f|fr. DE LENBSMM WASPIK Waalwijkse en Langstraatse Courani ELSHOUT VLIJMEN SPRANG HAARSTEEG Glas in Lood W. TIMMERMANS ZONEN JOS VAN DE VEN BANKIERS TE WAALWIJK HET HUIS VOOR GOEDE KLEDING MAANDAG 15 MEI 1950. Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN OPGERICHT 1878. DE ECHO \M HET ZUIDEN Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. S8. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66 72e JAARGANG No. 40 Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. TEL.-ADRES „ECHO". Opening fancy-fair. Zaterdag 13 Mei werd alhier de fancy-fair geopend. Tegen woordig waren de ZeerEerw. Hr. Pastoor, B. en W. der gemeente Drunen en het organiserend co mité. De ZeerEerw. Heer Pas toor heette allen welkom en zette het doel van deze fancy-fair uit een, n.l. om te komen tot de bouw van een nieuw parochiehuis, waaraan in onze gemeente zon grote behoefte bestaat en waar voor de steun van alle parochia nen nodig is. De Edelachtb. Heer Burgemeester was mede aanwezig om deze fancy-fair te openen en een en ander te onderstrepen. Deze fancy-fair zal a.s. Don derdag, Hemelvaartsdag en Zon dag 21 Mei voor ditzelfde doel geopend zijn. Langstraatse schutters in het geweer. Voor de tweede maal draaide Zondag 14 Mei het competitierad van de Langstraatse Schutters- bond om de wisselbeker. De grootste verrassing die deze mid dag genoteerd kon worden, is wel de zeer slechte beurt die St. Bla- sius uit Heusden maakte. Baard wijk, dat zeer goed op dreef is, bezet (mede dank zij de grote blunder die Heusden deze middag sloeg) de tweede plaats van de ranglijst. Herpt handhaafde zich en veroverde de eerste plaats. In het korte overzicht van vorige week hoopten we dat meerdere gegadigden zich zouden melden voor dit kleinood en deze hoop is bewaarheid geworden. Juliana Vlijmen deelde zijn derde plaats met Heusden, maar door betere naschutters kwam Vlijmen op de derde plaats. Zoals gezegd hand haafde St. Catharina te Herpt zich zodanig dat ze met de 20 punten die zij deze middag schoot, 39 punten verzamelde voor de eerste plaats. Er moet echter aan gedacht worden dat Herpt in het bezit is van de be ker en deze voor de goede gang van zaken over moet gaan in an dere handen, ook niet naar Heus den. Het is echter nog vroeg en St. Ambrosius uit Baardwijk komt heel aardig opzetten en scheelt maar 2 punten met de leiders. Deze middag schoot deze vere niging 18 punten. Jammer was het voor dit zestal dat één goede schutter een slechte dag had door maar 1 punt van de 4 te behalen. Ook Vlijmen deelde in dezelfde malaise. Had de voorschutter wat minder last van zenuwen gehad, dan was zij een zeer zware con current van de bovenste twee ge worden; geen enkele treffer wist deze schutter te plaatsen. De an dere vijf schutters verzamelden toch nog 16 punten en met hun 17 punten, in de eerste wedstrijd, behaalden zij tesamen 33 punten voor de derde plaats. Zoals ge zegd deelde St. Blasius Heusden met Juliana Vlijmen de derde plaats met 33 punten, maar de betere naschutters van Vlijmen waren in het voordeel. St. Jan Kaatsheuvel had ook een ongelukkige schutter van 0 punten en twee van 2 punten. Toch verzamelde zij deze middag nog 15 punten, zodat ze in totaal 18 punten bijeen heeft voor de zesde plaats. O. L. Vr. Schuts te Elshout stelde bitter teleur; 9 punten was haar hele oogst van deze middag. Het wordt de hoogste tijd dat het roer gewend wordt, anders komen ze nog op de laatste plaats te recht. St. Crispijn is op de goede weg. Al zijn