UIT DE PROVINCIE DE LfiNGSTHMT NEUSDEN MNEN GEERTRUIDENBERG p.iuifnv&& Binnen- en Buitenland DE CHINESE PAPEGAAI Weer naar huis. KORTE BERICHTEN Uit Leo Lorre helpen Ridder Radhout Vr" 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 6 MAART 1950 6 VOORLOPIG PROGRAMMA VAN DE VOORJAARSBEURS. fcM V.C AUTO- EN MOTOR ONGELUK. FEUILLETON Bi bedangrijke factor is, dat het fosforzuur, dat zich in deze samenstelling bevindt, in wa ter oplosbaar is. Men geve vroeg in het voor jaar per 100 m2 iedere maand 3 kg., bij voorkeur vlak nadat het gras geknipt of gemaaid is, nadien 1lVz kg. tot de herfst. Het is heel eenvoudig om een mooi gazon te verkrijgen, men houde dan ook met bo venstaande rekening. Voor de komende Voor- jaarsbeurs, die van 2130 Maart a.s. zal worden gehou den, heeft de Directie van de Jaarsbeurs wederom een uit gebreid programma van ont vangsten e.d. opgesteld. Hier aan kunnen de volgende be langrijke gebeurtenissen wor den ontleend. Op Dinsdag 21 Maart, de openingsdag, wordt het be zoek tegemoet gezien van Sir Frank H. Nixon, voorzitter van de Londense Kamer van Koophandel, die op deze dag te Utrecht een rede zal hou den voor de leden van de Ne derlandse Kamer van Koop handel te Londen. De tweede beursdag zal worden gereserveerd voor 't bezoek van vooraanstaande Duitse zakenlieden en verte genwoordigers van Duitse Kamers van Koophandel en Jaarbeurzen. Directeuren van de Provin ciale Bonden voor Vreemde lingenverkeer zullen op Don derdag 23 Maart de gast van de Jaarbeurs zijn, terwijl voorts op deze dag de Ame rikaanse verpakkingsexpert Mr. C. A. Breskin een twee tal lezingen zal houden over moderne Amerikaanse ver pakkingsmethoden. Naar wordt verwacht zal Vrijdags de Jaarbeurs worden vereerd met het bezoek van het college van Burgemeester en Wethouders en de Ge meenteraad van Utrecht. De daarop volgende dag wordt de Public Relations Officers- dag, hetgeen wil zeggen, dat op deze dag een groot aantal Public Relations Officers van vooraanstaande buitenlandse ondernemingen ter beurze zullen worden ontvangen en rondgeleid. Voorts zullen President-Di recteuren van bekende bui tenlandse warenhuizen op Maandag een officiéél bezoek aan de Jaarbeurs brengen, teneinde zich hier te kunnen oriënteren omtrent de mo gelijke betekenis van de Utrechtse Jaarbeurs als toe komstige inkoopmarkt. Dinsdag 28 Maart zal ge heel in het teken van de Be- nelux-textiel staan. Des mor gens zal het woord worden gevoerd door vertegenwoor digers van de textielgroepen uit beide landen, waarna des middags een causerie over de Nederlandse confectie-indus- trie zal volgen. De Benelux- textieldag zal worden beslo ten met een indrukwekkende modeshow. Tenslotte zal op Donderdag 30 Maart de sluitingsdag van de Jaarbeurs de offi ciële uitreiking van de oor konden aan de firma's, die 50 resp. 25 maal aan de Jaar beurs hebben deelgenomen, 't programma besluiten. VERBETERING TELEFONISCH VERKEER. Briefkaart-automaten in gebruik. Het laat zich aanzien dat in de tweede helft van 1950 eni ge verbetering in het telefo nisch verkeer tussen Amster dam en het Gooi kan worden gebracht, terwijl in de loop van 1951 vol-automatisch ver keer zal worden ingevoerd tussen Amsterdam en 's-Gra- venhage. Een en ander blijft inmiddels afhankelijk van tij dige materiaal-aflevering, al dus de Memorie van Ant woord, op