DE IM3STHMT SPRANG OMEN WASPIK RAAMSDONKSVEER Deze schoentjes DE CHINESE PAPEGAAI Land- en Tuinbouw. Samenstelling Nederlands Elftal. 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 11 APRIL 1950 6 Cinita £uxy FEUILLETON toonden Waalwijkse firma's op de Voorjaars- Schoenenshow in het Kurhaus te Scheveningen. imtur ivierCL HOOtt. Moctal T MODEL L. Emmers veroverde door een waardige kampioenspartij een be ter algemeen gemiddelde dan A. Snoeren en werd zodoende kam pioen. In punten staan beiden ge lijk, dus beslist het gemiddelde. J. de Nijs en W. Mandemakers bezetten de 3e en 4e plaats en de strijd om de laatste plaats werd gewonnen door een tegenvallen de G. v. Boxtel. De eindstand is hier car. brt. h.s. gm. p. 1 L, Emmers 997 170 37 5.86 8 2 A. Snoeren 884 185 31 4.78 8 3 W. Mandemakers 895 162 54 5.52 6 4 J. de Nijs 974 184 30 5.29 6 5 G. v. Boxtel 779 204 25 3.82 2 6 H. Balvers 741 191 26 3.88 0 Na afloop werd de kampioen gehuldigd door de wedstrijdleider, die hem feliciteerde en voor Zie- rikzee veel.succes toewenste. De beschikbaar gestelde „Poolse muts" door Th. v. Boxtel werd overtuigend gewonnen door W. Emmers, die in een strijd over 10 beurten meer dan de helft voor speelde. 2e klas libre bij J. Vugts. De uitslagen van j.I. Maandag car. brt. h.s. gm. J. v. Gorkum 123 36 11 3.41 C. Smit 150 36 22 4.16 P. v. Wanrooij 150 48 17 3.12 Th. v. d. Hout 104 48 14 2.37 Doordat drie spelers in punten- aantal gelijk eindigden, besliste het gemiddelde, waardoor R. van Dinteren, de jongste uit het ge zelschap, no. 1 en kampioen werd met een gem. van 4.08. No. 2 werd C. Smit met 3.78 en no. 3 P. van Wanrooij. De eindstand komt a.s. Maandag. Intussen wachten wij af hoe het in de 3e en 4e klas zal aflopen. Het spant er, dat is al vast zeker. En met een beetje geluk zal in deze klassen ook de jongere gene ratie zegevieren. Maar daarover later. De wedstrijdleider. Gemeenteraadsvergadering. Openbare vergadering van de raad dezer gemeente op Dinsdag 11 April 1950 te 7.30 uur nam. in de cantine der N.V. v. Dru- nen. Torenstraat 23. Agenda 1. Ingekomen stukken, t.w. A. Besluiten van Ged. Staten van Noordbrabant, houdende goedkeuring van de raadsbe sluiten van a. 17 Jan. 1950 tot wijziging van de gemeentebegroting 1949 (17e, 18e en 19e wij ziging) b. 3 November 1949 tot wij ziging van de begroting 1949 (16e wijziging) c. 17 Januari 1950 tot wijzi ging van de begroting 1950 (le, 2e, 3e en 4e wijziging) d. 3 November 1949 en 17 Januari 1950 tot verkoop van bouwterreinen aan de Stich ting „Lips' Woningbouw" e. 17 Januari 1950 tot ver koop van bouwterrein aan H. Dumoulin en M. Klerks f. 3 November 1949 tot her toewijzing van de indertijd ten name van mej. P. J. van Kessel en J. van Alphen ten behoeve van de noodwoning- bouw onteigende perceelsge deelten g. 3 November 1949 tot aan koop van een perceel grond van Mej. P. J. van Kessel en J. van Alphen langs de Ach terstraat h. 3 November 1949 tot ver koop van een perceeltje grond aan C. Bruurmijn (vo rige eigenaar Erven J. C. v. Delft) i. 17 Januari 1950 tot op schorting der aflossing over de jaren 1950 en 1951 van de geldlening, welke indertijd is aangegaan voor de bouw der oude Woningwetwonin gen j. 17 Januari 1950 tot 't aan gaan van een kasgeldlening tot 'n bedrag van 250.000.; k. 3 November 1949 tot vast stelling van de gemeentebe groting en bedrijfsbegroting 1950. B. Mededeling van B. en W. dat a. ingaande 1 Maart 1950 de kasgeldlening groot 200.000, aangegaan met de Provincie VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN door EARL DERR BIGGERS. 