WAALWYK Waalwijkse en Langstraatse Courant Mgr. Panis opende de T.U.R.K. W.TIMMERMANS ZONEN Credieten Rekening-Courant Deposito 5% JOS VAN DE VEN Hartelijke ontvangst der missionarissen HET HUIS VOOR GOEDE KLEDING Kassiers en Commissionairs in Effecten W A A L W IJ K I wis*!" it rj i DINSDAG KOOPDAG spaarzame huisvrouw KORTING op alle artikelen VOLKSBELANG No. I MAANDAG 1 MEI 1950. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO VM HEI ZUIDEN 72e JAARGANG No. 28. Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". Dc tentoonstelling „Uw Rijk Kome" is onder geluk kige tekenen begonnen. En daarmee bedoelen we niet op de eerste plaats de regen die, naar we allen hopen, hemelzegen zal betekenen, maar vooral de uitstekende geest waarvan de ontvangst der missionarissen, dc opening van de tentoonstelling en de algemene be langstelling blijk gaven. Als die geest blijft en zich uit in een veelvuldig bezoek van allen, dan zal het doel van het doel van de tentoonstelling, het opwekken van een waarachtige missielicfde, zeker bereikt worden. Een uitgebreide stoet vormde zich Zaterdagmiddag tegen half 3 op het eind van de St. Antonius- straat. Een groot aantal vereni gingen stelden zich op om de 24 missionarissen die tijdens de ten toonstellingsdag in de beide deke naten werken, naar het raadhuis te begeleiden. Voorop reden rui ters van de rijvereniging „Prinsvs Irene", dan volgden verkenners, welpen, de gilde, kajotsters en ka- jotters, gidsen en nog meer ge- uniformeerden, die we zo gauw niet konden thuisbrengen en daar tussen auto's met de gasten-missi- onarissen. Achteraan reed de auto met Zijne Hoogw. Excellentie Mgr. Panis, die de tentoonstelling zou openen. De stoet werd weer door ruiters gesloten. En zo ging het onder de opgewekte tonen van de harmonie St. Crispijn naar voren door dé St. Crispijnstraat, Burg. van der Klokkenlaan, Mr. v. Coothstraat, Julianastraat, Stati onsstraat, alle bevlagd, naar het Raadhuisplein. Ontvangst op het raadhuis. In de raadzaal, welwillend door het gemeentebestuur afgestaan, hadden zich ondertussen vele ge nodigden verzameld, dé hoogeerw. heren Dekens van Heusden en Waalwijk en andere geestelijken uit de parochies der dekenaten, de burgemeesters van Waalwijk en omliggende plaatsen, leden van comité's, medewerkers' en mede werksters en andere genodigden. Toen Mgr. Panis met de 24 missionarissen was binnengetre den, sprak dé voorzitter van het comité van ontvangst, de heer L. van Drunen, een begroetingsrede uit. Hij heette allen van harte wel kom en achtte het een grote eer en voldoening dat thans bij de opening van de „T.U.R.K." een zo uitgelezen schare van belang stellenden, vertegenwoordigers van het geestelijk en maatschappelijk leven te mogen begroeten. Hij dankte het gemeentebestuur voor het brede gebaar, waaraan het te danken was dat als receptieruim te het raadhuis kon gebruikt wor den. De samenwerking van klein en groot, aldus de heer Van Drunen, schiep deze, onze allerchristelijk- ste TURK. Vooral de gemeen schappelijke geest van liefde vtor het missoneringswerk had de TURK het leven gegeven en zijn doel: de geest van waarheid en liefde uit te dragen. Tallozen van hen die hieraan behoefte hebben kunnen wij niet persoonlijk bereiken, maar ons ge bed bereikt hen wel en mensen uit ons eigen midden met dé speciale roeping van missionaris bereiken hen persoonlijk. En die geroepe nen, zei de heer Van Drunen, wil len wij steunen door deze Turk van katholieken huize. Daarom heette hij allen nog maals van harte welktm en be toogde dat de katholieken