Wijd® Wereld DE LANGSTRAAT Waalwijkse en Langstraatse Courani GLAS. DRUNEN VLIJMEN HAARSTEEG SPRANG CAPELLE UIT DE OPSTANDELING EN ARRESTANT. W. van der Heijden Zon?n Waalwijk. Tel. 443 ■oom SlElllMö VOOB DE DEKENATEN NEUSDEN EN WAALWUK Adverteren doei verkopen DINSDAG 11 APRIL 1950 Uitgever (Vaalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO m HET ZUIDEN 72e JAARGANG No. 27 Abonnement 18 cent per week 1.05 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentle-prlji 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". Het zijn ernstige gebeurtenissen die vorige week in Indonesië hebben plaats gehad. Daar was op de eer ste plaats de arrestatie van sultan Hamid II, die be schuldigd wordt van medewerking aan en leiding van de actie-Westerling en vervolgens de opstand van kapitein Aziz in Makassar; die wenste niet dat er federale (T.N.I.) troepen in Oost-Indonesië aan land kwamen, blijkbaar vrezend dat het dan met de zelf standigheid van de negara gedaan zou zijn. En is dat zo verwonderlijk? De expansie-zucht van de re publiek van Djokja is de af gelopen maanden wel aller duidelijkst gebleken, zodat er van alle zelfstandige deelsta ten niet veel meer is overge bleven dan Oost-Indonesië. En aangezien de federale troepen in hoofdzaak de oude T.N.I.-mannen van Djokja omvatten, is het begrijpelijk, dat de Oost-Indonesische re gering het niet erg had op de komst van die 900 man. Ondertussen is de regering in Djakarta het natuurlijk lang niet eens met de handel wijze van kapitein Aziz. Ze heeft dan ook een ultimatum gesteld, dat hij binnen een bepaalde tijd naar Djakarta zou moeten komen om de za ken te regelen. Mocht hij hieraan geen gevolg geven, dan zou tot actie worden overgegaan. Aziz had wel een brief aan minister-president Hatta geschreven om zijn op treden te rechtvaardigen, maar zijn motieven werden niet voldoende geacht. Ook werd bekend gemaakt, dat minstens 300 Indonesische sol daten van het K.N.I.L. aan de opstand hadden deelgenomen. De Nederlandse opperbevel hebber, generaal Buurman v. Vreeden, heeft hiernaar een onderzoek ingesteld. Wat sultan Hamid betreft werd van Indonesische zijde bekend gemaakt, dat hij ge lijk gesteld zou worden met Westerling. De autoriteiten hebben de hand gelegd op een schema van Westerlings' leger waarin Hamid bovenaan stond. Dit werd in Djakarat bekend gemaakt. Hij zou Westerling ook aangeraden hebben op 25 Januari 's avonds om 9 uur in Djakarta het hele kabinet ge vangen te nemen. Al voor zijn arrestatie had men de sultan over de gebeurtenissen onder houden, maar hij had alle be schuldigingen ontkend. In Nederlandse kringen werd nu begrip getoond voor het lang vasthouden van de heer Ritman en andere Ne derlanders. Er werd gezegd: „De regering der V.S.I. heeft grote moed en kracht getoond door niet te aarzelen tegen een eigen lid op te treden". Uitlevering van Wester ling aan V.S.I.? pri i! i •"Ti Volgens een bericht van Reuter uit Londen heeft de Engelse regering de regering der V.S.I. aangeraden opnieuw een verzoek tot uitlevering van Westerling in te dienen, welk verzoek ditmaal zou moeten berusten op het vi gerende uitleveringsverdrag tussen Engeland en Neder land, aldus deelde een zegs man van het Engelse minis terie van Buitenlandse Zaken mede. Dit verzoek zou dan dienen te worden gericht tot het Britse bestuur op Singa pore, dat in deze zaak een beslissing zal hebben te ne men, in overeenstemming met het gerechtshof aldaar. In gewoonlijk goed inge lichte