KAATSHEUVEL DE LANGSTRAAT BERNDIJK L00N-0P-ZAND ST, JOACHIMSMOERRAAMSDONKSVEER □RUNEN L00N-0P-ZAND HAARSTEEG SPRANG RAAMSDONK u W. KIEBOOM DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 12 MEI 1950 V V 2Ö0.000. Mascotte Gemeenteraadsvergadering. IJKiJU Dinsdag 9 Mei kwam de raad der gemeente Loonopzand in spoedeisende vergadering ten raad- huize bijeen. Met de Christelijke groet opende Burgemeester Mr. v. d. Heijden om 7 uur de verga dering. De heer S. de Cock was atwezig. De notulen der laatstgehouden vergadering werden zonder hoof delijke stemyung goedgekeurd. De ingekomen stukken a. van Ged. Staten van N.B.: 1. besluiten van 29 Maart 50, G nr. 236-14 en 12 April '50 G nr. 31452, houdende goedkeuring van de 12e en de 15e wijziging der be groting 1949; 2. besluit van 12 April 1950, G nr. 23100, houdende vaststel ling van de gemeentcrekening 47; 3. besluit van 26 April 1950, G nr. 33572, houdende goedkeu ring van het raadsbesluit van 20 Februari tot het verlenen van een hypothecair voorschot ingevolge de hypotheekregeling woningbouw aan H. v. Best-v. Woensel; 4. besluit van 12 April 1950 noudende goedkeuring van het raadsbesluit van 20 Febr. tot htet verlenen van een voorschot van 400.000 voor uitbreiding van 't Sportpark; b. van de Bond van Neder lands Overheidspersoneel: 1. Schrijven van 14 April '50, waarin wordt aangedrongen op het verlenen van een gehele dag vrijaf voor het gemeentepersoneel op de nationale feestdag; 2. Schrijven van 14 April '50, waarin wordt aangedrongen op 't vaststellen van een verordening betreffende de toekenning van teen vacantietoeslag voor het gemeen te-personeel, worden alle voor kennisgeving aangenomen. Voorstel tot het aangaan van een kasgeldlening groot 100.000. Praeadvies Bij raadsbesluit van 20 April 1949 werd een kasgeldlening ge sloten voor de duur van een jaar en tot een bedrag van 100.000. Deze kasgeldlening vervalt per 12 Mei 1950 en de geldgetefster, de Ned. Middenstandsbank N.V. te Amsterdam, wenst op die dag het bedrag der lening terug te ont vangen. In verband met de lo pende betalingen is het noodza kelijk ter vervanging der aflopen de een nieuwe kasgeldlening te sluiten. Door tussenkomst van F. Berger en Co. N.V. te Amster dam zijn wij thans in de mogelijk- heheid om met het Algemeen On derling Waarborg Genootschap „Renovatum" te Amsterdam een gelijksoortige lening aan te gaan op dezelfde condities (1/4 Per jaar en provisie) welke voor de thans af te lossen lening gol den. De raad besluit zonder hoofde lijke stemming. Voorstel tot het aangaan van een kasgeldlening groot 200.000. Praeadvies: Voor de financiering van de Woningbouw is het noodzakelijk, naast de kasgeldlening bij het On derling Waarborg Genootschap Renovatum nog teen zodanige Ien- ning te sluiten tot een bedrag van Door tussenkomst van F. Ber ger en Co. N.V. te Amsterdam zijn wij in de gelegenheid met de Centrale Onderlinge Bedrijfsver- zekering voor Ziekengeld cn Kin derbijslagverzekering te 's-Hage de gewenste kasgeldlening aan te gaan op de gebruikelijke condi- ti'es te weten 124 rente en 'A provisie. Verder zijn de geldgeef- ster en de gemeente gerechtigd de lening respectievelijk vervrjegd op te eisen en vervroegd af te lossen in welke gevallen de ver schuldigde rentepercentages daar mede in overeenstemming worden gebracht. Deze te sluiten kasgeldlening zal worden afgelost met de op brengst van de in de vorige