DE LMGSÏBMT Spoxt DRUNEN ELSHOUT HAARSTEEG SPRANG CAPELLE RAAMSDONKSVEER WASPIK KORTE BERICHTEN De Langstraat ver liest haar spoorlijn, DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 6 MAART 1950 arj.nraLi]ii£*2i am snil: t w de avant-garde verrassende resultaten bereikt te hebben, die helaas te weinig in ons land doordringen. De film kunst steunt de beeldende kunst en vult aan wat de mu seumbezoeker mist als hij door de zalen dwaalt. Als overtuigend bewijs voor deze visie mag zeker gelden de Rubensfilm van de Belgi sche filmkunstenaar Henri Storck en de kunstcriticus Paul Haesaerts. Door deze beide vaklui filmer en kunstkenner is een film gemaakt die verre afwijkt van het gewone bioscoopprogram ma en daarom in Nederland alleen vertoond wordt in aparte voorstellingen, maar in Frankrijk b.v. in het gewone programma draait. Prachtig hebben de makers Rubens bedoelingen benaderd. Zij helpen de toeschouwer Rubens opnieuw bewonderen, vestigen de aandacht op de tails, vergroten dingen die U niet opvallen. Met moderne middelen toont men de com positie aan, men demonstreert op zeer bijzondere wijze ,de muzikaliteit van Rubens landschappen. De muziek van Chevreuille ontleedt het land schap door een zich verplaat send vierkantje op het film beeld. Prachtig ook zijn de verge lijkingen van Rubens werk met dat van andere grote schilders. Het zal de toeschouwer dan ook niet verwonderen dat deze film zulke hoge onder scheidingen kreeg. Behalve deze hoofdfilm nog interessant voorwerk, en het geheel belooft weer een film avond te worden met eigen karakter. Oud-militairen, ouders en verwanten, gij weet wat de missie in Indië voor U en de Uwen deed. Bouwt mee aan de Kerk in Salatiga. S. v. A. R.K. HUISHOUD EN INDUSTRIE-SCHOOL. De jaarvergadering van de R.K. Huishoud- en Industrie school zal gehouden worden op Woensdag 8 Maart a.s. Aan de orde zullen komen de ge wone huishoudelijke zaken als jaarverslag, rekening en verantwoording, begroting e.d. KEES DE RUYTER. Kees de Ruyter zal deze week in Utrecht in „De Poort van Kleef" een match 38/2 spelen tegen Piet de Leeuw. De baten zijn voor de Niwin. Kees nam vorige Zondag deel aan de door de A.V.R.O. georganiseerde Hersen-gym- nastiek voor de Nederlandse kampioenen in de studio te Hilversum, welke een dave rend succes had. K.A.J.-AGENDA. Plaatselijke afdeling: Zondag 12 Maart a.s. 11.15 uur Leidersronde. Vrijdag 10 Maart a.s. 8 uur Repetitie toneel. Afdeling St. Jan: Donderdag 9 Maart" a.s. Parochiële jaarvergadering m.m.v. „de Yellow Cow boys" in het K.J.C.-gebouw om 8 uur. Afdeling St. Clemens: Dinsdag 7 Maart 7.30 uur Pioniersbijeenkomst. Vrijdag 19 Maart a.s. 7.30 uur Ontspanningsbijeen komst. Afd. St. Antonius: Maandag 6 Maart 7.30 uur Pioniersbijeenkomst. Donderdag 9 en Vrijdag 10 Maart 7.30 uur Jongeren bijeenkomst. AANRIJDING. Gedurende de trainingsrit die de Waalwijkse wielerclub Leonora hield, heeft zich bij café Bel aan de Zomerdijk 'n ongeval voorgedaan. M. A. uit Tilburg, die in een groep van ongeveer 8 man reed, raakte met zijn voorwiel het achter wiel van zijn voorganger. Hij kwam hierdoor te vallen en kreeg een hoofdwonde. De heer E. v. d. Pluijm van 't Rode Kruis verleende eer ste hulp. De man is later naar Tilburg overgebracht. GEWESTELIJKE SOCIALE AVONDSCHOOL. Zoals medegedeeld, werden verleden week Maandag het eind-examen aan deze school afgenomen in tegenwoordig heid van Stichtingsbestuur en gecommitteerden, de heren: Mr. Lambooy, burgemeester van Waalwijk, Mr. v. d. Heij den, burgemeester van Loon op Zand, burgemeester Snels van Drunen, Pastoor Ras van de parochie St. Jan, de heer J. van Heesbeen voorzitter der Kamer van Koophandel, en de heer A. Hooft van Huijsduijnen. Er waren 17 deelnemers aan 't examen, waarvan er 15 slaagden; 2 leggen later het examen af. Vanavond heeft de uitrei king der diploma's plaats in Hotel Ver wiel. ZILVEREN JUBILEUM. Heden herdenkt de heer Jac. van Eeten, Poolsestraat 7 alhier, het feit dat hij voor 25 jaren zijn werkzaamheden begon bij de zaak van fijnere herenkleding der firma J. v. Bladel-Sorée alhier. De zilveren jubilaris werd door zijn patroon en familie hartelijk gehuldigd en hem een geschenk aangeboden, waarna men nog gezellig