miWYK DE LMFGSmM NehOositéit? DRUNEN NIEUWKUIJK BIOSCOOP-PROGRAMMA DeChinese Papegaai 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 19 MEI 1950 2 zenuwtableften FEUILLETON ZONDAGSDIENST 21 Mei 1950 Dr. Lgngemeijer. Apotheek: Geers. NED. IIERV. KERK WAALWIJK. Zondag 21 Mei 1950 10 uur: Ds. W. L. Jens. GESLAAGD. De heer J. M. H. Carpay, die twee jaar geleden als mi litair naar Indonesië is ver trokken, heeft er zijn tijd niet in ledigheid doorgebracht. Kort geleden is hij namelijk in Bandoeng geslaagd voor 't onderwijzers-examen. BUSDIENST Waalwijk Drongelen Eethen Dussen Wer kendam. De moeite die Waalwijks Belang heeft gedaan om een busdienst te krijgen vanuit 't Land van Heusden en Altena naar Waalwijk, is niet voor niets geweest. Met ingang van 15 Mei heeft de N.V. „A.L. A.D." te Wijk en Aalburg 'n dienst geopend Werkendam- Nieuwendijk - Hank - Dussen - Eethen - Drongelen - Waal wijk. Dagelijks (behalve des Zondags) komt er in het ver volg om 7.10 uur, 13.00 uur en 17.00 uur een bus aan en ver trekt er een om 7.15 u., 13.00 u. en 17.35 uur vanuit Waal wijk. Een mooie verbetering. We hopen dat er van beide zijden een druk gebruik van gemaakt zal worden, ook door arbeiders, scholieren enz. OPENING WANDELPARK. Zoals gemeld, zal het Ge meentelijk Wandelpark a.s. Zaterdag 20 Mei officieel in gebruik worden gesteld dooi de burgemeester, waarbij o.m. aanwezig zijn het gemeente bestuur, de gemeenteraad, 't bestuur van Waalwijks Be lang en verdere genodigden. Dit heeft plaats des namid dags om 3 uur, daarna be zichtiging door genodigden en om 4 uur openstelling voor het publiek. Wij verwijzen naar de pu blicatie van onze Burgemees ter op pagina 1 van dit num mer. STICHTING 1940—1945. In aansluiting op het be richt van burgemeester Snels uit Drunen, voorzitter van de Stichting 1940-1945 in Noord- Brabant, dat de Stichting een hernieuwde actie wil begin nen om het publiek meer mee te laten leven met hetgeen de Stichting beoogt, delen wij mede dat ook hier ter plaatse een Comité van Actie is op gericht. Het is jammer ge noeg nog steeds nodig dat de overlevenden van de slacht offers der jaren 1940'45 ge holpen worden. Indien ie dereen van goede wil is en een beetje helpt,* kan de Stichting voldoende helpen. We geloven niet dat er een mooiere, nationale plicht be staat. Laat de heren van het Co mité dus niet tevergeefs bij U aankloppen. KATH. ARBEIDERS BEWEGING. Jaarvergadering op Maan dag 22 Mei 1950, 8.30 uur pre cies, in de grote zaal van het gebouw der K.A.B. Agenda: 1. Opening. 2. Bespreking Jaarverslag secretaris. 3. Jaarverslag penningmees ter. 4. Verslag Controle-commis sie. 5. Verkiezing lid Controle commissie. 6. Vaststelling begroting '50. 7. Verkiezing bestuursleden. (Aan de beurt van aftre den zijn Jac. M. Didden en A. v. Well, die her kiesbaar zijn). 8. Mededelingen. 9. Rondvraag. 10. Sluiting. OP 24 OF 25 MEI NAAR DE WAALWIJKSE HUISHOUDSCHOOL. U kunt dan zien wat er op deze school geleerd wordt en voor wie hier lessen gegeven worden. Tussën 2 en 4 uur, alsook van 79 uur worden er openbare lessen gegeven en kan het werk van de leer lingen bekeken worden. Men zal de meisjes in de verschil lende lokalen bezig zien met linnennaaien, costuumnaaien, verstellen en stof versieren; met koken, wassen, strijken en poetsen; met het maken van een taak, zoals zij door het jaar werken voor hun al gemene ontwikkeling. Ook kan een kijkje genomen wor