m LüNgstbm? Waalwijkse en Langsiraaise Courani DRUNEN VLIJMEN HAARSTEEG RAAMSDONKSVEER SPRANG SPRANG-CAPELLE „Onder oons gezeed". GRASLINNEN, 150 en 190 breed HANDDOEKEN, THEEDOEKEN, ZAKDOEKEN, LINGERIEKATOEN bij KIEBOOM wpuwrw "i< is; HAVENPLANNEN. VRIJDAG 24 FEBR. 1950. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukst rtj ANTOON TIELKN Hoofdredacteur JAN TIELEN OPGERICHT 1878. DE ECHO m HET ZUIDEN Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. 72e JAARGANG No. 17 Al ounemeut 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p p Advertentie-prijs 9 cent per m.M Contract-advertenties speciaal tarief. TEL.-ADRES „ECHO' Geslaagd. Naar wij vernemen slaagde te 's-Bosch voor het diploma- Engels Steno mej. Ria v. d. Wiel. Stille Omgang. De Stille Omgang te Amster dam zal voor Waalwijk en om geving zijn op Zondag 12 Maart. Deelnemers kunnen zich opgeven bij de broedermeester G. Merkx, Stationsstraat alhier. Naar huis. Naar wij vernemen zijn uit on ze gemeente twee soldaten uit In donesië op weg naar huis. Zii worden 25 Febr. thuis verwacht. Het zijn Theo van Son en Joh. Brok. Drunens Toneel in nieuwe banen. 25 Maart 1945—25 Maart 1950. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, zal het bestuur van onze populaire toneelvereniging Drunens Toneel" ter gelegen heid van het eerste lustrum dezer dagen een grootscheepse actie in zetten voor de werving van een vaste kern principiële donateurs. Deze actie is op een geheel an dere leest geschoeid dan in Dru- nen usance is, een idee dat o. i. goede resultaten zal opleveren. Een circulaire, voorzien van een aanmeldingsformulier, welke aan de daarvoor in aanmerking ko mende gemeentenaren wordt ter hand gesteld, geeft een beknopt overzicht van datgene wat de aandacht verdient. Door 5 jaren op „eigen benen" te hebben ge staan, heeft Drunens Toneel, dat zich in deze periode tot een van de toonaangevende verenigingen in het culturele leven van onze gemeente heeft opgewerkt, bewe zen bestaansrecht te hebben en de steun van rfle gehele gemeente waardig te zijn. Gezien de populariteit van deze vooruitstrevende vereniging in en ook buiten Drunen, welke in zo n kort tijdsbestek uit eigen midde len en door eigen initiatief een dergelijk hoog peil heeft bereikt, nemen wij aan dat het beroep van Drunens Toneel op de inwoners van Drunen gedaan, niet tever geefs zal blijken te zijn. Drunens Toneel, good luck. van Elf, Dorus en Knillcs en ze ker aan de politie voor de ver leende medewerking. Uitvoering V.G.T. Zondag 19 Febr. gaf de To neelvereniging V.G.T. een uit voering in Rosmalen. Opgevoerd werd het schitterende romantische spel uit de Franse revolutie „In de schaduw van de guillotine", in drie bedrijven door Will. Braken- berg. Er was flinke belangstel ling en V.G.T. oogstte veel suc ces met dit prachtige nummer; t publiek was hoogst voldaan over spel. speelsters en spelers. Uitvoering Utile Dulci. Zondag 19 en Maandag 20 Fe bruari gaf Utile Dulci een uit voering in Berlicum. Opgevoerd werd het alom bekende succes stuk ,,In het Witte Paard". We derom heeft Utile Dulci haar goede naam hoog gehouden en er werd zeer goed en vlot gespeeld. Over de speelsters en spelers alle lof. Thans heeft Utile Dulci het witte paard op stal gezet voor n welverdiende rust. Thuiskomst verwacht. In de loop van Zaterdag 25 of Zondag 26 Febr. wordt soldaat Hagen, Heistraat, na een verblijf van ruim drie jaar in Indonesië, thuis verwacht. De buurt is reeds druk in de weer om hem op een grootse wijze te ontvangen en een prachtige versiering is reeds aan gebracht. Uitvoering K.A.J. Zondag 