DE LfilTCSTHMT HEUSDEN DRUNEN Onder oons gezeed ELSHOUT NIEUWKUIJK VLIJMEN SPRANG CAPELLE L00N-0P-ZAND GEERTRUIDENBERG H l' DeChinese Papegaai 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 5 MEI 1950. 6 FEUILLETON Koopt NU Zwarie Sajei Gekleurde Wol bij KI E BOOM. met het weer, wat wel zeer jammer was, gezien 't mooie programma dat zij voor Za terdag had samengesteld. 's Middags hield het weer zich nog vrij goed, waardoor de mars der Chr. Gymnas tiekclub „Kracht en Vlug heid" met de schoolkinderen naar het R.W.B.-terrein en de kinderspelen aldaar een suc cesvol verloop hadden. De kinderen hadden een fijne middag en ook de toeschou wers hebben zich best gea museerd. Het avondprogramma, dat bestond uit een zanguitvoe ring van de Chr. Zangvereni ging „Hallelujah" onder di rectie van de heer H. Nieuw koop en een concert van de vermaarde Koninkl. Harmo nie „Sophia's Vereniging" uit Loon op Zand, onder leiding van de heer A. J. Kotter, had jammer genoeg veel te lijden van de regen, die aan de pu blieke belangstelling veel af breuk deed. Toch waren er rond de kiosk bij de Mare chaussee-kazerne nog heel wat zang- en muziekliefhebbers die zich niet door het weer lieten afschrikken en genoten hebben van de mooie zang nummers van „Hallelujah" en de uitzonderlijke prestaties van „Sophia" uit Loon op Zand, dat zijn reputatie zeer hoog hield. Waalwijk heeft Koningin nedag 1950 goed gevierd. Een woord van lof hebben de oranje-comité's, die de pro gramma's in elkaar gezet had den, wel verdiend. Laten we Koninginnedag in ere houden, wat met een viering als dit jaar best zal gaan. Doden-herdenking. Te laat voor 't vorig nummer ontvingen wij het programma voor de Doden-herdenking, die gisteren plaats had. Des middags brachten de kin deren een bloemenhulde op 't kerkplein, waar een eenvoudig kruis met katafalk was opge richt. De burgemeester sprak de kinderen toe en gezamenlijk zong men het 6e couplet van 't Wil helmus. Om half acht had de herdenking op het kerkhof plaats, nadat te kwart voor zeven op vier verschillende punten der ge meente een stoet was gevormd van verenigingen en ingezetenen die gezamenlijk naar 't kerkplein trokken, waar kransen werden gelegd bij 't kruis. Behalve dat er enige toepasse lijke liederen gezongen werden, sprak burg. Snels 'n gedachtenis rede uit. De plechtigheid werd besloten met een Lof in de R.K. en een Dienst in de Prot. Kerk. s Geheel was een waardige herdenking onzer doden. Schelle 2; A. Rombouts 3, 17; G. van Wijk 4 J. v. d. Ven 5 M. v. d. Lee 7, 14. 18 H. Brok 8, 9, 10: L. v. Eggelen 11 A. Samuels 12, 13, 19 W. v. Son 15, 20; F. Profetelich 16; J. v. d. Aa 22. Missie-actie. In het teken der Missie-actie werd Zondag j.I. alhier een sport middag en muziek-avond georga niseerd ten bate der Missie. Me dewerkenden hieraan waren de meisjes-jeugdvereniging J. B. S., harmonie, de zangverenigingen O.B.K. en Sempre Animato. Er was veel belangstelling. arbeiderswoningen als kopbebou- wing van het ontstande bouw blok en dan nog 8 stuks midden standswoningen langs de verbin dingsweg ten Z.O. van de kerk, tesamen 24 stuks woningen. Dit betekent 5 stuks woningen min der dan volgens het goedgekeur de wederopbouwplan. De geprojecteerde pastorie, die in het bestaande wederopbouw plan het voorplein