kringen te Londen wordt het advies van de En gelse regering aan de V.S.I. beschouwd als een aanwij zing. dat volgens de mening der Engelse regering de V.S.I. een goede rechtsgrond heeft om te eisen, dat zij in dit on- zicht zal worden aangemerkt als de rechtsopvolgster van Nederland. Acht schenen voor Djakarta Lloyd. De heer Darwis Djamin, president-directeur van de In donesische scheepvaartmaat- schanpij „Djakarta Lloyd", deelde aan Aneta mede, dat hij de eerste ODdracht heeft geplaatst voor de bouw van 8 zeeschepen, bestemd voor het inter-insulaire verkeer in In donesië en wel bij de scheeps bouwmaatschappij „Holland- Nautic" te Haarlem. De grootte der bestelde schepen variëert van 600 tot 2000 ton. Het ligt in de be doeling nog dit jaar de eerste schepen in de vaart te bren gen. De opdracht beloopt onge veer 14 millioen gulden. Wijziging in Pachtwet. In Februari 1947 is door de ministers van justitie en van landbouw, visserij en voed selvoorziening een commissie ingesteld, die zou adviseren over de meest gewenste wet geving op het stuk van de pacht. Bij de staatsdrukkerij is thans het rapport van de com missie Van den Bergh ver schenen. Het rapport bevat een volledig ontwerp van wet, bestaande uit 176 artikelen, een algemene en een artikels- gewijze toelichting. Het nieu we ontwerp sluit in verschil lende opzichten bij het thans geldende pachtbesluit aan. Het stelsel van pachtover eenkomsten geldende voor een bepaalde duur 12 jaar voor de hoeve, zes jaar voor los land werd behouden. De mogelijkheid wordt echter thans geopend, dat de grond kamer een kortere dan de wettelijke duur goedkeurt. De verplichte goedkeuring van alle pachtovereenkomsten door de grondkamer is ge handhaafd. Aan de toetsingsnormen is uitbreiding gegeven, doordat bij de toetsing ook gelet moet worden op de invloed die de pachtovereenkomst kan heb ben op de verkaveling en de grootte van de bedrijven. De sanctie op het niet schriftelijk aangaan of het niet ter goed keuring inzenden van de pachtovereenkomst is ver scherpt. Zolang de pachtover eenkomst niet ter goedkeuring is ingezonden, geldt zij voor onbepaalde tijd en kan zij niet worden opgezegd. Nieuw is de bepaling in de wet, die overname van de pachtovereenkomst tijdens 't leven van de pachter moge lijk maakt, ook indien de ver pachter zijn medewerking in deze weigert. Deze mogelijk heid bestaat ingeval de pach ter tengevolge van ziekte of ouderdom, niet meer in staat is de exploitatie van het ge pachte zelf te voeren. Hij kan zich dan tot de grondkamer richten met het verzoek, één of meer van zijn bloed- of aanverwanten in de rechte dalende lijn, in zijn plaats als pachter te stellen. In het stelsel van de ver lenging van pachtovereen komsten is een belangrijke wijziging gebracht. Moet vol gens de bestaande regeling de pachter een jaar voor 't ein de van een pachtovereijkomst een verzoek tot verlenging indienen, thans wordt voorge steld dat de pachtovereen komst van rechtswege ver lengd wordt, tenzij de ver pachter daartegen bezwaar maakt. In dat geval kan de pachter zich alsnog tot de grondkamer wenden, met het verzoek de overeenkomst te verlengen. De termijn van verlenging is zowel voor hoe ve als voor los land op zes jaren gesteld. In het ontwerp is een be paling opgenomen waardoor de pachter tegen de koper be schermd wordt. De koper zal namelijk het door hem ge kocht bedrijf indien dit ver pacht is, niet in eigen gebruik kunnen nemen, zolang hij nog geen vier jaren eigenaar is. Indien