Biljartwedstrijden T U R.K. zijn verlaagd f 1.- per séance. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 15 MEI 1950 Ze bedragen nu ZOMERDIENST B.B.A. In de Zomerdienst van de B.B.A. die gisteren is inge gaan, is op het traject Den BoscH-Waaiwijk-Tilburg v.v. maar één wijziging, ot liever gezegd aanvulling gekomen. Op werkdagen gaat er n.l. om zO uur een bus van Drunen naar Den Bosch. De rest is ge heel gebleven als voorheen. De dienst Oosterhout-Waal- wijk-Heusden is gewijzigd in 'n dienst Den Bosch-Drunen- Heusden. Daarvan kan men ook vanuit Waalwijk gebruik maken. Deze bus loopt dage lijks 5 keer v.v. Overigens blijft ook de lijn Oosterhout- Waalwijk v.v. bestaan. De bewoners van de Anto- nius-parochie kunnen in het vervolg inderdaad in hun ei gen wijk op de bus stappen. De dienst Waalwijk-Octster- hout zal namelijk in het ver volg daarheen rijden: door de Antoniusstraat en over de Kloosterweg naar Sprang. Dit geldt alleen voor alle recht- streekse diensten, dus niet die van 17.39 en 19.39 uur vanuit Waalwijk, waarbij men in Kaatsheuvel moet overstap pen en evenmin voor die wel ke om 20.05 u. in Waalwijk aankomt, want dan is men ook overgestapt op de dienst Til- burg-Waalwijk. Het is in ieder geval een hele vooruitgang voor de rei zigers uit de St. Antonius- parochie. Zoals wij al eerder gemeld hebben zal de B.B.A. met in gang van een nader te bepa len datum een uurdienst ope nen van Den Bosch over Waalwijk en Geertruidenberg naar Lage-Zwaluwe. Deze bussen stoppen in alle plaat sen maar één keer, In Waal wijk behalve op het Raadhuis plein ook bij de R.K. kerk in v.m. Baardwijk. Bovendien wordt er enkele malen per dag een Pullmandienst inge legd, die slechts stopt in Waalwijk en Geertruidenberg. Men reist daarmee in 55 min. van Waalwijk naar Lage- Zwaluwe. RECTIFICATIE N.S. In het overzicht van de nieuwe dienstregeling der N.S. die wij in ons vorig num mer gaven, schreven we dat de eerste bus naar Lage Zwa- luwe voortaan om 6.52 uur vertrekt. Dit was een vergis sing. Deze tijd gold tot 14 Mei; Vanaf die datum gaat de eer ste bus naar Lage Zwaluwe om 6.35 uur. ALG. VERGADERING DER R.K. BAKKERSVERENIGING E. M. M. Vorige week Donderdag opende de voorzitter deze goed bezochte vergadering met de christelijke groet en sprak de hoop uit dat evenals vorige jaren ook dit jaar de vacantie een goed en prettig verloop mag hebben. Hij vindt het eigenlijk niet nodig dat over dit punt een specia le vergadering wordt belegd, daar hij de jaarlijkse vacantie als iets vanzelfsprekends be schouwt, maar aangezien de bakkers-vacantie de kinder schoenen nog maar amper ontgroeid is, is het misschien toch niet verkeerd om hier over nog eens van gedachten te wisselen en hij startte zo doende met punt 1 van de agenda: Vacantie-regeling, en direct blijkt dan dat men al gemeen van oordeel is dat al len vóór het nemen van va cantie zijn, maar over de uit. voering kwamen links en rechts de op- en aanmerkin gen los, waaruit bleek dat er altijd nog z.g. collega's zijn die misbruik van deze gelegen heid maakten om klanten te winnen. Vooral het op af spraak bedienen van een an der zijn klanten, vond zeer sterke afkeuring. Men ver zocht de voorzitter door mid del van publiciteit de mede werking van het publiek in te roepen. De voorzitter zegde dit toe en er zal een beroep op het publiek worden ge daan door mede te werken dat de bakkers, die toch een heel jaar door voor hun klan ten klaar staan, ongestoord van hun welverdiende rust kunnen genieten. Wel moest men er voor waken niet op elke slak zout te leggen Verder vroeg men of de mo gelijkheid niet bestaat om de buiten-bakkers, n.l. de Coöp. Ver. Broederhulp en de fir ma Sneep in de vacantie-rege ling te betrekken. De voorz. 