WiLEWYK DE LRNGSTHMT &po.Kt DRUNEN ELSHOUT VLIJMEN HAARSTEEG HEUSDEN SPRANG GEERTRUIDENBERG 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 20 MAART 1950 2 GOED AFGELOPEN. a EEN KERK GEVRAAGD. Voor de kerk te Salatiga: Vorig bedrag 176.50 Ter ere van St. An- tonius, N.N. 12.50 Ter ere van O.L. Vr. van Lourdes. Dat ons gebed, verhoord mag worden, P. M. te M. 2.50 Kath. Thuisfront, Coevorden 50. Missievrienden, Waalwijk 1.— 242.50 COLLECTE KATH. THUISFRONT. Zondagmorgen preekte ma joor-aalmoezenier Van Croo- nenburg in de St. Jans-paro- chie onder alle H.H. Missen voor Katholiek Thuisfront. Dat zijn woorden vrucht baar zijn geweest blijkt wel uit het mooie bedrag dat de collecte opgebracht heeft 1075.Hiermee hebben de Waalwijkse parochianen weer getoond een ruim hart te hebben voor het goede doel. NIEUWE KERKMEESTERS. Z. H. Exc. Mgr. W. Mut- saerts, Bisschop van 's-Bosch, heeft benoemd tot kerkmees ters van de parochie van St. Jan alhier, de heren Adrianus de Kort, Hermanus Klaassen, Ant. v. d. Meijdenberg en Gerben de Vries. Het college is hiermee ge bracht van 5 op 7 leden. BENOEMINGEN. De Bisschop van 's-Bosch heeft benoemd tot Librorum Censor en Censor van reli gieus plaatwerk etc., de Wel eerwaarde Zeergel. Heer G. J. J. M. Witlox, Geestelijk Di recteur van het Klein Semi narie te St. Michiels-Gestel en tot Priester-Directeur van het R.K. Militair Tehuis te Nijmegen de Weleerw. Heer P. van Hoeckel, kapelaan te Nijmegen (oud-kapelaan van St. Jan te Waalwijk). AANBESTEDING. De uitbreiding van de schoenfabriek voor de heer H. de Kort-Wingels is onder hands opgedragen aan de Fa. Wed. A. Aarts en Zn. te Waal wijk. Architect is de heer H. van Huiten te Waalwijk. Dr. PAUL JULIëN SPREEKT VOOR DE KUNSTKRING. In de serie Vasten-voorstel- lingen heeft de Kunstkring voor morgen een reis-avond van Dr. Juliën op het pro gramma staan. Over Dr. Ju liën nog iets schrijven, is vol komen overbodig. Wie kent niet zijn interessante radio praatjes over zijn reizen naar Centraal Afrika en heeft niet genoten van zijn boeken en de prachtige foto's bekeken waarmee hij zijn verhalen verduidelijkte? Dr. Juliën heeft enige jaren terug reeds gesproken over de Pygmeeën, nu heeft hij een geheel nieuw onderwerp, n.l. Oost Afrika, een gebied, even onbekend als het oer woudleven. De leden van de Kunst kring wacht weer een inte ressante avond, die ongetwij feld veel belangstellenden zal trekken. K. O. B. Afd. WaalwijkJHeusden. Donderdag 16 Maart ver gaderde de afd. Waalwijk Heusdcn van de K.O.B. in Hotel „De Twee Kolommen". Om kwart voor zeven open de de voorzitter de vergade ring met de christelijke groet. Hij heette de leden hartelijk welkom op deze laatste ver gadering vóór de Algemene Vergadering, die te Helmond op 11 en 12 April a.s. zal wor den gehouden. Hiermede was het doel van deze vergadering aangegeven, n.l. het bespre ken van de voorstellen en 't kiezen der afgevaardigden. Het verheugde de voorzitter deze vergadering, die nood zakelijk in de Vasten moest vallen, te kunnen houden in de Passie-sfeer, want men zou kunnen genieten van een Pas sie-programma, dat uitgevoerd zou worden door het gezel schap van dhr. Joop Koevoets uit Leiden. De notulen worden onder dank goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken bevond zich het rapport der St. Augustinus-vereniging te Haarlem, naar aanleiding van de enquête over de neven functies van onderwijzers en onderwijzeressen. De voorzit ter haalde er enkele punten uit aan, alsmede de eindcon clusie, welke luidt: „Dat in een groot aantal plaatsen het culturele, sociale en politieke werk in feite slechts op gang kan worden gehouden dooi de activiteit der leken-leer- krachten". Het verzoek van de St. Ber- nardus-vereniging om voor haar leden te verkrijgen dat zij het attractieve gedeelte van de vergaderingen der K.O.B.