van de kerk aan de Zuidzijde afsloot, is nu evenwijdig gedacht aan de ver bindingsweg, terwijl aan de Noordzijde de mogelijkheid be staat voor de bouw van een pa rochiehuis. Het terrein dat ter beschikking zal komen aan Monumentenzorg heeft een oppervlakte van onge veer 10.000 M2. Om grotere vertraging in de woningbouw te voorkomen, stel den B. en W. voor het wederop bouwplan dienovereenkomstig te wijzigen. In de bespreking die volgde waren de raadsleden er over .het algemeen wel voor. Slechts de heer van Herpt kon er zich niet mee verenigen en ontwikkelde weer zijn oude bezwaren. Toen het voorstel tenslotte in stemming kwam, werd het aangenomen met 4 stemmen voor en 1 stem (de heer van Herpt) tegen. Wethou der Groen had bericht van ver hindering gezonden en de heer Te Vruchte had tijdens de be raadslagingen de vergadering verlaten. Gouden Bruiloft. Het echtpaar A. v. d. Geld en A. v. Gorcum hoopt 8 Mei a.s. de dag te herdenken dat zij voor 50 jaar in het huwelijksbootje stapten. Het programma voor deze dag is als volgt 's Morgens om 6 uur reveille. Vlaqgen uit en rozen hangen. Half negen verzamelen bij de woning van het gouden paar. Voorafgegaan door gardes d'hon- neurs gaat men dan naar de kerk, waar om 9 uur een H. Mis van dankbaarheid zal wor den opgedragen. Na de H. Mis, pl.m. 10.15 Zanghulde, hulde van een bruidje, waarna felicita tie en aanbieding van een ca deau. Van 12—13.30 receptie. Te 7.30 serenade door de Ker kelijke fanfare, de zangvereni ging Uitsp. door Insp. en de buurt. Ballonwédstrijd. A.s. Vrijdag is er een ballon- wedstrijd voor de kinderen. De oubrengst is ten bate van de Stichting 1940-'45. Tevens trac- tatie der schoolkinderen ter ge legenheid van Koninginneverjaar- dag. Terug uit Indonesië. Een tweetal militairen uit onze parochie, n.l. B. v. Lier en Joh. v. Delft zijn uit de tropen in hun vaderland teruggekeerd. Serena des en de gebruikelijke cadeaux werden aangeboden. Hartelijke welkomstwoorden werden gespro ken. Meimaand. A.s. Zondag is de eerste Zon dag der Meimaand, de maand met de verering van de Wonder bare Moeder van Elshout. Vele pelgrims zullen wederom optrek ken naar dit genade-oord, waar Maria zetelt, om hunne kinder lijke hulde te komen betuigen en om hunne gebeden te- storten voor vele gevallen. Zondag a.s. komt de K.A.B. uit Waalwijk. Koninginnedag. Ter gelegenheid van K' ningin- nedag had het Oranje-Gomité al hier voor de schoo'kinderen een uitstapje georganiseerd naar het dierenpark in khenen. Met 5 autobussen werd onder leiding van het comité, het onderwijzend personeel e. a. de reis aanvaard. Begunstigd door prachtig zomer weer was dit reisje naar wens verlopen en de kinderen waren begrijpelijk in hun schik. Wedvlucht. De postduivenvereniging „De Gevleugelde Vrienden hield een wedvlucht vanuit Neufville, 152 K.M. De uitslag was als volgt A. van der Aa 1, 6, 21 W. Raad van Heusden wijzigt opbouwplan. De raad der gemeente Heus den is Dinsdagavond weer in spoedeisende vergadering bijeen 'geweest, nu ter behandeling van het voorstel yan B. en W. om het wederopbouwplan te wijzi gen. Deze wijziging is een gevolg van besprekingen met diverse in stanties en beoogt een compro mis te scheppen tussen Monu mentenzorg en de gemeente. In principe had de raad er zich op 18 