'deelde mede dat in de contact-commissie die sinds enige tijd tussen ge noemde bedrijven en E.M.M. bestaat, dit punt zal worden besproken. Na deze uitvoerige gedach- tenwisseling werd besloten dat dit jaar de vacantie ge houden zal worden in de eer ste en de derde week van Au gustus. Bij de rondvraag kwamen de prijzen van banket ter spra ke. De voorz. waarschuwde tegen het prijsbederf. Zeker, het is verkeerd te duur te verkopen, maar te goedkoop gaat meestal ten koste van de kwaliteit of van de rede lijke winst en beide kunnen wij niet missen. Vooral spoorde hij de le den aan op de kwaliteit te letten, want daarmee alleen kan men zijn zaak op peil houden. Na vervolgens nog enkele minder belangrijke punten besproken te hebben, volgde sluiting van deze ge animeerde vergadering met de gebruikelijke groet. FEESTVERGADERING K.M.II.C. Zaterdagavond hield de K.M.H.C. een Feestvergade- ring in Hotel Ver wiel vanwe ge de promotie van het eer ste dameselftal. De heer van Dongen, waarnemend voorzit ter, opende de vergadering en feliciteerde de gepromo veerden namens het bestuur. Van de burgemeester, die zelf verhinderd was, werd er een schriftelijke felicitatie voor gelezen. Ook de geestelijke adviseur, de Weleerw. Heer P. Stevens, sprak zijn geluk wensen uit. Volgden nog enkele zake lijke mededelingen, waarna de rest van de avond in feest stemming werd doorgebracht. FEESTDAG IN DE BOUWVAKKEN. Het was vorige week Don derdag feest in de bouwvak ken. De patroons vierden het feest van St. Joseph, hun pa troon, wat voor de bouwvak arbeiders ook een vrije dag betekende. De patroons feestten in ca fé ,,'t Vosje" in v. m. Baard wijk, nadat eerst in de kerk van St. Clemens een H. Mis was opgedragen. Een koffie tafel en een vergadering volg den, waarna de morgen ver der gezellig werd doorge bracht met kaarten, biljarten en schieten, 's Middags stond er een tocht naar het fraaie kasteel van Hees wijk op het program en des avonds was er een feestdiner, weer in café ,,'t Vosje". Voor de arbeiders was er 's morgens een H. Mis in de parochie-kerk van St. Jan, in de Gildenbond een gezamen lijke koffietafel en een ba rakconcours. 's Avonds was er een gezamenlijke feestmaal tijd en een bonte avond, waar aan medewerking werd ver leend door de Rio-band. Het was een geslaagde feestdag. H. AARTS 80 JAAR. A.s. Donderdag 18 Mei zal de heer H. Aarts zijn tachtig ste verjaardag vieren. Het is passend op een dergelijke verjaardag even wat meer de aandacht te vestigen. De heer A&rts, op 18 Mei 1870 geboren, neemt al onge veer 65 jaar deel in de zaak van de Wed. A. Aarts Zo nen. Maar behalve deze da gelijkse beslommeringen heeft hij zich ook met andere zaken bezig gehouden. Zo is hij voorzitter geweest van de R.K. Bond van Bouwvakpa troons, terwijl hij er nu ere lid van is, en voorzitter van de Vereniging van Huiseige naren. Dan vond dhr. Aarts nog tijd om zich aan de zang kunst te wijden: hij is al meer dan 50 jaar lid van de Lie dertafel „Oefening en Ver maak" (vorig jaar vierde hij zijn gouden jubileum), waar van vele bestuurslid, met na me penningmeester. Hieruit blijkt wel dat dhr. Aarts er naar gestreefd heeft zich op verschillend gebied zoveel mogelijk verdienstelijk te maken en dat hij zijn 80 jaren niet in ledigheid heeft doorgebracht, noch in zaken, noch in het verenigingsleven. Het zij hem vergund nog vele jaren van een welverdiende rust te genieten en al dat gene waaraan hij zijn krach ten heeft gegeven, te zien groeien en bloeien. BENOEMING. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de R.K. Meisjesschool in de St. Crispijnstraat is met ingang van 15 Mei benoemd Mej. Z. Roes uit Roosendaal. THE THIRD MAN. Vanaf a.s. Vrijdag zal het theater „Musis Sacrum" de beroemde film „The Third Man" van Carol Reed draai en. O.W.S. NAAR ELSHOUT. Zondagmorgen maakte de R.K. Gymnastiekvereniging O.W.S. haar jaarlijkse bede vaart naar de Wonderbare Moeder van den Elshout. In optocht, met wapperende vlag en slaande trom trokken de gymnasten er heen, van klein Mek het oog op Hemelvaartsdag zal ons volgend nummer inplaats van Vrijdag-ochtend VRIJDAGNAMIDDAG verschijnen. tot groot. Ze woonden er de H. Mis bij en bezochten het kapelleke. Om ongeveer half één marcheerden ze weer de Stationsstraat in. BILJARTCRACKS SPELEN VOOR DE T.U.R.K. Als grote slotstuk van de Missietentoonstelling T.U.R.K. hebben zich drie eminente bil jartspelers, de beste die Ne derland bezit, bereid ver klaard om in een invitatie- tournooi elkaar te bekampen. De baten van deze wedstrij den, die Donderdag 18 Mei gehouden worden, zijn voor de verenigde missionarissen. Er wordt gespeeld ancre- enkele RWB-spelers merk baar dat de zenuwen bij hen een woordje meespraken, met als gevolg dat de balbehan- deling zo nu en dan minder goed was, terwijl ook 't uiter mate slechte terrein wat dat betreft voor alle RWB-spelers een flinke handicap was. Ondanks een en ander wa ren het de bezoekers die de eerste tien minuten de toon aangaven, doch verder dan enkele corners wisten zij het niet te brengen. Het evenwicht van de wed- ||a/.||uilTER §§m^' BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Hendrika M. J., dv. M. Faro-v. Beek Mar- tinus G. M., zv. P. A. Ver- hoofstad-Maas Gijsbertus T. M., zv. A. M. Vloemans-v. Kempen te Loon op Zand Adriana J. M., dv. A. A. Leij- tens-van de Griendt. Overleden: Geen. Huw.-aangiften: J. A. van Mosselveld 22 j. te Loon op Zand en G. v. Muilekom 20 j. te Waalwijk P. G. van Baardwijk 29 j. te Drunen en C. L. de Kloe 26 j. te Waal wijk N. A. van Wel 27 j. en M. F.^Scheepers 26 j., bei den te Waalwijk. Gehuwd: W. A. van Laar hoven 24 j. te Dongen en C. A. M. Maas 24 j. te Waalwijk P. J. van Londen 23 j. te Heusden en M. J. Klouwen 22 j. te Waalwijk. Ingekomen: G. v. Muile kom van Loon op Zand J. I. M. Tielen van Zevenber gen T. C. Slaats van Groes- beek J. Hopman van Me- demblik C. J. van Glab- beek van Eindhoven L. J. van der Pluijm van Dussen. Vertrokken: H. Heester naar Tilburg M. B. Maas naar Den Haag E. M. Loden- stijn naar Australië A. J. J. Vivie naar Eindhoven J. J. M. Zwaans naar Loon op Zand. AANRIJDING. Vrijdagmorgen om circa half acht vond in de Burgem. v. d. Klokkenlaan ter hoogte van het station een lichte aan rijding plaats. Een vrachtau to, bestuurd door L. V. uit Veen draaide op het plein voor het station, zonder rich ting aan te geven. P. M. S. uit Kaatsheuvel ge raakte, hierdoor misleid, met zijn motorrijwiel gedeeltelijk onder de vrachtwagen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Het motor rijwiel werd beschadigd. GEVONDEN en VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: parapluie-hoes; lichtbruine heren-portefeuil le met inhoud; wit parel snoer; snoer kralen; riem; bruine portemonnaie met in houd; 2 vulpenhouders. Verloren: nylonkous, porte- monaie; regenbroek; reserve wiel met band; bruine al pino; groene vulpen, geel vul potlood; 2 meter oplegband; rode step; schakelarmband. cadre 47/2, voor het publiek het meest aantrekkelijke en voor de spelers het meest po pulaire spel. Voor hen die deze wedstrij den willen bezoeken en onze plaatsgenoot en Europees kampioen in deze spelsoort willen zien tegen de wereld kampioen Van de Pol en de Nederlandse kampioen Metz, geven we ondertussen een korte uiteenzetting van deze speelsoort. 