ÜpCPit L00N-0P-ZAND BERNDIJK KORTE BERICHTEN Vertegenwoordiger. R.W.B. Kampioen. 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 27 MAART 1950 3 GROOTHANDEL IN LEDER EN FOURNITUREN VRAAGT een alleszins bekwaam Brieven met referenties onder No. 3237 aan het Bureau dezer courant. Spoedeisends Raasvergadering. f Spoedeisende raadsvergadering, dering van de raad der gemeente Loon op Zand, te houden op Dinsdag 28 Maart 1950, n.m. om 7 uur ten gemeentehuize. Agenda 1. Vaststelling openstaande notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Verzoek van het bestuur der Christelijke School voor N.H. Onderwijs, Loonsedijk 103 te Kaatsheuvel om medewerking ex artikel 72 der Lager Onderwijs wet 1920, bestaande in het tijde lijk ter beschikking stellen van een tweede lokaal der Openbare La gere School aldaar. Praeadvies In afwachting van de bouw der 2 nieuwe leslokalen, waartoe in de vorige vergadering van de raad medewerking ex artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 werd verleend, verzoekt het bestuur der Christelijke School haar tijdelijk een lokaal van de Openbare La gere School aan de Loonsedijk beschikbaar te stellen. Het ruimtegebrek is thans zeer dringend, wijl meer dan 200 leer lingen in 5 lokalen moeten worden ondergebracht. De openbare school aldaar telt 3 lokalen, waar van 1 gymnastieklokaal en 2 les lokalen. Een dezer leslokalen is reeds sedert 1948 bij aanvraag ster in gebruik. De onderwerpelijke aanvrage heeft betrekking op het gymna stieklokaal. De Inspecteur van het Lager Onderwijs in de Inspectie Waal wijk heeft bij schrijven van 2 Maart 1950, C. nr. 245 bericht, dat tegen tijdelijke beschikbaar stelling geen bezwaren bestaan. De gewijzigde omstandigheden, vermeerdering van het aantal leer lingen en invoering van het acht ste leerjaar vormen naar zijn oor deel voldoende aanleiding om het verzoek in te willigen. B. en W. stellen de raad voor om het gymnastieklokaal van de Openbare Lagere School aan de Loonsedijk tijdelijk in bruikleen af te staan aan het bestuur der Christelijke School aldaar, en wel tot het tijdstip, waarop de nieuw te bouwen leslokalen zullen wor den in gebruik genomen. 4. Voorstel om de voor het Rijkspersoneel voor het le kwar taal 1950 getroffen 5 salaris- verbetering op daarvoor in aan merking komende titularissen van overeenkomstige toepassing te verklaren. Prae-advies: B. en W. stellen voor om deze regeling op hen, die daaronder kunnen vallen, van toepassing te verklaren. 5. Voorstel tot het aangaan van 'n geldlening, groot ƒ281.390 ter financiering bouw 24 duplex- woningen. Praeadvies Ter financiering van de bouw van 24 duplex-woningen, waar van de bouwkosten 281.390 be dragen, bestaat thans de mogelijk heid een geldlening te sluiten, waartoe wij zouden willen over gaan. Geldgeefster wil genoemd be- drag verstrekken voor een tijd van 50 jaren, met het recht van haar om na 30 jaren aflos sing van het restant der lening te vorderen. De aflossingen zullen bedragen de eerste 10 jaar 1 gedurende de volgende 10 jaar \]/j per jaar en gedurende de resterende looptijd iy2 per jaar. Geldgeefster is bereid de ge meente vorenbedoelde lening te verstrekken tegen een koers van 100%, verminderd met een pro visie van 1 terwijl een rente wordt bedongen van 3!4 per jaar, halfjaarlijks te voldoen. 6. Voorstel tot 3e wijziging der gemeentebegroting 1950. 7. Rondvraag. Meer bekendheid aan ons Brandweerwezen. Enige tientallen jaren terug was het voor de toeschouwers een sport, als er brandalarm werd ge blazen, want dan zag men tot groot vermaak een brandspuit door de straten gaan, welke door verschillende personen of door n paard getrokken moest worden. Thans is het nog een sport, maar nu ook voor de brandweer lieden zelf. Een sport welke tot grondslag heeft een morele plicht om het gevaar, dat de evenmens bedreigt op vakkundige en snelle wijze weg te nemen. En welk een gevaar? Brand betekent het ver liezen van na veel zwoegen en zorgen verkregen goed: brand in een fabriek betekent het verliezen van een bedrijf, waardoor de ge zinnen van vele arbeiders brode loos worden; brand in een kloos ter, missiehuis of andere grote in stellingen betekent het verlies van die gebouwen, waardoor de be woners dakloos worden en de instelling in haar