mALWYK Waalwijks wandelpark geopend CAPELLE RAAMSDONK RAAMSDONKSVEER Pastoor Verhagen 40 jaar priester GEERTRUIDENBERG Een groots werk voltooid LOON-OP-ZAND DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 22 MEI 1950 2 3 xxx ming onder Gods zegen de vruch ten er van zou mogen plukken. De heer Wolfs dankte burgem. v. Hout en het gemeentebestuur voor de grote medewerking en steun, die hij vanaf het begin had ondervonden. Tevens hoopte hij er een bedrijf van te maken dat voor Vlijmen van veel belang kan zijn. VREDESKRUIS. Zaterdag 20 Mei werd aan H. v. Heivoort, Wolput, Vlijmen, op het gemeentehuis het Vredeskruis door burgemeester v. Hout uit gereikt. Van Heivoort is ruim 3 jaar in Indonesië geweest. Dinsdag 23 Mei des avonds half acht hoopt voor de Geref. Gemeente aan de Hoogevaart op te treden de WelEerw. Heer Ds. Aangeenbrug van Dordrecht. ONDERSCHEIDINGEN. Aan P. Konings, Schansstraat A 23 b alhier, is toegekend het ereteken voor Oorlog en Vrede met gespen 1946, 1947 en 1948, en aan A. P. Vermeulen, Post- straatje 5, het Oorlogsheririne- ringskruis Nederland Mei 1940. De onderscheidingen werden uit gereikt door de burgemeester. ÜAMNIEUWS. Dinsdag j.l. werd het neder- laagtournooi ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de Dam vereniging „D.G.V." ingezet. De eerste wedstrijd werd gespeeld te gen de hoofdklasser „D.Ö.S. uit Breda en eindigde in een remise 10—10. De borden waren ver deeld als volgt D.G.V. R'veer D.O.S. Breda. Ie klasse Hoofdklasse P. Blom-F. Hoogland 1 1 J. SteigengaA. Schneider 0—2 H. Blom-H. Rooijmans 2—0 C. v. Strien-W. Vermeeren 2—0 wedstrijd aanving, waarvoor, naarmate de weersgesteldheid ver beterde ('er zeefden zelfs bijwijlen enkele zonnestralen door het ver- rafeld wolkendek!) evenals voor het tussen wedstrijd en avondcon cert van Hasselts Capella Koor vallend festival, meer dan gewone belangstelling bestond, die even wel culmineerde, toen laatstge noemde zangvereniging door haar subliem optreden de aandacht van honderden luisteraars gevangen hield. Aan 't festival namen deel: de Heusdense fanfare, Oefening baart Kunst uit Well-Ammerzoden en de harmonie St. Cecilia uit Haar- stefeg. De uitslag. De Jury, die deze dag bestond uit de heren: M. de Jong uit Ant werpen, Theo v. d. Bijl uit Am sterdam en Toon Borghuis uit Oldenzaal, kende de volgende prijzen toe: 3e afd. Gem. Zangver. Arnhem- Zuid, Arnhem 3e prijs, 247 p.; (Het Vrouwenkoor Zang en Vriendschap uit Gorkum was ab sent). 2e Afd. Mannenkoor Vrienden kring, Haarsteeg le pr. 346 p. Ie afd. Gem. Koor Zang en Vriendschap, Tricht, 3e pr. 237 p. le afd. Gem. Zangver. Zanglusl Veen, le pr. 336 p. Super. Afd. Dubbel Gem. Kwar tet Oisterwijk te Oisterwijk le pr. 348 p. Super. Afd. Gem. Koor De Vlaamse Zangminnaars, Borger- hout (Antwerpen), le pr. 390 p. met lof der Jury. Super. Afd. Gem. Koor Hasselts Capella Koor, le pr. 412 p. met lof der jury. Afd. Uitmuntendheid Fanfare Wilhelmina, Buurmalsen, 3e prijs 239 p. De jury had 'n bijzonder woord van lof voor de Belgische zang verenigingen en complimenteerde beiden voor het gepresteerde, dat als „prachtig en volmaakt" werd gekwalificeerd. Speciaal voldeden de vrouwenstemmen aan de ge stelde eisen. In het muzikaal „duel" tussen Borgerhout en Hasselt, wist dhr. J. Rouwét van het a Capella Koor de directeursprijs te verwerven, terwijl zijn koor de door Z.K.H. Prins Bernhard beschikbaar ge stelde medaille veroverde voor 't hoogst aantal punten. Aan de sopraan Alice v. Haa- ren werd tot aandenken een pla quette van de niet-verminkte to ren der Ned. Herv. Kerk te