WMLWYK maMEÏÏVEL GEERTRUSDENBERG HAARSTEEG BIOSCOOP-PROGRAMMA Katholiek Thuisfront werkt door DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 17 FEBRUARI 1950 Winter, hierna gaf, bleek, dat 't met de financiën van deze vere niging nog zeer droevig is gesteld. Daarom vroeg de heer Gijsman nogmaals alle medewerking voor het doen slagen van de georgani seerde verloting t.b.v. het instru mentenfonds. In de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer P. v. Dongen, werd tot bestuurslid ge kozen diens zoon de heer H. van Dongen. De heer C. de Hond verkreeg 1 stem, terwijl er een maal blanco werd gestemd. Bij de rondvraag vroeg de heer A. v. Gerwen of het niet moge lijk was meer concerten te geven. De voorzitter deelde hierop mede dat er reeds plannen bestonden om periodiek concerten te gaan geven, doch hierbij was de morele steun van de zijde van het pu bliek beslist noodzakelijk. Nadat er nog enkele medede lingen waren gedaan, werd deze vergadering gesloten. K.A.B. De vrcuwenafdeling van de K.A.B. alhier hield Maandag avond in het patronaatsgebouw een bijeenkomst voor haar leden. Er werd o.a. een causerie met de monstratie gehouden over de kookkunst, welke letterlijk en fi guurlijk zeer in de smaak viel. Brandweer. Woensdagmiddag werd de brandweer gealarmeerd voor een grote brand te Dongen. Achteraf bleek dit in verband te staan met een grote oefening, welke te Don gen werd gehouden. Raadsvergadering. Hedenavond om half acht openbare vergadering van de raad der gemeente Geertrui- denberg in het gemeentehuis alhier. Te behandelen zaken: 1. Beëdiging nieuw benoemd raadslid. 2. Wijziging gemeentebegro ting dienst 1949. 3. Vaststelling voorschot be doeld in art. 103, zesde lid der L.O. Wet 1920 over '50. 4. Aanvraag van het bestuur der R.K. Meisjesschool tot het beschikbaarstellen van gelden voor de aanschaf fing van schoolbanken en schoolborden. 5. Ingekomen stukken. 6. Bespreking herziening uit breidingsplan in hoofdaak en wijziging schetsplan in onderdelen. 7. Bespreking plan verbouw gemeentehuis. roer, want met recht werd ver ondersteld dat daar een geduchte brand zou woeden, daar hars en lijm zich bijzonder voor dat doel lenen. Van alle kanten kwamen de brandweerlieden, in en zonder uniform toesnellen om onmiddel lijk de nodige maatregelen te treffen en de strijd met het vuur aan te binden. Binnen 5 minuten zagen wij de brandweerwagen, beladen met de volle uitrusting, en brandweerlieden de markt over snorren naar de plaats de onheils. Na ongeveer 8 minuten was de brandweer op het fabrieksterrein van. de Transicol, waar de direc tie van de fabriek en de inspec teur van het Brandweerwezen, de heer Korsten, brandend van ver langen stonden te wachten, om te kunnen constateren in welk tijd bestek bij eventuele brand, de brandweer present kon zijn. Met volle tevredenheid konden zij vaststellen, dat de brandweerorga nisatie onder leiding van de he ren A. de Pont en P. Broeders, resp. commandant en ondercom mandant, prima in orde was en dat deze in minimale tijd paraat is. Gelukkig was het maar een welgeslaagde oefening. De heer Valkestijn bood de brandweerlieden enige consump ties aan, om niet alleen te beko men van de schrik, doch als uiting voor zijn erkentelijkheid. Burgerlijke Stand 1c week Fcbr. Geboren: Adriana Anna Elisa beth Pietronella dv W C v Croe- zen-v Alphen te Made en Drim- melen Maria Adriana Antonia dv R M Vermeer-Kivits Pie- ternella Dymohna Maria dv P