KAATSHEUVEL L00N-0P-ZAND P&uiinve.e. KORTE BERICHTEN Om volledig en uitvoerig op de hoogte te blijven van het nieuws uit Waalwijk en alle plaatsen van de Langstraat en Omgeving is een abonnement op „DE ECHO" noodzakeijk maar ook voldoende Het kost slechts 15 cent per week. 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 15 MEI 1950 3 - t OPGEVANGEN. athletiek. Cm E E U W I sjgl» MüliiKd Verhuur van zwarte HERENKLEDING Het huls voor alle Herenmodes in het betere genre. EINDHOVEN 137 DEN BOSCH ten, behalve goed te verdedigen, ook nog telkens de bal te bemach tigen en naar het middenvak te spelen. De Dessers slaakten een zucht van verlichting toen scheids rechter Smulders *'t einde floot, want toen waren ze zeker van d'e overwinning. A.s. Donderdag krijgen ze Zigo op bezoek. DUIVENSPORT. DRUNEN. Vredesduif. Wedvlucht Corbeil 395 km. A. v. d. Veer 1, 2, 7, 32; W. Melis 3, 5; G. Pelders 4, 27; Hoo- ven-v. Huiten 6; Hulten-v. Raven- steijn 8, 23; G. de Man 9, 15; A. v. Halder 10, 16; F. Frodyma 11; H. v. Huiten 12; G. v. Tuijl 13; M. v. Sluisveld 14, 24; H. Oos terwaal 17, 31; A. Willemse 18; Brok-Pulles 19, 29; J. v. d. Veer 20, 22, 33, 34; G. Maas 21; A. Sluisveld 25, 30; L. v. Dommelen 26; A. v. Son 28; J. Bielans 35. VLIJMEN. I ;i i IIi r-ï. Wedvlucht Neufvilles Combinatie Vlijmen Drunen. Los 7.50 uur, deelname 346 dui ven; eerste duif te Drunen 10-14- 58, laatste prijswinnende duif te Vlijmen 10.38.55. Prijzen als volgt V is Vlijmen, D is Drunen Gebr. Ravensteijn D 1, 29, 67, 86; Brok Pulles D 2, 7, 21, 22; B. Oremans V 3, 12, 41; P. v. d. Loo V 4, 10, 63; L. v. Esch V 5, 8, 26; P. Pulles V 6, 19, 31, 45, 51, 56; W. Rozen V 9, 83; H. Oos terwaal V 11, 54; L.. v. Domme len D 13; G. de Man D 14; J. Oosterwaal V 15; H. v. d. Heij den V 16; K. Kivits V 17, 20, 65; J. v. Loon V 18, 36; A. Willemse D 23; M. Liebregts V 24; A. v. Oijen V 25; J. Verschuuren V 26, 85; A. v. d. Veer D 27; C. v. Hei voort V 30, 32, 38, 39; Gebr. Pel ders D 33; N. v. Esdonk V 34; 49. 68, 84; H. C. Pelders D 35; W. Roestenburg V 37; M. van Dal V 40, 55, 77; W. Melis D 42; A. Parijs V 43, 46, 71; A. v. d. Wiel V 44. 48; Chr. Klerkx D 47; A. v Halder D 50; J. Schapen donk D 52, 69; H. de Laat V 53 H. v. Huiten D 57, 82; J. Verha ren V 58; G. v. d. Sanden D 59; H. Blankers V 60; L. v. d. Heij den V 61; A. L. v. Heivoort V 62; Frodyma D 64, 72; G. Treu ren V 66; Hoven-v. Huiten D 70; P. v. Gestel V 73; J. v. Baardwijk V 74; M. Sluisveld D 75; J. van Beijnen V 76; M. Nicols V 78; Th. Leijtens D 79; Mommersteeg D 80; Maas D 81; Th. v Overdijk V 87. VERMIST. Jonge duif, Holland 1950, ringnummer 429858. Terug te bezorgen: M. v. Peer, Heistr. D 83 Capelle. Jonge duif, Holland 1950, ringnummer 430427. Inlich tingen bij M. v. Peer, Heistr. D 83, Capelle. WIELRENNEN. WAALWIJK. Wielerclub „Leonora". Zondag was onze Waalwijk- se Wielerclub „Leonora" te gast in Tilburg, waar met zes renners aan de ronde van Stuivezand werd deelgeno men. Er moesten 70 ronden worden afgelegd. Na 50 km., zijnde reeds na een goede 20 ronden, kreeg Mary Ligtvoet een kapot bandje en door het hoge tempo was het uitgeslo ten om nog bij de groep te komen, zodat hij genoodzaakt was op te geven. Dekkers werd bij een valpartij betrok ken en moest eveneens op geven. Daarna werd Hensen en Gerard van Es reglemen tair uit de course genomen wegens een ronde achter stand. en na 30 km. werd ook nog Frans Damen door een misverstand der jury uit de strijd genomen, zodat er al leen nog maar Toon van Es over bleef. Het bleek nu