iSpoAt Grote Legsrgoedereiiverhoop BERNDIJK L00N-0P-ZAND p.SuimveA EXTRA REISBUREIU 3 DAGEN LUXEMBURG. PASSIESPELEN Tegelen. Om volledig en uitvoerig op de hoogte te blijven van het nieuws uit Waalwijk en alle plaatsen van de Langstraat en Omgeving is een abonnement op „DE ECHO" noodzakeijk maar ook vodoende. Het kost slechts 15 cent per week. grote verkoop van LEGERGOEDEREN. 3 3 Uistekend geslaagd Concert en Sextetten-Concours van de harmonie St. Jan „Musa Express' naar de BLOEMENOPTOCHT en BLOEMBOLLEN- VELDEN Plaatsbewijzen in voorraad. A. MULDERS-SARS Fa. HUB VAN GESTEL OP DONDERDAG 20 APRIL weer een Fxtra grote maten Windjacks II. 5.50. Overjassen II. 12. Regenpakken, gloednieuw II. 7.95. Verder SOKKEN, BROEKEN enz. enz. Ook bij GEZ. PULLENS te DRUNEN OP DONDERDAG 20 APRIL Monsieur Vincent. Zoals we verwacht hadden, was het Apollo-Theater te klein, coen Donderdagavond het machtig mooie Franse filmwerk „Monsieur Vincent", waarin Pierre Fresnay de rol van Pastoor Paul op mees terlijke wijze vervult, voor de Culturele Kring „De Toren" draaide. We moeten ons terug denken in het begin der 17e eeuw en ons verplaatsen in een milieu, waarin heel andere denkbeelden en gebruiken, andere levenswijzen en opvattingen heersten, dan wij heden ten dage kennen; doch ook al .is ons dit mogelijk niet doen lijk, toch komen wij door de ver tolking van Pierre Fresnay tot de overtuiging en het bewustzijn, dat de grote Heilige der armen een bovenmenselijk werk gepresteerd heeft in zijn dienst voor de arme en lijdende mensheid. Met recht en zakelijkheid mocht de voorzit ter der St. Vincentiusvereniging, de heer Th. v. d. Linden, tijdens .een korte pauze onder de verto ning hierop wijzen, met het ge volg, dat een collecte voor deze instelling gehouden ruim 100. opbracht. De Toren mag met vol doening op deze culturele avond terugzien. Met de Grote Beer gearriveerd. Vrijdagmiddag arriveerde in de Marktstraat de sold. Marinier M. v. d. Broek, die Donderdagavond met de Grote Beer in Holland was geland. Natuurlijk hadden de Marktstraatbewoners weer hun uiterste best gedaan. De straat vlagde rijk en de ouderlijke wo ning was fraai verlicht en ver sierd. Met bloemen en geschenken .drukten de omwoners en vrienden en kennissen hun sympathie spon taan uit. 's Avonds kwam de Har monie Apollo aan hun oud wer kend lid een serenade brengen, waarbij de Anollo-voorzitter woor den van welkom sprak. Ook het bestuur van R.K. Thuisfront was als steeds op zijn post, en drukte zijn intenties in bloemen en woor- .den uit. Naar Australië. Zaterdag-ochtend vertrok on der grote belangstelling uit onze gemeente naar Australië de fami- iie G. J. van Mosselveld, vader, moeder, met acht kinderen, tot dusverre verzekerings-agent voor ..Noord-Braband". Hij werd met talrijken uit Til burg, met de bus van de „Rotter- damsche Lloyd" afgehaald om per „Sibajak" naar Australië te ver trekken. In de „Volkskrant" van heden morgen zien we een plaatje, waar bij Minister Joekes afscheid neemt van de 925 vertrekkende Neder landers en een praatje maakt met de familie Mosselveld, de grootste .aan boord. St. Willibrordus. De afdeling Kaatsheuvel van de Ned. R.K. Fabrieksarbeiders- bond St. Willibrordus