H de Ruijter-Verweijmeren Ca- tharina dv W F den Dunnen-de Jonge. den en zangers luidruchtig naar toe ging. Rijvereniging Juliana vergat 'n hele middag de zorg voor hun edel ros en feestte op de succes sen in de afgelopen zomer be haald. De Dijkse buurtvereniging hield een buren contactavond waaraan de Vrolijke Hutters hun mede werking verleenden, terwijl de Hoekse buurtvereniging in gezel ligheid voor hen niet onder deed. Alle voorgaande feesten wer den wel overtroffen door de prachtig geslaagde teerdag die de harmonie St. Caecilia heeft ge houden, waaraan ook hun dames deëlnamen. Het Kruisbooggezelschap On derlinge Vriendschap teerde een avond en daar toonde men echte onderlinge vrienden te zijn. De toneelvereniging Kunst en Genoegen zette een avond de kunst aan de kant, maar het ge noegen deelden zij genoegelijk sa men. En last not last hadden zelfs de brandweerlieden de sirene het zwijgen opgelegd en gingen ge zamenlijk eens gezellig uit. Feestavonden. Loos alarm. Om kwart na twee sneed de scherpe toon van de uit de oor log zo bekende sirene, door de rustige sfeer van Geertruidenberg, als teken dat de rode haan ergens stond te kraaien. Al gauw was het bekend dat de lijmfabriek Transicol zijn prooi was. Het rus tige stadje stond gauw in rep en Ons dorp staat de laatste tijd wel bijzonder in het teken van feest- en teeravonden en om aan ieder verzoek dat ons bereikt om een verslagje te schrijven over een geslaagde feestavond te voldoen lijkt ongewenst: daarom passeren ze hier in het kort de revue. De K.A.V. opende het seizoen met een Kerstviering voor zijn le den, waar het de huismoeders bij zonder gezellig werd gemaakt. De R.K.H.B. herdacht met een knal-feestavond zijn 25-jarig be staan. De kruisboogbond D.E.S.V. kwam met afgevaardigden van elk gezelschap voor hun jaarlijkse verbroedering in café v. d. Loo bijeen. Kaartgezelschap Strijd in Vrede en Haarsteegs Roem speelden er onder 't genot van een borrel een avond duchtig op los. De biljartclubs D.Z.K. en D. V. K. teerden op de hun bekende wijze, terwijl Juliana na de ver moeienissen van het nederlaag- tournooi het er nog eens extra van zal nemen. Mannenzangvereniging Vrien denkring teerde in café Achten, waarbij het er als kring van vrien- Uitvoering. Onder regie van de heer P. v. 0:jen zal door de toneelvereni ging Ernst en Luim", gevestigd ia café ,;De Harmonie" van J. v. Oijen op Zaterdag 18 en Zondag 19 Febr. opgevoerd worden het toneelstuk in 3 bedrijven en een voorspel „Zuster Annunciata". D t stuk, dat met groot succes in tal van plaatsen is opgevoerd, geniet grote bekendheid. Het is een stuk, waarin de offervaardig heid van een liefdezuster wordt uitgebeeld en hoe geloofsvervol ging een ramp voor de mensheid kan wo*den. Men verzuime niet dit toneelspel te gaan zien. Carnavalsviering. Het vieren van Carnaval be looft dit jaar wel wat te worden. Zondags zal er een grote gecos- tumeerde voetbalwedstrijd wor den gehouden tussen leden van de harmonie en de zangvereni ging. 's Maandags- en Dinsdags avonds na de kerkdiensten zullen er groepenwedstrijden worden gehouden, waarvoor gezien de voorbereidingen, grote belangstel ling blijkt te bestaan. Er zullen ook flinke geldprijzen tc verdie nen zijn. Aanbesteding. Woensdag had in café v. d. Loo de aanbesteding plaats van het verbouwen der R.K. Jongens school. De inschrijvingen waren als volgt Like*. Vught i 6.670 De Leeuw. Vught 1-1.810 Olieslagers, Vught H.8'0 Vervoordt, Berlicum f 14.200 J. v. Veluw, Haarsteeg i 14.000 v. cl. Aa, 's-Bosch f 13.875 J. v. Beijnen Nicuwkir' k 13.700 T. v. Oosterhout H'.steeg 13.674 J. Blankers, Nieuwkuijk 13.650 A. v. Beijnen Hgarsteeg 13.353 v. d. Heijden, Dinther 12.797 Gunning voorbehouden. ZONDAGSDIENST. 