19 Febr. gaf de K.A.J. een uitvoering in het patronaat. Opgevoerd werd het boeiende to neelspel „Sterk moet een mens zijn", in 4 bedrijven van Edm. r.auwaet en W. Hageveld. Ter opluistering werkte mede de mondorgelclub uit Dongen. De K A.J. kan met trot; op de ze uitvoering terugzien. Het was een prachtig stuk. dat zeer goed v. erd opgevoerd. De vooruitgang van de spelers is te merken, want stuk voor stuk waren zij voor hun rollen bekwaam, vooral de hoofdrollen verdienen vermel ding. Ook de leden van 't mond orgelorkest van de K.A.J. alhier hebben kunnen horen hoe er ge speeld moet worden, want wat Dongen presteerde, was af. De K.A.J. heeft ook hiervan zeker geleerd en we zijn benieuwd naar het eerste optreden van het or kest. Carnaval 1950. Maandag 20 en Dinsdag 21 Fe bruari werd de Carnaval te Vlij men voortgezet met groepswed strijden. Elke avond bekampten 9 groepen elkaar voor de prach tige prijzen en elke avond /varen er prachtige groepen, zodat de jury een zware taak had. De be langstelling in de café's was weer zeer groot en van alle omliggen- Carnavalsviering Traditie-getrouw is de viering van carnaval ook dit jaar weer bijzonder geslaagd. De jeugd trok er met rommelpot gewapend en gestoken in carnavalskledij weer op uit om huis aan huis hun lied te zingen. Ook de ouderen lieten zich niet onbetuigd. Zondagmid- de plaatsen waren er belangstel- s dag had er tussen de leden van lenden. Hetgeen de groepen pre senteerden, was in hoofdzaak be doeld voor het behouden van de Carnaval. Andere groepen kwa men met dorps- en wereldpolitiek en alles werd op nette wijze uit gebeeld. Dat er wel eens verschil van mening is over de uitspraak van de jury, is te begrijpen, maar alle groepen kunnen nu eenmaal geen eerste prijs behalen. Geluk kig streven de groepen zelf daar minder naar dan het publiek en daarom houden we steeds dezelf de leiders van groepen. Een extra compliment aan die leiders voor de vele opofferingen reeds maan den tevoren, om zulke prachtige groepen samen te stellen, is dan ook wel op zijn plaats. De uitslag van de groepenwed- strijd op Maandag is als volgt le pr. groep „Na zeven jaar" 40 pnt.: 2e pr. groep „Kwarten" 36 pnt.; 2e pr. „Vijfde Rad" 36 pt.; 2e pr. „Groep zonder naam" 36 pt.; 3e pr. „Leeuweriken,, 34 pt.; 4e pr. „Maanbewoners" 33 pt.; 4e pr. groep Noten-Tobbers 33 pt.; 5e pr. „Carnavalsvrien den" 28 pt. De uitslag van Dinsdag is le pr. „Na zeven jaar"; 2e pr. groep Noten; 3e pr. „Leeuweri ken"; 3e pr. „Kwarten"; 3e pr. „Carnavalsvrienden"; 4e prijs ..Vijfde Rad"; 5e pr. Tobbers: 6e pr. Jonge Boeren; 7e pr. Har monie van Knuppelveen. Dat er telkens meerdere tweede en derde prijzen vielen, lag aan bet kleine verschil tussen de ver schillende groepen. Carnaval is ordelijk en netjes verlopen en een dankwoord past aan de Prins en gevolg, de Raad harmonie en zangvereniging een gecostumeerde voetbalwedstrijd plaats:, die na een spannende strijd in een -i4 gelijk spel eindigde. Maandag- en Dinsdagavond hadden weer de traditionele groepenwedstrijden plaats, waar aan flinke geldprijzen waren te verdienen. De resultaten van Maandagavond waren; le pr. Pro pagandisten van de Carnaval 372 pnt., 2e Aan het loket 360J/£ pt., 3e Wij brengen 'n serenade 356Yi pnt., 4e De lege beurzen 337 p., 5e Carnavals-jubileum 293K P- 6e De Olieklappers 291 pnt. Dinsdagavond had het volgende verloop: le pr. Haarsteeg wat zijt gij 450 pnt., 2e O wereld kies de goede weg 383 p., 3e De Bene lux 371H P-> De Maharadja op Haarsteegs carnaval 335 p., 5e De emigranten 332 p., 6e Vreugde naast gebrek 289 pnt. Uitvoering. Door de