hun resultaten niet zo bijster goed, toch zijn er tekenen van herstel. Moed houden, dan komt het best voor elkaar. Ze bezetten met 27 punten de zesde plaats. Tenslotte krijgen we nog het St. Jorisgilde uit Nieuwkuijk. Het is jammer dat deze gildebroeders niet over een eigen schutsboom beschikken. Alle oefeningen moe ten zij bij een andere vereniging houden. En daar komt in de re gel weinig van terecht en vanzelf sprekend komt dit niet ten goede aan de schutterscapaciteiten. Het is daarom verklaarbaar dat deze jonge vereniging zo weinig pun ten schiet, omdat de nodige oefe ningen veelal achterwege zullen moeten blijven. Hieronder volgen de uitslagen, alles in 4 schoten Juliana Vlijmen. Jan Broeders 0 p.; M. Luijben 2 p.; W. Venis 3 p.: J. Luiben 4 p.; J. Verboord 3 p.; Fr. Luij ben 4 p.: totaal 16 p. St. Ambrosius Baardwijk. Th. Pullens 3 p.; G. v. Heesch p.; L. v. Huiten 4 p.; A. van Buul 4 p.; W. Pullens 3 p.; W. v. d. Broek 3 p.; totaal 18 p. St. Joris, Nieuwkuijk. G. v, Eggelen 1 p.; J. v. d. Lee 1 p.; L. v. d. Wiel 3 p.: Th. Pul len 2 p.; Ivo v. Buul 0 p.: P. Ber- tus 0 p.; totaal 7 p. St. Catharina. Herpt. W. de Kort 3 p.: G. v. d. Eijn- de 4 p.; C. de Kort Sr. 3 p.; A. Verhoeven 3 p.; A. de Kort Cz. 3 p.; C. de Kort Cz. 4 p.; totaal 20 punten. St. Blasius, Heusden. G. v, Hemert 2 p.; A. v. d. Oever 3 p.; v. Berge 2 p.; S. v. Eeuwijk 3 p.; Jos van Sprang 2 p.; W. van Casteren 1 p.; totaal 13 pt. O. L. Vr. Schuts. Elshout. J. v. d. Wiel 1 p.; E. de Haan 1 p.; A. Fitters 2 p.: A. v. Log- ten 0 p.; Chr. Klerks 2 p.; Joh. Klerks 3 p.; totaal 9 p. St. Jan, Kaatsheuvel. B. v. d. Hoven 3 p.; H. Molen schot 4 p.; M. Kops 4 p.; C. Elshout 2 p.; B. van Cromvoirt 0 p.; B. v. Balkom 2 p.; totaal 15 p. St. Crispijn, Besoijen. C. v. Muilekom 4 p.; J. van Hulten 0 p.; G. den Teuling 1 p.: W. de Louw*2 p.; Sj. Klerks 2 p.; P. Berkelmans 4 p., totaal 13 punten. Hiermede is de tweede compe titieronde afgesloten. Thuiskomst verwacht. 26 Mei wordt soldaat Frans Wagenberg weer thuis verwacht. Soldaat Wagenberg had het geluk in Indië een tijger te schieten. Het ligt in de bedoeling zo mogelijk dit pracht exemplaar met naar Holland te brengen. De buurt komt deze week in vergadering bijeen voor de ontvangst. Brandweer. De cursus van de Vlijmense Brandweer loopt ten einde. Einde Mei en begin Juni zal het examen worden gehouden, terwijl half Ju ni zal worden deelgenomen aan 't concours te Oss in afd. C. Postduivenver. de Zwaluw. Zaterdag 13 Mei hield de Zwa luw een vergadering in café B. Oremans. Bij het begin was de opkomst matig, maar later kwa men ér nog vele leden. Een later beginuur zou een verbetering be tekenen voor het vergaderingbe- zoek. Het ledental werd weer vergroot en een donateur werd met algemene stemmen aangeno men. Met de jonge duiven zal een derbyvlucht worden gehouden; op geven daarvoor tot de eerste af- richtingsvlucht jonge duiven. Op de vergadering kwamen klachten binnen over 't loslaten van duiven van niet-leden onder de vluchten 's Zondags, waarop streng zal worden toegezien. Verdfer bracht de vergadering weinig nieuws en de voorzitter dankte aan 't slot voor de vlotte en gezellige vergadering. dorpsgenoten Nelly v. Oosterhout en Drea Boelen. Zij genoten hun opleiding resp. bij de Eerw. Zus ters, Postelstraat, Den Bosch en de Zusters J.M.J. te Vlijmen. Verbeteringen. Naast de belangrijke verbetering die er is aangebracht aan de Mr. Prinsenstraat, waar het door het aanleggen van een verbeterde wa terlozing, de