19 Februari 1950 Dr. Kolster. Apotheek: Nijman. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 19 Februari 1950 10 uur: Ds. C. C. Addink, Wolsum. 6.30 uur: Ds. G. v. d. Meu- len, Raamsdonksveer. SCHOOL-TENTOON- STELLING „DE SCHOENINDUSTRIE". Deze interessante tentoon stelling is voor het publiek gratis toegankelijk, tot nadere aankondiging, van 912 en van 14 uur. Aan de ouders der leerlin gen is een speciale uitnodi ging gezonden. PROV. GENOOTSCHAP VAN KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN IN NOORD-BRABANT. Door omstandigheden wordt de Kringvergadering te Waal wijk uitgesteld tot Woensdag 1 Maart. Deze zal nu plaats hebben in het gemeentehuis te Waalwijk (zaal 20), met dezelfde agenda. WINTERCONCERT „OEFENING EN VERMAAK" met Antoinette Blom als gast. De Liedertafel „Oefening en Vermaak" heeft Dinsdag avond in Musis Sacrum een concert gegeven dat er in alle ODzichten zijn mocht. Niet alleen om wat er geboden werd, maar vooral omdat de hele uitvoering werd verzorgd met Waalwijkse krachten: so listen, dirigent, koor en bege leiding. En nu hoeft men een dergelijke prestatie niet gro ter te maken dan ze is, het doet in ieder geval genoegen dat ge een hele avond kunt gaan zitten luisteren naar een 1 uitvoering die op zo'n peil stond. Natuurlijk waren er hoogte punten en ogenblikken waar ge minder enthousiast over waart, gelukkig, zouden we haast zeggen, want dat bewijst dat het nog altijd hoger kan. Tot de hoogtepunten mogen we op de eerste plaats wel re kenen het optreden van de gast, Antoinette Blom, met name in de Alt-rhapsodie van Brahms en bekende aria uit Orpheus en Euridice" van Gluck. We hebben haar de laatste tijd verschillende ke ren kunnen horen en ze heeft vooral gisteravond bewezen een alt-angeres te zijn die heel wat in haar mars heeft, om het zo maar eens te zeg gen. Ze beheerst haar stem uitstekend en buit de vele mogelijkheden uit. Ze had er trouwens ruimschoots de ge legenheid toe in haar ver schillende soli. Noemen we in dit verband nog eens de Alt- rhapsodie, dan is dat tevens om de wijze te roemen waar op het mannenkoor hier beter dan in Standchen van Schubert secundeerde; alt en koor sloten mooi bij elkaar aan. Een ander hoogtepunt was voor ons, en ongetwijfeld voor vele anderen, het duet uit „Rigoletto" van Verdi door Nel Dupont en Harry Vesters. Dit zijn twee zangers waar men toch altijd weer met veel plezier naar luistert en hun succes was dan ook groot. Het enthousiasme en de mu zikaliteit in zang en voor dracht doet U misschien klei ne tekorten vergeten. En Nel Dupont gaf de bravoureuse Harry Vesters buitengewoon goed partij. Het zou ons veel te ver voeren om alle soli zo afzon der! iik te bespreken. We moeten dus met een korte vermelding van de overige volstaan. Tenslotte zijn de di verse kwaliteiten 'wel zo langzamerhand bekend en de zangeressen en zangers heb ben hun reputatie gehand haafd, zowel Jetty de Kort (vooral in het kwartet uit „Rigoletto") als Lambert van Oudheusden (Valentijns dood uit „Faust") en P. Dingelhoff (het best in de aria uit „Troubadour"). Voor de pau ze kregen we wel eens de in druk dat de soli boven de krachten der solisten gingen; vooral