-afdeling Waalwijk Heusden zouden mogen bij wonen, werd goedgekeurd. Dan volgde het vijf-minu ten-woord van de Geestelijk Adviseur. Deze sprak over de T.U.R.K., de te houden Mis sie-tentoonstelling voor de Dekenaten WaalwijkHeus dcn. Het programma werd uiteengezet. De bedoeling is, dat bij de schooljeugd de Mis sie-liefde en belangstelling groeit en bloeit. Als afgevaardigden voor de algemene vergadering werden gekozen de dames C. Gebbing en D. van Delft en de heren C. van Roy, G. Carpay en J. Hommel. Voorts werden als plaatsvervangsters aangewe zen de dames C. Goes en N. Dupont. Bij de rondvraag werd be sloten om het voorstel van de heer C. van Roy te aanvaar den, n.l. dat op het einde van het jaar de voorzitter, secre taris en penningmeesteresse een bock, ter waarde van 25, zou worden geschonken, dit als waardering voor de vele werkzaamheden welke zij hadden te verrichten. Hierna sprak de voorzitter zijn slotwoord, waarin hij zijn spijt betuigde dat de opkomst van het aantal leden zo ge ring was. De vergadering werd op de gebruikelijke wijze gesloten. Nu kregen we het optreden van de heer Joop Koevoets die „Passio Christi" opvoerde. Het geheel bestond uit twee delen, n.l. uit een declamato- rium: ,.De 14 stonden", waar van de tekst is van Guido Ge- zelle, en een schimmenspel. Bij het declamatorische ge deelten werden lichtbeelden van oude en moderne schil ders en tekenmeesters gege ven, terwijl dhr. P. de Man, hoofd der school te Herpt, met pianomuziek op voortref felijke wijze de korte pauzes der declamatie vulde. Men kwam geheel in de sfeer van de passie. Alvorens aan het tweede gedeelte te beginnen, werd er even gepauzeerd. Bij zijn tweede optreden vertelde de heer Koevoets dat het schimmenspel nog op de Middeleeuwse wijze gespeeld werd en werd uitgedrukt door naïeve poppen. Verder was de triptiek behouden, zodat de hoofdfiguur in het midden en de bijfiguren in de twee zij panelen werden vertoond. Nu werd het lijden van Christus vertoond, terwijl door de heer Koevoets gedeclameerd werd. Voor de inleiding en verdere muzikale omlijsting zorgde de heer P. de Man op buitenge wone wijze. De voorzitter dankte na af loop het gezelschap Koevoets en de heer P. de Man. Hij zei, dat voor de meesten van ons het schimmenspel een open baring was, daar menigeen van ons nog nooit een schim menspel gezien had. Hierop gingen de leden huiswaarts. JAARVERGADERING H. K. \V. Donderdagavond hield de Bond van H.K.W., afdeling Waalwijk, een algemene jaar vergadering in de café-zaal van de Gildenbond. De op komst was zeer matig en de handels- en winkelbedienden ontbraken bijna geheel. Er was maar één vrouwelijk lid aanwezig. De voorzitter, dhr. Broek hoven, opende de vergadering met gebed en sprak 'n woord van welkom. Vooral uitte hij zijn blijdschap over het her stel van de penningmeester, de heer Pulles. Hij moest constateren dat het ledental in het afgelopen jaar was teruggelopen, voor al