niet af zijdig wilden blijven, maar als goede frontstrijders voor t Gods rijk de duistere verwarring der geesten tegemoet treden, in gelo vig vertrouwen, met gebed en of feranden, opdat hét gebed van Christus tot Zijn Vader „Uw Rijk kome" geen vrome wensdroom ztu zijn, maar een werkelijkheid tot Gods meerdere eer en het heil der wereld. Tenslotte riep de heer Van Drunen de katholieken op tot daadwerkelijke deelname, door ge bed, bezoek en offer. Ter kruis tocht, niet zoals in de Middel eeuwen tégen, maar voor de TURK. Met de wens dat de TURK daartte een stimulans zou zijn, besloot de heer Van Drunen zijn begroetingswoord. Missiewerk aller plicht. Als voorzitter van de Missie tentoonstelling gaf de Zeereerw. heer pastoor Ras nog eens een aansporing. Hij attendeerde op 't doel van dé tentoonstelling: de be langstelling voor de missie te sti muleren. Die werd nog teveel be schouwd als een godvruchtige lief hebberij, maar dat het een dure plicht is moest er bij onze mensen ingehamerd worden. Pastoor Ras sprak de hotp uit dat de tentoon stelling door zeer velen bezocht zou worden en gesteund zou wor den door gebed en gaven. Hij wenste dat beide in deze wéék rijkelijk aan de missie zouden toe vloeien. Goed christen, goed burger. De burgemeester van Waalwijk, vandaag gast in het raadhuis, dankte voor de uitnodiging voor deze ontvangst. Hij merkte een enorm contrast op in de wijze waarop hier de missionarissen werden ingehaald en hetgeen 6 a 700 km. hier vandaan gebeurt. Daar haat en nijd, terwijl de ziel wordt afgehouden van God. De burgemeester heette, ook namens de burgerlijke gemeen schap, de missionarissen hartelijk welkom en stelde er prijs op nu een mening te uiten die juist was gebleken. Als leek had hij met an deren te zorgen voor de materiële belangen van degenen die hem waren toevertrouwd, maar er was toch slechts één belang: de eeuwi ge zaligheid van allen. De missio narissen hielpen de overheid, daar iederéen die God dient ook een behoorlijk burger zal zijn. Tenslotte dankte de burgemees ter ook het missiecomité en sprak de hoop uit dat het werk zou sla gen. De kracht Gods. De eerw. pater Sondael S.J. sprak namens de missionarissen. Het was hem een voldoening het comité en de anderen te danken voor dé grandioze ontvangst. De missionarissen voelden zich aan stonds thuis, daar ze in steden en dorpen waren waar Christus nog Koning is. Vervolgens ging hij in op de moeilijkheden waarmee de missie op het ogenblik te kampen heeft, 'l'eruggrijpend op wat de burge meester had gezegd, leek het hem of God de Satan had losgeloten om zich in al zijn laagheid en ge meenheid te tonen. Het streven naar onafhankelijkheid nam de volken zo zeer in beslag dat ze geen tijd meer hadden om zich met geestelijke zaken bezig té hou den, en pater Sondael wees in dit verband op Indonesië en uitte zijn bezorgdheid over wat de toekomst daar brengen zal. Er is geen mis sieland of het lijkt dat Satan er regeert. Maar het rijk Gods, zei pater Sondael, is een mosterd zaadje dat welig uitgroeit. Wie begrijpt dat het gaat om het ge luk van alle mensen voelt zich klein worden. Wat zouden Waal wijk, Kaatsheuvel, Heusden en al die andere plaatsen kunnen? Daar toe is het geloof nodig in de on zichtbare Kracht Gods. Is er dat, dan zal er hier iets groots verricht worden. De missionarissen zouden de mensen hun werk duidelijk ma ken, hun moeilijkheden en mede werking vragen. Moge die gege ven worden! Opening door Mgr. Panis. Na de woorden van pater Son dael gingen de genodigden naar de Gildenbond, waar Mgr. Panis de