5% SPRANG DRUNEN WASPIK RAAMSDONKSVEER Gemeenteraad RAAMSDONK HAARSTEEG VLIJMEN CAPELLE UW BLAD. WAALWIJK. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 17 APRIL 1950 DINSDAG KOOPDAG KORTING op alle artikelen VOLKSBELANG No. I DE „ECHO" OOK talent te hebben uitgebuit en kon zodoende een aanzienlij ke hoogte bereiken. Vooral 't succes van het derde bedrijf hing hoofdzakelijk van hem af en hij heeft er van gemaakt wat er van te maken viel. Het gevaar voor overdrijving was in de rol van vader Serenelli, J. Didden, niet helemaal ver meden, echter zonder dat het alte storend werkte. Hij speelde dan ook heel bevre digend. Paula van Mierlo was het heilige meisje Maria Goretti. Alle respect, want het was verre van gemakkelijk. Dat de heiligheid toch nog iets te veel gezocht werd in het „hei lig" praten dan in de persoon lijkheid, was misschien niet haar schuld: het één leek ons wel iets te „hemels", het an dere iets te werelds. Maar voor de rest heeft Paula van Mierlo heel goed voldaan. De moeder Goretti van Nel ly v. d. Geld en de vriend Carlo van G. Pelders, waren beiden ruim voldoende. Ze waren geen uitblinkers, maar ze maakten zich aannemelijk. Een in zekere zin moeilijker taak hadden de andere spelers A. v. d. Wiel als pastoor, H. Leijtens als inspecteur van politie, Cato Klerks als ver pleegster en A. Alessie als ci pier hadden vrij ondankbare rollen. Eensdeels waren ze min of meer overbodig, voor een ander deel waren ze niet goed uitgewerkt (pastoor en cipier). Toch sloegen ze zich er heel behoorlijk doorheen; wel had A. v. d. Wiel zijn pas toor wat meer in stijl mogen spelen. Maar eerwaarde he ren blijven nu eenmaal pre caire figuren op het toneel. UITBREIDING MIDDELBARE VAKSCHOOL Het uitbreiden en verbou wen van de Middelbare Vak school voor de Leder- en Schoenindustrie te Waalwijk, I onder directie van de Direc teur van de Rijksgebouwen dienst, is bij onderhandse aan besteding opgedragen aan de firma A. v. Huiten-Krol, aan nemer te Waalwijk, voor de somma van ƒ46.989. Het metselwerk zal worden uitgevoerd door de firma G. Coppens, eveneens te Waal wijk. DENK ER OM! voor de spaarzame huisvrouw bij op textielgebied. BLOEDTRANSFUSIE DIENST. Kent u de bedoeling van ingesloten kaarten U kunt er een mensenleven door red den. U hoeft ze maar in te vullen en te posten, dan komt de rest vanzelf in orde. Doe het nu direct, anders vergeet u het mischien. Het is een daad van waar achtige naastenliefde. Al met al mogen we zeggen dat „Baardwij ks Toneel" het succes dat het behaajde, zeer verdiende. Het moet dan ook een voldoening zijn geweest dat er veel belangstelling voor was. Mogelijk bestaat die ook in andere plaatsen van de Langstraat. Dat stuk en spel ons een heilige wat nader wil len brengen, is in ieder géval geen geringe verdienste. Zoals te verwachten was ontkwam Herman Kolster niet aan een voorlopige hul diging in verband met zijn zilveren jubileum. De regis seur J. v. d. Hoven sprak waarderende woorden en leg de de nadruk op de nauwe verbondenheid van Herman Kolster met Baard wij ks To neel. Dat zijn spel van bin nenuit komt, had hij deze avond weer bewezen. J. v. d. Hoven hoopte dat Herman Kolster nog vele jaren voor het toneel behouden zou blij ven en bood hem een moie bloemenmand aan. De officiële huldiging komt nog. De jubilaris zelf dankte en merkte op dat hij waarschijn lijk wel de eerste gevangene was die in zijn cel gehuldigd werd. Het was een geslaagde