L00N-0P-ZAND UW OGEN? Van Maaren 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 20 MAART 1950 Ga naar de oogarts Uw Bril naar zeker nog één van winnen, anders zouden zij nog wel eens in het gedrang kunnen komen. Dus RKC-ers, weest op uw hoede, want vorig sei zoen moesten we de degrada tie spelen met 17 winstpun ten. De wedstrijd RKC 2-MOC 2 eindigde in een puntloze draw en hiervoor moesten de reserves de eerste plaats aan SET 2 afstaan. W.S.C.—ST. MIC» GESTEL 3—1. Direct vanaf de aftrap neemt WbC het heft in handen en worden een tweetal aanvallen op het Gestelse doel onder nomen, gesteund door de pri ma spelende halflinie, doch noch Blij levens, noch Pulles kunnen het juiste schot ai- vuren. Ondanks tegenwind wordt aanval op aanval on dernomen, waèrbij Gestel slechts sporadisch enkele te genaanvallen kan opbouwen. Binnen 10 minuten brengt middenvoor Blijlevens de stand reeds op 10, na prima doorzetten en 'n keurige pass van aanvoerder Brok. De eer ste 20 minuten demonstreert WSC een veldoverwicht, ge leid door technisch spel, waartegen de gasten slechts door fanatiek opruimen in de achterhoede kunnen stand houden. De harde wind doet ontegenzeggelijk veel afbreuk aan het spel. Echter tegen 't enthousiaste en tegelijk tac tische spel zowel van voor hoede als halflinie van WSC met Muskens als uitblinker, kan Gestel niet optornen. In deze periode worden ver schillende goede schoten van de WSC-aanval genoteerd, waaronder een prima laag schot van middenvoor Blij levens, na keurig aangeven van zijn rechtsbuiten. Even kruipt WSC door het oog van de naald als een ste vig opgezette aanval van Ges tel benauwend dicht op het WSC-doel komt en de paal nog alleen redding kan bren gen. Hierdoor aangespoord komt Gestel iets uit de omklemming los en wordt het spelbeeld meer naar het middenveld verplaatst, van waaruit beide doelen beurtelings worden bezocht. Een aanval op de Gestel- veste in combinatie van Blij levens en Pulles brengt bijna succes evoor de gastheren, doch het schot is te onbe heerst, al weet de keeper dan ook met veel veine de bal nog uit de hoek te grabbelen. Opmerkelijk is dat de vleu gelspelers zeer goed in 't spel worden betrokken en links buiten Spijkerman brengt met zijn goede voorzetten, ook uit de diverse corners, angstige momenten voor het vijande lijke doel teweeg. Eindelijk, even voor rust, heeft Gestel succes als de linksbuiten door een fout in de achterhoede van WSC een prima voorzet weet te geven die even schitterend door de Gestel-midvoor wordt benut en waar invaller doelman Schoondermark, die deze mid dag een betrouwbare indruk afdwong, kansloos door wordt geslagen. Even zetten de gasten de tanden op elkaar en trachten, door dit succes gesteund, de voorsprong te vergroten. Keer op keer kan echter reeds zo wel Brok als Muskens goed ingrijpen en hun voorhoede in werking stellen. Sensationeel is het direct na de rust als Pulles een doorbraak forceert en uit goede schietpositie hoog over knalt. Gestel tracht, door al les op alles te zetten, een overwicht tot stand te bren gen, doch thans komt WSC zo overdonderend opzetten, ge steund door de wind in de rug, zoals wij in tijden niet meer gezien hebben. Kogel op kogel wordt op 't Gestel- doel afgevuurd, een enorme druk, waartegen Gestel slechts wanhoopsvoetbal kan plaat sen. Even laat WSC de druk los, maar dit wordt Gestel toch noodlottig. Zij dringen door op het WSC-doel, alles komt opzetten, Schoondermark houdt een keurige bal en di rect een fenomenale aftrap, waar slechts middenvoor Blij levens nog aan te pas komt om met een keurige solo-ren, met enige vervolgers op de ielen, de laatste tegenstand ctisch te passeren en 'n be