hield on der voorzitterschap van de heer J. Grootswagers Vrijdagavond in de Gildenbondszaal jaarvergade ring. Na een welkom door de voorzitter, bracht de secretaris C. v. Gulik het jaarverslag uit en tevens een financieel overzicht ■namens de penningmeester, die wegens ziekte verhinderd was de vergadering bij te wonen. De bondspenningmeester de heer Redegeld uit Den Haag hield een spreekbeurt over „Actualiteiten" en liet daarbij op heldere wijze de verschillende belangrijke onder werpen, die de fabrieksarbeider raken op sociaal en economisch gebied de revue passeren. Daar geen tegencandidaten ge steld waren, werden de aftreden de bestuursleden C. v. Gulik, se cretaris en P. Korthout, 2e penn. herkozen verklaard. De geestelijk adviseur, Pastoor de Kiijn, belichtte in zijn toe spraak meer speciaal de taak van de geestelijk adviseur, die niets te zeggen heeft en toch in alles' als vraagbaak beschouwd wordt en ten volle met de beweging mede leeft. Met een woord van dank sloot de voorzitter de vergade ring, die meer belangstelling had mogen hebben. Gouden Priesterfeest Deken v. d. Brekel. Reeds maanden is een ijverig comité onder leiding van de beide kapelaans, Strijbosch en Janssen, bezig met de voorbereidende werk zaamheden van de organisatie van de viering van het Gouden Pries terfeest van den Hoogeerw. Pas toor-Deken A. v. d. Brekel te Kaatsheuvel. Wij mogen nog wei nig verklappen van de grootse viering van dit grote feest, waar in niet alleen de parochie, doch zeker ook het gehele dekenaat meeleeft. Bij de kerkeliike viering die vastgesteld is on Zondag 11 Juni zal het parochiële zangkoor een grote feestmis van P. Gries- bacher voor 4 stemmig gemengd koor uitvoeren. Na de mis zal het machtige „Te Deum" voor 8 stem mig mannenkoor van Hub. Cuii- pers worden uitgevoerd. Waar dit koorwerk niet met het parochiële zangkoor alleen uitvoerbaar is, wordt een beroep qedaan op alle zangers, die hieraan hunne mede werking willen geven. Zaterdag avond om half acht wordt de eer ste repetitie gehouden. Waar het hier een spontane hulde geldt aan onze geliefde pastoor-deken v. d. Brekel, die de sympathie heeft van allen, wordt ook op allen die over stem en gehoor beschikken, gerekend. Agenda. Dinsdag 8 uur n.m. repetitie R, K. Par. Zangkoor St. Jan in de school. Woensdag 8 uur n.m. rep. Har monie Kon. Muz. Gez. Euphonia. Donderdag 7.30 uur n.m. rep. dameskoor Bel Canto. Donderdag 8.15 uur n.m. rep. Gem. Koor Bel Canto. Duivensport. De K.P.V. hield Zondag haar eerste officiële wedvucht jnet oude duiven van uit Duffel. Ingemand 1220 duiven. Lostijd 9.15. Eerste duif 9.57.13. De eerste 140 prijs winnaars van de 410 prijswinnen de duiven waren: 1 Jos Lugters; 2, 79, 139 C. v. Boxtel; 3 L. Mosselveld; 4 M. v. Best; 5 A. Montee; 6, 50 J. Dek kers; 7, 7$, 86 L. v. Ree; 8 C. Snoeren Bd.; 9 Jos. Schraauwers; 10, 110 Ant. Heijs; i 128 J. P. Brouwers; 12, 44 C. de Bondt; 13, 80, 94 Fr. van d. Assem; 14 Th. Netten; 15 W. Bergmans; 16, 125 J. Muizelaar; 17 W. Jansep: 18, 29 H. Netten; 19, 109, 126 J. Da- men Mrktstr.; 20, 90 M. v. Wan- rooij-Sulsters; 22, 130 Ch. Steen bergen; 23, 63, 73 P. Stokkermans; 24, 107 Jac. Hoevenaars; 25, 76 L. Hamers; 26 