l Wijde Wereld] Waalwijkse en Langsiraaise Courani LIJDEN VERRIJZENIS. De Conferentie in Den Haag. UIT DE Devèze gaf opdracht terug. Belasting-moeilijkheden. Glas in Lood DOOR HET NAAR DE HOOFDPUNT-*—m MtWL EN 00M SIEUING W ^UK i^OME VQQB DE DEKENATEN NEUSDEN EN WAALWIJK VRIJDAG 7 APRIL 1950 Uitgever i Waal wij kse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO VM HET ZUIDEN 72e JAARGANG No. 26 Abonnement IB cent per week 1.99 per kwartaal 2.29 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 88. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". De noodzakelijkheid van Goede Vrijdag als een voor waarde voor Pasen is mis schien nergens beter uitge drukt dan in de woorden die Christus zelf sprak tot de Emmaüsgangers: „Moest de Christus dit alles niet lijden om zó Zijn glorie te kunnen binnengaan?" Dan verklaart Hij de twee leerlingen alles uit de Schriften en opent Hij hun ogen voor het mysterie van het Lijden. Hieruit blijkt duidelijk het innige verband tussen het lij den en de verrijzenis. Het eer ste is een voorwaarde voor 't tweede, maar de verrijzenis ook de bekroning van het ver lossingswerk dat met 't lijden en de dood van de Zoon Gods voltooid was. We spreken en schrijven over deze mysteries alsof ze ons heel vertrouwd waren. En toch is het een zo diep ge heim, deze liefde van God tot ons mensen, dat we het nooit in volheid zullen kunnen doorgronden. Trouwens, is dat niet de verklaring van on ze koelheid tegenover onze gehele verlossing. Als mens zijn we uiteraard aan onze na tuurlijke vermogens gebon den. Nochtans geeft deze ver klaring niet voldoende succes. Want gebruiken wij naast on ze natuurlijke vermogens wel voldoende de bronnen die de bovennatuur ons schenkt? Leven wij genoeg volgens ons geloof om de waarde van de liefde van God zo hoog mo gelijk aan te slaan? Dankbaarheid past ons dus zowel voor Goede Vrijdag als voor Pasen. We kunnen en moeten rouwen om hetgeen onze Heer is aangedaan en omdat wij er dagelijks de oor zaak van zijn. Maar zingt de kerk niet met Paas-Zaterdag, die wonderlijke nacht van overgang van lijden naar ver rijzenis,: „O gelukkige schuld, die zulk een grote verlosser heeft verdiend?" Maar laten we het in Gods naam niet bij dankbare be wondering blijven. Christus is niet alleen onze zaligmaker, maar evenzeer ons voorbeeld. En heeft Hij niet gezegd: „Moest de Christus dit alles niet lijden?" Dat het leven ook voor ons lijden heeft, on dervinden we allemaal; de grote waarden er van ontgaat ons echter merendeels: om zo onze glorie te kunnen binnen gaan. Daar moeten we ten slotte als christenen (volge lingen van Christus) heen. We kunnen dit elk persoon lijk toepassen; maar bekijken we het in groter verband, springt dan niet direct het lijden van een groot deel der mensheid in het oog? Dan vooral valt het moeilijk om er de waarde van in te zien. En toch, hoe zal het zonder dit inzicht te dragen zijn voor de millioenen die het moeten on dergaan? Zo gaat het heel de wereld geschiedenis door, in 't klein en in het groot, maar alles ontleent enkel zijn waarde aan dit éne uit zichzelf waar devolle: het drama om en op Golgotha, waardoor Christus zijn heerlijkheid kon binnen gaan. Dat dit tevens een be lofte inhoudt voor ons, is een troost, die ondanks de vele ellende die er over de wereld heerst, het leven te leven waard maakt voor alle gelo vige mensen. Het is slechts zaak de boodschap van het Kruis aan te nemen. Daarop kunnen we ons bezinnen dezer dagen, om met Pasen de oude mens af te leggen, de nieuwe aan te trekken. We moeten moed verzamelen om het lijden te verdragen. Daar door alleen zullen we met Christus Zijn glorie binnen gaan. Nog steeds houdt de Belgische koningskwestie on ze aandacht het sterkst gevangen. Nog steeds is er het einde niet van in zicht. Zoals te verwachten was is ook de liberale formateur Devèze, ondanks zijn