I Wijde Wereld] W&ALWYK Waalwijkse en Langstraatse Courant De toestsnd in Indonesië. MOEDERDAG VERF. UIT DE V. Gezonde luifel IS ER NIET VOOR NIETS W. van der Heijden Zonen DE ECHO \M HEI ZUIDEN Bureaux GROTESTKAAT 205 WAALWIJK TEL. 38 - SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL 66 VRIJDAG 12 MEI 1950 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEfl OPGERICHT 1878. De Verenige Staten van Indonesië zijn hard op weg om ee eenheidsstaat te worden. Vorige week al is er ovieenstemming bereikt tussen de centrale regeringen van Oost-Indonesië en Oost-Sumatra. Er hoeven u nog maar besprekingen gevoerd te worden tu&n Djakarta en D jok ja. Op Celebes is de situatie nojgteeds niet in het reine en de republiek der Zuid-blukken houdt stand, ondanks het paaien en maatregelen van Djakarta. 72e JAARGANG No. 39 Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. TEL.-ADRES „ECHO". „ZIJ KREGEN WAT ZE WILDEN." Fantasie en werkelijkheid. Mensen die geneigd zijn de fantasie als nutteloos in het dagelijkse leven te verwer pen, hebben Dinsdag in Musis Sacrum een leerzame avond kunnen meemaken. Zij, die naar het andere uiterste over hellen, hoefden evenmin met lege handen huiswaarts te ke ren. Dat er de gulden midden weg werd bewandeld willen we echter geenszins beweren, gelukkig niet. Het was alle maal net een beetje te buiten sporig om realiteit te zijn. De bouwwerken van pa Murna- gham, die wij luchtkastelen noemen, waren dat niet meer. En allengs ging je je werke lijk afvragen of de fantasie een basis is, soliede genoeg om er andere dan luchtkaste len op te bouwen, ofschoon je eigenlijk wel beter wist. Maar toch kregen ze tenslotte alle maal wat ze wilden, dank zij 'n gezonde fantasie met daar naast genoeg werkelijkheids zin om zich zo niet tegen de wereld te laten werken. Misschien is dat allemaal niet erg duidelijk voor hen, die de laatste Kunstkring-uit voering niet hebben bijge woond. Dat mag hun gerust spijten, want hadden zij het wel gedaan, dan hadden ook zij kregen wat ze wilden, zoals wij. Och, het verhaal is eigenlijk erg eenvoudig. Er is een erfenis te verdelen in het stadje waarin de (mate- j riëel) arme Murnaghams wo nen en zij komen er zeker niet voor in aanmerking. Toevallig begint er een an der praatje te lopen en daar van weet de vader te profi teren. Als dan de waarheid voor de dag komt, is het voor hem allerminst een teleurstel ling, hij heeft er bovendien zijn genoegen en zijn voor deel aan beleefd. Maar die geschiedenis is niet het be langrijkste, maar wat er zich op het toneel afspeelt tussen het begin en het einde. Daar waren dé oude en de jonge garde van het Amster dams Toneel Louis Saalborn, Maria Hamel, Paul Huf en Louis van Gasteren aan de ene kant. Je moet ze zien, Louis Saalborn als de vader, die leeft zonder werken maar met Shakespeare en daarmee heeft hij vanaf 't eerste ogen blik de sympathie van een hele zaal, Maria Hamel als zijn vrouw Bessie die. als haar man eenmaal lijkt omgesla gen, wou dat hij toch maar weer aan zijn Shakespeare toe was. Paul Huf, als de ge slepen slager Tubridy die ech ter voor de fantasie van Mur- nagham het onderspit moet delven en Louis van Gaste ren als de boer die open en bloot de schijn moet ophou den. Daarnaast de jongeren als dochters en zoons, die al len hun aandeel hadden in deze kostelijke avond: Carla de Raat, Annie Bout, Cas Baas, Herman