1 DE LRNGSIMI LOON-OP-ZAND RAAMSDONKSVEER HEUSDEN Leo Lorre helpen Ridder Radbout Gemeenteraad Vlijmen. DE CHINESE PAPEGAAI 1*1 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 20 FEBRUARI 1950 I 142450.- VOOR WONINGBOUW Tegenvoorstel met algemene stemmen aangenomen. FEUILLETON F. H. V. d. Krogt, Leiden, Vliegtuigcaroussel 505.A. Schulte, Roermond, Mens er ger je niet ƒ333.—; C. W. Meyer, Assen, Kinderjeep 100.A. H. Beekvelt, Am sterdam, IJsvariété 395. Gebrs. Vermolen, Den Bosch, Rupscaroussel 580.J. Wanninger Sr., Amsterdam, Gewenst nummerspel ƒ510.-; Idem., Spin 776.K. A. Visser, Groningen, Gebakkr., 520.Gebrs. Sipskema, Groningen, Helicopter 200; M. Sipskema, Groningen, Bumper 506.-; Idem., Licht- sport 705.Idem., Vlieg- bomsport 165.-; M. J. Schim- melpenninck, A'dam, Schiet tent 310.F. de Leeuw, Leidschendam, Automatische balco ƒ49.90; J. Stuy, Slie- drecht, Oefeningspel, 357.-; C. F. Vale, Bergen op Zoom, Bumperspel 812.Idem., Bumperspel 812.Idem., Lichtsport ƒ1812.—; H. V. Boeken, Helmond, Autoskoo- ter 3330.S. J. Kooistra, Breda, Hoepla horlogespel 150.Janvier, Bergen op Zoom, Vrolijk Rad 1633. Idem., Cake walk 1210. Idem., Auto-racebaan 3600.-; C. Mutsaers, Oisterwijk, Ge- bakkraam ƒ850.J. Siemer- man, Orthen, Gebakkraam 606.W. van der Lin den, Eindhoven, Gebakkraam 1055.50; M. Ariaans, De Punt, Golfbaan 300.A. M. v. d. Wijngaard, Breda Bum per 850.Idem., Vliegbom- sport ƒ310.Idem., Bumper 275.S. v. Grinsven, Am sterdam, Kijkshow 265. G. L. Remie-Janvier, Bergen op Zoom, Benzine-racebaan 2323.Idem., Benzine-race baan 1555.Gebrs. Ziege- rink, Enschede, Eetkraam 195.Idem., Viskraam 75; L. Granucci, Tilburg, Ijs kraam ƒ195.—; L. Dauphin, Haarlem, Raketbaan ƒ465. P. Th. v. d. Krogt, Zoeter- woude, Hoepla werptent 160; A. v. d. Veen, Purmerend, Cy cloon ƒ500.W. H. Knub- ben, Haarlem, Hangpaardjes 325.R. Geritz, Arnhem, Waarzegtentspel 40.—; J. de Pauw, Leiden, Steilewand 625.J. M. Kinkels, Heer- lerheide, Babysport 265. J. Tegelaar, Rotterdam, Elec- trische voetbal 250.—; C. Peters, Bergen op Zoom, Lu napark 770.—; J. P. Wichers, Delft, Pyramide ƒ79.95; H. Kooistra, Leeuwarden, Puzzle spel 476.H. Raangs, Gro ningen, Schiettent 250. Idem., Schiettent 160.A. B. Denis, Nijmegen, Gebak 507.A. J. Donzelaar, Den Haag, Variété ƒ285.—; B. W. Becker, Breda, Luchtballon 247.G. Kooistra, Bergen op Zoom, Bumper 750. Idem., Bumper 750.—; Idem. Lichtsport 1400.P. G. Poels, Bergen op Zoom, Auto velodroom ƒ469.—; P. Twist, Breda, Poffertjes 150.A. Roels, Bergen op Zoom, Licht sport 1127.Idem., Bum per 2, 455.50; Idem., Bum per 1, ƒ455.50; J. P. Gallee, Breda, Lichtsport 1333.—; Idem., Bumper ƒ511.—; Idem. Bumper 503.—; Idem. Bum per 1136.J. H. de Jongh, Brielle, Duikboot 152.—; A. H. Schulte, Roermond, Mens erger je niet ƒ184.—; W. Brinksma, Den Bosch, Ge bak ƒ717.P. Berserink, Den Haag, Steilewand 335.-; Wed. Sips, Breda, Kijktent f 81.H. Hinze, Roermond, Vlindermolen ƒ405; J. Hoef nagels, Helmond, Lunapark 606.W. Wouts, Bergen op Zoom, Puzzle ƒ337.-; J. Theu- nisz, Hoofddorp, Auto-race baan ƒ1813.—; L. C. Pias mans, Eindhoven, Gebak 865.A. H. Berkvelt, Die- men, Vliegbom 101.—; B. A. Mensink, Deventer, Speel- goedbak 130.-; Idem., Speel- goedbak 130.