bewoners dier straat mogelijk is gemaakt, zonder hin dernissen en droog, de straatweg te bereiken, is men thans ook ge reed gekomen met de aanleg van ten nieuwe straatweg in de Hoe ve. Deze weg verkeerde reeds ja ren in een desolate toestand, zo dat het met recht een belangrijke verbetering mag worden genoemd. Tevens is door actieve samen werking van het gemeentebestuur, P.N.E.M. en de bewoners van 't Zand, bereikt, dat het electrische net is doorgetrokken, zodat zij, na zich vele jaren met allfe middelen te hebben moeten behelpen, ook thans uit dat isolement zijn ver lost. Voorlichting. .JkulAls-lwil Op Vrijdag 19 Mei a.s. zal in café Siegers van 9 tot 12 uur voormiddag, door de assistent van de Rijkstuinbouwconsulent zitdag worden gehouden voor het geven van adviezen inzake tuinbouw- aangelegenheden. Op concours. Op Hemelvaartsdag zal door de mannenzangvereniging „Vrien denkring" worden deelgenomen aan het internationaal muziek- en zangconcours, dat te Wijk en Aalburg op Hemelvaartsdag en op Tweede Pinksterdag zal wor den gehouden. Het is bijna 2 jaar geleden dat genoemde zangvereniging aan ten concours deelnam, maar met het devies voor ogen, om door geza menlijke inspanning steeds hoger op te klimmen, heeft zij het aan gedurfd om aan een concours dat zeer sterk is bezet, deel te nemen. Wij wensen hen dan ook veel succes toe. Harmonie St. Caecilia zal op genoemdt datum aan niet minder dan twee festivals deelnemen. In de middaguren zal zij concerteren op het festival te Haren en daar na is zij uitgenodigd om ook te Wijk en Aalburg het festival met een concert te vereren. Geslaagd. Op het dezer dagen te 's-Her- togenbosch gehouden examen voor het diploma steno, slaagden onze Chr. Verkenners Jan de Rooij. JJe Chr. Verkenners Jan de Kooij alhier hielden Zaterdag avond naDij de Koesteibery 11 Oij- eenkomst onder leiding van hop man ae Vries, waaroij een vijttal nieuwe verkenners werden geïn stalleerd. ue nieuwe verkenners legden één voor éen in handen van de hopman de daartoe voor geschreven eed en padvindersbe- lorten at, waarbij de hopman hen wees op de betekenis ervan, dat dit een beiotte voor heel het leven inhoudt, Jriij teliciteerde de nieu we verkenners en sprak de hoop uit dat zij zich in de toekomst on der alle omstandigheden ware padvinders zouden betonen. Tot slot van de installatie-plechtigheid werd door de verkenners het pad vinderslied „Hoort, zegt t voort' aangeheven. riierna werd het kampvuur ont- stoxen en terwijl anen rond ae noog oplaaiende vlammen zaten gescnaard, werden verschillende aardige stukjes opgevoerd en een spannend Kampverhaal verteld door hopman de Vries over Karei en Elegast. Met het strijken van de vlag en het zingen van het Wilhelmus werd de kampvuuravond door de dienstdoende p.l. gesloten. Ver schillende ouders van de verken ners enz. toonden belangstelling bij het kampvuur. A. S. Kuijsten. Wij vernemen dat de heer A. S. Kuijsten alhier over enkele we ken onze gemeente metterwoon gaat verlaten om naar Canada te emigreren. De heer Kuijsten heeft sinds Sept. '49 zitting in de gemeente raad van Sprang-Capelle. Als op volger komt thans in aanmerking de heer G. de Rooij. Beroepen. Tot predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier is beroepen Ds. Streefkerk te Ernst. N.E.O. vierde haar Zilveren feest. Ter gelegenheid van haar 25- jarig bestaan werd de leden en donateurs der voetbalvereniging N.E.O. op Dinsdag 9 Mei, in de buitengewoon feestelijk versierde zaal van