de fragmenten uit het Requiem van Verdi kwamen zo niet helemaal tot hun recht. Maar overigens kunnen de solisten zeer tevreden zijn. Het koor raakte met dit al les een beetje op het tweede plan, terwijl toch ook dit veel goeds te beluisteren gaf. Klonk b.v. het Ave Verum van Li Lasso nog wat aarze lend. onmiddellijk na de pau ze hoorden we, naar onze smaak, 't beste van de avond in het strijdkoor uit „Norma" van Eellini; hoewel ook het fragment met Nel Dupont als soliste van beide kanten zeer goed was. Verder viel de in zet na de dood van Valentijn (Que le Seigneur) op. Het concert werd besloten met de bekende koren: Slavenkoor uit „Nabucco" van Verdi en de Intocht der Gasten op de Wartburg van „Tannhauser" van Wagner. De dirigent Louis Sars kan tevreden zijn. Mogelijk kan hij nog wat meer homogeniteit in de stem men afzonderlijk en de stem men onderling bereiken, dan zullen we een volgende keer nog meer genieten. De begeleiding van Frans Wilmont onderscheidde zich door exactheid, maar sloot zich 'n enkele maal niet even goed aan bij solisten en koor. Een goed contact tussen zang en begeleiding is toch wel noodzakelijk voor een mooi geheel. Al met al was het concert van de Liedertafel zeer goed geslaagd en het dankwoord van de voorzitter, de heer M. van Loon, aan de uitvoeren den wel op zijn plaats. De burgemeester gaf blijk van belangstelling. OPERETTE „DE LANDLOPERS". Een buitengewoon succes. In ons vorig nummer gaven wij een vesslag van de succes volle eerste opvoering van bo vengenoemde operette op Zaterdagavond. Zondag- en Maandagavond liep deze operette, beide avonden voor een stampvolle zaal, nog veel vlotter van sta pel en oogstten alle medewer kenden nog groter succes. Het talrijke publiek was enthou siast over het gebodene en stak zijn waardering niet on der stoelen of banken.Nim- mer had een uitvoerng, drie avonden achtereen, in Baard wijk zoveel belangstelling en succes. Zeker, het was niet alles volmaakt, maar 't dank bare publiek zag deze foutjes gaarne over het hoofd om het vele goede en mooie dat ge boden werd en waarvan het de gehele lange avond volop genoot. Aan het slot van de laatste opvoering werd aan alle me dewerkenden 'n welverdiende hulde gebracht. Onder luide bijvalsbetuigingen van de stampvolle zaal bood de voor zitter van „Tot Bloei der Toonkunst", de heer J. van Mierlo, aan de directeur, de heer J. Lombarts en aan de dames-solisten Trees Vissers, Anny v. d. Mee en Corry Zwaans, bloemen aan. Aan het koor en aan alle solisten werd hulde gebracht voor hun kranige prestatie, waarvoor speciaal de directeur alle lof toekomt. Ook de regisseur, de heer L. v. Cromvoift, de pia nist, de heer Louis Sars, de couffleur, de heer M. Thijs- sen en de schilder van de décors, de heer J. Mol, wer den in de huldiging betrok ken. De heer v. d. Heuvel, voorz. van „Echo der Duinen" uit Lon op zand, welke zangver eniging bijna compleet aan wezig was, evenals verschil lende zusterverenigingen uit omliggende gemeenten, sloot zich aan bij deze hulde en getuigde dat de verwachtin gen verre overtroffen waren. Het gemengd koor der Lie dertafel „Tot Bloei der Toon kunst" heeft zijn inspanning van de laatste maanden met groot succes bekroond gezien. Woge het hierin een aanspo ring vinden om het publiek nog meer zulke mooie avon den te bieden. CARNAVAL TE v.m. BAARDWIJK. Evenals voorgaande jaren zal ook v.m. Baardwijk de komende dagen delen in de carnavalspret. De sportver eniging Juliana organiseert daar al enige malen achtereen het carnavalsfeest. Zij nam daartoe het initiatief. Ook nu wordt weer op de ingeslagen weg voortgegaan, al zijn er wel enige wijzigingen inge komen in verband met de !