Sternheim, Ge rard Heystee (de fluitende re aliteit), Egbert van Paridon en Lo van Hensbergen. Je moet nog in jezelf lach en als je aan deze laatste Kunstkringavond van dit sei zoen terugdenkt. En laat je je gedachten verder terug gaan over het hele seizoen, dan ben je dankbaar voor wat de Kunstkring ons in haar vijfde jaar heeft gebo den. het vertoonde was, ging de film er niet bij het publiek in, voor de rasvisser was het een verpozend moment in de z.g. gesloten tijd. Toch dient de commissie er voor te wa ken, wil ze niet-vissers over halen om ook de vissport te gaan beoefenen, niet al te veel in herhaling te treden met eerder vertoonde stukken, zij het dat deze in verschillende wateren plaats vonden, het geen oningewijden zo niet op merken. ▼rij van allerlei onzuiverheden. Purol doet wonderen. Doos 40 ct. Waartoe de hengelsport 't al heeft kunnen brengen, bleek uit de vertoonde smal- filmpjes. Het zegentrekken in het Merwedekanaal, idem in de eigen kweekvijvers en later de uitgezette karper overzetten in de eigen afge sloten plassen. Het schoon maken van het inundatieka naal, ook door de gebaarde en gebrilde topleden van de A.N.H.V. bracht enige hila riteit. Een getrouw beeld van een hengelconcours van de afd. Utrecht van de A.H.B. deed de liefhebbers watertan den. De Amerikaanse film, vertolkende vissen op „groot wild" vermocht de aandacht te trekken, alsmede de Aqua riumopname van een meter zeebodem, waar de vis in haar natuurlijk element leeft, rooft en sterft. Het geheel is aanbevelens waardig voor hengelsportbe oefenaars en de filmcommis sie, die zich slechts korte tijd op dit terrein beweegt, heeft alle eer van haar werk. Tus sen de bedrijven door werd nog een vrolijk mars-plaatje gedraaid. Als straks de speelfilm klaar is, die de commissie on derhanden heeft, kan het ge heel dienstig zijn voor „pu blieke vermakelijkheid" en „propaganda" tevens. NIEUWE DIENSTREGELING. 14 Mei a.s. gaat de nieuwe dienstregeling van de Ned. Spoorwegen in. Deze brengt ook voor de Langstraat enige wijzigingen, hoewel geen in grijpende. Boven het lijstje met de treinenloop staat „Dienstregeling alléén geldig tot nader te bepalen datum". Tot die datum lopen de trei nen van Waalwijk naar den Bosch om 7.13, 10,58, 14.58 en 20.03 uur, des Zaterdags nog .om 13.20 uur en op andere werkdagen om 17.42 uur, alle maal iets later dan eerst. Vanuit den Bosch komt de eerste trein aan om 7.05 in plaats van om 7.12, zoals tot op heden. De treinen van Waalwijk naar Lage Zwaluwe zijn iets vervroegd en ver trekken .nu om 8,43, 12.43, 17.43 en 21.33. Alles tot nader aankondiging. De beslissing van de minis ter is dus nog niet gevallen. In de bussenloop is prac- tisch geen verandering ge komen. De eerste bus naar Den Bosch vertrekt om 6.13 u. voor de rest allemaal een minuut later dan vroeger, dus 13 min. over het uur. Des De conferentie tsen de V.S.l. en de repubik van Djokja zal op 16 Mtgehou den worden onder virzitter- schap van premier Mi. Hat- ta. Dan zal er gesprojn wor den over de vormingan een eenheidsstaat. Tevon wor den er nog informelbespre- kingen gevoerd met)ost-In- donesië en Oost-imatra, waarbij ook twee rtegen- woordigers van WeSorneo aanwezig zullen zijn.'an het oorspronkelijke planm een vierhoeksconferentie hou den, is dus niet veelverge- bleven. Waarom e»nlijk? Het schijnt werkelijlalleen van belang te zijn hede he ren in Djokja