heerst harde knal is oorzaak dat de Gestel-keeper kan vis sen. En steeds blijft die druk op het Gestel-doel voortduren. Gestel komt letterlijk in ademnood. Met de moed der wanhoop stort de prima spe lende Gestel-keeper zich op bal en schoenen van de WSC- voorhoede en in deze periode redt hij zijn club voor een de bacle. Nog kan een vrije trap genoteerd worden voor WSC, genomen door Fr. Pulles, die rakeling langs het doel van de staander terugspringt. Einde lijk weet Gestel zich iets los te werken, doch kort voor 't einde maakt middenvoor Blij levens aan alle onzekerheid een einde door practisch van af de middenlijn de bal op te pikken en flitsend onbereik baar voor de Gestel-achter- hoede voor de derde maal te doelpunten en de stand op 31 brengt.' Ais scheidsrechter v. He melt, die de wedstrijd rustig en zelfverzekerd leidde, de beide elftallen' uit het veld blaast, is St. Michiels Gestel een illusie armer geworden en heeft WSC laten zien dat zij door een welverdiende overwinning zeker niet tot de zwakkeren uit de afdeling be hoort. Indien voorafgaande wedstrijden met hetzelfde en thousiasme en hetzelfde voet bal gespeeld zouden zijn, zou den zij ongetwijfeld tot de koplopers behoord hebben. DRUNEN. R.K.D.V.C.-nic'iiws. Het was Zondag voor het eer ste van RKDVC een succesvolle ciag. Met niet minder dan 6—1 werd Broekhoven I geklopt. Ge steund door de sterke wind had DVC voor de rust uitsluitend het heft in handen. Na vijf minuten spelen lost de DVC linksbuiten vanaf 30 meter een schot, het geen de keeper niet voldoende on der controle kan krijgen en Dru nen leidt. 1-0. Tilburg blijft het Tilburgse doel belagen en als de wedstrijd een kwartier oud is. passeert na een scrimmage voor doel de rechtsbinnen van DVC voor de tweede maal de Broek hoven doelman. Een kwartier voor het einde maakt de naar binnen gekomen linksbuiten er 3-0 van. Even voor rust weet Broek hoven te profiteren van een on voldoende weggewerkte bal van de DVC rechtshalf en een tegen- punt te scoren. Was de verwach ting dat na rust de bordjes ver hangen zouden zijn, dit bleek toch niet het geval. DVC bleef ook nu steeds overwegend in de meer. derheid en toonde qua spel een klas boven de tegenstander uit te steken. Na een kwartier spelen vergroot de linksbuiten de voor sprong uit een door de rechtsbui ten genomen corner. Broekhoven trekt nu langzaamaan met het ge hele elftal ten aanval, maar het mag niet baten. Telkens weet DVC zich los te werken en het spel op de Broekhoven helft terug te brengen. Als de tweede helft een half uur oud is, geeft de mid- voor een staaltje techniek en tac tiek weg en nadat hij enige tegen standers gepasseerd is, ligt het vijfde Drunen doelpunt in de tou wen. De linksbuiten volgt 'n paar minuten later dit voorbeeld en maakt het half dozijn voor Dru nen vol. Het tweede van DVC wist in Vught BW 5 een 2—3 neder laag toe te brengen, terwijl DVC 4 met 3—2 in Vught een neder laag te slikken kreeg van BW 6. HAARSTEEG. Haarsteeg—Blauw-Geel 3—3. Een zucht van verlichting steeg er op uit de mond van het grote aantal belangstellenden toen ongeveer 10 minuten voor 't ein de de gelijkmaker door linksbui ten v. d. Heijden werd gescoord. De wedstrijd was toen vol span ning, want nadat H'steeg de 3—0 achterstand had omgezet in een gelijk spel. dacht eenieder dat ook de winnende goal wel zou vol gen, maar de gasten verdedigden toen met man en macht om de stand gelijk te houden, wat hen dan ook gelukte. Een mooie wed strijd is het niet geweest, waaraan de sterke wind ook wel schuld had het was een wedstrijd met wisselende aspecten, omdat de techniek bij beide partijen ont brak. Het zijn de gasten die om even over twee met