>-aats waar het feest gehou den wordt. Zondag a.s. ontvangt de Wed. van Crornvoirt de Car- navalvierders en Maandag W. de Haan. Aan gezelligheid en saamhorigheid, die door de veranderingen ten zeerste worden gestimuleerd, zal het niet ontbreken. Temeer nog daar bovendien alles aan de steeds moeilijker wordende finantiële draagkracht is aan gepast. In beide zalen zitten prima, sterk bezette, orkesten. VERGADERING van de R.K. Vereniging van Directeuren en Leraren bij het Nijverheidsonderwijs „St. Bemardus", afd. Waalwijk. Na de opening met de Chr. groet, heet de Voorzitter alle aanwezigen hartelijk welkom, maar in het bijzonder de pas benoemde Geestelijke Advi seur, de WelEerw. Kap. v. d. Heuvel, waarna deze wordt geïnstalleerd. De notulen van de vorige vergadering worden na voor gelezen te zijn, goedgekeurd. Als bestuursleden worden herkozen mej. v. d. Horst en de heer Hendriks, die beiden verklaren hun benoeming aan te nemen. Hierna worden de voorstel len voor de Alg. Vergadering behandeld. Tot slot spreekt de geestelijk Adviseur, waarbij hen vooral de aandacht vestigt op de be langrijkheid van het Nijver heidsonderwijs, bijzonder in deze tijd van industrialisatie en emigratie. Vervolgens bracht \hij de binnenkort te houden Missie tentoonstelling onder de aan dacht van de leden. JAARVERGADERING K.A.V. Deze had Dinsdagavond j.l. plaats in het K.A.B.-gebouw. Na de opening door de voorzitster Mej. Kolster-Ha- mers, waarbij zij allen harte lijk welkom heette, gaf zij 'n inleiding over het onderwerp vrouwen-emancipatie. Zij ging deze ontwikkeling in grote lijnen na en gaf een duidelijk beeld van de waarde der vrouw in maatschappij en huisgezin. De mogelijkheden welke de tegenwoordige vrouw worden geboden in verschillende cur sussen. moeten zij dan ook aangrijpen. Het ontwikke lingspeil der arbeidersvrou wen moet hoger komen te lig gen. Deze uiteenzetting werd met grote aandacht gevolgd. De secretaresse bracht een van het afgelopen jaar, waar- zeer uitgebreid verslag uit in wij de activiteit van de K.A.V. konden bewonderen. Aan het einde bracht zij nog dank aan het diocesaan be stuur en de verschillende af delingen der K.A.B. voor het prettig samenwerken in het afgelopen jaar. Het verslag der penning- meesteresse werd hierna voor gelezen, waaruit ook 't mooie en nuttige werk der K.A.V. naar voren kwam. Wegens drukke werkzaam heden van de voorzitster Mej. Kolster-Hamers en het be stuurslid Mej. Dumoulin-Pos- semis, waren twee vacatures ontstaan. Gekozen werden: Mej. F. Klaassen en Mej. Bruijsters-de Kok. Als voor zitster werd gekozen de te genwoordige secretaresse Mej. Hamers-Lijsten. Er werd dank gebracht aan de scheidende bestuursleden. Een kort opwekkend woord werd nog gesproken door de diocesane voorzitster Mejuffr. Reijntjes uit Tilburg en dhr. Jos. van Seters. De vergadering werd ge sloten met een toneeluitvoe ring door de K.A.V.