—; W. H. Pen- nings, Vlaardingen, Duikboot 1, ƒ252.Idem., Duikboot 2, 252.P. J. Vale, Bergen op Zoom, Lichtsport 1212. Idem., Bumper ƒ601.-; Idem., Bumper ƒ601.—; P. van der Ven, Den Bosch, Gebak ƒ770; W. H. Scheffer-Dauphin, Bre da, Luchtschommel 875. R. H. Scheffer, Den Haag, Suikerspin ƒ47.50; H. V. C. Vermolen, Den Haag, Auto- skooter 1878.—; Idem., Vro lijk Rad 835.—; K. Stuy- Roels, Maasniel, Amusement- spelen 1050.—; A. H. Hun- kels. Roermond, Autoskooter 3950.A. Hinze-Stevan, Roermond, Autoskooter 4247, M. H. Graat, Maasniel, Hang paardjes 376.F. Gersen, Breda, Gebak 1038.—; A. H. Krekel, Apeldoorn, Steile wand ƒ400, Hoogvaart ƒ200; samen 700.—; Strouken, Vaals, Babymolen ƒ406. Copyright Ram ad Preti benzinetank was geheel gevuld en r ing stapten Leo en Lorre in hun vlieg tuig, om een kleine demonstratie te gaan geven van hun kunnen. Daar hob belde de machine al over de startbaan, lenigt enkele nieuwsgierige mensen hen gelaten nakeken. Langzaam vermeer derde Leo vaart en even daarna verhiel net eigenaardige toestel zich in de Lucht. „Nu enden ue niet hoger vliegen aan piecies meter ee\ Leo en voegde de daad bij het woord. Hjj dook meteen naar beneden om op de S meter-hoogte te komen en een luid gegil steeg op uit de menigte, die bran dend van ongeduld op de ware wed- strijdwxnnaars stond te wachten. „Hg zal ons verpletteren" gilden de mensen en in hun angst gingen ze bijna plat op de grona liggen. Leo wilde de men senmassa geen schrik aanjagendoch hg was zó trots op zijn nauwkeurige vlieg kunst, dat hij doodleuk op de 2-meter- hoogte bleef doorvliegen. Het was een bespottelijk gezicht: steeds als de toe schouwers opstonden om weg te ren nen, kwam het vliegtuig er weer aan. Ze kregen geen kans om weg te komen, totdat Leo van koers veranderde en het vliegveld achter zich liet. Maar toen maakte hij een fout Pijlsnel nadcrae Leo een kippenhok dut iets vemer m een weiland stond, üg wilde als een volleerde vliegenier er over heen sche ren. doch drukte op ae verkeerde pe daal én scnoot me: topsnelheid recht toe recht aan het kippenhok in.' Knots.' Koeml Krak! Het kraakte aan alle kant en de kippen vlogen kakelend in het rond, terwijl het vliegtuig het prachtige hok lotaai vernielde. Stukken hout en kippengaas scholen Leo langs de oren en Lorre h: zijn hart ang stig vast Dit laatste kwam omdat B. en W. voorstelden een lokaal van de meisjesschool in Neuwkuijk over te nemen, maar met de heer van de Meerendonk, die het voorstel ter ta fel bracht, bouwde de hele raad liever een nieuw lokaal. Dat niemand op een lening van 142.450 iets tegen had was logisch, omdat de ra ad indertijd zelf tot de bouw van 16 woningwetwoningen met algemene stemmen besloot. Nog steeds was burgemeester v. Hout ziek, zodat wethouder v. Bokhoven de voorzitterszetel weer innam. Nadat de notulen met "n kleine opmerking van de heer v. d. Mee rendonk waren goedgekeurd deel de de voorzitter mede dat de heer van der Ven bericht van verhin dering had gezonden. Onder de ingekomen stukken bevonden zich verzoeken van de kleuterscholen in Nieuwkuijk en Haarsteeg om een verhoging van subsidie over 1950. B. en W. stélden voor om dit verzoek te verdagen tot de financiële toe stand van de gemeente wat ver beterd was en het dan