het Voorlopig Ver slag der Eerste Kamer over de begroting van de P.T.T. Voorts wordt medegedeeld, dat binnen afzienbare tijd briefkaartautomaten in dienst zullen worden gesteld. KONING LEOPOLD ZAL ZIJN VOLK NIET TOESPREKEN. Het scheelde weinig, zo schrijft de correspondent van de Maasbode, of de konings kwestie veroorzaakte vorige week nog een regeringscrisis. Door bemiddeling van de se cretaris, prof. Pirenne, had koning Leopold enkele dagen geleden de wens uitgedrukt via de Belgische radio op 14 Maart een boodschap aan het Belgische volk te richten. De kwestie werd daarna in de ministerraad besproken. De liberale ministers, die wèl goed vinden dat communisten voor de radio tegen de ko ning kwamen spreken, stel den op de meest fanatieke Copyright Ramad rreu 0RR R „Nu gaan toe dalen, Lorre, op de bin nenplaats" tvaarschuude Leo en greep de stuurlcnuppcl weer met vaste hand. Zoals gewoonlijk wilde hij de vliegma chine mei de neus tegen de ieind in aan de grond zetten, maar hoe hij ook rukte aan de siuurknuppel er eat geen beweging meer in.' Lorre had direct in de galen dat er iets bizonders was. „Wat is erf" fluis terde hij benauwd. Toen antwoordde Leo zachtjes„Ik geloof dat we niet Kunnen dalen Het angstzweet brak de papegaai uit. Zouden zc eeuwig moe ien blijven rondvliegenT En dat, terwijl beneden hen de zieke vrouw van Riddei Radbout op het verlossing brengende recept ui: ae perkamentrol wachttef Drrr Krrr Nu hoorden de beide koene avonturiers voor en achter eirh angstaanjagende geluiden. Het leek wet of het vliegtuig ging leven. Krr GrrrNeemaar dat was toch dl te gek, vona Leo. „Ik ga het onderzoeken, Lorre" sprak hij kordaat, „blijf jij zo lang in de cockpit dan kruip ik nam achteren om te zien wat er aan de hand is." Voorzichtig balanceerde Leo over d' gladde viiegtuigromp terwijl het toestel nog steeds boven Ridder Radbouts siat cirkelde. Ze vlogen nu juist over de bin nenplaats. Leo kroon weer terug cii zei: „Ik hoor niets meer". Ais om zijn woorden te logenstraffen weerklonk op dalze Ide moment een oor verdovende slag. Ja die krantenman in Noord-Afrika ad wel gelijk toen liij zei, dat hst een toestel met kuren was. want hst eens zo aardige vliegtuig barstte in duizend kleine stukken uiteen Wordt vervolgd.) wijze hun veto tegen het uit zenden van een radiobood schap van de vorst en dreig den met onmiddellijk ontslag. De katholieke ministers, teneinde niet de a.s. volks raadpleging door een minis ter-crisis in de war te sturen, hebben aan die chantage moeten toegeven. Het wel denkend deel van het Belgi sche volk zal deze nieuwe an- ti-koningszet van de zijde der liberalen niet licht vergeten. Anderzijds hebben een hon derdtal Belgische generaals, die voor het merendeel aan de twee oorlogen hebben deel genomen, een adres van hulde en aanhankelijkheid aan Leo pold III gezonden. CONTRoLE LUISTERBIJDRAGE. Reeds voor een millioen achterhaald. In zijn Memorie van Ant woord aan de Eerste Kamer over de begroting van de P.T.T. deelt de minister mede, dat met de inning van de luis terbijdrage alléén niet kan worden volstaan, doch dat ook een zeer effectieve controle noodzakelijk blijft. De aan deze controle verbonden kos ten worden evenwel ruim schoots overtroffen door de opbrengst van achterstallige bijdragen (rond 1.000.000), v/elke met deze controle in feite wordt