het verzoek tot ver lenging van de pachtovereen komst is afgewezen, aangezien de verpachter het verpachte in eigen gebruik zal nemen, is de verpachter tot schade vergoeding gehouden, indien hij het goed niet binnen drie jaren in eigen gebruik heeft genomen. Een nieuw element in de pachtwet vormt het hoofdstuk over de pachtruil. Hiermede wordt beoogd tot verbetering van de verkaveling te komen, voorzover deze haar uitdruk king in de pachtverhoudingen vindt. Een ingrijpende wijziging bevat het rapport met betrek king tot de colleges welke bij de uitvoering en bij de recht spraak betrokken zijn. Voor gesteld wordt de thans be staande pacht- en grondka mers samen te voegen tot één college, grondkamer geheten. De nieuwe grondkamer zal zowel met de uitvoering als met de rechtspraak op 't ge bied van de pacht belast wor den. Het Militair Gezag. Verschenen is het voorlopig verslag der Tweede Kamer over het ontwerp van wet tot vaststelling van de, niet ten laste van de rijksbegroting ge brachte, uitgaven en de ont vangsten van het Militair Ge zag. Hieraan is 't volgende ont leend: Algemeen was men van oordeel, dat blijkens het verslag van de algemene re kenkamer, op vaak ontstel lende wijze door het Militair Gezag met 's lands gelden is omgesprongen. Intussen is herstel der ge maakte fouten practisch on mogelijk. Toch wilde men niet nala ten instemming te betuigen met de passage uit 't verslag der algemene rekenkamer, die luidt: „Voor 't overige vorm den naar het oordeel der Ka mer de moeilijkheden, een voldoende reden tot milde be oordeling van de uitkomsten van het beheer." Men verwonderde er zich over dat de regering in Lon den bij de instelling van het Militair Gezag blijkbaar geen of althans zeer onvoldoende richtlijnen heeft gegeven voor het uitgeven van gelden. Zal in 't algemeen in daar voor geëigende gevallen tot verhaal worden overgegaan? Men zou een overzicht van wat aan verhaalde gelden we derom ter beschikking van de schatkist is gekomen, bijzon der op prijs stellen. Verschil lende voor de ontstane jan boel verantwoordelijke per sonen bekleden intussen nog hoge ambtelijke posten. Wordt tegen hen ook opgetreden? Maart bracht een daling in de werkloosheid. In verband met het seizoen daalde gedurende de maand Maart het aantal bij de Ge westelijke Arbeidsbureau's als werkloos ingeschreven man nen van 101.767 tot 86.982. In de landbouw en de veen derijen was de daling gerin ger dan in het overeenkom stige seizoen van het vorige jaar. In de voedings- en genot middelenindustrie nam 't aan tal werklozen toe tengevolge van afzetmoeilijkheden in de sigarenindustrie. Het aantal als werkloos ge registreerde gedemobiliseerde militairen bedroeg eind Maart 2802 tegen 3279 per eind Fe bruari. De vraag naar mannelijk personeel nam toe van 17.283 tot 18.522. Regionaal gezien blijkt de werkloosheid het grootst in Drenthe met 49 werklozen per 1000 mannelijke inwoners, daarop volgen de provincies Groningen, Friesland en Nrd.