tegelijk met andere aanvragen te behan delen. De raad ging hiermede ac- coord. Een dankbetuiging van J. G. v. Engelen voor de verbetering van de riolering op de Keiweg in Haarsteeg las de voorzitter gaar ne voor, want die kwamen niet zo dikwijls binnen Hij deed het dan ook. Verder was er binnengekomen een schrijven van het raadslid Spanjers, dat in de geheime ver gadering zou besproken worden, terwijl dan B. en W. in de vol gende vergadering met een voor stel zouden komen. De heer van de Meerendonk deelde nog mee dat het plan van de heer Span jers geheel in de lijn van het uit breidingsplan lag en dat de bur gemeester er de eerste dag dat hij beter was, werk van zou maken. Het had ook de instemming van functionarissen van de K.N.V.B. Daarmee was dit voor het ogen blik van de baan. Betreffende punt 2 (zie num mer van j.l. Vrijdag) deelde de voorzitter mee dat de inspecteur bij zijn vorig advies bleefgun stig voor de boekjes van 't gods dienstonderwijs. afwijzend voor de aardrijkskundeboekjes. De heer v. d. Meerendonk con stateerde dat het een duidelijker advies was dan de vorige keer, waardoor er toen een misverstand was ontstaan. Toch gaf de in specteur ook nu nog niet een vol ledig gunstig advies, want hij schreef dat de raad het ook ter zijde kon leggen, omdat 't maar een advies was. De heer v. Son meende dat de boekjes maar bestemd waren voor de twee laagste klassen. Dan hoefde de raad toch geen gelden beschikbaar te stellen voor de hele school. Maar het bleek dat er voor andere klassen weer andere boekjes aangeschaft moes ten worden. De heer v. Oyen was van me ning dat het niet op de weg van de raad lag om zich tegen het voorstel te verzetten. Hij wilde zelfs ineens maar gelden beschik baar stellen voor alle scholen, omdat die toch ook zouden ko men. Maar daar was de voorzit ter niet voor. Ze moesten 't zelf maar eerst aanvragen. Toen ieder er zowat het zijne over gezegd had, ging de raad met het voorstel accoord. Bij het voorstel tot wijziging van de begroting 1949 vroeg de heer v. d. Meerendonk of die posten al waren uitgegeven. Hij bedoelde overschrijdingsposten als 400.— extra voor reis- en ver blijfkosten. Hij vond het namelijk juister dat daar eerst de toestem ming van de raad vocy gevraagd zou worden. De voorzitter deelde mede dat ze nog niet waren uit gegeven. Maar de bedoeling van de heer v. d. Meerendonk was vast te leggen dat, als een post overschreden moest worden, dat 'dit dan eerst aan de raad werd voorgelegd. Anders zat de raad er voor Piet Snot. Wethouder Berkelmans vond echter dat de heer v. d. Meeren donk niet voor Piet Snot zat. Hij vroeg aan de voorzitter wie er verantwoordelijk was als de toe gestane gelden op waren en hij moest plotseling op reis. De voor zitter meende dat hij zelf dan ver antwoordelijk was. Nu, meende de heer Berkelmans, dan kon er toch eerst niet gauw een raads vergadering gehouden worden. Maar dat was niet des heren van de Meerendonk's bedoeling. De gelden moesten bijtijds aange vraagd worden. De heren sloten dan een compromis en het voor stel was aangenomen. Vervolgens stelden B. en W. voor een lening van 142.450.— aan te gaan bij de Boerenleen bank in Eindhoven tegen 33^ en af te lossen in 50 jaar. De laagste inschrijver voor de bouw der 16 woningen had ingeschre ven voor 38.450 en dan was er nog 400.