April al mee verenigd. Daar het de bedoeling is dat het plan in snel tempo wordt afgewerkt, moest de raad met spoed een be slissing nemen. Het plan houdt het volgende in le. In plaats van de verbin dingsweg pm de kerk langs de wal en de bestaande Denier naar het Oudheusdens Eind is een verbindingsweg geprojecteerd ten Oosten- van de Kerk dwars over het Burchtplein en dan Oostwaarts afbuigend naar het Oudheusdens Eind. 2e. Demping van de Demer vanaf het punt waar deze naar het Zuiden afbuigt tot aan de doorlaat in de Wal. 3e. Verlenging van de Noor der- en Zuidersingel tot aan de nieuwe verkeersweg. Door deze projectering van wegen ontstaat de mogelijkheid tot het bouwen van 7 arbeiders woningen langs het Oudheusdens Eind in aansluiting met de in aanbouw zijnde woningen ter plaatse, het bouwen van 4 ar beiderswoningen langs de ver lengde Zuidersingel, 5 grotere Scherpschuttersvereniging Prinses Juliana. Maandag werd door de Scherp schuttersvereniging Prinses Julia na het jaarlijkse Koningschieten gehouden. Het werd een span nende strijd en met kampen moest de beslissing vallen. De oude koning, J. Broeders, toonde zich wederom de sterkste en van de 10 schoten behaalde hij 9 tref fers. evenals J. Luijben, die met kampen miste en Broeders werd wederom koning. Verdere uit- suagen voor de prachtige luxe prijzen 1J. Broeders 2. J. Luijben 3. J. Verboord 4. M. Luijben 5. B. v. Engelen 6. W. Venus 7 B. Lamoen 8. M. v. Buul 9 M. v. d. Griendt 10. Mep. v. d. Griendt 11. P. v. Buul 12 Fr. Luijben 13. H. v. Buul; 14. J. v. Buul; 15. v. Bladel 16. Mej. Broeders; 17. van Ruremonde 18. Diepstra ten19. J. Kuijs 20. J. v. d. Weijenberg. Na afloop bleef men nog wat gezellig bijeen. De Koning werd netjes in de bloe men gezet en deelde mede het volgend jaar extra zijn best te zullen doen om Keizer te worden. Kruisbooggczelschap Rozenjacht. Op de1 banen van het Kruis booggezelschap Rozenjacht, ge vestigd in café A. v. Vugt, werd het Koningschieten gehouden. In het begin was de strijd spannend maar op het laatst was de oude koning de sterkste en won over tuigend met 5 punten voorprong. Koning C. v. Meijden 125 pnt. 2. L. v. d. Griendt 3. A. v. Vugt, L. Oremans4. Jo Her man 5. Fr. van de Wiel 6. B. v. Gestel 7. H. v. d. Hout. Na afloop ging het er nog gezellig naar toe en Zondag kan de Ko ning zijn kunnen tonen op het concours van de Langstraatse Schuttersbond te Herpt. vraog ik m'n eigen wel es aaf hoe dè 't nou eigenlek zit mee dè zwembad daor in Kuyk. Neeje, natuurlek Wil lem, witte gij er ok niks van. Dè zè ik zo langzaomerhaand wel van jou gewoon gewor- ren. Er gaon allemaol zu'n ao- rige geruchten, dè ik er eigen lek wel es iets meer van zou willen weten. Al was 't alleen mer veur die twee jongens die daogs veur Carnaval daor hebben gezwommen.... Jao, want es 't zwembad in de soep zou vallen, dan hebben die jongens ok die prestaotie veur niks geleverd, want dan kun nen ze mee d'r vrij abonne ment ok niks doen. Trouwens, dè ha ik toch aanders gedaon, es ik die jongens waar gewist en ik ha zin gehad om in 't hartje van de weinter te gaon zwimmen. Wè ik dan gedaon zou hebben, Willem Wel, bij de pastoor in de vijver gaon zwimmen. Es ik dan 'n klets gevat ha mee die kaauw kun- stemaokerij, had de pastoor veur de sportprestaotie ok