't Grote matchbiljart waar op gespeeld wordt, heeft een lengte van 2.85 M. en een breedte van 1.425 M. Veel groter dus dan de normale café-biljarts. Er worden nu krijtlijnen getrokken op een afstand van 45 cM. vanaf elke band, zodat de oppervlakte in 9 vakken verdeeld wordt. In ieder dezer „cadre-vak- ken" mogen slechts 2 caram boles gehaald worden, waar na één der 2 ballen (speelbal van de speler niet meereke nen) het vak moet verlaten. Die mag daarop wel weer in dit vak terugkeren. Wanneer nu de beide hierboven ge noemde ballen (dus 1 rode en 1 witte) in één vak liggen, dan anonceert de arbiter „en- trée's". Wordt de carambole gemaakt en blijven de ballen in het vak, dan ontstaat de positie „dedans". Bij de vol gende stoot moet dus minstens één bal het vak verlaten, an ders is de carambole niet gel dig en mag de speler niet ver der gaan. De positie „a cheval" wil zeggen dat de ballen aan weerskanten van de cadre- lijn liggen en de speler kan dan rustig doorspelen. Daar waar de lijnen de band rajcen^zijn bovendien nog kleine vakjes getekend, de z.g.n. „ankers", waarin ook slechts 2 caramboles gemaakt mogen worden. Waar hier het puikje van de internationale biljarters in Waalwijk komt, zal ook ie dereen hen willen zien, te meer daar de T.U.R.K. een groots slot verwacht van haar prachtig geslaagde tentoon stelling. Van onze Waalwijkse ar biters, de heren Hamers, v. Huiten en Passier werd mede werking verkregen, terwijl ook de Kaatsheuvelse arbiter, de heer Kamp, zijn medewer king toezegde. De wedstrijden vangen aan om 12, 8 en 10 uur. Om 12 uur speelt Kees de Ruyter te gen zijn grote rivaal Piet van de Pol. De prijzen voor deze wed strijden zijn verlaagd tot ƒ1.per séance. VOORHOEDE NED. ELFTAL STERK GEWIJZIGD. De keuze-commissie van de K.N.V.B. heeft het Nederlands Elftal, dat Woensdag 17 Mei in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen Engeland B zal uitkomen, als volgt samen gesteld: Doel: Kraak (Stormvogels). Achter: Potharst (Ajax) en v. d. Sluys (B.V.V.). Midden: van der Hoeven (Ajax), Terlouw (Sparta) en Stoffelen (Ajax) aanvoerder. Voor: Roozenburg (Sneek), Rijvers (N.A.C.), Michels (Ajax), Lenstra (Heerenveen) en Hof ma (Heerenveen). DE UITSLAGEN. Kampioenschap van Nederland. LimburgiaAjax 32 BI. WitHeerenveen 52 Enschd. BoysMaurits 12 Promotie 1ste klasse. Kerkrade—De Valk 4—2 Competitie. 3e klasse B OJCODC 2—1 Promotie 4e klasse OssUno Animo 31 BredaniaTAC 02 Ons ViosRWB 11 Competitie. Vierde klasse D Right 'OhVeerse B. 14 BEKERRONDE. RACJuliana DESK—NOAD 1—1 2—1 strijd werd door Ons Vios ge leidelijk tot stand gebracht, zodat beide verdedigingen om beurten nu handelend moes ten optreden. Na 35 min. spelen kwam na een schijnbaar ongevaarlijke aanval de bal bij de Tilburg- se rechtsbuiten terecht, die kans zag in zeer moeilijke po sitie de bal via de RWB-doel- man in het net te plaatsen, 10, met welke stand de rust inging. Na de hervatting nam RWB direct het heft in handen. Reeds na 6 min. in de tweede helft kreeg rechtsbinnen van Gooi een mooie schietkans, De toegangsprijzen tot de biljartwedstrijden t. b, v.de T.U.R K. op Hemelvaarts dag in de Gildenbond ONS VIOS—R.W.B. 1—1 Deze eerste promotie-wed strijd van RWB tegen de de gradant Ons Vios in Tilburg is in een 11 gelijk spel ge ëindigd, een uitslag die ech ter de verhouding van de wedstrijd geenszins weer geeft. Integendeel, de Tilbur- gers kunnen meer dan vol daan zijn over dit resultaat. Vóór de rust ging de strijd gelijkwaardig tegen elkaar op. In deze periode was het van doch zijn schot beukte tegen de lat, de bal sprong terug in het veld, kwam voor de voe ten van rechtsbuiten Treffers terecht, deze gaf hem met een listig tikje opnieuw aan v. Gooi, die nu keihard en on houdbaar in de linkerboven hoek van het Vios-doel knal de; 11. Na dit succes, en luide aan gemoedigd door hun