J. Zeebrechts; 27, 71 J. Broeders; 30 M. v: Dijk; 31, 106 H. Snoeren Dr., 32 W. Kem- meren; 33, 41 H. v. d. Hoven; 34 L. v. d. Ven; 35 M. v. Best; 36, 112 H. Schoenmakers; 37 W. v. d. Ven; 38 H. Snaphaan; 39, 67 M. de Vries; 40 P. v. d. Houdt; 42 M. v. Dongen, Dr.; 43, 63, 66, 92, 118 P. Ligtvoet; 45 M. J. van Wanrooij; 46 M. Ververs; 47 H. Klis; 48 P. Dirksen; 49 C. Stok kermans; 51 J. Hoevenaars; 52, 97, 116 A. Meeuwsen; 53, 64 B Ver hiel; 54 A. Pijnenburg; 55, 91 A. v. d. Hoven; 56 W. Kemmeren Hil; 57 A. Priems; 58, 102, 117 C. Moreval; 59 D. Mateijssen; 60 P C Kleijn: 61 P. Snoeren; 62 W. v. d. Ven; 68 L. Ververs; 69, 82, 104, 136 G. v. d. Linden Hstr.; 70 J. Verhiel: 72 C. v. Wezel; 74 J. Laros Bd.; 75 J. Muizelaar; 77 Th Muizelaar; 79, 140 W. Molen schot; 81 B. v. Heesch; 84, 113 Fr. Kooien; 85 J. Kuipers; 87 A. Lugters; 88 J. Vrinten; 89 G. Hen driks; 93, 119 J. v. Dongen; 95 A. Hofmann; 96, 108 J. van der Linden Krsstr.; 98 P. v. d. Vel den; 99 J. Klis; 101 B. Vesters; 103 A. v. d. Ven; 105 J. Pooters; 111 J. Laros St.str.; 114 L. v. Geel; 115 A. v. Boxtel; 120 J. Snoeren; 121 G. Lensveld; 122 L. v. Boxtel St.str.; 123 A. Verduijn; 124 H. Pooters; 127 J. v. Hees- wijk; 128 J. v. Kuijk; 129 Th. v. d. Hout; 131 B. de Reijken; 132, 137 W. v. Heijst; 133, 135 A. W. v. Wanrooij; 134 M. v. Dijk; 139 J. Zeebrechts. Een stampvolle zaal met „te vreden en glunderende' muzikale toehoorders, een geweldig succes met het concert en nog meer met het sextettenconcours, een wel verdiende en langdurige ovatie en een lachende voorzitter: v. Miert, ziedaar de hoofdlijnen en het re sultaat van St. Jan's uitvoering van j.l. Zondag 16 April. Tot de hoofdlijnen en meest vernoemens- waardigheden behoorde tevens de aanwezigheid van onze gemeente lijke wethouder de E.achtb. heer v. Tilborg en de gemeente-secretaris de weled. heer v. Nieuwstadt, als afgevaardigde van burgemeester v. d. Heijden. Tevens merkten we onder de vele aanwezigen nog op de Z.E. heer Pastoor, het voltal lige bestuur van de harm. Eupho nia met enige hunner leden, de voorzitter van de harm. Apollo met enkele leden en nog vele an-' dere muziekliefhebbers tot ver uit de omtrek. Reeds om 7 uur waren alle plaatsen bezet en velen moesten zich tevreden stellen met een staanplaatsje. Even na 7 uur opende St. Jan's actieve voorzitter, de heer van Miert, deze avond met een vlotte speech, waarin hij aan allen een hartelijk welkom toeriep en zeer speciaal aan de twee gemeentelijke autoriteiten; verder gaf-hij nog een korte uiteenzetting van de doel stelling van deze avond, n.l. Bern- dijks groei en hier speciaal St. Tan's innerlijke groei, naar buiten bekend te maken. Tot slot hoopte hij op een suc cesvolle avond. Na enige ogenblikken pauze kon het concert een aanvang ne men. Als eerste nummer stond op t kleine maar schitterende program ma, een mars van P. Bisselink nl. Con Brio. Het eerste succes werd hiermede al geoogst. No. 2 was „Stavia", een ouver ture van A. Thiry, een zeer moei lijk nummer, dat dit jaar als ver plicht nummer op het concours zal gelden, en dat door gebrek aan veelvuldige studie, nog niet ge heel zuiver was. No. 3 was „Twee kleine Vin ken", een polka voor twee pistons