ver gadering gesloten vaste geldle ning van 281.390, welke op 15 October 1950 wordt ontvangen. Ook dit voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Bij de rondvraag verzoekt de heer Elshout zo mogehjk de ver gaderingen van de raad op Maan dagavond te houden. De voorzitter zegt toe gaarne rekening te houden met de wen sen der leden. Hierna gaat de raad op verzoek van de voorzitter in ver^.'ouwel'.jke bespreking. De T.B.C. Fancy-fair. De T.B.C. Commissie van de K.P.V. die de organisatie in de grotte Kaatsheuvelse Postduiven vereniging op zich heeft genomen om dit jaar de recettte voor de T. B. C. bestrijding tot een record op te voeren, verkreeg van de gemeentelijke autoriteiten de ntv dige vergunningen tot het hou den van een Fancy-fair met de komende Pinksterdagen. In de nog resterende weken zal heel wat ge vraagd worden van d'eze duiven- liefhebbers, want de plannen die opgezet waren zijn zeer groot. De T.B.C.-Commissie van de K.P.V. in actie. Woensdagavond vergaderdte de T.B.C.-Commissie van de K.P.V ter nadere bespreking van de Fancy-fair, die met de komende Pinksterdagen op de terreinen van café De Sportwereld zal gehou den worden. Er zijn grote plannen in voor bereiding. De zaal van de heer van Wanrooy zal worden geëx ploiteerd als gezellig zitje, waarin een stemmingsvol strijkje de be zoekers zal nodigen tot een be zoek. Daarnaast zal 'n grote tent verrijzen, waarin tal van attracties zullen worden ondergebracht, als een stand van Ome Jaap met kan sen kostbare prijzen te winnen. Een koekstand, teen schietgelegen- heid, ballensport, electr. schiet sport, en vele andere amusementen zullen de bezoekers gelegenhed bieden tot vermaak. De officiële opening is bepaald op Zaterdag 27 Mei om 4 uur n.m. Van alle zijden is er medewerking voor de ze grote sympathieke actie tot steun van de plaatselijke T.B.C.- bestrijding. De K.P.V. met zijn actieve T. B.C. Commissie komt nu reeds een woord van buide tote voor haar prachtig initiatief. Laat ons hopen, dat het voor de volle 100 pet. zal slagen. Op straat dood gebleven. De 66-jarige H. Muizelaar, die bij de bevrijding door een land mijn een zijner benen verloor en sindsdien als invalide slechts lich te werkzaamheden kon verrichten, begaf zich Woensdagvoormiddag met stikwerk van huis in de Marktstraat naar de fabriek van de firma de Gouw. Onderweg voelde hij zich al enigszins onwel. Gekomen ter hoogte van de Prins Hendrikstraat viel hij neer en gaf na enige minuten de getest. Klokken-actic. Woensdagavond werd de vier de klokkenstand opgenomen van de Jubileum-actie van de R.K. M.V. Bij opname bleek de klok stil te staan op 20 uur 57 minuten, geldende voor de blauwe bonnen. Agenda. Zaterdag 13 Mei 8 u. n.m. en Zondag 14 Mei 6 u. en 8.30 u. n.m. Apollo-theater „Bestemming Tokio", toegang 14 jaar. Zaterdag 7.30 u. n.m. repetitie Te Deum in zaal Éuphonia. Zondag 10 u. v.m. Hondenkeu. ring, terrein De Trouwe Hond. Zondag 2.30 u. Bekerwedstrijd Sportpark DESKNOAD. Maandag 8 u. n.m. repetitie harm. Apollo. De Schoolkinderen op de TURK. i JtM 1 Collega G. J. v. Dijk dwingt mij even terug te komen op mijn schrijven in het nummer van Vrij dag 5 Mei, waarin ik onder het opschrift „Medewerking aan de T.U.R.K." bemerkte, dat het wel een kleine teleurstelling was, dat de goed opgezette scholenverde ling enigszins in de war liep, daar het oorspronkelijk gemaakte sche ma gewijzigd was, immers ook