Wijk aangeboden. Het avondconcert van Hasselts a Capella Koor was een volmaakt schone apotheose van de eer ste uitstekend geslaagde concours dag. G. v. Erk-P. Ponsijn 1 1 Th. Zwets-B. Jansen 1 1 J. C. Schott—P. v. Ri el 1 1 M D. Barel-H. Enbrechts 0—2 J. Boezer-M. Moonen 1 1 A. Vingerhoets-J. H. Willems 1-1 Uitslag 10-10 A.s. Dinsdag komt T.D.V. uit 'l ilburg, ook een hoofdklasser. Wij hopen dat onze jongens het zelfde succes zullen hebben. OP MUZIEKCONCOURS. Op Hemelvaartsdag behaalde onze R.K. Dameszangvereniging .Immortelle" te Nieuwkuijk op het muziekconcours de 2e prijs met 298 punten in de 2e afde ling. Uitgevoerd werd als ver plicht nummer „Requiem" van Asola, als vrij nummer werd uit gevoerd „Voor minnen ben ic dus gewont" van Jac. Clemens non papa, een compositie uit de 3e Nederlandse school. Het vo rige jaar werd de eerste prijs be haald met 417 punten, dus een puntenverlies van 119. Wel een tegenvaller voor directeur en le den, maar tevens een aansporing om in de toekomst onder de be zielende leiding van de directeur met nieuwe ijver aan de slag te gaan, EXPOSITIE. Onze oud-stadgenoot de heer Jac. Stal, die sedert kort te Nij megen woont, exposeert, als lid van de Nijmeegse Kunstkring „Pictures Kunststichting" met meerdere kunstschilders van naam in De Waag aldaar, onder aus piciën van West komt tot Oost, meerdere werken. Dat belang stelling en waardering voor deze tentoonstelling bestaat, moge blij ken uit 't feit, dat de wethouder van Onderwijs van Nijmegen persoonlijk deze tentoonstelling opent, UITSLAGEN van het Groot Int. Zang- en Mu ziekconcours te Wijk en Aalburg. Na een minutieuze voorberei ding door een staf'van deskun dige organisatoren, opende de ju bilerende muziekvereniging „Oe fening en Uitspanning te Wijk, in samenwerking met de Gem. Zangvereniging „Con Amore" ter plaatse, Woensdagavond het gro te folklorische gebeuren, dat ge durende de eerstkomende dagen, als muziek- en zangconcours de aandacht zal vragen, met een concert, dat men goed geslaagd kan noemen. We zeggen, dat dit muziek festijn in het centrum der belang stelling zal blijven staan, omdat het Zaterdag 27 en Maandag 29 Mei zal worden voortgezet. Had men Woensdagavond aan vankelijk goede hoop dat de weer goden de volgende dag zich van hun zonnige zijde zouden laten zien, Donderdagmiddag hing een sombere stratuslucht dreigend over het concoursterrein, waartegen het fel-geel van de nabije kool zaadakker nauwelijks afstak, ter wijl de waterverzadigde Holland se, Belgische, Zwitserse en En gelse vlaggen, bijna vergeefs' een sfeer van feestelijkheid poogden te scheppen. Na de officiële ontvangst van het Erte-Comité, Jury-leden, Di recteuren en Voorzitters der deel nemende verenigingen op het ter rein, opende de heer J. H. Roza, voorzitter van het jubilerende muziekgezelschap en het Uitvoe rend Comité, waarna de concert- Gisteren heeft de Pastoor van de St. Antoniusparochie de dag herdacht, waarop hij vóór 40 jaar priester in Gods Kerk werd gewijd. Pastoor A. J. Verhagen, die 13 December j.l. 65 jaar is ge worden, werd te Beek en Donk geboren. Hij doorliep de Latijnse school te Gemert en de beide seminaries. De 21e Mei 1910 werd hij tot priester gewijd en aange steld tot kapelaan te Some den. Kapelaan Verhagen ver wisselde éénmaal van paro chie, hij werd overgeplaatst naar Udenhout en in 1929 be noemd tot Pastoor van de St. Antonius—parochie te Waal wijk. Onder zijn bestuur werd de parochie gestadig uitgebreid. Er verrees een Meisjesschool en een Parochiehuis. De nieu we St. Aloysius Ulo School voor jongens,welke mede door