doordat een aantal mensen uit het beroep was gegaan. De aanwerving van nieuwe leden vlotte niet erg (in 1949 waren er 11 bijgekomen) en daarom bracht de voorzitter dit punt sterk onder de aan dacht van de leden. Vorig jaar was er een zo merkamp gehouden in Nij megen, waar van de afdeling twee leden heen waren ge weest; ook op twee vergade ringen in Utrecht was de af deling vertegenwoordigd. Er was daar o.a. gesproken over de bondsbedrijfsgroepen, waarvoor in de afd. niet veel belangstelling bestond, met name niet in het bankbedrijf. Verder had Waalwijk nog 'n grote afdeling industrie en ook daar was weinig leven in te brengen. De voorz. meende dat ze daar zelf nadeel van zouden ondervinden als de P.B.O. in werking trad. De hoofdarbeiders waren toch al in de minderheid tegenover de handarbeiders. Daarom spoorde hij nogmaals aan propaganda te maken. In verband met de winkel sluiting had de H.K.W. het standpunt ingenomen dat het verkeerd was in de gemeente verordening vooruit te lopen op het wetsontwerp. Verder werden nog enkele kwesties van organisatorische 1 aard besproken en de voor zitter deelde mee dat voor de employé's in het Levensver zekeringsbedrijf een nieuwe loonschaal was afgekondigd waarin de gulden van Joekes en de 5% loonsverhoging was verwerkt. Nadat de secretaris de no tulen van de vorige vergade ring had voorgelezen, gaf de penningmeester zijn jaarver slag. De inkomsten over 1949 bedroegen 4253.80, de uit gaven 4024.37. Op 1 Januari 1949 was er in kas 134.51, zodat er op 31 December 1949 een batig saldo was van 363.94, Het aantal leden bedroeg op 1 Januari 1949 167. In de loop van het jaar waren er 14 bij gekomen en 29 afgegaan, een totale vermindering dus met 15 leden. Op 31 December '49 bedroeg hun aantal 152. Voor dit verslag kreeg de penningmeester 'n applausje. Voor de periodiek aftreden de bestuursleden waren geen nieuwe candidaten ingediend, zodat de heren v. Baal en Broumels werden herbe noemd. Het bestuur moest nog aangevuld worden met 1 lid, maar het wachten was op een vertrouwensman voor de ban ken. Daarna werden plannen be sproken voor een zomeruit- stapje, dat verder zou geregeld worden door het bestuur. In de controle-commissie werd de heer Verhoeven be noemd in plaats van de heer De Leijcr. Tenslo'e deelde de voor zitter rn.e dat er op 11 en 12 Juni een bondsvergadering wordt gehouden in Amster dam, waar twee afgevaardig den uit de afdeling heen zul len gaan. Nadat nog enkele vragen waren beantwoord, werd de vergadering gesloten met de christelijke groet. BOND VAN NEDERLANDSE OUD-STRIJDERS EN OUD-GEMOBILISEERDEN District: Noord-Braband. In overleg met het Dept. van Oorlog zal bovengenoem de bond op 20 Maart om 22.00 uur n.m. bij Th. Elshout te Drunen, ook voor Vlijmen en Waalwijk gelegenheid geven tot het invullen van aan vraagformulieren voor het „Oorlogsherinneringskruis" of 't „Mobilisatie Oorlogskruis" voor hen die tussen 6 April 1939 en 3 Sept. 1945 tenmin ste 6 maanden in werkelijke dienst zijn geweest. En voor het Ere-teken Orde 4- Vrede voor hen die tenminste drie maanden in Indonesië zijn geweest. Ter plaatse zal ge noemde bond alle nodige in lichtingen verschaffen en be hulpzaam zijn bij de invul ling. H.H. Werkgevers wor den beleefd verzocht het bo venstaande aan hun personeel bekend te willen maken, ter wijl de oud-militairen worden verzocht aan dit bericht ver der