DE LMGSTHMÏ DRUNEN WASPIK HEUSDEN Bezigheidstherapie voor zieken VLIJMEN SPRANG SPRANC-CAPELLE GEERTRUIDENBERG DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 24 APRIL 1950 Nieuw Roode Kruis-werk in de Langstraat ATTENTIE. De Scholen en de T.U.R.K De naam van het Roode Kruis was vroeger bijna uit sluitend verbonden niet de verzorging van oorlogs gewonden, maar deze heilzame instelling heelt zich met tot dit min of meer incidentele werk willen beperken. Tot het uitgebreide werkterrein dat zij op den duur tot het hare heelt gemaakt, behoort sinds enkele jaren ook het z.g. Weliare-werk. INaar Engels voorbeeld begonnen, heeft het in de korte tijd van zijn bestaan al op vele plaatsen ingang gevonden en vrucht afge worpen. Zaterdagmiddag nu is er ook in Waalwijk een cursus gestart voor Waalwijk, Sprang-Capelie, Drunen en Waspik. Voor dit bijzonder werk van naastenliefde heeft de burgemees ter welwillend een van de zalen van het raadhuis afgestaan. Zo bevonden zich daar Zaterdagmid dag Mevr. De Rooy Van Zuide- wijn te Sprang-Capelle, de voor zitster van het bestuur, de burge meester van Waalwijk, mr. K. J. J. Lambooy, mej. Schokking, lid van het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis en van de afd. So ciale Zorg, mej. Pauptit, leidster van de cursus, de heer C. Witlox, namens hét plaatselijk bestuur, waarvan later ook de vftorzitter, dokter Kolster kwam, en een aan tal dames die de cursus zullen volgen. Mevr. De Rooy van Zuidewijn opende de bijeenkomst en heette allen hartelijk welkom. Het was de moeilijkheid geweest, zei ze, om de dames te zoeken. Maar er heerste groot enthousiasme en daarvoor dankte ze vooral Mevr. Couwenberg uit Waspik, die zit ting genomen had in het bestuur, en Mevr. Wildeman uit Waalwijk die de taak van secretaresse op zich had genomen. Het was een heel werk geweest om alles in vijf weken, sinds Mej. Schokking op 16 Maart een lezing had gehou den, klaar te krijgen, maar ze was er zeer dankbaar voor dat het zo ver gekomen was. De cursus zal op Vrijdagavond tussen half 8 en half 10 gegeven worden en de voorzitster apprecieerde het zeer dat vooral onderwijzeressen en leraressen hun weinige vrije tijd beschikbaar hadden gesteld. Misschien was het mogelijk om voor hen die nu niet konden, een tweede cursus op een andere tijd te openen. Naastenliefde tegen haat. Mevr. De Rooy Van Zuidewijn wees er op dat voor dit werk of fers moesten gebracht worden. Ze zag dit echter in verband met het grote wereldgebeuren: als een daad van naastenliefde tegen de ver schrikkingen van haat en egoïsme. Hierdoor konden die verschrik kingen afgeweerd worden, want hoe grotere macht de liefde had, des te kleiner werd de macht van het kwade. Het Roode Kruis had al veel leed verzacht, o.a. door de bloed transfusiedienst, de moedermelk- centrale en door de E.H.B.O. Maar er kon ook veel leed ver zacht worden van zieken die niets kunnen doen, door hun de moge lijkheid te geven bezig te zijn, zo dat ze b.v. cadeautjes konden ma ken of zelfs sparen. Mevr. De Rooy van Zuidewijn achtte het een mooi werk van naastenliefde, nog mooier als het gedaan werd uit een hogere liefde, gehoor gevend aan het gebod: Be min liw naaste als u zelf. Tenslotte deelde ze mede dat dames die aan deze cursus willen deelnemen, zich nog kun nen opgeven bij de secretaresse, Mevr. Wildeman, Stationsstraat 86, Waalwijk (Tel. 105). Er zijn nu een vijfiental deelneemsters, er zijn er nog meer welkom. V/at houdt het in De heer C. Witlox opende de cursus namens de voorzitter van de plaatselijke afdeling van het Roode Kruis, Dr. Kolster. die nog verhinderd was. Hij bood zijn beste wensen aan en deed dit graag, omdat hij het Welfare- werk een warm hart toedroeg. Als doel er van stelde hij inva liden en hen die lang ziek zijn, afleiding te bezorgen door han- te verkorten en hun lijden te veriichten. Daartoe steiien zich een aanai aames beschikbaar die de zieken bezoeken in overleg met de dokter en samen met hen werken. Met godsdienstige over tuiging wordt rekening gehouden. Ueze cursus was tot stand ge komen doordat er contact was opgenomen met andeie plaatsen waar ze al bestond. Hierbij was vooral veel te danken aan Mej. Schokking. Het plaatselijk bestuur was het er meteen mee eens, een aantal dames was ook aanstonds bereid en Mevr. de Rooy van Zuidewijn nam de leiding van het bestuur op zich waarvoor de heer Witlox haar dankte. Met voort varendheid