volhardend pogen niet kunnen slagen. In het be gin van de week gaf hij zijn opdracht aan de prins- regent terug. Nu is het weer de beurt aan de C.V.P., die, kost wat kost, zal trachten de crisis tot een op lossing te brengen. De heer Devèze verwachtte zelf niet veel heil van de be spreking die hij met koning Leopold ging voeren, hij kon er ook niet veel resultaat van verwachten. De koning had nu eenmaal als zijn standpunt bekend gemaakt dat het par lement over zijn terugkeer moest beslissen en op dat standpunt bleef hij uiteraard staan. Hij bevestigde het dan ook tegenover Devèze. En om dat die er niet in kon slagen een kabinet samen te stellen dat de Nationale Vergadering bijeen zou roepen, zat er voor hem niets anders op dan zijn opdracht terug te geven. Met een opgelucht gemoed zal hij er afstand van hebben ge daan. De C.V.P. is vastbesloten om de kwestie op zo kort mo gelijke termijn op te lossen. Zij wil de koning in ieder ge val voor eind Mei weer op de troon zien. Mocht zij er niet in slagen dit samen met libe ralen tot stand te brengen, dan zal ze het alleen doen. In de Nationale Vergadering is ze verzekerd van een ruime meerderheid, zodat ze met 'n homogeen katholiek kabinet klaar zou kunnen komen. Maar dit is de ideale oplos sing niet. Maar hoe het zij, ze zou in overeenstemming zijn met de wil van de meerder heid van het Belgische volk, een meerderheid die blijkbaar steeds groeit, omdat men ook in Wallonië het geknoei met de koningskroon en met de persoon van de koning moe wordt. Daarom groeit ook de op positie in de liberale partij. De leiding wil er nog steeds niet aan om mee te werken aan een nationale oplossing, al zocht de formateur Devèze daar ook naar. Maar die op lossing kan nooit nationaal zijn als ze geen rekening houdt met de wens door de meerderheid van het volk uit gesproken. Er is een verbod uitgevaardigd aan de liberale parlementsleden om deel te nemen aan een katholieke re gering. Wordt hieraan gevolg gegeven, dan wordt de C.V.P. weer een troef uit handen genomen, omdat ze er wel op kon rekenen dat enkele libe ralen hun steun zouden geven aan een door haar te vormen kabinet. Volgende week zal er zelfs een partij-congres wor den gehouden om het pro- en anti-Leopoldisme in de partij te bespreken. De socialisten beginnen zich weer voor te bereiden op agitatie. Zij zijn de onver zoenlijke tegenstanders van 's konings terugkeer. Na de stakingen van enige weken geleden is het vrij rustig ge bleven, wat blijkbaar weer niet wilde zeggen dat de socia listen zich neerlegden bij de terugkeer. Nu zij gezien heb ben dat de C.V.P. vastbeslo ten is, gaan ze hun actie weer intensiveren en de arbeiders zijn er weer goed voor. In een communiqué van het Alge meen Belgisch Vakverbond wordt gezegd dat besloten is het verzetssysteem in werking te doen treden. Er zullen ver gaderingen worden belegd in de ondernemingen om voor lichting te geven en alle sta kingsbewegingen zullen wor den gesteund. Ook zullen de militante leden worden voor gelicht om op het juiste ogen blik de werkstaking të kun nen afkondigen. Zijn de par tijen er nu voor het belang van het volk, of is het lands belang ondergeschikt aan het partijbelang? Op dit laatste lijkt het maar al te dikwijls. En ondertussen wachten we nog steeds op een oplossing. Woensdag heeft de prins regent de katholieke Oud minister Paul van Zeeland tot kabinetsformateur benoemd. Van Zeeland heeft de op dracht aanvaard. Het te vor men kabinet zal waarschijnlijk als enig programma-punt heb ben: de terugkeer van koning Leopold. Sultan Hamid gearres teerd. De regering van de R.I.S. heeft in de nacht van Dins dag op Woensdag Sultan Ha mid II van Pontianak in Hotel des Indes te Djakarta laten arresteren. De Sultan was mi nister in het kabinet van de R.I.S., maar als zodanig werd hij Dinsdagavond ontslagen. Verder was hij leider van de Daerah