achterhaald, ter wijl daarnevens nog steeds een niet onbelangrijk aantal toestelbezitters, die geen aan gifte hebben gedaan, wordt opgespoord. i 'yrr. MIJNWERKERSUNIE „NIET SCHULDIG". De Amerikaanse mijnwer kersunie is „niet schuldig" bevonden aan ongehoorzaam heid aan het hof. De rechter meende dat de beschuldiging als zou de vakbond zijn bevel van 2 November tot hervat ting van het werk hebben genegeerd, niet kon worden gehandhaafd, daar de 372.000 stakende mijnwerkers op ei gen gezag het werk hadden neergelegd en niet op aan wijzing van de vakbond. Bo vendien had het bestuur van de unie al het mogelijke ge daan om een eind te maken aan de staking, aldus meende de rechter. De Amerikaanse regering zal in hoger beroep gaan te gen deze uitspraak. President Truman heeft be vestigd, dat er plannen ont worpen zijn om beslag te leg gen op de kolenmijnen waar gestaakt wordt. WESTERLING NAAR NEDERLAND UITGELEID? All India Radio heeft het bericht uitgezonden, dat de Britse autoriteiten in Singa pore een bevel hebben uitge vaardigd ,dat Westerling naar Nederland zal worden uitge leid op grond van zijn Neder landse nationaliteit. Terzelf- dertijd zouden de Britse auto riteiten het verzoek van de Indonesische regering om uit levering van Westerling heb ben geweigerd, omdat er geen uitleveringsovereenkomst be staat tussen de Ver. Staten van Indonesië en Engeland. Een bevestiging van dit be richt was intussen nergens te verkrijgen. WIES MOENS IN VRIJHEID GESTELD. De Vlaamse dichter Wies Moens, die in Nederland was geïnterneerd, is Vrijdag j.l. in vrijheid gesteld. BRUINKOOLBRIKETTEN GOEDKOPER. Met ingang van 1 Maart zijn de prijzen voor bruin koolbriketten verlaagd. Voor de groothandel worden de verkoopprijzen van 37.50 ge bracht op 36.25, een verla ging dus met 1.25 per ton. De kleinhandelsprijzen wor den verlaagd en wel over de gehele linie met 1.per ton resp. ƒ0.10 per eenheid. Op de Rijksweg te Den Oe ver is een motorongeluk ge beurd, dat twee slachtoffers heeft geëist. De 42-jarige chauffeur (Re- zelman) uit West'erland begaf zich op zijn motorrijwiel naar den Oever en vervoerde op de duo de 22-jarige conduc trice Maassar uit Hippolytus- hoef Van een zijweg reed een vrachtauto achterwaarts de hoofdweg op en waarschijn lijk heeft de motorrijder dit niet opgemerkt. Hij reed met grote vaart tegen de vrachtauto en was door de hevige botsing op slag dood. De duo-passagiere over leed tijdens het vervoer naar het ziekenhuis. In de Heuvelstraat te Til burg raakte een 47-jarige fietser S. bekneld tussen een geparkeerd wagentje en een zware vrachtwagen; hij was onmiddellijk dood. VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN door EARL DERR BIGGERS. 20) Plotseling kwam Thorn te voorschijn door een deur aan de andere kant van de patio. Zijn bleek gezicht was ver trokken van woede. „Wat duivel voer jij uit?" riep hij luid. „Niets baas", zei de Chi nees. „Tony aaldig dieltje. Ik hem misschien in keuken blengen." „Je blijft van hem af", be val Thorn. Chan slofte weg. Even stond Thorn hem na te kijken, met woede en achterdocht in zijn blik. Toen Bob zich afwend de, was hij in gedachten ver diept. Was er reden voor Chan's houding? Hij ging vlug naar de bad kamer, die gelegen was tus sen zijn kamer en het lege slaapvertrek er achter. Toen hij eindelijk bij Madden was, meende hij