— nodig voor toezicht en honorarium. De heer Dekkers veronderstel de dat B. en W. getracht hadden op de voordeligste manier 't geld te krijgen. Het woningbedrijf zou wel verlies genoeg te incasseren krijgen, maar de heer Dekkers dacht dat het bedrag wel nodig zou zijn. Ook de heer v. d. Meerendonk kon zich best met het voorstel verenigen. Maar de 4000 voor toezicht en honorarium vond hij aan de lage kant. Gewoonlijk be droeg dat 6 a 7%, dan was het hier al minstens 8000. De voorzitter deelde echter mede dat het zo was overeenge komen en mocht het nodig zijn, dan kon het bedrag nog verhoogd worden. De heer v. d. Meeren donk vond het toen al lang goed en ook de andere heren gingen er mee accoord. De rekeningcourant-overeen komst tot 75.000 was 'n voor waarde die de Boerenleenbank in Eindhoven voor de lening had gesteld. Ze zou geopend worden met 43.000, Na een verhelde rende opmerking voor de heer v. d. Meerendonk ging de raad er mee accoord. Met punt 6 ging de raad zon der een enkele aan- of opmerking (een zeldzaamheid voor Vlijmens vroede vaderen) accoord. Betreffende het voorstel tot overname van een klaslokaal voor g.l.o. van het R.K. Kerkbestuur in Nieuwkuijk deelde de voorzit ter mee dat de minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschap pen bouwvolume voor een nieuw lokaal had beschikbaar gesteld tot een bedrag van hoogstens 14.000. Het R.K. Kerkbestuur wilde echter liever dat de ge meente een lokaal van de kleu terschool overnam voor 11.575 als klaslokaal voor de meisjes school in Nieuwkuijk. Het voorstel had de heer Van de Meerendonk verbaasd. Nieuw kuijk vroeg eerst een lokaal en zei nu: neem het bewaarschool lokaal. De inspecteur zei in zijn advies dat de kleuterschool nu toch niet ter zake was. Maar de heer van de Meerendonk vond 't wel ter zake. Wat moest er dan met de bewaarschool gebeuren? Nu was er de kans om een lokaal te bouwen en dat kostte maar 2500 meer dan de overname van het oude lokaal. De andere leden lieten een goedkeurend gemompel horen. De heer Samuëls merkte op dat de kinderen in Nieuwkuijk niet eens allemaal op de bewaarschool geplaatst konden worden. Wethouder Berkelmans deelde mee dat mettertijd achter de nieu we kerk ook een bewaarschool zou gebouwd worden. En de voorzitter zei dat het de bedoe ling van het kerkbestuur was een houten bewaarschool te bouwen, terwijl dit lokaal van de bewaar school aansloot bij de meisjes school. De heer Van de Meerendonk vroeg echter of een houten school wel aan de eisen zou voldoen, en de heer Wijkmans bezigde in dit verband het woord kippenkooi. De heer Van Son was het niet eens met de heer Van de Meeren donk. Hij meende dat de ruimte in een houten school groter zou zijn dan in deze school. Of de bewaarschool geschikt was voor de meisjesschool wist hij niet. Hij was in ieder geval voor de bouw van een nieuw lokaal. De voorzitter las het advies van de inspecteur voor, waarin stond dat het lokaal van de be waarschool even groot was als de overige van de meisjesschool en dat 't geval van de bewaarschool niet aan de orde was. Hij advi seerde het lokaal over te nemen. Nochtans was de heer Van de Meerendonk