tentoonstelling zou openen. De jeugdverenigingen hadden gezorgd vtor een keurige erewacht langs de weg daarheen. Wegens de bij dergelijke gelégenheden blijk baar onmisbare regen moest de plechtigheid binnen plaats hebben. Daar sprak Mgr. Panis een kort woordje, waarin hij aanspoorde de tentoonstelling veelvuldig te be zoeken, vooral met de kinderen, omdat zij de dankbaarste luiste raars zijn. Misschien ook zou er een missionarisroeping uit voort komen. Ook weer Mgr. Panis er nog eens op dat het Missiewerk geen liefhebberij is, maar een zwaré plicht. Op de eerste plaats is er gebed nodig en dat werd zomaar niet pro forma gevraagd, want zonder Gods Zegen kunnen de missionarissen niets doen. Daar naast ook financiële steun. Wees edelmoedig, zei Mgr. Panis, en dat niet alleen, maar men moet iets doen wat een offer kost, iets ge ven wat men zelf goed kan ge bruiken, dit zal des té aangena mer zijn aan Gtd. En hiermee verklaarde Mgr. Panis de missie tentoonstelling geopend. Missionarissen als standhouders. Dat lijkt misschien oneerbiedig, maar het is op de missietentoon stelling een feit. En de zaak is bij hen in goede handen. Dat heb ben we al gemerkt, toen we onze eerste indrukken eens gingen op doen. Pater Sondael stond met enthousiasme de Javaanse christe lijke kunst uit te leggen, een an der missionaris trachtte de moei lijkheden in Voor-Indië duidelijk té maken, weer een andere pater vertelde over de missie in Brazi lië. En zo stond in iedere stand een vurige missionaris die vertel de over zijn missie, over land en volk, van alles in werkelijkheid toonde en zo opwekte tot missie liefde. Daarnaast zijn er dan nog de algemene stand van de Pause lijke missiegenootschappen, de Akademische Leken Missie-actie en „De Tiltenberg", de missie school uit Vogelenzang. Dit alles wijst ér op dat niemand met één bezoek aan de tentoonstelling kan volstaan. Maar het lijkt ons niet meer nodig om nog eens tot be zoek te gaan aansporen. Gezag hebbende stemmen deden dit ter gelegenheid van de opening extra. Zie boven. Als u moe bent van de rond gang is er een oase, waar u van alles kunt gebruiken en van alles kunt winnen, zodat verveling uit gesloten is, maar dan moet men er niet met lége zakken aanko men! Moge de „T.U.R.K." overeen komstig de algemene wens een groot succes worden. DE PONTIFICALE HOOGMIS. Een gave van ruim 17.700 H. Missen. Zondagmorgen celebreerde Zijne Hoogw. Excellentie Mgr. W. Mut- saerts ter gelegenheid van de Mis sietentoonstelling een pontificale Hoogmis in de parochiekerk van St. Jan, met assistentie van eerw. heren geestelijken uit de twee de kenaten. Veel gelovigen in en buiten de kerk toonden hun belangstelling of woonden de H. Mis bij. De Schola Cantorum van het Missiehuis te Kaatsheuvel zong o.l.v. Pater L. A. v. d. Yssel voor de Mis de Terts, zoals gebruike lijk is bij een Pontificale Hoogmis, het koor zong de mis van Ph. Loots en bij het binnentreden van de bisschop het „Ecce Sacerdos", de gelovigen zongen tesamen de antwoorden en het Credo. Aan het bijwonen van deze Hoogmis, die werd opgédragen tot het welslagen van de tentoonstel ling, was een volle aflaat verbon den op de gewone voorwaarden. Ook de scholen uit de beide dekenaten hebben hun steentje bij gedragen aan deze intentie. Tij dens de offerande legden verte genwoordigers (sters) van 34 van de 37 scholen een gezamenlijke gave op de communiebankde kaarten waarop 17.705 missen wa ren aangetekend, die de leerlingen in de voorafgaande week hadden bijgewoond voor de missie. Dat het onderwijzend personeel er in geslaagd