West-Borneo en op de Ronde-Tafelconferentie was hij leider van de delegatie van het B.F.O. In een communiqué heeft de Indonesische regering me degedeeld dat zij zich tot haar leedwezen genoodzaakt heeft gezien sultan Hamid van Pon tianak in verband met de zaak Westerling te arresteren en van zijn functie te onthef fen. Al direct na het uitbre ken van de ongeregeldheden in Bandoeng was het vermoe den gerezen dat de actie was beraamd met medeweten en goedkeuring van één der ka binetsleden. Later werd ech ter aangetoond dat Sultan Hamid er niet alleen bij be trokken was, maar zelfs lei ding gaf. Tegelijk met de Sultan werd nog een aantal andere perso nen gearresteerd, o.w. mr. Ti- lenius Kruythoff, die leider was van de West-Borneose delegatie op de R.T.C. De meeste arrestanten zijn Ne derlanders. In totaal zijn nu in verband met de affaire-Westerling 75 personen in hechtenis geno men. Dat men het er niet al lemaal mee eens is, is hier en daar wel gebleken. Nog meer uit Indonesië. De minister van buiten landse zaken van de commu nistische Chinese republiek heeft aan de regering der R.I.S. medegedeeld dat de Chinese regering bereid is di plomatieke betrekkingen aan te knopen met de V.S.I. De Indonesische regering heeft hierop geantwoord dat zij nu bereid is ook van haar kant diplomatieke betrekkingen aan te gaan met de Chinese volksrepubliek. De weder zijdse contacten zullen ge baseerd zijn op eerbiediging van eikaars souvereiniteit. Woensdagmorgen heeft een groep Oost-Indonesische strijd krachten na korte schermut selingen de hoofdstad van Oost-Indonesië, Makassar, be zet als protest tegen de komst van 900 man federale troepen, vroeger T.N.I. Er werden 10 mensen gedood; de Neder landse troepen moesten in de kazernes blijven. De Indonesische minister van Onderwijs, Hanifah, heeft in het paleis van president Sukarno een rede gehouden tot 600 studenten. Hierin ver klaarde hij dat de Nederland se taal nog niet kan worden gemist in het onderwijs der V.S.I. Hij vond dat de Indo nesische student het Neder lands minstens passief moet beheersen. Verder wees de minister er op dat de Neder landse leerkrachten goedko per zijn dan andere buiten landse eri dat ze kwalitatief zeer hoog kunnen worden aangeslagen. Wel is het Ne derlands als verplicht leervak afgeschaft op de lagere scho len, maar het wordt gehand haafd op de Mulo-scholen en op de inrichtingen voor mid delbaar en voorbereidend ho ger onderwijs. Stikker voorzitter der O.E.E.S. Mr. D. U. Stikker, de Ne derlandse minister van bui tenlandse zaken en politiek bemiddelaar van de Organi satie voor Europese Economi sche Samenwerking, is Dins dag met algemene stemmen gekozen tot voorzitter van de raad van deze organisatie. In deze functie volgt hij de Bel gische minister Paul van Zee land op. Verder werd in het dagelijks bestuur van de raad nog gekozen de Duitser Franz Blücher, vice-kanselier van de West-Duitse staat. De K.L.M. van de zomer. 16 April gaat de zomer dienstregeling van de K.L.M. in. Dan zal het luchtnet 140.000 km. bedragen en zul len de gezamenlijke machines 100.000 km. per dag vliegen. Er worden nieuwe diensten ingesteld en de bestaande uit gebreid. Zo zal de reis naar Djakar ta tot 45 uur worden ingekort en de route zal 6 keer per week gevlogen worden, ook die naar New-York. Duitsland wordt eveneens ingeschakeld. Verschillende keren per week zal er gevlo gen worden naar München, Frankfort, Hamburg, Düssel- dorf en Neurenberg. Verder kan men dan nog naar We nen, Milaan, Rome en zelfs Teheran. Londen wordt door de KL. M. in totaal 44 keer per week aangedaan, Brussel twee keer per dag, Parijs drie keer per dag en naar Rome kan men van de zomer per K.L.M. 12 keer per week. De mogelijkheden voor het goederenvervoer worden nog onderzocht en ook wil de K.L.M. steeds meer service geven en de tarieven lager maken. Ze zal de naam van Neder