over gang van zaken denken. Dundere deelstaten zijn.of worn zon der meer opgehevenof na formeel overleg, waaij dan wel blijkt dat er to niets anders overschiet da er in toe te stemmen op teaan in het grote geheel. En; voor de laatste stap zal ik de Djokjase regering wee vin den zijn, als ze maatenoeg invloed krijgt (houd in de centrale regering. In een radio-rede dhij tot het Indonesische vol heeft gehouden, zei ministpresi- dent Moh. Hatta o.r „De eenheidsstaat zal bisnkort bereikt zijn. Er is }n en kele deelstaat meer daar niet mee accoord at. Er blijft slechts over heespre- ken van de wijze wfop de eenheidsstaat het bese ver wezenlijken is, metnacht- neming van het beid der eenheid van het volen de waarde van Indonesia ver band met de erkenig van de V.S.l. door de irnatio- nale wereld." Hij deed een jeroep op het Indonesiscl volk, „zich verre van anhie te houden", teneinde h inter nationale prestige v Indo nesië te handhav< Hij drong er bij de bevang op aan „de bevelen op vol gen" en waarschuwdr voor dat, indien zich eenestand van verwarring zomtwik- kelen, dit „door on vijan den" zou worden opat als teken, „dat wij niet p voor de onafhankelijkhe zijn". De heer Hatta zeidót alle delen van Indonesiërertui- gend bewijs te heb ont vangen, dat de vestig van een centrale regeriien de opheffing van autone sta ten algemeen de we van 't volk was. Dat die eenheidse des ondanks toch la niet ieders instemminj heeft, is ondertussen herhie ma len duidelijk geno« geble ken. De opstand teikassar was er een gevolg even als het uitroepen vde re publiek der Zuid-lukken. De actie te Makassamu ten einde, maar de ruis nog niet weergekeerd, fcentra- le regering heeft bten de staat van beleg af kondi gen voor heel Cele en de iSangir- en Talud-öden. De Zuid-Molukkhebben zich tot de ministeiesident dr. Drees en tot «Tweede Kamer gewend enteenge- zet waarom ze zi<yan de V.S.l. hebben affheiden. Ze verzetten zich Jen het unitaristische strfl van Djokja met een bep op 't zelfbeschikkingsrecen om dat Oost-Indonesióch als zelfstandige deellt niet heeft kunnen dhaven, hebben de Zuid>lukken zich daaruit terutrokken en een zelfstandigtaat ge sticht. En ze zijiet van plan zich zonder rf aan de V.S.l. over te gevDe Ne derlandse kolonel lotborch is met een schip de Ne derlandse marind gezel schap van enige '-officie ren en enkele hejvan het Hoge Commissari;op Am- bon aangekomen tfen laat ste poging te dode leden van het K.N.I.L. öich ach ter de republiek* Zuid- Molukken hebben gesteld, on der de discipline van de Ne derlandse legerleiding terug te brengen. Dit gebeurt in overleg met de regering der V.S.l. In een Nederlands-Indone sisch communiqué wordt ge zegd dat, onvoorziene omstan digheden voorbehouden, het K.N.I.L. op 26 Juli zal zijn opgeheven. Het aantal man schappen dat nog dienst doet in het K.N.I.L. wordt op 50.000 geschat. Ze zullen in het federale leger worden opgenomen of worden ont slagen. Voorstel van Schuman. De Franse minister van buitenlandse zaken, Robert Schuman, heeft aan de West- Duitse regering voorgesteld 'n Frans-Duitse raad van beheer in te stellen voor een gemeen schappelijke exploitatie van de Franse en Duitse kolen mijnen en staal-industrieën en die van het Saargebied. Het is de bedoeling dat op den duur ook andere West-Europese landen tot deze raad toetre den, met name Italië en de Benelux-landen. Verkiezingen voor