het hier niet mee eens. Hij vond dat men nu moest bouwen en vond het eigenaardig dat de bewaarschool de inspec teur niet interesseerde, men wist nu toch hoe het met dit onderwijs stond en pas was er de enquête nog geweest ook. Hij stelde for meel voor om een nieuw lokaal te bouwen en de overige raadsleden steunden hem om strijd. De heer Dekkers vroeg of het niet beter was eerst nog eens te onderhandelen met het schoolbe stuur, om hun motieven te ken nen. Hetgeen niet betekende dat hij tegen het voorstel van de heer Van de Meerendonk was. Na overleg met wethouder Ber kelmans stelde de voorzitter voor dat B. en W. hun voorstel zouden intrekken voor nader overleg, maar de heer Van de Meeren donk bleef bij het zijne. En toen er gestemd werd bleken er alle raadsleden voor te zijn, wethou der Berkelmans incluis, die zijn stem motiveerde met te zeggen dat hij gezien de stand van zaken voor het voorstel stemde. Tenslotte was er nog een schrij ven van Ged. Staten binnengeko men die meedeelden dat zij be treffende de 5 uitkering voor de secretaris en de ambtenaar van de Burgerlijke Stand een gelijke re geling wilden treffen. De raad moest zijn mening voor 12 Maart kenbaar maken. De heer Van de Meerendonk meende, als de een het kreeg de ander ook, waarmee blijkbaar alle anderen instemden. Dat was' het eind van de open bare vergadering. De agenda was in een uur tijd afgewerkt. Burgerlijke Stand Loon op Zand van 15 Febr. 1950. Geboren Gijsberdina L A B dv F Her- man-Damen Henrica C M dv A van Deudekom-v d Linden Josephina J M dv J M Brent- Bergmans Petrus E M zv P W C Cleijn-Brabers Ludovi-, cus G M zv A M Kroot-van Bla- del Lambertus W M zv H M Moonen-de Laat Maria dv W N Klijn-Verboven Adrianus zv J de Jong-van Huiten Ma- dia J C dv L van de Wouw-van Boxtel Maria A dv J C van Best-Verhoofstad. Huwelijksaangiften Gustaaf E Strik 23 j te Drunen en Wilhelmina J Netten 25 j al hier Marinus A de Brouwer 24 j te Waalwijk en Johanna M Beunis 22 j alhier. Huwelijken G H J Vermeer 20 j en F M Roelofs 18 j. MC van der Linden 18 j en A C M Lugters 21 j. L van den Heuvel 33 j en M J van Wezenbeek 30 j. M N Kennekens 31 j en G H Kemmeren 29 j. Overleden Cornelis van Rooij 84 jaar Adrianus M Couwenberg wedn van Johanna van Boxtel 72 j Hubertus J Boons 29 j Adriaan M Aerts wedn van A v Seters 87 j Bernardus Verboven echtg van Adriana Zwaans 73 j Johannes D Maas echtg van Johanna Brabers 78 j Gerar- 'dus M J Beunis 31 j Cornelis P G Groenendaal 4 weken An dreas M J Th Akkermans 3 mnd. Vertrokken G A de Jong naar Tilburg G J M Frederiks naar Maasbree CL van Luxemburg naar Ca nada C G Schalken naar Tiel MAC Verboven naar Den Bosch AC Houtepen naar Goirle M J Baun naar Vlijmen. Ingekomen Theodorus Blom van Sprang- Capelle Maria J v \Vitsen- burg van Katwijk Petronella W Maas van Gilze c.a. Johan na M I Meijers van Tilburg Hendrikus G Verhoeven van Nij megen Maria C J Bisselink van Den Haag Antonius J Ligt- hart van Oudenbosch Adria nus M M van Vugt van Tilburg Hermanus P Steenmetz van Oudenbosch Adriana E J Bierbooms van Roosendaal c.a. Terug naar huis. Onze plaatsgenoot G. Zijlmans bevindt zich op de Johan van Ol- denbarnevelt en zal vermoedelijk op 22 Febr. te Amsterdam arri veren. Jubileum. Op 26 Febr. a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer J. Kieboom, wonende in de Water straat, in dienst trad bij de N.V. Waterleiding-Mij. Noord-West- Brabant. Te water gelaten. Op de scheepswerf der firma v. Suylekom en Zn. alhier, liet men dezer dagen een sleepboot te VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN door EARL DERR BIGGERS. 