wel iets gedaon, dunkt me zo. Jao, b.v. de uitvaort veur niks ge daon es ik de'n hoek om ge- gaon was.... Ge moet zelfs bij zwimmen, ziede zo wel, al tijd goed uitkijken wè de bes te en veurdeligste weg is. In oonze tijd kunde toch in gin enkel opzicht de nuchtere zao- kelijkheid missen. De zwim- mers en de'n badmeester moe ten dè allebaai hebben En de vurrige week zedde natuurlek ook wezen stem menjao, ik docht 't al, want ik heb oe de vurrige week nie gezien. Bij oons in Vlijmen, daor was 't gewel dig. Ik zeg ri>èr zo, es ge 'n goei bestuur het van 'n.plaot- selijke afdeling van de KVP. Jao, Wiillem,. die reclaome was aaf. Trouwens, d'n hele opzet, dè konde mee de Gros lijststemming al merken, die was deur ginne suffer in me- kaore gezet, dè vertel ik oe. 't Was net unne stomme film mee geklapte stoppen. Wè zegde gij, Willem, was 't niks? Dè komt dè gij 't nog nie snapt man. In unne film zijn de beste momenten soms ook es alles stikdonker en de zaol muisstil is. Dè noemen ze 'n dingesunjao, zeg 't nou es'nnou heb ik 't'n filosogis moment. Daor kan soms veul meer van uitgaon es van al dieë tam tam. 't Beroerdste is dè ge van te veuren altijd unnen hoop tam-tam moet maoken om de meensen aon 't verstaand te brengen hoe dè ze zoiets aon- vuulen. Kek siede, en dè ha'n ze vergetenDaorom heb ben we, deenk ik, die twee honderd stemmen veur de KVP hier verspeuld aon die hupke's makers, die d'r stem men naor die klein partijkes hebben gebrocht. 't Mooiste vond ik nog die katholiek on- afhaankelijken, dè is helemaol volgens mijn 't pèrd aachter de waogen spannen. Mer jao, net zo ik al zeg, 't is mee heel de zaok zoiets gewist van „bak-bak in d'aasen". Zeg, zedde ok al naor „de Turk" gewist Dè moette ze ker doen. Es ge „efkes tijd het" dan moette dè doen. Neeie, nie veur mijn, Willem, mèr veur de missie. Ge zèt efkes van huis en ge doet iets goeds. Eerlek is eerlek en on der oons gezeeed, kunnen we dè dikwijls nie zeggen efkes van' huis en iets goeds doen saomen. Jao, de wil is goed, mèr de'n borrel is lekker. Daorom naor de Turk en tot kijk 'n Zondag op de ronde. HANNES. dersvrouwen zal op 9 Mei a.s. in de zaal van de heer van den Hout (café Den Braai) door de R.K. Boerinnenbond een avond worden georganiseerd, waarbij de Echfa een lezing zal houden met vraaggesprek tussen enkele vrou wen en de Echfa. De lezing zal gehouden worden over de wol- wasbehandeling. Elke vrouw of jongedame die belang stelt in de wblwasbehandeling kan deze avond bijwonen. Deze avond is aangeboden door de Echfa. Een gratis proefpakket zal door de Echfa aan iedere bezoeker wor den ter hand gesteld. Ongeval. Toen de voerman Fr. Moonen, Haarsteeg, bezig was aan de bo- terfabriek alhier zijn wagen te laden, viel een deksel van een melkbus, waarvan het paard schrok. De voerman viel van de wagen en kwaro zèer ongelukkig terecht en brak zijn I.B.O.-Iedt bovenarm. Enkele E.H.B.Ö.