toneelvereniging Ernst en Luim werd Zaterdag- en Zon dagavond in de zaal De Harmo nie van J. v. Oijen met groot suc ces opgevoerd het drama in drie bedrijven „Zuster Annunciata' De zaal was beide avonden uitverkocht en het zeer talrijke publiek heeft dan ook kunnen ge nieten van een toneelstuk, zoals er in onze plaats nog maar wei nige voor het voetlicht werden gebracht. De rollen werden zeer goed vertolkt en de speelsters en spelers hebben via dit toneelspel en door zich ten volle te geven getracht uit te beelden, hoe voor al de religieuzen in de onder communisische invloed staande landen .aan vervolging blootstaan Het stuk speelt zich af in een Joa het sit er wir op, Willem, den vastenaovond en ik vertel oe de den overgang van Carnaval noar Aswoensdag gin kleinighed is. Mer afijn, we zijn er wir deur. Deur de lol, deur de centen en... deur de knillesen. Want al han we'r ginne dochten se mee de n vastenaovond zitte mee Knillese en Doruskes ut Krommert nie sonder dè vertel ik oe. En zeker nie es ge mee n groep veur de deur staot te waachten waor ze binnen mee d'r tong die net zo dik is es durre stok staon te zwammen. Mer mee dè al Willem hebben we unne gezellige vastenaovond gehad, waor ze zelfs vanuit Utrecht naor zijn wissen kijken. De duvel maag weten waor ze 't allemaol vandaon haolen die meensen die mee die groepen op stap gaon mer er is mer n bietje gewist we nie over den hekel kwaam of op de plaanken. Léven de verkens, dooi honden, maonao- pen, sumatraonen, neeje Willem gin traonen uit Suma, wè maokte nou klaor. mèr n groep uit Su matra. Jao es ge over sunne vasten aovond aon 't naopraoten gaot, dan komter dikwels nog heel wè ten blakke. Waaren de prijzen nie goed verdeeld zegde gij? Mer Willem, hoe kunde nc>u zoiets zeggen. Daor is mee den vastenaovond immers nog nooit iemand gewist die daor aonmerking op gemaokt hee? Tenminste deur gin echte carnavalsmeensen, mer dè geef ik direk toe, dt> er die in werkclek- heid veul minder zijn es dè er meensen zijn die van d'r eigen deenken dè se de echte zijn. Want onder echte carnavalsmeen sen verstao ik die meensen die zo wel van 't een es van 't aander nie te veul hebben of nie te wei nig net zo ge wilt. Wè ik daor- mee bedoeL Willem? Wel Willem diegene die nergens mie aon mee doen en ztodoende in gin kafee te zien zijn. en diegene die ge ner gens kunt vinden es in de kroeg en zodoende mee die daogen de kerk nie zien staon. En van die leste soort hadder wel enkele die es' echte vasten- aovondmeens unnem hogen dunk van d'r eigen hebben. Ik vur mijn vein 't 't mooiste fir.t van t jaar en ik doe gerre mee dè witte wel mer ik zeg nogins efe mee unnen gekke vastenaovond dan moette de stok in de rommeJspot weten te steken en daorenboven en veural de stok int midden. Vuulde'm. Ik heb mee die daogen mer mee één oog kunnen zien mer toch nog genoeg om dè onder oons gezeed te kunnen zien. Af- fijn Willem, tot Pasen toe zallen we 't vort mer heel kalm aon leggen dan doen we es. Cristeleke meensen oons plicht en daoren- boven hoe dè gij er in* de kniep bijstaot dè weet ik nie mer on der oons gezeed. ik zaJ aon de vaasten hendig mee kumnen doen want d'r zit niks mir in es n fentielstengske en unnen oaiuwen duit die ze nie mir willen, tenzij de Paoters van Onzenoort vetrr d'r Heemkundedinges. Haauwdoe war en tot unne volgende keer mee 't beste vain HANNES'.. Vlijmen, Febr. 1950. uit Hoornaar en Gorinchem over gekomen om mee te genieten van de prettige sfeer die deze jonge ruiters weten te scheppen. Zoals we reeds eerder gemeld hebben, werd door de leden der vereni ging het toneelstuk ,,Boerenstrijd voor het voetlicht gebracht en dit gebeurde op zeer verdienstelijke wijze. Het is een spel. geheel pas send in dit milieu, vertolkend de grote strijd en moeilijkheden die vooral de kleine boer treffen. Zonder uitzondering wisten de spelers zich geheel in hun rollen in te denken en gaven zij zich ge heel. Vlot werd er gespeeld, wat vooral tot uiting kwam in 't laat ste bedrijf, waarin een gelukkige oplossing gebracht werd door de zoon, die het boerenleven vaar wel had gezegd en door noeste vlijt zich een positie in de maat schappij had weten te veroveren. Het waren werkelijk mooie avonden en het publiek wist dit ook te waarderen door een har telijk applaus voor de spelers. In de pauze werden de donateurs op gulle wijze onthaald. Het ver dere gedeelte werd door een ver loting en een gezellig samenzijn, opgeluisterd door muziek, beslo ten. Nadat de ijverige voorzitter, de heer J. v. Bruchem, iemand, die zijn hart aan het paard ver pand heeft, woorden van dank aan allen gebracht had, kwam ook hier weer het einde aan een paar gezellige avonden, zoals al-, leen dc Margrietruiters die kun nen organiseren. Deze hebben ge toond niet alleen de paarden sport op kundige wijze te dienen, maar ook dat zij beschikken over leden die het ook op de planken aan kunnen. Het zou te wensen rijn dat niet alleen dc donateurs, doch ook anderen in de gelegen heid gesteld zouden worden om te genieten van dit mooie stuk. We hopen dat de vereniging dit eens in overweging zal nemen. Op weg naar huis. Met het troepentransportschip „Pasteur", dat op 25 Febr. a.s. tc Amsterdam verwacht wordt, keert onze dorpsgenoot soldaat W. v. Seters. Koningstraat 15, in zijn woonplaats terug. Uitvoering. De toneelvereniging „Kunst na Arbeid" gaf op 19 en 20 Febr. •voor een flink bezette zaal een toneeluitvoering in het Henricus- gebouw. „Pagham Moor 11-55 was de titel van het stuk dat voor het voetlicht werd gebracht. Op een zeer kleine uitzondering na werden de diverse rollen op su blieme wijze vertolkt. De avon den waren een mooi succes. De opbrengst komt ten bate van een priester-missionaris uit onze pa rochie. Kunst naar Kracht. Deze vereniging gaf op 18 Fe bruari een toneeluitvoering ten bate van D.E.L. in Drimmelen. Opgevoerd werd het toneelstuk „De Verzoening". ziekenhuis te Praag, waar 'n jong meisje, dat haar roeping om haa r hele leven te wijden aan het bo vennatuurlijke leven, heeft opge volgd, de volle last van de ir> vloed van het regime te dragen krijgt en door valse verdachtma kingen daaronder bezwijkt. De rol van Zuster Annunciata werd buitengewoon cped vertolkt. Aan het einde dankte de heer A. v. d. Lee allen voor de ge toonde belangstelling. Coöp. Landbouwers-Aank.-ver. Op Maandag 27 Febr. zal voor de leden der Coöp. Landb. Aank. Veren. Sprang-Capelle in café „Het Bruggetje" van de heer A. v. Dijk te Vrijh.-Capelle worden vertoond een film van de Shell op het gebied van de Land- en Tuinbouw. Leden en belangstel lenden worden verzocht en opge wekt Maandagavond deze mooie film te komen zien. Landelijke Rijvereniging De Margrietruiters. Maandag en Dinsdag j.l. gaven; de Margrietruiters weer hun jaar lijkse ruiteravonden voor hun le den en donateus in café t Brug- getje te Vrijh.