den in de nieuwe afdeling, waar het schoenstikken ge leerd wordt. Men zal zien het eenvoudi ge naaiwerk van beginnelin gen, naaistukken van middag opleiding en avondcursussen, linnen- en costuumwerk van de vakopleidingen (huisnaai sters, costuumnaaisters, cou peuses). In het lokaal waar de lessen in algemene ontwikkeling worden gegeven, zal werk te zien zijn en ook in het was- en huishoudkundelokaal en in de keuken de producten, die daar geleerd worden. Tentfa's geven rust en kalmte N.V. A J. TEN DOESSCHATE - ZWOLLE Voor velen zal dit een ken nismaking zijn, waardoor zij hun dochtertjes deze opleiding zullen geven, inplaats van het zevende en achtste leerjaar; voor anderen, die trouwplan nen hebben, zal dit bezoek 'n opwekking zijn om zich klaar te maken door cursussen in koken en naaien. LOTERIJ-UITSLAG. Wij vestigen nogmaals de aandacht van allen die een lot gekocht hebben van de Naaimachine-loterij op de ten toonstelling van de T.U.R.K., dat daaraan twee prijzen ver bonden waren, de eerste: de naaimachine, die beschikbaar was gesteld door de Holland se Naaimachinehandel te Waalwijk, en de tweede prijs: een prachtige theekast, ge schonken door de firma Dirks van Oers te Waalwijk. De eerste prijs viel op lot no. 75. De gelukkige winnaar was N. de Jong te Loon op Zand. De tweede prijswinnaar heeft zich echter nog steeds niet gemeld. Deze tweede prijs viel op lot no. 821. Wie in het bezit is van dit nummer, kan deze prachtige prijs af halen bij Th. Bakkers, Julia- nastraat 18, Waalwijk. Zoals op de loten vermeld staat, is de trekking van de grote loterij op 3 Juni a.s. KATH. ARBEIDERS- VROUWENORGANISATIE Afd. WAALWIJK. MOEDERDAG. Niet aleen landelijk, maar ook plaatselijk hield de K.A.V. op Zondag 14 Mei haar jaarlijkse Moederdag. Deze dag werd begonnen met een H. Mis om 8 uur in de kapel van het St. There- sia-gesticht, opgedragen voor de levende en overleden le den der K.A.V. Bij verhinde ring van de Eerw. Adviseur, welwillend opgedragen door de Zeereerw. Heer Pastoor Ras. Nagenoeg ale leden wa ren hierbij aanwezig en na derden ter H. Tafel. 's Avonds om 6 uur werd een plechtig Lof gecelebreerd door de Eerw. Adviseur, die na het Lof de Moeders toe sprak in de geest van Moe-, derdag. Na het Lof gingen allen ge zamenlijk naar het K.A.B.- gebouw, waar in de grote zaal de tafels sierlijk gedekt ston den en Maria, de Moeder der moeders, op haar troon prijk te tussen bloemen en kaar sen. De presidente, Mej. Ha- mers-Leijden, opende de bij eenkomst met de christelijke groet, waarna zij een wel komswoord sprak tot de Eer waarde Adviseur. Ineens ech ter werd het rumoerig in de zaal door handgeklap en hoe- ra-geroep. Dit vond zijn oor zaak in het voor ons allen verrassende verschijnen van ons oud-kernlid Mej. v. d. Avoirdt-Rollenberg, die he laas door haar ziekte niet al tijd het genoegen heeft onze bijeenkomsten bij te wonen. Zij kreeg dan ook van de pre sidente een extra hartelijk welkoms woord; de presidente sprak de hoop uit haar te- zij nertijd weer geheel hersteld in ons midden te mogen zien. Verder schetste zij in haar hulde aan de Moeders hoe hoog verheven de schone, maar moeilijke roeping is waarin de Moeder als leken- priésteres onder Maria's be scherming dagelijks hare ho ge eervolle taak in praktijk kan brengen tot eer van God en tot heil der mensheid. Hierna deed de Eerw. Advi seur Kap. Wassenberg de op dracht aan Maria. Ons nieuw K.A.V.