van H. Kling-van Diepenbeek en uitgevoerd door P. van Duppen en Th. Musters. Beide muzikanten kregen ook hiervoor een welver diend applaus. No. 4, „Pinksterbloemen", een fantasie en no. 5 „Onze Taptoe", beiden van P. Bisselink, waren een «cweldig succes. De indruk vaa.de .zaal over dit concert was uitermate geod. en met spanning zagen we het nog resterende concours tegemoet, dat de hoofdschotel van de avond vormde en dat een nog overwel digender succes zou opleveren. Er werd door 5 sextetten deel genomen en vooraf werd bppaald dat 250 punten verdiend moesten worden om de eerste prijs te be halen. Alle sextetten moesten 't ver plichte nummer „Fierial", ouver ture van P. Bissenlink. ten geho re brengen, met daarnaast een ei gen vrij nummer, beoordeeld door de jury, bestaande uit de heren P. Bisselink, J. v. d. Nieuwenhuij- zen en F. v.d. Ven. Winnaar van dit concours werd sextet E met 317 behaalde punten Het bestond uit: L. v. Gulik (leider) clari net; Th, Sins, clarinet; P. van Duppen, piston; W. Donders, trompet; W. Bergmans, alto; A. Klijndijk, bariton; P. Sins, tuba. Het verplichte nummer werd door hen op magnifieke wijze en met de juiste opvatting gespeeld, waaraan zij dan ook de eerste prijs voor het allergrootste deel te danken hebben. Het vrije num mer, Ave Vcrum van Mozart- Biseslink, werd goed, doch hier en daar zonder de juiste opvat ting gespeeld; was ook dit goed geweest, dan zouden zij beslist de eerste prijs met lof der jury be haald hebben. Tweede was sextet C met 303 punten. Het bestond uitC. Oos terwaal (leider), B-bas; P. Hen driks, clarinet; Ch. Ligtvoet, pis ton; G. v. d. Wouw, sax-alt; H. Maas, trombone; H. Oosterwaal, clarinet. Ook door dit sextet werd het verplichte nummer met n goede opvatting gespeeld en het vrije nummer Ave Maria van P. Bis selink was ook van prima gehal te. De verdere klassering is No, 3 sextet B met 276 pnt.; No. 4 sextet A met 272 pn.; No. 5 sextet D met 256 pnt. Het bijzondere is dus wel dat alle sextetten de eerste prijs be haalden, wat een bewijs is dat er hier met goed succes gemusi ceerd is. Na afloop en bekend making van de klassering werden aan alle deelnemers de beschik baar gestelde prijzen voorgelegd en mocht ieder naar zijn klasse ment zelf kiezen uit 40 nuttige prijzen, o.a. jenever, sigaretten en daarbij behorende snufjes, buiten band, scheerstel, vulpotlood, enz. enz. Na afloop sloot voorzitter v. d. Meert deze succesvolle avond en bedankte allen die aan dit wel slagen hadden medegewerkt en de aanwezigen voor hun op komst. Uit nieuwsgierigheid vroegen we om ziin persoonlijke meninq. die maar kort luidde n.l. ..Het kan niet beter". Ook een jurvlid voelden we even aan diens zo be slissende tand en hij zei„Had ik nooit verwacht van deze ama teurs. die alles zelf hebben moe ten instuderen en de punten wa ren ook ten volle verdiend. Het was geweldig. H. van Mook weer bij Moeder thuis. Dinsdag j.l. heerste er weer vreugde in één van onze Berndijk- se gezinnen om de thuiskomst van sold. H. van Mook. Het buurtcomité had te zijnen huize een prachtige versiering aangebracht. De eigenlijke wel komsthuldiging begon 's avonds om half acht. De voorzitter van het buurtcomité, de heer