29) „Natuurlijk", zei Bob. „Ik zal doen wat ik kan om u te helpen." „Dat is erg aardig van je", zei Madden, en de jongen voelde zich een beetje schul dig. Ik geloof, dat ik nog even ga slapen voor het eten. Dat vind ik tegenwoordig <^rg be vorderlijk voor mijn spijsver tering". De beroemde millio- nair was veel menselijker dan Bob hem nog gezien had. Hij stond daar en keek de jongen ernstig aan. „Dat kun jij nog zo niet begrijpen", voegde hij er bij. „Je bent nog zo ver draaid jong ik benijd je." Hij verdween en liet Bob achter met een courant, die hij in Eldorado gekocht had. Terwijl hij zat te lezen, ging van tijd tot tijd de vreemde gestalte van Ah Kim geruis loos op en neer. Hij dekte de tafel voor het diner. Een uur later zaten zij daar, in de een zame woestijn, weer voor de voortbrengselen van Ah Kim's kookkunst. Het was een groot verschil met het restaurant, waaraan Bob met verlangen dacht, maar, al was het gezel schap dan niet vrolijk, 't eten was voortreffelijk, want de Chnees had zijn inkopen goed Gelderland, vervroegd is af gelost b. per 1 Maart 1950 met de N.V. Bank voor Nederland se Gemeenten en per 6 Maart j.I. met de fa. J. C. J. Knegt Zn. te Amsterdam een nieuwe kasgeldlening is aan gegaan, beiden voor een be drag van 100.000.—, C. Mededeling van Ged. Sta ten van Noordbrabant, dat de verordening tot heffing van keurlonen bij K. B. van 16 Februari 1950 no. 14 goedkeuring heeft verworven. 2. Schrijven van Ged. Staten van Noordbrabant d.d. 22 Februari 1950, waarbij be zwaar gemaakt wordt tegen het beschikbaar stellen van crediet t.b.v. verbouw woon huis N. v. Mook, langs de Schanswijk. 3. Voorstel van B. en W. tot toekenning van premie inge volge de Premieregeling Wo ningverbetering en -splitsing aan J. A. Dekkers, J. van Heeswijk en M. v. Drunen. 4. Voorstel tot aanvulling der verordening tot heffing van keurlonen in de gemeente Drunen. 5. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een strook grond aan de N.V. Schroe- vengieterij M. Lips. 6. Voorstel van B. en W. tot a. intrekking van de raadsbe sluiten van 17 Jan. 1950 inzake verkoop van een bouwterrein aan de Erven J. C. v. Delft en de Dia conie der Ned. Herv. Gem. b. het nemen van een nieuw besluit tot verkoop van een bouwterrein aan de onder a genoemde personen. 7. Voorstel van B. en W. tot het vaststellen van het voor schot als bedoeld in art. 103 der L.O. wet aan de Bijz. Lagere Scholen voor het jaar 1950. 8. Voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening tot heffing van leges. 9. Voorstel van B. en W. tot bekrachtiging van de op een proeftijd aangestelde vaste arbeiders, t.w. J. van Spijk en W. Knippels. 10. Voorstel van B. en W. om het K.B. van 20 Januari 1950 houdende toekenning van een uitkering van 5% over het le kwartaal 1950 aan 't rijks personeel, eveneens van toe passing te verklaren op het gemeentepersoneel. 11. Voorstel tot verkoop van 1 ha. grond, gelegen ten Oos ten van het kampeerterrein, aan G. Vesters Fzn. te Dru nen. 12. Voorstel van B. en W. tot toewijzing van enkele perce len gemeentegrond. 