zijn toedoen tot stand kwam, is vorig jaar met een klas ge start. Pastoor Verhagen heeft zich steeds uitermate beijverd voor de verbreiding van de St. Antonius-devotie, welke jaar na jaar toeneemt. Ook de H. Hartfeesten zijn in zijn tijd ontstaan, en hij heeft hierin elk jaar een groot werkzaam aandeel. Ook de deelname aan de Stille Omgang te Amster dam, van welk Genootschap Pastoor Verhagen voorzitter is, heeft hij steeds met alle kracht gestimuleerd.. De St. Antoniusparochie was de eer ste in Waalwijk, waar in 1946 wederom een Sacramentspro cessie werd gehouden. Dit alles wijst op een uit stekend Herder van de paro chie. Helaas liet de gezondheids toestand van de jubilerende Priester niet toe dat uitbun dige feesten werden georgani seerd. Maar natuurlijk had de parochie zich opgemaakt, om, zonder overtreding van de voorschriften van de 'genees heer, zijn Herder te huldigen en te danken voor de vele grote en goede werken, die Pastoor Verhagen tot stand heeft gebracht. Gistermiddag werd door de jubilaris 'n plechtig Lof gece lebreerd, waaronder Pater v. Boekei, één zijner parochia nen, de feestpredicatie hield. Na het Lof zong het koor de Priestercantate. Zoals bekend is het geschenk van de parochianen een fraai orgel, dat vorig jaar in de kerk werd geplaatst. Dinsdag 23 Mei zullen de» talrijke kinderen van de pa rochie hun pastoor huldigen in de zaal van de Lindeboom. Wij wensen Pastoor Verha gen Gods rijkste zegen toe, voor zijn spoedig herstel en voor zijn parochie. Moge het hem gegeven zijn nog lange jaren zijn schone parochie te besturen. EEN KERK GEVRAAGD. Voor de kerk te Salatiga: Vorig bedrag 448.25 Gecollecteerd op een zilveren bruiloft te Waalwijk Uit dankbaarheid, verhoord gebed 6.50 1.— Totaal 455.75 EEN NIEUWE SCHOENENZAAK. De timmerman en schilder waren nog aan het werk toen wij Zaterdagmorgen de heer A. Meijs bezochten in zijn nieuwe schoenenzaak in de Grotestraat nr. 142. Er werd nog druk gewerkt om de prachtige nieuwe winkel klaar te maken voor de opening van vandaag. De nieuwe win kel is inderdaad een aanwinst, voor de Grotestraat en voor Waalwijk. Er zijn twee ruime etalages in zachte kleuren geschilderd met een uitstekend geslaag de verlichting. Een novum is waarschijnlijk de inrichting van de winkel, waar n.l. geen enkele schoendoos is te zien, maar waar alleen een rijk gevarieerde collectie luxe da mes- en herenschoenen is ten toongesteld. Het is werkelijk de moeite waard om daar een kijkje te gaan nemen, zowel binnen als buiten. De afdeling pedicure van de nieuwe zaak zal over ca. 14 dagen worden geopend. Bij de vele gelukwensen die de heer Meijs heden heeft ontvangen, voegen wij gaarne de onze en wij wensen hem veel succes toe met deze mooie aanwinst voor winke lend Waalwijk, die zeker een nieuwe attractie zal blijven. DE NATTE SERENADE. De serenade, die de brand weer 1.1. Donderdag de heer H. Aarts bracht, gold op de eerste plaats zijn 50-jarig ju bileum bij de brandweer, n.l. 33 jaar als actief lid en 17 jaar als ere-lid. Toevallig viel dit samen met z'n 80e verjaardag. DAMES-AFDELING „KUNST EN KRACHT". De onlangs opgerichte da mes-afdeling van de R.K. Gymn. Vereniging „Kunst en Kracht" mag zich in een gro te belangstelling en snelle groei verheugen. Zij telt reeds een 100-tal leden en aspiran ten en wekelijks komen nieu we aanmeldingen binnen. Er wordt onder de bekwame en prettige leiding van Mej. v. Gulik uit Tilburg met gx-ote toewijding geoefend. De dames hebben nu ook haar vertegenwoordigsters in het bestuur gekozen, n.l. Lia Pullens, Henriëtte Klerx en Jetty Pullens. Het dames comité dat de oprichting me de heeft voorbereid, blijft als commissie van toezicht fun geren. Ook de heren-afdeling bi'eidt zich voortdurend uit en telt eveneens een 100-tal leden en aspiranten. In de heer v. Gulik uit Tilbux-g blijkt men een kundige en ervaren lei der te hebben gevonden, die nog heel wat met zijn jongens hoopt te presteren. We zullen binnen afzien- bai'e tijd zowel de dames- als heren-afdeling van „Kunst en Kracht" flink voor de dag zien komen. KLEPPERKONING. Zatex-dagavond had in de K.R.O.