A. Snoe ren, wenste de gerepatrieerde na mens de gehele buurt van harte proficiat met zijn behouden thuis komst en bood hem aan 't eind van zijn vlotte speech een nieuwe fiets aan. De Harmonie St. Jan bracht hem een serenade, waarna de waarnemend voorzitter, de heer B. van Gulik hem ook toesprak. Soldaat H. van Mook dankte en vroeg een minuut stilte voor zijn gesneuvelde kameraden. Gouden Kloosterjubilc. Op 7 Mei a.s. hoopt de Eerw. Zuster Engelbertha in het kloos ter der Eerw. Zusters van Liefde van de Congregatie van Schijn- del haar Gouden Kloosterfeest te vieren. In memoriam H. v. d. Wildenberg. Vrij plotseling overleed Don- toor Schoenmakers, terwijl de de laatste H. Sacramenten de heer H. v. d. Wildenberg in de ouderdom van 74 jaar. Zaterdag had de plechtige uitvaart en be grafenis plaats. Tegen 10 uur stelde de Kon. Erk. Harmonie „Concordia", waarvan de heer v. d. Wildenberg eertijds be stuurslid was, zich voor de wo ning op en voerde de treurmar sen in de stoet uit. De heer v. d. Wildenberg was tevens Ere-Di- recteur van hef kerkkoor „St. Cecilia waarvan hij tientallen jaren de dirigeerstok zwaaide. Lange jaren was hij tevens voor zitter van Loonopzand's Belang en ijverde voor de plaatselijke belangen in het maatschappelijk leven. Zowel bij kerkelijke als dorpsfeesten wist hij deze steeds in goede banen te leiden. Om 10 uur werd de solemnele Requiem-mis opgedragen door Pastoor Schoenmakers, terwijl 't koor onder leiding van de heer v. Loosdrecht de 3-stemmige Missa Requiem van Perosi uit voerde. Aan de zij-altaren wer den H. Missen gelezen door ziin Eerw. Broer en Heerneef. De absoute werd verricht door pas toor Schoenmakers, terwijl de harmonie Concordia een laatste vaarwel uitvoerde aan de open groeve. Mot H. v. d. Wildenberg is een man heengegaan die een stuwende kracht betekende voor ons dorp. Hij ruste in vrede. Loon-op-Zands Gemengd Koor. Zondagavond gaf bovenge noemd koor in de zaal van Con cordia haar laatste wintercon- cert van dit seizoen. De grote zaal was druk bezocht en allen hebben dan ook volop kunnen genieten van een juweel van een programma, dat afwisselend was van koorwerken, soli, duetten, onder leiding van de heer Fr. Wilmont uit Waalwijk. De so listen van deze avond waren mej. Nel Dupont en de heren P. Dingelhoff en J. Sars. allen uit Waalwijk, welke wederom heb ben getoond uitgelezen krachten te zijn. Ook het koor liet zich van z'n beste zijde horen, door de opvoe ring van diverse mooie koorwer ken. Het geheel was in de punt jes verzorgd en het dankwoord van de voorzitter was dan ook zeer op zijn plats. Aan het slot werden bloemen aangeboden aan mej. Nel Dupont. welke in dank werden aanvaard. Na het concert werd een bal aangeboden door Concordia's Tiroler gezelschap. K.A.J.-revue. Zondagavond had in het pa rochiehuis de heropvoering plaats van de met gróót succes opge voerde jubileum-pevue van de K.A.J. Wedconj. had het gebo- dene groot succes ,pn de bezoekers keerden dan oolo voldaan huis waarts. J Weer drie blijde gpzinncn en blije jongens. Wederom keerden een drietal militairen uit Indonesië terug, nl. soldaat C. Mertens, Kraanven, soldaat P. BoonS, Kloosterstraat en P. van Loon Oit de Finantie. Natuuriiik werden de jongen als gebruikelijk feestelijk onthaald en werden hen namens de buurt schappen cadeaus aangeboden. HOCKEY. WAALWJIK. Dames Waalwijk II—Waalwijk III, 23 VOETBAL. DRUNEN. D.V.C.