bij een bleef. PASTOOR KEMPS. De Zeereerw. Heer Kemps, pastoor der parochie van O.L. Vrouw Onbevl. Ontvangen (v.m. Besoijen) is voor on derzoek opgenomen in 't Zie kenhuis te 's-Bosch. Zijn Eerwaarde hoopt deze week weer in zijn parochie terug te keren. t BROEDER RUDOLFUS In de ouderdom van 50 jaar overleed heden plotseling in het klooster van 't Goddelijk Kind Jezus (St. Petrus-scho- ien) alhier de eerw. Broeder Rudolf us (in de wereld A. J. M. Knaapen). Hij werd ge boren 12 Augustus 1899 te Merxem in België, zijn oplei ding tot onderwijzer genoot hij aan de eigen R.K. Kweek school der Congregatie te Maastricht. Hier slaagde hij op 26 April 1918 voor onderwijzers-akte. Hij werd als Broeder van de Congregatie van de Broe ders der Onbevl. Ontvangenis geprofest op 15 Augustus 1919. Tot 31 Augustus 1925 was hij werkzaam als onderwijzer aan de broedersscholen te Maastricht. In dat jaar werd hij overgeplaatst naar Den Haag, waar hij 23 jaar aan verschillende Haagse scholen is werkzaam geweest. In Augustus 1948 werd hij overgeplaatst naar Waalwijk en hier heeft hij dus maar ruim een jaar zijn krachten aan de opvoeding van de Waalwijkse jeugd kunnen geven. Hij had hier de twee de klas van de St. Petrus- school B. Nog Zaterdag heeft hij nor maal school gedaan en giste renmorgen heeft hij in de kapel der Eerw. Broeders nog mee de Hoogmis fezongen. Hij ruste in vrede. ZILVEREN JUBILEUM. De heer H. Versteeg, werk zaam op de finishing-afdeling bij Timtur, vierde vandaag zijn 25-jarig dienst jubileum. In de cantine werd hij ge huldigd door zijn collega's, die hem een étui met lepels en vorken en een plant aan boden. Bij de huldiging door de Directie ontving de jubilaris de gebruikelijke zilveren me daille en 'een bedrag onder couvert. Zijn vrouw ontving bloemen. Nadien bleef men nog eni ge tijd gezellig bijeen. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: gelakt houten kistje; autoped met luchtban den; zwarte autoped m. lucht banden; blauw ceintuurtje; bruine schoen; sigarettenaan steker; zwarte vulpen; zwar te rozenkrans; een paar glacé dameshandschoenen; 'n paar bruine kinderwantjes. Verloren: portemonnaie m. inhoud; korenblauwe shawl; bril in étui; sigarettenaanste ker; rood kinderkerkboekje; grijze vulpen; een paar blau we wanten; 2 sleuteltjes. VRAGEN en MENINGEN van onze lezers 1 U.I 1 '-K i -r-BLUii Prins Bernhard heeft zich in Los Angeles onder doktershanden moeten stellen wegens een aanval van griep en oververmoeidheid. 1 Er is een nieuw arbeidscon tract tot stand gekomen voor de stakende Amerikaanse mijnwer kers. Ze krijgen een loonsverho ging van 2.50 per dag. JULIANA—W.S.C. Men schrijft ons van Juliana- zijde Enkele feiten van de W.S.C.- berichtgeving behoeven nadere opheldering 1. Men schrijft dat de arbiter de WSC-secretaris telefonisch in kennis stelde. Dit is niet juist. Noch de WSC-secretaris, noch een der overige WSC-bestuurders is door de heer Hagen op dien dag gebeld. 2. Geen der WSC-bestuurders heeft de ver. Baardwijk om circa 1.15 uur de tijding medegedeeld. 3. Beide elftallen zouden zich verkleed hebben. De feiten zijn Baardwijk stond geheel klaar, doch bij WSC was het er nog verre van. 4. Er zou niet getracht zijn een andere referee op te zoeken. De juiste toedracht isDe WSC- voorzitter verzocht een andere arbiter te zoeken, maar maakte daarbij tevens de uitdrukkelijke bepaling, dat hij niet zou accoord gaan te spelen onder een plaatse lijke arbiter. Het is te begrijpen dat hierdoor de kans van slagen uiterst klein werd. Toch is door het bestuur van Baardwijk alles in het werk gesteld een scheids rechter te vinden. Een der hoofd personen uit de scheidsrechters- vereniging Waalwijk kan dit met ons verklaren. 