avond, al groeit dan ,,'t kwar tiertje" langzamerhand uit tot een halfuurtje! R.K. BOND VAN BOUWVAKPATROONS Afd. Waalwijk. Evenals andere jaren zal dit jaar het St. Jozeffeest gevierd worden en wel op 11 Mei a.s. De dag begint met een H. Mis in de parochiekerk van St. Clemens te v.m. Baard wijk, daarna samenkomst in café ,,'t Vosje". Ook staat voor de heren aannemers op deze dag een leerzame excur sie op 't programma. Wij ho pen hierop nader terug te komen. Wegens bijzondere omstan digheden wordt het 20-jarig bestaan van deze afdeling niet gevierd. „ONS HUIS". In de vergadering van „Ons Huis" die in Thalia werd ge houden, kwam wederom het herdenken van 't 20-jarig be- sttaan op 't tapijt en hiertoe werd een commissie be noemd, bestaande uit de he ren G. van Oostrum, L. van Drunen en N. v. d. Water, die de nodige voorbereidselen zal treffen voor het feest dat be gin September wordt ge vierd.' Ook zal een ere-comité worden gevormd. Besproken werd ook een uitstapje naar Brussel te ma ken. NED. HERV. KERK. Er bestaan zeer voorlopige plannen om een kort Zomer kamp te organiseren van 12— 15 Augustus voor de Ned. Hervormde jeugd in onze ge meente. De hoofdleiding voor de jongens berust bij Ds. Jens, voor de meisjes bij Zuster v. Veen. WEER NAAR HUIS. Met het troepentransport schip „General C. II. Muir" dat vermoedelijk op 24 April a.s. in Rotterdam aankomt, zullen de volgende militairen uit Waalwijk en omgeving repatriëren Wmr. M. J. Hesselberth, Victoriestraat 15, Waalwijk. Korp. F. J. H. Crane, Koe straat 56, Geertruidenberg. Korp. G. J. Damen, Tram laan 159, Kaatsheuvel. Sold. A. G. v. d. Berg, Pas toriestraat B 104, Vlijmen. OUDEN VAN DAGEN. Het comité Ouden van Da gen heeft besloten om de film die bij het laatste uitstapje is vervaardigd, te draaien op Dinsdag 25 April in de zaal van de K.A.B. Er zullen twee voorstellin gen worden gegeven: de eer ste 's middags, uitsluitend voor Ouden van Dagen, (deze voor stelling is gratis) en des avonds voor belangstellenden. A.s. Vrijdag zullen we alle bijzonderheden en het pro gramma geheel vermelden. SCHEIDSRECHTERSVER. LANGSTRAAT. Op Woensdag 19 April a.s. wordt er in het café van de heer J. Willems te Sprang een Spelregel-avond gehouden, die georganiseerd is door de voetbalvereniging S.D.O. te Sprang. De leden van de Scheids rechterver. Langstraat kun- deze avond geheel gratis bij wonen en wij hopen dat alle: scheidsrechters van genoemde vereniging hierbij tegenwoor dig zullen zijn. Aanvang 7.30 uur. ZIJ EMIGREERDEN NAARAUSTRALIë. Zover is het nog niet ge komen. Maar in gedachten verplaatsten zich de genodig den voor de uiteenzetting over emigratie-mogelijkheden wel ke Dinsdag j.l. op 't Arbeids bureau alhier werden gehou den, toch reeds heel aar dig in het verre, verre land Australië. De ernst van hun bedoelin gen was van hun gezichten af te lezen en met grote in tensiteit werd de eenvoudige, doch vlotte en practische in leiding van de heer Vrijsen, emigratie-ambtenaar van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Tilburg, gevolgd. Vooral de prettige, onopgesmukte ma-* nier, waarop de candidaat- emigranten voor- en nadelen van 't vestigen in een vreemd land, mogelijkheden en moei- lijkheden werd verteld, viel in de smaak. Op doorzetten en volharden komt het meest- ^al-aan, terwijl zij, die gauw last hebben van heimwee, beter thuis bij moeders pap pot kunnen blijven. Plezierig was het te horen hoeveel moeite