werkzaamheden belemmerd wordt, Om deze geva ren te verkleinen, heeft de brand weer van de gemeente zich alle moeite gegeven om langs de weg van theorie en praktijk zo snel mogelijk op de plaats des onheils te kunnen zijn om dan met vaste hand en op vakkundige wijze, d w. z. met zo min mogelijk schade het vuur te bestrijden. Maar wat kan de brandweer alleen? Waar liggen de oorzaken van de brand? Wat kan er gedaan worden om brand te voorkomen? Midusustands-Jubileum-actie. De Kaatsheuvelse R.K. Midden standsvereniging gaat deze week hare poorten weer openen voor een Winkelactie, die in de verre omtrek van zich zal doen spre ken. De R.K.M.V. zal opnieuw gaan bewijzen, dat zij de belang stelling, waarvan zij in de afge lopen 25 jaren, dank hare grote activiteit, steeds heeft mogen pro fiteren, ook in deze jubileum-actie volkomen waard is. Vrijdagavond gaan de winkels hun jubileum etalages openen, met de aange sloten slagers op het voorste plan. l'wee volle maanden zal de actie worden volgehouden en inwoner, zowel als bezoeker zal moeten ge tuigen dat de winkelstand van Kaatsheuvel met zijn tijd meegaat en alles doet om het kopen bij de actieve winkelier zo aangenaam mogelijk te maken. Natuurlijk zijn er verschillende attracties aan de jubileum-actie verbonden, met als eerste een aparte Echo-uitgave, met de re clames van alle winkelbedrijven en de bekendmaking, wat de jubi leum-actie extra presenteert. Oef en vlucht Breda. Ruim 1600 duiven werden door cies in de zaal van Euphonia pre- de K.P.V. ingekorfd voor de oe- sent te zijn voor het bijwonen fenvlucht op Breda. Om de jonge van deze zeer belangrijke bijeen- liefhebbers een attractie te geven kornst. werd bepaald, dat ieder lid twee j duiven kon aanwijzen voor staan- de prijzen. De duiven werden om De vlieg-actie van de K.P.V. 11 -45 gelost. De eerste duif arri- is begonnen. De eerste oefenvlucht veerde om J2.02.14 en de laatste vanuit Breda is gehouden. Na nog Prijswinnende werd om 12.14.49 een paar oefenvluchten vangt het Geconstateerd. De uitslag was: 1 grote vliegprogramma Zondag 16 j Do°k Donders; 2 C Laros; 3 A. April aan. Deze week worden de v' '"'oven: 4, 13 Andr. v. Box- Hoe kan men ongelukken, ja dodelijke ongelukken voorkomen? Deze en meer vragen houden ons bezig en worden door één woord „Brandpreventie" - Brand- voorkomen" beantwoord. Op een algemene ledenvergade ring van de fabrikantenbond op Vrijdag 31 Maart zullen deze vra gen nadere beantwoording vinden. Niemand minder dan Burge meester Mr. v. d. Heijden, als hoofd van de gemeentelijke vrij willige brandweer, heeft zijn vol ledige medewerking toegezegd, terwijl de kringcommandant, com mandant van de beroepsbrand weer te Tilburg, zich gaarne be reid verklaarde om op deze ver gadering een lezing met lichtbeel den te houden over de oorzaken van de brand en hare gevolgen. De commandant van de vrijwil lige brandweer uit onze gemeente heeft per circulaire een oproep gedaan aan verschillende belang hebbende burgers in onze gemeen te om op Vrijdagavond 8 uur pre ien met een plan om een concours te organiseren. Toch zal het concours een intiem ka rakter dragen. Alleen eigen leden zullen moeten tonen dat ook de vereniging „intern" groeit en bloeit. De harmonie St. Jan zal a.l. een Scxtettenconcours organi seren, door en voor haar leden. Zeer waarschijnlijk zal het op Be loken Pasen plaats vinden. Ech ter zal eerst de gehele harmonie vereniging een concert geven. St. Jan is dus weer aan iets groots begonnen onder de bekwa me en zorgzame leiding van dhr. van Meert.. Wij wensen de heren organisa toren een waar succes toe. Leo repatrieerde. Donderdag 23 Maart omstreeks kwart voor drie arriveerde onze plaatsgenoot Leo Zwaans. Er was een prachtige versiering aange bracht voor zijn ouderlijk huis, waaraan vele buurtbewoners had den meegeholpen onder leiding van de heer Hamers. Reeds enkele uren na zijn thuis komst kwamen de Heren Pastoor en Kapelaan van Berndijk in zijn woning hem welkom heten. De eigenlijke „welkomst-huldiging" van de buurt begon des avonds om 8 uur. Het eerst begroette het co mité hem bij monde van de voor zitter dhr. G. J. van Dijk. Hierna bood hij hem een cadeau aan be staande uit een volledige merk- fiets. De harmonie St. Jan bracht hem een welkomst-serenade, ter