land hoog houden in de lucht! Tien milliard schuld. Het ministerie van Finan ciën heeft bekend gemaakt dat per 31 December de ge vestigde schuld en langlopen de credieten 10 milliard 654 millioen 900.779.46 gulden be liepen. Draagt elkanders las ten! ken, Portugal, IJsland, Bel gië, Luxemburg en Nederland hebben zich door het onder tekenen van het Pact ver plicht, elkaar bij een aanval van buitenaf wederzijds hulp te verlenen. De betekenis van deze overeenkomst is duide lijk: door samenvoeging van alle krachten kan een even tuele aanvaller worden afge schrikt of afgeweerd. Door 'n hechte samenwerking tussen al deze vredelievende naties wordt dus een tegenwicht ge vormd tegen een vijand, die de wereldvrede zou willen verstoren. De organisatie rond het Pact. Het spreekt wel vanzelf, dat dit doel niet kan worden be reikt door een overeenkomst op papier alléén. Vandaar dan ook, dat verleden jaar na de plechtige ondertekening van het Pact diverse organen in het leven zijn geroepen welke de gezamenlijke ver dediging van de 12 landen moesten voorbereiden. Het hoogste orgaan is de „Noord- Atlantische Raad", waarin de Ministers van Buitenlandse Zaken der 12 landen zitting hebben. Daarna volgt het „Defensie-Comité", gevormd door de Ministers van Defen sie en het „Militair Comité", Mijnharde Hoofdpijnpoeders. 45 ct MijnhardtHoofdpijntabletten. 75a Doel van 't Atlantisch Pact: Wereldvrede bestendigen. Het Atlantisch Pact heeft voor enkele weken een vaste plaats veroverd op de voor pagina's van onze dagbladen en in de nieuws-bulletins van de radio. Iedere dag was er nieuws over de aankomst van hoge autoriteiten, over de verklaringen welke zij afleg den, over de verwachtingen welke zij uitspraken, en over de vorderingen welke ge maakt werden op de confe renties te Den Haag, waaraan overal in de wereld grote be tekenis wordt toegekend. Mag men nu aannemen dat om ons te bepalen bij ons eigen land bij de gemiddelde Nederlandse krantenlezer de besprekingen in 't kader van het Atlantisch Pact ook in het middelpunt der belangstelling staan? Wie in deze dagen het oor eens te luisteren legt, zal tot de ontdekking komen dat men zich over het algemeen niet bewust is van de grote betekenis van die besprekin gen. Dat is wel enigszins ver klaarbaar. Er is in de jaren na de tweede wereldoorlog reeds zoveel contact geweest op internationaal niveau en al dat contact heeft zo bitter weinig positief resultaat op geleverd, dat men min of meer „conferentieschuw" is geworden en dat men het ver trouwen in de goede afloop van internationale besprekin gen dreigt te gaan verliezen. Eén gemeenschappelijk doel. Dat behoeft bij de conferen ties over het Atlantisch Pact geenszins het geval te zijn; er bestaat in Den Haag geen en kel meningsverschil van zo danige betekenis, dat daar door de besprekingen zouden kunnen mislukken. Want het is één gemeenschappelijk doel dat de 12 landen van het At lantisch Pact samenbindt: het handhaven van de wereld vrede. De Verenigde Staten, Engeland, Canada, Frankrijk, Italië, Noorwegen, Denemar- waarln de chefs der staven zijn bijeengebracht. Naast het Militaire Comité bestaat nog de „Productie en Bevoorra- dingsraad", welke bestudeert wat beschikbaar is voor de fensie-doeleinden, over welke wapens en productie-moge lijkheden de landen zélf be schikken en wat nog moet worden aangevuld door aan voer uit Amerika. Over het algemeen is men van oordeel, dat de landen van het Pact zo spoedig mogelijk in 't be zit moeten worden gesteld van de nodige wapens, ook omdat het oefenen met deze wapens de nodige tijd vergt. Tenslotte zijn de ministers van Financiën der betrokken landen ondergebracht in een „Financiëel-economische com missie". Ook dit is een be langrijk orgaan, omdat de wij ze waarop de vastgestelde plannen zullen worden uitge voerd, nauw samenhangt met de economische toestand van de betrokken