is de kinderen liefde bij te brengen, blijkt wel uit het feit dat veel kaarten versierd waren met randjes, bloemetjes etc. Het was éen mooie plechtigheid aan het begin van de missieweek. Zndagmiddag kwam de 1000ste bezoekster de tentoonstel ling van de TURK binnen. Het was mej. J. Hornes-Langer- mans, 2de St. Crispijnstraat 56, Waalwijk. Zij ontving een zilve ren kaasschaaf ten geschenke. Wij vernemen dat de T.U.R.K. Zondagavond bij 't sluiten reeds bijna 3500 bezoekers telde een mooi succes dus Wat onze meisjes zeker moeten bekijken op de tentoonstelling. Schokkend is het zeker niet, wat de Missieschool van Ubbergen te zien geeft; maar voor wie dieper kijkt, gaat hier een wereld open van eenvoudige heldhaftigheid en daadbereid idealisme. Velen vin den de Missie prachtig, maar voe len er toch niets voor pater of zuster te worden. Dat hoeft ook helemaal niét. Men kan tegen woordig als leek ook naar de mis sie. Dc vrouw en het meisje naar dc missie. Te Ubbergen bij Nijmegen werd een opleidingsschool geopend voor meisjes, die gedurende enkele ja ren hun leven in dienst van d Missie willen stellen. Dat kan zijn voor drie of voor zes jaar en zelfs voor langer. Wat doen ze dan in dc missie? Er zijn in de Missie nodig: art sen, verpleegsters, vroedvrouwen, leerkrachten voor het lager en het middelbaar onderwijs, voor hét nijverheidsonderwijs etc. In 1947 gesticht, heeft het in stituut nu reeds 24 meisjes uitge zonden naar verschillende missies, zoals U kunt zien op de tentoon stelling. In Mei begint nu de vierde cur sus en een flinke groep staat op vertrekken naar Brazilië. Meisjes Uw verlangens zijn soms zo hoog gespannen. Ge bent tot veel edelmoedigheid in staat. Hier ligt een prachtig veld voor je daden drang. Mochten toch vele jonge vrouwen van Brabant gehoor ge ven aan de noodkreet van de mis sionarissen, aan dé oproep van Christus zelf: Zijn Rijk uit te brei den tot aa_ de uiterste grenzen der aarde. Alle inlichtingen worden ver strekt door: Missieschool voor Jonge Vrouwen, U 5, Ubbergen, tel. Nijmegen 24554. Pers-comité. EEN KERK GEVRAAGD. Voor de kerk te Salatiga: Vorig bedrag f 362.75 N.N., Waalwijk f 2.50 Mej: Wed. de V., Waalwijk 1.— N.N., Hoogland f 2.50 Totaal 368.75 KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN. Ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in zilver, de heer M. L. Ver hagen, voorz. van de Schut tersgilde „St. Crispijn en Crispinianus" te Besoijen, (ge meente Waalwijk). L. H. Both, organist der Ge reformeerde gemeente te Sprang, wonende te Besoijen (gem. Waalwijk). In brons: W. v. d. Heuvel, koetsier - besteller A.T.O. - v. d. Gend Loos te 's-Bosch, vroeger te Waalwijk. Wij bieden onze beide Waalwijkse gedecoreerden on ze hartelijke gelukwensen. Officier in de Orde van Oranje-Nassau: E. C. v. Dis sel, notaris te Goes (vroeger cand.-notaris te 's-Grevelduin- Capelle). Ridder in de Orde van Oranje-Nassau: C. F. P. v. d. Assum, directeur van de Le- derfabriek J. v. d. Assum- Kanters *N.V. te Dongen. H. G. C. v. d. Assum, direc teur van de overlederfabriek Frans v. d. Assum te Dongen. DE HEER L. H. BOTH KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN. In tegenwoordigheid van een de putatie der Geref. Kerk te Sprang werd j.l. Zaterdagmiddag te ca. half één door de Edelachtbare Heer Mr. R. J. J. Lambooy aan de heer L. H. Both, te zijnen hui ze de zilveren ére-medaille ver bonden aan de orde van Oranje Nassau uitgereikt. Burgemeester Lambooy richtte zich in hartelijke woorden tot de heer Both en zeide dat het H. M. de Koningin behaagd