5. Een wedstrijd, waarvoor binnen de reglementaire tijd geen arbiter aanwezig is, vervalt au tomatisch. Deze behoeft dus niet door iemand afgelast te worden zoals WSC schrijft. TenslotteHet gaat hier niet om de ..fantasie die een geheim zinnig waas verspreidt", om het geval zelf. Het niet opkomen van een scheidsrechter gebeurt helaas iedere Zondag maar al te vaak. Neen, het zijn het aantal vragen die over deze kwestie nog gesteld zouden kunnen worden. Waarom b.v. kwam de arbiter niet mee met de trein van 14.50. zoals 8 dagen tevoren een collega van hem wel deed Waarom stelde de scheidsrechter zich niet met 't Baardwijk-bestuur in verbinding, wat toch de normale gang van zaken was geweest enz. enz. Mijnheer de gedupeerde: Ik heb met U te doen dat U meent dat U Zondag bij Baard wijk—W.S.C. gedupeerd bent. Sportmensen in de ware zin van het woord, hebben echter gaarne iets voor elkaar over. Welaan dan, ik wil U helpen, ofschoon U zich toch heus niet berooid be hoeft te gevoelen. Immers, wan neer U voor Uw dure centen een zo groot mogelijk sportief genot verlangt en geen sensatie, nu dan zal U zeker nog aan Uw trek komen. Baardwijk speelt nog een aantal zeer belangrijke thuiswed strijden. Een ontmoeting tussen twee kopploegen, zoals Baardwijk te wachten staan, zal toch beslist groter sportief genoegen bieden dan een match tussen een koplo per en een die in de onderste re gionen bengelt. Bovendien moet men toch niet naar een derby gaan voor hoogstaand spel te zien. Dit neemt niet weg, mijnheer de ge dupeerde, dat ik U, ondanks dit, toch gaarne wil redden uit de nood. Luister: wanneer U zorgt dat ik via de redactie Uw adres krijg, dan kunt U van mij, te gen overhandiging van de entree bewijzen Uw geld daarvoor be taald krijgen en U bent gered. In ruil daarvoor heb ik wellicht de voldoening een trouwe, goede sportmakker erbij gevonden te hebben. Een Sportman. Wij verzoeken verder debat in eventuele verenigings-organen te voeren. RED. Vergaderingen. Dinsdag 7 Maart des avonds om 7.30 uur is het jaarvergade ring van de veeverzekering St. Isedorus in café P. Klerkx alhier. Donderdag 9 Maart houdt de Stierhouderijvereniging Drunen Elshout eveneens haar jaarverga dering in café P. Klerkx. Aanvang eveneens half acht. Burgerlijke Stand Febr. 1950. Geboren Catharina E C Hendriks dv P Hendriks en M v Slabbers Ger- dina J M dv H A Pulles en H Vermeulen Johannes A M zv H C Brok en A M Brok Ma- rinus J G zv C Smits en A M v Drunen Lambertus M A M zv H Jehoel en J L v Engelen Ma ria Th J G dv A Leijtens en W B Klerx Petronella M H dv A H v Herpt en H J Noije Jo hanna H M dv C v Weert en Fr de Man Petrus zv A Smits en A M v d Meijden Dorothea I M A dv J A Jehoel en J A Boom. Huwelijken Petrus A Lips wedn v T Kuij- ten 46 j te Zevenbergen en Jo hanna A M v Delft 39 j alhier. Overleden Petronella v d Hoven wed v A Verhoeven 80 jaar Fran- ciscus Brok wedn v M Klerk 90 Cornelia v Nuenen 65 j Allegonda M v d Sanden wed A Hamers 81 j Petrus C Pulles echtg v M C v Drunen 66 j Gerdina L Fabrie wed C G van Riel 67 j Hendrikus v Drunen wedn v C de Kruijff 75 j. Vergadering Kerkelijke Fanfare. In een vergadering der Kerke lijke Fanfare werd definitief be sloten deel te nemen aan 't con cours te Nieuwkuijk op 14 Mei a.s. Ook is men overgegaan tot aanschaffing van een nieuw vaan del. Het ontwerp hiervoor is reeds gereed. De financiële rege ling zal nog een punt van be spreking uitmaken. Missieactie. In het kader van de Missieactie werd besloten om op 2e Paasdag 10 April een sportdag te organi seren, waarvan de opbrengst ten bate komt aan de Missie. Door de kinderen Pulles wordt hiervoor het terrein achter de Jongens school beschikbaar gesteld. De leiding hiervan berust in handen van de heer H. Portier. Behalve voetbal-, athletiek- en behendig heidswedstrijden zal ook een ron de van Elshout worden gehou den. Aan de winnaars zullen me dailles ^worden uitgereikt. Vergadering. Heden Maandagavond zal in café M. v. Huiten een vergade ring worden gehouden voor de buurtschap Mariëndonkstr., Heus- denseweg, Wolfshoek, ged. Kerk straat en Schanswijk. Deze ver gadering heeft ten doel bespre kingen te voeren over de thuis komst van soldaat Chr. Lommers op 15 Maart a.s. Tevens zal dan gesproken worden over de gou den bruiloft van het echtpaar A. v. d. Geld en Adr. v. Gorkum, welke gevierd zal worden op 8 Mei a.s. De vergadering zal om 8 uur aanvangen. t Oud-burgemccstcr v. Heerevcld De oud-burgemeester dezer ge meente, de Edelachtb. heer J. van Heereveld, is in de ouderdom van 70 jaar te Megen overleden. Ontwikkelingsavond. Dezer dagen organiseerde de N.C.B. in café A. Vugts een ont wikkelingsavond voor zijn leden. Het hoofd van de sociale verze keringen