de Chr. Volksbond ten feestavond aangeboden. Aan deze avond werd door een Bredas amateurgezelschap me dewerking verleend. Na de opening van de feest avond door de voorzitter van N. E. O. de heer C. Molegraaf, werd 't woord gevoerd door dhr. C. v. d. Hoven, die als voorzitter bij de oprichting de vereniging velt jaren had gediend. Hierna brachten mevr. v. d. Laan, de eerste secre taressen van N.E.O. en dhr. J. Bouman, de huidige secretaris, elk een verslag uit over 't wel en wee der vereniging gedurende de afge lopen 25 jaar. Uit deze verslagen mochten wij constateren dat, hoewel 't N.E.O. niet altijd voor de wind gegaan is, zij toch steeds een vereniging is gewetst waarin clubliefde en eensgezindheid de boventoon voer' den en alle leden met het bestuur hun beste krachten gaven tot bloei der vereniging. Dat ook de oud-leden, die over het gehele land verspreid zijn, nog steeds met de vereniging die zij destijds node vaarwel hebben ge zegd, meeleven, blefek ook weer op deze feestavond, daar bijna al len aan de uitnodiging tot bijwo ning gevolg hadden gegeven. Er heerste dan ook de gehele avond een prettige, feestelijke stemming en er werden door de oud-leden nog vele oude herinneringen opge haald. Toen 't zover was dat 't Bre dase gezelschap ten tonele ver scheen met haar „Sterrenparade", waarvan 't programma door 't ij verige werken van Dorus Rijkers was tot stand gekomen, steeg de feeststemming nog meer. Men had van deze amateurs hoge verwach tingen, daar meerderen hunner voor diverse aanwezigen geen on bekenden waren en wat hun spel betreft, zij zowel te Breda als el ders reeds veel successen hadden geboekt. Gezegd mag worden dat het gezelschap aan de verwach tingen meer dan voldaan heeft en zij de toets voor beroepsspelers zeker konden doorstaan. Het is dan ook moeilijk tt> zeggen wie van hen deze avond het best vol deed, want zonder uitzondering hebben zij zich allen wel op zeer verdienstelijke wijze van hun taak gekweten en wisten zij het publiek met zang en spel te boeien. Nemen we 't vocale gedeelte, dat verzorgd werd door Mientje v. d. Zwaard en Dorus Rijkers, dan mogen we zeggen dat ieder hiervan heeft genoten. Ook de conférence die door Dorus Rij kers verzorgd werd was „af"; hij was geestig en vlot en liet hier mede zien dat hij ook op dit ge bied wel iets in zijn mars hfeeft. De Swing Stars, die met hun guitaars vrolijke en zeer vlotte liedjes brachten, wisten de aan wezigen in vervoering te bren gen, terwijl de schetsjes van en kele leden van 't cabaretgezel schap „De Nieuwe Baronie de zaal deden gieren van 't lachen. De accordeonist Loomans wist met zijn potpourries de stemming ten top te doen stijgen. Rest ons nog te vermelden dat de regie in handen was van Wim Beekhui zen, die ttevens toonde buiten dit nog een prima pianospeler te zijn. Burgemeester Smit, die door zijn aanwezigheid van zijn be langstelling blijk gaf, sprak in de pauze de jubilerende vereniging toe en na deze grootse sterren parade was 't heer C. Braspenning die zich als oud-lid in een gloed vol betoog tot bestuur en leden der jubilerende vereniging richtte. N.E.O. mag op een zeer gfe- slaagde avond terugzien. Tot besluit der feestelijkheden werd Zaterdagmiddag op t Neo- terrein alhier een jubileummatch gespeeld tussen een Zuidelijk 2de klas elftal en Unitas uit Gorin- chem, waarvoor zeer veel belang stelling bestond. aansluiting op het concours het Utrechts Amusementsorkest Ami- citia, dirigent de heer Alb. v. d. Pijl, het algeheel