de nagloed van 't zenuwtoeval nog op het ge laat van de millionnair te zien. „Het spijt me, dat ik zo laat ben", verontschuldigde hij zich. „Maar de woestijn- lucht.,.." „Dat weet ik", zei Madden. „Het hindert niet we heb ben geen tijd verloren. Ik heb San Francisco al opge beld". „Een goed idee", antwoord de Bob, zonder enige geest drift. „Het kantoor, zeker?" „Natuurlijk." Plotseling bedacht Bob dat het Zaterdag was, en tenzij het regende in San Francisco, was Alexander Eden al een eind op weg naar de golf links. Daar zou hij minstens tot vanavond laat blijven misschien wel de Zondag over. O ,als het nu maar mooi weer was in het Noorden! Thorn kwam binnen, kalm en deftig in zijn donkerblau we pak, en hij keek met hon gerige ogen naar de tafel bij de haard. Zij zetten zich aan het ontbijt, dat door de nieu we huisknecht, Ah Kim, was gereed gemaakt. Het was uit stekend, want Chan had zijn opleiding bij de familie Phil- limore niet vergeten. Al eten de, werd Madden wat zachter gestemd. „Ik hoop, dat je gisteren avond niet van Tony's gekrijs geschrokken bent", zei hij na een poosje. „Nu, even wel", erkende Eden. „Natuurlijk was 't over zodra ik wist wat de oorzaak van het rumoer was." Madden knikte. „Tony is een kleurloos beest, maar zijn verleden is scharlakenrood", merkte hij op. „Dat kan ons ook overko men", opperde Bob. Madden keek hem scherp aan. „Een zeekapitein, die op Australië handel dreef, heeft me de vogel gegeven. Ik heb hem hier gebracht om mijn huisbewaarder Louie Wong gezelschap te houden." AMATEUR-TONEEL IN BRABANT. Een prijsvraag van de Provincie. Naar wij vernemen schrij ven Gedeputeerde Staten van Noord-Erabant, na overleg met de Provinciale Toneel adviescommissie en in samen werking met „Die Sovereyne Camere" bond van het ama teurtoneel in Noord-Brabant, een prijsvraag uit, ter ver krijging van een goed toneel stuk voor het Brabantse to neel. Voor deze rpijsvraag wor den de volgende eisen ge steld: 1. het stuk dient te zijn een nog niet te voren gepu bliceerd toneelstuk, hande lend over de Brabantse ge schiedenis of folklore, of be handelend het huidige Bra bantse leven, of een ander passend onderwerp; 2. het stuk moet een zo danige speelduur hebben, dat daarmee een avond gevuld kan worden en geschikt zijn voor het Brabants amateur toneel in al zijn geledingen. Inzendingen worden vóór 1 September 1950 ingewacht bij de Toneel-adviescommissie van Gedeputeerde Staten (Provinciade Griffie te Den Bosch), welke commissie de inzendingen zal beoordelen, daarbij o.m. bijgestaan dooi de heer Bernard Verhoeven. De inzendingen dienen te geschieden onder motto; te gelijkertijd met de inzending dienen inzenders een gesloten enveloppe, inhoudend hun naam en adres en op de bui tenzijde vermeldend hun mot to op te zenden aan de Hoog edelgestrenge Heer Commis saris der Koningin in de Pro vincie Noord-Brabant. Voor deze prijsvraag stel len Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant de volgende prijzen beschikbaar: le prijs 750.—; 2e prijs 250.en verder enige eer volle vermeldingen. De inzenders behouden al le rechten van hun ingezon den stuk met dien verstande, dat, bij toekenning van een prijs, zij hun stuk op de ge bruikelijke voorwaarden be schikbaar dienen te stellen voor het amateurtoneel. 