-studio te Hilversuin de eindbeslissing plaats in de klepper-wedstrijd, n.l. wie tot klepper-koning zou worden uitgeroepen. De overblijven de vier stx-eden om de ere palm, na ingeleid te zijn door de omroeper. Deze vertelde, dat het de jury zeer moeilijk viel om de winnaars vast te stellen. Dit nu kunnen ons ook leven dig voorstellen. Volgens onze, uiteraard zeer bescheiden, klepper-begrippen waren de heer de Wit en de heer Ver hoeven even goed. Dit bleek ook uit de eindstand, de win naar haalde 189 punten en de heer Verhoeven slechts 2 min der. Hij heeft dan ook zeer zeker het recht om Onder- Koning te worden genoemd. Wij hopen, dat het Frans Verhoeven volgend jaar zal gelukken de Koningskroon op zijn slapen te drukken. De uitslag der jury was als volgt: 1. en dus klepper-koning Ad. de Wit uit Eindhoven met 189 punten. 2. Frans Verhoeven, Put- NED. RODE KRUIS. ZIJ EN U. Wanneer in de week van 27 Mei tot 4 Juni tienduizen den Nederlandse mannen en vrouwen rond gaan voor Uw Rode Kruis, zal er ook bij U iemand komen om Uwe bij drage op te halen. Bedenk dan dat deze vrij willigers dit werk doen in hun eigen vrije tijd, zonder enige vergoeding! alleen uit naastenliefde! Sta hen dan vriendelijk te woord! Scheep hen niet af met een. fooi voor Uw Rode Kruis. Maar beloon hun werk en ijver door een royale gift, want U betaalt toch niet hun diensten? U geeft toch voor Uw eigen Rode Kruis. Afd. Waalwijk, Waspik, Drunen, Sprang-Capelle. straat Waalwijk, 187 pnt. 3. J. de Wit, Eindhoven, 182 punten. 4. C. Hendriks, Amsterdam, 180 punten. GOUDEN BRUILOFT. Het gouden bruiloftsfeest van het echtpaar G. Hens- Aarts werd begonnen met 'n plechtige H. MiMs van dank baarheid in de parochiekerk van St. Jan. De hele buurt vlagde en het huis was ver sierd met groen en bloemen. Bruid en bruidegom werden afgehaald door een stoet van bruidjes die hun auto naar de kerk begeleidden. Daar werd de H. Mis opgedragen met assistentie, terwijl het zangkoor de driestemmige Mis van Perosi zong. Daarna werd de feestvie ring thuis voortgezet. WAARSCHUWING. De jeugd heeft het de eer ste dag al niet kunnen stellen zonder te vernielen en over het gx-as te lopen in 't nieuwe wandelpark. Niettegenstaan de de uitdrukkelijke waar schuwingen die aan de ingang zijn aangebracht. De politie waarschuwt met nadruk dat hiertegen stx-eng zal worden opgetreden. Zij doet speciaal een beroep op de ouders om toezicht te houden over hun kinderen (waaraan het Zon dag nogal ontbrak), opdat 't park niet door baldadigheid wordt geschonden. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: parapluie, rol gaas; wieldop van auto; blauw babywantje; geldbedrag; ro- zenki-ans; speelgoedhondje. Verloren: portemonnaie m. inhoud; regenjas; polshorloge; klemband met kwitanties; portemonnaie; broche; hals kettinkje. GEMEENTERAAD. Openbai'e vergadering van de raad der gemeente Waal wijk op Donderdag 25 Mei om 7.30 uur ten gemeente huize. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notu len der vorige vergade ring. 2. Ingekomen stukken. 