bekendheid te geven. Hedenavond (Maandag) om 7.45 uur wordt in de zaal van dhr. Th. Elshout, Grotestraat 140 Drunen, een propaganda- oprichtings-vergadering be legd van een afdeling van deze Bond. Tevens zullen de bestelde „Mobilisatie Oorlogskruisen" daar worden uitgereikt en zal er gelegenheid zijn alsnog versierselen aan te schaffen, tevens voor de gemeenten Waalwijk en Vlijmen. Aan vraagformulieren voor onder scheidingstekenen zijn daar ter beschikking. Evenals dit in andere plaatsen was, reke nen wij er op dat de oud-mi litairen van 1914'18 en van 1938 t/m heden (ook de ge- repatrieerden) trouw zullen opkomen. CHR. BOND VAN FABRIEKS- en TRANS PORT-ARBEIDERS. Donderdag 23 Maart om 7.30 uur komt de Afdeling Waalwijk van de Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Trans portarbeiders in het gebouw voor Chr. Belangen, Besoijen- sestraat, in ledenvergadering bijeen. Districtbestuurder Braspen ning zal daar komen spreken over de komende werkeloos heid en wachtgeldi-egeling. Het bestuur verwacht een trouwe opkomst der leden. LICHTE AANRIJDING. Vrijdag heeft er een lichte aanrijding plaats gehad op de hoek BesoijensestraatGrote straatWesteinde. Een be- stel-auto, komende uit de Be soijensestraat en bestuurd door M. v. B„ trof op deze hoek de luxe wagen, bestuurd door J. W., en reed er te gen aan. Er werd enige mate riële schade aangericht, maar persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. De politie maakte próces-verbaal op. De alleenwonende 85-jarige J. v. D. alhier voelde zich on wel, werd duizelig en viel tegen de brandende kachel. Weer bijgekomen wist hij door kloppen op de muur de aandacht der buurtbewoners te trekken die direct hulp verleenden, waarbij bleek dat hij e'en brandwond aan z'n been had gekregen. Hij heeft thans z'n intrek bij zijn doch ter in Loon op Zand genomen. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: bruine shawl; zilveren armbandje; rood ge breid damesjasj®; wit wollen handschoen; linker gymnas tiekschoen; glacé herenhand schoen; en paar wit wollen handschoenen; snij tang; por- temonnaie inh. een horloge* witte gymnastiekschoen; twee muntbiljetten van 1.twee paar rode meisjesschoenen. Verloren: bruine glacé he renhandschoen; grijze capu chon; bankbiljet van 20. 3 kerkboeken; vulpen; zwart lederen portefeuille; zwarte school-etui; bruine herenpor- temonnaie; zwarte damespor- temonnaie. DONGEN KRIJGT 60 WONINGEN. In de laatste raadsvergade ring van Dongen deelde de burgemeester mee dat aan die gemeente 60 woningen waren toegewezen in het kader van het Bouma-plan. De raad bracht hulde aan B. en W. en de directie van gemeente werken voor hun activiteit. Drunense Duinen. Naar wij vernemen zullen de Drunense Duinen meer en meer aantrekkelijk gemaakt worden voor 't vreemdelingenverkeer. Zo zal er hopenlijk voor 't a.s. seizoen een theeschenkcrij met tennisbanen verrijzen, ten behoe ve van plaatsgenoten en vreem delingen. Jaarvergadering N.C.B. afd. Drunen en Elshout. Dinsdagavond 21 Maart houdt de N.C.B. afd. Drunen—Elshout zijn jaarvergadering. Aanvang der vergadering 7.30 uur in de gym nastiekzaal. Deze vergadering is verplicht gesteld op boete van 1 gulden. Jaarvergadering Tuinbouwbond van de N.C.B. De Tuinbouwbond van de N. C.B. afd. Drunen-Elshout houdt Donderdagavond 23 Maart zijn jaarvergadering in café P. v. Son (naast de veiling). Aanvang 7.30 uur. Oprichting