren een rond wandeling met muziek door Vlij men gemaakt. Uitvoering V.G.T. Zondag 19 Febr. geeft V.G.T. een uitvoering in Rosmalen. Op gevoerd zal worden het schitte rend spel uit de Franse revolutie „In de schaduw van de guillo tine", in 3 bedrijven door Will. Brakenberg. Met dit stuk heeft V.G.T. in Vlijmen veel succes geoogst en de toneelliefhebbers in Rosmalen staat weer een mooie avond te wachten. Biljartcompetitie 1949-1950. De competitie is weer ten ein de en Nooit Volleerd A (van ca fé P. v. Eggelen) behaalde op overtuigende wijze het kampioen schap. Wegens het behalen hier van werd een huldigingswedstrijd gespeeld tegen de zes beste spe lers uit de overige zestallen. In deze wedstrijd moest de kampioen het onderspit delven, slechts één partij werd gewonnen. Hier volgt de eindstand aant. gsp. gew. gel. vrl. punt. car. v. Eggelen a 14 13 1 0 134 6312 v. Eggelen b 14 10 0 4 109 5749 Boom b. 14 8 2 4 95 4726 Oremans a 14 8 1 5 88 5969 Boom a 14 6 1 7 66 4669 Oremans b. 14 4 0 10 61 4463 Peijnenburg a. 14 3 6 8 60 4511 Peijnenburg b. 14 0 2 12 57 3721 Met pensioen. Dhr. L. D. Steenland, wacht meester Rijkspolitie le klas gaat 1 Maart a.s. met pensioen. Hij is vanaf 1914 in dienst geweest en in Vlijmen is Steenland 20 jaar lang als plichtsgetrouw politie man werkzaam geweest. Moge hij nog vele jaren van zijn pensioen genieten. Hoge onderscheiding. Oorlogsherinncringskruis. Oze dorpsgenoot G. J. v. Eijk Wolput alhier, ontving van het Ministerie van Oorlog bericht dat hem zal worden toegekend het Oorlogsherinneringskruis met de gesp, Nederland Mei 1940. Van Eijk was in 1940 als dienstplich tig soldaat ingedeeld bij het wa pen der Genie en kreeg deze on derscheiding voor bijzondere krijgsverrichtingen. Een felicitatie waard. Jubileum. Op 24 Febr. a.s. hoopt de heer J. G. Addink, de dag te herden ken dat hij voor 35 jaar als' di recteur der Coöp. Zuivelfabriek en Melkinr. „De Toekomst" werd benoemd. Onder zijn bekwame* leiding werd het bedrijf dusdanig tot bloei gebracht dat de melk- omzet jaarlijks steeg en er nu meer dan 11 millioen kilogram per jaar verwerkt wordt, ter waarde van ruim 2 millioen gulden. De heer Addink is naast be stuurslid v. d. Brab. Zuivelbond ook nog lid van het college van examinator der F.N.Z. Ongetwijfeld zal het hem op deze dag niet aan belangstelling uit de Zuivelwereld ontbreken. Wielrennen. Onze dorpsgenoten Lodewikus en Emmen behaalden te Oister- hout op de Warande het kampi oenschap van hun club. K. J. M. V. De K.J.M.V. hield op 13 Febr. haar clubavond. „Met muziek door het leven" was het onder werp dat behandeld werd door de heer Fr. van Gerwen. Spreker gaf een opsomming van verschillende soorten van muziek en gaf over elke soort daarvan een dui delijke uiteenzetting. Het een en ander werd muzikaal omlijst met een gramofoonplaatje. Op 't eind van de avond werd nog besloten de invitatie der K.J.M.V. Kaats heuvel te aanvaarden en aldaar de revue te bezoeken op 20 Febr. a.s.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2