heel Berlijn? De Russen hebben er in toegestemd, maar het is wel heel onwaarschijnlijk dat het doorgaat, gezien de onmoge lijke voorwaarden die ze stel len. Zo b.v. deze: „De voor waarde voor werkelijk vrije, democratische verkiezingen zullen worden geschapen door het terugtrekken van alle be zettingstroepen en de ophef fing van de verdeling der stad in vier sectoren." Dat lijkt al lemaal heel mooi, maar Ber lijn ligt helemaal in de Rus sische zóne, zodat de Sovjet troepen, als ze teruggetrokken worden, aan de rand van de stad kunnen blijven; de geal- liëerden zijn dan op minstens 150 km. van de stad. Men be grijpt wat er dan overblijft van de „vrije en democrati sche verkiezingen". Verder zou ook het bezettingsstatuut dat door de Westelijke com mandanten in 1949* is afge kondigd, moeten worden op geheven en de democratische organisaties zouden in West- Berlijn actief werkzaam moe ten kunnen zijn. Ook daar zul len de Westelijke gealliëerden TACHTIG JAREN. Op 24 Mei a.s. hoopt dhr. C. van Gelder te Waalwijk, Laageinde 20, zijn tachtigste verjaardag te vieren. De naam v. Gelder is voor velen in de huiden-, vellen- en pelshandel, alsook bij vele looiers een zeer bekende. On kreukbaar zakenman als hij was, maakte hij zich mede door zijn oprecht en eerlijk karakter vele vrienden. Op jeugdige leeftijd reeds in de handel „gegaan" en klein be gonnen, heeft hij door zijn hard werken zijn huidenzou- terij en -handel weten op te werken tot een bedrijf, dat wel niet veel voor voelen, zo dat de kans op algemene ver kiezingen met dit alles uiterst gering blijft. Accoord tussen Kerk en Staat in Polen. In het orgaan van 't aarts bisdom Krakau in Polen is een verklaring gepubliceerd, door alle Poolse bisschoppen ondertekend, met betrekking tot de op 14 April gesloten overeenkomst tussen het epis copaat en de Poolse Staat. Daarin wordt o.m. gezegd: Welke besluiten zijn er ge nomen? Voor de kerk en de katholieke natie zijn het be langrijkst de garanties, welke de staat gegeven heeft met be trekking tot het godsdienst onderwijs, de vrije uitoefening van de godsdienstige plichten door de schooljeugd, het be staansrecht van de vrije ka tholieke scholen en de garan ties voor de aalmoezeniers in het leger, de ziekenhuizen en de gevangenissen. Men heeft goedgevonden dat de katho lieke universiteit van Lublin haar activiteit voorzet. Men heeft het recht van de Kerk erkend om haar charitatieve arbeid voort te zetten, de ca techismus te onderwijzen en boeken en kranten uit te ge ven. De seminaristen zullen geen moeilijkheden ondervin den bij de voortzetting van hun theologische studies. De onafhankelijkheid van de kloosters en de godsdienstige instellingen wordt gegaran deerd en hun wordt de nood zakelijke materiële hulp voor een eenvoudig bestaan toege zegd. De erkenning, dat de Paus een competente en de hoogste autoriteit in de Kerk is in za ken van geloof, moraal en kerkelijke jurisprudentie, is voor ons ongetwijfeld van uitermate groot belang, want deze erkenning komt overeen met de diepste gevoelens van de katholieke natie ten op zichte van de H. Stoel. Van haar kant beveelt de Kerk haar gelovigen aan de wet en het gezag te eerbiedi gen en te volharden in de arbeid voor het land. De Kerk verenigt zich met de gehele natie in het gemeenschappe lijk verlangen de eeuwenoude rechten op alle delen van het Poolse grondgebied te doen eerbiedigen. Tegen