werkgevers zich geven om behoorlijk betaalde banen aan te bieden, in vrijwel elk beroep. Uit brieven van reeds daar gevestigden blijkt, dat er minder geld dan hier in Nederland nodig is om de eer ste levensbehoeften aan te schaffen en men zelfs moet oppassen om niet „modder vet" te worden, zoals de spre ker zich uitdrukte. Van de gelegenheid om practische vragen te stellen werd overvloedig gebruik ge maakt en de spreker speelde het klaar om op alle denkba re vragen nuttige adviezen en antwoorden te geven. Ook de beschikbare boekjes over Nieuw-Zeeland, Australië en Algemene Wenken voor emi granten werden vlot afge nomen. Bij voldoende animo zal over enkele weken weer een zelfde voorlichtingsavond wor den georganiseex-d. Serieuze candidaten, woonachtig in Waalwijk, Waspik, Loon op Zand. Sprang-Capelle en Dru nen kunnen hiervoor nadere inlichtingen krijgen op de normale kantooruren bij het Arbeidsbureau Waalwijk, Grotestraat 339. TRAGISCHE ONVOORZICHTIGHEID. Vrijdag was een houthan delaar an dé Voorste Hoeve bomen aan het opladen, ter wijl kleine jongens in de buurt speelden. Ondanks waarschuwin gen kwamen ze telkens aan de lier waarmee de bomen opgehesen werd. Juist toen de laatste werd opgehesen kwam het zoontje van K., een der knechts aldaar, aan de kabel en werd gegrepen door de wieltjes van de lier. Daar door werden van zijn linker handje 4 vingei-s afgeklemd, van zijn rechter twee. Het ventje moest in 't zie kenhuis worden opgenomen. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: sleutel, nieuwe blauwe jurk, i-ood leren por- temonnaie, nummerbord van auto, step, pyama. Verloren: ring met sleutels, kindei'fietsje, nylonkousen, blauwe step, zilveren arm bandje, een paar gebreide handschoenen, step, gouden ai'mbandje, een werkjas, hond (spaniel), leren damesporte- monnaie met inhoud. Feestavond. Zaterdagavond organiseerde de Dijkse Buurtvereniging in Café Zeeuwen een ontspannigsavond voor- zijn leden, waaraan mede werking werd verleend door het duo Oremans-Beekmans. Ditmaal was deze avond voor de ouders bestemd en het is een avond ge worden die zeer in de smaak viel en de humoristen wisten de stem ming er wel in te houden. De aanwezige ouders hebben dan ook kunnen genieten van humor, zang en muziek. Zoals gewoonlijk kwam ook hier het sluitingsuur te vroeg. Ook de carnavals- en amuse mentsclub „De Willy's" hield in café Vugts een feest- aijpex con tactavond, waar eveneens een gezellige sfeer heerste en welke avond door eigen krachten werd verzorgd. Plechtige Eindcommunie. In zeer vele gezinnen was het Zondag feest, zij het dan op gees telijk gebied. Traditiegetrouw de den op Beloken Pasen weer een groot aantal ojngens en meisjes hun plechtige eindcommunie. Des morgens naderden zij allen tot de H. Tafel en des mid dags had in het Lof de hernieu wing der doopbeloften plaats. In een kernachtige toespraak tot de communicanten wees de Zeer- Eerw. Heer Pastoor hun op hun plichten, nu zij de school hebben verlaten en het leven tegemoet gaan. Motorwedstrijd. Gisteren hield de motorsport vereniging ,,De Dennenrijders" een goed geslaagde wedstrijd. In ons volgend nummer hopen wij hierop uitvoeriger terug te ko men en ook de uitslag te geven. BLOEDTRANSFUSIE DIENST. Kent u de bedoeling van ingesloten kaarten U kunt er een mensenleven door red den. LI hoeft ze maar in te vullen en te posten, dan komt de rest vanzelf in orde. Doe het nu direct, anders vergeet u het misschien. Het