van 'n bond van oud strijders en oud-gemobiliseerden. Naar wij vernemen zal heden avond 20 Maart in café Th. Els hout de oprichtingsvergadering plaats vinden van een afd. in on ze gemeente van bovengenoemde bond. Aanvang der vergadering 19.45. Alle oud-militairen van 19141918 en van 1938 tot en met heden (ook de gerepatrieer- den) worden op deze vergadering verwacht. Op weg naar huis. Naar wij vernemen is op 12 Maart in Indonesië scheep gegaan onze dorpsgenoot Leo v. Delft. Van Delft komt naar buis met 't Engelse stoomschip „Fairsea Verwacht wordt dat de „Fairsea" 28 dagen over de reis doen zal. Blijde thuiskomst. Onze dorpsgenoot Jan Mimpen arriveerde Vrijdag j.l. na 'n ver blijf van 3 jaar in de tropen weer in Drunen. Familie, vrienden en buurtbewoners hadden Jan een grootse ontvangst bereid. Er wa ren bloemen, vlaggen en een fraai cadeau. Ook Kath. Thuisfront en R.K.D.V.C. kwamen Jan verwel komen. Nationale Paasloterij 1950. Zondag j.l. zijn aan de kerk de loten uitgereikt voor de nationale paasloterij 1950. Op deze loten staat nauwkeurig omschreven wat men doen moet, indien men aan deze loterij wil deelnemen. De nationale lotrij voor de K. A. in Nederland zal. naar wij veronder- Stellen, weer in dezelfde belang stelling staan als andere jaren. Sportdag. Het parochiële comité van de T.U.R.K. heeft, naar wij verne men, voor Zondag 23 April al hier een grote sportdag georgani seerd. Deze sportdag zal gehou den worden op het kampeerter rein. Wij komen hierop nog na' der terug. Veilingvereniging De Langstraat. Algemene jaarvergadering op 4 April des n.m. te 3 uur in het Veilinggebouw. De agenda bevat o.m.: jaarver slag, waaronder rekening en ba lans verkiezing van twee com missarissen wegens bedanken van de Edelachlb. heer Mr. R. Th. v. d. Heijden en wegens periodieke aftreding van de WelEdelGestr. heer H. Schreurs te Drunen ver kiezing van twee bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heren M. v. Halder te Drunen en P. v. Huiten te Elshout: voor stel van het bestuur om de weke lijkse uitbetalingen aan aanvoer ders voortaan over de Bank te laten lopen. Wegens de grote verantwoor delijkheid voor het bestuur en de directie kan uitbetaling volgens het thans geldende systeem niet langer geschieden. Voorstel van het bestuur om de statuten te wijzigen a. dat de stemming voortaan persoonlijk is, dus niet meer bij volmacht b. dat het veilinggebied in 4 rayons wordt verneeld, welke rayons zelfstandig hun bestuursleden kie zen c. dat het bestuur gemach- tibd wordt tot het vervreemden of bezwaren van onroerende goe deren tot een bedrag van 10.000 gulden. Repatriëring Jos van Delft. Op 24 Maart hoopt onze dorps genoot Jos v. Delft naar zijn ge boorteplaats te repatriëren. Me dewerking verlenen de kerkelijke fanfare Eendracht maakt Macht met gelukwens van de voorzitter. Een welkomstlied wordt gezongen door de buurtvereniging „De Dijk". Het cadeau wordt met een toepasselijke speech door de voor zitter van de buurtvereniging, de heer M. v. d. Wiel aangeboden en er wordt 'n bloemenhulde ge bracht, terwijl de zangver. „Uit spanning door Inspanning" enige nummers zal zingen de voor zitter zal feliciteren. Terug in het Vaderland. Met de „Kota Inten" arriveerde Donderdag sergeant Chr. Lom- mers vanuit Indië. Smaakvol was dc ouderlijke woning versierd. Gezamenlijk vanaf café M. van Huiten, brachten de Kerkelijke