wijl de voorzitter dhr. v. Miert hem en zijn familieleden met zijn behouden thuiskomst feliciteerde. Sold. Leo Zwaans zelf bedank te het comité en de harm. St. Jan voor hun blijk van belangstelling en hun gaven. Hij vroeg een ogen blik stilte voor zijn achtergeble ven gesneuvelde makkers. Hierna zorgde St. Jan nog voor enkele muzikale nummers. Later op de avond gaf ook het Katholiek Thuisfront blijk van be langstelling. voor t einde weet DVC een te- burg. Aistand 20 km. genpunt te scoren. Maar Raams- De A-iuassers moesten vijf donk laat het er niet bij zitten en maal, viel* maai en C drie 7 minuten voor het einde ver- maai Ciezv ais tand utleggen, groot Raamsdonk opnieuw de üe A-Kiassers bereikten hokcoördinaten gesteld. De K.P.V. leden woonachtig in de Marktstr., Hilsestr., Regtvaart, Kruisstraat, Mgr. Völkerstraat, Dreefstraat, Stationsstraat, Leo-straat en de Sprangsestraat moeten Dinsdag 28 Maart om half acht in het club lokaal aanwezig zijn voor het prikken van hun hokcoördinaat. Die woonachtig zijn in de Hoofd straat, Molenstraat, Berkdijksestr., Verl. Hoofdstr., Vaartstr., Hoek je, Heulstraat, Tramlaan, Gast huisstraat, Schoolstraat, Peperstr., Julianastraat, Dongenseweg en Sprang-Capelle of Loonopzand worden Woensdag 29 Maart in het clublokaal verwacht. Zonder geprikt hokcoördinaat kan niet meegevlogen worden. Rome-Reis. In de patronaatszaal werd Vrij dag een lichtbeelden-avond gege ven voor de leden van de H. Fa milie, die niet te veel belangstel ling genoot, wat o.i. wel mede zijn oorzaak heeft gehad in het feit, dat in verschillende bedrijven, vooral van kleinere omvang, de Vrijdag-avond voor 't klaar ma ken van de laatste verzendingen alle krachten vraagt, zeker nu we naar de Paasdrukte in de winkels gaan. Jammer echter voor de avond, want die absenteerden", misten veel moois, zowel uit het dijke lichtbeeldenprogramma, als uit de mooie causerie van de Z.E. Pater J. Jongbloets, de algemene H. Familie-directeur, die zeer veel leerzaams en belangwekkends over Rome, het H. Jaar en zijn ontstaan wist te vertellen. In de pauze had de uitloting plaats van de Rome-reis van de H. Familie. De gelukkige winnaar was de heer v. Woensel-v. Wezel met lot nr. 1372. Weer twee bij moeder thuis. Donderdagavond klonken de tonen van het repatriëringscorps uit de Marktstraat weer vrolijk door de buurt, want opnieuw was een van de Marktstraters, soldaat I, J. C. v. Dijk bij moeder weer gekeerd. Geen wijk, die de ont vangst zo hartelijk weet voor te bereiden als de Marktstraat. Het was er dan ook weer feest, zoals bij de terugkeer van een verloren zoon. Doch aan soldaat v. Dijk was het niet te zien, dat het in de vreemde niet goed zou zijn. Hij zag er zeer welvarend uit. Er wa ren bloemen van vrienden en ken nissen, geschenken van buurt en familie, R.K. Thuisfront was na tuurlijk weer op zijn post, 'evenals in de Dongesestraat bij soldaat L. C. Zwaans, die met dezelfde ge legenheid repatrieerde en even eens alle hartelijkheid in woorden, bloemen, geschenken en geluk wensen mocht aanvaarden. Nieuwe directeur Euphonia. De Harmonie van het Kon. Mu ziekgezelschap Euphonia heeft Zondag een nieuwe directeur ge kregen, als opvolger van de heer Vugts uit Tilburg. De heer W. J. van Berg, kapelmeester van het miliaire corps de Pioniers-kapel in Den Bosch heeft de taak aan vaard om te trachten ook in dit eertijds zo roemruchtig corps weer nieuw en krachtig leven te blazen, 't Is de harmonie van het Kon. Muz. Gez. de laatste tientallen van jaren niet naar den vleze ge gaan en ook de laatste directeur beschikte niet over de tact Eu phonia opnieuw te brengen op de hoogte, waarop dit corps zo lang gestaan heeft. Wij hopen, dat de nieuwe directeur, die onlangs on der een achttal gegadigden, door de beste militaire beroepskapel meesters werd uitgekozen om de leiding van de Pioniers op zich te nemen, er in zal slagen ook Euphonia weer zijn oude glorie terug te brengen. Ere-Directeurschap niet aanvaard. De heer P. B. Bisselink, ver zoekt ons te berichten, dat hij 't bij de Directeurswisseling aange boden Ere-Directeurschap van de Harmonie „Apollo" niet heeft aanvaard. tel; '5. 7 H. Klis; 6 M. v. d. Vel den; 8 C. Labee; 9 C. v. Rooij; 10 G. Smit; 11, 16 J. v. Wanrooij Hil; 12 Alb. v. Wanrooij; 14 G. Smit; 15 G. Zijlmans; 17 P. Ligt- voet; 18 Fr. v. Woensel; 19, 40 M. Klein; 20, 23 Ant. Snoeren; 21 W. Hamers; 22 M. vl Dijk; 24. 