had, zulks in verband met zijn onlangs ge vierde gouden jubileum als orga nist van de Geref. Kerk te Sprang, hem deze onderscheiding te verle nen, daarbij tévens er op wijzende nog vele jaren gegund zijn deze decoratie te dragen en als ere-voprzitter nog lang ge tuige te zijn van de bloei en groei dezer aloude gilde. Ook onze felicitaties. DODEN-HERDENKING. Wij laten hier nogmaals volgen het programma der Doden-herdenking op Don derdag 4 Mei a.s., des avonds om 8 uur bij 't Monument aan de Burgemeester Moonen- laan. Om half acht komt het be stuur van W.B. met genodig den op het Raadhuisplein bij een, om na een kort bezoek aan de executie-plaats, zich te voet te begevenenndvbgkqj. voet door de Grotestraat, Mr. v. Coothstraat, Burgemeester Moonenlaan naar 't Monu ment te begeven. Het publiek wordt verzocht zich hierbij aan te sluiten vanaf het Raadhuisplein, om zo in stille stoet naar 't mo nument te trekken. Om kwart voor acht begin nen de klokken te luiden tot 8 uur, waarop een minuut stilte wordt in acht genomen. Daarna zingt de Liedertafel „Tenebrae factae Sunt" van Haydn, waarna dhr. J. Kou ters het Doden-appèl houdt, wat door luidsprekers wordt uitgezonden. Vervolgens wordt het „Wil helmus" door het koor gezon gen en daarna heeft de krans- legging door het gemeente bestuur en Waalwijks Belang plaats. Het publiek wordt ver zocht zich direct hierbij aan te sluiten om hun bloemen te leggen en langs het monu ment te .defileren, waarmede het einde komt. Men wordt dringend ver zocht gedurende deze uren de vlag halfstok te hangen. stelling veel afbreuk deed. In Baardwijk had men blijkbaar met de mogelijkheid van slecht weer gerekend en werd het avondprogramma in de Patronaatzaal gegeven, dat dan ook tjokvol was. Vanmorgen om 10 uur was er een kinder-aubade op het Raadhuisplein door de kinde ren van alle lagere scholen in de gemeente, waarbij de kin deren door de Edelachtb. heer Burgemeester Lambooy wer den toegesproken en waarna zij allen een tractatie ontvin gen. verschillende nationaliteiten te zien. Daarna vertrokken wij naar Zaandam. Bij de Hembrug moesten we over gezet worden; de tijd van wachten werd verkort door dat walvisvaarder Willem Ba- rendz juist Amsterdam op- stoomde. Om half twee hadden wij ons doel bereikt, n.l. Dekkers' Houthandel in Zaandam. Daar werden we hartelijk ontvan gen en rondgeleid, eerst in de zagerij, daarna schaverij en slijperij, waarna we de ver schillende opslagloodsen be- EN ZEER VOORDELIGE PRIJZEN GROTESTRAAT 1 78 - WAALWIJK Vanmiddög worden er kin derfilms vertoond in „De Lin deboom" en in „Musis Sa crum" en vanavond is er een lampion-optocht voor de schoolkinderen in de Anto- nius-parochie, opgeluisterd door de harmonie „St. Cris pijn", een muzikale wandeling van de harmonie „St. Jan" en een concours op de Markt door de 90 man sterke Philips Harmonie uit Eindhoven met na afloop taptoe. Wij hopen in ons volgend nummer nog nader op deze mooie programma's van de verschillende Oranje-comité's terug te komen. BEDEVAART ELSHOUT. De Katholieke Arbeiders beweging Afd. Waalwijk zal de jaarlijkse bedevaart naar Elshout houden op Zondag 7 Mei 1950. Bijeenkomst aan 't dat de heer Both zich ook op an der terrein verdienstelijk had ge maakt. De burgemeester feliciteer de dhr. Both hartelijk met deze mooie onderscheiding en sprak de hoop uit dat hij, gezien zijn jeug dig uiterlijk, nog minstens 25 jaar de functie van organist zou mo gen vervullen en daarmede zijn God zou mogen dienen. De burgemeester spelde vervol gens de versierselen persoonlijk op de borst van de