-lied heeft al heel wat moeite gebracht om de goede wijs te pakken te krijgen. Met de vriende lijke hulp van Broeder Apol- lonius en een klein jongens koor ging het echter ditmaal schitterend. De voorzitster*dankte voor de bereidwilligheid van de Eerw. Broeder en de jongens. Hierna begon de feestelijke koffietafel. Allen lieten zich de diverse broodjes goed sma ken, evenals het bakske kof fie. De muzikale omlijsting werd verzorgd door de heer v. d. Sanden en bracht er een ge zellige noot aan. Het verdere gedeelte van de avond werd gevuld met declamaties en stukjes door kinderen van de leden, wat erg in de smaak viel; vooral het samenspraakje van de twee kleintjes Korthout en v. d. Hoven was allerliefst. Ook de K.A.V.-club liet zich niet onbetuigd. „Zo moet het niet, maarzo moet het", was een typisch K.A.V.-stuk je dat in de praktijk nog al eens voorkomt en toch goed in de smaak viel, evenals „Een goede les." De voorzitster bracht dank aan Mej. v. Veldhoven-Berg- mans voor haar schitterende leiding, waardoor ze de kin deren deze avond zo kon la ten optreden. Ook de K.A.V.- club heeft zij onder haar lei ding genomen. Haar en de kinderen werd dank gebracht. Spreekster bracht ook nog dank aan de heer v. d. Sanden voor zijn muzikale medewer king, evenals concierge en medehelpers voor hun keuri ge bediening enz. De voorzitster deelde nog mede dat er op Dinsdag 30 Mei een kookdemonstratie ge geven zal worden in het café van het K.A.B.-gebouw door de Duyvis-Oliefabrieken en verzocht dezelfde massale op komst als thans. Verder sprak zij haar spijt uit over de be droevend slechte deelname aan de K.A.B.-processie naar Elshout. Ook werd nog onder de aandacht der leden ge bracht om allen mee te doen aan de reiskas die in Juli weer opnieuw begint om ons jaarlijks uitstapje mee te kunnen maken. Dit jaar gaat onze reis naar Tegelen op Zondag 13 Augustus. Tot slot toonde spreekster nog een keurig leesboekje van het H. Jaar met bijzonder heden over Z.H. de Paus en Rome. De prijs bedraagt 1.50 en kan bij het bestuur be steld worden. Na het gezamenlijk zingen van het Moederdaglied, sloot de voorzitster deze geslaagde avond met de christelijke groet. Dc vaandel-collecte bracht 8.82 op. CIRCUS STRASSBIIRGER STELT PROBLEMEN. Avonden van romantiek en krachttoeren. Bijna iedere uitvoering, hoe voortreffelijk ook, stelt problemen. De toeschouwer of toehoorder raakt aan het nadenken over be doelingen, opvattingen, spel e.d. En dan verklaart hij er zich mee accoord of tegen of hij kiest geen partij. We signaleren dit maar omdat we Maandagavond tot de ontdek king kwamen dat ook circus Strassburger problemen stelt. Maar die zijn van een heel an dere orde. Meestal zitten ze ons min of meer dwars en gaan we er een oplossing voor zoeken. Deze echter ontlokken je enkel de ver zuchting: Hoe is het mogelijk! en voor de rest aanvaard je ze maar en genifet er van, in het besef dat dergelijke kunststukken voor onze stramme ledematen toch niet zijn weggelegd. Gelukkig niet, want hoe zouden die mensen aan de kost moeten komen op de eerste plaats en waar zouden wij dan de romantiek moeten zoeken die we nu tenminste nog in het circus vinden. Want dat is, geloven wij, de grote waar de van zon gelegenheid, dat we er zonder mer, d.w.z. zon der gehinderd te worden door allerlei bijkomstigheden van ver schillende aard, een hele avond kunnen bewonderen en genieten. Daarvoor zijn de nummers die