van de N.C.B., de heer Litjens, hield een lezing over het verzekeringswezen. Op zeer duidelijke wijze zette spr. uiteen hoe vooral in deze dure tijd het voor eenieder nood zaak is om behoorlijk te zijn ver zekerd tegen ziekenhuis- en ope ratiekosten; speciaal richtte hij zich tot de landbouwers die per soneel in dienst hebben, om goed op de hoogte te zijn van de so ciale verplichtingen voor wat be treft ziekte- en ongevallenwet, die ressorteren onder de land- en tuinbouwwet. Voor de landbou wers en hun gezinnen lichtte spr. de vrijwillige verzekering nader toe en spoorde allen aan zich te verzekeren bij de organisatie, om dat die voordelig kan werken, daar zij niet het maken van winst beoogt. Daarbij gaf hij tevens nog een uiteenzetting over de rechten voor weduwen en minderjarige kinderen. Grote aandacht wijdde spr. ook aan het vrijwillige t.b.c. fonds en spoorde alle leden aan trouw hun contributie van ƒ5.— of 2.50 te blijven betalen, om vooral de mensen die door deze gevreesde ziekte zijn aangetast, te kunnen blijven helpen. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd veel gebruik ge maakt. Bidstond. A.s. Woensdagavond half acht zal in de Geref. Kerk bidstond voor het gewas gehouden worden, waarin hoopt voor te gaan Ds. M. J. Mulder. Afscheid Ds. J. W. de Bruijn. In verband met zijn vertrek naar Harderwijk, hoopt Ds. J. W. de Bruijn op Zondag 26 Maart a.s. afscheid te nemen van de Ned. Herv. Gemeente alhier. Indrukwekkende plechtigheid. Te Zaltbommel, zijn vorige woonplaats, werd het stoffelijk overschot van de 13-jarige Janus de Jong, die Maandagnamiddag langs de Nieuwe Maas in de Overdiepse polder op zo n nood lottige wijze het leven verloor, onder grote belangstelling van fa milie en kennissen ten grave ge dragen. Na een kort rouwdienst ten huize van de oude grootouders van het jeugdige slachtoffer, wel ke dienst geleid werd door Ds. Romeijn, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Zaltbommel, werd de kist met het stoffelijk overschot, gedekt door enige bloemstukken, w.o. één van on derwijzend personeel en leerlin gen der Koningin Julianaschool in de Kom alhier, als laatste groet, ter aarde besteld. Aan het graf werd gesproken door het hoofd van de door Janus alhier bezochte Koningin Julianaschool, de heer L. Poldervaart, en door de Ned. Herv. predikant van Zaltbommel, Ds. Romeijn. Ontroerd verlieten daarna allen de indrukwekkende plechtigheid, Janus achterlatend in de eeuwige rust. Zijn rust zij in vredel Het medeleven met de zo zwaar getroffen familie de Jong, die op zo n noodlottige wijze haar oudste zoon en broer moet missen, is te dezer plaatse algemeen. Gevoe lens van grote deernis gaan uit naar de vader en moeder, alsmede naar hun jongste zoontje. Zij heb ben hun zoon en broer verloren en wat dat betekent, weten alleen zij, die eenzelfde verlies geleden hebben. Woorden schieten hier te kort, slechts fyet uitspreken van de wens, dat de familie kracht moge erlangen naar het kruis, dat haar te dragen is gegeven, ligt in ons menselijk vermogen. Minder goede tijding. De familie Schoenmakers aan de Binnenhaven ontving Vrijdag de slechte tijding, dat hun zoon, die binnenkort na een ruim 3-ja- rige diensttijd in Indonesië zou re patriëren, thans ernstig ziek is. Wit-Zwart wint met sprekende cijfers. Het eerste elftal van de voet balvereniging Wit Zwart, dat Zondag op het sportterrein aan de Vrouwkensvaart voor de le kl. Brab. Voetbalbond tegen Korvel II uit Tilburg speelde, won met 6—2. Nieuwe functionaris. Tot secretaris van het departe ment De Langstraat van de Mij. tot Nut van 't Algemeen is be noemd de heer L. Poldervaart, hoofd der O. L. school alhier. K.L.M.-avond. De vierde en laatste Nutsavond in dit seizoen zal worden gehou den Woensdag 15 Maart a.s. des avonds 8 uur in de zaal van de heer Cové aan de Nieuwevaart. Dit is een K.L.M.