scholen uit Vlijmen en Berkdijk waren op hetzelfde uur aanwezig, zodat voor een rustig bezien van het vele moois t'e weinig ruimte beschikbaar was. Collega v. Dijk. dat staat er letterlijk. U maakt daarvan in het nummer van 8 Mei j.l. dat ik zou geschreven hebben, dat de school van de Berkdijk de zaak in de war stuurde. Lees even over wat ik hierboven letterlijk aanhaal en nu gaan we verder. Wist Collega v. Dijk niet, dat er bij de T.U.R.K. een „Comité voor de Schooljeugd bestond, dat de regeling van het schoolbezoek in handen had? Weet Collega v. Dijk niet, dat door dit Comité uitdrukkelijk aan elk schoolhoofd in de beide de kenaten gevraagd is om op te ge ven met hoeveel kinderen en wan neer elke school dacht zijn bezoek te brengen? Weet Collega v. Dijk nog, dat hij daarop taal noch teken gege ven heeft? Weet Collega v. Dijk, dat een dritetal onderwijzers, niet van de scholen der Eerw. Broeders uit Kaatsheuvel, die de hopeloze toe stand op Woensdagmorgen inza gen, aan de Eerw. Broeder Jona- thus, Overste van de Broeders v. Liefde en lid van het Comité voor de Schooljeugd, verzochten om regelend op te treden? Weet Collega v. Dijk, dat dit Comitélid, dit met tegenzin, doch om te komen tot een oplossing, schoorvoetend hteeft aanvaard? Vindt Collega v. Dijk zich pae- dagogisch verantwoord, door te schrijven, dat hij zich aan deze leiding niet gestoord heeft? Als Collega v. Dijk organisatie waardeerde, had hij niet op der gelijke wijze op ons bericht gerea geerd. Ik sluit met de bemerking, dat ik dit antwoord mede in opdracht van „Het Comité voor dte School jeugd" geef. Met coll, groet, de correspondent, TUERLINGS. D.E.S.K.-festijn. Affiches die niets te wensen overlaten kondigen het driedaags daverend DESK-festijn aan, dat gegeven wordt door de toneelver eniging „Ons Genotegen-Desk'' in samenwerking met „de Varian ten" op Vrijdag, Zaterdag en Zondag a.s. Er zij nog eens op gewezen dat de Vrijdagavond uitsluitend be stemd is voor alle Desk-senioren met hunne dames. Zaterdag en Zondag voor Sup porters en belangstellenden. Alle drie de avonden is de aan vang om half acht dus ook Vrij dag voor de Dessers. Alles is startklaar om de feestelijkheden in te zetten en wij zijn ervan over tuigd, dat heel Kaatsheuvel mee zal leven met haar sympathieke voetbalvereniging DESK en dat geheel opkomend Kaatsheuvel en omgeving Zaterdag en Zondag blijken van belangstelling zal to nen in de zaal van de heer J. v. Dun, Desk ter eer. Blijde thuiskomst. Weer kwamen in onze plaats een tweetal militairen uit Indië terug, n.l, soldaat J. v. Vucht en A. Verschuuren. Zowel Kath. Thuisfront als de buurtbewoners van resp. Bergstraat en Hoge- steenweg zorgden voor teen pas sende versiering en ereboog, ter wijl hun cadeaux en bloemen werden aangeboden. Auto tegen een boom. 'n Luxe personenwagen komen de richting Tilburg botste bij het nemen van de bocht bij Hamers alhier tegen 'n boom. De schade bleef echter beperkt tot een geheel beschadigd voorspatbord, terwijl de motor ook verdere dienst wei gerde. In elk geval voor de be trokkene een flink schadepostje, hetwelk, naar wij verntemen, wel enigszins t gevolg was van roe keloosheid. Het graf van de Belgische soldaat Coomans en een nieuwe bloemist. Berndijks Belang nam onlangs het niet genoeg te waarderen ini tiatief om het graf van de Belgi sche soldaat H. Coomans, gesneu veld bij een der velte patrouilles aan de Maas in de „donkere" Kerstmis-tijd van 1944, te laten versieren met bloemen. Berndijks Belang heeft dit door gezet en de uitvoering van de opdracht rustte in handen van onze nieuwe plaatselijke ingezete ne, bloemist H. J. Abeling. De heer Abeling heeft op een bijzondere wijze zijn vakmanschap getoond en zijn behaalde diplo ma's en eigen ontwerpen alle eer aan gedaan. Het geheel is rustig en sober gehouden, passende bij de laatste rustplaats van deze held; toch is er voldoende afwisseling gebracht door de juiste harmonie der vor men en kleuren van de gebruikte materialen. Berndijk is dus op dit gebied ook weer rijker gewor den. Harm. St. Jan-Bal. Vrijdag 5 Mei j.l. organiseerde dte harmonie St. Jan ter gelegen heid van de Bevrijdingsdag een bal voor eigen leden en donateurs met bijzondere attracties en gratis entrée. Het resultaat was weer verrassend. Voorzitter v. Meert opende deze avond met een korte speech en spoorde vooral de do nateurs en andere begunstigers aan om de groeiende en blo'eiende harmonie St. Jan steeds en nog meer te steunen. De muziek werd op schitteren de wijze verzorgd door de band: The Music-Boys. Iedereen was zeer tevreden, het was weer een ouderwetse St. Jan-knalavond. Welkom thuis. J.l. Zondag 7 Mei was er weer feest in teen Berndijks gezin. Het betrof hier de fam. Glaudimans, alwaar de zoon Nico weer thuis kwam uit Indonesië. Het was te^ vens de laatste repatriant uit Bern dijk. Voor de ouderlijke woning was een prachtige versiering aan gebracht en het buurtcomité was' 't eerste dat zijn huldebetoon kwam brengen, waarbij de voor zitter hartelijke woorden sprak. De harmonie St. Jan verscheen even later ten tonele en de voor zitter dhr. v. Meert sprak woor den van felicitatie. Ook een de putatie van Kath. Thuisfront kwam bij de teruggekeerde acte de présence geven. Voetprocessie naar de Zoete Lieve Vrouw v. d. Bosch. A.s. Zondag gaat vanuit onze parochie wederom de jaarlijkse voetprocessie naar de Z. L. Vr. van den Bosch. Dit jaar is tot intentie genomen, dat vele pries ters en kloosterlingen uit onze pa rochie zullen worden geroepen tot de uitverkorenen van Gods rijk. De bedevaart zal vertrekken van af het Marktplein om 3.30 uur 's morgens, en in onze parochie zal de eerste H. Mis worden op gedragen voor de overleden leden en htet zielboek worden gelezen. Gouden Kloosterjubile. Zondag werd in het klooster der Eerw. Zusters van Liefde al hier in alle eenvoud het gouden kloosterjubilé gevierd van de Eerw. Zuster Engelbertha. Om 10 uur werd de kapel een plechtige H. Mis opgedragen door de Zeer Eerw. heer Pastoor Schoenma kers, waarna de bescheiden feest viering in intieme kring voortge zet werd. Roode Kruis-bcricht. Botsing- In de Peperstraat kwam Woens dagnamiddag een B.B.A.-bus in botsing met een luxe auto van de firma Martens alhier, met het ge volg van ingedeukte spatborden bij de luxe wagen. De politie heeft de zaak in on derzoek. Bij dte fam. v. d. Wildenberg werd vorige week van het Ned. Roode Kruis het bericht ontvan gen, dat hun zoon Marius v. d. Wildenberg, die in 1942 door de Duitsers werd opgehaald en opgebracht naar het concentratie kamp, vermoedelijk is overleden in het kamp Bergen-Belsen. Na herhaalde vergeefse naspo ringen van het Ned. Roode Kruis worden dergelijke zaken door hen op bepaalde tijden als afgedaan beschouwd, wat echter niet in houdt, dat hier volstrekte zeker heid van overlijden bestaat. Rector