-toneel- club onder regie van de heer J. Bakker. Opgevoerd werd 't toneelspel in drie bedrijven: „Artistenkind", geschreven door Marie van Berken. Er werd zeer verdienstelijk gespeeld en het stuk viel dan ook bij de aanwezigen goed in de smaak. In 't bijzonder mogen wij hier wel noemen Mej. J. van Veldhoven-Hamers als moe der Dorveen, Jo Bakker als Adri haar dochter en Ria Berkelmans als Jeanne haar pleegdochter (samen het Va- rieté-nummer vormend „The Dorin's"). Voorts E. van der Pennen die als Mevr. Velden- hof de moeder bleek te zijn van Jeanne, maar door be drog Adri als haar dochter kreeg aangewezen. Natuurlijk komt in het laatste bedrijf alles weer terecht. B. van Muilekom als Truus de dienstbode verwekte grote hilariteit onder de aanwezi gen. De K.A.V. mag op een zeer goed geslaagde avond terug zien. HERWONNEN LEVENSKRACHT. Ten bate van Herwonnen Levenskracht werd Woens dagavond in het Patronaats gebouw 'n filmvoorstelling ge geven, georganiseerd door de sectie „St. Clemensparochie" van de K.A.B. De belangstelling was zeer bevredigend. Jammer dat het voor het merendeel jeugdige bezoekers waren. Dit deed weliswaar geen afbreuk aan het finantiële resultaat, doch de propagandistische waarde van hetgeen over de t.b.c.- bestrijding werd gesproken en op het witte doek werd ver toond, kwam daardoor niet ten volle tot haar recht. Een spannende avonturenfilm met prachtige natuur-opnamen werd door alle aanwezigen met intense aandacht gevolgd. WEER NAAR HUIS. Met het troepentransport schip „Johan van Oldenbar- nevelt" dat vermoedelijk 22 Februari a.s. in Amsterdam aankomt, zullen o.m. de vol gende militairen uit deze om geving reoatriëren: •Korp. C. F. v. Haaren, St. Antoniusstr. 85. Waalwiik. Korp. A. J. Leytens, West einde 6, Waalwijk. Korp. M. C. v. d. Geld, Min. Loeffstraat 10, Waalwiik. Mar. Verpl. W. E. Benck- huvzen, Laageinde 30, Waal wiik. Marn. II ZM A. W. A. van Ravenstein, 2e Zeine 28, Waal wiik. Marn. Ill ZM C. T. van der Lee. Putstraat 52, Waalwijk. Marn. Ill ZM G. J. Kerst, Nieuwe Vaart D 215, Sprang- CaDelle. G. C. Zijlmans, Visserstraat 19, Raamsdonksveer. Manege „Border King' en Café Vermeulen. Blijkens bekendmaking in de advertentie—kolommen heeft de heer S. J. Vermeu len het café „Het Hoekje" van de heer Nie. Verschure over genomen. Daardoor zal ook de manege „Border King" naar 't Loons Hoekje worden overge plaatst. Dit bedrijf zal daar over een eigen terrein van 7 a 8 hectaren achter de ma nege beschikken en daardoor meer uitbreidingsmogelijkhe den hebben. Ook de onmid dellijke omgeving zal zich daar beter lenen voor een ver dere ontwikkeling van 't ma- negebedrijf. De heropening van café „Het Hoekje" vindt plaats a.s. Za terdag en Zondag, terwijl t.z.t. de ingebruikneming van het nieuwe menage-bedrijf met 'n grote ruiterdag gevierd zal worden. CARNAVALSAVOND „OEFENING en VERMAAK" A.s. Zondagavond geeft de Liedertafel „Oefening en Ver maak" een gezellige avond in Hotel „De Twee Kolommen", welke alleen toegankelijk is voor donateurs en dames- en heren werkende leden met hun introducées. SCHAKEN. Op Zaterdag 18 Februari zal het eerste tiental van de Waalwijkse Schaakclub in de „Twee Kolommen" een com- oetitie-wedstrijd spelen tegen het eerste tiental van de Schaakvereniging Hertogstad uit 's-Hertogenbosch. „VOGELLUST". Zondag j.l. startte de vogel vereniging „Vogellust" om 7 uur voor een uitstapie naar Tilburg, waar de leden met hunne dames waren uitgeno digd op een cabaretavond van de vogelvereniging „De Vink". Na een kort welkomswoord door de Bondsvoorzitter, had het gezelschap de „Vrolijke Vinken" er weldra de ge wenste stemming in. Geleid door een prima conferencier, volgden sketches en zangnum mers zonder tussenpozen el kaar on. Om half twaalf werd de te rugtocht met een extra bus weder