wind mede direct het initiatief nemen en van dat voordeel ook wensen te profite ren, doch de thuisspelers, dit be grijpende, pakken ook stevig aan en gevaarlijke aanvallen worden opgezet, bij een waarvan ieder reeds denkt aan een doelpunt, als midvoor v. d. Water na een fraaie voorzet alleen op doel af stormt, maar juist als hij wil schieten, door een achterspeler van de bal wordt gewerkt. Ge steund door de sterke wind nemen de gasten het spel in handen en maken er na een half uur 1—0 van, spoedig gevolgd door num mer twee. Bij een misverstand in de achterhoede wisten zij er zelfs 3 -0 van te maken. Het was ech ter v. Engelen die er vlak voor rust 3—1 van maakte. Na de hervatting is er nog van alles mogelijk en er wordt door de thuisclub stevig aangepakt om de achterstand in te halen. De strijd speelt zich voortdurend af op dc helft der gasten, hetgeen dan ook leidt tot een goal, we derom gemaakt door v. Engelen. Na wat heen en weer getrap krijgt linksbuiten v. d. Heijden de bal langs de lijn keurig toege speeld, hij lost een scherpe voor zet, die echter over de handen van de doelman heen in het doel belandt, over welke goal in de aanhef sprake is. Fel werd er toen gestreden om de strijd in hun voordeel te beslissen, maar daar in slaagden zij niet en met 3—3 kwam dan ook het einde van deze sportieve strijd. GEERTRUIDENBERG. Right-Oh—R.W.B. 0-4. Zondagmiddag had Right-Oh de kopploeg op bezoek. De verwach tingen waren hoog gespannen, want terecht meende Right-Oh, gezien het resultaat in Waalwijk, niet kansloos te zijn. Een sterke wind stond schuin over het veld, waarvan RWB in de eerste helft het voordeel koos. Na ongeveer tien minuten spelen kon RWB door de verdediging heendringen en nam, nu niet met een fraai doelpunt, de leiding. Onhoudbaar was deze doelschop niet. doch het verrassende ele ment speelde hierin de keeper blijkbaar parten. Nog voor de scheidsrechter het eindsignaal gaf voor de rust, had RWB, dat een mooi technisch spel te zien gaf, de voorsprong weten te ver groten tot 20. De verdediging van Right-Oh was wel goed in orde, ondanks dat zij tweemaal werden gepasseerd in de eerste helft, maar de voorhoede en voornamelijk de linkervleugel, kon er niet veel van terecht brengen Na de rust had Right-Oh het voordeel van de wind. 't Zag er naar uit dat zij spoedig de ach terstand zou inhalen. Een pracht- voorzet van v. Dongen werd ech ter doo'- K. Bax niet benut, waar door een zeker doelpunt teloor ging, Right-Oh drong ver op, tot zelfs de achterhoede. Dit werd hen echter noodlottig, want de watersnelle midvoor van RWB maakte hiervan, na doorgebroken te zijn, handig gebruik om on houdbaar in te schieten. Tot slot beging de rechtsback een onge rechtigheid, waarvoor hij door de scheidsrechter werd gewaar schuwd. Dit liep echter zo hoog, dat de scheidsrechter zich ge dwongen meende te zien om de rechtsback, G. Pruijsten, van het terrein te doen verwijderen. Hier aan gaf deze niet onmiddellijk ge hoor, met het gevolg dat de scheidsrechter zich meermalen tot dc aanvoerder moest wenden, om genoemde speler van het terrein te doen verwijderen. Voor deze echter verwijderd was, had RWB de stand op 4—0 gebracht, waar door deze kopploeg haar positie wel zodanig heeft verstevigd dat zij welverdiend kampioen van de afdeling worden zal. LOONOPZAND. Uno Animo—O.J.C. 01. Jammer voor de thuisclub dat met dc oneven goal werd verloren in de laatste 10 minuten, alhoewel t tegenovergestelde de uitslag beter had weergegeven. OJC trapt af en zet direct een snelle aanval op de Uno veste in, doch het achtertrio van Uno is in goede conditie en weert zich hef tig, alhoewel OJC het eerste kwartier een overwicht heeft en