30 J. Dekkers; 25 M. C. Da- men; 26 C. Moreval; 27 J. Laros; 28 L. Mosselveld; 29 A. Couwen- berg; 31 W. Jansen; 32 H. Em mers; 33 St. Dekkers; 34, 36 C. van Wanrooij; 35 C. de Kort; 37 Chr. Steenbergen; 38 H. Netten; 39 B. v. Riel; 41 J. v. Dongen Dongenseweg; 42 Fr. v. d. As sem; 44 A. Voermans; 45 J. van Beers; 46 H. van Nieuwstadt; 47 Ant. Pijnenburg. Eerste Overduif L. Mosselveld. „De Klok" 1950. We kregen een tip van de Kaatsheuvelse Winkeliers-actie. De grote Paasactie van de Kaatsheuvelse Winkeliers, belooft wel iets aparts te worden, immers, was het gebruikelijk, bij de Win kel-acties een soort loterij te ver binden, thans krijgt het publiek de gelegenheid zelf zijn winst te be palen. Deze week de datum wordt nader bekend gemaakt wordt in 't publiek een klok opgewonden; deze wordt verzegeld en de vol gende week op Woensdagavond om 8 uur wordt dit zegel in 't pu bliek verbroken. De juiste stand van de klok kan dan worden ge constateerd en ieder op zijn biljet die dezelfde stand kan inleveren krijgt 10.van zijn inkopen in baar geld terugbetaald. Ieder koper kan voor elke gul den die hij besteedt bij zijn win kelier uur en minuut krijgen, die hij meent dat de juiste zijn. 348 keer wordt juiste ,uur en minuut uitgegeven, dus ook 348 keer kan 10.— uitbetaald wor den. Zo zal in deze actie een stroom van juiste oplossers zijn, die deze 10 gld. binnen halen en dat wil heel wat zeggen nu elke gulden weer een gulden waard is. Om de zaak te verduidelijken nog dit: voor elke aankoop van een bedrag van een gulden ont vangt men een bon naar keuze van uur en minuut. De deze week op gedraaide en verzegelde klok wordt volgende week opgenomen om 8 uur n.m. in de Euphonia- zaal in 't bijzijn van 't publiek en 'aan de toonders van de gelijklui dende stand wordt 10.uitbe taald, waarop de klok direct op nieuw wordt opgewonden voor de volgende rit, die weer acht dagen duurt. Ook de slagers en bakkers doen aan deze actie mede. De deelne mers feitelijk alle winkeliers zijn kenbaar aan de grote klok, die in de etalage is opgehangen. Agenda. Maandag 8 uur n.m. repetitie Harmonie Apollo. Dinsdag 8 uur n.m. repetitie R.K. Par. Kerkkoor St. Jan in de school. Woensdag 8 uur n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 8 uur n.m. Apollo- Theater „Gezworen Vijanden", 14 jaar. Donderdag 7.30 u. n.m. repe titie Dameskoor Bel Canto. Donderdag 8.15 uur n.m. repe titie Gem. Koor Bel Canto. Sophia-nieuws. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen, organiseert de Sophia's Vereniging een groot bal op 2e Paasdag in de zaal van Mej. de Wed. Wijtvliet. Harmonie St. Jan. Amper is een door St. Jan ge organiseerd concours bij het en kele jaren geleden gehouden fes tival uit ieders gedachte, of daar komt het actieve bestuur van die zelfde vereniging weer naar vo- DE UITSLAGEN. Zuid I Sitt. BoysRBC 11 LimburgiaPSV 21 Limburgia kampioen Zuid II BVVTSC 4—0 BleijerheidcLonga 01 JulianaSp. Emma 1 2e Klasse A Veloe—DESK 1—0 SchijndelRAC 20 WoenselCone. SVD 31 RKC—De Valk 1—6 3e Klasse B BoxtelUno Animo 51 Blauw-Gee!ODC 28 SCBMich. Gestel 00 HaarsteegBest Vooruit 00 UDk—OJC 0—0 4e Klasse C HVCH—N. Gedacht 4—1 OpijnenVlijm. Boys 13 Zaltbommel—RKSVH 0—5 4e Klasse D Veerse BoysRWB 34 Right 'Oh—Waspik 0—1 VOAB—WSJ 3—1 HeusdenBroekhoven 43 RKDVCRaamsdonk 13 Door de 43 overwinning op Veerse Boys en mede dank zij de 31 overwinning van Raamsdonk op RKDVC, is RWB gisteren kampioen van haar afdeling geworden. Dat dit kampioenschap wel verdiend is, getuigt de voor sprong van 5 punten op haar naaste concurrente Drunen, terwijl er nog twee wedstrij den moeten worden gespeeld. Daarom is een proficiat aan :le kampioene ook vanaf deze plaats wel verdiend, en wjj spreken de hoop uit dat het RWB in de a.s. promotie wedstrijden gelukken zal haar plaats in de 3e klas te her overen. R.K.C.DE VALK 1—6. De ontmoeting tussen de bovenstaande clubs werd een royale Valken-overwinning, die vanaf het begin zeer su perieur spel speelden tegen een zwak RKC dat voor deze ontmoeting vier spelers uit 't 3e elftal had gehaald om deze een kans te geven. Dat dit experiment tegen een kam- pioens-elftal, zoals De