's-HERTOGENBOSCH. WÈ'S TER NOU WEER IN DEN BOSCH Ja, er is weer iets in 's-Her- togenbosch De zestiende Bos sche Revue staat op stapel Dat betekent dus. dat de journa list Niek de Rooy de reeks, waarvan men gedacht heeft, dat ze met de vijftiende revue zou zijn besloten, voortzet. Als echt Bosschenaar besefte de Rooy, dat zijn stad- en gewestgenoten niet tevreden zouden zijn als niet ge poogd zou worden het vierde lustrum te bereiken. Duizenden in Brabants hoofd stad en verre omgeving zullen zich hierover verheugen, want telken jare gaan zij gaarne zien naar dit geestige, beschaafde en verzorgde spel van sappige hu mor en show, dat in de loop der jaren ook buiten de provincie vermaardheid heeft verworven. .Onder de titel „Wè's ter nou weer zal het Bossche Revue gezelschap dus gedurende de Paasweek „De Zestiende" pre senteren. Drunen en de T.U.R.K. Ook onze gemeente heeft zijn aandeel in de grote activiteit welke alom in de Dekenaten Heusden en Waalwijk heerst, om de Grote Missietentoonstelling in Mei a.s. grandioos te doen sla gen. Op een vergadering van het Drunen's T.U.R.K.-comité onder leiding van de WelEerw. Heer Kapelaan Simons, werd o.a. een Sportcommissie ingesteld, be staande uit de heren Herm. van Rooij, W. van DelftA. Brok en L. van Drunen, welke zullen trachten te komen tot het hou den van een grote Missie-sport dag. Alom in onze Parochie is er een groot medeleven met deze groots opgezette Missie-actie, en Drunen zal straks zeer zeker een waardig aandeel in 't succes van het geheel leveren. Kermis-standplaatsen. Op de kermis Heusden 1950 zijn de volgende inrichtingen toe gelaten Draai- en Zweefmolen van Lindaart Variété-theater van J H. Ophof Schietsalon van P. Kuijters Elcctr. lijntreksport van L. A. Dauphin - Ballen- werptent van F. van 't Hag Monte Carlo van J. Meijer Vliegbomsport van A. H. Beek- veld Viskraam van W. H. Vallen Slagmachine van A. Freech IJstent van L. Gra- nucci Gebakkraam van C. Mutsaers Suiker- en Nougat- kraam van G. Theuns Licht- sport van W. Woujs Auto- scooter van Benner Lucht- schommel van F. de Voer Ballonverkoop van J. Donders. Burgerlijke Stand. G.boorten: Adriana Anna Eli sabeth Pietronella d. v. W. C. v. Groezen-v. Alphen Maria Adriana Antonia d. v. R. M. Vermeer-Kivits Pieternella Dymphna Maria d. v. P. H. de Ruijter-Verweijmeren Cathari- na d. v. W. P. den Dunnen-de Jong? Hubertina Matthca d. v. J. S. Lievens Snijders Maria Adriana d. v. J. J. v. Donqen- Nuijien Maria Anthonia Fer- nirdina Jacoba d. v. J. P. J. Timmermans-van Woerkens Johanna Anna d. v. H. J. Rasen- bcrg-de Jongh Bcrna-dina Cor nelia Clara d. v. Vclthoven-van Dongen Cornelia Adriana d. v. A. v. d. Pluijm-de Jongh Toharnn PetroneMa Jacoba d. v. W. D. Hend: ikx-Fijncman. - Jo hanna Petronella Cornelia d. v. P. van Meer-van Langerak. Met het troepentransport schip „Kota Inten", die ver moedelijk op 15 Maart a.s. in Amsterdam zal aankomen, zullen de volgende militairen uit Waalwijk en omgeving repatriëren: Korp. G. P. F. Euddingh, Westeinde 5 E, Waalwijk. Sergeant Christ Lommers, Kerkstraat 74, Elshout-Dru- nen. Korp. F. Pruyssers, Ber- genstr. 