talrijke corners weet te forceren, welke echter alle worden afge slagen. Ook de buitenspelval breekt vele aanvallen af en de scheidsrechter weet de teugels goed in handen te houden. Na 'n kwartier neemt Uno het spel over en stevent op het OJC doel af en weet enkele gevaarlijke aan vallen te ondernemen, doch tot doelpunten weet zij het niet te brengen, terwijl haar overwicht tot aan de rust blijft. Met 0—0 gaat de rust in. Na de rust heeft OJC het voor deel van de wind, doch Uno Ani mo is geenszins van plan haar huid zonder meer cadeau te ge ven en trekt geweldig van leer. Zij weet haar meerderheid te to nen over de kopploeg, welke op haar eigen speelhelft wordt terug gedrongen. Het achtertrio van OJC weet met hard werken de vele aanvallen van Uno af te slaan, tot 10 minuten voor het einde de OJC midvoor een kans ziet alleen door te breken en met een mooi schot de keeper weet te verschalken, 01. Nog wordt hard gestreden om de gelijkmaker en diverse kansen worden gescha pen, doch alles zonder resultaat en OJC komt hiermede goedkoop aan een schrale 0—1 overwin ning, waarbij zij meer kreeg dan zij in werkelijkheid had verdiend. De wedstrijd werd fair gespeeld en de vele bezoekers waren dan ook zeer tevreden. HOCKEY. De herenploeg I van de K.M.H.C. „Waalwijk" kampi oen geworden. - Promoveert naar de le klasse van 'de afd. Zuid. Voor de derde maal in deze competitie kwamen onze „Heren I" in actie tegen Warande I uit Oosterhout, dit keer op de hoc key-grounds van de Tilburgse le klasser „Tilburg" aan de Bredase weg. Het was de laatste en te vens een krachtige definitieve greep naar het kampioenschap. „Miss Fortune" was ons gunstig gezind en gunde de tegenstander net wat meer „misfortunes" dan haar Waalwijkse vereerders. Eindstand 4—3. Ten aanschouwe van 'n geest driftige supportersschare ving pre cies om 12 uur deze matadoren kamp aan onder de kundige lei ding van twee bondsscheidsrech- ters. Waalwijk speelde in zijn ge wone opstelling, n.l. Th. Bos J. Hoffmans - B. Raak V. Bergmans - J. Dekkers - H. v. Rijckevorsel J. Mulders - M. v. Lier - G. de Jong A. Dupont P. Possimis De eerste bully was reeds voor Waalwijk en 'n gecombineerde rush volgde naar 't Warande- doel. Resoluut werd deze begin- aanval afgeslagen. Aan beide zij den speelde zenuwachtigheid de spelers parten, wat tot uitdruk king kwam in enkele abnormale missers. Snel golfde t spel op en neer. Na ongeveer 10 minuten kreeg Waalwijk een strafcorner te nemen. De bal werd door Rijc kevorsel gestopt en keurig scoor de Dekkers via de paal, 1—0. Aangevuurd door deze presta tie, volgde de ene aanval op de andere. Warande speelde fana tiek en fair. Plots gingen de snel- le Waalwijkse voorwaartsen, ge stuwd door de onvermoeibare v. Lier. weer ten aanval, 'n voorzet naar links volgde en zonder te aarzelen, schoot Possimis mees terlijk in, 2—0. Daarop kreeg Warande wat ze verdiende. Een ver vooruit ge speelde bal gaf hun kans, die op een keurige wijze werd benut, 2—1. De rust kwam en onmiddellijk daarna zetten de Oosterhouters een offensief in, waarin zij gerui me tijd op 't hele veld domineer den. Waalwijk kwam onder een zware druk te staan. En hoe Bos ook spiedde, hij kon niet voorko men dat na een strafcorner en na een hevige schermutseling voor 't doel de gelijkmaker een feit werd, 2-2. Met deze stand kwam 't einde. Toen werd besloten de wedstrijd met 2 x 7J-2 minuut te verlengen. Even werd er adem geschept en daar rolde de ba! weer. Mulders tikte de bal naar Dupont. Na een rush gaf deze door naar de linksbuiten en Pos simis scoorde onmiddellijk. De Oosterhouters hadden nau welijks tijd om hun komend on heil te beseffen of weer trokken v. Lier en