-Nieuws. Zondagmiddag, in een thuiswed strijd tegen B.V.V. 6 behaalde 't derde elftal van R.K.D.V.C. even als het vorige jaar het kampioen schap van haar afdeling, door een overwinning met 63. Toen de wedstrijd reeds zover gevorderd was, dat de overwinning zeker was, had de terreinknecht de at tentie vlug een versiering van vlaggetjes en guirlandes in de clubtent aan te brengen. Onmiddellijk na afloop werd een foto van het kampioenselftal genomen en werden de jongens toegesproken door de voorzitter der vereniging en namens de an dere seniorenelftallen door de aan voerder va nhet eerste. In de toe spraken hoorden we, dat dit kampioenschap ongeslagen werd behaald en slechts één wedstrijd werd gelijk gespeeld. Bijzonder werd geprezen de aanvoerder W. Viveen, die zo'n vriendengeest in zijn elftal weet op te kweken en ook zoveel voor de jeugd van R.K.D.V.C. doet. Beide sprekers lieten hun gelukwensen vergezeld gaan met bloemen voor de captain van het zeqevierend elftal. In de kleedtent werd aan de jongens een extra verversing ge presenteerd, terwijl een feestavond over 14 dagen in het vooruitzicht werd gesteld. De kampioenen brachten daarna nog enige uurtjes gezellig onder elkaar in het club lokaal door. HAARSTEEG. U.D.I.Haarsteeg. Haarsteeg moest vanwege haar competitie-achterstand een wed strijd spelen tegen U.D.I., die ook in een overwinning voor de thuis club is geëindigd. De achterhoede der gasten heeft veel werk verzet en vooral de rechtsback Boelen was in uitstekende vorm, maar het voorhoede-vraagstuk blijft nog steeds aan de orde. Het begin was echter al zeer hoopvol, want reeds enkele minuten na de aftrap, had den de gasten een 10- voorsprong, toen een der achter spelers bij het terugspelen op de doelman de bal in eigen doel deed belanden. Spoedig daarna was de balans weer in evenwicht, toen bij een mistrap van linksachter van Asseldonk voor de thuisspelers gelijk maakte. Met 11 trad de rust in. Na de hervatting werd direct fel gestreden om een voorsprong maar het was de thuisclub die er al spoedig 21 van wist te ma ken; door fel aanvallen en tevens afwerking daarvan werd het al spoedig 31. Door deze achterstand enigs zins geprikkeld, begonnen de gas ten met een serie felle aanvallen op te zetten, maar door te lang wachten en tevens slecht schie ten gingen vele fraaie kansen ver loren. In de stand kwam geen ver andering meer en met 31 in het voordeel der gastheren eindigde deze door beide partijen zeer sportief gespeelde wedstrijd. VLIJMEN. DUIVENSPORT. Postduivenvereniging Dc Zwaluw Wedvlucht Zondag 16 April vanuit Duffel, 86 km. Los 8.45, eerste duif 10.3.19, latste prijs winnende duif 10.14.33. Prijzen als volgt H. Boom 1; J. v. Baardwijk 2; A. L. v. Heivoort 3, 45, 60; P. v. Gestel 4, 18, 40. 59; P. v. d. Loo 5, 27, 37, 56 58; A. Kniotek 6; J. Verschuren 7; W. Rozen 8. 10, 102; H. de Laar 9, 66; M. de Laat 11H. Blankers 12; Fr. v. llden 13; J. Oosterwaal 14; P. Pulles 15. 23, 39. 