-Capelle. De be langstelling was beide avonden zeer groot en waren er zelfs de putaties van zusterverenigingen Filmvertoning. Vanwege de Chr. Verkenners „Jan de Rooij alhier wordt a.s. Zaterdagavond 8 uur in de zaal van de Chr. Volksbond een film avond georganiseerd. Door de heer de Bont uit Waalwijk zal een oranjefilm worden vertoond, getiteld „Gouden Banden Deze film geeft een beeld van het 50- jarig regeringsjubileum van H.M. Koningin Wilhelmina en de in huldiging van H. M. Koningin Juliana. Tevens zal een goed ver zorgd voorprogramma worden ge geven. De velen die deze mooie sprekende oranjefilm nog niet za gen, krijgen hier een mooie gele genheid om hem nu te gaan zien. Men make er daarom gebruik van. Organistenvereniging. De Prot. Vereniging van Kerk orgel- en Harmoniumbespelers voor de Langstraat en omgeving houdt a.s. Zaterdagavond 7 uur in het Ned. Herv. Kerkgebouw alhier een bijeenkomst. De heer W. Baras alhier zal op het kerkorgel enige koraalnum mers spelen, terwijl de heer A. de Vette uit Almkerk enkele vrije nummers zal geven. De heer H. v. d. Hammen uit Waalwijk zal een onderwerp inleiden °ver betekenis van Sweelinck Dilettantenvereniging „Gezelligheid". Door de Dilettantenvereniging „Gezelligheid"' alhier is voor een volgend optreden in studie geno men een levensschets in vier be drijven van Heinr. Hougen, ge titeld: „Als je nog een moeder hebt". Dit werk is er een van een geheel ander génre dan „Ge- atelligheid" tot nu toe opvoerde. De inhoud van het stuk komt Hierop neer, dat de zoon van een j wtiduwe door omgang met een verkeerde vriend en het lezen van j slechte lectuur, wordt verleid tot j een inbraak, waarbij hij op heter- daad wordt betrapt. Tijdens het uitzitten van zijn straf komt hij tot inkeer en door zijn goed gedrag worden hem nog enkele maanden straf kwijtgescholden. Weer thuis kan hij niet aan werk komen, tot dat hij bij een brand, met levens gevaar voor zichzelf, een kind redt en hij daarna bij de vader van het kind werk vindt. Het ligt in de bedoeling van de vereniging dit stuk in April a.s. op te voeren. ZONDAGSDIENST. 26 Februari 1950. Dr. Langemeijer Apotheek Geers. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 26 Februari 1950 Voorm. 10 uur Ds. M. D. Gijsman, predi kant in algem. dienst, 's-Hage. 's Avonds 6.30 uur Ds. A. Baas, Baardwijk. Op de agenda der Raadsver gadering van gisteravond kwam een agendapunt voor om een ingenieursbureau op dracht te geven eenvoudiger plannen te maken voor de havenvoorziening, vooral om af te komen van de grote kos ten van baggeren, veroorzaakt door de voortdurende aanslib bing. De bedoeling zit voor die maatregelen te nemen dat men althans een haven krijgt die voortdurend voldoende water heeft en slibvrij blijft. Dit zal mogelijk verkregen kunnen worden door het ma ken b.v. van een keersluis of wat dan ook, dat afdoende is voor het ogenblik en past in een eventueel later uit te voe ren groot plan. Intussen moeten we af wachten, wat het ingenieurs bureau ons hieromtrent te zeggen zal hebben. Hiermee zou dué voorlopig de opzet van de grote plan nen tot het graven van een geheel nieuwe haven, toegan kelijk voor schepen van plus minus 2000 ton, tot later wor den verschoven. INDUSTRIEWONINGEN. Van verschillende zijden vraagt men ons wat er toch eigenlijk is met die 100 wo ningen die in de St. Anto- niusstraat zouden worden ge bouwd. Zover onze inlichtin gen strekken, zijn de daar over lopende berichten en ge ruchten praematuur, in zo verre dat daaromtrent nog geen enkele zekerheid be staat, integendeel. Het zijn die woningen waar over wij in ons vori gnummer een artikeltje ontleenden aan het Brabants Nieuwsblad. Het zijn woningen die gebouwd kunnen worden buiten het bouwvolume om, en met me dewerking van de industrië len ter plaatse, vooral van hen, die grote sommen moeten betalen voor het vervoer van hun arbeiders naar en van ver afgelegen plaatsen. Dit geld zou dan worden geïnves teerd in