is een daad van waar achtige naastenliefde. les dankte v. Delft. Een minuut stilte werd gehouden voor de ge vallen kameraden. Verder sprak v. Delft dankwoorden aan de buurt, Katholiek Thuisfront en allen die hadden bijgedragen voor de grootse ontvangst. Vrijdagavond bracht Nieuw- kuijk een hulde. De harmonie en zangvereniging brachten serena des. Welkomst- en dankwoorden werden gesproken. Alles bijeen een grootse ontvangst. Een extra compliment voor de prachtige versiering. Chr. Fabrieksarbeiders. De afdeling Sprang van de Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders komt heden Maandagavond in de zaal van de Chr. Volksbond in feestvergade- ring bijeen. Een rijk programma bestaande uit declamatie, zang, muziek, enz. staat de leden en hunne vrouwen en verloofden te wachten. Medewerking verlenen de heer J. Soetendaal uit Eindho ven, declamator en de Mandoline club A Tempo. Ds. Mulder zal een slotwoord spreken. Ned. Hcrv. Kerk. Ds. Terlouw van Otterlo, be roepen predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, hoopt a.s. Donderdag een bezoek aan deze gemeente te brengen, ter kennismaking. Zijn Eerw. hoopt des avonds half acht in de Dienst des Woords voor de gemeente voor te gaan. A.R. Kiesvereniging. Op uitnodiging der A.R. Kies vereniging Sprang hoopt a.s. Vrij dagavond 8 uur in het gebouw van de Chr. Volksbond als spre ker op te treden de heer J. van Woerden uit Raamsdonk, Lid der Prov. Staten van Noord-Brabant, met het onderwerp: „De Provin ciale Staten-verkiezing". Dilettantenvereniging „Gezelligheid". Voor een goed bezette zaal werd Zaterdagavond in het ge bouw van de Chr. Volksbond al hier, door de Dilettantenvereniging „Gezelligheid" opgevoerd de le vensschets in vier bedrijven: „Als je nog een Moeder hebt", van H. Houben, in het Nederlands be werkt door F. Dieriex. Spel en decor waren uitstekend verzorgd en onder leidinq van de regisseur de heer Dekkers uit Waalwijk, werd het stuk op zeer te loven wijze vertolkt. De rollen zaten er bij de spelers en speel sters behoorlijk in en het stuk werd door de aanwezigen met spanning gevolgd. A.s. Zaterdagavond zal „Gezel ligheid" het stuk andermaal op voeren. een militair hospitaal is opgeno men geweest en toen op de lijst van zeer ernstige zieken was ge plaatst, ontving dezer dagen be richt, dat deze zoon le Paasdag aan boord is gegaan voor repa triëring naar het vaderland. Vergadering. De Ned. Herv, Mannenvereni- ging op Geref. grondslag „Filo- legus' komt Woensdagavond kwart voor acht in „Elthato" in ledenvergadering bijeen, waarop door een der leden ter bespreking zal worden ingeleid Mattheus 10 vers 1-16. Heroprichting Biljartclub. Met het doel te geraken tot hcropiichting van de biljartclub „De Witte Brug' wordt a.s. Za terdagavond half 8 in het café Cové-van der Haart aan de Nieu- wevaart een vergadering gehou den. Het voorlopig comité ver trouwt, dat velen, en vooral de oud-leden, aan de oproep tot bijwoning dezer vergadering ge hoor zullen geven. Schip te water. Van de scheepswerf v.h. P. en A. Ruijtenberg te Waspik werd met goed gevolg te water gelaten een lichter voor buitenlandse re kening. De afmetingen zijn: lengte 67 m„ breedte 8.20 m. en holte 2.32 M., terwijl het laadvermogen ruim 900 ton bedraagt. BLOEDTRANSFUSIE DIENST. Kent u de bedoeling van ingesloten kaarten U kunt er een mensenleven door red den. U hoeft ze maar in te vullen en te posten, dan komt de rest vanzelf in orde. Doe