wel duidelijk dat het geen geluk kige dag was voor de Wieler club „Leonora". Ook de laat ste renner Toon van Es moest na 60 ronden wegens maag kramp opgeven, zodat wij geen enkel succes konden boeken deze middag. Maar volhouden jongens; volgende maal beter. Met Hemelvaartsdag wordt weer getraind in de St. An- toniusparochie, na de kerk dienst. VERDIENDE ZEGE VAN L. FITTERS BIT DE NIEUWELINGEN. Nieuws van de Wielerclub „Kaatsheuvel" bij de Ronde van Stuivezand in Tilburg. Gisteren reed maar één man mee bij de ronde van Stuivezand in Tilburg, nl. onze renner L. Fit ters. Wat hij hier weer eens ge presteerd heeft en hoe hij hier in de course de overwinning wist te behalen, bewijst momenteel zijn uitzonderlijke klasse. Van een ronde achterstand, reeds in 't be gin opgelopen, wist hij tenslotte de overwinning in de wacht te slenen met 1 ronde voorsprong. De gehele vereniging was hier aan de start verschenen en by de nieuwelinoen wisten Vervoort en P. v. d. Ven zich nog als zesde tcjaten klasseren. De anderen wden gedurende de strijd met pci geplaagd en moesten zo- da de de course verlaten. Ij de amateurs was het resul- ta minder denderend als bij de niwelingen, maar ook dit moe- te we weer wijten aan het be- rede wielereuvelpech. Vooral Sieren had weer met pech te k*pen en tot overmaat van rgp moest hij door een valpartij d«strijd staken, na voortdurend irde kopgroep te hebben geze- te Het goede van Snoeren was gieren, dat hij gedurende de ge- h* periode die hij nog kon rij de, een uiterst „bekeken" cour- seced. lamen moest ook wegens pech dtstrijd staken en dit reeds na 4 anden. )ver de.wedstrijd der nieuwe- liien het volgende 'itters maakt zoals gewoonlijk ee slechte start en moet reeds in 't egin even afstappen om zich v« zwachtels te ontdoen, nog o'r gehouden uit de ronde van Vmen. Hij moet dan ook direct gronde achterstand laten note- r«. Intussen is in de kopgroep ei felle strijd ontbrand en is het tQpo zo hoog dat al direc enke- lïrenners niet kunnen bijbenen. Vvoort, M. van Boxtel en W. vi Wanrooij merken we ook op iide kopgroep en alle drie liggen zén 'n goede positie. Van Wan- r«ij wordt dan tot ieders ont- sltenis door foutieve reden uit d koers genomen, an v. d. Ven is weer eens de doe van een valpartij en raakt w»r ver achter. n de tweede groep merken we Pv. d, Ven, Scheerders en van horn. n de kopgroep wagen nu drie rtners een uitlooppoging, die in- ddaad gelukt al dadelijk ne- nn zij een flinke voorsprong en „ijken Fitters' in de rug". Fitters, bwust van het dubbelingsgevaar, a nu een achtervolging in en ^er van zo'n prachtige klasse ct alleen hij door de vele dui mden toeschouwers wordt op- cmerkt en vernoemd. In een ont- atend snel ttempo gaat hij er endoor en bereikt al spoedig de treede groep, waar hij P. v. d. 'en van meeneemt en samen «at het weer in snel tempo op de bofdgroep af, die zij dan ook •eds na enkele ronden weten te chterhalen. Voor Fitters is dit og niet voldoende, maar hij gaat «reet verder om ook de drie uit- Ipers in te halen. Van de hoofd- rocp kan hem niemand houden n op zijo eentje begint hij deze jatste, maar zwaarste achtervol- tingspoging en met succes, pl.m. ?0 ronden voor het einde komt hij in het wiel van de drie uit lopers. Tien ronden voor 't einde springt hij ook van deze drie weg ;n neemt direct een kleine voor drong. Iedere ronde weet hij die >p sublieme wijze te vergroten en /lak voor de finish zet hij de croon op het werk door alle ren ners nog eventjes te dubbelen. Met 1 ronde voorsprong op alle overigen