fanfare Eendracht maakt Macht en de zangvereniging Uitspan ning door Inspanning hunne sere nades. Namens de buurtschappen werd door de heer P. Janssen een horloge aangeboden. Achtereen volgens spraken namens de fan fare de heer D. v. d. Brink, na mens de zangvereniging de heer Joh. v. Venrooij, namens de buurt en namens de gemeente en het dagelijks bestuur der gemeen te de Edelachtbare heer Snels, burgemeester van Drunen. Allen wensten sergeant Lommers en de familie Lommers van harte geluk met de behouden thuiskomst van hun zoon en broer en spraken de Loop uit dat hij spoedig een hem passende werkkring zou mogen vinden. Sergeant Lommers dankte alle sprekers, alsook Katholiek Thuis front voor de steun die hij gedu rende zijn driejarig verblijf in In dië heeft mogen ondervinden. Met enkele ogenblikken stilte voor de gevallen kameraden werd deze verwelkoming geslo ten. Velen maakten van de gele genheid gebruik om sergeant Lommers de hand te drukken. In de loop van 8 dagen zullen r.og 2 jongens uit Elshout huis waarts keren, n.l. C. v. d. Aa Kzn. en Jos van Delft. Aanbesteding. Uitslag van de gehouden aan besteding voor het bouwen van een woonhuis met regenkleding fabriek voor rekening van de hr. A. Wolfs te Bergenopzoom, aan de Heistraat te Vlijmen. Archi tect A. v. Huiten, Waalwijk. Fa. Joh. v. Boxtel, Vught 41357.- L. Verboord, Vlijmen 41159.— Fa. L. Klerks, 's-Bosch 38495.- F. Couwenberg. Waalwijk 38318.- Gegund aan de laagste inschrij- Vergadering Kruisboog. De Langstraatse Bond van Kruisbooggezelschappen D.E.S.V. kwam Zaterdagavond in café v. d. Loo in een algemene vergade ring bijeen. Het doel van deze bijeenkomst was om de organisa tie te bespreken van .het jubileum concours dat ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan op de banen van Onderlinge Vriendschap zal worden gehouden. De voorzitter, de heer Jac. Timmermans, ver welkomde de afgevaardigden van de aangesloten verenigingen en gaf daarna het woord aan de vergadering om van gedachten te wisselen. Na een aangename dis cussie werd besloten het concours te houden op Zaterdag 15 en Zondag 16 April e.k. Een groot aantal verenigingen zal worden aangezocht om aan het concours deel te nemen en er zullen flinke geldprijzen te verdienen zijn, evenals bekers, lauwerkransen en -takken. Tevens werd het besluit geno men om er een kermesse d'été aan te verbinden ter verlichting van de kosten. Onder dank werd de vergade ring door de voorzitter gesloten. Biljarten. Donderdagavond speelde de biljartclub Juliana, gevestigd in café v. d. Loo, een vriendschap pelijke wedstrijd tegen 't sterke E.B.C. uit Elshout. De partijen duurden 20 minuten. Er werd ge wonnen door E.B.C. De gedetail leerde uitslagen waren Juliana E.B.C. W. v. d. Brandt-A. Merx 48—36 M. v. d. Wiel-K. Stevens 37—33 Th. Boelen-P. Klerx 2838 F. v. Liempt-A. Merx 2850 H. v. d. Heijden-J. Pulles 35—40 Joh. v Halder- Th. v. d. Besselaar 1079 B. Verreijt-A. Kuipers 25—44 C. Treuren-N. Pullens 2341 C. v. Helvoirt- j M. v. d. Besselaar 32—45 Totaal 286-406 De nieuwe R.K. Kerk. De nieuwe R.K. Kerk wordt Zaterdag 25 Maart in gebruik genomen. Pastoor Mombers zal des ochtends de kerk zegenen en het H, Sacrament overbrengen. Na een bloemenhulde wordt in de nieuwe tempel de eerste plech tige H. Mis opgedragen. Terug uit Indië. Met de Kota Inten in het va derland teruggekeerd, arriveerde Donderdagmiddag de