heer Both en sprak daarbij de hoop uit dat hij deze nog vele jaren ztu mogen dragen. Zeer verrast en dankbaar dank te de heer Both de Burgemeester en in hem H. M. de Koningin voor de onderscheiding, die door hem buitengewoon op prijs werd ge steld. Wij bieden dé heer Both ook van harte onze gelukwensen met deze onderscheiding. Gilde St. Crispijn en Crispinianus Waalwijk (v.m. Besoijen). Zaterdag 29 April werd on ze Gilde beijeengeroepen voor een zeer bijzondere vergade ring door onze beschermheer de Edelachtb. Heer Burge meester Lambooy. Daar geen der leden, noch het bestuur de reden konden bevroeden, was het voor de aanwezigen een zeer grote verrassing toen onze be schermheer de mededeling deed dat het onze geërbiedig- de Koningin had behaagd on ze voorzitter de heer M. Ver hagen, de zilveren ere-medail- le verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, toe te kennen, ter gelegenheid van zijn 50- jarig voorzitterschap. Onder warme bewoordingen reikte onze beschermheer aan de heer Verhagen deze onder scheiding uit, die hij niet al leen prees om zijn 50-jarig voorzitterschap, maar waarbij spreker ook wees op de vele en rijke verdiensten op ander gebied van gedecoreerde. Heden (Maandge 1 Mei) zal zal er in het Gildehuis om 8 uur door de vereniging een huldigingsvergadering worden gehouden. Moge het de heer Verhagen BEVRIJDINGSDAG. Op 5 Mei zal de Gymnas tiekvereniging O. W. S. een turnmars door de gemeente maken, opgeluisterd door de harmonie „St. Crispijn". De route is vastgesteld als volgt: Stationsstraat, Parallelweg, Putstraat, Grotestraat, Kerk straat, Burg. v. d. Klokken laan, Mr. van Coothstraat, Julianastraat, Stationsstraat (Turnlokaal). Des avonds om 8.30 u. geeft de bekende harmonie „Con cordia" uit Loon op Zand, onder leiding van Kapelmees ter A. Molenschot, een con cert op de kiosk. Zij zal van af het Station door de Mr. v. Coothstraat, Julianastraat, Stationsstraat onder volle mu ziek naar het Raadhuisplein marcheren. Het programma luidt als volgt: 1. The Voice of the Gems Alford 2. Ouverture Obéron, Weber 3. Aufförderung zum Tanz, Weber Arr. Aug. Eenhaes. 4. Ballet Egyptien, Luguini Pauze. 5. Le Phèdre, J. Massenet 6. Baddinage: polka voor vijf clarinetten, A.von 7. Melodions Memories, Finck 8. Marche Final. KONINGINNEFEESTEN 1950. De verjaardag van H.M. Koningin Juliana is in de ver schillende delen onzer ge meente op waardige wijze ge vierd. Doordat Koninginnedag dit jaar op Zondag viel, werd de feestelijke herdenking naar Zaterdag 29 April en Maan dag 1 Mei verschoven. De Oranje-comité's van An- tonius-parochie en Centrum, die de viering op heden, Maandag, hadden vastgesteld, treffen het wel bijzonder met het fraaie weer, naar het zich op het ogenblik laat aanzien. In v.m. Besoijen en Baard wijk hadden de feestelijkhe den gedeeltelijk te lijden van de regen die later op de mid dag en 's avonds in overvloe dige mate viel en vooral bij het avondprogramma van Be soijen dat op de kiosk werd uitgevoerd, aan de belang- gebouw der K.A.B. des mor gens om 5.30 uur. HEEMKUNDE. De Stichting „Brabants Heem" organiseert op Twee de Pinksterdag, 29 Mei a.s. een tocht naar de Biesbosch, 't Land van Heusden en Al- tena. Vooraf wordt Geertrui- denberg bezichtigd, vandaar gaat de tocht naar Woudri- chem, dan langs de Noord zijde van het gebied en dwars door het gebied naar Dussen. Verder van Dussen naar Ee- then en Heusden. De deel nemers uit de Langstraat vertrekken per bus naar Geertruidenberg. VERGADERING BINNEN- EN BUITEN POLDER. Vorige week vergaderden de Stemgerechtigde