Rooyackers Deken en Pastoor te Drunen. Naar wij reeds eerder bcricht_ ten,' heeft Zijne Hoogw. Exc. Mgr. W. Mutsaerts tot pastoor van Drunen en deken van het dekenaat Heusden benoemd de Zeereerw. heer L. A, F. Rooy ackers, Rector in het St. Jozef gesticht te Hintham. Rector Rooyackers is in het bisdom 's-Hertogenbosch een zeer bekend figuur, wiens brede be langstelling uitgaat naar vele aangelegenheden in het Katholie ke en maatschappelijke leven. O.a. bekleedt Z.Eerw. de func tie van Hoofdredacteur van de St. Jansklokken. Hij is penn. van de St. Willibrordus-vereniging, moderator van de Katholieke filmactie in 't bisdom van 's-Her togenbosch en secretaris van het Kerken en tal van andere func ties. Reeds voor de oorlog was rector Rooyackers een bekend fi guur als schrijver van het maand- Diocesaan Liefdewerk van Arme blad Goed Volk en als Rector der Kweekschool Concordia. De Duitsers zochten Rector Rooy ackers dan ook al vlug. Op 28 Juni 1940 ging Rector Rooyac kers al in gevangenschap, verbleef in tal van kam pen en kwam in 1942 in het kamp Dachau, waaruit hij in 1945 lichamelijk gebroken, maar geestelijk ongeschokt in het va derland terugkeerde. Wij zien de komst van Rector Rooyackers als pastoor-deken van Drunen met belangstelling tegemoet en roepen deze alom bekende sympathieke figuur een hartelijk welkom toe. De plechti ge installatie zal plaats hebben op Vrijdag 19 fyïei a.s. Zilveren Jubilé. De heer W* de Wolf, keur de genoemde veiling. Die dag is dacht Dinsdag j.l. de dag dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de genoecde veiling. Die dag is aan de jubilaris niet ongemerkt voorbij gegaan, 's Middags om 3 uur werd de heer de Wolfs ge huldigd. Namens de veilingvere niging sprak de heer Gijsmans en huldigde de heer de Wolf voor de wijze waarop hij steees zijn moeilijk ambt van keurmeester heeft verricht. Als commissaris van de veilingvereniging sprak ook de E.A. heer Burgemeester Snels. Een enveloppe met inhoud ging aan deze woorden verge zeld. Het woord werd verder nog gevoerd door de heer v. Bla- del namens de kleinhandelaren en de heer v. Beurden namens de commissionairs. Namens het per_ soneel sprak de heer J. Merkx, die zijn woorden ook vergezeld deed gaan van een fraai cadeau. De receptie, welke daarna volg de, was zeer druk bezocht, ter wijl tal van bloemstukken wer den aangeboden. Een Brabantse koffietafel was het slot van deze middag. Wij wensen de hteer de Wolf nog vele jaren. Repatriëring. Mochten wij enkele weken ge leden melding maken dat ter weer één van onze dorpsgenoten op weg was naar huis, thans was het de wed. L. v. d. Heijden, A 49. die bericht mocht ontvangen dat haar zoon Jo, na een verblijf van bijna 3 jaren met de Tabinta op thuisreis is. Vermoedelijk za» het schip op 16 Mei in Rotterdam de- barkeren. Gezien de voorbereidin gen zal het hem zeker niet aan belangstelling ontbreken. Herdenking. Traditiegetrouw had Zondag j.l. evenals andere jaren de herden king plaats van onze dorpsgenoot Marinus van Es, die op 10 Mei 1940 aan dte Maaslinie te Kessel, Limburg, tegen de invallende Duit' sers het offer van zijn leven bracht. Om 10 uur werd ter zij ner nagedachtenis de plechtige Hoogmis opgedragen, waarbij een groot aantal van zijn oude strijd makkers, die van heinde en ver waren gekomen, aanwezig waren. Na afloop begaven allen zich naar het kerkhof, waar door Majoor Kiers en de Eerw. heer Pastoor