13. Voorstel tot wijziging der gemeentebegroting 1949 en 1950, alsmede de begroting van het Burg. Armbestuur. 14. Voorstel van B. en W. om in beginsel te besluiten tot de bouw van 2 middenstands woningen (waarvan één met kantoorruimte) 15. Periodieke aftreding van dé heer Adr. Muskens als lid van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur. De door B. en W. opgemaakte voordracht luidt 1.Adr. Muskens-de Wilt, Elshout. 2. Ger. Muskens, Elshout. 16. Benoeming van een commis sie tot wering van school verzuim. 17. Verzoek om ontheffing van schoolgeld. Sluiting, waarna mededelingen. Oranje-vereniging. J.I. Donderdagavond kwam de Oranje-vereniging te Sprang in de zaal van de Chr. Volksbond in algemene vergadering bijeen. De vergadering, die slecht be zocht was, stond onder leiding van de waarnemend voorzitter der Oranje-vereniging, de heer J. Kuijsten, die de aanwezigen wel kom heette en constateerde dat er weinig belangstelling voor het werk van de Oranje-vereniging bestaat. Daarbij hebben twee be stuursleden. n.l. de heren W. Timmermans en W. Braspenning wegens drukke werkzaamheden, resp. voorz. en secr., als zodanig bedankt. Verder deelde de voorzitter een en ander mede omtrent de plannen van het bestuur ter ge legenheid van de a.s. gedenkda gen. Het ligt in de bedoeling de Kerkeraden te verzoeken een ge combineerde herdenkingsbijeen komst te houden op de avond van 4 Mei, waarna het in de be doeling ligt vanaf de kerk een stille optocht naar de begraaf plaats te organiseren, waar bij het graf van Jan de Rooy door enkele sprekers het woord zal worden gevoerd. De bedoeling daarbij is niet dat men tot een heldenverering wil komen, maar alleen voor het nageslacht de herinnering aan de offers die voor de bevrijding werden ge bracht, te bewaren. Verder bestaat het plan in sa menwerking met het personeel der Chr. School voor de jeugd een kinderfeest te organiseren op Vrijdagmiddag 5 Mei (zo op die middag vrijaf gegeven wordt aan de arbeiders), anders op Za terdagmiddag 6 Mei. Getracht zal worden des avonds een con cert te doen geven. Het bestuur zal proberen een en ander zo goed mogelijk tot uitvoering te brengen. Wat de bestuursverkie zing betreft, werd besloten deze uit te stellen tot een volgende vergadering, in de hoop dat van de zijde der leden dan meer be langstelling zal betoond worden. Met een woord van dank sloot de voorzitter de vergadering. Boerenleenbank. Algemene vergadering van de Coöp. Boerenleenbank Sprang op PRODUCTIE, PERSONEELSBEZETTING EN ARBEIDSPRODUCTIVITEIT IN DE INDUSTRIE. Het C.B.S. heeft aangaande de productie, personeelsbezetting en arbeidsproductiviteit in de in dustrie de volgende indexcijfers (1938 100) gepubliceerd: 1948 le kw. 2e kw. 3e kw. 4e kw. 1949 le kw. 2e kw. 3e kw. 4e kw. 104 110 112 125 120 121 126 137 Personeelsbezetting 133 136 138 140 143 143 144 145 Arbeidsproductiviteit 78 81 81 89 85 85 87 94 Arbeidsproductiviteit met uitscha keling van seizoeninvloeden 80 82 83 85 86 87 88 89 Donderdag 13 April a.s. in café Willemse alhier, om half acht. De agenda vermeld o.m.: Ver slag over 1949, vaststelling van rekening en balans, verkiezing van 2 bestuursleden en 2 leden van de Raad van Toezicht en be noeming van 2 plaatsvervangen de bestuursleden. Landbouw