aanvaard, en allen wa ren zeer voldaan. AANBESTEDING AMER-CENTRALE GEERTRUIDENBRG. Te 's-Hertogenbosch had Maandag on het kantoor van de N.V. PNEM de aanbeste ding plaats van 't maken van gewapend betonnen funderin gen met bijkomende werken, ten behoeve ven de bouw van de Amercentrale te Geertrui denberg. Het totaal aantal in schrijvingen bedroeg 54. De hoogste inschriifster was Kor- tpweg's BouwmaatsnhanDii te Breda voor 439.000 laagste 'nschriifster was Volker Bouwmaatschappij N.V. te Rotterdam met 258 000. De raming beliep 318.000. LICHTE AANRIJDING. Woensdag heeft er een lich te aanrijding plaats gehad bij de inrij naar de Zomerdijk tussen een vrachtauto en een motorrijwiel. De vrachtauto kwam de Zomerdijk uitge reden, de motor wilde er in rijden. Ze kwamen daardoor met elkaar in aanraking en de motor kwam terecht in de spiegelruit van garage De Graaf, die werd vernield. Er kwamen geen persoonlijke ongelukken bij voor. De auto was in overtreding, daar "t hier wegens een-rich- tingsverkeer verboden is uit te rijden. De politie maakte proces-verbaal op. NIEUWE WERKEN. Wij vernemen dat het in 't voornemen ligt het electrisch net eerdaags door te trekken naar de huizen die aan de Noordzijde van de Zomerdijk zijn gelegen. Die zullen dan ook voorzien worden van electrisch licht. Binnenkort zal ook 't weg dek van de Stationsstraat van een nieuw wegdek worden voorzien, zodat we ook hier een keurige klinkerstraat zullen krijgen, zoals in de Mr. van Coothstraat. Zondagmiddag is in Nijme gen door het Katholiek Thuis front in 't Bisdom Den Bosch een kaderdag behouden. Na deze zullen er nog meer ge houden worden, om met de plaatselijke en parochiële af delingen actuele vraagstukken te bespreken. Ook Waalwijk komt aan de beurt. Op deze eerste dag werd de vraag besproken of Katholiek Thuisfront moet blijven voort bestaan nu de jongens lang zamerhand uit Indonesië te rugkeren. De aanwezigen wa ren eensgezind van mening, dat Katholiek Thuisfront moet blijven doorwerken, op de le plaats voor de jongens die nog op repatriëring wachten, maar ook voor de militairen hier in Nederland en voor degenen die in het Atlantisch leger hun opleiding elders zullen krijgen. Wel zullen de werk zaamheden aangepast moeten worden aan de financiële mo gelijkheden. Het Thuisfront- werk in Indonesië zal echter pas tegen het einde van het jaar aflopen, terwijl er voor het eerste halfjaar nog een bedrag van 350.000 nodig is. In Nederland zelf zijn er nog 10 militaire tehuizen tekort. Er zal van de plaatselijke comité's dus nog heel wat ac tiviteit gevraagd worden en van de katholieiie burgers nog heel wat offervaardigheid. Maar de zaak is het waard. MUSIS SACRUM. „Abbot en Costellox ont moeten Frankenstein" Vrij dag t.m. .Zondag in dit thea ter. Ze beleven natuurlijk veel hachelijke avonturen met dit beruchte monster en zijn handlangers, maar alles loopt gelukkig goed af. „De avonturen van o'Flynn" kunt U Maandag en Dinsdag meemaken. Het is de strijd van een man tegen verraad ten tijde van Napoleon's strijd tegen Frankrijk. Hij slaagt er op het nippertje in een over val af te slaan en krijgt er zijn beloning voor Toegang 14 jaar. LUXOR-THEATER. In „De nieuwe avonturen van Don Juan" ziet U het zelfde als in de oude, d.w.z. Don Juan is nu eenmaal een onvei'beterlijke vrouwenver overaar en daar draaien dan ook de nieuwe avonturen om. Uiteraard moet zo iemand goed met de wapens kunnen omgaan, en deze film die vanaf Vrijdag