3. Vooi'stel tot wijziging der politie-verordening. In het prae-advies stellen B. en W. voor verschillende artikelen van de politie-ver ordening te wijzigen en aan te vullen. Zo wordt er een nieuw artikel, ingelast waar bij het vei'boden wordt te ro ken in lokaliteiten gedurende een tijd dat deze gebruikt worden voor het geven van voor het publiek toegankelij ke filmvoorstellingen. En een ander artikel: Het is verbo den op of aan de weg een rij wiel te laten staan, tenzij on der toezicht van een daartoe bekwaam persoon of op enige wijze voor onmiddellijk ge bruik ongeschikt gemaakt. 4. Voorstel tot het verlenen van machtiging tot het sluiten van kasgeldlenin gen, alsmede tot het uit lenen van kasgeld, voor de dienst 1950. 5. Voorstel tot wijziging der begrotingen 1949 en 1950. 6. Voorstel tot aankoop van woningen aan de Oostzij de der Putstraat. 7. Vooi'stel tot aankoop van grond. 8. Vooi'stel tot verkoop van bouwterrein. 9. Voorstel tot verkoop van bouwterrein. 10. Voorstel tot vei'koop van bouwtei'rein. 11. Vooi'stel tot ondei'handse verhuring van een woning. 12. Voorstel inzake hypo- theekvei-stx-ekking voor particuliere woningbouw. WEER NAAR HUIS. Met het troepentransport schip „Genéral M. L. Hersey" dat vermoedelijk op 6 Juni in Rotterdam aankomt, zullen de volgende militairen uit Waalwijk en omgeving repa triëren: Korp. J. Waalwijk, Markt 39, Geertruidenberg. Sold. A. A. Broeders, Grote Kerkstr. 80, Raamsdonksveer. Sold. I J. F. Emmers Sprangsestr. 27, Kaatsheuvel. Sold. I E. Rutters, Luiten- ambachtstr. 18, Raamsdonk. Sergt. J. C. Sprangers, Hoekje 45, Kaatsheuvel. Sergt. G. A. Stam, Nieuwe Vaart D 253, Sprang-Capelle. Korp. G. H. Grootswagers, Heulstr. 25, Kaatsheuvel. Wmr. J. G. Joosen, Haven- dijk 122, Waspik. Sergt. - Ma j. W. C. M. Peters, Gasthuisstr. 34, Kaatsheuvel. Sold. A. van Rijswijk, Pool- sestraat 30, Waalwijk. Waarschijnlijk zullen weinige dankwoorden, die ge sproken worden, zo zeer uit het hart gegrepen zijn als die, welke de voorzitter van Waalwijks Belang, de heer J. Timmermans, sprak, toen hij Zaterdag middag de burgemeest er van Waalwijk en 't gemeen tebestuur feliciteerde en dank bracht voor 't prach tige park, dat de burgemeester even tevoren aan Waalwijks bevolking had aangeboden. „Burgemeester en gemeentebestuur wij feliciteren U en wij danken U voor dit grootse werk." Inderdaad, wat hier tussen Burgemeester Moonenlaan en Grotestraat in nog zo betrek kelijk korte tijd tot stand is gebracht, is waarlijk groots. Het was een gemis, zo'n wandelpark. Nu pas weten wij, wat we ontbeerden. Im- mei's, waar kon men naar toe. Naar de hei of Maas. Maar het is iedereen niet gegeven om zo'n eind te kunnen lopen. Zaterdag was Uw vei'slag- gever uitgenodigd de opening van het park bij te wonen. Het was de eerste maal, dat hij het park bezocht en, eer lijk, hij was er verstomd van. De vroegere tuin is in grote lijnen gehandhaafd, maar aangepast aan het doel, waar voor hij nu bestemd is. De paden zijn geworden tot mooie, brede paden, met schel pen bestrooid. Aan weerszij den daarvan groeien prachti ge planten, bomen en bloe men, waaronder vele zeldza me soorten Midden in 't park is een prachtige vijver, waar in eendjes naar hartelust dui kelen en zwemmen. Achter de vijver is een grasperk met verscheidene bomen. Aan de Oost-zijde is het een dorado voor de kinderen. Een ruime zandbakken een bassin, waarin Waalwijks jeugd kan pootjebaden om daarna in de schommel, er vlak naast, weer droog te worden. Dit pai'k is een prachtige aanwinst, zeer zeker voor de ouden van dagen. Dit zeide ook de Eerw. Broeder