- Brabant. Het laagste cijfer vertoont de provincie Over ijssel, n.l. 9. Gemiddeld zijn er in Nederland 18 werklozen per 1000 mannelijke inwoners. Het aantal geheel werkloze vrouwen daalde van 4941 tot 4602. De vraag naar vrouwe lijk personeel steeg van 17518 tot 18176. Het Paasfeest te Rome. Tijdens de Paasdagen was Rome op zeer speciale wijze het middelpunt van de Katho lieke wereld. De H. Vader droeg op Eerste Paasdag in de St. Pieter een plechtige Hei lige Mis op. waaronder hij een preek hield in de Latijnse taal. De aanvraag voor toe gangsbewijzen voor deze Mis overtrof de beschikbare plaatsruimte in de St. Pieter meer dan tweemaal. Deze plechtige Pausmis werd uitgezonden door Radio Vaticana, alsook de zegen „Urbi et Orbi", die de Hei lige Vader van de buitenlog gia der Vaticaanse Basiliek gaf en die in 6 talen werd uit gezonden en waarbij een mensenmenigte van ongeveer een half millioen het St. Pie tersplein vulde. Gedurende de Paasdagen was Rome overvol; alle ho tels, pensions, religieuze ge bouwen en tentsteden waren meer dan bezet en er heerste een geweldig enthousiasme. Z.H. de Paus droeg Zater dag een H. Mis op voor 40000 pelgrims, waarbij hij 'n preek uitsprak in zes talen. Geen Paasviering achter „ijzeren gordijn." In schrille tegenstelling tot de viering van het voornaam ste Christelijk feest in de vrije landen, staat de houding van de regeringen der Russische satellietstaten. Zij hebben n.l. elke viering van 't Hoogfeest van Pasen verboden en be paald, dat de Paasdagen als gewone werkdagen worden beschouwd. In Praag zijn de rode rechters en beulen zelfs in de laatste dagen vóór Pa sen het eerste grote monster proces tegen tien vooraan staande personen begonnen. Deze worden beschuldigd van het voorbereiden van een ge wapende opstand, spionnage, opvoeding der Tsjechische jeugd tot een „godsdienstig- fanatiek instrument der bui tenlandse reactie" en strijd tegen de Sovjet-Unie. Zij wer den alle veroordeeld tot straf fen van 11, 20 en 25 jaar en levenslange dwangarbeid. Intussen blijkt uit tal van berichten dat ook in deze lan den de katholieken met gro te devotie en vurigheid met het H. Jaar meeleven. On danks het strenge verbod luis teren velen naar de H. Jaar programma's van Radio Va ticana. Algemene ledenvergadering van de R.K.J.B. Heden Dinsdag 11 April heeft de R.K.J.B. afd. Drunen een al gemene ledenvergadering in de gymnastiekzaal. Op de agenda staan bespreking proefvelden, ge- wassenwedstrijd en excursie. Aanvang 8 uur precies. Blijde thuiskomst. Op Paas-Zaterdag kwam alhier weer een Indiëganger thuisgeva- ren. Het was Dries Jansen, die door familie, vrienden, kennissen en buurtbewoners welkom kon worden geheten. Men deed dat op de allerhartelijkste wijze en speciaal de buurtbewoners had den hun beste beentje voor gezet. De ouderlijke woning was fraai versierd en er waren toespraken, cadeaux, bloemen en vlaggen. Welkom op je geboortegrond. Kruisbooggezclschap Rozenknopje Op de heden gehouden verga dering van Rozenknopje, geves tigd in café H. Boom, werd be sloten een groot openingsconcours te houden op het sportterrein van Vlijm. Boys achter het café Boom op 13 en 14 Mei a.s. Te vens zal er een kermesse d'été aan verbonden zijn. Thuiskomst uit Indië. Zaterdag was het voor Vlijmen een vlotte dag met de thuiskomst van soldaten uit Indië: 4 keerden er die dag namelijk terug. Soldaat v. Vugt, soldaat v. d. Bosch en sergeant v. Heivoort, allen uit wijk A en soldaat v. Baardwijk uit wijk C. Wijk A was zeker 't gelukkigst, omdat daar drie man nen terugkeerden. Door de buurt was op alle drie de plaatsen een prachtige versiering aangebracht en des avonds werd een zang- hulde, met muziek begeleid door enkele buurtbewoners, op prach tige wijze ten gehore gebracht. Het begon bij soldaat v. Vugt. Door de voorzitter, de heer v. d. Griend, werd bij alle drie gere- patriëerden welkomstwoorden ge sproken. Serg. de Kroon bood alle drie gerepatriëerden een nieuw rijwiel aan. Soldaat v. Vugt dankte voor de grootse