Valk, succes zou hebben, was dan ook niet te verwachten. De nieuwelingen deden hun best maar konden tegen de prima spelende Valken niet op. Een uitzondering was hierbij de centervoor die zijn opstelling in het eerste elftal blijkbaar niet au serieux opnam en zich geen moeite gaf om zich werkelijk te geven; zo'n spe ler moet o.i. geen kans meer krijgen om zichzelf en de RKC-ploeg belachelijk te ma ken. De oud-spelers deden hun uiterste best en bouwden vaak verrassende mooie aanvallen op. Stanley was weer ouder wets, maar kon zonder steun van anderen weinig uitrich ten. Alb. Mahieu was een nut tige .buitenspeler. Tiny de Bruine op de back-plaats viel door zijn geroutineerd spel op daarbij goed bijgestaan door zijn broer Jo. Ook de beide kanthalfs v. d. Gouw en W. Duquesnoy zwoegden hard, terwijl doelman Leijten voor al voor rust zich een keeper van klasse toonde; aan 5 van de 6 doelpunten was voor hem geen kans deze te hou den. Vanaf de aftrap ontwikkelt zich een snel op en neergaand spel met De Valken het meest in de aanval. Na een kwartier spelen hebben zij bij een snel le uitvaldan ook succes als hun rechtsbinnen ineens on houdbaar kan inschieten. Aan de andere kant krijgt Stanley in moeilijke schietpositie een kans, maar de bal verdwijnt langs de verkeerde kant van de paal. Twee minuten voor de rust scoren de Valken het tweede doelpunt, echter me ters buitenspel staande. Na de rust geeft RKC nog 15 minuten goed partij, maar als de Valk no. 3 inschiet is RKC verloren. Bij een snelle RKC-aanval over rechts gaat de bal via een Valkenbeen in het doel en RKC weet hier mee de eer te redden. Nadien brachten de Valken de stand op 61 en kreeg RKC een verdiende nederlaag te incas seren. KAATSHEUVEL. D.E.S.K.- nieuws. Vcloc—DESK 1-0. In een minder goed door DESK gespeelde wedstrijd hebben zij geen kans gezien het ene nodige puntje te veroveren om voor goed aan het degradatiegevaar vaar wel te zeggen. Het ene doelpunt, reeds na 5 minuten na een han dige combinatie door Tebak ge scoord, zou het beslissende blij ken te zijn. Volkomen onhoud baar verdween de bal in de tou wen van de Nijs. Overigens een compliment aan doelman de Nijs, die zoals gewoonlijk in prima vorm was, vooral de safes die hij direct na de rust verrichtte, brachten de handen van vriend en vijand op elkaar. DESK kwam met twee invallers, voor P. van Boxtel en T. v. d. Ven, die op de ziekenlijst stonden, het kleine on gezellige Veloc-veld op, waar vooral het eerste kwartier raar ■werd rondgesprongen. 't Duurde enige tijd voordat er wat maatgevoel in 't elftal kwam. Toch had P. Balvers reeds in het begin enkele kansen gekregen, die helaas op niets uitliepen. Op merkelijk was dat menige aanval doodliep in het buitenspelvallelje, waarvan de Veloc-lui danig pro fiteerden op het kleine veld. Na 20 minuten spelen begon DESK ir.eer druk uit te oefenen en dach ten we de gelijkmaker te zien Scoren, eerst door v. Nieuwstadt, die een bal ineens uit de lucht Verkeerd op zijn schoen kreeg, daarna door C. Soeterboek, die met een Veloc-back aan zijn hie len, niet genoeg bewegingsvrijheid kreeg om een behoorlijk schot te lossen. Tenslotte was het P. Bal vers die goed doorgebroken, een schot loste dat de keeper wist le keren; de teruggekeerde bal schoot hij echter naast. Na de rust werd DESK weer even in de verdediging terugge drongen, maar de nu wat vlotter lopende DESK achterhoede wist erger te voorkomen. Pijnenburg, die door een blessure het veld moest verlaten, werd vervangen door J. v. d. Velden, die, ondanks zijn goede voorzetten ook geen verandering in de stand kon bren gen, al kreeg hij vlak voor het einde nog een opgelegde kans. Zelfs Jo v. d. Ven. die het laat ste kwartier mede ten aanvai trok. wist de gelijkmaker niet ter wereld te brengen. Veloc wist de voorsprong te behouden, want het gemaakte doelpunt, door Jo v. d. Ven uit een corner geforcee'rd, werd op vlaggen van de Eind- hovense grensrechter door de ac tieve scheidsrechter Kools gean nuleerd voor outbal. Deze overwinning dankte Ve loc hoofdzakelijk aan hun stoere spil Deeben, die bij zijn stoerheid een dankbaar gebruik maakte van zijn bewegingsvrijheid. Het is nu zaak voor DESK om uit de ove rige drie wedstrijden één punt te veroveren oin in veilige haven te belanden. DESK 