-leden behandel den hem, waarna hij naar het Ziekenhuis te 's-Bosch overge bracht werd. Geslaagd. i Op het te Den Bosch gehou den examen vgor typen slaag den de dames Dini van Kuijk, Drea Boelen en Thea Mosterman. Zij genoten hun' opleiding bij de Eerw. Zusters J, M. J. alhier. Jubilea. Op 10 Mei a.s. zal het 40 jaar geleden zijn dat de heer C. Kuijs, Molenhoek, in dienst trad bij Wagenberg-Festen, lederfabriek. Het zal die dag niet aan belang stelling ontbreken. Ouden van dagen. Het comité van vorig jaar, dat met succes een mooi uitstapje maakte met de ouden van dagen, is reeds druk in de weer om dit jaar wederom op stap te gaan. Daarvoor is medewerking nodig van alle ingezetenen van Vlij men. Een circulaire is huis aan huis bezorgd. Helpt allen mede om dit jaar de ouden van dagen nog eens een gezellig uitstapje te laten maken. We komen hierop nader terug. Leerzame bijeenkomst voor de huismoeders. In samenwerking met de R.K. Middenstand en de R.K. Arbei- N.E.O.. in het zilver. Op 9 Mei a.s. maakt de Sport vereniging N.E.O. zich op tot herdenking van haar 25-jarig be staan. Er is alle aanleiding dit jubileum in intieme kring te vie ren, want N.E.O. is een gezonde en levenskrachtige vereniging die zich, ondanks de beperkte ont wikkelingsmogelijkheden die een kleinere gemeente voor een sport club nu eenmaal biedt, mag ver heugen in een groot en nog steeds stijgend aantal leden en dona teurs. Oorspronkelijk opgericht als Korfbalvereniging, wist N.E.O. zich na enkele jaren van haar bestaan te ontwikkelen tot een sterke en bloeiende vereniging, die de eerste jaren uitsluitend de Korfbalsport beoefende. Deze tak van sport was destijds geheel nieuw en trok vrij spoedig de al gemene belangstelling van de opkomende jeugd. De animo was zo groot, dat de..té<;hniek van het Korfbalspel vrij spoedig door de leden werd beheerst en al spoe dig speelde men dan ook in com petitie-verband. In het begin met een wisselend succes spelend, wist N.E.O. tenslotte beslag te leggen op het kampioenschap van Brabant, en de „big match" N.E.O.—Philips, waardoor het kampioenschap een feit werd, zal de oudere sportliefhebbers zeer zeker nog heugen. Na het behaalde kampioen schap voelden verschillende spe lers zich langzamerhand meer aangetrokken tot de voetbalsport, waardoor zich naast de Korfbal vereniging een voetbalclub ont wikkelde. Toen N.E.O. tenslotte in 1930 een fusie aanging met de voetbalvereniging D.V.O., ging het met de korfbalbeweging al spoedig bergafwaarts, doch de kansen voor een verdere uitbouw van de vereniging werden hier door ontegenzeggelijk gunstiger. Dat N.E.O. echter geworden is wat zij thans is, is vooral te dan ken aan de voorbeeldige club geest en onderlinge kameraad schap, welke bij voortduring de steunpilaren der vereniging zijn geweest. Daarnaast past een woord van waardering en hulde aan alle be stuurders en leden die in de loop der jaren hun beste krachten heb ben gegeven in het belang van hun vereniging. De plaatsruimte in dit blad is te beperkt om na men te vermelden van al dege nen die zich in hoge mate voor hun club verdienstelijk hebben gemaakt, maar voor enkelen dient een uitzondering te worden ge maakt. Daar zijn op de eerste plaats de heren M. Spierings en J. Pruijssers, die beiden vanaf de oprichting onafgebroken lid der vereniging zijn geweest en dus tegelijk met de jubilerende vereniging hun 25-jarig lidmaat schap vieren. Beide leden hebben steeds op de bres gestaan voor VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN door EARL DERR BIGGERS. 