bereikt hij dus de finish. Werkelijk een prachtprestatie, waarmee hij niet alleen zijn eigen naam. maar ook die van de wie lerclub eer aan doet. P. v. d. Ven raakte door een valpartij ook nog achter, maar wist toch nog mede met Vervoort en zes andere renners ex aequo de zesde plaats te bezetten. Voor a.s. Zondag staan er weer mooie wedsrijden op t pro- ciramma. Wij publiceren die a.s. Vrijdag. Op de Nationale Openings wedstrijden van de vereni ging „De Hellas" te Utrecht, behaalde mej. Annie Didden de 2e prijs, een zilveren me daille, in de afdeling Ver springen B met een sprong van 4.73 M. In de afd. 100 M. Dames B plaatste zij zich in de finale als 6e. „VISSERSLUST". Op het zeer druk bezochte congres van de Alg. Henge- laarsbond te Groningen op 7 Mei j.l., was het hoogtepunt de decoratie van de ex-voor zitter, thans ere-voorzitter van die Bond, de heer Joh. van Wette te 's-Gravenhage. Op voordracht van de Mi nister, heeft 't H.M. de Ko ningin behaagd de heer van Wette te benoemen tot Ridder in de Orde van OranjeNassau, hiermede erkennende en erende 't vele en goede werk dat de heer v. Wette met zijn Bond voor de Nederlandse Hengelsport en op ander terrein, de vis sport betreffende, heeft ge daan. Bij deze onderscheiding gaat er een gevoel van trots, maar ook van dankbaarheid uit onder de hengelsportbe oefenaars, omdat in onze „ge neraal", elders zó schimp scheutend genoemd, ook wij, hengelsportbeoefenaars, wor den erkend. Onder voorlezing der be noeming en een aanhoudende stormachtige ovatie, spelde de heer v. Suylekom het ere metaal op de borst van onze geheel onthutste ere-voorzit ter. Dat de hengelsportbeoe fenaars dit festijn onthouden en zich voornemen „naar nog hoger plan", want zelfs het „regeringsoog" ziet U en.... waardeert U. AAA Hockey Tournooi. Op Hemelvaartsdag kan Kaats heuvel op een hockey-invatie re kenen. De R.K. Mix. club DES organisefert op dien datum een tournooi, waaraan niet minder dan 39 elftallen deelnemen, die elkaar in 53 wedstrijden om de grote wisselbeker en de vele andere prachtige prijzen gaan bekampen. Op alle daarvoor beschikbare terreinen van het Sportpark zal voor de hockey liefhebbers het vinnige hockey-spel te genieten zijn. Ongetwijfeld zal dit groot ge beuren, waaraan vele bekende clubs uit het land deelnemen gro te belangstelling trekken. Een verzuim goedmaken. We moeten een verzuim goed maken. Bij de blijde thuiskomst van de verschillende jongens uit Kaatsheuvel, die de laatste weken repatrieerden hebben we een ver zuim gemaakt met niet te vermel den soldaat Hendriks uit de Heul- straat. Waar we de gegevens van thuiskomst geregeld ontvangen van het bestuur van het plaatse lijk R.K. Thuisfront en dit insti tuut ook onvolledige lijsten ont ving, hebben we mede diezelfde fout gemaakt de terugkomst van soldaat Hendriks niet te vermel den. Dat ook hier zowel uit de wijk, als van vrienden en familie alles gedaan is, wat uiting kon ge ven van sympathie en medeleven, behoeft niet vermeld. Aan vlag- genvertoon, aan bloemenhulde, aan geschenken en andere sym pathiebetuigingen ontbrak het ook hier niet en wij sluiten ons gaar ne aan bij de vele welkoms, die de kranige jongen, die in Indontesië zijn plicht deed, werden toege roepen: welkom thuis en een pret tige werkkring in Kaatsheuvel. Het D.E.S.K.-festijn. Het D.E.S.K.