landen. Wat in Den Haag bereikt werd. De eerste conferentie, wel ke vorige week in Den Haag gehouden werd, was die van de Productie- en Voedings raad. Met voldoening consta teerde de Raad, dat sinds de laatste vergadering goede vooruitgang is gemaakt bij 't opstellen van een gemeen schappelijk productie-pro gramma. Doel van dit pro gramma is: te zorgen voor 'n zo groot mogelijke stroom van militair materieel naar de strijdkrachten der betrokken landen. De Raad bestudeerde ook andere problemen van gemeenschappelijk belang, zoals de z.g. „standaardisatie' (het gelijkvormig maken van de verschillende oorlogspro ducten). De tweede conferentie be trof het Militaire Comité. In December 1949 werd te Parijs de algemene opzet voor de ver dediging vastgesteld. Sinds dien hebben de vijf regionale groepen, waarin de landen van het Atlantisch Pact zijn verdeeld, vruchtbaar werk verricht. Daaraan is 't hoofd zakelijk te danken geweest dat het Militair Comité snel ler heeft kunnen werken dan verwacht was. Het Comité kwam unaniem tot overeen stemming over het gezamen lijk plan voor de verdediging van het gebied, waarover het Atlantisch Pact zich uitstrekt. In dit plan wordt de ver antwoordelijkheid tot uit drukking gebracht, die door elk deelnemend land is aan vaard, n.l. om met de sterkste krijgsmacht die het op de been kan brengen, de voort durende veiligheid van het „Atlantisch gebied" te verze keren en dit gebied te ver dedigen tegen agressie. Na deze beide voorberei dende vergaderingen volgde j.L Zaterdag de belangrijke conferentie van de Ministers van Defensie, aan wie de re sultaten van de beide inlei dende conferenties werden voorgelegd. (Nadr. verboden). SCHADUW OP DE 1 SCHILDERIJ. Vijanden van het Missiewerk. „Hebben ze Mij vervolgd, ze zullen ook U vervolgen" heeft de Meester gezegd. Al lernatuurlijkst is dan ook, dat een werk, zo één met de Meester, fel en verbitterd wordt bestreden. Een reden temeer, om de missionarissen, die onversaagd voortvechten, hoog te schatten, onze bewon dering te betalen en met alle mogelijke middelen te steu nen. Vijand nummer één. De voornaamste en sterkste vijand van het Gods-Rijk is het oude HEIDENDOM zelf. In een statistiek van 10 jaar terug lezen we, dat er tegen over 785.000.000 christenen hierbij ook protestanten en orthodoxen inbegrepen 1223.000.000 heidenen zijn. Cijfers om van te duizelen. Hoe winnen we die mil lioenen voor Christus? Al die heidenen geven zich niet zo maar zonder slag of stoot over. Het heidendom verzet zich. Wel zijn er tekenen van ont binding, maar daarmee zijn ze nog niet gewonnen. De grote Oosterse godsdien sten als het Confucianisme met 300.000.000 aanhangers, 't Boeddhisme met 221.000.000 en 't Sjintoïsme met 18.000.000 aanhangers voelen de bodem bedreigd door het indringend Westerse element. Maar zij stellen zich te weer tegen het Christendom. Men trekt par tij van opkomende nationalis tische strevingen en zet zich schrap tegen een godsdienst die komt uit het Westen. Bij het Hindoeïsme met zijn 227.000.000 aanhangers stuit het Christendom op heel eigenaardige sociale verhou dingen. Wel beginnen die te wankelen, maar of op de puinhopen van het instortend heidendom het Christendom zal verrijzen, is nog een open vraag. Hoe daar tegen gaan staan? Door een zeer actieve Mis sie-actie, door een groot aan tal missionarissen, door de kracht die wij kunnen ont plooien tegenover het binnen dringende MODERNE heiden domHier zijn wel bijzon dere geschoolde en geschikte krachten nodig om onze leer te verkondigen en de wezen lijke betekenis van de gods dienst ook op sociaal terrein te tonen. In vele uitgestrekte gebie den staan nog geen 2% van de bevolking onder invloed van de Missie. In China b.v. zijn geen priesters om aan de vele aanvragen te voldoen. Een titanen werk! Waarachtig, het lykt een hopeloze taak die aan de mis sionarissen