36) „Wee-* voorzichtig, jongen", raadde Holley. „Tot ziens. Goedf navond." Bob bracht de wagen op gang en begon met Wong sa men de vreemdste rit van zijn leven. De maan was nog niet op gekomen; de sterren, bleek, veraf en onvriendelijk, gaven geen licht. Zij stegen tussen de heuvels door en kwamen in wat leek op een zwarte, dreigende hel, die Bob wel kon voelen, maar niet zien. Zij kropen voort, de rotsach tige weg af, naar de zandbo dem van de woestijn. Uit do duisternis aan de wegkant blonken kleine gele oogjes; een ogenblik glansden ze vol haat, dan verdwenen ze voor altijd. Als lelijke geesten van gestorven bomen kromden zich de Jozua's, hun misvorm de, smekende armen omhoog geheven. En voortdurend mompelde de vreemde stem van de oude Chinees op het achterbankje, jammerend over de dood van zijn oude vriend je Tony. Bob had sterke zenuwen, maar hij was blij toen de lich ten van Madden's ranch be gonnen te schijnen in de ver te. Ze waren op hun bestem ming. Bob liet de wagen staan op de weg en ging het hek open doen. Er zat een takje tussen de klink, maar einde lijk kreeg hij het hek toch open. Hij ging naar de wagen terug en reed hem het erf op. Met een gevoel van verlich ting stopte hij voor de schuur. Chan wachtte hem op in de gloed van de koplichten. „Hallo, Ah Kim", riep Bob. „Er zit een speelkameraad voor je achterin. Louie Wong is naar zijn woestijn terugge keerd". Hij sprang op dd grond. Alles was stil in de wa gen. „Kom, Louie", riep hij. „We zijn er." Hij zweeg. Een vreselijke angst greep hem aan. In het flauwe licht zag hij, dat Louie op zijn knieën gegleden was en dat zijn hoofd slap over de deur links hing. „Mijn God!" riep Bob. „Wacht", zei Charlie, „ik lantaarn halen." Hij ging, en Bob stond daar strak en verslagen. Vlug kwam Charlie, snel beraden als altijd, terug, en deed een haastig onderzoek bij 't licht. Bob zag een snede in de zijde van Louie's oude jas een houw, met een rand van iets nats en donkers. „In de zijde gestoken", zei Charlie kalm. „Dood net als Tony." „Dood wanneer?" bracht Bob uit. „In de minuut, toen ik bij het hek uit de wagen ging. Het is het is onmo gelijk Uit de schaduw kwam Mar tin Thorn, zijn bleek gezicht scheen wit in het half duister. „Wat gebeurt er?" vroeg hij. „Is Louie daar? Wat is er met Louie gebeurd?" Hij boog zich 0ver de wagen en de bewegende lantaarn van Chan bescheen een ogenblik zijn rug. Over'de donkere jas liep een lange scheur een scheur, die veroorzaakt kon zijn door in haast over een prikkeldraad-afscheiding te klimmen. „Dit is verscrhrikkelijk", zei Thorn. „Wacht even, ik ga meneer Madden halen." Hij liep het huis in en Bob bleef met Charlie staan bij 't lijk van Louie Wong. „Charlie", fluisterde de jon gen hees, „zag je die scheur in Thorn's jas?" „Zeker", antwoordde Chan. „Ik die opmerken. Wat zei ik u vanmorgen? Oud spreek woord van Chinezen: Wie een tijger berijdt, kan niet afstij gen." HOOFDSTUK X. Bliss van de afdeling Moordzaken. In een oogwenk was Mad den bij hen, daiar bij de auto, en zij voelden meer dan zij zagen, dat de reuzengestalte van de millionnair trilde van onderdrukte woede. Met een vloek rukte hij de lantaarn uit Chan's hand en boog zich over het levenloze lichaam achter in de wagen. Het licht scheen flauw op zijn groot, rood gezicht, eri Bob keèk met aandacht naar hem. Daar, in die stoffige wegen, lag de bewegingloze gestalte van een, die