er gegeven worden bij uitstek ge schikt: roofdieren- en paardendres- suur, luchtakrobatiek, jongleren, clownerie en niet te vergeten Bor- ra! Het orkest maakt de sfeer dan compleet. Zo heeft circus1 Strassburger Maandag en Dinsdag duizenden uit Waalwijk en verre omgeving vermaakt, de le avond voor een uitverkochte tent in aanwezigheid van het gemeentebestuur. En van af dfe openingsmuziek door het orkest o.l.v. kapelmeester Brou wer viel je practisch van de ene verbazing in de andere. De tem mer Adriber kwam het eerst in de omtraliede' piste met zijn 10 ijs beren waarmee hij deed wat hij wilde, rustig zoals wij thuis in een luie stoel zitten, terwijl hij een bruine beer als schoothondje ge bruikte. En direct daarop was het Mllfe Cooky die liet zien wat ze kon en durfde. Er was werkelijk geen overdrijving bij wat er in het program stond: haar ongeëvenaar de wandeling door de lucht. Ve len konden zich niet inhouden toen Mile Cooky plotseling deed of haar wandeling een voortijdig einde nam. Overigens deden an dere akrobaten op hun gebied voor haar niet onder. Wij hebben bijvoorbeeld altijd gedacht dat we aardig uit de weg konden op onze fiets, maar sinds Maandag zijn we ifets bescheidener geworden en nu voelen we ons grote sukkels die op twee wielen nauwelijks uit de weg kunnfen, laat staan op één wiel of zonder stuur of op een andere gekke manier zoals de twee Arvings. Wat zij presteer den was fenomenaal! Dan waren er nog Corelli, die tafel en bed op zijn voeten ronddraaide of het niets was, Scott and Black die a- crobatiek met grappen verenigde, Paolo, de jongleur die ongeloof lijke dingen uithaalde met ballen en na de pauze de twee Greco's die met een ijzingwekkend gemak krachttoeren uithaalde in de nok van het circus: bij zo'n gezwaai houd je je adem in. Tien Abes- syniërs sloten de indrukwekkende rij artisten op waardige wijze af. Een der grootste attracties van een circus blijven toch altijd de paarden. Nu, dfe liefhebbers zijn ook in dit opzicht aan hun trek ken gekomen, zowel zij die hou den van mooie paarden en van dressuur als zij die graag sterke staaltjes zien. Voor dit laatste zorgden de 2 Wilke's, terwijl de familie Straatsburger zelf haar mooie collectie paarden toonde en liet zien waartoe men ze al niet kan brengen. Dit was circus stijl van de hoogste rang! De bur gemeester bood Maandag aan Mevr. Straatsburger namens het gemeentebestuur bloemen aan en sprak de hoop uit op een we'er- zien. Waarbij iedereen zich graag zal hebben aangesloten. Moeten we nog iets over Borra zeggen Hoogstens dat de vele waarschuwingen „Pas op Borra! er niet voor niets zouden gehan gen hebben als hij niet zo eerlijk was geweest. Aan de handigheid lag het in ieder geval niet dat hij na afloop zijn zakken ni'et vol horloges' had. De patiënten zullen gemerkt hebben dat tegen deze man niet veel te doen is: getuige de losse bretels, dassen, de por tefeuilles, portemonnaies enz. Je kunt over een dergelijk cir cus haast aan het schrijven blij ven, maar we zullen ophouden en ons slechts aansluiten bij de alge mene wens dat het niet dfe laatste keer was dat Strassburger hier is geweest. MUSIS SACRUM: Vanaf vandaag tot en met volgende week Donderdag draait hier „The Third Man". Moeten we filmliefhebbers nog aanbevelen hierheen te gaan? Iedereen weet onder hand wel wat voor een film Carol Reed naar het verhaal van Gx-aham Greene heeft ge maakt. Een uitgelezen schaar