suppor ters, was het RWB dat steeds goed combinerend ten aanval trok. Hoe Vios ook probeerde het spel naar de RWB-helft te verplaatsen, het bleef bij po gingen. De Besoijense druk bleef aanhouden; dan weel was het linksbuiten v. d. An ker die met zijn scherpe voor zetten verwarring bracht in de vijandelijke defensie, dan het binnentrio dat met verre schoten de Vios-keeper op de proeg stelde. Na een half uur spelen was het midvoor Valk, die alleen voor doel kwam, doch zijn schot ging juist naast. Wat de gastheren ook beproefden, de druk noodzaakte hen de laatste tien minuten alles terug te trekken en met kunst en vliegwerk wisten zij zowaar, flink terzijde gestaan door Vrouwe Fortuna hun doel voor verdere doorboring te vrijwaren, zodat de stand 1-1 bleef van deze ongelijke, doch sportieve strijd. A.s. Zondag RWBBreda nia. KAATSHEUVEL. BEKERWEDSTRIJD D.E.S.K.N.O.A.D. 2-1. Heel Desk schijnt in feeststem ming te zijn vanwege het 20-jarig jubileum. Het stukje dat Desk Zondagmiddag op het Sportpark uithaalde, bracht zoals vroeger een laaiend enthousiasme in ge heel Kaatsheuvel. Desk versloeg Noad op eigen veld en dat niet alleen, maar zij deden dat in een vorm, die de handen op elkaar deed slaan en die vreugdedansen toverde, zoals dat in de glorie volle dagen van weleer. Een geheel herboren Desk kreeg een op papier onmogelijke opgave te verwerken om een Noad uit de Bekerronde te wip pen. Maar de Dessers schenen van deze onmogelijke opgave niet overtuigd te zijn. En dat scheen niet alleen, maar dat lieten zij ook blijken, want er werd gevoetbald dat het een lust was. Noad, dat blijkens haar spel toch wel op ernstige tegenstand gerekend had, stak al direct over donderend van wal, waarschijnlijk i met de vooropgezette bedoeling in de eerste phase van de wed strijd Desk een morele opstopper te geven, waardoor meteen het pleit beslecht zou zijn. Maar zij rekenden buiten de waard, want de gerenommeerde Desk achter hoede stond zoals steeds als een rots in de branding en zonder pardon werden de Noad voor- waartsen teruggestuurd, ondanks hun hevig zwoegen. Maar 't was nu eens niet zoals het de laatste tijd de gewoonte is. dat alle aan dacht van het publiek op de ach terhoede gericht is, want tot vreugde van heel het Desk legi oen opereerde deze middag een Desk voorhoede, die voor ieder een een openbaring was. Deze voorhoede zag er van links naar rechts als volgt uit Cor Vrinten, Toon van der Ven, André Vrin ten, Cor Soeterboek, Jo Damen. Het was een lust dit jeugdig quin tet aan het werk te zien. Het korte spel van de laatste tijd had plaats gemaakt voor de open aanval, waar een fantasie in zat die gedirigeerd werd door hersen werk. Daarom was dit vijftal in staat de Noad achterhoede me nigmaal voor problemen te zetten die hen de haren te berge deden rijzen. Het was al direct te zien dat er nu meer charme en voet balkunst genoten zou worden, toen we reeds vrij gauw na goe de combinaties prachtschoten konden aantekenen van Vrinten en Damen. Dit hield een belofte in die waarborgen gaf voor de toekomst. En we hadden gelijk. Want na een prachtig staaltje verdedigingswerk van de Desk achterhoede belandde de bal bij Toon van der Ven, die met een ferme trap ineens naar de rechter vleugel plaatste, waar de goed spelende Jo Damen als een haas toeliep en tot ontembare vreugde van het publiek de Turck in het zand liet bijten, 1—0. Nog geen vijf minuten daarna dachten we A. Vrinten nummer twee in het net te zien deponeren, toen uit een voorzet van Jo Da men André Vrinten een trekbal- letje weggaf, dat juist over de lat wipte. Met deze stand ging de rust in. Noad, fel gebeten door deze achterstand, wou met man en macht proberen deze achterstand weg te werken, want