Madden vele ja ren trouw gediend had. Toch was er geen spbor van mede lijden of droefenis op het ge zicht van de millionnair al leen een toenemende woede. Ja, bepeinsde Bob, zij, die Madden afgeschilderd hadden als een man zonder hart, had den gelijk. Madden richtte zich op en liet de lichtschijn vallen op 't bleke gezicht van de secreta ris. „Een mooi zaakje", snauw de hij. „Nu, en waarom staart u mij aan?" riep Thorn, en zijn stem beefde. „Ik zal je aanstaren, wan neer ik dat verkies - ofschoon God weet, dat ik je dwaze ge zicht beu ben „Ik heb er haast genoeg van", waarschuwde Thorn, en de trilling in zijn stem was van woede. Een ogenblik ke ken zii elkaar in de ogen, ter wijl Bob er verbaasd bij stond. Voor het eerst besefte hij dat dit tweetal onder het masker van hun dagelijkse- verhou ding, allesbehalve bevriend was. Plotseling draaide Madden het licht naar Chan. „Hier, Ah Kim dit was Louie Wong de jongen die jij ver vangen hebt snap je? Nu blijf je hier op de ranch als ik weg ben ook wat denk je daarvan?" „Ik denken, ik blijven, baas." „Goed. Jij bent het enige meevallertje sinds ik in dit vervloekte hol ben. Breng Louie in de woonkamer op de rustbank. Ik zal Eldorado opbellen." Met grote stappen ging hij over de patio het huis in en na een ogenblik aarzelen na men Chan en de secretaris 't tengere lichaam van Louie op. Langzaam volgde Bob de vreemde stoet. In de woon kamer sprak Madden opge- Dan wekt door de telefoon, hing hij de hoorn op. „Nu kunnen we alleen maar afwachten", zei hij. „Er is 'n soort van politie-beambte in de stad hij zal wel gauw hier zijn, met de lijkschouwer. O, het is wat moois. Het loopt hier vol en ik kwam hier voor rust." „Ik denk, dat u wel zult willen weten wat er gebeurd is", begon Bob. „Ik heb Louie in de stad ontmoet, in het Oase café. Meneer Holley wees me hem aan, en. Madden maakte een afwe rende beweging. „Bewaar dat maar voor een half gare kla bak. Het is wat moois." Hij begon op en neer te lo pen als een leeuw die kiespijn heeft. Bob liet zich neerval len in een stoel bij de haard. Chan was heengegaan en Thorn zat er zwijgend bij. Madden bleef op en neer lo pen. Bob staarde in de vlam mende houtblokken. Waar had hij zich toch ingewerkt? Welk wanhopig spel werd er gespeeld, hier, op Madden's ranch, ver weg, in de eenza me woestijn? Hij begon te wensen dat hij er uit was, te rug in de stad, waar de lich ten straalden en waar geen voortdurende onderstroom was van haat en achterdocht en geheimzinnigheid. Hij zat nog te denken in deze trant, toen het geronk van een auto op het erf klonk. Madden deed zelf de deur open en twee van Eldorado's voor naamste burgers kwamen binnen. (Wordt vervolgd). de belangen van- N.E.O. en wij wensen vanaf deze plaats dat zij hun gewaardeerde krachten nog vele iaren in dienst van hun club mogen stellen. Verder herdenken wij met eerbied onze clubmak kers Dirk van Zeist. C. Ophorst, Chr. Chabot en Jan de Rooij, die ons de laatste jaren ontvielen de laatste, het gehele land door bekend als de idealistische ver zetsman van de Langstraat, die zich edelmoedig opofferde voor het behoud van zijn medeburgers. Terecht gaat N.E.O. er trots op hem tot lid gehad te hebben, een lichtend voorbeeld voor de jeugd in het algemeen en voor de N.E.O.