16) „Wie ben je?" „Dat doet er niet toe. Dat zal ik meneer Madden wel vertellen. Is hij hier?" De deur ging wat verder dicht. „Hij is hier, maar hij ontvangt niemand". „Mij wel Thorn", zei Bob scherp. „U bent Thorn, als ik het wel heb. Zeg aan meneer Madden dat er een boodschapper uit de Poststraat in San Francisco staat te wachten." Dadelijk ging de deur wijd open en Martin Thorn's mager gezicht straalde, voor zo ver het daartoe in staat was. „O, excuseer. Komt u dadelijk binnen. Wij verwach ten u al. Kom binnen oh eh heren". Zijn gezicht betrok toen hij Holley zag. „Excuseer, een ogenblik alstublieft". De secretaris verdween door een deur op de achtergrond, en liet de twee bezoekers in de grote woonkamer staan. Uit de woestijn binnen te komen in een vertrek als dit, was een openbaring. Langs de wanden waren eiken panelen: er hingen prachtige etsen; lam pen verspreidden een zacht licht over tafels met de nieuwste tijd schriften zelfs het laatste num mer van een New Yorks Zon dagsblad. Aan het ene einde brandden houtblokken in een gro te haard, en in een verre hoek draaide een radio dansmuziek af van een orkest ver weg. „Nu, dit is een vriendelijk te huis", merkte Bob Eden op, en met een knikje naar de muur te genover de haard, zei hij: „En van ongewapend gesproken..." „Dat is Madden's verzameling wapens", legde Holley uit. „„Wong heeft me die eens laten zien. Ze zijn geladen. Als je soms terug moet, ga daar dan langs. Die gladde jongen heeft niet ge zegd, dat hij naar Madden ging, zie je". „Dat weet ik", zei Bob. Hij nam de kamer bedachtzaam op. Een grote vraag kwelde hem. Waar was Charlie Chan? Zij bleven wachten. Een grote klok tegen de achterwand van de kamer sloeg negen uur, langzaam en beslist. Het vuur knapte: het metaalachtig getjingel van de jasz-band klonk voort. Onverwachts ging de deur ach ter hen, waardoor Thorn verdwe nen was, weer open, en zij draai den zich snel om. In de deurope ning stond, als een granieten to ren, in de grijze kleding, die hij bij voorkeur droeg, de man, dien Bob Eden het laatst had gezien op de trap naar zijn vaders kan toor, Madden, de grote geldman P. J. zelf. Bob's eerste reactie hierop was een gevoel van grote ver lichting, alsof een last hem van de schouders viel met een „hoogst verrukkelijke bons". Maar bijna onmiddellijk daar op volgde een gevoel van te leurstelling. Hij was jong, en hij haakte naar opwinding. Daar viel nu 't grote woes tijn-mysterie krakend ineen. Madden stond daar, levend en welvarend, en alle vrees en waarschuwing bleek onge grond. Nu maar heel kalm de paarlen overhandigen als Charlie kwam en dan weer terug in het oude spoor. Hij zag Will Holley glimla chen. „Goedenavond' heren"' zei Madden. „Ik ben blij u te zien, Martin'" voegde hij er bij tot de secretaris' die hem gevolgd was, „zet dat verwenste la waai af. Een orkest, heren, een orkest