de Jong er tussenuit en onhoudbaar scoorden zij, 4 2. Er werd gedraaid. Warande zette de kiezen op elkaar en „de sticks achter de bal en de stevig er. vaardig verdedigende Hoff- mans-Rank-ïinie werd doorbro ken, 4—3. Waalwijk concentreerde zich nu op de verdediginq en dank zij het geweldige enthousiaste en kundige spel vooral van onze middenlinie, met Dekkers en Rijc kevorsel aan de soits, bleef de stand 4—3 voor Waalwijk. Onmiddellijk na 't fluitsignaal vlooen de Warandespelers naar de Waalwijkers toe en feliciteer den zij hen met het prachtioe re sultaat. Hun voorzitter bood bloe men aan als blijk van hulde voor Waalwijks prestaties. BRABANT GRENSRIT. Vrijdag en Zaterdag is de zevende Brabant Grensrit ver reden over een zwaar traject van 800 km. Het ging van Tilburg over West-Brabant en Dordrecht naar Nijmegen en vandaar over Eindhoven en de Peel weer terug naar Tilburg. Bijna 24 uur hebben de deelnemers een record aantal onder moeilijke omstandigheden, nog ver zwaard door de regen op vele plaatsen, moeten rijden. Al met al was het een sportief gebeuren van de eerste rang. Overwinnaar was het équi pe J. Roozenberg en Mr. Swa- nen uit Kerkrade met Hill- man, 156 strafnunten. De meesten struikelden in Berg en Dal, zodat daar de voor naamste beslissing viel. Er misten er heel wat de juiste weg. Daarna waren de groot ste moeilijkheden voorbij. METZ, KAMPIOEN GROOT BILJART LIBRE. Kees de Ruyter geweldig op dreef. De Ruyter verbetert Nederlands serie-record. Nadat officials en spelers Don derdag door het gemeentebestuur te Hilversum waren ontvangen en burgemeester J. A. G. van Hellenberg Hubar de eerste stoot had gemaakt, is in het ..Hollandt Huys" het nationaal kampioen schap hoofdklasse groot biljart libre begonnen. De uitslag van Donderdag was als volgt Metz 500 17 128 29.48 de Jong 135 17 21 7.95 v. d. Pol 500 8 196 62.10 Kruythof 337 8 207 42.12 de Ruyter 500 13 368 38.46 Eichelsheim 144 13 61 11.08 de Ruyter 500 15 289 33.33 de Jong 438 15 141 29.20 Metz won van Van de Pol en werd daardoor winnaar van het tournooi en Nederlands kampioen. Maar De Ruyter bleek de grootste biljarter en hij komt met drie records thuis: behalve de twee bo vengenoemde nog een alge meen gemiddelde van 54,90. Bravo! De eindstand was: Metz 10 54 241 48.07 De Ruyter 8 41 391 54.90 Van de Pol 6 43 205 38.93 Kruythof 4 53 207 25.52 Eichelsheim 2 76 175 19.40 De Jong 0 03 141 12.73 WIELRENNEN. Waalwijkse Wielerclub Leonora. Zondag j.l. hield bovengenoem de vereniging een trainingsrit met ,,'t Abattoir", te Tilburg. De rou te wasTilburg, Loonopzand, Sprang, Waalwijk, Drunen, Nieuwkuijk, Vlijmen. 's-Bosch, Vught Helvoirt, Berkel-Enschot, Tilburg, afstand pl.m. 70 K.M. De A klasse moest dit gehele traject afleggen, terwijl dc B klas se hetzelfde traject moes; afleg gen met afsnijding, over een af stand van pl.m. 62 K.M. Uitslag: A klasse 1 Ligtvoet. Waal wijk, 1 uur 42 min.; 2 L. Reine; 3 Renkens: 4 C. Tillieu; 5 Jj v. d. Loo, Moergestel: 6 L. Peije, Tilburg. B klasse 1 Frans Damen te Waalwijk; 2 A. v. Es, Waal wijk; 3 v. Amersfoort (getrokken motor)4 Verhoofd, Tilburg; 5 J. de Kroon, Tilburg. C Klasse1 Ketelaars, Oir- schot; 2 v. d. Berg, Moergestel; '4 v. d. Zanden, Tilburg; 4 Dek kers, Elshout (Leonora); 5 Of ten, Tilburg. Onze C klassers de Peffer en de Klein niet gestart wegens pech. M. Ligtvoet, onze nieuweling, haalde het stoute stukje uit cm onder profs en onafhankelijker, als le te eindigen. Frans Damen en A. v. Es heb ben zich duchtig geweerd. Allen een compliment waard. 