het nu direct, anders vergeet u het mischien. Het is een daad van waar achtige naastenliefde. Overleden. Vorige week Dinsdag overleed alhier Johanna Stravers op 94-ja- rige leeftijd. Zij vórmde met Mel- chior Stravers de oudste tweeling van Nederland. Wielrennen. Evenals vorig jaar wordt ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. Koningin Juliana door de vereniging Nederland en Oran je een wielerwedstrijd georgani seerd voor getrainde en niet-ge- trainde renners. Zeer zeker zal ook dit jaar hiervoor weer grote belangstelling bestaan. Deze wedstrijden zullen verre den worden op het parcours Sch. Hooglandersstraat Arn. Ver- schurenstraat Th. Zijlmans- straat Carmelietenstraat. Voetbal. Ook de voetballiefhebbers krij gen met het Koninginnefeest iets aparts opgediend. Nederland en KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en Wethouders van Waspik brengen ter open bare kennis dat op 20 April 1950 te drie uur gelegenheid zal wor den gegeven tot KOSTELOZE INENTING EN HERINEN TING in de localiteit van het Wit-Gele Kruis. Belanghebbenden wordt ver zocht het trouwboekje of het ge boortebewijs mede te brengen. Waspik, 14 April 1950. Burgemeester en Wethouders De Burgemeester, w.g. COUWENBERG. De Wethouder, w.g. M. v. DONGEN. Oranje heeft namelijk het volgen de plan ontworpen. Waspik zal verdeeld worden in vier wijken. In iedere wijk is een commissie benoemd, die de taak heeft een elftal te vormen. Twee van deze elftallen zullen elkaar op 't White Boys-terrein ontmoeten en twee op het Waspik-terrein. Na enkele uren rust zal dan een finale tus sen de twee winnende elftallen worden gespeeld op het Waspik terrein. Ongetwijfeld zullen deze wed strijden veel spanning brengen en wij durven nu reeds te voorspel len dat het een groot succes zal worden. Ballonwedstrijd. De R. K. Winkeliersvereniging is met een geheel nieuwe soort reclame voor de dag gekomen, namelijk een ballonwedstrijd. Van af heden tot 29 April a.s. zal men bij de deelnemende winkeliers bi) aankoop ter waarde van één gul den een bon ontvangen. Voor 20 van deze bonnen ontvangt men een kaart waarop een adres kat», worden ingevuld. Op deze kaart staat ook een verzoek voor de vinder, namelijk het verzoek de ze kaart terug te zenden. Deze kaart wordt op de dag van de wedstrijd aan de ballon bevestigd en voor degene wiens kaart voor de terugzending de grootste af stand heeft afgelegd, worden mooie en waardevolle prijzen be schikbaar gesteld. De deelnemende winkeliers van deze actie zijn kenbaar aan het oranje raambiljet en-of de Mid- denstandsvlag. Geslaagd. Te Groningen slaagde onze dorpsgenoot de heer P. Lips voor het cand.-examen geneeskunde. Kerkbestuur. Door de Bisschop van 's-Bosch zijn herbenoemd tot kerkmeesters der parochie Maria ten Hemel opneming, de heren H. de Bruin en W. v. Laarhoven. Examen. Onze dorpgenoot Quirinus Kamp behaalde te Tilburg het diploma Bóeren-Leergangen. Dit examen ging uit van de N.C.B. Visclub De Hut. Op de gehouden vergadering in café Vismalen werd in ver band met het overlijden van de secr.