acteurs heeft er aan meege werkt: Joseph Cotten, Valli, Orson Welles (Harry Lime), Paul Hörbiger, Ernst Deutsch e.a. „The Third Man" is één van de weinige films die niet tegenvallen tegenover de re clame die er voor gemaakt wox-dt. We zullen het span nende verhaal maar niet ver tellen, maar alleen nog wijzen op de prachtige typeringen van de verschillende nationa liteiten in Wenen. Het is maar een onderdeel, maar evenzeer een bewijs met hoeveel zorg en vakmanschap de film is gemaakt. En wat het geheel betreft: men voelt, al kan men het misschien niet precies onder woorden brengen, dat dit een film is in de ware zin van 't woord. We zouden haast ver geten Anton Karas te noe men, die zo'n groot aandeel heeft in het succes. Hij speelt niet alleen het Harry-Lime- theme. 14 Jaar. LUXOR THATER: Vrijdag tot en met Zondag draait hier als hoofdfilm „In de klauwen van de Raaf" en als bij-film „Nevada City", allebei strijd tegen bandieten waarin het recht zegeviert, echter niet zonder spannende avonturen. Maandag en Dinsdag wordt „Ergens in Berlijn" vertoond, een film over de jeugd in Berlijn, die tenslotte aan de oudere generatie het goede voorbeeld geeft. MERRIE-KEURING TE GENDEREN. Op de te Genderen gehou den keuring van tuigpaard- merriën ter inschrijving in 't stamboek, werden o.m. uit deze streek goedgekeurd de paarden van W. Kuysten te Waalwijk, A. J. van Loon te Drunen, W. H. Zijlmans te Waspik en A. v. d. Broek te Waalwijk, alle in het stam boek Gelders type. In het stamboek Gronings type de paarden van W. A. Muskens te Elshout en D. Verhagen te Kaatsheuvel. BREDASE NAJAARSBEURS VOOR DE VROUW - 1950. Naar wij vernemen is de naam van de „Dames-Na- jaai*sbeurs Bx-eda 1950" ge wijzigd in „Bredase Najaars- beurs voor de Vrouw - 1950". Zoals bekend, wordt deze Beurs georganiseerd onder auspiciën van de Nederland se Vereniging van Huisvrou wen, afdeling Breda. Overi gens blijft de organisatie van de Beurs, welke gehouden zal worden van 8 t.m. 17 Sep tember a.s. in alle zalen van „Concordia" met aansluitend Paviljoen, geheel onveran derd. Voor deze eerste Beurs in Breda, de eex-ste na 5 jaren van bevrijding, bestaat grote belangstelling bij midden- standsbedrijven en landelijke fabrieken.. want nu is reeds in luttele weken tijds meer dan de helft der beschikbare ruimte verhuurd. Deze Beurs, die bedoeld is als een streekbeurs voor ge heel West-Brabant, zal onge twijfeld een evenement voor de Vrouw betekenen, daar er o.m. naast vele grote attrac ties, 4 x per dag een Mode show zal worden gehouden van exclusieve mantels en ja ponnen, tegen populaire prij zen. De conférence van de Modeshow zal wox*den geleid door de bekende Nederlandse Specialiste op dit gebied, Me vrouw Hans Smit met mede werking van haar manne quins. Installatie. De plechtige installatie van de Zeereerw. Heer Rector Rooyac- kers tot Deken-Pastoor zal plaats hebben op Vrijdagavond 19 Mei in de noodkerk alhier. Om half 7 zal ZijnEerw. door de diverse verenigingen aan de Remise worden afgehaald. De Ed.Achtb. Heer Burgemeester A. Snels zal hem hier namens de gemeente welkom heten. Aan de kerkdeur zal Z.Eerw. worden verwelkomd door het kerkbe stuur. De plechtige installatie zal geschieden door Mgr. Hen- drikx, vicaris-generaal van het bisdom 's-Bosch. De bewoners worden verzocht de vlaggen uit te steken. Geslaagd. Aan de Lagere Landbouw school te Nieuwkuijk werden Maandagmiddag aan de verschil