3, dat bij Longa op be zoek was, werd weer vaster op de laatste plaats gekluisterd. DESK 4, dat ook in het nauw zit, haalde 't sterke stukje uit in Rijen met 4—3 de volle buit te behalen. Proficiat. Kranig werk. DESK 5 speelde tegen 't Don- gense DVVC met 1 1 gelijk. DESK 6, op bezoek bij Berk dijk 3, behaalde eveneens een 1-1 gelijk spel. DRUNEN. R.K.D.V.C. 1-Raamsdonk 1 1-3. In een zeer slecht gespeelde wedstrijd moest RKDVC in Raamsdonk haar meerdere erken nen. Het klopte bij Raamsdonk beter dan bij Drunen, dat over alle linies ver beneden het gewo ne peil speelde, te hoog, niet vol doende opzitten. Wel was de strijd een weinig hard, maar fair. De rust ging in met blanco stand. Een kwartier na de rust weet Raamsdonk te profiteren van een aarzelen in de DVC achterhoede en de leiding te nemen. Nog geen twee minuten later weet 't zelfs de voorsprong tot 02 te vergro ten. Nu gaat DVC krachtiger aanpakken, maar de Raamsdonk verdediging weet van geen wij ken. Toch wordt de druk zo groot dat een doelpunt niet uit kan blij ven. En waarlijk, een kwartier voorsprong tot 1—3. Met deze stand komt het einde. Sportver. '32-RKDVC 2 0-0 Heusden 3-RKDVC 3 0-1 RKDVC 4—Nieuwkuijk 2 7—0 VLIJMEN. Onijnen 1—Vlijm. Boys 1 1—3. Zondag speelde Vlijm. Boys een uitwedstrijd tegen Opijnen 1 er. won deze wedstrijd verdiend. Voor de rust speelde Vlijmen te gen wind in en de achterhoede moest alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Nu en dan kwam Vlijmen opzetten, maar had geen kans de doelman te pas seren. Wanneer na 20 minuten de rechtsbuiten van Opijnen de bal krijgt toegespeeld, werkt hij zich vrij en geeft een keihard schot, dat de doelman keert, doch de bal komt toch nog met effect in het doel terecht, 1—0. Toen werd de druk nog zwaarder, maar de doelman van Vlijmen was op zijn post en keerde enkele moei lijke schoten. Na de rust, met wind mee, was VI. steeds in de aanval, maar t duurde nog lang eer de verdien de gelijkmaker kwam. Een schot van J. v. Bokhoven werd door de doelman verkeerd beoordeeld en de bal ging langs de voor Vlij men goede kant van de paal in 't ent, waarmee de stand op 1 1 gebracht was. Vlijmen kwam er toen beter in, het samenspel werd beter en een kwartier voor 't ein de was het Heesbeen. die met een prachtige kopbal Vlijmen de lei ding gaf, 1—2. Even daarna war, het dezelfde speler, die met een goed schot de overwinning tot 'n feit maakte, 1—3. Opijnen werk te tot de laatste minuut, maar niets kon meer helpen. Vlijmen hield stand en won verdiend. siecuts o renners de finish, terwijl bij üe b en C klassers ook verstuitende uitvallers werden genoteerd. Unze plaatsgenoot die in de A-klasse startte, staakte ten gevolge van zijn val van j.l. V/oensdag, enKele minuten voor de xinish, terwijl onze populaire a. van Es door het pechduiveltje tot 3 maal een grote achterstand in moest rialen wegens een val en ket ting-defect; desondanks plaat ste hij zich nog als 8e en be wees capaciteiten te bezitten door als overwinnaar uit me nige strijd te voorschijn te ko men, evenals Fr. Damen en G. van Es, die ook heel wat in nun mars hebben. Dat zij niet als eerste de fi nish passeerden, daar was de opgezette combine der Til- burgse renners veel debet aan. Uitslag; A-klasse: 1. L. Reijnen. 2. v. d. Loo. 3. Remkes. B-klasse: 1. C. Paaijmans. 2. Th. van lerlant. 3. Ketelaars. 4. v. d. Sanden. 5. C. Verhoof. 6. M. Aarts. 7. Th. Damen, Waal wijk. 8. A. v. Es, Waalwijk. 9. Amelsfoort. 10. v. d. Berg. 11. G. van Es, Waalwijk. 12. A. v. Unen. C-klasse: 1. v. Kuil. 2. Dekkers, Els- hout „Leonora". 3. de Peffer, Waalwijk „Leonora". 4. San- den. 5. Coppes. Jongens, Uw prestatie doet in de toekomst van zich spreken; traint veel en goed en veel goede resultaten zul len Uw deel zijn. Cone. S.V.D.Vlijm. Boys 2. Deze wedsrijd ging niet dooi wegens een misverstand van de secretaris. Dc spelers waren te laat present. Vlijm. Boys 3—O.J.C. 2—5. Vlijmen 3 kon het tegen O.J.C. uit Rosmalen niet bolwerken en verloor deze wedstrijd. Tot dc rust wisten zij stand te houden, maar na de rust was O.T.C. niet meer te houden en voerde de stand geleidelijk op. HAARSTEEG. HaarsteegBest Vooruit 00. In een enthousiaste strijd is het Haarsteeg niet mogen gelukken dc punten te veroveren. Als er ooit door hen