werd de organisatie aangepakt en de heer Witlox dankte allen voor hun bereidwil ligheid. Hij sprak de wens uit dat het werk onder Gods zegen zou mogen groeien en bloeien en ver klaarde de cursus voor geopend. Gemeenschapszin. Mej. Schokking zag al het gras voor haar voeten weggemaaid door de vorige sprekers, maar wist met haar inleidend woord alle aanwezigen nog ruim een half uur te boeien. Ze constateerde dat het werk in grote en kleine plaatsen weer klank vond. vooral in kleinere. Met een aantal deelneemsters van 15 had Waalwijk Den Haag nu al geslagen, want daar was dit aantal niet bijeen te krijgen. De oorzaak hiervan zocht mej. Schok king in de nivellering van het leven daar, waardoor het ge meenschapsgevoel verloren ging. In een kleinere gemeente kende een groep mensen elkaar en wil den elkaar helpen. Hier was ook minder mogelijkheid tot afleiding en daarom beantwoordde 't werk aan een behoefte. Deze bezigheidstherapie had 'n volkomen nieuw element: de zie ke kan zelf meewerken en krijgt pleizier in het handwerk, vooral omdat er goed en mooi materiaal beschikbaar is. Mej. Schokking gaf wat de producten betreft, zelfs de mannen nog een compli mentje! Het is dan ook de bedoe ling dat er goed gewerkt wordt. Nog veel meer raadgevingen had mej. Schokking. die er erva ring in heeft, voor de cursistes betreffende de taak die zij op zich hebben genomen. Maar op het laatst wees ze er nog op dat het werk helemaal ongesubsidieerd is: het hangt af van giften, wat be tekent dat er zuinigheid betracht moet worden. Dat er toch nog hele bedragen (honderdduizenden guldens) mee gemoeid zijn, kan I king is gesteld dat ook verder nog diensten kan bewijzen, de lessen worden doortrokken van de missiegedachte: zo de godsdienstles, de geschiede nisles, de aardrijkskundeles en zelfs de taalles; dan schrijft de klas een briefje aan een missionaris, waarin elke leerling één nieuwtje vertelt; voor afwisseling is dus gezorgd. Een mooi idee. Tenslotte wordt er dan nog een missielied ingestudeerd, dat de leerlingen op de weg van en naar de tentoonstel ling zingen. Op een heel mooi plan wil len we nog wijzen. In de voorbereidingsweek wordt er voor iedere dag een missie intentie opgegeven, waarvoor dan de leerlingen de H. Mis kunnen bijwonen. Nu zijn er 6500 mis-kaarten rondge stuurd, waarop de kinderen dit kunnen invullen. Van ie dere school wordt een ver tegenwoordiger (ster) aange wezen die a.s. Zondag onder de pontificale Hoogmis na de Offerande deze offergaven op de Communiebank zullen leg gen. Kan men een mooiere missie-gave bedenken? Wij geloven wel dat het de moeite waard was eens iets te schrijven over datgene wat het actieve sub-comité voor de scholen voor de T.U.R.K. heeft georganiseerd. Moge 't met de medewerking van alle 37 scholen slagen ten voor dele van de missie, nu en la ter. De advertenties voor onze editie van a.si Vrijdag, dat een EXTRA nummer is met artikelen, foto's enz. ge wijd aan de groote Missie tentoonstelling „DE TURK", worden ten spoedigste inge wacht, uiterlijk WOENSDAG A.S. Orote Sportdemonstratie. Door het missie-comité afdeling Drunen werd xn het kader van de grote Missie-tentoonstelling de i'uRK, voor bondag Zó April 'n sportdemonstratie georganiseerd. Het organiserend comité kan te rugzien op een alleszins geslaagde sportdemonstratie welke veel pu bliek trok op deze zonnige Zon dag. Medewerking aan deze sport dag werd verleend door diverse sportclubs uit Drunen. Zo zagen wij o.a. de Rijvereniging De Echo, die het eerst in het veld kwam. Vrije oefeningen werden ver richt door de Gymnastiekver. St. Herman Jozef afd. Jongens en Meisjes en de Gymnastiekvereni ging der R.K.J.B. De acrobatiek van de R.K.J.B. oogstte een dank baar applaus. De Gymnastiekver. van de Boerinnenbond voerde volksdansen uit. Medewerking werd ook verleend door de motor club de Dennerijders, die een de monstratie gaf in behendigheids rijden, een zeer attractief nummer dat veel belangstelling had. Al met al werd deze sportde monstratie een ware sportrevue, die de gehele middag de volle be langstelling had van het talrijke publiek. Gouden Bruiloft. Op 7 Mei a.s. hoopt het echt paar Lamb, van Engelen-van de wiel het gouden huwelijksfeest te vieren. De buurt is reeds druk in de weer om deze dag voor het nog krasse paar tot een onverge telijke te maken, wat wel is toe vertrouwd aan het ijverige be stuur dat als volgt is samenge steld: B. Oremans, H. Boom, P. v. Engelen, A. v. Beurden, M. Fitters. Donderdagavond vergadering in café Toonkunst, voor bespreking opgeven tot 24 April bij het be stuur der Oranjevereniging, secre taris de heer J. van Laarhoven, Botermarkt. Ileusdense Hengelsportvereniging. De Heusdense Hengelsportver eniging vergaderde onder presi dium van S. v. Eeuwijk in safe Verheij. Uit de verslagen van se cretaris en penningmeester bleek dat de vereniging zowel in leden tal als financieel, er. vrij goed voor staat, want het ledental was stijgende en er was een batig sal do. Tot leden der kascommissie werden genoemd de heren v. d. Velden en Brouwers. Afgevaardigd naar de op 7 Mei a.s. te houden jaarvergadering van de Alg. Hengelaarsbond wer den J. Brouwers en J. Verdonk. die te Groningen de belangen der vereniging zullen behartigen. Medegedeeld werd dat de ver eniging vanaf het Bernse Veer tot Keizersveer looprecht langs de Maas verkregen had, welke me dedeling door de leden met ge juich werd begroet. J. de Wólff werd als bode aan gesteld, die voortaan zal zorgen voor het ophalen der contributie enz. Een commissie bestaande uit de heren A. Brouwers. J. Andries- sen en A. Verhoeven zal met 't bestuur plannen uitwerken ter viering van het 25-jarig bestaan der vereniging op 19 Aug. 1952. Na de rondvraag sloot de voor zitter deze geanimeerde vergade ring. de dag, waarbij bleek dat zowel de belangen der landbouwers op het gebied der waterschappen enz. als de sociale belangen der ar beiders bij deze afgevaardigde in goede handen zijn. Met de opwekking aan de leden om nog te doen wat hun hand vindt om te doen voor de verkie zingen op a.s. Woensdag, besloot de voorzitter, waarna de heer van Woerden in dankgebed voorging. De voorzitter dankte de spreker hartelijk voor zijn duidelijke en vooral principiële uiteenzetting. „Als je nog een Moeder hebt". Zaterdagavond gaf de Dilet tantenvereniging „Gezelligheid'' alhier in de zaal van de Chr. Volksbond andermaal een opvoe ring van de levensschets in vie. bedrijven van H. Houben: „Als je nog een Moederhebt". Gezien het late seizoen was de zaal vrij goed bezet met een dankbaar pu bliek. De vereniging heeft met het stuk wel een goede keuze gehad; het was een goede propaganda voor het goede boek. Uok wat de opvoering betreft, kan men tevre den zijn, het spel was over het al gemeen uitstekend. Zonder de an dere spelers en speelsters tekort te doen, willen wij in het bijzon der noemen het spel van A. Ram- steija als Kees Brinkman en mej. Versteeg als Moeder Brinkman en mej. van Zeist, haar dochter, die wel zeer uitblonken; vooral de scène in de gevangeniscel werd vlot en met overgave gespeeld. Ook wat de andere spelers en speelsters betreft, is het te zien dat er werkelijk vooruitgang bij de vereniging is. Wat uitspraak en houding betreft, kan men zien dat de leiding bij de regisseur, de heer Dekkers, in goede handen is. Voor de a.s. Zondag te houden vlucht zullen de duiven Vrijdag avond vanaf 7 uur worden inge- mand. Vergadering vond geen doorgang. Door onvoorziene omstandig heden kon de tegen j.l. Zaterdag avond half acht in café Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart uitgeschreven vergadering, om te komen tot heroprichting van de biljartvereniging De Witte Brug geen doorgang vinden. Deze bij eenkomst zal nu op een nader te bepalen datum plaats vinden. Niet aangenomen. Ds. Blok te Kampen heeft het beroep naar de Ned. Herv. Gem. alhier niet aangenomen. yuiuvuo; 'IIV.C ytinuciU A.d.1 voor iedereen een aansporing zijn planncn, zoals optocht enz. 1 T™V TI" - T 4* om het Roode Kruis zoveel mo gelijk te steunen. De burgemees ter gaf het goede voorbeeld door, waar nodig, de steun van de ge meente aan te bieden. Hiermede was het officiële ge deelte ten einde. De deelnemende dames zullen zich nu in de ko mende weken bekwamen in de techniek van de verschillende soorten handenarbeid die er voor in aanmerking komen. Daarna zullen zij op hun beurt de zieken bezoeken en hun het nodige bij brengen. waardoor deze gelegen heid hebben om zichzelf nuttig en aangenaam bezig te houden en bovendien zelf iets van waarde te maken. Moge dit bijzonder goede werk van het Ned. Roode Kruis ook ciuciuiuy ut^ui yen uuui nan- van nci itcu. rvuv^ucr ixi u denarbeid, hierdoor hun ziekbed I hier rijke vruchten dragen. De activiteit die het onderwijs in verband met de a.s. T.U.R.K. ontplooit, is tot nog toe een beetje op de achtergrond gebleven. Toch is er hard gewerkt in het sub-comité, dat dit onderdeel verzorgt. Deze hele week al staan de 37 scholen in de dekenaten Heusden en Waalwijk in het teken van de missie en natuurlijk gaat dit tijdens de tentoonstellings- dagen voort. Scherpschutters Prinses Juliana. 