sluitingsconcert zal verzorgen. Dit concours met de concerten zal plaats vinden in de tuin van Hotel v. lersel te Waspik, die voor dit doel hijzonder geschikt is, daar zich in de tuin een van Nederlands beste muziekschelpen bevindt en de zang en muziek uit stekend tot hun recht komen. Bo vendien zijn wij ook gewaarborgd tegen mogelijk ongunstig weer, daar dan de tuin overdekt zal worden. Wij mogen volstaan met u de verzekering te geven dat het con cours te Waspik tot in de fines ses is verzorgd en verder ver zorgd zal worden en dat alles wat u geboden wordt, op een zeer hoog peil zal staan. Wij spreken de hoop uit dat dit concours mag leiden tot ver heffing van Neerlands zang- en muziekkunst. Ieder, die dan ook op het gebied van zang en mu ziek iets wil horen en zien pres teren, kome op Woensdag 17, Donderdag 18 en Zaterdag 20 Mei naar Waspik. Groot Nationaal Zung- en Muziekconcours op Donderdag 18 en Zaterdag 20 Mei 1950 te Waspik. Omtrent dit Nationaal Zang en Muziekconcours, uigeschreven door het Chr. Gem. Koor „Oefe ning kweekt kunst" te Waspik ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan, willen wij thans gaarne even uitgebreid ingaan en u een beeld geven van de muziekfeesten volgens het programma. Door het energiek werken van het uitvoerend comité met daar naast zeker niet te onderschatten arbeid van de dirigent van bo vengenoemd koor de heer G. Christ Az., is het prachtige resul taat geleverd, dat aan dit con cours 24 verenigingen zullen deelnemen, o.a. 2 kinderkoren, 2 danfeskoren, 2 dubbelmannen- kwartetten, 14 gemengde koren. 2 fanfarekorpsen, 1 harmonie-or kest en 1 strijkorkest. Als juryleden zullen fungeren Herman Coljee, Voorzitter, uit Utrecht: Rob Gevers 's-Hertogen- bosch; Otto de Vaal. Rotterdam. Op Woensdag 17 Mei n.m. 8 uur zal de officiële opening plaats vinden door de burgemeester van Waspik, de WelEd.achtb. Heer J. C. W. Couwenberg. Verder zullen aan deze avond onder leiding van de heer P. Christ Az. medewerken de Chr. Muziekver. „Crescendo", het Chr. Dameskoor „Soli Deo Glo ria" te s-Gravenmoer, het Chr. Gem. Koor „Looft den Heer" te Sprang en de feestvierende vere niging „Oefening kweekt kunst" te Waspik, waarna de harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak" te Waspik, dirigent de heer Chr. Kuijten. deze avond zal besluiten. Op Hemelvaartsdag 18 Mei, na opening door de voorzitter, dhr. A. A. v. d. Broek, zal het con cours om half twee aanvangen, waaraan op deze dag door 13 verenigingen zal worden deelge nomen. Om 8 uur ter sluiting van de le concoursdag concerteert on der leiding van de heer P. Christ Az. het fanfarecorps Euterpe" te 's-Gravenmoer. waarnaast ook nog medewerking zal worden ver leend door het. groot Gem. Koor „Harmonie" te Capelle aan de IJssel onder leiding van de heer Chr. van Beek. Dit koor telt 75 leden en neemt ook deel aan het concours in de superieure afdeling. Zaterdag 20 Mei vangt 't con cours om 4 uur aan en op deze dag wordt door 11 verenigingen deelgenomen, waarna direct In u EEN KERK GEVRAAGD. Voor de kerk te Salatiga: Vorig bedrag 435.25 Missievriend Kaatsheuvel 10. Vergadering Hoekeinde 3. Totaal 448.25 HET IS PRACHTIG! Dat U lid bent van Uw Ro de Kruis. Maar Uw Rode Kruis staat voortdurend voor zeer grote uitgaven, omdat het zeer veel mooi werk doet. Velen moet bijstaan en veel hulp moet verlenen. Uw lidmaatschap maakt Uw Rode Kruis sterk! MaarUwe extra bij drage kunnen wij onmogelijk missen, wil Uw Ned. Rode Kruis zijn