-jeugd in het bijzonder. Dat de strijdvaardige geest van Jan de Rooij de jongeren der vereniging heeft bezield en gein- spireerd, moge blijken uit het behalen van een prachtig sport- succes, n.l. het kampioenschap Zaterdagmiddag-competitie der le klas B.V.B. 1949-'50. Hierbij mag niet onvermeld blijven de niet genoeg te waar deren verdiensten van trainer Dancewicz, die zich, uitsluitend uit sportieve overwegingen, ge heel belangeloos heeft gewijd aan de training der N.E.O.-spe- lers en aan wiens leiding in niet geringe mate dit N.E.Ó. sport- succes te danken is. Uit de aard der zaak was van een ontplooiing der vereniging gedurende de oorlogsjaren geen sprake. Integendeel, de vereni ging werd gedurende een aantal jaren „officieel" geliquideerd en moest N.E.O. een gedwongen rustperiode tegemoet gaan. Ook hierin heeft N.E.O. zich ge toond de naam die zij draagt, waardig te zijn geweest en niet meegedaan heeft aan de leuze van de „grote eenheid'. Na de bevrijding werd de ac tiviteit onmiddellijk weer sterk opgevoerd en werden kosten noch moeiten gespaard om het sportterrein in een behoorlijke conditie te brengen, terwijl bo vendien nog, door milde bijdra gen van verschillende N.E.O. vrienden, gezorgd kon worden voor een behoorlijke kleedgele genheid. Ten slotte danken wij van deze plaats alle N.E.O.-vrienden en supporters, alsmede zustervere nigingen voor de warme sympa thie en vriendschap die N.E.O. in de loop der jaren mocht on dervinden. Zo gaat N.E.O. dan een nieuw tijdperk tegemoet, zich sterk voelend in het besef van de gro te toewijding en clubliefde van alle leden en supporters die N.E.O. ongetwijfeld tot nog grotere bloei zullen brengen. Op de j.I. Dinsdag gehouden merriekeuring te den Horst N.B. werden uit onze gemeente in het stamboek opgenomen de merries van de landbouwers J. v. Pas en A. Timmermans. VRIJHOEVE-CAPELLE. De Oranje-vereniging te Vrij- hoeve-Capelle houdt in de na middag van 5 Mei a.s. met de kinderen van de beide scholen aan de Loonsendijk op haar ter rein naast het Raadhuis kinder spelen, waarbij voor de prijswin naars zeer fraaie prijzen beschik baar worden gesteld, terwijl na afloop daarvan elk kind boven dien nog een tractatie ontvangt. Des avonds half acht concert door het Fanfarecorps „Sirena", met medewerking van de zang vereniging van de heer Rijken. Bos- en heidebrand. Maandagmiddag werd de brand weer gealarmeerd voor een grote bos- en heidebrand in de bossen van Unitas, gelegen langs de weg van Loonopzand naar St. Joachimsmoer. Door de grote droogte breidde de brand zich snel uit en werd de brandweer van Kaatsheuvel ter assistentie ontboden, welke onder leiding van de brandweer-commandant, de heer van Roosmalen het vuur bestreed. Er kon echter niet voorkomen worden dat ongeveer 15 hectare bos en heide een prooi der vlammen werd. De politie zorgde voor een behoorlijke af- zettina Gymnastiek-uitvoering Dames-Gymnastiek-vereniging. Zaterdag en Zondag gaf de R.K. dames-gymnastiek-vereni- ging, als een onderdeel van de R.K. Sportvereniging Right-Oh een op eigen initiatief ontworpen en uitgevoerde voorstelling. Het parochiehuis, waar de uitvoering plaats vond en dat voor die gelegenheid door de heer H. Stal keurig was versierd, was

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 6