-avond met een lezing met film over de Kon. Luchtvaart Maatschappij. racebaan: F. Gigengack met kin derdraaimolen; G. A. Alberts met kinderfietsmolen; C. Verhulst met luchtschommel; H. Lindaert met zweefmolen; H. Pennings met duikbootspel; Gebr. Witte met schiettent; J. Donders met speel- goedkraam en ballons; G. Smits met speelgoedkraam; F. Bul met nougat-suikerkraam; H. v. Lin den met gebakkraam; B. de Bont met frituur; C. de Zeeuw met fruittent; J. Luijten met vistent en wed. Montens met ijscotent. Scheepvaart. Gedurende de maand Februari passeerden de rolbrug over de Donge 1219 schepen met een in houd van 193927 ton. Geslaagd. Op het te Breda gehouden exa men voor coupeuse slaagde onze dorpsgenote mej. Dirkje v. Seters. Rome-reis. De leden der H. Familie hiel den een bijeenkomst waarbij licht beelden werden vertoond over t oude en hedendaagse Rome, over Italië en andere dingen, die met een reis naar de Eeuwige Stad in verband staan. Verder volgde de verloting van de gratis Rome reis. Het lot viel op de 73-jarige A. van Seters, doch gezien zijn leeftijd durfde deze het niet aan en loyaal stelde hij voor nog maals te loten. Ditmaal was de gelukkige J. v. Laarhoven die in October a.s. de H. Familie in Rome zal gaan vertegenwoordi gen. Kermis. Voor de a.s. kermis zijn de na volgende plaatsen toegewezen G. Reemer-Janvier met benzine- Afscheid en 25-jarig jubileum I. J. M. Teunissen. Maandag 27 Februari jl. vond de huldiging plaats van de heer I. J. M. Teunissen, directeur van het gemeentegasbedrijf, waarbij tevens afscheid werd genomen ,van deze functionaris, nu hij de ,dienst met pensioen gaat verla ten. Het college van burgemeester en wethouders gaf acte de pré- sence. Bij monde van burgemees ter van der Heijden werd de ju bilaris gehuldigd met zijn 25-jarig dienstjubileum. De viering van dit jubileum heeft echter een „smaakje", aldus de burgemees ter. wijl hier tevens het afscheid wordt gevierd van eenambte naar, die 25 jaar zijn-beste krach ten in dienst van de gemeenschap heeft gesteld. Spreker memoreer de de vooruitgang van het bedrijf jn deze 25 jaren en de overgang ten slotte van productie- naar mijngasdistributiebedrijf. welke overgang ongeveer samenvalt met het heengaan van de heer Teunissen. Een woord van dank en hulde was op zijn plaats, wijl de heer Teunissen blijk hfeft gegeven van technische bekwaamheid, ge paard aan een werklust, die zelfs onder de zeer moeilijke oorlogs omstandigheden de gasvoorzie- ning tot ieders tevredenheid wist oaande te houden. Onder leiding van directeur Teunissen is het bedriif dermate uitgegroeid dat sedert enige jaren de millioen m3 gasafnifte wordt overschreden. Onder aanbieding van een kuldebliik in couvert wenste de hurciemeeser de heer Teunissen hog vele jaren van welverdiende rust. Ook het voltallia aanwezine kantoor- en fabrieksnersoneel huldigde ziin directeur bij monde van resnectieve'iik de heren van dor Wee. boekhouder en Smeul- ders, fitter. Beiden dankten de heer Tennissen voor de prettine samenwerking en de bekwame leiding welke- hii aan ziin perso neel steeds heeft geneven en wensten hem. onder aanbiedina van geschenken, nog vele iaren van rust. waarop na een arbeid- ■mam leven aanspraak mag wor den gemaakt. De beer Teunissen dankte hier na de sprekers voor de goede wensen en speciaal het gemeente bestuur voor de aangename wij- re waaron met de leiding van het aasbedr'f was samengewerkt. De lof welke hem thans wordt toegezwaaid heeft hii niet ver diend hij deed ziin plicht en eis te dit ook van zijn ondergeschik ten. Gekomen aan het eind van ziin ambtsperiode herdenkt hij ook nog degenen van het perso neel die gedurende zijn direc teurschap door de dood aan ons ziin ontrukt. Ook de heer Teu nissen memoreert de omschake ling van het bedrijf naar mijn- gas-distributie. waardoor het een „dood" bedriif is geworden. Na aanbieding van enige ver versingen bleef men nog enige tijd bijeen. Ook van andere ziide waren er hlijken van balangstelling. De Stationsstraat bleef daarbij voor al niet achter, want directeur Teunissen leefde met zijn omge ving ten volle mede. De nieuwe directeur, de heer N. H. A. Steffen uit Niimegen heeft 1 Maart zijn functie aan vaard. Keqielsport. Het heeft er gekletterd in 't Ke gelhuis van Euphonia. De Til- burgse Kegelbond maakt zijn baanronden en deze week was Kaatsheuvel aan de beurt. Het bezoek aan Kaatsheuvel is een van de grote attracties van de bond, want Kaatsheuvel weet partij te geven en bewees dat ook weer deze week. Avond op avond was Euphonia de samenkomst van de mannen voor wie de