1 Mei zal Prinses Juliana haar jaarlijks Koningschieten houden op de boog achter Café Verboord. Reeds wordt er druk getraind en het zal er geducht spannen. Zelfs de dames kampen mee. Al treedt het onderwijs niet zo op de voorgrond, toch is de taak die het te vervullen heeft in 't missiewerk geens zins de minste. Immers, de kinderen op school doordrin gen van de missie-gedachte betekent, die gedachte uit dragen in de huisgezinnon en kinderen zijn dikwijls lang niet de slechtste propagandis ten. Kan men hen werkelijk warm maken, dan wordt het jeugdig vuur niet gauw meer geblust. Bovendien geldt nog altijd het spreekwoord: „Jong geleerd, is oud gedaan" en „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst". Dat de missie liefde bij ouderen vaak maar zo lauw is, zou dat niet ko men omdat de vlam in hun jeugd niet is ontstoken? Daarom juist spreken we graag wat nader over datgene wat het onderwijs op dit ge bied nu wel doet. Het doel is dus: de jeugd te doordringen van de missie gedachte, zowel door er extra tijd aan te besteden als door het gewone onderwijs. De voorbereiding op de eigenlij ke tentoonstelling wordt deze week gehouden door iedere dag een onderwerp te behan delen dat betrekking heeft op de missie, achtereenvolgens: onze missieplicht hoe vol brengen we onze missieplicht? hoe volbrengt de missiona ris zijn missieplicht? de missionaris aan het werk de missiegenootschappen de leiders van 't missiewerk. Een prachtige inleiding. Natuurlijk staan ook de tentoonstellingsdagen in het teken van de missie. Niet al leen dat er een opstel- en tekenwedstrijd wordt gehou den, dat er puzzles worden uitgegeven waar prachtige prijzen aan verbonden zijn. Zoals bekend, komen er pa ters van de deelnemende or den en congregaties bij de kinderen praten, de tentoon stelling wordt bezocht en er wordt een aparte missie-dag gehouden. Op die dag wordt extra gebed en offer gevraagd voor de missie; heel het on derwijs staat in het teken van de missie: er wordt een ver haal verteld, waarvoor het on derwijzend personeel een apart boekje ter beachik- E. H. B. O. Dc EHBO ers Nieuwenhuis, Omen en v. Beijnen wisten op de Zaterdag te Tilburg gehouden wedstrijden beslag te leggen op de kampioenstitel voor Noord- Brabant en Limburg. Met 324 punten en het hoogst te behalen cijfer voor leider wist com mandant v. Beijnen dit prachtig resultaat te bereiken. Door deze wedstrijd te winnen verwierf Heusdens EHRO zich het recht om op 7 Juni uit te komen in de te Eindhoven te houden wedstrij den om het nationaal kampioen schap. EHBO'ers proficiat en succes in Eindhoven. Gerepatrieerd. Woensdag arriveerde, na een verblijf van ruim twee jaar in West-Indië, de militair Fr. Kuis, in onze gemeente. De buurtgeno ten hadden voor een passende versiering gezorgd en boden ge schenken aan. De Heusdense Fanfare bracht 's avonds haar ge bruikelijke serenade, waarbij ook woorden van welkom gesproken werden door de voorzitter A. Bax. Vele stadgenoten kwamen hun gelukwensen aanbieden. Gelukkige prijswinnaar. De heer N. v. Wijk-Verharen was Zaterdag de gelukkige win naar van de eerste veertiendaagse prijs, uitgeloot door de gezamen lijke winkeliers. Naar wij verne men moeten zij, die nog loten heb ben, waarop geen prijs gevallen is, deze zorgvuldig bewaren, daar er met de a.s. kermisdagen voor de jeugd een attractie 3an ver bonden wórdt. Dus gooi ze niet weg, maar bewaar die zegels die je hebt en zie er intussen nog meer te bemachtigen. Oranjefeesten. Ter gelegenheid der Oranje feesten zal alhier op het Burcht plein een ruiterfeest georganiseerd worden. Zij die daarvoor inte resse hebben ('t bestaat zowel uit dresseer- als uit springnummers) kunnen zich voor deelname nog Ned. Herv. Kerk. De beroepen predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, Ds. J. l'eriouw van Utterlo, bracht j.l. IJonderdag een bezoek aan deze gemeente, ter kennismaking met Kerkeraad en Kerkvoogdij en ter bezichtiging van kerk, pastorie enz. Des avonds trad Zijn Eerw. in het goed bezette kerkgebouw voor de Ned. Herv. gemeente op in een Dienst des Woords. Geslaagd. Voor de akte onderwijzeres' bij