wijze van ontvangst, voo- de mooie versering en de prachtige cadeaux. De beide an deren spraken eveneens woorden van dank. Bij allen werd twee minuten stilte in acht genomen voor hun gevallen kameraden. Ook de ouders spraken woorden van dank. waarin ook Katholiek Thuisfront niet vergeten werd. Alles bijeen had wijk A voor 'n grootse ontvangst zorg gedragen. De buurt viel tot slot een gezel lige avond ten deel. Bij v. Baardwijk ging het er niet minder naar toe. Naast de buurt, die een zanghulde bracht, kwam ook de carnavalsgroep haar felicitaties aanbieden. Cade aux werden aangeboden en door de buurt werd een nieuw rijwiel geoffreerd, v. Baardwijk dankte de buurt, de carnavalsgroep en Katholiek Thuisfront en allen die hadden medegewerkt om deze dag tot een onvergetelijke te maken. Nog negentien plaatsgenoten moeten worden gerepatrieerd. Wie volgt? Burgcrl. Stand over Maart 1950. Geboorten Petronclla dv H Hanskens-v d Goorberghe. Wilhelmus H zv M de Gouw- Meesters. Leonardus Th zv L v Bijnen-Kleijberg. Johannes J 2v J de Groot-Koks. Ad nanus H zv A v Bladel-Zeeuwen. Johannes M J zv J Verboord- Derksen. Maria J H dv A. Ki- vits-Vennings, Petrus M J zv P v d Loo-Bruurmijn. Cornelia W J dv P v Gemert-Pnlles. Johanna A J dv A v Bokhoven- Zeeuwen. Antonius C zv J Halewijn-v d Wiel. Wilhel mus J zv G v Vugt-v Kuijk. Engelbertus J zv A v Mil-v d Heijden. Johannes J M zv A Peijnenborgh-Nicols Johannes M J zv F Verboord-de Vaan. Maria J v d Griendt. Cathari- na M v Engelen. Overlijden: Johanna van Bladel 81 jaar. Johanna P Dokters echtg van Th Meijs 50 jaar. Anna H M de Ruijter 6 weken. Antonius J Couwenberg echtg van M Muller 57 jaar Ger v d Hout echtg van P v d Meijden 50 jaar. Johanna M v Beurden echtg van P v Engelen 71 jaar. Cornelia Verhoeven echtg van J v d Graaf 52 jaar. Huwelijken Adrianus van Zon 31 jaar en Adriana H v d Linden 24 jaar. Huwelijksaangiften: Gene. Festival. Dezer dagen kwamen de man- nenzangvereniging Vriendenkring en het dameskoor Levensvreugd in een gecombineerde vergadering bijeen ter bespreking van het feit _dat eerstgenoemde vereniging dit jaar haar 20-jarig bestaan her denkt, terwijl het dameskoor dit jaar zijn tweede lustrum hoopt te vieren. Na een geanimeerde bespreking werd besloten geza menlijk een groot festival te orga niseren. Medio Juli zullen deze festiviteiten worden gehouden. Kruisboogsport De Langstraatse Bond van Kruisbooggezelschappen D.E.S.V. zal deze maand de dag herdenken dat hij voor 30 jaar werd opge richt. Dat dit feit niet onopge merkt zou voorbijgaan, laat zich begrijpen en er werd dan ook op een vergadering van het hoofd bestuur met afgevaardigden van alle afdelingen besloten dit feit op grootse wijze te vieren en aan 't Haarsteegse gezelschap „Onder linge Vriendschap" is de eer te beurt gevallen, om dit con cours op haar banen te mogen organiseren. Tevens is er een kermesse d'été aan verbonden, waarbij naast enkele vermakelijk heden voor de jeugd ook een danstent aanwezig zal zijn. Dit concours zal worden ge houden op Zaterdag 15 en Zon dag 16 April. Een groot aantal prachtige prijzen zal er te verdie nen zijn. Zaterdag 15 April om 2 uur zal het concours officiëel worden geopend. Ned. Herv. Kerk. Bij de Ned. Herv. Kerk alhier Is tot predikant beroepen Ds. Ter louw van Otterlo. Weer een plotseling sterfgeval. Vrijdagavond werd de ca. 55- jarige H. Schenaerts alhier, ter wijl hij bij een kennis vertoefde, plotseling onwel en overleed bin nen enkele