Lucil- lianus, het vroegere Hoofd der St. Petrusscholen, tot de Bur gemeester, toen hij namens Waalwijks ouden van dagen de dank overbracht. Na de rondleiding van de genodigden sprak de Burge meester. Hij zei o.m. „Bij mijn installatie als Burge meester van Waalwijk heb ik er gewag van gemaakt, dat Waalwijk zo arm was aan groen en bloemen. Thans is mijn innigste wens van toen vervuld. Waalwijk heeft niet alleen zijn bloemen, maar ook een schitterend wandelpark." Hij bracht dank aan dhr. de Ruyter, die steeds zijn uitste kende adviezen heeft gegeven bij de aanleg van het park en aan de familie Raming, die op zeer acceptabele voorwaarden de tuin aan de gemeente heeft aangeboden. Hij verzocht de heer Kobben zijn dank aan 't personeel van de gemeente werken over te brengen. Burgemeester Lambooy deed nog een beroep op de jeugd van Waalwijk om het wandelpark steeds in ere te houden en er voor te zorgen dat de grasperken door prik keldraad niet op concentratie kampen moeten gaan lijken. Een beroep, dat wij gaarne ondersti'epen. Tot slot bood de burgemees- tex^het pai'k aan de inwoners van Waalwijk aan. Hierna werd door de bur gemeester een heildronk op Waalwijk en zijn inwoners uitgebracht. De heer J. Timmermans, voorzitter van Waalwijks Be lang, dankte burgemeester en gemeentebestuur voor 't park en feliciteerde met de ope ning van vandaag. Zaterdagmiddag kwamen reeds talrijken, dank zij de zon die de opening van het park luister bijzette, het wan delpark bezichtigen en ieder was vol bewondering. Wij za gen ook reeds enkele oudere mensen langs de vijver op 'n bank zitten. Zondag was het er overdruk. Het park is een kostbare aanwinst, die niet genoeg kan worden gewaardeerd. Mogen velen hiervan ko men genieten. mnruvEL N.O.P. opende zijn Kegelfeest. In het keurig gerestaureerde Kegelhuis „Euphonia" opende Zaterdagavond om half zeven het jubilerende N.O.P. het aangekon digde kringconcours van de T. K. B. onder auspiciën van deze Bond. Zoals we dat gewoon zijn van de oudste kegelclub hier ter plaat se, die bij gelegenheid van de vol tooiing der restauratie van haar kegelhuis het uitgestelde 4de lus trum kon herdenken, heerste er direct de gezellige kegelsfeer, die vooral ook 'n eigenschap van N.O. P. is, waarvan de heer Jan Kem- meren reeds vanaf de oprichting jde promotor en goede organisator is. Deze stemming werd nog ver hoogd, toen de heer Kemmeren bij zijn openingswoord ten wel kom toeriep aan de Weledelacht bare heer Burgemeester Mr. v. d. Heyden, het bestuur van de T. K. B., de afgevaardigden van ver schillende clubs en speciaal de pers van wier steun spreker ook nu weer verzekerd was. De heer Kemmeren greep even in het ver leden van N.O.P., die op eigen banen machtige werper, op vreem de banen toch wel motst erken- nen, dat er nog betere kegelaars zijn. En met de steun van de ex- 'ploitant van Euphonia de heer H. van Dun, van het bestuur van 't Kon. Muz. Gez. Euphonia, van de kegelclub de Natte Spons en een beau geste van de T.K.B., heeft NOP het noodzakelijk geoordeeld door het leggen van een tweetal nieuwe banen, het verwijt, dat NOP alleen maar kon kegelen op haar eigen „Gutjesbanen" uit de wereld te helpen. Hij brengt dank aan genoemde instanties en per sonen, tevens aan de schenkers van bloemen en prijzen en geeft het woord aan de heer Franken, voorzitter van de T.K.B. uit Til burg. De hfeer Franken heeft gaarne met zijn bestuur aan de oproep van N.O.P. gehoor gegeven bij deze opening tegenwoordig te zijn. Spontaan heeft de T.K.B. het verzoek om een kringconcours ter gelegenheid van het