herbewapening. De geallieerde Hoge Com missie heeft een wet uitge vaardigd, die herbewapening van Duitsland onmogelijk zal maken, doch met inachtne ming van dit doel de Duitsers een z0 groot mogelijke indus triële vrijheid laat. De uitvoe ring van de wet zal worden opgedragen aan de militaire veiligheidsraad, die binnen kort z'n hoofdkwartier in Ko blenz zal vestigen. Behalve dat het verboden is oorlogsmateriaal en vliegtui gen te produceren, zijn oook vrachtschepen en vissersboten aan beperkingen onderwor pen. meetelt en dat een goede re putatie geniet in binnen- en buitenland. Hoewel reeds enkele jaren van een welverdiende rust genietend, is de heer v. Gel der nog steeds vol belangstel ling voor het vak en ziet men hem nog meermalen daags in de zouterij. Wij weten wel dat de jubi laris, bescheiden als hij is, 't niet prettig vindt in de alge mene belangstelling te staan, maar toch hebben wij ge meend de tolk te moeten zijn van zijn vele vrienden, niet in de laatste plaats zijn vroe gere zakenvrienden, en die dag voor hem niet ongemerkt voorbij te moeten laten gaan. Wij geloven wel, dat velen hem gaarne van hun sijmpa- thie zullen laten blijken. Ook mevr. Van Gelder, die haar echtgenoot steeds een grote steun is geweest, zullen wij gaarne in deze hulde laten delen. Haar gulheid en gast vrijheid vooral ook ten op zichte van zakenrelaties, haar tegemoetkomende Brabantse aard zullen velen zich nog herinneren en niet spoedig vergeten. BRIDGE-DRIVE. De uitslag van de Woens dagavond in hotel Verwi'el gehouden dames bridge-drive is als volgt 1. Mevr. v. Liempt- Mevr. Donkers-Kessels 2. Mevr. van Mil- Mevr. Derks 3. Mevr. v. Oldenbeek- Mevr. Italiaander Slemprijs Mevr. v. Oldenbeek- Mevr. Italiaander Troostprijs Mevr. M. Hoffmans-v. d. Ven- Mej. Zus van Delft. VISSERSFILM. Op 9 Mei draaide voor de hengelsportverenigingen in Waalwijk in de Luxor-Bios- coop een vissersfilm van de Algemene Utrechtse Henge- laarsvereniging,. afd. „Film- propaganda". Voor 250 aanwezigen sprak Dr. Sazenga een verklarend woord over het doel van deze film, n.l. propaganda voor de hengelsport en waartoe de hengelsportverenigingen kun nen komen door het kweken van en uitzetten in eigen vis water van diverse vissoorten. Als „vermaakfilm", hetgeen dan ook niet de strekking van Waalwijk. Tal. 443 Zondags is er nog een bus om kwart voor 11 vanuit Lage Zwaluwe tot Waalwijk (23.53) De eerste bus naar Lage Zwa luwe vertrekt in het vervolg om 6.52 u., de volgende alle maal een minuut vroeger dan eerst, vijf min. over het half uur. De bus van 23.01 uit Den Bosch loopt door de week maar tot Waalwijk, maar in de nacht van Zondag op Maandag en in de nacht na een feestdag gaat er om 23.35 nog een Jnaar Geertruiden- berg, die om 0.12 daar is. LICHTE AANRIJDING. Maandagavond heeft er een lichte aanrijding plaats ge had in de Grotestraat. Twee luxe wagens reden achter el kaar in de richting van de Markt. De eerste auto week even naar links om dan rechts de dam in te draaien. De be stuurder van de tweede auto echter meende dat de ander links van de weg ging par keren en wilde daarom rechts voorbij rijden. Zo ontstond er een botsing, waarbij beide wagens enige materiële scha de opliepen. Persoonlijke on- Hetgeen vaders .opr 14 Mei dienen te bedenken. „MOEDER!" Hoeveel malen op een dag weerklinkt die kreet niet uit de kindermond. „Moeder", al tijd maar „moeder". En haast géén „vader", tenzij ze van vader iets moeten hebben Er zijn verbolgen vaders al geweest, die geklaagd hebben bij hun ega, dat ze de kinde ren eenzijdig opvoedde. Dat het grut, dat toch ook zijn grut was, nauwelijks naar hém omkeek en alleen met hart en ziel bij haar wilde beho ren. Aan die opvoeding ligt dat natuurlijk niet: ook al zou mama de gehele dag van pa pa vertellen, de kinderen hechten zich nu eenmaal toch aan haar. En dat is heel be grijpelijk. Het is tenslotte de moeder, die dag-in dag-uit voor de kinderen zorgt, hen in hun prilste jeugd wekt, wast, aan kleedt, voedt en., wat ver went erbij. Vader mag dan wel eens in 'n royale bui 'n stukje speelgoed meebrengen of op Zondag met z'n kinder schaar gaan wandelen of zelfs een ijsje kopen, als er eentje van streek is en gaat huilen, weet hij het niet te troosten. Daarvoor is toch weer moe der nodig! Alleen een moeder kan op echt moederlijke wijze mot het kleine grut omsprin gen. Alleen een moeder is bij machte te sussen, te troosten en traantjes te betten, zó, dat ze Ook ophouden te stromen. Hoe begrijpelijk is die kreet „Moeder!" als een kind in angst of vreze, of met schrij nend verdriet rondloopt. Daarmee wordt het aandeel van vader in de opvoeding zeker niet als onbelangrijk of niet ter zake doende aan de kant geschoven. Integen deel, in benaalde omstandig heden zal elk klein kind zich dankbaar herinneren een va der te hebben: zal het ook die vader te hulp kunnen roepen. Maar in 't algemeen, in de dagelijkse gang van zaken, is het altijd moeder die 't eerst moet helpen, omdat moeder immers elke dag dicht bij de hand is. Vader is meestentijds een hele dag weg, naar zijn werk. Vader zien de kinderen al leen een paar keer per dag bij het eten. Soms zelfs maar één of tv/ee keer. En als vader 's avonds thuis is, moeten de kinderen naar bed.Ja, dan voepen ze wel eens om vader! Dan willen ze graag opblij ven. Bij hem, om nog even- ties te spelen op zijn knie. Maar dan moet. moeder on verbiddelijk zijn: kinderbed tijdnaar bed! Het zou voor vele vaders gelukken deden zich echter niet voor. HERSTEL RIJWIELPAD TE LOON OP ZAND NOODZAKELIJK. Het rijwielpad langs de weg Loon op ZandKaatsheuvel, dat aan het eind van de oor log door het militaire verkeer volkomen stukgereden is, is nog steeds niet hersteld. Vele wielrijders komen daar door in verleiding op de rij weg te gaan rijden, hetgeen l' e verkeersveiligheid ernstig :n gevaar brengt. De A.N.W.B. heeft bij de Provinciale Waterstaat van N.-Brabant met klem op her stel van dit rijwielpad aange drongen. Het blijkt thans dat nog in de loop van dit jaar een nieuw rijwielpad zal worden aangelegd. In tegenstelling tot het oude zal dit geheel vrij van de rijbaan komen te lig gen. ST.VINCENTIUS- VERENIGING 100 JAAR. A.s. Zondag bestaat de St. Vincentiusvereniging in de St. Jans-parochie 100 jaar. Er is niet veel ruchtbaarheid ge geven aan dit feit en 't wordt maar bescheiden gevierd. En toch, als men bedenkt dat deze vereniging in deze pax-o- chie nu al een eeuw lang haar charitatief werk ver richt, onopvallend maar daar om met niet minder liefde, dan komt men tot de conclu sie, dat een hartelijke felici tatie wel op haar plaats is. Hoeveel mensen zou de St. Vincentiusvereniging in die tijd geholpen hebben, hoeveel verstandig zijn, dit alles nog tens even te overdenken, nu het Zondag a.s. moederdag is. Moederdag