woorden ter nagedachtenis aan de gesneuvelde werden gesproken en de kranslegging plaats had, nadat nog was gebeden voor dte ziele- rust van Marinus, verlieten allen, waaronder ook zijn familie, diep onder de indruk de begraafplaats. Ter Bedevaart. Zondag a.s. gaat de H. Familie evenals andere jaren ter bede vaart naar het genadeoord van de Wonderbare Moeder te Elshout. Om 6 uur wordt voor die in tentie een H. Mis opgedragen en een algemene H. Communie ge houden; om half acht vertrek van af dte kerk. De harmonie St. Cae- cilia zal deze bedevaart opluiste- Stichting '40-'45. In de zaken van Rehoboth en Henricusgebouw belegde de stichting '40-'45 een filmavond met een propagandistisch woord van Cor van 't Hooft en Mr. Holla, Beide sprekers gaven in hun gloedvol betoog het doel en de werkzaamheden weer van de ze stichting en besloten met de vraag „Wat is U de vrijheid waard Op de film Htet Vuurpeloton" heeft men kunnen zien, wat voor offers deze verzetslieden brach ten om ons de vrijheid te kun nen schenken. Toont u die vrij heid ook waard en steunt naar vermogen. Gerepatrieerd. Met de Zuiderkruis arriveer den onze dorpsgenoten sold. P. Paans, Julianalaan 122 en sold. C. J. Verduijn, Oosterhoutseweg 7. De driekleur was natuurlijk in top. Ook wij roepen hen van harte welkom toe. Afscheid. Naar wij vernemen keert fa ther A. van Hal, Aalmoezenier bij de Amer. strijdkrachten in Duitsland in de eerste week van Juni terug naar de Verenigde Staten. Zijn laatste vacantieda- gen zal hij zeer binnenkort door brengen bij zijn ouders. Terug uit Indië. Dinsdag arriveerde weer een gerepatrieerde uit Indië in de ouderlijke woning aan het Oosteinde alhier, nl. A. v. Zeist. Ook hier was door fa milie en buurtbewoners weer voor een hartelijke ontvangst gezorgd. Van vele zijde mocht hij belangstelling ontvangen en werden hem bewijzen van medeleven aangeboden. Ma rijke bracht des avonds een serenade. Padvinders. De Chr. Verkennersgroep Jan de Rooij houdt a.s. Za terdagavond in de daarvoor bij uitstek geschikte omgeving van de Roestelberg een kamp vuur. De installatie van ver schillende nieuwe verkenners zal hierbij plaats hebben, waarna een bij dergelijke ge legenheden gebruikelijk pro gramma zal worden afge werkt, waaronder een kamp verhaal, enz. Bij gunstig weer zal het kampvuur zeker veel belangstelling trekken. Zilveren Jubileum N.E.O. N.E.O. herdacht Dinsdag avond in een buitengewoon goed geslaagde feestavond in de zaal van de Chr. Volks bond haar 25-jarig bestaan. In ons volgend nummer ko men wij hierop terug. De herdenking van dit feit wordt door N.E.O. /besloten met een jubileum-voetbal wedstrijd op a.s. Zaterdag middag. Voor bijzonderheden hieromtrent verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer en de sportrubriek. Concours Excelsior. Dat Excelsior met het organise ren van een concours ter gelegen heid van haar 65-jarig bestaan de medewerking van alle muziek- en zangverenigingen uit onze gemeen te heeft, moge blijken uit het feit dat deze zich zonder uitzondering belangeloos beschikbaar hebben gesteld voor het geven van een avond-concert. Wordt het ope ningsconcert op Vrijdag 26 Mei a.s. door voor 't merendeel ver enigingen uit Sprang verzorgd, het avondconcert op Zaterdag 27 Mei wordt geheel aangeboden door de verenigingen uit Capelle. Aan dit concert zullen medewer ken de muziekverenigingen Sirena en Kunst na Arbeid en de zang