leuze „er is nog nooit een kegelaar gestorven" 'n lijflied is. Dat Kaatsheuvel zich niet onder heeft laten sneeuwen bewijzen de cijfers, die momenteel van Riche en Euphonia samen zijn Vijftallen A-klasse 1. K.I.K. 1340; 2 N.O.P. Kaats heuvel 1333; 3. Vereniging 1305; 4. Onder Ons 1293; 5. Natte Spons, Kaatsheuvel 1270; 6 Vrien denkring, Loonopzand 1242; 7 Herinnering 1181; 8 Strijdlust 1176 en 9 Rooie Haan IJ 12. Vijftallen B-klasse 1 Zet 'm op, Kaatsheuvel 1267; 2 Baanvegers 1205; 3 D.I.G. 1148; 4 B.O.L. 1106; 5 Ver. Poedelaars 1098; 6 Natte Hand 1087; 7 R. E. K. 1064; 8 S.N.A. 1063; 9 Wil lem II veteranen 1060; 10 RODA 872. Drietallen: Riche en Euphonia I. N.O.P. I Kaatsheuvel 754; Zet 'm op, Kaatsheuvel 725; Vereniging I 714; Vriendenkring I Loonopzand 709; Ver. Poedelaars 706; Vrienden kring II Loonopzand 687; Onder Ons 685; Rode Haan I 682; Rode Haan II 678; Herinnering I 672; Natte Spons Kaatsheuvel 670; K.I.K. 670; S.N.A. 652; Herinne ring II 652; Vereniging II 641; N.O.P. II 639; Natte' Hand 632; R.O.L. 627; R.E.K. 594; D.I.G. 598; Baanvegers 571; Roda 557; Ver. Poedelvrees II 540. Een slotavond van Wij Jongeren. Wij Jongeren, gaan hun winter- programma, dat 'n succes geweest is, sluiten. En ze sluiten dat op een waardige wijze. Voor 9 Maart stond aangekondigd: een Culturele Avond; voor een gezelschap als „Wij Jongeren" wel niet het ge makkelijkste gegeven, om de grootste risico te ontlopen. Toch geloven we, dat het Wij Jongeren bestuur er in geslaagd is, deze avond tot een attractie-avond te maken, want Toon Michels uit Tilburg komt met een heel gezel schap om levende cultuur uit te beelden. Hoe hij dat doet is een vraag. Dat hij dat doet wordt de attractie van de slotavond. De Toren. „De Toren" werkt geheel mede met de sfeer, waarin we ons ge loof in de kerk beleven. In de tijd, die we nu beleven en voor ons gespeend is van toneel- en caba ret-genoegens, prijkt het „Toren"- programma met „De Stem van Golgotha", een Passie-programma van Rien Nout en Cees Griffioen met muzikale medewerking van Tilly v. d. WerJ, mezzo-sopraan en Liny Bramer in begeleiding. 't Wórdt een avond van hoog staande voordrachtkunst van de beste werken van oude en moder ne meesters, afgewisseld met zang passend bij deze poëtische over wegingen. 't Is geen ontspannings avond, doch een avond, die scho ne gedachten zal weergeven, ge wekt in de zielen van dichters en toonkunstenaars. Zaterdag 11 Maart is voor „De Toren" gere serveerd. Agenda. Dinsdag 7.30 u. n.m. Repetitie R.K. Kerkkoor St. Jan. Woensdag 8 u. n.m. Repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 8 u. n.m. Apollo- Theater „Op naar het Westen". Toegang 14 jaar. Donderdag 7.30 u. n.m. repeti tie Dameskoor Bel Canto. Donderdag 8.15 u. n.m. repe titie Gemengd koor Bel Canto. Donderdag 8 u. n.m. Patronaat „Wij Jongeren", Toon Michels, met „Levende Cultuur".' Vrijdagavond 8 u. n.m. Kajot- ters in maandvergadering met ei gen diocesane filmopname. DE UITSLAGEN. ZUID I KerkracleBrabantia 03 LimburgiaRBC 10 HelmondiaNO AD 30 VVV—MVV 3—2 ZUID II EindhovenJuliana 30 MauritsNAC 00 Longa—BW 1—2 BleijerheideWillem II 13 Tweede klasse A Concordia SVD—TOP 2—3 SchijndelDESK 01 Zwaluw VFC—RKC 1—0 De Valk—RAC 3—0 WilhclminaVeloc 21 Derde klasse B WSC—Boxtel 2—0 OJCBest Vooruit 31 Uno AnimoSCB 05 ODCBlauw-Geel 30 Mich. GestelBaardwijk 21 Vierde klasse C RKOSC—RKSVA 2—1 OSSBerchem Sport 10 (OSS kampioen) HVCII—Vlijm. Boys 3—1 MaliskampOpijnen 31 Vierde klasse D RKFSV—Waspik 1—0 Heusden—WSJ 2—0 BroekhovenVeerse B. 22 RaamsdonkVOAB 31 RWB—Right 'Oh 3—1 4 ZWALUW V.F.C.—R.K.C. 1—0. Niettegenstaande dat vele supporters de Waalwijkse 2e klasser naar Vught vergezel den, legde zij niet het vuur in de strijd dat het haar de overwinning kon bezorgen, want alhoewel RKC technisch de meerdere van het Vughtse Zwaluw was, moest zij de beide punten aan de gasthe ren afstaan. Vanaf de aftrap was RKC direct in de aanval en legde zij een veldmeerderheid aan de dag, die het ergste voor de gastheren deed vermoeden, maar alhoewel Stanley, zwaar geschaduwd door de Vughtse achterhoede, er in slaagde enkele gevaarlijke en doelrij- pe kansen te scheppen, ont brak vanmiddag het juiste schot om de zege veilig te