menslievende taak vervullen zoals het behoort. Denk daarom aan onze col lecte van 27 Mei tot 4 Juni. Afd. Waalwijk - Sprang-Capelle - Waspik - Drunen. EEN EEUW ST. VINCENTIUS- VERENIGING. De St. Vincentius-vereni- ging in de parochie St. Jan, die j.l. Zondag honderd jaar bestond, heeft dit feest op in tieme wijze gevierd. Dit neemt niet weg dat velen van de re ceptie gebruik maakten om hun waardering en goede wensen uit te spreken. Aan de eigenlijke feestdag ging een triduum vooraf, dat gegeven werd in de kapel van de Eerw. Broeders door de Weleerw. Heer Kapelaan A. Wassenberg. Deze droeg Zon dagmorgen ook de plechtige Hoogmis op, die door bestuur en leden werd bijgewoond. In zijn prrek sprak hij over Fré- déris Ozanam, de stichter van de St. Vincentiusvereniging en wees hij op het drie-ledige doel van de vereniging; li chamelijke en geestelijke hulp aan de armen en zelfheiliging. Op de receptie die om half één in Hotel Verwiel werd gehouden, kwamen o.a. ver tegenwoordigers van de zus terverenigingen uit Baard wijk, Kaatsheuvel, Geertrui- denberg en Raamsdonk hun gelukwensen aanbieden. Ver der verscheen de burgemees ter met de beide wethouders. De burgemeester feliciteerde namens het gemeentebestuur. Hij wees op het voorbeeld van Frédéric Ozanam, die trachtte door anderen goed te doen, zichzelf te heiligen. Pater Lombardi werkte in dezelfde geest en hield allen voor dat we kinderen zijn van één Va der. De St. Vincentius-vereni- ging had een eeuw lang het zelfde gedaan. De eerste St. Vincentius-vereniging in Ne derland was in 1849 gesticht, een jaar later was Waalwijk al gevolgd. De burgemeester drukte voor dit alles de waar dering van het gemeentebe stuur uit. Overigens was de St. Vincentiusvereniging de enige liefdadigheidsvereniging die geen subsidie vroeg. De burgemeester wilde nu eens de rollen omdraaien en bood een geschenk onder envelop pe aan, opdat zij door deze be scheiden gift haar heilzaam werk kon voortzetten. W. van der Heijden Zonen Waalwijk. UI. 443 Ook Waal wij ks Belang bood zijn gelukwensen aan in de persoon van voorzitter en secretaris, de heer Smolders namens de Gezinszorg, die dankte voor de medewerking van de vereniging, de heer v. Roosmalen uit naam van de voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur, de heer Huys- mans; de Zeereerw. Heer Pas toor Ras en geestelijkheid van de St. Jansparochie, de heer L. Bianchi, president van de Bijzondere Raad van de St. Vincentiusvereniging uit Den Bosch, de heren Witlox en Meys van het college van col lectanten, vertegenwoordig sters van St. Elisabethsver- eniging in de St. Antonius- parochie, de dames Slaats en v. d. Sanden, en in de St. Jansparochie, de dames Van Loon en Verwiel-de Greeff, de heer L. Siemer, oud secre taris-penningmeester van de vereniging en dhr. v. Well. Dan waren er nog vele bloem stukken en schriftelijke feli citaties. Zo was de viering van dit eeuwfeest eenvoudig maar hai'telijk en de vereniging kan zich overtuigd houden van de sympathie van overheid en particulieren. HET VREDESPLEIN. Zondagavond is het Vredes- plein officiéél ingewijd met een concert dat de vereniging „Waalwijks Belang" aanbood aan het gemeentebestuur. Het werd gegeven door de harmo nie „Concordia" uit Loon op Zand. Er is de laatste jaren veel veranderd op en om de plaats die nu „Vredesplein" heet. We herinneren ons nog leven dig dat je over zandpaadjes en door greppeltjes moest lo pen en over sloten moest springen om van de nieuwe wijk in 't centrum