een wedstrijd is ge speeld waarin de kansen talrijk waren, dan was het zeker van daag. Het was een herboren Haarsteeg, dat binnen de lijnen verscheen (de actieve training heeft zijn vruchten reeds afge worpen), maar Vrouwe Fortuna was niet met hen. Zij speelde een klasse beter dan hun tegenstan ders, maar voor doel wilde het niet vlotten. Het waren de gasten die de toss wonnen en met wind tegen was het v. d. Water die de bal aan het rollen bracht. Het samen spel was goed en daarom werden er ook vele aanvallen onderno men, maar tevens bleek ook dat het geluk niet met hen was. Een maal hadden echter ook de gas ten een opgelegde kans, doordat linksachter v. Asscldonk miste, maar via de lat ging de bal over; dat was dan ook de enigste ge vaarlijke aanval die zij konden ondernemen en keeper Achten heeft maar zelden zo'n rustige dag gekend. Na de hervatting was iedereen er van overtuigd dat de overwin ning wel zou volgen, maar ook nu wilde het voor doel niet luk ken. Zeven minuten voor 't ein de kreeg Haarsteeg nog een vrije trap te nemen. v. Dal loste een scherp schot, dat echter door een der achterspelers gekeerd werd. HOCKEY. Waalwijk. Zondag 26 Maart. Dames: Waalwijk 1's Bosch 2 20 Forward 4Waalwijk 2 1 Waalwij k 3—Tilburg 4 5—0 Alle winst is gisteren in Waalwijk gebleven of geko men. De dames van het eer ste drukten hun ruime meer derheid over de Bosse dames uit in twee doelpunten: één aan het begin en één aan het eind. Dat het daarbij bleef was aan twee dingen te dan ken: het uitstekende werk van de Bossche keeper en het matige spel van Waalwijk. Maar ook toen de dames in 't laatste deel eens goed los kwamen hield de keeper nog lang stand. Maar tegen een nummer van de rechtsbuiten 7 minuten voor het einde kon ze toch niet op. De dames van het tweede hadden hun handen vol in Tilburg, maar ze sleepten de overwinning in de wacht; het derde deed het met een hand vol doelpunten. WAALWIJKSE WIELER CLUB LEONORA. Zondag hield bovengenoem de vereniging een trainingsrit in samenwerking met het „Abattoir"; route: Tilburg, Berkel-Enschot, Quatre Bras, Oisterwijk, Moergestel, Til- WIELRENNEN. BERNDIJK. Dc „K.W.C." nam schitterend revanche op „De Jonge Renner". De K.W.C. heeft zich heer en meester getoond over en revanche genomen voor de geleden neder laag tegen „De Jonge Renner" in Oosterhcut. De K.W.C. speelde als het ware met haar concurren ten, die nu met een moeilijker parcoursje en precies 100 km. en 60 km. ar te rekenen hadden. De KV/C startte in de A klasse met 4 man en de Jonge Renner met 7, doch na 65 km. was het nog maar een KWC aangelegenheid en kon die ene man van de Jonge Renner die cr nog in zat, geen tegenstand ineer bieden. Om half elf wordt bij het clublokaal ge start, waar een geweldige drukte heerst. Er wordt met een flink tempo gestart en na 5 km. meet de Oosterhoutse veteraan v. Gen nep uitvallen. Bij de Dongense Vaart heeft André v. d. Ven reeds 100 m. voorsprong, doch wil zich laten inlopen, waarop de groep niet reageert. Maar dan springt de Leeuw uit Goirle weg en gaat hem acherna. Na 20 km. hebben zij samen al meer dan 1 m. voorsprong, en is de .stand in de groep: 1. Snoeren; 2. Wijntjes; 3. Emmen; 4. Damen; 5. Flip- sen; 6. Fitters; 7. Heurter; 8 We tering. Na 30 km hebben zij reeds 7]/2 minuut voorsprong op de groep, waarin Heurter steeds op kop lag. Na 40 km. is hun voor sprong bijna 3 minuten en lijkt 't haast onzeker dat zij nog ingelo pen zullen worden. Nu startten de nieuwelingen; na 45 km. (voor Aklasse) moet Heurter reeds lossen en even la ter Wetering, waardoor 't veld van de A Klasse nu in 3 delen gesplitst is. Na 50 km. liggen de koplopers nog 1 min. en 30 sec. voor en beide renners krijgen n inzinking. Na 60 km. is de voor sprong tot slechts enkele honder den meters geslonken en na 65 km. zitten de amateurs weer in gesloten front bij elkaar. Maar de fel spurtende groep stelt zich hiermee niet tevreden en gaal over de uitlopers heen en heeft bij het passeren van het keerpunt bij het Huis ter Heide (70 km.) reeds 1.30 sec. voorsprong, alleen Emmen heefi intussen ook moe ten lossen. B:j het uithalen var. de laatste honderden meters was de strijd ontzettend, spannend en emotioneel. Intussen noteren we bij de Nieu welingen de volgende stand: 1 P. de Jong, op 