wordt gesteld, bij na krankzinnig. En toch! Wij weten dat noch getal, noch tegenwerkende krachten, noch de spot der pessimisten ons kunnen doen wanhopen aan het parool, dat de Grote Meester gaf: „Schept moed; IK heb de wereld overwon nen!" De Missionaris telt geen getal, geen moeilijkheden, maar zegt 't machtige psalm woord na: „In mijn God spring ik over muren!" Maar wij dan Zouden we gaan afmeten, uitkienen, zuinig berekenen hoe wij er met een minimum aan steun af kunnen komen? Miezerig en peuterig zou dat zijn! Zet U in met ziel, li chaam en bezit, om hoogst mogelijk mee te helpen de vorst dezer wereld in de hei- denlanden te onttronen en alle volken te doen buigen voor de Goddelijke Koning, aan Wie alles onderworpen moet zijn. Pers-Comité. Heffing van 90% in de V ermogensaanwasbelasting. In 1942 verkocht iemand een kersenboomgaard voor 15.500.terwijl de toelaat bare prijs slechts 12.000. was. Het verschil ad 3500. werd door de Inspecteur der belastingen belast met 90%, daar deze aanwas werd aan gemerkt als op onoirbare of ongerechtvaardigde wijze ver kregen. Het slachtoffer tekende be roep aan en motiveerde dit als volgt: „dat appellant geen gebruik heeft gemaakt van de schaar ste aan goederen, dat er im mers gedurende de oorlog noch meer, noch minder on roerend goed was dan voor dien, dat voorts appellant, die slechts 29% meer ontving dan de waarde per 9 Mei 1940, geen aanzienlijk hogere prijs heeft bedongen dan met in achtneming van de goede trouw op het tijdstip van het sluiten der overeenkomst ge bruikelijk was, dat immers 29% wel een hogere, maar niet een aan zienlijk hogere prijs is; dat te ter plaatse gebruike lijke prijzen voor onroerend goed zeker 29% hoger lagen dan die per 9 Mei 1940; op grond waarvan hij ver zoekt het normale tarief toe te passen. Het Scheidsgerecht, dat in hoogste instantie beslist, gaf de man gelijk en de 3500. werden dus belast met 50%. Interessant en voor velen van belang zijn de volgende overwegingen van 't Scheids gerecht: „dat niet gezegd kan wor den, dat appellant gebruik heeft gemaakt van de om standigheid, dat er weinig aanbod was van kersenboom gaarden om een hogere prijs te bedingen; „dat is komen vast te staan dat het initiatief is uitgegaan van de koper, die een goede belegging zocht voor zijn zeer ruime kasmiddelen en die gaarne meer dan de wettelijk toegestane prijs wilde geven, omdat de waarde voor een ieder op 1 October 1942 veel hoger was dan in Mei 1940, daar de prijzen van de ker sen aanzienlijk waren geste gen, n.l. de veilingprijzen van ongeveer 27 cent per kg. in 1940 tot 40 cent per kg. in 1942, derhalve met bijna 50%, terwijl de exploitatiekosten nog weinig waren verhoogd, waardoor het rendement veel hoger was geworden, terwijl het bovendien een jonge boomgaard betrof; W. van der Heijden Zon»n Waalwijk. Tal. 443 dat dan ook niet gezegd kan worden, dat een aanzienlijk hogere prijs werd bedongen, dan met inachtneming van de goede trouw destijds in die streek gebruikelijk was, zijn de het destijds een veel voor komend verschijnsel, dat vrij grote bedragen boven de wet telijk toelaatbare prijzen wer den betaald, hetgeen toen niet algemeen als onoirbaar werd beschouwd, omdat de prijs- stop voor onroerend goed des tijds nog als een maatregel van de bezetter werd aange merkt. Terecht merkt een commen tator bij bovenstaande uit spraak het volgende aan: Aangezien het nog al eéns voorkwam, met name in de hongerwinter, dat gegadigden voor allerlei artikelen met veel geld op zak op zoek gin gen naar verkopers en dat om goede zakelijke redenen de den, opent deze naar onze mening nift gelukkig geredi geerde overweging, te ruime perspectieven voor zwarte handelaren. Voor bepaalde gevallen, waarin een 90% heffing is opgelegd, zal deze beslissing echter een uitkomst beteke nen. van Loon.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 1