deze woningen, die voor bedoelde arbeiders be stemd zijn. Waar er tegen de verwach ting van de minister in, zo veel liefhebbers zijn komen opdagen, zal hier dus afwach ten de boodschap zijn en valt niets definitiefs hieromtrent te zeggen. Deze woningen zouden dan komen in de uitbreiding tus sen Sint Antoniusstraat en de Burgemeester Smeelelaan. een bloemenmand voor me vrouw. Ook wij roepen Dr. Lenglet: een hartelijk welkom in onze gemeente toe en een spoedig herstel van mevrouw. De Directie der Licht en Waterbedrijven wijst er nog eens op, dat, nu de meters maandelijks worden opgenomen, de kwitanties in hoogstens twee termijnen moeten worden betaald. Door het grote aantal verbruikers zijn de verschillende werkzaamheden zó om vangrijk geworden, dat het niet meer mogelijk is dc kwitanties meer dan tweemaal te presenteren. In de afgelopen weken hebben verschillende ver bruikers reeds ondervon den, dat aan deze regeling streng de hand wordt ge houden. STILLE OMGANG. De Stille Omgang te Am sterdam zal voor de afdeling Waalwijk en Omstr. plaats hebben in de nacht van 11 op 12 Maart. De afdeling omvatMade, Dussen, Geertruidenberg, Raamsdonk, Raamsclonksveer, Waspik, Kaatsheuvel, Loon op zand, Waalwijk, Drunen en Heusden. Het beginpunt is Geertrui denberg, waar de extra-trein om 23.49 vertrekt. NIJVERHEIDSSCHOOL. Het aantal aangiften voor de nieuwe cursus, die 1 April aan de Nijverheidsschool voof Waalwijk en Omstreken aanT vangt, is tot dusverre 57 nieut we leerlingen, buiten de schilders, waarvoor aangifte eerst tegen October volgt. r-f 0! ONDERWIJS TENTOONSTELLING „DE SCHOENINDUSTRIE'' THUISKOMST Dr. LENGLET Gehoor gevende an het ver zoek der famlilie in ons blad, heeft het welkom aan Dr. Lenglet zich uiterlijk bepaald tot algemeen vlaggen en een kleine smaakvolle versiering aan zijn huis.. Het bestuur van de buurt vereniging I. V. V. (Haven- Markt) heeft hem ten zijnen huize hartelijk welkom gehe ten en hem namens de buurt een gouden armbandhorloge met inscriptie aangeboden, terwijl aan Mevr. Lenglet, die in het St. Carolus-Ziekenhuis I te 's-Bosch vertoeft, 'n prach- I tige mand met fruit werd ge- I offreerd. Namens de patiënten werd Dr. Lenglet verrast met een electrisch bureau-klokje en De stroom van schoolbe zoeken aan deze interessante lentonstelling blijft doorgaan Zo brachten scholen uit Waal wijk, Loon op zand, Berk dijk, Nieuwkuyk, Vlijmen, Waspik, Drunen, Nijverheids scholen uit Dongen en Dru nen, Huishoudscholen uit Waalwijk en Den Bosch, de Middelbare Vakschool uit Waalwijk een bezoek. Het totaal der bezoekende leerlingen alleen bedroeg tot dusverre 1260. FEESTVERGADERING „Tot Bloei der Toonkunst." Aan de leden van het Ge mengd koor der Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst'!, die onlangs met zoveel succes de operette „De Landlopers" opvoerden, was een gezellig avondje beloofd. Ze hadden zulks na de maandenlange inspannende repetities en de zware uitvoeringen 3 avonden achtereenwel verdiend. Dinsdagavond werd die be lofte ingelost. Niet alleen het gemengd koor, doch ook het mannenkoor, de meeste leden met hunne dames, was com pleet in Café van Cromvoirt aanwezig De hospita had een en ander keurig verzorgd, de stemming zat er de hele avond uitste kend in. 