het Freubelonderwijs slaagde j.l. Donderdag te Den- Bosch Mej, Jo van Wiliigenburg alhier, thans verbonden aan de kleuterschool te s-Gravenmoer. Geslaagde en familie gefelici teerd. A. R. Kiesvereniging. In verband met de a.s. verkie zing van leden voor de Prov. Sta ten, trad j.l. Vrijdagavond in het gebouw van de Chr. Volksbond, op uitnodiging der A.R. Kiesver eniging als spreker op de heer J. van Woerden uit Raamsdonk, lid van de Prov. Staten van Noord- Brabant. Na een welkomstwoord van de voorzitter, de heer C. van Caem, waarin hij de hoop uitsprak dat de aanwezigen zich voor de Prov. Statenverkiezing een Gidionsben- de zouden betonen, verkreeg de heer van Woerden het woord. In een zowel principieel als practisch betoog zette de heer v. Woerden op keurige wijze de po litiek der A.R. Partij uiteen vanaf het begin dezer eeuw, en wees op het grote belang der Prov. Staten verkiezingen in verband met het feit dat dit het kiescollege der Eerste Kamer is. Spr. wees er op dat het ook voor de Prov. Sta tenverkiezing van belang is dat mannen gekozen worden die Gods Woord tot richtsnoer voor het le ven, ook op staatkundig terrein, stellen en wekte krachtig op om op 26 April bij het uitbrengen der stem belijdenis af te leggen van ons geloof in Jezus Christus. Spr. wees er verder op dat de A.R. geen kerkelijke partij is, waarvoor hij als bewijs' noemde, dat het overleden statenlid v. d. Schans, die meer dan 36 jaar de A.R. partij in de Staten van Nrd.- Brab. vertegenwoordigde, ouder ling was in de Ned. Herv. Kerk. Tenslotte waarschuwde spr. er voor zijn stem niet waardeloos te maken door op kleine partijen te stemmen die toch geen zetel kun nen behalen, en noemde hierbij de Staatk. Geref. partij, waardoor de op die partij uitgebrachte stemmen juist ten goede zullen komen aan hen die zij menen te bestrijden. Naar aanleiding van enkele uit de vergadering gestelde vragen, ging spr. nog wat dieper in op de practische vraagstukken van Marijke hield geslaagde oriënteringsrit. Zaterdagnamiddag omstreeks half 3 was het een hele drukte op de Nieuwevaart met het aan komen der auto's en motoren, die deel gingen nemen aan de oriën- tatierit van de Sprang-Capelse motor- en autosportvereniging ..Marijke". In het clublokaal, café Cové-van der Haart, was het startbureau gevestigd, dat de al rijke inschrijvingen, waaronder ook van deelnemers buiten de vereniging en waarbij wij o.m. opmerkten de erevoorzitter der vereniging, de Edelachtb. Heer Burgemeester Smit, moest ver werken. Nadat het startsein voor de eerste vertrekker was gegeven, vertrokken de andere motor- en autorijders onder een stralend len tezonnetje met de regelmaat van de klok, om de twee minuten, om het ongeveer 80 k.m. lange par cours in de vastgestelde tijd en met zo weinig mogelijk strafpun- ten af te leggen. De rit, welke voerde door een gedeelte van Midden-Brabant, leverde voor de deelnemers nogal enige moeilijk heden op, temeer, omdat in het schema van de rit een kleine fout was geslopen, met als gevolg dat sommigen hopeloos in de knel kwamen. Desniettegenstaande wa ren de deelnemers vol lof over het parcours. De heer Th. van Beek behaalde de 1ste prijs, een beker. De andere prijswinnaars warenAnt. de Jong, 2e prijs, lauwerkrans; H. Michaël, 3e pr., beker; C. van Oosterhout, 4e pr. medaille; R. van der Made, 5e prijs, medaille; Adr. Cové, 6e pr. medaille; H. Verduijn, 7e prijs, medaille; J. Konings, 8e pr., me daille en de Edelachtb. Hr. Bur gemeester Smit, 9e pr. medaille. De voorzitter van „Marijke", de heer G. N. van Achterberg, reikte na afloop met een hartelij ke gelukwens de prijzen uit en bracht dank aan de wedstrijd commissie en aan allen die aan 't slagen van deze eerste rit in dit seizoen hun medewerking hadden verleend. Spr. uitte zijn leedwe zen dat in het vastgestelde wed strijdschema op onverklaarbare wijze een fout was geslopen en hij gaf de verzekering dat ge tracht zal worden in het vervolg iets dergelijks te voorkomen. Tevens werd deze avond de bij besluit van de laatste algemene ledenvergadering ingestelde kam- oioenswimpel aan de bekerhou ders van de jaren '47, 48 en '49 ni toereikt, n.l. aan de heren J. Treffers, G. N. van Achterberg en Th. van Beek. Uitslag Vilvoorde-vlucht. De in café Cové-v. d. Haart aan de Nieuwevaart gevestigde postduivenvereniging „De Lucht vaart hield Zondag een vlucht vanaf Vilvoorde (B.), waarbij de eerste duif, welke een gemiddelde snelheid had van 1213.10 m. per minuut, om 10.01.09 werd gecon stateerd, terwijl de constatering van de laatste prijswinnende duif, wier gemiddelde minuutsnelheid 1051.27 m. bedroeg, om 10.13.06 plaats had. De prijzen werden behaald door: St. v. Peer 1, 2, 4, 9, 33 en extra prijs: H. Verduijn 3, 28, 61; B. Pols 5 16; Adr. Spierings 6, 15, 24, 26, 38; J. van Dronge- len 7, 46: J. van Raamsdonk 10, 17. 