lende geslaagden de diploma's uitgereikt. Onder de geslaagden bevond zich ook een 4-tal Dru- nense jongens. Met lof slaagde o.a. Adr. v. d. Brand. Verder slaagden Fr. Pulles, W. v. Delft Czn. en L. v. Herpt Lzn. Proficiat Groot Zang- en Muziekconcours te Nieuwkuijk. Bij het 115-jarig bestaan van de harmonie „De Eendracht". Begunstigd door prachtig len teweer had in Nieuwkuijk Zon dag j.l. de viering plaats van het 115-jarig bestaan der harmo nie „De Eendracht". Dit festijn, dat met een groots opgezet con cours voor muziek- en zangge zelschappen werd georganiseerd, heeft een schitterend verloop ge had en heeft van heinde en verre vele belangstellenden getrokken. Terwijl er in 't dorp een kermis d'été werd gehouden, was het terrein voor de feestelijkheden VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN door EARL DERR BIGGERS. 40) Enkele uren later zaten Bob en Madden te praten in de grote woonkamer, in afwach ting van de lunch. De million- nair hei'haalde zijn wens zo gauw mogelijk naar 't Oosten terug te keren. Hij zat tegen over de deur. Plotseling ver scheen er op zijn groot, rood gezicht een tx*ek van ongenoe gen, zo duidelijk, dat de jon gen er van schrok. Toen hij zich omkeerde zag Bob in de deuropening de gestalte van een man, een gebogen, geleerd uitziend persoon, met een kof fertje in de ene hand. Het na- tuuronderzoekertje uit de Oa se. „Meneer Madden?" vroeg de nieuw aangekomene. „Ik ben Madden", zei de millionnair. „Wat is er?" „O, juist." De vreemdeling kwam de kamer in en zette zijn tas neer. „Meneer, mijn naam is Gamble, Thaddeus Gamble, en ik stel zeer groot belang in de fauna rond uw huis hier in de woestijn. Ik heb hier een brief van een oud vriend van u, de presi dent van een instelling, die veel weldaden van u mocht ontvangen. Als u zo goed wilt zijn die door te zien Hij bood zijn brief aan en Madden nam hem, heel on vriendelijk kijkend. Toen de millionnair het korte epistel had gelezen, scheurde hij het in stukjes, stond op, en wierp ze in het vuur. „U wilt hier een paar da gen logeren?" zei hij. „Dat zou ik zeer geschikt vinden", antwoordde Gam ble. „Natuurlijk zou ik graag willen bef alen voor Madden maakte een afwe rende beweging. Ah Kim kwam binnen, gereed om te dekken voor de lunch. „Nog een couvert, Ah Kim", beval Madden. „En breng me neer Gamble naar de kamer in de linkervleugel naast die van meneer Eden." „Zeer vriendelijk van u", zei Gamble zalvend. „Ik zal trachten zo weinig mogelijk last te veroorzaken. Het is tijd voor de lunch, ik zal er dus aan deelnemen. Dat is mij niet onwelkom. Deze eh deze woestijnlucht, me neer eh ik ben dadelijk terug." Hij volgde Ah Kim naar buiten. Madden keek woedend na; zijn gezicht was paars. Bob begreep, dat er een nieuw raadsel bij geko men was. „Hij kan naar de duivel lopen", riep Madden. Maar ik moest beleefd zijn. Die brief." Hij haalde de schouders op. „Ik hoop hier gauw weg te kunnen." Bob bleef zich afvragen: wie was die Gamble? Wat had hij te maken op Mad- den's ranch? HOOFDSTUK XI. Thorn krijgt een opdracht. Wat het doel van Gamble's komst op de ranch ook zijn mocht, overpeinsde Bob ge durende de lunch, het was blijkbaar vredelievend. Zel den had hij een zachtmoedi ger mens ontmoet. Gedurende de maaltijd praatte de gast druk en goed, in de zachte, beschaafde toon van een ge leerde. Madden was nors, hij ging nergens op door; klaar blijkelijk was hij nog niet ver zoend