bedrijfscursus. Te Kaatsheuvel werd Donder dag 1.1. het examen afgenomen van de leerlingen die de cursus in Bedrijfseconomie hadden ge volgd. De lessen waren door ruim 20 deelnemers gevolgd en waren in de St. Jansschool gege ven door dhr. Dees uit Sprang. Deze studie is vrij zwaar. De boekhouding leidt heen tot ren- tabiliteitsberekening van elk der onderdelen het rekenen is ge heel op de practijk afgestemd en de economie en de bedrijfsleer worden behoorlijk diep nagagaan. Een drietal cursisten konden de cursus niet tot het einde volgen. Met spanning werd dan ook naar het examen uitgezien, dat niet alleen door de leraar, maar ook door de Rijksconsulent en een assistent zou worden afgenomen, in het bijzijn van een commissie van toezicht. Een geweldige te genvaller was het dan ook voor de cursisten, toen hen werd me degedeeld dat dhr. Dees verhin derd was te komen en dat het examen geheel door het Rijkstoe- zicht zou worden afgenomen. Met popelende harten zetten zij zich aan hun tafeltjes. Zeker een unicum, dat op deze wijze een cursus in Bedrijfseconomie werd beëindigd. Maar v des te groter was hun blijdschap toen de exa minatoren na afloop van het on derzoek mededeelden dat alle cursisten waren geslaagd en dat ze binnenkort het Rijksdiploma uit Den Haag zouden ontvangen. Uitvoering. De Chr. Gem. Zangver. OKK hoopt op Zaterdag 15 April haar jaarlijkse uitvoering te geven in de zaal van Hotel v. Iersel. Naast verschillende zangnum mers zal onder leiding van dhr. P. Christ worden opgevoerd een dramatische schets „Als plicht ge biedt" en een blijspel „De Oom uit Amerika". Aanvang half 8. Zij 'die slaagden. Het diploma metaalbewerken werd behaald door onze dorpsge noten C. Vissers, Jac. Bayens, G. Mekus, J. Verbunt, G. Wete- rings, J. Kieboom, A. Vissers en P. v. Ginneken. Voor bouwkundeF. Prulj- sers, 'A. Joore, C. v. d. Kieboom, D. v. Süllekom, H. Kerstens en Fr. Blom. Zij genoten hun opleiding aan de ambachtsschool te Geertrui- denberg Gerepatrieerd. Onze dorpsgenoot Frans Knaa- pen keerde dezer dagen na een diensttijd van bijna 3 jaar in de tropen, met de „Fairsea" weer in BEMESTING VAN ONZE KAMERPLANTEN. We willen in dit artikel de bemesting van onze kamer planten eens wat nader be lichten. Onze kamerplanten hebben voedsel nodig, en ook al zit dit voedsel dik wijls in de potgrond, dan wil dat nog niet zeggen dat het voor de plant voldoende is. Het is zelfs van groot be lang er rekening mede te hou den, dat, hoewel de bloemis ten wel zullen zorgen dat er voor een bepaalde tijd voed sel in de grond aanwezig is, dit lang niet voldoende kan worden genoemd. Een bekend feit is het dan ook dat, zodra de plant in huis is, met bij voeden moet worden begonnen. Opmerkelijk is het dat de planten, welke men bij de bloemist koopt, dikwijls in 'n te kleine pot staan. Dit heeft ook zijn bepaalde reden. De bloemist immers weet wel, dat de planten een hekel hebben aan een te grote pot. Wanneer men goed oplet, blijkt bij het verpotten dat de wortels zich altijd aan de bin nenkant van de potwand be vinden, terwijl in het midden gedeelte minder wortels zijn. Indien de pot te groot is genomen, zou de aarde gaan verzuren en zouden de plan ten dood gaan of kwijnen. Wat de bemesting betreft, kan men in vele gevallen aan goed groeiende planten