bij een ge lijk spel waren ze binnen. Maar Desk anwoordde op dc juiste ma nier en gaf de geel-blauwen zo weinig mogelijk kans om gevaar lijk te worden, terwijl de Desk voorhoede ook niet stil zat en al les in het werk stelde om hun voorsprona te vergroten. Zij ga ven de Tilburgse eerste klasser een partijtje weg dat" hen nog lang zal heugen. Het was precies nog vijftien minuten voor het einde, toen hoeden en petten de lucht in gin gen, want de tweede goal was een feit, toen Cor Vrinten na een goochelpartijtje, waardoor hij enr kele Noad lui in de doekjes wik kelde, een schot afvuurde dat de Turck nauwelijks zag en zo hard was dat de bal enkele seconden in de touwen bleef hangen, 2—0. Nu moest het al aardig gaan in dien Desk, in zo'n vorm spelend, de winst nog kon ontglippen. Dat het moaelijk was, bleek uit een Noad doelpunt, dat gescoord werd tien minuten voor het einde door de Tilburqse linksbuiten van Pelt. Maar Desk rook de over winning en hield de zeqe in eiqen hand. Zii zagen zelfs kans om de Turck voor de derde maal te pas seren, maar de scheidsrechter, die dit onmocieliik kon constateren, omda hii onoeveer op 't midden- omdai hij onqeveer op 't midden- en zodoende kwam er in de eind stand geen verandering meer en oino een overgelukkig Desk de kleedkamers otv.:oeken en een enthousiast publiek met een gulle lach op het oezicht de poorten "an het Sportpark uit, om a.s. Donderdaq teruq te komen, om getuine te ziin van de volgende moeiliike oonave teacn een an dere eerste klasser, namelijk Sit- tardse Bovs. Desk proficiat. Dit was een wed.striid, een 20-jarig jubileum waardig. LOONOPZAND. Promotie-degradatie. Zondag speelde Uno Animo haar eerste degradatiewedstrijd tegen de 4e klasse kampioen OSS op het terrein te Oss. Niettegen staande Uno Animo haar opstel ling weer had gewijzigd, kon zij toch niet voorkomen dat haar eerste uitwedstrijd op een neder laag uitliep en zij verloor met 3-1. VLIJMEN. Vlijm. Boys ISportver. 1932 2—3. Zondag speelden de Vlijmense Boys een vriendschappelijke wed strijd tegen de kampioenen van de eerste klas van de B.V.B., Sport ver. 1932. Vlijmen speelde met enkele spelers van het tweede elf tal, welke goed voldeden. Mid voor Boom maakte een mooi doel punt en linksbuiten Boelen vol deed zeer goed. Vanaf de aftrap gaat het spel vlug op en neer en na 20 min. is' het Sportver. 1932 die het eerst doelpunt, 10. Na 25 min. is het H. v. Overdijk die gelijk maakte en voor de rust had Vlijmen zelfs de leiding door H. Boom, 21. Na de rust wordt Sportver. sterker en weet dit spoedig in een doelpunt om te zetten, 22. Sportver. bleef aanhouden en het winnende doelpunt kwam té gen het einde. Sportver. beschikt over een goed elftal en maakt een goede kans op promotie. HAARSTEEG. Haarsteeg IIS.D.O. I, I4. De reserves van Haarsteeg speelden Zondag j.l. een vriend schappelijke wedstrijd tegen S.D. O. I uit Nieuwkuijk, die door de gasten verdiend is gewonnen, al hoewel de uitslag wel enigszins geflatteerd mag worden genoemd; de voorsprong die zij mochten no teren hebben de gasten hoofdza kelijk te danken aan de fouten die de reserve doelman maakte. Van het begin af aan ontwik kelde zich een vlot en open spel en beide partijen wogen zeer goed tegen elkaar op. Al spoedig was het echter te zien dat de voorhoe de der gasten wat in haar mars had en hun doortastendheid en doorzettingsvermogen leidden al spoedig tot een doelpunt, waarbij de doelwachter niet vrij uitging, binnen de vijf minuten was het door een fraaie kopbal van hun linksbuiten 20 en een minuut later werd het door een blunder van de doelman 3.0. Na de rust was het S.D.O. dat de toon aan gaf en Haarsteeg moest met man en macht verdedigen, maar kon niet verhinderen dat de gasten er 40 van maakten; even voor het einde wist Koks de "eer te redden. 