1 AAA mmsmi De hoogste serie van de Ruijter (368) betekende 'n nieuw Neder lands record. Het oude record ■hoogste serie stond met 330 se dert December 1937 op naam van J. H. Sweering. Vrijdag wonnen zowel Metz als Van de Pol hun partijen. Van de Pol won van Eichelsheim en Metz in een grootse strijd tegen De Ruy ter. Hij maakte de partij in 5 beurten uit en haalde een partij-gemiddelde van 100. Zaterdag bedwong de Ruy ter Van de Pol in 6 beurten, waarbij Van de Pol op 107 bleef staan. Maar Zondag was voor Kees de dag van de re cords: hij maakte zijn partij tegen Eichelsheim in twee beurten uit. Resultaat: een hoogste serie van 391, een partij-gemiddelde van 250. N. C. B. De Boerenbond afd. Kaatsheu vel hield Donderdagavond in de Gildenbond zijn jaarvergadering, dit jaar niet verbonden aan de jaarvergadering van de C.A.V. Er waren 82 leden present, toen voorzitter in 't Groen met een kort welkom de vergadering open de. De nieuwe secretaris de heer C. van Rooij gaf notulen en jaar verslag, waarop de herbenoemde geest. Adviseur, de Zeereerw. Heer Pastoor de Klijn een woord je tot de vergadering richtte, waarin hij zijn vreugde uitsprak, na een „vacantic van twee jaren weer in de kring van vertrouw den te zijn teruggekeerd. Hij roemde de boeren-organisatie als een der meest hechte en wees op de ellendige toestanden, die in verschillende landen voor de boe ren heersen. Bij de bestuursverkiezing stelde het aftredend lid dhr. J. Zwaans zich niet meer beschikbaar. De heer Adr. Verboven werd met grote meerderheid van stemmen herkozen en de vacature Zwaans aangevuld door de verkiezing van de heer P. Sprangers. De heer Rennen, assistent R.L. V.D. had bericht gezonden, we gens ziekte zijn spreekbeurt niet te kunnen vervullen, waarbij hij het bestuur verzocht mededeling te doen van de zitdag, welke hij zal houden op 22 Maart in de Gildenbond om inlichtingen te verstrekken over de te geven sub sidies en verdere voorlichtingen. Het bestuur deed enkele mede delingen omtrent de inning der contributie, de aanbesteding van de zaai-machines enz. en sprak er zijn teleurstelling over uit, dat de studiedagen zo slecht bezocht wa ren. Van de rondvraag werd een druk gebruik gemaakt. Bij de slui ting deelde de voorzitter mede, dat het in de bedoeling ligt het volgend jaar weer een kleine trac- tatie aan de jaarvergadering te verbinden en voor de verdere verzorging van de dag de R.K. J. B. en de Boerinnenbond te en gageren. Apollo's nieuwe directeur. Vrijdagavond maakte de Har monie Apollo kennis met zijn nieuwe directeur, die de heer Bis selink, die meer dan 40 jaren de dirigeerstok van Apollo zwaaide, gaat opvolgen. En waar de heer Bisselink deze taak met veel suc ces heeft verricht, mogen we ver wachten, dat de taak van de nieu we directeur geen gemakkelijke is. Doch, laat ons de zaak beschou wen, zoals de heer Bisselink deze in 't belang van het corps heeft opgevat met zijn directie ter be schikking te stellen; wij hopen dat het corps op de weg, welke het reeds jaren met zoveel succes be wandeld heeft, met evenveel re sultaat zal voortgaan. De heer v. Woensel, Apollo's voorzitter, zette voor de voltallige ledenbijeenkomst uiteen, wat aan deze directeurswisseling was voor afgegaan, waarbij hij voorlezing deed van de gevoerde briefwisse ling. Hij heette verder de heer Stef- fen als nieuwe leider van Apollo welkom, waarbij hij de hoop uit sprak, dat zijne muzikale capaci teiten, gepaard aan zijn leiders- tact zullen mogen strekken tot ver dere bloei van het reeds zo goed bekend staande corps. Hij deed daarbij een beroep op de medewerking van de werken de leden in de overtuiging, dat bij allen uitsluitend de bedoeling voorzit het corps op een peil te brengen, waarnaar met respect mag worden opgezien. In beider samenwerking hoopt hij getuige te mogen zijn, dat „Apollo" zal groeien tot een keur corps, dat zoals in 't verleden ook in de toekomst veel zal bijdragen tot verheffing van de culturele ontwikkelinq van de plaats. De heer Steffen maakte met een genoeglijk te goeder trouw praatje met de werkende leden kennis, waarin hij speciaal tot uiting bracht, dat de beste harmonie wordt bereikt, als iedereen zich voor de volle 100 als dilettant aan het corps geeft, met uitscha keling va nzijn eigen per*oonlijk- heid. De repetitie en de oefening moet voor ieder een niet meer te missen ontspanning zijn, waarvoor al het andere op zijn tijd moet plaats maken. Hiermede is het eer ste contact gelegd en de repetities zullen zoals in het verleden op dezelfde dagen en uren doorgaan. Ons Genoegen-Desk. De inzet van de associatie Ons Genoegen-Desk is ten volle ge slaagd. De Bel Cantozaal zou be slist te klein zijn, schreef het Desk-blad en de Bel Cantozaal was veel te klein. Geen staan plaats was meer over en velen moesten rechtsomkeert maken, om dat ze het risico genomen hadden zonder plaatsbespreken nog wel 'n hoekje te kunnen bezetten. Dit is het eerste succes geweest van de omzetting van de Gem. toneelvereniging Óns Genoegen in een combinatie met de Desk-sup portersclub alles ten bate van on ze grote R.K.V.V. Desk. Moge de sympathie voor Desk in de grote opkomst een woordje medegespro ken hebben, de klucht welke Ons Genoegen voor deze demi-carême- avond op haar programma gezet had, is op zichzelf ook een attrac tie geweest, die het gedaan heeft. Dol van opzet, nog doller van uitvoering is deze avond 'n bra- vouravond geworden, die stof en reden gaf tot uitbundige uitgela tenheid, tot onbedaarlijk lachen, om de scènes die de vrijgezellen- wet de trouwzieke vrouwtjes be reidde. De drie oude vrijgezellen waren onbetaalbaar, de vrouw tjes deden voor de oude liefheb bers niet onder en zo kon het publiek genieten van de ene ko mische verwikkeling op de ande re, die de zaal deed schudden van het lachen. Er was zorg besteed aan spel en vertoning, aan decor en wat verder nodig was tot een goed slagen. De eerste secretaris van de nieuwe combinatie de heer P. Bor sten sprak een inleidend woordje, dat we in de overtuiging, dat het de vele Desk-vrienden allen inte resseert onverkort laten volgen. De heer Borsten sprak Dames en Heren, Ze zetten mij hier zo maar in eens voor het gordijn met de op merking: „Dat kun jij wel, jij staat de hele dag voor de kwajong te oreren!" Op de eerste plaats zijn jullie geen kwajong en op de tweede plaats hoor ik hier eigenlijk niet thuis. Zulke baantjes zijn weggelegd voor een voorzitter of zijn plaats vervanger. Maar aangezien de voorzitter door een blijde gebeur tenis in zijn familie, nog niet zo vroeg van de muisjes af kon en zijn plaatsvervanger hier achter het gordijn onherkenbaar rond loopt, sta ik hier nou. Maar we zullen het kort ma ken. Natuurlijk ben je allemaal hier van harte welkom. Deze avond is bedoeld als een echte Des-avond. De toneelgroep, die hier optreedt, Ons Genoegen-Desk de naam zegt het reeds - is en bloc overgegaan naar de grote D.E.S.-familie en speelt hier van avond een stuk, speciaal voor de Dessers en hen die erg D.E.S.