46, 62, 63 85: L. Heesbeeu 16, 47, 61; M. Liebregts 17, 50, 97; J. Heesbeen 19, 110: H. v. d. Heijden 20; A. v. Oijen 21, 57, 71; M. Nicols 22, 26. 31, 77; H. Oosterwaal 24; W. Roestenburg 25; A. v. Mierlo 28, 34, 72. 81, 86; C. v. Heivoort 29. 35, 36. 73, 83. 84, 93; A. Parijs 30; A. Roestenburg 32. 38, 65, 70, 108: B. Oremans 33, 78, 79. 87, 88: W. v. Beijnen 41: K. Kivits 42, 99; C. v. Wijk 43, 74; Jac. v. Overdijk 44. 67, 98; G. v. Esdonk 48, 68. 101; J. v. d. Dungen 49. 54; G. Treuren 51, 55. 103; G. Sluiimers 52; R. de Laat 53, 80. 105; A. v. d. Heu vel 64; L. de Laat 69, 89, 90,96; M. v. Dal 75: J. Kivits 77, 100, 109; Fr. v. Bladel 82; A. Wijk- tnans 91; L. v. d. Heijden 92; A. v. d. Wiel 94. 106: J. v Son 95: N v. Esdonk 104. 107. 111. OMZETBELASTING OP WEDVLUCHTEN MET POSTDUIVEN THANS GEREGELD. Er is veel rumoer geweest in de postduivenwereld, be treffende het voornemen van de minister van Financiën om met terugwerkende kracht van 1 Januari 1950 omzetbe lasting te heffen op het hou den van wedvluchten met postduiven. De minister was namelijk van mening dat de Vereni gingen van Postduivenhou- ders, die wedstrijden organi seren, waarbij dan onderling weddenschappen kunnen wor den afgesloten, in het alge meen als „ondernemers" in de zin van het besluit op de omzetbelasting 1940 gezien konden worden. Als gevolg hiervan zouden de concours commissies van postduiven- bonden over de vergoeding, welke zij „wegens het ver richten van diensten" ont vangen, 30 pet. aan omzetbe lasting moeten voldoen. Hiertegen tekenden de bon den, door bemiddeling van hun rechtskundig adviseur mr. A. Smeenk uit 's-Graven- hage, een fel protest aan. Deze regeling zou immers wel eens de nekslag kunnen be tekenen voor de wedvluchten met postduiven, zo werd aan gevoerd. Wel was men bereid het ministerie een eindweegs tegemoet te komen door om zetbelasting te betalen over één vlucht, doch niet over de 28 vluchten, die gemiddeld elk iaar worden gehouden. Dit protest vond gehoor bij de minister van Financiën. Wel zijn naar zijn mening de verenigingen van postdui- venhouders en de concours commissies „ondernemers" in de zin van het besluit op de omzetbelasting 1940. Zij be wijzen djensten aan de leden door tegen vergoeding wed strijden te organiseren en de kans te openen op het winnen van prijzen bij weddenschap pen. In die zin zijn zij omzetbe lasting verschuldigd. Géén belasting zal echter worden geheven over de ont vangen verenigingscontribu tie i.e. entrée-gelden, en de kosten die verbonden zijn aan het vervoeren van postduiven per K.L.M. of Spoorwegen naar ver afgelegen plaatsen. Over de inleggelden per wedstrijd is omzetbelasting wél verschuldigd. Eveneens zal omzetbelasting worden ge heven op de bij de wedden schappen ingezette bedragen. Aangezien per jaar echter on geveer 28 wedvluchten wer den gehouden, zou deze hef fing leiden tot een zware be lasting voor de betrokken personen. Teneinde aan dc tegen een zodanige heffing gerezen be zwaren tegemoet te komen, heeft de minister thans zijn goedkeuring gehecht aan het ontwerp dat de ongeveer 28 wedstrijden per jaar als één geheel worden gezien, en al dus per jaar slechts over de gemiddelde inzet bij één wed strijd omzetbelasting zal moe ten worden