21, Raamsdonk(dorp). Sold. I T. D. de Roon, Ho- „Ik dacht dat uw jongen Ah Kim heette", zei Bob on nozel. „O, deze. Dit is Wong niet. Louie werd onlangs plotseling naar San Francisco geroepen. Deze Ah Kim kwam toevallig heel gelegen gisteren. Hij is maar noodhulp tot Louie te rug komt." „U hebt geluk", merkte Bob op. „Zulke goede koks als Ah Kim zijn zeldzaam." „Och, het gaat best", gaf Madden toe. „Als ik naar het Westen kom om langer te blij ven, breng ik een heel perso neel mee. Dit bezoek kwam tamelijk onverwachts op." „Is uw eigenlijke hoofd kwartier niet in Pasadena?" vroeg Bob. „Ja, daar heb ik een huis in de Oranjebos Avenue. Ik heb deze ranch voor een week-end zo nu en dan als mijn asthma me bedreigt. Het is wel eens goed weg te gaan uit de drukte." De mil lionnair schoof zijn stoel ach teruit en keek op zijn hor loge. „Nu kan er elk ogen blik antwoord uit San Fran cisco komen", zei hij hoopvol. Eden keek naar de telefoon in de hoek. „Hebt u een ge sprek met vader aangevraagd of met het kantoor?" vroeg hij. „Het kantoor", zei Madden. „Ik berekende, dat we een boodschap konden afgeven, als hij uit was." Thorn kwam naar voren. „Chef, hoe moet het met dat interview van Holley?" „Och, verduiveld, wat ben ik begonnen!" zei Madden. „Ik kan de schrijfmachine wel hier brengen", begon de secretaris. „Neen, we gaan naar je ka mer, Eden, als de telefoon gaat, antwoordt dan even. Zij gingen heen. Ah Kim kwam geruisloos binnen om het ontbijt af te nemen. Eden stak een cigaret op en liet zich neervallen in een stoel voor het vuur, dat de stra lende zon buiten nu overbo dig maakte. Twintig minuten later ging de telefoon. Eden sprong op, maar vóór hij er bij was, stond Madden al naast hem. Hij had gehoopt alleen te zijn bij deze beproeving, en nu zuchtte hij diep. Toen hij aan het andere einde van de draad de koele, welluidende stem der met zorg gekozen secre taresse van zijn vader hoorde, voelde hij zich verlicht. „Hallo. Hier Bob Eden, op de ranch van Madden in de woestijn. Hoe gaat het u op deze stralende morgen?" „Waarom denkt u, dat de morgen hier stralend is?" De moed ontzonk Bob. „Zeg niet, dat het anders is. Dat zou mijn hart breken." „Waarom?" „Nu, hoewel u altijd mooi bent, stel ik me u toch graag voor met het zonlicht op uw haar Madden legde een zware hand op zijn schouder. „Wat duivel haal je toch uit? Wou je een afspraakje maken met een koriste? Bespreek je zaak!" „Excuseer", zei Bob. „Juf frouw Chase, is vader er?" „Neen, het is Zaterdag. U weet wel, golf." „Ach ja natuurlijk. Dus het is mooi weer. Nu, zeg hem,, dat hij me hier opbelt als hij thuiskomt. Eldorado 76." „Waar is hij?" vroeg Mad den in spanning. „Golf spelen", antwoordde de jongen. „Waar? Op welk veld?" Bob zuchtte. „Hij is zeker in Burlinghame", zei hij in de hoorn. Toen antwoordde de secre taresse een prachtmeisje is ze toch, vond Bob „Van daag niet. Hij is met enige vrienden ergens anders heen gegaan; waarheen zei hij niet." „Dank u wel", zei Bob. „Leg de boodschap maar op zijn schrijftafel." Hij hing de hoorn op. „Dat is jammer", zei hij op gewekt. „Hij is ergens golf gaan spelen, en niemand weet waar." Madden vloekte. „Die oude dwaas. Waarom zorgt hij niet voor zijn zaken „Hoor eens, meneer Mad den", begon Bob. „Golf, golf", raasde Mad den. „Dat heeft meer goede lui naar de maan geholpen dan whisky. Ik zeg je, als ik op golflinks rondgelummeld had, zou ik nu niet zijn wat ik ben. Als je vader een beet je hersens had „Nu is het genoeg", zei Bob en stond op. Plotseling veranderde Mad den van toon. „Het spijt me", zei hij. „Maar dit is erg ver velend, dat moet