wel eens een kleine hoeveelheid vloeimest toedienen, maar dat geldt dan alleen maar voor planten die in de volle groei zijn. Wanneer de planten een rusttijd doormaken, geve men in het geheel geen vloeimest. Hoewel vele planten in de winter hun rusttijd hebben, zijn er ook planten die juist in de winter bloeien, zoals cy clamen, begonia enz. Deze moeten vanzelfsprekend ook in de winter regelmatig ge voed worden. In de regel wordt er weinig vloeimest meer gebruikt, nu 't gemakkelijker en zelfs nog beter en zindelijker is om kunstmest te gebruiken. Hierop is niets te zeggen, indien men maar zorgt dat er een goed kunstmestmengsel wordt gebruikt, bijv. Asef Kamerplantenvoedsel, dat zo wel in tabletvorm als in poe- dervorm is te verkrijgen en volkomen zuiver is en geheel oplost. Planten hebben behoefte aan verschillende voedings stoffen; deze bevinden zich in de genoemde kunstmeststof fen. Er is niet het minste be zwaar om de bemesting in de vorm van kunstmest te geven, geef het evenwel met maat, maar regelmatig. het vaderland terug. De buurtbe woners hadden hun beste beentje voorgezet pn boden hem bij mon de van Dr. v. d. Werf een mooi souvenir aan. gedaan. Toen de bediende bin nen kwam met de koffie, zei Madden: „Leg vuur aan op de patio, Ah Kim. Wij gaan een poosje buiten zitten." De Chinees ging het bevel ten uitvoer brengen en Bob zag, dat Madden hem vol ver wachting aankeek. Glimla chend stond hij op. „Vader zal nu wel binnen- gestrompeld zijn, na zijn zwa re dag op de links", zei hij. „Ik zal opbellen." Madden sprong op. „Laat mij het maar doen. Zeg me het nummer maar." De jongen noemde het en Madden sprak langs de draad met een ste'm, die eerbied af dwong. „Vertel me eens", zei hij, toen hij klaar was, „gister avond zei je, dat er in San Francisco dingen gebeurd wa ren, die je vader voorzichtig maakten. Heb je er op tegen?" Bob's gedachten gingen snel. „Och, dat is misschien alleen maar de verbeelding van een speurder geweest. Ik ben nu wel geneigd 't zo te beschou wen „Speurder? Wat voor speur der?" „Wel, natuurlijk staat vader in verbinding met verschillen de detective bureaux. Een medewerker van één er van Tapporteerde, dat er een be rucht oplichter in de stad was gekomen die een onbehoorlij ke belangstelling voor ons magazijn aan de dag legde. Het kan best zijn dat 't niets te beduiden had „Zo, een berucht oplichter. Wie?" Bob kon nooit goed liegen en nu aarzelde hij. „Ik. ik herinner me de naam niet meer. Het klonk Engels ge loof ik. Liverpool Kid of zo iets", verzon hij, zwakjes. Madden haalde de schou ders op. „Nu, als er iets is uitgelekt over die paarlen, kwam het van jullie kant", zei hij. Mijn dochter, Thorn en ik zijn de geheimhouding in persoon. Maar, het zal wel verbeelding zijn geweest, zo als je zegt." „Waarschijnlijk wel", stem de Eden toe. „Kom mee naar buiten", noodde de millionnair. Hij ging voor door de glazen deur naar de patio. Daar laaide 'n reusachtig vuur op. Het wierp een rode gloed over de stenen vloer en de rieten stoelen. „Ga zitten", stelde Madden voor. „Een sigaar? Neen, je hebt liever een sigaret." Hij stak op en, achterover ge leund in zijn stoel, staarde hij omhoog naar het donkere dak het verre hemeldak. „Ik ben het liefst hier buiten", ging hij voort. „Het is wel wat kil, maar je komt zo