voldaan. PHILIPS OP DE R.A.I. Tijdens de R.A.I. tentoonstelling welke van 20 tot 30 April a.s. zal worden gehouden, zal PHILIPS na de reeds bekende artikelen voor autoverlichting ook enkele nieuwe producten exposeren. Hiervan noemen we in de eerste plaats het voor de automobilisten wel heel aantrekkelijke „Troubelite". Dit handige hulplampje, dat uitkomst biedt bij panne in het duister, be vat o.m. een permanente magneet, welke het mogelijk maakt, het lampje op iedere willekeurige plaats op de auto vast te kleven. De sterkte van deze magneet staat zelfs toe, dat men het lampje bij defect achterlicht tijdelijk de plaats van dit licht laat innemen. Nieuw is ook de Auto-Storing- zoeker type ER 1001. Deze is be stemd voor het opsporen van fou ten of defecten in de electrische installaties van automobielen en motorrijwielen; in het algemeen kunnen de volgende metingen er mede worden verricht: isolatie-, capaciteits-, weerstands- en span ningsmetingen, alsmede het meten van kortsluitingen. Verder treh. men in de Philips- stand de bekende auto-accugelijk- richters aan, alsmede een drietal typen radio-ontvangtoestellen voor inbouw in automobielen, met de bijbehorende telescopische anten nes. Bijzonder interessant mag ver der de demonstratie worden ge noemd, waarbij het verschil tus sen het Europese verlichtings systeem met Philips duplolampen en het systeem met sealed-baem wordt aangetoond. Duidelijk blijkt hieruit, dat de dimbundel van de sealed-beam-lampen de tegenlig ger sterk verblindt, hetgeen bij 't Europese systeem met Philips duplolampen uitgesloten is. iviiinheer'E. J. V. te Baarn vraagt my oi ik ook een mia- aei weet tegen oorscnurtt Dij Konijnen. Helaas niet! Op dat geDieu neo ik weinig erva ring, niettegenstaande ik vroeger wei langoren gefokt lieD. Zijn er onoer de lezers van mijn pluimvee-artikeltjes die een goede raad weten, dan willen zij de vraagsteller wel iniicnten; ze sturen nun ad vies dan naar de redactie van de Baarnse Courant te Baarn. ivonijnentokkers: het woord is aan U! bespuiting met Creoline. net Despuiten van hokken moet met 3 püt. oplossing ge schieden, dit is voldoende. De creoline-lucht, die de eerste tijd in het hok hangt, kan van invloed zijn op de smaak der eieren, vooral wanneer ze niet vaak worden uitgehaald. Ze krijgen het door lang in het nest te blijven liggen, niet door de kippen zeil. Het beste is de leghokken midden op de dag of 's morgens te be- werken en dan 'n paar nood- nesten in gebruik te nemen. Wanneer de gecreolineerde bakken, mestplanken en zit- stokken dan tot de avond bui ten liggen, is de sterke lucht wel grotendeels verdwenen. Licht in het hok. De kippen moeten zo lang mogelijk van het zonlicht pro fiteren. 's Morgens moet dus vroeg de zon het hok binnen kunnen vallen en tegen de avond zo laat als 't kan. Let eens op Uw kippen- stapel Als de zon te voorschijn komt. Ze koest'ren zich; nemen een stofbad En wentelen zich daarin rond. Kippenvriend. (Nadr. verboden). Op ZATERDAG 22 APRIL en ZONDAG 23 APRIL Per persoon II. 6. Met de PINKSTERDAGEN M 2e PINKSTERDAG: Stationsstr. 95 WAALWIJK Telefoon 141. PEPERSTRAAT 4 KAATSHEUVEL

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 3