te komen. Dat is eigenlijk maar erg kort geleden. Toen is men begon nen met bouwen: nieuwe hui zen, straten, een fabriek. En 't aanzien van de weiden ver anderde. Als een grote vlakte lag tussen al dit nieuwe het toekomstige Vredesplein. Daar werd puin gestort en er wer den jonge bomen geplant. De stenen werden er in gewalst, Weer andere stenen kwamen er bovenop en zo zag je lang zamerhand die vlakte tot een plein groeien. En hiermee is Waalwijk, naast het vele an dere dat tot stand kwam, een fraai „Vredesplein" rijker. Moge het deze naam, uitge kozen onder de indruk van de voorbije oorlog, als een sym bool dragen. Terecht werd er een feeste lijk cachet aan de opening ge geven. Trouwens, dat is de harmonie „Concordia" wel toevertrouwd. En dat het ge waardeerd werd, bleek wpl uit de grote belangstelling die er voor het concert en 't plein bestond. Er was bovendien een even feestelijke verlich ting aangebracht, zodat oog en oor konden genieten. Jammer dat door de gure Noord-Oostenwind het schit terende concert niet ten volle tot z'n recht kon komen. Het was op de open kiosk voor de muzikanten niet te harden en ook voor het grote publiek was het geen lolletje, zodat besloten werd na de pauze 't concert te beëindigen. De harmonie trok in een fikse mars naar het Raadhuisplein, waar zij onder grote belang stelling nog een drietal opge wekte marsen speelde, daar mee demonstrerende dat het nieuwe klankbord een schit terende aanwinst is.. Vandaag en morgen heeft Circus Strassburger als eerste zijn tenten opgeslagen op het Vredesplein. Waarlijk een voortreffelijk begin. En onge twijfeld zullen Waalwijk en de Langstraat een ruim ge bruik maken van deze unieke gelegenheid om dit buitenge wone circus te bezoeken. Moge het plein nog voor vele goede doeleinden dienen, het is ui termate geschikt. WEER NAAR HUIS. Met het troepentransport schip „General M. Z. Stewart" dat vermoedelijk op 26 Mei a.s. in Amsterdam aankomt, zullen de volgende militairen uit Waalwijk en omgeving re patriëren: Sergt. C. P. Nieuwenhui- zen, Kerkeinde A 126, Sprang- Capelle. Korp. P. F. A. v. Domme len, Stationsstraat 10, Waal wijk. Sold. P. v. Vugt, Havendijk 110, Waspik. Sold. M. A. Oome, Ooster- houtseweg 39, Raamsdonks- veer. Met het troepentransport schip „General S. D. Sturgis" dat vermoedelijk op 26 Mei a.s. in Rotterdam aankomt: Sold. C. P. Soeters, Sandoel 121, Raamsdonksveer. Sold. P. A. M. Hoogers, 't Vaartje 98, Waspik. tforp. F. H. v. Wagenberg, Melistraat B 95, Vlijmen. Sold. C. v. Duren, Koning- EN ZEER VOORDELIGE PRIJZEN GROTESTRAAT 178 - WAALWIJK GEMEENTEPARK. Naar wij vernemen zal het nieuwe Gemeentepark a.s. Za terdagmiddag om 4 uur offi ciéél voor het publiek wor den opengesteld. PASTOOR W. KEMPS. Zondagmorgen is de Zeer eerw. Heer Pastoor Kemps van de parochie O.L. Vrouw Onbevl. Ontvangen terwijl hij op de preekstoel stond, plot seling onwel geworden. Hij kon echter de H. Mis voort zetten. Ondertussen is zijn toestand weer wat verbeterd. straat 29, Raamsdonksveer. Korp. J. W. v. Assen, Noor der-Parallelweg,79, Waalwijk. Sold. I C. Th. Bergmajns, Marktstraat 58 A, Kaatsheu vel. Sold. I J. A. A. Kamp, Be nedenkerkstraat 82, Waspik. Sold. I P. W. van der Mee, Laageinde 2 H, Waalwijk. Sold. I W. J. v. d. Lee, Mr. van Coothstr. 82, Waal wijk. Sold. I D. M. Schipperen, Sandoel 131, Raamsdonksveer. Sergt. J. Rijken, A 338, Sprang. Sold. L. A. Rijken, Grote straat C 82, Sjrang-Capelle.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 9