't Werd een „knal-" avond, een prettig besluit van Carnaval en een waardige viering van het succes der operete-opvoeringen, waaraan alleen een mooie herinnering zullen bewaren. Veel te vroeg naar ieders zin kwam het sluitinsuur, dat,, met het oog op begin van de Vasten reeds om 12 uur sloeg. Het is een verblijdend teken, dat na deze geslaagde operette zich reeds verschil lende nieuwe leden hebben aangemeld. Laten we hopen dat nog meerderen de gele deren van „Tot Bloei der Toonkunst" komen versterken dan zal dit koor de volgende keer nog flinker voor de dag kunnen komen. KUNSTKRING. De Waalwijkse Kring voor Kunst en Wetenschap gaat voort het eerste lustrumjaar te maken tot het beste wat men zich kan voorstellen. Nu weer biedt zij haar leden de Zuidelijke première van de Belgische kunstfilm „Rubens" van Henri Storck en Paul Haesaerts. Het voorprogram ma geeft „Het. Heilige Land", „Het oerwoud van Suriname,, „Aruba. De uitvoering heeft plaats op Donderag 9 Maart in Musis. VERENIGING VOOR HEEMKUNDE VOOR LANGSTRAAT EN LAND VAN HEUSDEN EN ALTENA. De heer F. J. v. Oostrum zal een lezing met lichtbeel den houden over „Parasieten omringen ons". De lezing wordt gehouden op Vrijdag 25 Februari a.s. in Hotel Ver- wiel te Waalwijk. Het bestuur van het Prov. Genootschap van Kunsten en Wetenschappen nodigt alle le den van deze vereniging uit op de kringvergadering te Waalwijk, welke zal worden gehouden op Woensdag 1 Maart a.s. in het Raadhuis (zaal 20) te Waalwijk. Spre ker zal zijn de heer J. G. N. Renaud van de Rijksdienst voor het Oudheidk. Bodem onderzoek, over het onder werp „Brabantse Kastelen" (met lichtbeelden). Verder worden op de bijeenkomst een aantal oude prenten, betrek king hebbend op de kring Waalwijk en genomen uit de fotografische verzameling van het Prov. Genootschap, ten toongesteld. Voorts kunnen wij berich ten dat, in samenwerking met de Waalwijkse Kunst kring, Dr. Paul Julien een spreekbeurt zal houden over „De steppenvolken van Oost- Afrika". Deze lezing, welke met film wordt geillustreerd, heeft plaats in theater Musis Sacrum te Waalwijk op 21 Maart. Pater J. A. M. Rijkers van het Missiehuis „St. Antonius" te Kaatsheuvel heeft zich be reid verklaard de leiding op zich te nemen van een prae- historische afdeling in deze vereniging. Pater Rijkers heeft reeds zeer veel gepres teerd op dit gebied door zijn opgravingen te Loonopzand, waarbij bijzonder interessante vondsten werden gedaan. Ook verschillende publicaties ver schenen van zijn hand. In het voorjaar zullen de opgravingen te Loonopzand met medewerking van de Rijksdienst voor het Oudheid kundig Bodemonderzoek te Groningen worden hervat. VASTENAVOND. De amusementsgelegenhe den hebben van hun carna valsfeesten veel 6ucces be leefd. De Liedertafel bood hare leden en donateurs Zon dag een gezellige avond aan, waarbij een prima stemming heerste. W.S.C. had haar ge- costumeerd bal eveneens in „De Twee Kolommen" op Maandagavond. Dat 't er hier prettig en vrolijk naar toe ging, behoeven wij niet te zeggen, de WSC-avonden zijn daarvoor bekend. Tal van mooie costuums waren er te bewonderen. D.V.S.V. trok ook Maan dagavond met „Een vriend komt over" en goed bezette zaal, die zich vanzelfsprekend uitstekend heeft geamuseerd. Ook „Thalia" trok vele dans liefhebbers en ,,'t Stoepke" en omgeving ontving op waar dige wijze Prins Carnaval, waarvoor grote belangstelling bestond van gecostumeerden en anderen, die zich daarna vermeiden in een gezellige dans. Ook andere gelegenheden hadden niet over bezoek te klagen en overal heerste een prettige, gezellige stemming met een ordelijk verloop. PROT. VER. VAN KERKORGEL- EN HARMONIUM-BESPELERS. De Prot. Ver. van Kerkorgel- en Harmonium-bespelers voor de Langstraat en het Land van Heusden en Altena ver volgt a.s. Zaterdag 25 Febr. haar werkzaamheden met een werkvergadering in de Ned. Herv. Kerk te Sprang.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 5