-penn., G. v. d. Hout, in zijn plaats gekozen P. Parijs. Thuiskomst Indië. Donderdag 13 April kwam soldaat v. Delft, na een verblijf van ruim 2 jaar, weer in zijn woonplaats terug. De buurt had een prachtige versiering aange bracht. Twee bogen waren ge plaatst, omdat de gerepatrieer de juist op de grens Vlijmen— Nieuwkuijk woont. Doordat v. Delft 's avonds laat pas thuis kwam, werd door de buurt een hulde gebracht, welke wat ver kort moest worden. Maar hoewel kort, ze was krachtig. Welkomst woorden werden gesproken, een pracht rijwiel werd namens de buurt overhandigd. Voor dit al- 30-jarig bestaan D.E.S.V. Met een concours dat in alle opzichten buitengewoon is ge slaagd, vierde de Langstraatse Bond van Kruisbooggezelschap pen zijn 30-jarig bestaan. Dit con cours werd gehouden op de ba nen van „Onderlinge Vriend schap" te Haarsteeg, die dan ook alle eer van haar werk heeft ge had. De organisatie was perfect en alles had een vlot verloop. Zaterdagmiddag werd het con cours door de voorzitter van de Jxxnd de heer Jac. Timmermans officiëel geopend. Hij feliciteerde de bond met zijn 30-jarig bestaan en gaf een overzicht van alle werkzaamheden die door de bond in samenwerking met de plaatse lijke afdelingen werden verricht. Tevens herdacht hij daarbij de oprichter van de bond, de heer v. d. Ven, die dit lustrum niet meer heeft mogen beleven en door wiens overlijden de organisatie zeer veel heeft verloren. Na alle verenigingen zeer veel succes te hebben toegewenst, verklaarde hij het concours voor geopend en kon met de wedstrijden die al aanstonds een spannend verloop hadden, worden aangevangen. De officiële uitslagen van dit concours volgen in het volgend nummer. BLOEDTRANSFUSIE DIENST. Kent u de bedoeling van ingesloten kaarten U kunt er een mensenleven door red den. U hoeft ze maar in te vullen en te posten, dan komt de rest vanzelf in orde. Doe het nu direct, anders vergeet u het mischien. Het is een daad van waar achtige naastenliefde. Prijsvlucht postduiven. De Postduivenvereniging „De Luchtvaart", gevestigd in 't café Cové-van der Haart a. d. Nieu- wevaart, hield Zondag een wed vlucht vanuit Duffel B. met de volgende uitslag St. v. Peer 1, 5, 27: J. van Raamsdonk 2, 15, 32, 45, 51 57; J. van Doornik 3 17, 31, 39, 44, 46, 59; P. Nieuwenhuizen 4, 26, 35, 56; M. de Jong 6; B. Pols 7, 8. 9, 16. 22. 24 42 58; H. Vos 10, 12. 21, 47, 49: H. Verduiin 11. 54; Adr. Klootwiik 13, 40. 43, 50: J. de Meter 14, 53: Adr. Spie- rings 18, 23, 34: J. Nieuwenhui zen 19, 41; M. Soierings 20: J. v. Drongelen 25. 28. 48, 55; W. Versteeg 29; C. Snels 37; G. Treffers 30, 36; T. van Ooster hout 33. 52 en W. Haverhals 38. A.s. Vrijdagavond vanaf 7 uur inkorven voor de vlucht van Vilvoorden uit. Verheugend nieuws. De familie Schoenmakers aan de Binnenhaven, wier zoon in Indonesië gedurende enige tijd in De vroede vaderen der gem. Raamsdonk kwamen Zaterdag 15 April j.i. tegen 9 uur in openbare vergadering bijeen. Tevoren, van af 7 uur, was men reeds in be sloten zitting bijeen geweest. De heer Bergé was afwezig. Na opening door de voorzitter, burgemeester Prinssen, werden de notulen van 4 Februari goedge keurd. De heer v. Woerden meende een kleine correctie te moeten laten toepassen op een zinsnede uit de notulen, welke zijn gespro ken woorden in een ander dag licht stelde. De voorzitter gaf hierin toe en constateerde dat het hier een slip of the pen betrof. Enkele raadsbesluiten werden goedgekeurd. De 5% uitkering van de wedde of het loon voor het rijkspersoneel van overeen komstige toepassing te verklaren voor het gem.