31, 34, 36, 37; J. Nieuwen- huizen 11 24; C. Groeneveld 13, 29, 52; W. Versteeg 14, 30; G. Treffers 18. 44. 45, 62; C. Smits 19; Adr. Klootwijk 21, 22, 26; M. Spierings 27, 57, 58; H. van Campen 32, 47, 50, 54: J. Kra mer 35; J. van Oosterhout 42, 51C. de Cloe 43: M. de Jong 48. 60; J. de Meter 49. 56, 59; W. Haverhals 64. Huib met pensioen. Op 1 Mei a.s. gaat de heer H. Smits de gemeentedienst wegeus net bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd verlaten. Gedurende ruim 30 jaren, eerst als wegwerker en vervolgens als oode heett hij de gemeente op on navolgbare en de meest eervolle wijze gediend. Plichtsgetrouw en met de uiter ste nauwgezetheid heeft hij steeds tot voile Xevredeheid zijn taak als gemeentebode vervuld. Bij zijn su perieuren stond hij dan ook in noog aanzien. Het gold hier „The Right man on the Right place". Zijn prettige en aangename ma nier van omgang maakte hem in de ganse gemeente erg bemind. Gaarne had het gemeentebestuur hem nog enkele jaren voor de ge meente behouden. De heer Smits heeft echter gemeend zijn taak aan een jongere kracht te moeten over geven en daarom zal in de raads vergadering van Vrijdag a.s. of ficieel afscheid van hem worden genomen. Gemeenteraad. Vergadering van de Raad de zer gemeente op Vrijdag 28 April 1950 om 15 uur ten gemeente huize alhier. Agenda 1. Beëdiging van een nieuw benoemd raadslid. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel tot wijziging van de legesverordening. 5. Voorstel tot benaming van een straat. 6. Voorstel tot het geven van bestemming „openbare weg" aan een nieuwe straat. 7. Voorstel i. v. met een ver zoek om vrijstelling van honden belasting. 8. Voorstel tot het aangaan van een bijz. Rek.-Courant over eenkomst. 9. Voorstel tot het aangaan van een Deposito-overeenkomst. 10. Wijziging begroting 1949 en 1950. 11Goedkeuring begrotings-wij- ziging B.A. dienstjaar 1949. Met zorg en kennis ter zake zijn de rollen door de regisseuse mej. Gré Konings en de regisseur de heer van der Lucht toebedeeld, want ieder was voor zijn rol be rekend en geschikt. Naast de na tuurlijke vertolking van Marijke en 'lhérèse, ging nog een extra bekoring uit van hun mooie stem, terwijl ook de kunstschilder Ver hagen, van wie het was te zien, dat hij zo nu en dan aan planken koorts leed, een vlotte tegenspeler van Marijke bleek. Prechtig waren de scènes, waar bij het gehele toneel gevuld was met Scheveningse meisjes en stoe re vissers, die een mooi geheel vormden met het decor, van dui nen, verzorgd door de heer Hu- bertus, en in koor liederen zon gen. Het geheel, in zijn afwisseling van zang en spel, romantisch-dra- matisch en komische scènes, is 'n volledig succes geworden, waar van het publiek dan ook herhaal delijk met daverend applaus ge tuigenis gaf. Nadat dan ook voor het laatst het gordijn was gevallen bracht de burgemeester dank voor wat de gemengde zangvereniging had ge bracht. Ook hij was van mening dat het experiment ten volle was geslaagd. In het bijzonder bracht hij dank aan Mevr. Joosen de Beer, die aan de vleugel het ge heel begeleid had, aan de heer Nollen, directeur der zangvereni ging, onder wiens algehele leiding het stond, aan Mej. Gré Konings en de heer van der Lucht die de regie verzorgd hebben. Hierna overhandigde de burgemeester de dames allen een bouquet bloemen. Tot slot sprak hij de hoop uit, dat deze succesvolle uitvoering nog door meerderen mocht worden ge volgd. Voor de vele teieurgestelden, die zich geen plaats meer konden veroveren in de bioscoopzaal, zal de uitvoering op 25 April a.s. te Raamsdonksveer een welkome ge legenheid zijn, om alsnog van deze mooie operette te gaan ge nieten. Burgerlijke Stand. Geboren: Arnoldus Adrianus Joannes Ma ria zv P W Brooijmans en J P A Loos te Made Johanna Adriana Engelina dv L M Knoop en J Broers te Hoge en Lage Zwaluwe Maria Cornelia Gerdina Jo- sepha dv H van Erp en P C M n Vugt Cornelis Adriaan Antonius zv H van Oosterhout en C van Oosterhout te Made Petronella Martina Maria dv C Th van Frankfoort en J P Crane. Petronella Antonia dv Wilhel mus Avontuur en Cornelia Marij- oudin 5 sta: Ook jlub c mc :rwa< •hotei vla [et he iog c ilen •s d itbae -edépi loendi lemen bi :htll de :rlaat Ie zaa loudei lerla natch, vacht rig dc inksb: voor 1 nvaar cnmr lezit utgelc -at 0- nrukk ieve rechte ;een r ina ge nissen. ivedsti oorde iiitges] KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. 