met de komst van de vreemdeling. Thorn was, als gewoonlijk, stil en in ziclxzelf gekeerd, een weinig opwek kende figuur in het zwarte pak, waarin hij zich vandaag had gestoken, ter vervanging van het andere, dat de dag te voren op zo'n geheimzinnige manier was gescheurd. Het was voor Bob weggelegd Gamble te helpen het gesprek gaande te houden. Toen de lunch afgelopen was, stond Gamble op en ging naar de deur. Een ogenblik staarde hij over het gloeien de zand naar de koele, witte toppen der bergen in de verte. „Prachtig", vond hij. „Ik vraag mij af, meneer Madden, of u de grootsheid van de na tuur rond uw ranch werkelijk beseft. De woestijn, de wijde, eenzame woestijn heeft sedert onheugelijke tijden 'n vreem de betovering uitgeoefend op de zielen der mensen. Som migen vinden haar dor en verontrustend, maar ik voor mij „Blijft u lang?" viel Mad den hem in de rede. „Dat hangt er van af. Ik hoop het van harte. Ik wens deze streek te zien na de len teregen als de verbena en de sleutelboom bloeien. De gedachte verrukt mij. Wat zegt de profeet Jesaja?En de woestijn zal bloeien gelijk de roos. En de verdx*oogde grond zal worden tot een poel en 't dorstige land tot water bronnen". U kent toch Jesaja, meneer Madden?" „Neen. Ik ken veel te veel lui van nu", antwoordde Mad den grimmig. „Zei u niet, dat u zich in teresseerde voor de fauna van deze streek, professor?" vroeg Bob. Gramble keek hem snel aan. „U geeft me mijn titel", zei hij. „U bent een opmerkzaam jongmens. Ja, er zijn bepaal de dingen die ik onderzoeken wil de staart van de kan goeroe-rat, die hier een bui tengewone lengte bereikt. De kaakboog van de zakmuis is in deze streek, naar ik hoor, ook tot merkwaardige ont wikkeling gekomen." De telefoon ging en Mad den zelf liep er heen. Bob luisterde en hoorde: „Tele gram voor meneer Madden". Toen hield de millionnair de hoorn stijf tegen zijn oor en het overige van de boodschap werd een vaag gemurmel. Dit speet Bob, want hij merkte dat er onder het luis teren een trek van diep mis noegen op Madden's gezicht kwam. Toen hij eindelijk de hoorn weer ophing, zat hij lange tijd recht voor zich uit te staren, blijkbaar uit het veld geslagen. „Wat verbouwt u hier op deze zandgrond, meneer Mad den?" vroeg de professor. „Ik ehMadden keer de langzamerhand tot de wer kelijkheid terug. „Wat ik ver bouw? Heel wat. Daar zou u verbaasd over zijn en Jesa ja ook". Gamble lachte hem vriendelijk toe en de million nair werd iets warmer. „Kom, als het u interesseert, zal ik u alles eens laten zien." „Graag, meneer", antwoord de Gamble en volgde hem als een lam naar de patio. Thorn stond op en voegde zich bij hen. Vlug ging Bob naar de telefoon en belde Will Holley op. „Zeg eens", zei hij zacht, „Madden heeft juist per tele foon een telegram gekregen en dat schijnt hem erg van streek te maken. Ik kon niet horen waar het over ging, maar ik zou het graag dade lijk weten. Ben je zo bevriend met de telegrafist dat je er ongemerkt achter kunt ko men?" „Zeker", antwoordde Hol ley. „Die blaag vertelt me al les. Ben je alleen? Kan ik je over een paar minuten weer opbellen?" „Ik ben nu alleen/', ant woordde Bob. „Mocht ik dat niet zijn als je weer opbelt, dan zal ik doen alsof je naar Madden vraagt, en hem aan de telefoon zetten. Je verzint dan maar wat. Maar als je haast maakt hoeft het niet. Spoed u, broeder, spoed u." Toen hij zich omdraaide, kwam Ah Kim juist