-festijn, deze week geopend ter ere van het twintig jarig bestaan van de R.K.V.V. D.E..SK. was een eclatante ope ning van het Desk-jubeljaar. De ze avonden, georganiseerd door de Toneelvereniging „Ons Ge noegenDes" in samenwerking met de Supportersclub Desk, be wezen dat de organisatoren een goede gooi hadden gedaan. Drie avonden werd volop geno ten in de zaal van de heer J. van Dun, waar door de Toneelvereni ging „Ons Genoegen-DESK" met muzikale medewerking van het al om bekende Dansorkest „De Va rianten" een programma werd aangeboden dat in alle onderde len voor de volle honderd procent af was. De avonden werden ge opend met een viertal „inswin gers" van de Toneelvereniging, die werkelijk up to date waren, zowel wat betreft de tekst, de muzikale uitvoering en de afwer king. Ze gingen er echt in als koek, geen wonder, want het was van a tot z DESK wat de klok sloeg. Ons Genoegen DESK heeft werkelijk iedereen verwonderd doen staan, door dit buitengewoon succesvol optreden, het was dan ook geen wonder, dat iedereen de hoogste lof had voor wat de To neelvereniging hier gepresteerd heeft. Er straalde een frisheid, een enthousiasme en een gediscipli neerdheid uit deze groep, dat het een lust was voor oog en oor. Het spontaan applaus na ieder num mer was hier van het overduide lijk bewijs. De muzikate omlijsting In han den van De Varianten was ver zekerd. Waartoe dit Dansorkest in staat is weet iedereen. Zowel de begeleiding bij de Toneelnum mers als de verzorging van het Bal en het Cabaret door de Va rianten op het einde van de avond was in prima stijl aange past aan wat er aan vooraf was gegaan. Het waren avonden die bij ieder een in d'e smaak vielen en die jam mer genoeg tè vroeg waren afge lopen. Als de overige feestelijkheden, die nog op komst zijn van het zelfde gehalte zijn, dan kunnen we niet anders zeggen dan: DESK viert haar twintig-jarig jubileum op een uitzonderlijke wijze. AGENDA. Dinsdag 16 Mei 8 u. n.m. re petitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan in de School. Woensdag 17 Mei 7.30 u. n.m. repetitie Dameskoor Bel Canto. Woensdag 17 Mei 8.30 u. n.m. repetitie Gem. Koor Bel Canto. Woensdag 17 Mei 8 u. n.m. Apollo Theater „Regiment der Verdoemden", toegang 18 jaar. Donderdag 18 Mei 11.45 u. v.m. repetitie Kaatsheuvels D.M.K. Voetprocessie naar Den Bosch. Ie bedevaartgangers ter H. Tafel, waarna te Den Bosch de Hoog mis werd bijgewoond en afzon derlijke bezoeken gebracht bij het wonderbare Mariabeeld in d'e St. Jan, en daarna in het klooster der zusters Carmelitessen. Om 1 uur werd de terugtocht aanvaard, en tegen half zes kwamen de pelgrims onder klokgelui en vele belang stellenden in onze parochie terug en werd de bedevaart met een korte plechtigheid in de kerk ge sloten, waarbij een korte toe spraak door de Eerw. Heer Pas toor en den Zegen. In onze pa rochiekerk werd d'e eerste H. Mis opgedragen voor de overleden le den en het zielboek voorgelezen. Prachtig succes. Onze dorpsgenoot de heer Jos Dankers, directeur der Harmonie „Oefening en Vermaak" te Uden- hout, nam Zondag deel aan het muziekconcours te Nieuwkuik, en kwam met genoemd koor uit in de tweede afdeling en wist weder om de eerste prijs te behalen, waarvoor de Harmonie Sofia's vereniging nog Zondagavond een serenade bracht voor deze presta tie, wat natuurlijk op hoge prijs gesteld werd. Eerste H. Communie. Op Hemelvaartsdag zal in onze parochie wederom de jaarlijkse eerste H. Communie plaats vinden voor de kinderen van 7 jaar. Waarschuwing. Burgemeester en Wethouders van Loonopzand stellen de hon denbezitters nog 14 dagen in de gelegenheid tot het op de juiste wijze aangeven voor de honden belasting. Het ligt in de bedoeling alle soorten vergissingen, welke