Ingelan den van het Waterschap „De Binnen- en Buitenpolder van Waalwijk" in Hotel „De Twee Kolommen". De rekening 1948-1949 van de Buitenpolder sloot met 'n batig saldo van 566.63, de begroting voor 1950-1951 be droeg in inkomsten en uitga ven 1730.33. De omslag voor 1950-1951 werd vastgesteld op 3.per ha. en er werd machtiging verleend om on derhoudswerken in eigen be heer uit te voeren. Als lid van het Dagelijks Bestuur werd herkozen de heer J. H. van Huiten. Voor de Binnenpolder be droeg het batig saldo 1466.70 en de begroting voor 1950 in inkomsten en uitgaven 2880.40. De omslag werd op hetzelfde vastgesteld als het vorige jaar. NIJVERHEIDSSCHOOL WAALWIJK. Excursie van de 4e klas timmeren naar Dekkers' Houthandel te Zaandam. Vrijdagmorgen j.l. vertrok ken we uit Waalwijk. Het zag er droevig uit met het weer. Onze tocht ging via Rotter dam, Den Haag door de bol lenvelden naar Schiphol; toen was het weer helemaal opge klaard. We werden hier rond geleid en kregen hier de ver schillende vliegtuigtypen van zichtigden, waar vele soorten hout uit verschillende landen in voorraad waren. Door de directie werd ons vervolgens een consumptie aangeboden. Na bezichtiging van het Czaar Peter de Grote-huisje, zijn we weer naar Amsterdam vertrokken, waar we 'n rond rit door de stad maakten en via het Amstelstation reden naar Utrecht, waar wij de Domtoren bezichtigd hebben tevens verschillende beziens waardigheden op de gevoeli ge plaats hebben vastgelegd. Na de inwendige mens wat versterkt te hebben, aan vaardden wij via 's-Hertogen- bosch de thuisreis. Onze klas kan terugzien op een goed geslaagde en nuttige excursie. De leiding was in goede handen en de reis pri ma verzorgd door Musa Ex press. 70 JAAR. De heer Jan Tielen, Hoofd redacteur-Uitgever van dit blad, hoopt 8 Mei a.s. zijn 70ste geboortedag te herden ken.- KATHOLIEKE BOUWVAK ARBEIDERS. Op Donderdag 11 Mei houdt de Afd. Waalwijk van de Bouwvakarbeidersbond Sint Joseph haar jaarlijkse feest dag in het K.A.B.-gebouw, die begint met een H. Mis om 8.30 uur in de parochiekerk van St. Jan, waarna algeme ne koffietafel. Verders wordt de dag gezellig doorgebracht. Om 6 uur n.m. begint het avond-programma, waarbij vrouwen en verloofden tegen woordig zijn. De avond wordt muzikaal omlijst door de Rigo Band, onder leiding van Jac. de Bruine. HET HOGE WATER. Het stormweer heeft in on ze omgeving nogal wat moei lijkheden en schade veroor zaakt aan weilanden, wegen en dijken; ook zijn er door het noodweer en plotselinge inundaties verschillende stuks vee in de uiterwaarden langs de Bergse Maas verdronken. DENK ER OM I voor de bij op textielgobled. O.O.G. DEED HET GOED. Een plezierige Privé- Secretaresse. Af en toe komen er wel eens van die avonden die je de mond snoeren. De kritiek blijft dan haast in je pen ste ken, omdat de een of ander een uitvoering omhoog stuwt, in zijn of haar vaart mee sleept, vooral als zijn (haar) rol het stuk beheerst. Zo'n genoeglijke avond be zorgde ons O.Ö.G. Zaterdag. Deze vereniging had als tweede stuk van het seizoen een blijspel gekozen: „De Privé-Secretaresse", op en top Engels, beschaafd, droog, gees tig en met kostelijke typen. Daar is op de allereerste plaats" de tenniskampioene Joyce Allingworth, tevens pri- vé-secretaresse en allebei die baantjes doet ze op haar ma nier. Nu, Jeanne Dalmayer speelde die rol ook op haar manier. Soms denk je wel eens dat iemand voor een be paalde rol geboren is; wel, dat idee kregen we toen we Jeanne Dalmayer die privé-

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 1