stellen. Vijf minuten voor rust, bij een plotselinge Zwaluw-uit val, lukte het deze om de enigste goal in deze wedstrijd te scoren. Na de rust was het met de RKC-stormloop gedaan en hoewel het spel van Zwaluw ook niet veel bewondering af dwong, was RKC niet in staat om de kleinq achterstand in te lopen en mede door 't pri ma verdedigen van stopper- spil Bossong kon de voorhoe de van RKC het niet verder brengen. Door de matheid die deze middag over het spel van R.K.C. lag, kon zij geen ogenblik op die hoogte ko men waarmee zij de laatste wedstrijden tot een goed ein de brachten. De wedstrijd, alhoewel fors gespeeld, werd door scheidsrechter Wilbrords keurig geleid. W.S.C.—BOXTEL 2—0. Het was aan de rood-witte club uit Boxtel te zien dat ook zij tot de onderse helft van de standen- lijst was doorgedrongen, want zij voerde een verbeten strijd, waar bij gebruik gemaakt werd van haar grootste trapvastheid, uit houdingsvermogen en tempo. Geen der Boxtel-spelers hield de bal te lang in eigen bezit, maar gaf deze direct af. Wij hebben hoogst zelden een misser gezien van ballen, die zij uit de lucht in eens naar de andere zijde joegen. WSC stelde daartegenover een behoorlijk opgezet aanvalsspel, maar in de voorhoede was Piet Blijlevens er ditmaal niet zo goed in. Van de aftrap door Boxtel af tot het eindsignaal, werd er in 'n hoog tempo gespeeld, waarbij de aanvallen even talrijk waren, doch de betere technische kwali teiten op het middenveld vooral, de doorslag gaven aan WSC. De eerste serieuze kans krijgt Spijkerman van WSC, die in vol le vaart net over de lat schiet. Vlak daarop zijn het Pulles en Piet Blijlevens, die de doelman en de back op de proef stellen, maar zonder succes, want languit val lend, redt een der achterspelers met het hoofd de situatie. Ook Jos Blijlevens neemt actief aan dit offensief deel, maar verder dan een hoekschop komt het niet. Als echter Boxtel haar tegen bezoeken brengt, worden door slecht schieten vele kansen om zeep gebracht. Van Meeuwen en Schiedon, Knepflé en in laatste instantie keeper v. Delft staan hun mannetje. Kanthalfs en bin- nenspelers in combinatie verplaat sen het spel en op een doorge speelde bal loopt Pulles. Hij maakt zich vlak voor de outlinie vrij van twee belagers en zijn getrokken voorzet wordt zo op de schoen van Blijlevens gelegd dat deze niet meer kan missen, 1—0. Niet lang daarna is de thee warm. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Een zwoegend Boxtel, dat met verre trappen uit de achterhoede het spel regelmatig verplaatste, maar de open kans toen de WSC doelman gepasseerd was, werd in eerste instantie tegen de lat ge schoten, waarna de bal, op de lijn weggewerkt, in de veilige handen van v. Delft belandde. Aan de andere ziide is Jos Blij levens gelanceerd door een mag nifieke trouqhpass en uit zijn su blieme voorzet wordt de bal met een felle kopstoot door Pulles in het net gejaagd. 2—0. De misser van Brok en Knepflé kostte ons biina een tegenpoal, maar de on verstoorbare v. Delft en het goed herstellen van de vijf achterspe lers stelden in de laatste minuten de verdiende zege van WSC vei lig. W.S.C. 3 Kampioen! Door Zondag j.l. met 20 van Gudok 3 te winnen, werd WSC 3 na een zware competitie, kampioen van de 2e Klasse B.V.B. Een prachtige prestatie is dit, temeer nog daar dit elftal, dat vo rig jaar kampioen werd van de 3e klasse (als 4e elftal) en in de promotiestrijd faalde, in zijn ge heel overgeheveld werd in het derde elftal. Gudok, dat enkele weken gele den met 41 voor W.S.C. 3 de vlag moest strijken, had voor de returnmatch te Tilburg een extra sterk elftal opgesteld, hoewel het zelf kansloos was. Van W.S.C.-zijde werd echter ook extra sterk gespeeld, zodat de enkele toeschouwers, waaronder ook W.S.C.