bij de aangifte voor de hondenbe lasting zijn voorgekomen, thans nog op te sporen en te elimine ren. Men kan foutieve aangiften nog herstellen. Na deze datum 2al tegen de houdfers van honden han delend worden opgetreden. (Bij vergissing blijven liggen van 't vorig nummer). Prachtige successen voor Gilde St. Ambrosius. VERDIEPINGS-RETRAITE VOOR MEISJES. Zo dikwijls hoort men van meisjes, als zij enige malen op retraite geweest zijn ,Zijn er geen retraites voor meisjes die graag iets meer willen horen bijv. over de Eucharistie, over het Misoffer, over eigen geestelijk leven? Niet te geleerd natuurlijk, want dat begrijpen we toch niet, en ook niet te heilig, want we zijn maar gewone meisjes die midden in de we reld staan en die nog hopen te trouwen." Zo'n retraite wordt er nu van 1013 Juni gegeven in het retraitehuis Cenakel te Tilburg. Mogen vele jonge meisjes er naar toe komen. Ze is „Verdiepings-retraite" genoemd, omdat zij inderdaad bedoeld is voor diegenen, die na het doen van enige goede retraites graag vooruit willen gaan en iets meer willen ho ren over datgene, dat zij als het mooiste in hun leven zijn gaan beschouwen. Zondagmorgen te 3.30 uur ver trokken onder leiding van een Eerw. Pater Capudjn ongeveer 200 bedevaartgangers vanaf hte marktplein naar de Zoete Lieve Vrouw van Den Bosch. Het weer was voor een voetreis zeer gun stig, en vol goede moed werd door allen de tocht aanvaard. Te Cromvoirt werd de eerste H. Mis bijgewoond en naderden schier al- Zondag nam het gilde St. Am brosius deel aan het Landjuweel te Wageningen. Met 2 extra bus sen werd de tocht ondernomen en de Gildebroeders waren juist om 12 uur bij de opening op de Grebbeberg aanwezig, waarbij het muzikale deel van het Gilde St. Ambrosius de treurmars „Adieu" van Kessels uitvoerde voor het monument der gevallen soldaten, dat in doodse stilte werd gevolgd. Daarna werd het graf bezocht van een onzer ge vallen dorpsgenoten (Jo van Ewijk), die op 13 Mei 1940 zijn leven liet op de Grebbeberg voor het Vaderland en na het uitvoe ren van een treurmars en het Wilhelmus werden bloemen op ''zijn graf gelegd namens alle gil debroeders. Om 1 uur werd deelgenomen aan de grote optocht door Wa geningen en op het feestterrein werd deelgenomen aan de diverse wedstrijden en niet minder dan 7 prijzen werden in de wacht ge, sleept. Het jongste lid Cees Spa pens behaalde 2 eerste prijzen voor roffelen op de Gildetrom, terwijl de heer C. v. d. Sanden 2 tweede prijzen behaalde voor marsen en roffelen op de mu- ziektrom, wat een bizondere pres tatie betekent, gezien er voor el ke wedstrijd maar 1 eerste prijs en 1 tweede prijs beschikbaar werd gesteld. Ook voor de schiet wedstrijd met 4-tal werd de eer, se prijs gewonnen, waarbij de heer P. v. d. Wouw de kam- pioensprijs veroverde. Voor solo vendelen behaalde de vendelier J. Toorians de 3e prijs. Voorwaar een schitterend succes voor het Gilde St. Ambrosius. In een ge zellige sfeer keerde het Gilde omstreeks 10.30 uur weer huis waarts. Trouwe bedevaartgangers. Door een 3-tal trouwe Maria- vereerders werd te voet de tocht ondernomen naar de H. Maagd te Den Bosch. De heren J. Aarts, 87 jaar, C. v. Leeuwen 79 en J. LJzerenbrand 74 (samen 240 jaar) keerden weer in de .beste welstand in ons dorp terug. Bevrijdingsbal. Alhoewel er in ons dorp niets te bespeuren is geweest bij de laatste feestvieringen, zomin voor de verjaardag van H. M. de Ko, ningin als bij het bevrijdings feest, gaf Sofia's klein orkest een welgeslaagd bal, waarvan zeer druk gebruik werd