3—3 0—2 2—2 0—3 1—2 Nederland en Oranje. Naar wij van het bestuur van de vereniging „Nederland en Oranje" vernemen, is het par cours voor de op Zaterdag 29 April a.s. ter gelegenheid van de verjaardag van Koningin Juliana te houden wielerwedstrijd vastge steld als het vorig jaar, dus start plaats in de Veerstraat en ver volgens Nieuweweg, Herman Zijl straat, Kastaat, Veerstraat. Zoals wij reeds meldden, lag het aanvankelijk in de bedoeling de ronde te houden in Waspik Boven. Het bestuur van genoem de vereniging wijst er daarom met nadruk op, dat het enige mo tief om hier niet te rijden is, de grote gevaren die dit parcours, vooral voor onervaren rijders op levert. Inschrijvingen voor deel name aan deze ronde kunnen tot Woensdag a.s. nog worden inge diend bij J. Zwaans, Adr. Ver schuren, G. v. d. Broek, C. Dek kers, Th. de Graauw en N. v. d. Rijken. Zij die nog een premie beschik baar willen stellen, kunnen dit ook aan bovengenoemde adressen op geven. Het programma voor de Ko- ninginnefeesten is als volgt vast gesteld Zaterdag 29 April 1. 1 uur voetbalwedstrijden van de buurtelftallen op het Wit Zwart terrein en het Waspik- terrein. 2. 2.30 uur Start van de wie lerronde. 3. 5.30 uur finale voetbalwed strijden. 4. 6.30 uur muzikale wandeling van de harmonie. 5. 7.30 uur Kort concert door de harmonie. Maandag 1 Mei 10 uur kindervoorstelling in de harmoniezaal en tractatie voor de kinderen van de bewaarscholen. BI. WitLimburgia Ensch. BoysAjax HeerenveenMaurits Eerste klas ZuidI Sitt. Boys—VVV Tweede klas A RAC—De Valk (De Valk kamp.) TOPSchijndel 23 DESK—Cone. SVD 0—1 WoenselVeloc 20 WilhelminaZwaluw 21 Derde klas B Boxtel—WSC 7—1 BaardwijkOJC 01 HaarsteegUno Animo 14 Vierde klas C Vlijm. BoysRKOSC 41 Vierde klas D Marijke van Schevcningen. Donderdagavond bracht de ge mengde zangvereniging Geertrui- denberg in de bioscoopzaal van de heer B. Baars, de operette Ma rijke van Scheveningen voor het voetlicht. Na een hartelijk wel kom tot de stampvolle zaal, merk te de voorzitter op, dat de opvoe ring van een operette een experi ment was en vroeg zonodig enige clementie, wat geheel overbodig bleek, zowel wat zang als spel betrof. Sijraen, het aangenomen kind van Marijke's vader, die verliefd op Marijke werd, welke liefde evenwel onbeantwoord bleef, ver tolkte zijn rol op meesterlijke wij ze en zorgde voor de vrolijke noot in 't overigens ernstige spel. Right 'Oh—VOAB 1—4 RKDVCWSJ 2—0 RWBRaamsdonk 42 Veerse B.Broekhoven afg. ~L'GEEN WIJZIGING IN NEDERLANDS ELFTALCLUB. Dinsdag 25 April zal op het V.U.C.-terrein te Den Haag de centrale training van de Neder lands Elftalclub worden hervat. Voor deze training, die onder leiding staat van de bondsoefen- meester Van der Leek, zijn de volgende spelers uitgenodigd: Kraak (Stormvogels), Saris (B VV), Van der Sluijs, (BW); Huybrechts (BW), Potharst (A- jax), Stoffelen (Ajax), Van der Hart (Ajax), Van der Hoeven (Ajax), Boonkamp (Blauw Wit), Verbeek (Sparta), Terlouw (Sparta), Ravensteyn (M.V.V.), Michels (Ajax), Schrumpf (S.V. V.), Lakenberg (Blauw Wit), Roosenburg (Sneek), Rijvers (N. A.C.), Steenbergen (Feijenoord) en Clavan (A.D.O.). Dit zijn dezelfde spelers, die be gin Maart de training begonnen voor de gespeelde wedstrijd Bel giënederland. HULDIGINGSWEDSTRIJD R.W.B.—R.K.C. 1—2. Vóór de aanvang van deze wedstrijd bood RKC de kam pioenen bloemen aan. De wedstrijd zelf was er een die het aankijken volko men waard bleek. RWB had vóór rust het windvoordeel, met het gevolg dat reeds direct enkele aan vallen op het doel der gasten werden ondernomen, doch zonder succes. RKC ging het hierna ook eens proberen en reeds na 4 minuten spelen wisten zij een te zacht terug gespeelde bal op de RWB- doelman, in het net te plaat sen; 01. De thuisclub, niet ontmoe digd, trok telkens ten aanval en na ca. 10 minuten was 't linksbinnen Schalken die een toegekende strafschop onbe rispelijk inschoot; 11. Dank zij het windvoordeel, waren vóór de thee de aan vallen der gastheren talrijker. Een