t.m. Zondag draait, geeft er verscheidene staaltjes van. (14 jaar). Maandag, Dinsdag en Woens dag kunt U Joe Brown „Op de planken" zien staan. Wat dat betekent weten de lief hebbers langzamerhand wel. Iets voor Vastenavond. Geslaagd. De heer J. Schellekens alhier slaagde voor het examen Eng. Handelscorrespondentie voor de Ver. van Leraren en tevens voor Associatie. Hij genoot zijn oplei ding bij het instituut Klomp te Tilburg. Apollo-th eater. Zaterdag en Zondag draait in het Apollo-theater de R.K.O. Ra dio-film „The Window" Het venster, een Dore Schary pro ductie met Barbara Hale, Bobby Driscoll, Arthur Kennedy, Paul Steward en Ruth Roman in de hoofdrollen. Hij moest gedood worden... Een jongen was de enige getuige van een moord. Hij zag het gebeuren, maar niemand wilde hem geloven: angst was zijn enige metgezel bij het venster, waar hij het vrese lijke zag: zijn ouders wilden hem niet geloven: zelfs de politie wil de het niet geloven; maar U zult het moeten geloven, want hij zag het door het venster, 't Is een spanning, die U gaat beleven en nooit vergeten. Hallo, de Kets. Iedereen spreekt in Kaatsheuvel over de revue, die de R.K.J.M. met de vastenavonddagen in de Bel Canto-zaal gaat vertonen. De „Heks" affiches, die op verschil lende punten ophangen, trekken de aandacht niet alleen van de jeugd, die nu eenmaal van heksen en spoken houdt, in vertelling en op 't toneel, doch ook de vol wassenen krijgen de indruk, dat de K.J.M.V. weer eens komt met iets aparts, dat in zal slaan. Het loopt alzo reeds storm voor plaatsen en we hebben alle reden om te veronderstellen, dat het niet bij drie avonden zal blijven. Het is een non-stop programma van niet minder dan 28 nummers met alle variatie, die maar denk baar is, doch tot een geheel ge bracht, waar lijn en verband in zit. Er is een orkest, dat onder leiding staat van de heer Anton Muizelaar; de ballets zijn ingestu deerd door mej. A. v. d. Dungen en de heer Joop v. d. Linden; mej. Jo v. Gastel en dhr. Joop v. d. Linden zorgen voor keurige zang; de declamatie is in handen van mej. C. van Riel en de heer M. v. Amelsfoort; de costuums zijn geleverd door de fa. C. de Bruijn-Claus, Breda: de grime is opgedragen aan de heer A. van Trier, erkend toneelkapper; de to neelverlichting wordt verzorgd door de heer P. Biemans: de ge luidsinstallatie is geleverd door de heer J. Beekmans, terwijl ontwerp en tekst geschreven zijn door de K.J.M.V.-voorzitter R. Heijs. Zoals we reeds schreven zijn de avonden reeds voor een zeer groot deel uitverkocht. Plaatsbespreking kan, zoals achterstaande adverten tie meldt, nog geschieden op Vrijdagavond tussen 7 en 9 uur en Zaterdag van 24 uur. Za terdag wordt de première gege ven. Elke avond vangt de voor stelling aan om 8 uur. (Zie ad vertentie). De Toren. Zoals we reeds in ons vorig nummer meldden, geeft „De To ren" op Zaterdag a.s. in de Gil denbondszaal een Vastenavond programma verzorgd door „De Ghesellen van de Spelewei". 't Is een Bonte avond van kleine tone len, waarvan „Het meisje van Domremy" 'n meer ernstig ka rakter draagt, doch Leentje uit het Hemelrijk en Docus uit de Acht Zaligheden, vrolijke kluchten zijn, die juist geschikt zijn om de vas tenavondstemming te wekken. De avond is ook voor niet-leden van de kring toegankelijk. Wij vieren feest. 't Is 'n waar feest geweest bij de Ka jotters. Vier avonden ach tereen was de grote Gildenbonds-

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 6