30 sec. 2 Driessen, 3 P. v. d. Bracht, op 1 min. 45 sec. 4 W. v. Wanrooij, 5 v. Hoorn, op 3 min. Kuiten, Scheerders, J. v. d. Ven, Nijnatten. Daarachter Kuiten, v. d. Linden en P. v. d. Ven die in de Amateurgroep zaten en dan komen Glaudimans, Hol lander, van Ree. Nu trekt Pierre v. d. Ven er met Scheerders en Vervoort tus- sen-uit, maar al gauw is het tem po voor Scheerders te zwaar. En na 40 km (voor B-klasse) is de stand: 1 P. de Jong; op 1 min. 5 sec. P. v. d. Bracht; op 3 min. Driessen, die intussen heeft moe ten lossen; W. v. Wanrooij, Van Hoorn en P. v. d. Ven en Ver voort; op 4 min. Kuiten en v. d. Linden en de amateurs, op 7 m. Glaudemans en Hollander, op 10 min. Nijnatten. ARBEIDSBURUEAU WAALWIJK. Vraag en aanbod. Worden gevraagd: Ophalers en overleersnijders Een machine-bankwerker, te vens plaatwerker. Kantenschrooier voor le klas gemeente. iJsco-venters. Landarbeiders voor de Noord- Oost-polder. Een verstelnaaister. Een assistent accountant. Magazijnbediende 14-15 jaar. Enige timmerlieden Jeugdige lederwaren-bewer ker. Dagmeisje Dag- en nachtdienstbode Keukenmeisje voor hotel Meisjes (14-24 jaar) en jon gens (16-22 jaar) voor mon tage-werkzaamheden electr. apparatenfabriek Bieden zich aan: Een hulpincasseerder. Een correspondent in vreem de talen. Een vertegenwoordiger (met auto). Een boekhouder. Mannelijke en vrouwelijke jongste bedienden met U.L.O.- opleiding. Houtenhakken-zetters. Een machine-bankwerker. Handzwikkers. Een hulpmodelleur. Twee leerling schoenmachine- monteurs. Enige chauffeurs. Arbeiders voor zwikkerij en finish-afdeling. Een stanzer. Een thuiswerker (hak om kleden). Een thuisplakster-omboekster Enige volslagen schilders. Diverse landbouwhulpen. Diverse tuindersknechten. Diverse hulparbeiders, grond werkers en opperlieden. Een herenkapper. Een magazijnbediende. Een aankomend machine bankwerker. Werkster voor bijzondere ge legenheden Aanmelding dagelijks tus sen 912 uur op het Arbeids bureau Waalwijk, Grotestraat 339, tel. 63. Deze bekendmaking is gel dig vanaf 27 Maart t.m. 1 April 1950. Het Arbeidsbureau Waal wijk verstrekt ook inlichtin gen aan adspirant-emigranten Z. H. de Paus heeft gisteren in een radio-rede verklaard dat de wereld van vandaag vooral behoefte heeft aan ge bed en boete om een dreigen de golf van moreel verval te keren. Hij riep alle christe nen op, zich te verenigen tot een heilzame uitboeting van de zonden der wereld. Prins-regent Karei van België heeft de anti-Leopol- distische liberaal Devèze op dracht gegeven een coalitie kabinet te vormen. Deze. ver klaarde dat hij tot ontbinding van het parlement zou over gaan als hij niet slaagde. Intussen zien we bij de A-klasse na 85 km. Snoeren 'n kleine voor sprong nemen, die hij steeds ver groot. De enige overgebleven Oosterhoutse renner moet nu los sen n.l. Wijntjes, en samen gaan ze er op uit om hun voorsprong te vergroten en de achterstand op de Nieuwelingen te verkleinen. P. v. d. Bracht die na 50 km nog een 1 min. voorsprong op hen had, moest na 55 km. zich reeds door hen laten inlopen. En enkele km vóór de finish moest hij toe zien hoe Snoeren en v. d. Ven en Kuiten er tussenuit trokken. 1 km. voor de finish noteerden we bij de B- klasse de volgende stand 1 P. de Jong, „de" toekomst van De Jonge Renners; op 1 min. 30 sec. 2 P. v. d. Ven, die met Kuiten en Snoeren zijn achterstand op sublieme wijze verkleind had; op 3 min. 3 P. v. d. Bracht; op 5 m. 4 van Hoorn; op 9 m. kwam W. v. Wanrooij, die met een „ver zakt" stuur sukkelde, op 14 m. J. v. d. en en Hollander en nog la ter Scheerders en Glaudemans, waarmee zij ongetwijfeld wel „ge finisht" zullen hebben. Bij de Amateurs noteerden we 1 Snoeren, de man waarop de K. W.C. nu haar hoop heeft geves tigd en die het presteerde door één week training zich van een opgever tot een zegevierder op te werken; 2 Fitters; 3 Damen op 2 min. en 15 sec. en Wijntjes volgde nog na 9 min, waarmee ook zij wel gefinisht zullen heb ben. Bij de Toeristen-klasse zege vierde weer eens F. Heijs, die nu meer concurrentie had, maar zijn Oosterhoutse tegenstander schit terend versloeg. Al met al mogen wij dubbelte- vreden zijn en mogen wij trots gaan op onze Pierre en Antoon die ons de eer brachten.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 3