afnemen. „Nu, Charlie", merkte Bob op, „weer een gast in het ho tel!" Chan haalde de schouders op. „Zulk nieuws komen vlug genoeg naar keuken", zei hij. (Wordt vervolgd). van de vereniging gekozen op het landgoed van de Graven d'Oultremont uit Brussel. Dit terrein, gelegen tussen bomen en bossen, dat door genoemde gra ven voor deze gelegenheid wel willend werd beschikbaar gesteld, was een dorado dat aan alle gestelde eisen voldeed voor een dergelijk gebeuren. Om half drie Zondagmiddag werd het concours door burge meester van Hout officieel geo pend. Spr. begon met 'n hartelijk woord van gelukwens uit te spre ken aan de vereniging met haar 115-jarig bestaan. Hij had eerbied en respect voor het gezelschap, voor wat het gedurende haar be- staansperiode heeft gepresteerd. Zonder haar harmonie zou Nieuwkuijk niet kunnen zijn en de gehele bevolking is trots op haar. Verder bracht hij dank aan de organisatoren voor de vele en moeilijke voorbereidingen, die dit gebeuren zijn voorafgegaan en waarin ze zo in alle opzichten zijn geslaagd. Tot slot brengt spr. namens de gehele bevolking zijn gelukwensen over en hoopt dat het zo groots opgezet festijn naar ieders wens mag slagen. Namens de bevolking werd aan de feesvierende vereniging een prachtige bloemenmand aangebo den. Hierna bracht de voorzitter, de heer P. Croes, een woord van dank aan de burgemeester voor diens hartelijke woorden. Hij dankte verder alle medewerken den voor het welslagen van het feest en aan de directeur der vereniging, de heer Moors, en hoopt dat deze er in moge slagen de Eendracht tot nog groter bloei te brengen. Hierna werd met het concours een begin gemaakt. De jury voor deze dag bestond uit de he ren D. Speets, Santpoort, Mar. Ogier, Den Bosch en H. Moors uit Vlijmen. Vierde afdeling instrumentaal gedeelte Fanfare Wilhelmina, Dussen 313 punten 2e prijs. Derde afdeling Harmonie „De Eendracht. Herpt 339 punten, le prijs: Fanfare St. Willibrord, Heeswijk 337 punten, le prijs; Fanfare St. Lambertus, Nistel- rode 275 punten, 3e prijs. Tweede afdelingFanfare Moed en Volharding, Udenhout, 352 punten, le prijs. Afdeling Uitmuntendheid Kon. Erk. Harmonie De Volharding, Drunen, 358 punten, le prijs. Superieure afdelingFanfare corps Eendracht, Nieuwenhager- heide (Limburg) 414 punten, le prijs met lof der jury en direc- teursprijs. Gedurende het avondconcert, dat 'gegeven werd door de fan fare De Eendracht uit Nieuwen- hagerheide, was er veel belang stelling en er heerste een gezel lige drukte bij een aandachtig gehoor. De Eendracht kan met trots en genoegen terugzien op het welslagen van deze eerste dag van het feest. Donderdag (Hemelvaartsdag) werd het feest voortgezet met het vocale gedeelte, waarover in ons volgend nummer meer. Diploma-uitreiking Landbouwschool te Nieuwkuik. Donderdagnamiddag j.l. wer den in de landbouwschool, ge vestigd op het Cisterciënser- klooster Mariënkroon te Nieuw kuijk, voor de tweede maal in haar bestaan de diploma's uitge reikt aan de leerlingen van de vierde klas. O.m. waren hierbij tegenwoordig de Rijkslandbouw- consulent, Ir. Scheyen, de Hoog- Eerw. Pater Prior van Mariën kroon, de Weleerw. Heer Simons, kapelaan te Drunen, Burgemees ter en Secretaris van de gemeente Vlijmen, Wehouder Buijs van Heusden, voorzitter van de af deling Den Bosch van de N.C.B. Kluijtmans en verschillende voor zitters en afgvaardigden van

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2