dicht bij de woestijn. Heb je wel eens opgemerkt hoe wit de sterren in dit land zijn?" Eden keek verbaasd naar hem. „Zeker dat heb ik opgemerkt", zei hij. „Maar ik had nooit gedacht, dat jij ze zou zien, oude jongen", voeg de hij er in gedachten bij. Binnen was Thorn bezig met de radio. Een vreselijk mengelmoes van kinderver tellingen, vioolsoli, lezingen over gezondheid en schoon heid, klonk hen tegen. En toen de schrille stem van een vrouw, die zondaren aan spoorde zich te bekeren. „Zie, dat je Denver krijgt", riep Madden luid. „Dat probeer ik al, Chef", antwoordde Thorn. „Als ik luisteren moet naar dat verwenste ding", zei Mad- d entegen de jongen, „wil ik iets horen, dat van heel ver komt. Over bergen en vlak ten daar zit romantiek in." De radio liet plotseling opge wekte orkestmuziek hoden. „Zo is het goed", knikte Mad den. „Het orkest van 't Brui ne Paleis in Denver mis schien danst mijn meiske nu wel op deze muziek. Arm ding ze zal niet meer we ten wat er van me geworden is. Ik heb beloofd, dat ik al eergisteren bij haar zou zijn, Thorn!" De secretaris verscheen aan de deur. „Ja, Chef?" „Help me er aan denken dat ik Evelyn morgen een te legram stuur." „Goed, Chef", zei Thorn, en verdween weer. „En dat komt nu helemaal uit Denver", merkte Madden op. „Ik zeg maar, de mensen worden te knap. Ze gaan hun val tegemoet. Waarschijnlijk is het een teken van ouder dom, Eden, maar ik verlang terug naar de oude, eenvou dige tijd. Toen ik nog een jon gen was, op de boerderij, moest ik 's morgens in de win ter naar het schooltje in het dal. Wat wou ik dolgraag een slee hebben moeilijke tij den waren dat ja, maar tijden, die mannen gemaakt hebben. Och, laat ik daar niet over beginnen." Zij luisterden zwijgend voort, maar al gauw ontlokte een kinderverhaaltje een ge brul van woede aan de mil- lionair, en op zijn bevel liet Thorn het toestel zwijgen. Madden bewoog zich ruste loos in zijn stoel. „We kunnen met zijn drieën geen bridge spelen", merkte hij op. „Als we eens wat pokerden voor tijdpassering, mijn jongen?" „Nu, dat zou wel goed zijn", antwoordde Bob. „Maar ik ben bang, dat u me verreweg te baas bent." „Och, dat hindert niet. We zullen een limiet stellen." Madden sprong op, klaar om te beginnen. „Kom mee." Zij gingen de woonkamer in en sloten de deuren. Als stu dent had hij het wel eens ge daan, ook wel met journalis ten in San Francisco, maar dat alles was kinderspel in vergelijking hiermee. Madden was nu niet meer de man, die zag, hoe wit de sterren waren. Hij zag, hoe rood, wit en blauw de fiches waren, en hij liefkoosde ze met strelende handen. Hij was Madden, de speculant, de dobbelaar om spoorwegen en staalwarenfa- brieken en de kapitalen van kleine staten, Madden, die, als hij heel de dag op de Beurs had gespeeld, des avonds het roullettelat in de Vier en veertigste Straat ging opzoe ken. „Azen", schreeuwde hij. „Drie azen! Eden, wat heb jij?" „Een beroerte", zei Bob, en gooide zijn kaarten op de ta fel. „Hier op deze plaats en op dit ogenblik bied ik aan, al mijn kansen in dit spel te ver kopen voor een gebruikte postzegel, of wat u wilt." (Wordt vervolgd). Voor de wedstrijd België Nederland op Zondag 16 April te Antwerpen, is het Neder landse elftal als volgt samen gesteld: Doel: Kraak (Stormvogels). Achter: Potharst (Ajax) en v. d. Sluys (BW). Midden: van der Hoeven (Ajax), Terlouw (Sparta) en Stoffelen (Ajax). Voor: Schrumpf (SVV), Steenbergen (Feijenoord), Roosenburg (Sneek), Rijvers (NAC) en Clavan (ADO). Reserves: Saris (BW), Huybregts (BW), v. d. Hart (Ajax) eri Lakenberg (Blauw Wit). DE SPAARBANKEN IN 1948 EN 1949. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft evenals over 1947 en voorafgaande ja ren thans de statistiek der spaarbanken over '48 samen gesteld. De statistiek omvat behalve uitgebreide gegevens over 1948, ook maandcijfers over 1949 betreffende de in lagen en terugbetalingen bij de Rijkspostspaarbank en de bij de Nederlandse Spaar- bankbond aangesloten bijzon dere spaarbanken. Uit de gepubliceerde cijfers blijkt, dat de terugbetalingen in 1948 hoger waren dan de inlagen; voor de Rijkspost spaarbank 99.000.000.— en voor de bijzondere spaarban ken 15.000.000.—. Wanneer men rekening houdt met de bijgeschreven rente, blijkt het saldo-tegoed bij de Rijkspostspaarbank per 31 December 1948 met 69.000.000.te zijn gedaald, terwijl daarentegen het saldo tegoed bij de bijzondere spaarbanken met 7.000.000.- is toegenomen. Ook in 1949 overtroffen bij de Rijkspostspaarbank de te rugbetalingen de inlagen nog met 34.000.000.terwijl bij de bijzondere spaarbanken daarentegen de inlagen 41 000.000.hoger waren dan de terugbetalingen. STICHTING EXAMENS VAN DE GEORGANISEERDE LANDBOUW. Examen Boekhouden en Bedrijfsleer. Zij die aan de examens, welke op 27 en 28 April a.s. in boekhouden en bedrijfsleer worden gehouden, wensen deel te nemen, kunnen zich hiertoe t.m. 15 April a.s. aan melden bij het Bureau der Examens, Belgische plein 6 te Scheveningen. Aldaar kunnen op aanvraag, aanmeldingsfor mulieren worden verkregen. SLUITING VAN DE TER MIJN VAN KOSTELOZE PREMIETEGOED- SCHRIJVING. Iedere landarbeider, die in de periode 1 Mei 1947 tot 1 Mei '49 in de landbouw heeft gewerkt, kan over deze tijd premie voor zijn verzekering bij het Bedrijfspensioenfonds voor de Landbouw tegoedge schreven krijgen. Kosten brengt dit voor hem niet mee. Hij moet alleen de tijd vakken opgeven, gedurende welke hij in die twee jaar in de landbouw heeft gewerkt en de werkgevers bij wie hij in dienst was. Er zijn nog heel wat arbei ders die tot heden hebben na gelaten zulk een opgave te verstrekken. Zij moeten zich haasten als zij nog van bo venbedoelde gunstige bepa ling willen profiteren, want de gelegenheid staat niet on beperkt open: op 1 Mei 1950 sluit de termijn. Wie tot nog toe in verzuim is gebleven, kan zich wenden tot de secre taris van de sociale verzeke ringscommissie in zijn dis trict, die gaarne de nodige toelichtingen zal verstrekken. MINISTER WIJERS NEEMT ONTSLAG op medisch advies. De Regeringsvoorlichtings dienst deelt mede, dat de mi nister van Justitie, mr. Th. R. J. Wijers, op medisch advies gedurende enige maanden rust zal moeten houden. Het wordt wenselijk geacht dat hij zich ook daarna niet meer blootstelt aan de spanningen en vermoeienissen, aan het ministersambt verbonden. Hij is voornemens, na de behandeling van de begro ting van Justitie in de Eerste Kamer en van het wetsont werp op de economische de licten in de Tweede Kamer, aan H.M. de Koningin ontslag uit zijn functie te verzoeken.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 6