betekent niet dat ze een presentje moeten kopen voor hun vrouw. Verre van dat. Ook al is moederdag door handige Amerikaanse re clame-mensen ingesteld om de verkoop van bloemen en taarten te stimuleren. Ook dat kan een sympathiek idee zijn. De grondgedachte van moederdag is goed. En mooi. Want moeder is toch het middelpunt in 't gezin. Het moeder-worden en moeder zijn is zo iets verhevens. Wie voedt de kleine, wie regelt hare eerste schreden, wie sta melt met de kleine het eerste gebedje, het eerste liedje, wie is ontdaan als de kleine voor het eerst naar school moet, wie volgt de kleine dag en nacht, in de prille jeugd en op later leeftijd. Wie is het meest verheugd bij welsla gen, wie 't meest, zij 't soms inwendig, bedroefd over mis lukkingen? Moederdag is er, om ons even te laten realiseren welke plaats moeder inneemt in het gezin. En dat is een voorname plaats. Want moeder is nog altijd het middelpunt waar heel het gezin om draait. Moeder bestiert de huishou ding. Moeder beheert in vele gevallen de huishoudkas en regelt ieders aandeel in de werkzaamheden. Moeder zorgt dat elk lid van de kleine ge meenschap zijn portie krijgt, plus en dat is heel belang rijk de speciale persoonlij ke noot hierbij. Want het zou nog heel wat anders zijn in dien onverwachts moeiier er niet meer was en een andere vrouw dezelfde plaats in dat gezin tijdelijk of voorgoed moest innemen. Wie anders dan moeder weet er wat ieder nodig heeft of prettig vindt? Alleen de echte moeder kan zich instel len op de behoeften en ver langens van haar man en haar kinderen. Zij „moedert" over hen. En dat kan men soms wel eens overbodig vin den, of zelfs vervelend, de meeste „slachtoffers" laten zich dit bemoederen maar al te graag welgevallen. En waarderen hun „moedertje" er dubbel en dwars om. Misschien grijpen ze deze ene gelegenheid in het jaar nu wel aan om ook dat moe dertje eens even te vertroe telen. Moederdag is er niet voor niets. Moeder mag best mer ken dat zij door het gehele gezin geacht, gewaardeerd en bewon<3crd wordt. Het zou 'n belediging en grove ondank baarheid zijn als we haar dat niet bewezen! nood verlicht, moeiijkheden opgelost Het is niet te schatten, maar dit werk heeft overvloedig rente opge bracht. Moge ze ook hier dankbaarheid ondervinden waar ze helpt en steun waar ze die vraagt. Een liefdadigheidsvereni ging maakt doorgaans niet veel ophef van jubilea. Och, de naastenliefde blijft het zelfde gebod, vandaag, giste ren en over een eeuw.. Dan tellen de jaren niet zozeer. Maar iedereen mag het toch wel weten, dat die naasten liefde een eeuw lang op zo'n buitengewone wijze in prak tijk is gebracht in de paro chie St. Jan. Daarom wensen wij de St. Vincentiusvereni ging van harte geluk met dit prachtige jubileum en voegen vooral in dit geval er de wens aan toe „Nog heel veel ja ren." DE T.U.R.K. Naar wij vernemen, zijn de ontvangsten van de T.U.R.K. de 20.000 gepasseerd, wat echter niet zeggen wil, dat het batig saldo ook zo hoog zal zijn, daar er nog heel wat kosten af moeten. Maar afgezien daarvan is dit resultaat o.i. schitterend, zo'n T.U.R.K. in „Waalwijk" is toch nog niet zo gek. B. B. A. Met ingang van een nader te bepalen datum zal de B.B.A. een dienst openen van 's-Hertogenbosch naar Geertruidenberg. Op de nieuwe zomerdienst regeling komen we nog na der terug.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 5