's-GREV.-CAPELLE. Nooit Gedacht. Na het bijzonder geslaagde uitstapje dat de ver. Nooit Gedacht j.l. Zaterdag maakte, staat ons a.s. Donderdag (He melvaartsdag) weer iets bij zonders te wachten. Dan komt n.l. de zeer ster ke ver. P. J. C. uit Pijnacker met 2 elftallen op bezoek. De ze ver., die verleden jaar in de Haagse Voetbalbond (Za terdags-voetbal) het kam pioenschap behaalde, speelt een technisch zeer fraai spel, en onze jongens zullen hun beste beentje voor moeten zetten om een behoorlijk re sultaat te behalen. Het zal de moeite lonen om te gaan kijken. Het 2e begint om 3 uur, het le om 4.30 uur. GEERTRUIDENBERG. Right OhVeerse Boys 1-4. Gedurende het eerste half uur voor de rust was van geen be paald overwicht sprake. Right-Oh speelde met vele nieuwe spelers en het bleek dat het lang geen slechte keuze was. met uitzonde ring van de linksbinnen v. Don gen, die spoedig blijk gaf het tempo niet te kunnen volgen en menige aanval onderbrak. Het spel golfde snel op en neer en voor beide doelen werd hard voor het leidende puntje gevoch ten. De achterhoede van Right- Oh was prima, alhoewel men niet zeker was van de keeper, wat ook bleek doordat het leidende puntje van Veerse Boys lang niet onhoudbaar was. Met deze kleine achterstand ging de rust in. Na de thee was Right-Oh in de meerderheid. Aanval na aan val werd op het Veerse doel ge lanceerd, doch het was Right-Oh niet mogelijk dit overwicht in punten uit te drukken. Telkens opnieuw demonstreerde zich de hiaat in de linker voorhoede, wat zeer jammer was voor van Gelde ren, die als linksbuiten veel van ziin mooi werk verloren zag gaan. Door het onjuist optreden van de keeper konden Veerse Boys na onqeveer 25 minuten voor de tweede keer scoren, terwijl 10 minuten later de keeper buiten zijn schuld voor de derde keer het nakijken kreeg. De Right-Oh mannen bleven echter niet bij de pakken neerzitten, zij werkten on vermoeid door en het was voor namelijk Bellaard, die de bal ver wist od te brengen, doorgaf aan de linksbuiten, die een keurige voorzet gaf d'e door Bellaard werd inqekont. De stand was nu 3—1 voor Veerse Bovs. Met nieuwe moed bleef R'qht- Oh aanvallen, doch Veerse Bovs versterkte haar toch al stevige achterhoede, zodat er neen komen meer aan was. Rinhr-Oh dronq ver op, wat onoohoudHiik buitensoel veroorzaakte. Deze "er ounedrongen positie werd Rioht-Oh even voor het einde toch nog noodlottig, want de «nelle rechtsbinnen van Vpprse Boys zaq kans onze achterhoede te passeren pi de eindstand te brengen op 4—1. KORFBAL. KAATHHEUVEL. D.E.S.—K.S.B. 1—0. De DES-luidjes zijn er weer in geslaagd de K.S.B.-ers 2 puntjes afhandig te maken. Het weer was prima en de speelsters goed in vorm. Nadat het begin gefloten was, werd er door beide clubs flink aangepakt. Nu was de bal weer 'ns bij de DES-aanval, dan weer bij K.S.B. Des kreeg een prachtkans, daar éen speelster ge heel vrij stond. Jammer genoeg tikte de bal op rand en inplaats van er in rolde hij er over. De Dessers wisten 4 maal een doelpunt te maken doch ze waren alle 4 gehinderd en telden dus niet. De moed werd echter niet verloren, doch voor de rust was de stand nog 00. Na de rust werd van vak verwisseld en kwa men onze speelsters weer spoedig in de aanval. Het duurde niet lang of Des wist 'n winnend doelpunt t'e maken. De stand was toen 10 in het voordeel van Des. De tegenpartij stond ook niet stil en werkte hard om gelijk te maken; ofschoon hun middenvak overwe gend sterker was als 't onze, werd er gen kans gezien een doelpunt te scoren. Ze konden onze ver dedigsters niet aan en deze wis-

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 10