verenigingen Hallelujah en 't Ro- zeknopje. Manufacturen, Garen. Band, Sajetten, Tafelkleden, Garneringen, Borduurzijde D. M. C. Enz. Enz. De eerste gemeentelijke zandbak. Vorig jaar heeft de gemeente Raamsdonk van de landbouwer Dank enige percelen grond, ge legen achter de noodwoningen in de Smidsteeg aangekocht. Binnen afzienbare tijd zal daarop een nieuwe straat worden aangelegd en het overige gedeelte voor bouwterrein worden bestemd. Door de aanwezigheid van funderingen van de thans afge broken hangar was het voorste stuk grond buitengewoon ge schikt voor het maken van een zandbak. Dit is thans van ge meentewege geschied en reeds de eerste dag van ingebruikneming bleek het succes overweldigend. Meer dan 40 kinderen waren er aan het spelen en een tweede zandbak zal spoedig nodig zijn. Aangeraden wordt dat de ver schillende buurtbewoners de koppen bij elkaar steken en re gelmatig toezicht houden. PROGRAMMA VOOR a.s. ZONDAG. Kampioenschap van Nederland. LimburgiaAjax Blauw WitHeerenveen Ensch. BoysMaurits Promotie 2e klas. KerkradeDe Valk Promotie 4e klas Ons Vios—RWB BredaniaTAC Promotie Res. 3e klas OJC 2—WSC 2 De Spechten 2Woensel 2 Competitie. 3e Klas OJC—ODC of SCB BaardwijkWSC 4e Klas Right 'OhVeerse Boys HEMELVAARTSDAG. Kampioenschap van Nederland. HeerenveenLimburgia MauritsEnsch. Boys BONDSELFTAL- LEEDS UNITED. Een Nederlands bondselftal is er Woensdag in geslaagd te En. gelse club Leeds United een 1-0 nederlaag toe te brengen. Voor het eerst sinds verscheidene wed. strijden een doelpuntje. En dat kwam van de voet van de Aja- cied Michels, die de midvoor- plaats bezette. Ook voor de rest speelde deze een goede wedstrijd, evenals van der Hart van Ajax, die Terlouw op de spilplaats moest vervangen. Daarnaast was er dan nog Hofma van Heeren veen als linksbuiten en dan was het verder op met de uitblinkers. Wat de voorhoede betreft ten minste, over de verdediging had_ den we ook deze keer geen kla gen. Zowel van Overbeek als van der Vegt bleven over het algemeen onder hun clubmaat en ook Rijvers was niet best. Enfin, er zal gewerkt moeten worden volgende week tegen Engeland B. JULIANA—W.S.C. Deze, door diverse omstandig heden reeds enige malen uitgestel de wedstrijd, is thans wederom voor Zondag a.s. vastgesteld. Het is tevens de laatste wedstrijd der Geel-Zwarten van dit seizoen, zo dat dit feit alleen al een extra sti mulans is voor voetbalminnend Waalwijk om een gang naar het Juliana-sportpark te doen. Dit is een d'er bijkomstigheden die deze plaatselijke strijd mede in het brandpunt der belangstelling zal plaatsen. De overige factoren van een derby zullen hier zeker gel den. Al is dan de spanning in de strijd om de hoogste titel er uit, de specifiek aparte sfeer die een dergelijke krachtmeting met zich meebrengt blijft. De ploegen zul len er een teer in stellen elkaar de zege te ontnemen. De wil om te overwinnen is nooit zo sterk en onwrikbaar als in een derby. Het is begrijpelijk dat onder dergelij ke omstandigheden het spel er wel wat onder kan lijden, doch dit wordt ten volle gecompenseerd door het enthousiasme binnen en buiten de lijnen. Dit sluitstuk zal dan ook zonder twijfel vele be zoekers trekken om hun favorie ten bij te staan in de moeilijke strijd, vooral nu htet de enigste match ter plaatse is. De wedstrijd begint om half drie. R.W.B. A.s. Zondag begint voor R. W. B. de promotie met een zware uit wedstrijd, n.l. die