in de balzaal van een hotel in Denver. Wie durft er zeggen, dat de tijd van wonderen voorbij is?" Thorn bracht de jazz-band tot zwijgen een gorgelend protestgeluid was het einde. „Wel", informeerde Madden, „wie van u beide komt uit de Poststraat?" De jongen deed een stap naar voren. „Ik ben Bob Eden, meneer Madden, Alex ander Eden is mijn vader. Dit is mijn vriend, een buurman van u, meneer Holley, van de „Eldorado Times". Hij is zo vriendelijk geweest mij hier heen te rijden. „O, juist". Madden's optreden was joviaal. Hij schudde hem de hand. „Kom allebei bij het vuur ziten. Thorn sigaren." Met zijn eigen beroemde han den trok hij stoelen voor de haard. „Ik wil wel even gaan zit ten", zei Holley, „maar ik blijf niet. Ik begrijp, dat me neer Madden zaken met u te roen heeft, en ik wil niet in de weg zijn. Maar vóór ik ga, meneer Madden „Ja", zei Madden scherp, en beet het puntje van een sigaar af. „Ik ik veronderstel, dat u zich mij niet meer herinert", ging Holley door. Madden's grote hand met de aangestoken lucifer hield halverwege stil. „Ik vergeet nooit een gezicht. Ik heb u meer gezien. Mogelijk in El dorado?" Holley schudde het hoofd. „Neen het is twaalf jaar geleden in de vier en veer tigste straat, in New York. In" Madden keek hem strak,1 aan „in een speelhuis, vlak bij Delmonico. Op een win teravond „Wacht even", sneed de mil- lionair af. „Sommige mensen zeggen, dat ik oud word maar luister nu eens. U kwam toen bij mij als verslaggever en vroeg een persgesprek. En ik heb gezegd „Er uit „Prachtig", lachte Holley. „Nu, mijn geheugen is nog zo slecht niet, wel Ik weet het nog precies. Ik bracht daar veel avonden door tot ik ontdekte dat het spel vast zat. Ja, ik ben er heel wat klein geld kwijt geraakt. Waarom hebt u me toen niet gezegd, dat het een oplichterstroep was Holley haalde de schouders op. „Wel, uw optreden moe digde geen vertrouwelijkheid aan. Maar wat ik zeggen wou, meneer Madden ik ben nog aan de krant en een persge sprek met u „Ik geef ze nooit", snauw de de millionair. „Dat spijt me", zei Holley. „Een oud vriend van me heeft een nieuwsagentschap in New York enhet zou een ware triomf voor me zenn, als ik hem iets van u seinen kon. Bijvoorbeeld over de vooruit zichten in de financiële we reld. Het eerste persgesprek met P. J. Madden." „Onmogelijk", antwoordde Madden. „Het spijt me u dat te horen zeggen, meneer Madden", merkte Bob op. „Holley is heel vriendelijk voor me ge weest, en ik hoop van harte, dat u deze éne keer eens met uw regel zoudt willen bre ken." Madden leunde achterover en dreef een rookkring naar 't betimmerde plafond. „Wel", zei hij, en zijn stem klonk wat zachter, „u hebt heel wat moeite voor mij gedaan, me neer Eden, en ik wil u graag van dienst zijn." Hij wendde zich tot Holley. „Kijk eens hier niets bizonders. Al leen een paar woorden over de zaken voruitzichten in het komende jaar." „Het zou buitengewoon vriendelijk van u zijn, me neer." „Och ja. Nu ik hier ben, voel ik me een beetje anders tegenover de kranten dan thuis. Ik zal Thorn wel wat. dicteren kom morgenmid dag maar eens terug." „Dat doe ik zeker", zei Hol ley, en stond op. „U weet niet, wat het voor mij betekent. Nu moet ik gauw naar de stad terug." Hij schudde