-personeel, voor 't 2e kwartaal 1950, werd goedge keurd. Op verzoek van het be stuur der R.K. Jongensschool te R veer, werd goedgunstig be schikt aangaande net beschikbaar stellen van het benodigde crediet voor de bouw van een rijwiel bergplaats voor de nieuwe ULO- school. Aangezien het hier een streekschool betreft die veel leer lingen van buiten trekt, moet hierin ten spoedigste worden voorzien. Het bestuur der bijz. scholen der Ned. Herv. Gem. van R'donk en R'veer, deed het verzoek voor het benodigde geld voor aan schaffing van leesboeken voor gewoon lager onderwijs te R'veer. De huidige leesboeken zijn verouderd. Hiervoor keurde de raad het bedrag van 925.50 z. h. st. goed. Het verzoek alsvoor, ten be hoeve der school voor gewoon L. O. te R'donk, werd met 389 tegezegd. De nota van aanmerkingen van Ged. Staten op de gem.-rekening dienstjaar '47, werd goedgekeurd. De heffing van leges ter se cretarie, wat betreft de bewijzen van Nderlanderschap, werden onder de loupe genomen. Voor heen was dit 1.—. Men mag 3.ten hoogste hiervoor in casseren, doch een bedrag van 2.50 werd voldoende geacht. De gem. R'donk heeft beslo ten grond aan te kopen van de heer G. Sloof, liggende aan de Julianalaan, sectie H 8971, voor 3308, ten behoeve van het uit breidingsplan. Z. h. st. Punt 9 hield eveneens in de aankoop van grond van de Erven Houben te Breda voor proeftuin landbouwschool en voor de ver groting van het bouwterrein langs die school, ter grootte van 1075 M2. Het bedrag van 35 ct. per M2 vond de verkoper te laag. Thans is ovéreengekomen een bedrag' van 80 ct. per M2. De heer Lankhuizen vond dat in de goedkeuring van het prij- zenbureau te weinig vaste lijn zit. Voor de Erven Sagt stond de prijs toen veel hoger. Lankhuizen noemde 2 gevallen waarin een grondoverdracht had plaats ge vonden naar de gemeente, met als druk een eventuele onteige ning, een stok achter de deur. Deze mensen moeten deze ver kochte gronden gaan vervangen, waardoor ze veel meer geld kwijt zullen zijn. De voorz. antwoordde dat inderdaad het prijzenbureau niet standvastig is met zijn ad viezen aanqaande prijzen van grond. Doch als wij voor een bepaald bedrag kunnen kopen, waarom dan meer gegeven, dat is toch niet zakelijk. Aan de heer J. v. Helvert zal een stukje grond worden terug- verkocht, dat eerder van eige naar verwisselde. Dit is gelegen aan de hoek van de Oranjestraat en wordt verkocht voor hetzelfde bedrag van 300. Het riet in de Dombosch zal onderhands worden \erpacht aan J. Netten te R'veer, voor de tijd van 4 jaar tegen 35 per jaar. De le wijziging der begroting van de gem. instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon te R'donk werd goedgekeurd, als mede de wijziging van" de gem.- begroting dienst '49 en '50. Het volgende werd aan de agenda toegevoegd, gezien de ur gentie van deze gevallen. Het betrof de onbewoonbaar verkla ring van de panden 18 en 20, toebehorende aan de heer L, J. Bus, aan de Keizersdijk, op grond van vochtig- en bouwval ligheid. Deze woningen zullen worden gesloopt. Op 28 April worden de 8 duplexwoningen A.R. KIESVERENIGING NEDERLAND EN ORANJE. Donderdagavond kwam de A.R. Kiesvereniging bijeen in de Con sistoriekamer der Ned. Herv. Kerk te Besoijen, onder leiding van haar voorzitter de heer J. Verdoorn. Na de gebruikelijke opening, kreeg de heer A. Derck- sen de gelegenheid om zijn onder werp te houden, getiteld „Ons Program op de helling". Spr. stel de de vraag of de tijd niet rijp is voor herziening en aanvulling van het A.R. Partijprogram en wees in dit verband op de omwenteling die zich nationaal en internatio naal in de laatste halve eeuw heeft voltrokken. Het oude pro gram is er een van nationale