militair Wil- lemse in zijn ouderlijke woning aan het Westeinde. Door familie, vrienden en buurtbewoners was hem een hartelijke ontvangst be reid. Van verschillende zijden mocht hij bewijzen van belangstel ling in de vorm van cadeaux, bloemen enz. ontvangen. Van de buurt kreeg hij een fiets. De har monie Marijke bracht als' naar ge woonte de gerepatrieerde des avonds een serenade. In de buurt werd algemeen gevlagd. Ned. Herv. Jeugdverenigingen. Dinsdagavond half acht wordt in de Consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk alhier een gecombi neerde vergadering gehouden van de Ned. Herv. Jeugdverenigingen en de Mannenvereniging Troffel en Zwaard, waarin afscheid zal genomen worden van Ds. en Me vrouw de Bruijn, in verband met hun vertrek naar Harderwijk. Geref. Meisjesvereniging. De Geref. Meisjesvereniging Onze Tijd en Onze Roeping houdt a.s. Woensdagavond half 8 in de Geref. Kerk haar 17e jaarverga dering. Het programma bevat een 22-tal nummers, waaronder een onderwerp: Christus toekomst en het laatste oordeel" en verder zang en voordrachten. Ouderavond Christelijke School. Vrijdagavond 17 Maart werd in bovengenoemde school een Ou deravond gehouden, die alleszins geslaagd mag worden genoemd. Na de opening door de Voor zitter der Schoolvereniging, de Weleerw. Heer Ds. J. W. de Bruijn, lieten de leerlingen van de hoogste klassen onder leiding van het Hoofd der School, de Weled. Heer A. Dees, horen wat zij ge durende hun schoolperiode had den geleerd. Verschillende vakken werden doorgenomen en in het bij zonder het in spreekkoor recite ren van een gedicht viel zeer in de smaak. De ouders waren dan ook zeer tevreden over de presta ties der leerlingen. Na de pauze, waarin de bezoe kers werden onthaald op thee met een koekje, kreeg een der onder wijzeressen, Mej. de Booij, het woord voor het houden van haar onderwerp over „Contact tussen Gezin en School". Met nadruk wees Mej. de Booij op de nood zakelijkheid van samenwerking tussen ouders en schoolpersoncel. Ook dit welverzorgde onderwerp werd zeer gewaardeerd. In zijn slotwoord wees Ds. de Bruijn op het belang van het Christelijk onderwijs en wekte de ouders op trouw te blijven aan het ideaal van het voorgeslacht, dat een lange strijd heeft moeten strijden voor de vrijheid van on derwijs zoals we dat nu kennen. Ook dankte hij het Hoofd en per soneel voor het werk, dat zij in het belang van de jeugd voor de school hebben gedaan en doen, waarna hij deze geslaagde avond met dankgebed sloot. Rest ons nog te vermelden, dat voor de aanvang van de officiële vergadering de ouders gelegenheid hadden het werk hunner kinderen te bezichtigen en met het perso neel over de belangen der leer lingen te spreken, van welke ge legenheid druk gebruik gemaakt werd. Jaarvergadering „Het Groene Kruis". De vereniging Het Groene Kruis voor SprangCapelle houdt op Donderdag 23 Maart a.s. haar al gemene jaarvergadering in het ge bouw Chr. Volksbond te Sprang. Aanvang half acht. De agenda luidt 1. Opening. 2. Notulen. 3. Jaarverslagen van Secretaris en Penningmeester. 4. Verslag Kascommissie. 5. Bestuursverkiezing. Aftreden en herkiesbaar zijn de heren G. A. S. de Bas, H. Kerst en W. J. van Nieuwenhuijzen. Tegencandidaten zijn resp. de heren H. J. M. Kommers, J. W. Maris en J. Cové. In de vacature Mevr. de Bruijn zijn candidaat gesteld de heren B. J. Elsman en Notaris J. Wave- rijn. 6. „Roeping", geluidsfilm, toe gelicht door de Weled. Heer Fa- ber van Utrecht. 