viertal goed genomen corners op het RKC-doel ble ven echter zonder resultaat. Met gelijke stand 11 ging de rust in. Direct na de hervatting be gon RKC met een geweldig offensief, dat circa 10 minu ten duurde, doch de RWB- verdediging hield kranig stand en hierna wisten de gastheren zelfs het spel te verplaatsen. De RWB-mid- voor brak door, doch eenmaal voor de RKC-doelman staan de, faalde hij jammerlijk. De geel-blauwen deden er nu nog een schepje op, doch te kort spel van hun voor hoede gaf de RWB-verdedi- ging steeds gelegenheid tot ingrijpen. Zeven minuten voor het einde slaagde Steenbeek van RKC er in een fout van de RWB-verdediging weder om met een doelpunt af te straffen. Alhoewel RWB hier na nog wel probeerde een ge lijk spel te behalen, bleek hiervoor de resterende tijd te kort, zodat in de stand 1—2 geen wijziging meer kwam. Scheidsrechter Dekkers had geen moeilijke taak en leidde naar ieders genoegen. Na de wedstrijd verenigden de spelers en het bestuur van beide clubs zich in 't RWB- clublokaal, om daar een goed verzorgde koffietafel alle eer aan te doen, waarna men nog een gezellig uurtje bijeen bleef. R.W.B.—RAAMSDONK 4—2. RWB heeft kans gezien haar laatste competitie-wedstrijd tegen Raamsdonk welverdiend met 42 te winnen. De aanvoerder van Raams donk sprak vóór de wedstrijd een gelukwens uit aan 't adres van het kampioens-elftal en liet deze vergezeld gaan van een mooie bloemruiker en de beste wensen voor de a.s. pro motie. Direct vanaf de aanvang was het RWB dat de toon aan gaf. Heel goede combinaties op het middenveld waren dik wijls aanleiding van mooie, gevaarlijke aanvallen, afge wisseld door uitvallen dei- gasten. Reeds na 10 minuten was het linksbinnen Schalken die, nadat eerst zijn schot door de paal werd gekeerd, op nieuw, maar nu met succes inschoot; 10. Steeds weer golfden de RWB-aanvallen op het Raamsdonk-doel aan; ver schillende kansen ontstonden, maar bleven onbenut, zodat met de stand 10 voor de thuisclub de rust inging. Direct na de thee nam RWB wederom het heft in handen en nu met meer succes. Reeds na 5 minuten spelen was het rechtsbuiten Treffers die met een keurige omhaal 20 liet aantekenen, terwijl even later Schalken reden gaf tot jui chen. Met een goed gericht schot passeerde hij de Raams- donk-doelman voor de derde maal; 30. De RWB-midvoor Valk maakte, na een doorbraak, op de juiste manier 40 voor zijn club. Hierna nam het de thuis club wat minder ernstig op. Raamsdonk kreeg door een en ander de gelegenheid 'n klein overwicht aan de dag te leg gen, met als resultaat 2 doel punten, waarvan één, een misrekening van doelman Snels, zodat met de stand 42 voor RWB het einde kwam. JULIANA—O.J.C. 0—1. Beslissing in de aller laatste minuut. Vijf kwartier had de Geel zwarte ploeg een overduide lijk overwicht uitgeoefend op de Rosmalen-veste, zonder tot tastbaar resultaat te komen. En toen in de allerlaatste mi nuut van de ontmoeting een ongevaarlijke aanval besloten werd met een zeer fortuinlijk doelpunt, was dit niet een weerspiegeling van de krach ten. Integendeel. Eén team verdiende deze middag de overwinning en dat was de Baardwijkse ploeg. Met de wind mee speelden de Geel-Zwarten in de eerste helft en OJC kwam er prac tisch niet aan te pas. Legio waren de attaques die de Sportparkbewoners op 't doel der roodbaadjes ondernamen. Deels door slecht schieten, deels door fortuinlijk doelver- dedigen van de slecht keepen de Rosmalen-doelman, werd er ook niet gescoord, zodat de rust, geheel tegen de ver let is WSC n Boi verlies Daaroi nooi ninde: jreker WSC terend KAAT! DESK Onde leden s oinpeti |eving. aan toe verend werd V' oms v neerd, 1 nodige cacnet ren stak stiger •eeds v ren, wa n goei )esk w n voor e breni richte h 'stadt b< de rust anatiek regen jesprok we t den not die eek iossche vonden. Toch lijkmake een hog kon ber door V Bossche zich lan ontzette voordee Zater van de het vel< K.J.MA den bei de hee van de kers Sr. nadat d de K.J.I voordei Laatstgi spoedig wisten Smit va het nak de bran ditmaal terrein raogelijl echter t spoedig zelfs nc der K. Jammer, mooie i de bewi gewicht blessure meespel Na d weerliec en een elftal k wel di vuurvre vlug ge Corneli: de bran was nu stralen keeper gevaar, uit een sprong de stam weer ki werkza; derdaac hun taa tweema geven eindstar goede rijke be noten v die do ieders t Zate de elftj

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2