eerst de millionair de hand en toen Bob Eden. Toen hij deze aan keek, zeiden zijn ogen: Alles is toch wel in orde. Ik ben er blij om." Bij de deur bleef hij staan. ,Tot morgen dan", zei hij. Thorn liet hem uit. (Wordt vervolgd). l}Voidt vervolgdj ARBEIDSBURUEAU WAALWIJK* Vraag en aanbod. Worden gevraagd: Diverse fabrieksstiksters. Ophalers, uverleersnijders. Een machine-bankwerker, te vens plaatwerker. Een melkjongen. Dagmeisje 15/16 jaar. Een machine-zwikker. Een kinderverzorgster. Bijtuigers. Contreforts-inzetter. IJsco-venters. Bieden zich aan: Een boekhouder. Mannelijke en vrouwelijke jongste bedienden met U.L.O.- opleiding. Een hulpmodelleur. Een leerling schoenmachine- monteur. Enige chauffeurs. Een nachtwaker. Enige volslagen schilders. Diverse landbouwhulpen. Een tuindersknecht. Diverse hulparbeiders, grond werkers en opperlieden. Een broodbakker. Een herenkapper. Een magazijnbediende. Een thuisplakster-omboekster Een werkster voor kantoor. Aanmelding dagelijks tus sen 9—12 uur op het Arbeids bureau Waalwijk, Grotestraat 339, tel. 63. Deze bekendmaking is gel dig vanaf 20 t/m 25 Febr/'50. Het Arbeidsbureau Waal wijk verstrekt ook inlichtin gen aan adspirant-emigranten water voor een buitenlandse fir ma. De boot is 67 m. lang. 8,20 m. breed en 2.33 diep. De tewa terlating verliep gunstig. Op thuisreis. Met het troepentransportschip „Empire Brent dat vermoedelijk 24 Febr. in Amsterdam zal aan komen, repatrieert o.a. onze dorpsgenoot serg. der mariniers J. J. v. Gils met echtgenote. -Voor de dekenaten Heusden en Waalwijk zal van 29 April tot 7 Mei a.s. een grote Missie tentoonstelling gehouden worden. De R.K.J.B. afd. Herpt Heusden hield in café Verhoeven een vergadering, waarop naast de geestelijk adviseur Pastoor Tim mermans, aanwezig waren ir. Weiter uit Tilburg, consulent: F. v. d. Broek, technisch adviseur; Chr. van Herpt, voorzitter N.C.B. afd. Herpt-Heusden. Uit de rekening en verantwoor ding bleek, dat de kas met een flink batig saldo sloot. Ir. Weiter wees in zijn rede op de noodzaak dat de jonge boeren elke moge lijkheid benutten om zich een plaats te veroveren. De geestelijk adviseur wees op hte grote nut, dat gelegen is in 'n gezonde vereniging. Als bestuurslid werd herkozeu dhr. T. v^.n Dal, terwijl in de plaats van dhr. Timmermans werd gekozen J. Fitters. De heer J. v. d. Pol werd begiftigd met de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, ter gelegen heid van zijn 40-jarig jubileum als voorwerker op de scheeps werf de Haan en Oerlemans. Bij het gehouden examen voor het diploma E.H.B.O. slaag den 9 candidaten, n.l. Mej. van Berge-Henegouwen, mej. Versluis, Gezusters Baaijens, mej. Ver schuur en mej. 't Lam en de gebr. Klaren. Het examen werd afgeno men door Dr. Noordman uit Den Bosch. 24 Febr. a.s. hoopt uit In donesië te repatriëren onze plaats genoot A. de Bruin, na een ver blijf van pl.m. 2J/£ jaar dienst in de tropen. Dhr. G. Verwey werd be noemd als bestuurslid der Stich ting Maatschappelijke Hulp der Ned. Herv. Kerk in het Land van Heusden en Altena. Naar we vernemen zal de door de oorlog verwoeste Ned. Herv. Kerk te Herpt herbouwd worden, met medewerking van monumen tenzorg.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 6