7. Voorstel tot verhoging der contributie tot 3. Afschaffing vrijwillige bijdrage voor gezinszorg. 8. Rondvraag. 9. Sluiting. Propaganda-avond Nat. Reclassering. Vanwege het Nationaal Bureau voor Reclassering zal op Zaterdag 2 Maart a.s. in de zaal van de Chr. Volksbond alhier een pro paganda-avond worden gehouden, waaraan medewerking wordt ver leend door de Chr. Gymnastiek vereniging Pro Patria, de Chr. Mandolineclub A Tempo en de Chr. Verkennersgroep Jan de Rooij. Als spreker zal optreden de heer de Wit, Reclasseringsambtenaar te Vught. Toegang 50 cent. De opbrengst van deze avond komt ten goede aan het Reclasseringswerk. Filmavond Duitse Concentratiekampen. Zaterdagavond werd in de zaal van de Chr. Volksbond alhier de aangekondigde filmvoorstelling over de Duitse Concentratiekam pen „Dat men niet vergete", ver toond. De belangstelling was uiterst gering: er waren slechts een kleine 50 bezoekers. Naast de hoofdfilm, die een beeld geeft van de gru welen in de Duitse concentratie kampen, werd een bijprogramma vertoond, bestaande o.a. uit een film met circusopnamen en een liefdesdrama, welke laatste film vooral een echte bioscoopfilm was en van een inhoud waarom juist de film in het algemeen door het overgrote deel onzer inwoners terecht wordt veroordeeld. Derge lijke fraaiigheden behoren o.i. in dit Chr. Verenigingsgebouw niet thuis. Dat de organisatoren van deze avond het nodig oordelen voor dit doel een dergelijk bijpro gramma te bieden, achten wij een bedenkelijk verschijnsel. Het doel: „Dat men niet vergete', zou o.i. meer tot zijn recht komen, indien men zich uitsluitend beperkte tot het geven van de hoofdfilm waar om het hier gaat. VRIJHOEVE-CAPELLE. De datum van de filmavond is in verband met het niet be schikbaar zijn van de zaal nog maals gewijzigd en thans be paald op Dinsdag 4 April. Benoeming. Tot directeur van de Kring Geertruidenberg van de R.K. Middenstandsvereniging is be noemd onze stadsgenoot de heer L. Rutges. Burgerlijke Stand. Geboren Hendrika dv. Johan nes A. Musterd-Heil. Jacque- lina C. J. dv, Johannes v. Uijen- Korremans. DE UITSLAGEN. Zuid I LimburgiaVVV 30 PSV—MVV 2—1 RBCBrabantia 01 Zuid II BleijerheideSp. Emma 11 Juliana—BW 0—0 MauritsEindhoven 20 (Maurits kampioen) Willem II—NAC 2—0 2e Klasse A Wilhelmina"Woensel RAC—TOP Concordia SVD—RKC 3e Klasse B WSC—St. Mich. Gestel Best Vooruit—UDI Uno AnimoOJC HaarsteegBlauw-Geel ODC—SCB 4e Klasse C OSS '20Zal'.bommel RKOSCOpijnen Maliskamp—IIVCH 4e Klasse D RKD V CBroekhoven WSJRaamsdonk 2—3 4—3 4—0 3—1 3—2 0—1 3—3 0—0 3—0 4—1 1—3 6—1 1—3 Waspik—VOAB Right 'Oh—RWB 0—4 0—4 CONCORDIA S.V.D.—R.K.C. 4—0. Het zat RKC Zondag niet mee in Den Bosch; met een 40 nederlaag werden zij door het Bossche Concordia naar Waalwijk gestuurd. Niet tegenstaande RKC voor de rust bijna steeds in de aanval was, gelukte het Blom bij de gastheren, bij verrassing de leiding te nemen. Na de rust, toen Concordia de straffe wind in de rug kreeg, was het met RKC ge daan en kwamen zij er prac- tisch niet meer aan te pas. Nog drie doelpunten na de thee was het resultaat van 't harde werken der Bosschena ren, die zodoende nog een kans maken om aan het de gradatie-gevaar te ontkomen. RKC, dat nu nog twee wed strijden moet spelen, moet er

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2