- freundlich zijn. En als ik nou zo de zaal eens rond kijk, je kunt het hier nog al goed zien, dan valt het me eerlijk gezegd niet tegen. Je weet wel, daar staan iedere week van die onderonsjes in het clubblad, of eigenlijk wel, aan de zaal te zien, of die altijd gelezen worden. Nou eerlijk gezegd, dat valt ook niet altijd mee. Maar tussen alle zwammerij, die daar wel eens instaat, staat er toch ook wel eens iets:, wat we op kunnen steken. En dat is zeker van toepassing, od hetgeen er deze week in stond. We hebben een verdraaid mooie naam. Door Eendracht Sterk. Laten wij asjeblief met alles wat we hebben eendrachtig samenleven, om onze vereniging steeds hoger op te stuwen. Wij moeten be langstelling hebben voor eikaars VRAGEN en MENINGEN van onze lezers Waar bedoelde aangelegen heid in 't publiek algemeen werd besproken, meende ik ook in 't openbaar die vragen te mogen stellen. Nu het be stuur van de afd. Waalwijk der K.V.P. zo hoog van de toren blaast en zelfs van insinuaties spreekt, zal ik dan vertellen wat mij ter ore kwam: le. dat het bestuur der K.V.P. niet tijdig de namen van afgevaardigden of plaats vervangers voor de centrale vergadering te 's-Bosch had gezonden, waardoor 2 hunner niet mochten meestemmen voor 't politieke advies; 2e. dat er verschillende huisgezinnen zijn, my be kend, die lid zijnde, geen op roeping voor de stemming voor de groslijst in de afde- ling hebben ontvangen. Ook de houding van afge vaardigden op bovenbedoel de vergadering in Den Bosch is, van Waalwijks standpunt uit gezien, vreemd te noemen. Ook in andere afdelingen was, naar ik vernam, niet al les en régie. Maai wat baat het thans. De zaak ligt er; Waalwijk let te ditmaal niet op zijn saeck van den beginne af en nu zit men er mee. Moge het een les zijn voor de toekomst. Abonné. prestaties. Wat de voetballers betreft, die hebben ook liever drie duizend man langs de lijnen dan vijf en twintig. Nou onze eigen toneelclub hier denkt er precies hetzelfde over. Wij moeten aan mekaren hangen als een klont klei. dat maakt ons sterk en dat verhoogt ons aanzien. En daar om ben ik blij dat de opkomst buiten verwachting zo prima is. Bij voorbaat reeds de dank van de toneelgroep Ons Genoegen-Desk voor het gehoor aan deze oproep. Wat het stuk betreft, daar hoef ik niks van te zeggen. Het is zo helder als het water uit het kraantje van de leiding. Het is helemaal geen drama of een ver heven stuk. De bedoeling was, jullie eens een keer te laten lach en nou dat degradatiespook zon beetje omver gestuperd is. Ik hoop dat ze hier achter het gordijn in die opzet zullen slagen en wens U dus allemaal een genoeglijke avond. Dank U. Agenda. Maandag 8 uur n.m. repetitie harm. Apollo. Dinsdag 7.30 uur n.m. repeti tie R.K. Par. Kerkkoor St. Jan in de school. Dinsdag uw n.m. ledenver gadering R.K. Par. Kerkkoor St. Jan in Euphonia. Dinsdag 9 uur n.m. bestuurs vergadering Kaatsheuvels Belang in Euphonia. Woensdag 8 uur n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 8 uur n.m. Apollo theater,,De blonde rimboe-ko ningin' en „Sergeant ze gooien met stenen'Toegang 14 jaar. Donderdag 7.30 uur n.m. repe titie Dameskoor Bel Canto. Donderdag 8.15 uur n.m. repe titie Gem. Koor Bel Canto. Kerkmeesters herbenoemd. Door Mgr. Mutsaerts wer den voor onze parochie tot kerkmeesters herbenoemd de heren J. v. d. Heuvel en J. v. Lier. Uit Indië terug. De buurtschap Bergstraat had wederom het genoegen één harer militairen, soldaat Leermakers, in haar midden te mogen verwelkomen, wat dan ook met de gebruikelijke feestviering en felicitatie's ge paard ging en met aanbieding van een rijwiel als cadeau. Nieuwe woningen gereed. Voorlopig zijn door de af levering van 6 duplex-wonin- gen in de Gasthuisstraat 12 gezinnen door de gemeente in het bezit gesteld van een wo ning. Door deze verschuiving kunnen alweer meer gezinnen een goede tijding tegemoet zien. In de loop van dit jaar zul len meerdere complexen wo ningen in dezelfde straat wor den gebouwd en hiermee zal de lijst van wachtenden steeds kleiner worden. Berichten Vlijmen en Ca- pelle te laat ontvangen. niet goed en voor Vughterstraat 25 DEN BOSCH,

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 3