po litiek, terwijl de huidige politiek overwegend een internationaal ka rakter draagt. Spr. behandelde uit voerig de tegenstelling Oost West, die schijnbaar alle interna tionale vraagstukken beheerst, 't principieel verwerpelijk isolationis me dat speciaal in het vraagstuk der defensie plaats moet maken voor de regionale samenhang. Verder werd een principiële be schouwing gewijd aan het federa lisme en tenslotte bepleitte spre ker nog een herziening van die ar tikelen, die op het maatschappelijk bestel betrekking hebben. Op dit onderwerp volgde nog een leerzame gedachtenwisseling. Nadat nog enkele zaken afge werkt waren, werd de vergadering met dankzegging gesloten. aanbesteed, de andere 2 zijn voor particuliere bouw. Een hiervan is voor L. J. Bus. De raad keur de z. h. st. goed. Het schoolbestuur der R.K. Jongensschool deed het verzoek voor beschikbaarstelling van een crediet voor de inrichting van een spreekkamer. De begroting was 670. Ook dit ging vlot onder de hamer door. Hierna kwam de rondvraag. De heer Rodenburg verzocht in lichtingen aangaande de z.g. huurkoop welke in Breda reeds van kracht is. Het juiste wist vraagsteller ook niet, doch zag hierin wel iets goeds voor de toekomst. De Voorz. zou deze zaak met Breda bespreken en de volgende keer inlichtingen ver schaffen. De heer Verschuren was voor een uniforme vuilnisemmer, ge zien de veel te zware en dikwijls in ongerede geraakt zijnde em mers en bakken die thans door de inwoners gebruikt worden. De voorz. kon hierop antwoor den dat bij publieke werken nog geen klachten van ernstige aard zijn ingekomen en als ze bij her haling te zwaar of kapot blijken te zijn, laten de ophalers ze wel staan. Dit is het beste middel. Voor een uniforme emmer ko men de kosten veel te hoog en eist veel administratief werk. Misschien in de toekomst, aldus de voorzitter. In aansluiting hierop stelde de heer v. Woerden de vraag, wat de gemeente reeds gedaan heeft met de berging van het vuil op de belt bij de Donqebrug. Nu we toch een auto hebben is het toch niet zo'n groot bezwaar. Ook dit beloofde de voorzitter, dat er aan gewerkt zal worden, doch momenteel is er veel werk te ver-, zetten en met een eigen vracht auto is niet alles gauw klaar te hebben. Hierna werd de vergadering, die nog geen drie kwartier duur de, besloten. RETRAITEHUIS CENAKEL TILBURG. 1950. 12-16 April Retraite ter verdie ping v. h. geest, leven. 17-19 April Gereserveerd. 21-24 April Meisjes die op fa brieken werken. 24-28 April Leerling-Verpleeg sters. 28-1 Mei Meisjes die op fabrie ken werken. 1-5 Mei Gereserveerd. 6-9 Mei Meisjes 9-15 Mei Zesdaagse retraite. 16-20 Mei Gereserveerd. 23-26 Mei Gereserveerd. 27-30 Mei Retraite over het in wendig leven (Pinksteren). 30 Mei-2 Juni Gereserveerd. 2-5 Juni V.K.A.J. 6-9 Juni Gehuwde dames mid denstand. 10-13 Juni Verdiepings-retraite voor meisjes. 14-17 Juni Gereserveerd. 19-23 Juni Dames (Bijbel-retraite) 24-27 Juni Vrij voor aan te vra gen retraite. 27-30 Juni Huismoeders 1-6 Juli Vijfdaagse retraite ter verdieping v. h. geest, leven. 7-10 Juli Jonge Dames midden stand (18-30 j.) 10-13 Juli Dames Huishoudsters e. a. ongehuwde dames. 15-20 Juli Dames (qereserveerd). 1-5 Aug. Dames Onderwijzeres sen. 5-14 Aug. Gereserveerd. 16-22 Aug. Zesdaagse retraite. 22-26 Aug. Dames Onderwijze ressen. 12-16 Sept. Ongehuwde Dames, retraite ter verdieping v. h. geest, leven.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2