tegen de Til- burgse 3e klasster Vios. Aan een voorspelling omtrent de uitslag van deze ontmoeting dur ven wij ons niet te wagen, daar in dergelijke wedstrijden zoveel andere doorslaggevende factoren dan alleen voetbal een rol kunnen spelen, die de afloop danig kun nen beïnvloeden. Alhoewel ook hiermede door R. W.B. rekening gehouden dient tte worden, moet voor Zondag voor alles „spel" het wapen zijn, waar mede deze tegenstander succesvol bestreden zou kunnen worden. Jongens, jullie weten wat er Zondag in Tilburg op het spel staat, ook weten jullie waartoe je gezamenlijk in staat bent, dat is meermalen in de afgelopen com petitie bevezen, dus gaat allen met vol vtrtrouwen het veld op en speel vinaf het begin tot het einde voor wat je waard bent, en laat bij eei eventutele achterstand de moed nét zakken; het kan, dus het moet. Vele supporters zullen met jul lie naar Tiburg gaan, om hun fa vorieten aai te moedigen, stel dus niet teleur. Nogmaak, van het begin af al les op alles, en succes is geens zins uitgesloten. Liefhebbers die p>er bus mee naar Tilburg willen en zich hier voor nog aiet hebben opgegeven, worden er op gewezen, dat hier voor tot vanavond 7 uur nog ge legenheid bestaat bij M. v. Vugt, Sigarenmagazijn, Grotestraat, Be- soijen. Geen «nkele supporter mag Zondag ie Tilburg ontbreken. KAATSHEUVEL. D.E.S.K.-NIEUWS D.E.S.K. bekert verder 1 Voor de 0—-0 gelijk gespeelde wedstrijd in het Limburgse, heeft D.E.S.K. de volgende bekerronde bereikt. Een prima functioneren de D.E.S.K.-achterhoede heeft dit succes kunnen behalen, want het was weer nodig, dat de ach terhoede geen enkele steek liet vallen, aangezien de voorhoede voor de zoveelste maal niet in staat bleek te zijn het heiligdom van de Limburgse tweede klas- ser te doorboren. Vooral de par tij die onze stopper Jo v. d. Ven weggaf, droeg de bewondering weg. Speciaal van dc Limburgse toeschouwers, die de hoogste lof hadden voor zijn kwaliteiten. P, v. Boxtel had zijn oude vorm ook weer te pakken en speelde eveneens een prima spelletje, dat weldadig aandeed. Teleurstellend stond daartegenover het spel van onze voorhoede, die in veran derde opstelling weer niet de no. dige dash kon ontwikkelen om tot tastbare resultaten te komen. Het bleef aan weerskanten een blanke lei, waardoor V.V.H. aan het korste teindje trok, aangezien ze op eigen veld speelden. De volgende ontmoeting krijgt DESK niemand minder dan .N.O.AD. te verwerken en wel in het Sport park te Kaatsheuvel. Een wed strijd die de moeite waard kan worden. Maar laat het nu de achterhoede niet alleen opknap pen, want dan zijn we altijd verkocht. Aan een gelijk spel hebben we nu niet genoeg. Er zit nu niets anders op dan win nen. Denk nog eens even terug aan het roemrijke bekerjaar toen we eveneens moesten aantreden tegen LONGA en NOAD, Mis schien dat die gedachte inspi reert tot grote daden. Moge het waar zijn. Wij komen in Jubi leumstemming vanwege ons 20- jarig bestaan. Dat kan nog mooier worden door een goed resultaat te behalen in de beker ronde. Wat de wedstrijd tegen NOAD betreft, deze is vastge steld op Zondag a.s. Bij een eventuele overwinning krijgen we op Hemelvaartsdag in de vol gende ronde bezoek van Sittard- se Boys. Een aansporing te meer om het zo ver te brengen. LOONOPZAND. O.S.S.—Uno Animo. A.s. Zondag begint voor Uno Animo de degradatie-competitie

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 6