gemaakt. Ver moedelijk is de laksheid te dan ken aan het feit dat wij nog steeds een kiosk missen, waarin, naar wij hopen, nog dit jaar zal worden voorzien. JONGE EENDJES OPFOKKEN. (Vervolg). Als de eendjes een dag of tien oud zijn, kan men beginnen met ze naast het weekvoer ook ge weekte gerst, haver of mais te geven, natuurlijk zo lang geweekt tot de korrels zacht zijn. Wie eendkuikens opfokt, zal ervaren dat ze in gesloten rennen veel meer voedsel gebruiken dan kip kuikens. Daarom is het nodig ze in den beginne vaker per dag te voeren en vooral goed op de drinkschotel te letten, die steeds gevuld moet blijven. Al heel spoedig hebben de jon ge eendjes behoefte om te baden, de eerste levensdagen reeds. Men neme een niet te grote platte schotel, b.v. de schotel van een heel grote bloempot. Is het nog koud, dan neme men die schotel na het baden weg en plaatst de eendjes onder de kloek tot ze enigszins opgedroogd zijn. Is het weer goed of worden de jongen wat groter, dan zijn die voorzor gen niet nodig; een eendje heeft meer weerstandsvermogen dan 'n kipkuiken. Maar wat wel nodig is, altijd en onder alle omstandigheden Dat de grootste zinderlijkheid be tracht wordt, want de uitwerpse len van eenden rieken zeer mis selijk. En dan niet vergeten: oen zeer droge bodem, waar ze des nachts moeten verblijven, 't Is voor kind'ren vrees'lijk aardig Gij geniet er zelf ook van Verschaf U eens 'n koppel eendjes Tenminste ja, indien het kan. KIPPENVRIEND. Nadruk verboden. De Tweede Kamer heeft het wetsontwerp belastingherzie ning 1950 zonder hoofdeluke stemming aanvaard. Minister Lieftinck hield op bijna alle pun ten voet bij stuk, zodat de meeste amendementen voor hem „on aanvaardbaar" waren. Amerika beschuldigt de Sovjet-Unie ervan, dat zij nog 300.000 Japanse krijgsgevangenen vasthoudt. De West-Duitse regering heeft besloten de uitnodiging, als lid met beperkte rechten toe te treden tot de raad van Europa, te aanvaarden. De Indonesische soldaten van het K.N.I.L. op Ambon heb ben geen gehoor gegeven aan het Nederlands bevel om naar hun kazernes terug te keren en niet langer steun te verlenen aan de opstand der Zuid-Molukken. MILITAIRE ACTIE AANGEKONDIGD TEGEN EILAND AMBON. Tegen Ambon moet thans een militaire actie worden on dernomen, nu alle pogingen tot vreedzame oplossing van het probleem der Zuid-Mo lukken vruchteloos zijn ge bleken, aldus deelde een woordvoerder van het minis terie van defensie der V.S.I. in Djakarta mee. De regering heeft verder besloten, dat ko lonel Kawilarang, bevelheb ber van Oost-Indonesië, die ook de landingen op Celebes heeft verricht, eveneens de operaties tegen Ambon zaj. leiden. Terwijl dit nieuws van Indonesische zijde in Djakar ta werd bekend gemaakt kwam van de kant van het Nederlandse Hoge Commish sariaat aldaar het bericht, dat de evacuatie van bijna 300 Nederlanders van Ambon ver traagd is door „complicaties" van onbekende aard. Aanvan kelijk hadden de correspon dent van Aneta op Ambon en de „Commissie van Europese burgers op Ambon" geseind dat alle Nederlanders (en an dere Europeanen, alsmede de Amerikanen) ingescheept wa ren op de Kota Inten. Een zegsman van het Hoge Com missariaat deelde thans echter mee, dat de „Kota Inten" Zondag, een dag later dan aangekondigd was, zou ver trekken met alleen de niet- Ambonese soldaten van het K.N.I.L. aan boord. Volgens de zegsman is besloten later een ander schip te zenden voor de evacuatie der Neder landers. BEVROREN VLEES TEGEN VERLAAGDE PRIJZ7EN. Prins Bernhard is heden morgen, na een 