je toegeven. Ik wou vandaag op reis met dat halssnoer." (Wordt vervolgd). gevaart C 26, Vrijhoeve-Ca- pelle. Sold. I K. G. Th. Willemsz, A 411, Sprang. Gren. H. A. Vissers, San- doel 71, Raamsdonksveer. Korp. G. W. Kivits, Akker straat B 147, Vlijmen. Met het troepentransport schip „VOLENDAM", waar-, van de vermoedelijke aan komst 22 Maart a.s. is, zullen repatriëren: Sold. I C. J. A. Appels, Grotestraat 227, Waalwijk. Sergt. J. W. Spitters, Sta tionsstraat 39, Waalwijk. Sold. I L. van Waarden- berg, Putstr. 126, Waalwijk. Sold. I J. C. v. Dijk, Markt straat 56, Kaatsheuvel. Sold. L. C. Zwaans, Don- genseweg 162, Kaatsheuvel. Sold. G. C. J. v. d. Aa, Kerkstraat 3, Elshout. Sergt. J. v. d. Water, Maas dijk A 41, Haarsteeg. Sold. I M. Moonen, Peper- str. 106 D, Nieuwkuijk (Vlij men). Sold. I M. Moonen, Peper- str. 106 D, Nieuwkuijk (Vlij men Sold. A. A. v. Son, Grote straat 136, Nieuwkuijk. Sold H. F. v. Son, School- sti'aat 233, Nieuwkuijk. Sold. M. H. Kivits, Hoge Maasdijk C 12, Vlijmen. Het Britse tankschip „Clam" is aan de Westkust van IJsland aan de grond ge lopen. 27 personen zijn om het leven gekomen. Prins Bernhard zal 7 Maart per vliegtuig te Was hington aankomen. Hij zal er 0 dagen verblijven en o.a. president en mevr. Truman bezoeken. Daarna gaat de Prins naar Canada. Prins Bernhard is met de door hem zelf bestuurde Dakota uit Hermosillo, in Mexico, te Los Angeles aan gekomen. Hij zal drie dagen te Los Angeles blijven. In 1949 kwamen volgens een voorlopige becijfering, die aan de lage kant is, 42.714 woningen gereed. Dat bete- kent. vergeleken bij 1948, een stijging van ruim 6400 wo ningen. Een beslissing over het wetsontwerp tot verhoging der benzine-belasting, is in de Tweede Kamer nog niet gevallen. De besprekingen zijn namelijk opgeschort tot 15 Maart. Men verwacht dat aan de Nederlandse regering zal worden verzocht de gehele Nederlandse legatie te Praag terug te trekken of dat deze anders uit Tsjecho-Slowakije zal worden uitgewezen. BROEDEIEREN (Vervolg en slot) Met behulp van de schouw- lamp kan men nog verschillende mogelijke afwijkingen vinden, die het ei als zodanig voor broeden ongeschikt maken. Zo kan het zijn, dat zich aan de binnenzijde van de schaal schimmelvlekken bevinden, terwijl ook het eiwit in plaats van helder doorschij nend te zijn, door schimmelvor ming een groenachtige kleur kan hebben. Het voorkomen van bloedvlekken in het ei, hoewel daardoor niet direct als broedei ongeschikt, maakt het toch onge wenst het ei als zodanig te ge bruiken. In het ei kunnen zich, hetgeen dan pas voor de schouw- lamp blijkt, de meest vreemde voorwerpen bevinden. Ten slotte moet de eischaal worden beoordeeld. Dit kan voor 'n gedeelte reeds zonder schouw- lamp. Eieren met een afwijkende schaal mogen niet worden inge legd. Eieren waarvan de schaal een verdikte ring vertoont, ook eieren met ruwe schaal of waar op kalkafzettingen voorkomen, niet laten bebroeden. Evenmin eieren waar een barstje in zit. Nu ben ik aan het eind gekomen En weet gij hoe men hand'len moet, Zeer zeker zult g'ongunstig broeden Als gij 't wel leest maar het niet doet. KIPPENVRIEND. ONDERTROUW- VERLOVINGSKAARTJES VISITEKAARTJES GEBOORTEKAARTJES BRIEVEN EN -KAARTEN in de nieuwste modellen en modernste uitvoering leverbaar. WAALWIJKSE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 6