ogenblikken. Chr. Fabrieksarbeiders. De afd. Sprang van de Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders kwam vorige week in jaarvergadering bijeen, onder leiding van haar voorzitter de heer C. Braspenning. Na opening en een kort wel komstwoord gaf de voorzitter een overzicht van de stand van zaken der Chr. Vakbeweging en wees in 't bijzonder op de taak voor nu en in de toekomst, speciaal met betrekking tot de P.B.O. Bij afwezigheid van de secre taris, werd het jaarverslag gele- VIJAND NUMMER 2. Een tweede grote vijand der wereldmissie in onze dagen is het MODERNE ANTI CHRISTENDOM, 't atheïsme, de vrijdenkerij en de beroeps goddeloosheid. Als deze tegenstanders, ge steund en aangespoord door de vrijmetselaars, doordringen in het missiegebied, onder vindt de missie bijna onover komelijke moeilijkheden en verliest ze menigmaal de reeds behaalde resultaten. Juist de vrijmetselarij. Men moet eigenlijk de strijd met de vrijmetselarij hebben meegemaakt om te weten, hoe het missiewerk heeft ge leden onder haar satanische actie. Laat Indonesië hierin een woord meespreken. Zou het ooit zo ver zijn gekomen en zou ooit Indonesië zo over haast en onvoorbereid moe ten verlaten zijn, indien niet overal de Missie door rege ringsambtenaren die weer onder invloed van de Loge stonden openlijk en genie pig was tegengewerkt, zodat het missiewerk er nooit een snelle bloei heeft kunnen krijgen? Ook het Thuisfront. Die professionele godloos heid heeft ook zijn funeste in vloed op de jeugd van de moederlanden: het missie front der toekomst; en zo doende wordt het toekomstig leger van missionarissen uit gedund. Hoe werkt het Anti- Christendom? Een onafzienbare vloed van moderne geschriften en illus traties wordt op de heidense wereld losgelaten met het be wuste doel om de mensen van ieder Godsgeloof te vervreem den en hen tot zedelijk be derf te leiden. Het is overbekend hoe spe ciale films worden vervaar digd, waarvan alle onkosten door de organisaties van de Sovjet worden gedragen en waarvan het enige doel is: te ageren tegen de missie en haar vertegenwoordigers. De missionarissen worden voorgesteld als kapitalistische overheersers. Zo wordt de grond, waar de missie haar weldadige invloed wil uitoefenen, reeds van te voren ondermijnd en wordt het christendom voorgesteld als de vijand van het volk, die de vrijheid belaagt en de le vensvreugde vergalt. Op alle mogelijke manieren door literatuur, toneel en film, op geniepige wijze, door kleine kanaaltjes en ook in brede stromen vloeit dit ver gif van Europese en Ameri kaanse oorsprong de heiden wereld in. De antichrist werkt op som mige plaatsen eerder dan de Christus. WETEN MOETEN WIJ DIT om de kijk op de Missie breed en diep te doen zijn. Pers-comité. zen door de 2e secretaris dhr. P. Bogers, terwijl de penn. dhr. H. de Bie het finantieel verslag uit bracht. Nadat de controlecommis sie bestaande uit de heren G. Ver steeg en W. Broeks verslag had uitgebracht, waaruit bleek dat al les in orde was bevonden, werden de verschillende functionarissen dank gezegd voor het werk in het belang der afdeling. Bij de bestuursverkiezing wer den de aftredende bestuursleden de heren P. Bogers, L. de Jong en P. van Vugt herkozen. Naar de op 30 en 31 Mei te houden algemene vergadering van de bond werden tot afgevaardig den gekozen de heren G. Versteeg en L. de Jong en tot plaatsver vangers dhrn. Jac. v. d. Schans Azn. en C. Treffers. Besloten werd op 17 April een feestvergadering te houden: ook zal in de a.s. zomer