-supporters, toch een fris partijtje voetbal voorgescho teld werd, waaruit WSC, alles- Onder bovenstaand hoofdje b«. vatte „De Stem" het navolgend, bericht Reeds eerder hebben wij meld, dat bij de N.S. het voome. men zou bestaan, om het perso. nenvervoer op de lijn Lage Zwa. luwe—Den Bosch op te heffec. Wij vernemen thans uit betrouw' bare bron, dat inderdaad de ljjj voor personenvervoer zal verval, len, maar dat bovendien de plan. nen van de U.S. nog vérstrekken, der zijn dan wij aanvankelijk meenden te moeten veronderstel- len. De N.S. willen n.l. de lijn voor wat het gedeelte Den Bosch- Waalwijk betreft, voor goederen, vervoer handhaven. Het gedeelte Waalwijk—Geertruidenberg za] worden opgebroken en verdwijnt. Hetzelfde plan heeft men met het gedeelte GeertruidenbergLage Zwaluwe. Ten aanzien van dii stuk echter is nog geen beslissing gevallen, daar, zoals 't ons voor' komt, de P.N.E.M. hier belangen heeft te verdedigen, bijzonder verband met de aftakking, die reeds in een vergevorderd stadi- urn verkeert, naar de Amer-cen trale. Volgens onze informatie te be zoegder plaatse is in deze kwes tie nog geen beslissing genomen, maar zijn plannen ten deze aan de minister voorgelegd. Welke dat zijn, kon men ons niet zeggen zins verdiend, met een zege voorschijn kwam. Direct nadat de W.S.C.-mid- denvoor de bal aftrapte ontspon zich voor 't Gudok-doel een vin nige strijd, waaruit pas na onge veer een half uur spelen J. Knep flé met een onhoudbaar schot W S C de leiding gaf. Ongeveer twintig minuten voor einde vergrootte H. v. d. Meiden- berg, na een algemene WSC-aan- val, met een listig schot de voor sprong. Dank zij de voortreffelijk keepende doelman van WSC, A. Rooms, werden de gevaarlijke Gu- dok-aanvallen van de laatste tien minuten, onklaar gemaakt. Na afloop werd WSC door supportert en tegenstanders gefe liciteerd met het behaalde resul taat, terwijl aanvoerder O. van Roessel de sprekers dankte. Te half zeven vond de receptie plaats ten huize Kroot, waar het voltal lige WSC-bestuur en het bestuur der supportersvereniging acte de présence gaven. Begrijpelijk is, dat het nader hand nog gezellig is gewordenl R.W.B.Right Oh 31. Deze door RWB maar matigi gespeelde wedstrijd is desondank toch verdiend met 31 door hen gewonnen. Voor de rust was het een aanvankelijk gelijk opgaande ontmoeting, al kenmerkte zich toen reeds het betere veldwerk der thuisclub. Na een kwartier zijn het de be zoekers die de score weten te openen, doch 3 min. later is het Jinksbuiten v. d. Anker die voor RWB een doelpunt liet aanteke nen, 11, in welke stand voor de rust geen verandering meer komt. Na de hervatting is RWB een half uur lang sterk in de meer derheid, wat reeds na 16 min. spelen in de tweede helft via de voet van rechtsbinnen van Gooi een doelpunt oplevert, 2—1. De gasten moeten zich in deze periode bepalen tot enkele uitval len, die echter zonder succes blij ven. Na 23 min. is het mid voor Valk van RWB, die met een 3e doel punt de overwinning veilig stelt, 31. Right Oh ziet hierna kans het spelbeeld in evenwicht te brengen, doch goals worden er niet meer gescoord, zodat in de stand 31 geen wijziging meer komt. ST. MICH.-GESTEL-JULIANA 2-1. In een boeiende, goede en span nende partij voetbal is het ten slotte geworden een overwinning voor de thuisclub, een zege, die tot het allerlaatste moment aan een zijden draad hing- en even goed andersom had kunnen zijn. 1 echnisch was Juliana zelfs de gastheren de baas en het was juist dit overwicht dat Baardwijk meer kansen deed krijgen dan St. Michielsgestel. Van meet af aan werd hard van leer getrokken. Enige wederzijdse terreinverken ningen werden spoedig gevolgd door serieuze aanvallen, waarbi direct de verdediging der thuis club onder zwaardere druk kwam te staan dan die der geelzwarten. 1 ot tweemaal toe ontkwam men zelfs ternauwernood aan "n door boring, waarbij eenmaal een uit stekende kopbal van A. v. Tuijl door de lat gestuit werd. Intussen zat ook de thuisclub niet stil. Met lange passen drong men door tot in het Baardwijk doelgebied, zon der echter zeer gevaarlijk te wor den. Toch zóu Gestel het eerst scoren] Dit gebeurde in de 22ste minuut door een kopbal van haar 'linksbuiten, die v. Os kansloos passeerde. Het daaropvolgende moment ging de bal via de hand van een der Gestel spelers over het doel. Een penalty was er het gevolg van, welke echter niet be nut werd. Met de stand 1—0 ging de rust in. Daarna nagenoeg 't zelfde spel beeld, met dit verschil dat het overwicht van Baardwijk groter werd. Eindelijk, met nog 'n kwar tier te spelen, kwam de lang ver diende gelijkmaker. Rechtsbuiten

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2