14-daagse reis naar Amerika behouden op Schiphol geland. De Grote Drie hebben te Londen besloten West-Duits- land in te schakelen in de West-Europeese gemeenschap en z'n vrijheid van hande len aanzienlijk uit te brei den. In het najaar van 1949 heeft de overheid een voor raad bevroren vlees gevormd met het doel dit vlees op de markt te brengen ter onder steuning van de vleesvoor-^ ziening in perioden, waarin een gering aanbod van slacht vee is te verwachten. De moeilijkste periode voor de vleesvoorziening ligt in de maanden Mei en Juni. Ook dit jaar. Met het oog hierop acht de regering thans het tijdstip gekomen oom de be schikbare voorraad bevroren vlees, welke toereikend is om gedurende .enige weken de binnenlandse productie aan te vullen, op de markt te brengen. De verkoop is mogelijk te gen prijzen, die nu ca. 35 lager zijn dan de thans gel dende voor vers rundvlees KONINGIN JUILANA GEËERD ALS „MOEDER VAN HET JAAR." Op initiatief van een comité van moeders in Connecticut werd Koningin Juliana bij gelegenheid van de jaarlijkse viering van Moe derdag uitgeroepen tot Nederland se „moeder van het jaar". Tot de Europese moeders, die door haar landen zijn uitverkoren, behoren behalve koningin Juliana: mevrouw Verwilghen, de echtge note van de gouverneur der Bel gische provincie Limburg, konin gin Frederica van Griekenland, de groothertogin van Luxemburg en de hertoging van Albemarle in Engeland. All'e moeders van het jaar ont vangen een medaille en een oor konde. De toekenning van deze onderscheiding vormt een onder deel van een programma, dat zich ten doel stelt alle moeders over de gehele wereld te verenigen om ge zamenlijk aan haar verlangen naar het behoud va nde vrede uiting te geven. In samenwerking met de UNO wil men een internationale erehal oprichten, waar de namen van vooraanstaande moeders zul len worden vereeuwigd. Het co mité in Connecticut wil voorts aan de moeders in alle landen een op roep doen om elke dag om 12 uur één minuut voor de vrede te bid den. Ofschoon dit de eerste keer is, dat hét comité een actie is begon nen om de moeders op internatio nale basis te eren, is dit slechts de voortzetting van een traditie, welke in de Verenigde taSten al vele jaren in ere wordt gehouden. Zij vond haar oorsprong in 1908 in de staat West-Virginia, waar een kleine kerkelijke kemeenschap begon met de jaarlijkse viering van Moederdag. In '33 kwam h'et Amerikaanse Moederdag-comité tot stand onder leiding van wijlen mevrouw Sarah Delana Roosevelt. Dit comité begon hetzelfde jaar met het kiezen van de moeder van het jaar. (Volkskrant). PROF. BROUWERS t „HOLLAND FAIR" GOED BEGONNEN. De secretaris-generaal van het departement van Economische Za ken, professor G. Brouwers, noem de bij zijn terugkomst op Schiphol de ophef gemaakt over een ver keerde organisatie van de Holland Fair belachelijk. Hij achtte het mogelijk dat er onenigheid was ontstaan tussen de heer Faufmann directeur van Gimbel's Waren huis in Philadelphia en de direc teur van het Nederlands Directo raat Export-bevordering. Maar met het al of niet succesvolle re sultaat van de Holland Fair heeft dat niets te maken, aldus prof. Brouwers. De secr.-gen. notmde de eerste week van de Holland Fair „een goed begin". Wij gaan zeer veel zorg bestet den aan het verdere verloop van de tentoonstelling. GELDROPSEWEG 27 HINTHAMERSTRAAT U ITZOEKEN uit meir dan 1000costuums WH hebben de grootste sortering van heel Tilburg. LEENAARTS, Hoek Plusplein 16

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 11