een plezier reis naar Zuid-Limburg gemaakt worden. In de pauze werden thee met koek en sigaretten aangeboden, waarna door de heer C. Braspen ning een onderwerp over: ,,De taak en bevoegdheden van de on dernemingsraden en fabriekscom- missies" werd ingeleid, waarop 'n levendige bespreking volgde. Bij de rondvraag kwam o.m. nog ter sprake het mooie conferentie- en vacantieoord van de Bond, „Ons Centrum", te Driebergen. Het was een goede vergadering. „Gezelligheid". De Dilettantenvereniging „Ge zelligheid" alhier geeft a.s. Zater dagavond in de zaal van de Chr. Volksbond de eerste opvoering van: Als je nog een moeder hebt. De vereniging heeft dit grote toneelwerk met ijver ingestudeerd, zodat verwacht mag worden dat het op uitstekende wijze voor het voetlicht zal worden gebracht. Voor de uitvoeringen van „Gezel ligheid" bestaat steeds veel be langstelling, zodat de zaal ook a.s. Zaterdagavond wel weer vol zal zijn. De tweede opvoering heeft plaats op Zaterdag 22 April a.s. Wat gevonden en verloren werd. Bij de Opperwachtmeester- Groepscommandant van de Groep Sprang-Capelle der Rijkspolitie zijn inlichtingen te bekomen om trent de navolgende gevonden en verloren voorwerpen Gevonden Een rechter wollen handschoeneen zwart lederen handschoen. Verloren Een gevoerde rech ter handschoen, bruin glacé: een lederen motorpet; een lederen handschoen: 'n wit wollen vacht; een gele enveloppe, inhoudende een bankbiljet van 20.—: een polshorloge, nikkel, met bruin plastic bandje; een bruinlederen actetas. inhoudende twee blauw- geruite katoenen lapjes. Weer behouden thuis. Successievelijk komen onze jon gens na vervulling van hun dienst in de tropen, weer terug. Vorige week arriveerden soldaat Ver- duijn uit de Nieuwstraat en ser geant Snijders van de Willem v. Gentsvaart, die Woensdag na binnenkomst van het troepen transportschip „Fairsea" te Rot terdam ontscheept waren, weer in de ouderlijke woning, waar hen een hartelijke verwelkoming ten deel viel. Na de meer intieme be groeting in de huiselijke kring toonden familie, vrienden en be kenden hun belangstelling en groot was het aantal gelukwensen en vele de stoffelijke bewijzen van medeleven, welke de gerepatri- eerden in verband met hun be houden thuiskomst in ontvangst hadden te nemen. Dat, evenals bij alle uit Indonesië weergekeerde militairen, de buurt ook thans weer niet achterwege bleef, laat zich begrijpen. Beroep uitgebracht. De kerkeraad der Ned. Herv. Gem. te dezer plaatse heeft een beroep uitgebracht op Ds. Blok te Kampen. Trekking verloting. In de zaal van de heer Ant. v. Dijk aan het Bruggetje te Vrij- hoeve-Capelle zal Maandag 17 'April a.s. des avonds half acht de trekking plaats hebben van de door de muziekvereniging „Sirc- na" voor onderhoud harer mu ziektent te Vrijh.-Capelle geor ganiseerde verloting. Voorlopig programma. Voor de viering van de ver jaardag van H. M. Koningin Ju liana is door het bestuur van de Oranjevereniging „Wilhelmina" een ontwerp-programma vastge steld. Zaterdag 29 April des na middags voetbalwedstrijd tussen de schoolelftallen van de Christ. School in de Nieuwstraat en de Koningin Julianaschool. Maandag 1 Mei des morgens kinderspelen voor de leerlingen der beide scho len en des namiddags volksspelen voor ouderen. Nutsbibliotheek. Gedurende de zomermaanden zal de bibliotheek van de afdeling Capelle van het Departement De Langstraat van de Mij. tot Nut van 't Algemeen gesloten zijn.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 1