leggen der nieuwe banen en mede ter her denking van het uitgestelde 4dfe lustrum ingewilligd. Hij feliciteert N.O.P. met zijn 20-jarig bestaan en met zijn nieuwe banen, waar bij hij de hoop uitspreekt ook te genwoordig te mogen zijn bij de viering van het a.s. zilveren ju bileum en mogelijk bij het gouden. Hij wenst N.O.P. veel succes met het concours, waarvan hij toe wenst, dat het een recettte moge geven, die de grote kosten, welke N.O.P. zich getroost heeft, zal mogen helpen dekken. Dan krijgt burgemeester Mr. v. d. Heijden het woord, die als' ge heel vreemdeling in de kegelsport een beetje onwennig tegenover dit sportgebeuren staat. Hij hfeeft zich echter door de heer Kemme ren even laten inlichten en is reeds zover, dat hij enkele termen, die hem geheel vreemd waren, be grijpt. Hij feliciteert de jubileren de vereniging met haar 20-jarig bestaan en spreekt de hoop uit, dat de club ook eens haar 25-ja- rig en 50-jarig bestaan zal vieren, al is hij dan al niet zo'n optimist te veronderstellen, dit nog per soonlijk te zullen belfeven. Hij is getroffen door de sfeer, die in dit kegelhuis heerst en die hij aan voelt als iets specifiek tot de ke gelsport behorend. Hij waardeert die geest van vriendschap en ge zelligheid, die ontspanning brengt na de zware en verantwoordelijke dagtaak, die de leden in hun eigen bedrijf dag aan dag wacht. Hij hoopt, dat in de lengte van jaren deze sfeer zal bestendigd blijven in de club en wenst N.O.P. hét verwachte succes toe van dit kringconcours, waarmede hij het concours voor geopend verklaart. In 't kort dankt de heer Kem meren Burgemeester Mr. van der Heyden, het bestuur van de T. K. B. en allen, die blijk van waar dering geven bij deze opening, speciaal de diverse zustervereni gingen. Hij deed voorlezing van een ingekomen telegram van de h'eer Roelofs, die door ongesteld heid niet tegenwoordig kon zijn. Dan nodigt hij de aanwezigen uit een dronk te willen wijden aan het succes dat N.O.P. zich voor stelt van dit Kegelfeest te behalen, waarna Burgemeester v. d. Hey den, de voorzitter van de T.K.B. en de heer M. Swagenmakers als oud-kegelaar ieder een eerste bal werpen op d'e nieuwe banen, door de firma Kruis uit Rotterdam ge heel volgens de nieuwste eisen in dit kegelhuis gelegd. De beide eerste dagen waren reeds een succes, daar tijdens de uren, dat de banen waren opengesteld deze geen moment stil lagen. Stand wedstrijden Zondag 11.45 u. n.m.: Korpswedstrijden 5 tallen: I Vrolijke Poedelaars 293: 2 Zet 'm Op 274; 3-tallen: I Vrolijke Poedelaars 191 en Natte Spons 2, 157. Vrije baan Heren: I Fr. Vloe mans; 2 J. Kemmeren 4443: 3 Fr. Timmermans 4442; 4 P. Kemmeren 44—41; 5 F. Kooien 2 x 43 en 2 x 42; 6 Nic. Meijers 2 x 43, 42; 7 F. van Tilburg 2 x 43; 8 M. Vesters 43—41; 9 B. Vesters 43; 10 D. Mateijsen 43; 11 W. Pepping 42, 3 x 39 en 12 W. van Haaren 42. Vrije Baan Dames: 1 Mevr. v. Dun 35; 2 Mevr. M. Vesters 33; 3 Mevr. D. Mateijsen 30 en 4 Mej. R. Kemmeren 30. lAklNVlji i Hl i Het T.B.C. Fancy-Fair. Het Fancy-Fair door de T. B. C.-commissie van de K.P.V. on der auspiciën van het plaatselijk bestuur van het Wit Gele Kruis op de terreinen van Café „De Sportwereld" in organisatie be looft een succes te worden. De medewerking, welke de commissie van de burgerij ondervindt, mag alzijdig genoemd worden. Ver schillende middenstanders en za kenlui schonken reeds een prijs voor het mooife doel, waax-voor dit Fancy-Fair zal worden gehou den. De commissie verwacht, dat ook de andere collega's, welke nog geen bezoek van de colpor teurs van de T.B.C. commissie mochten ontvangen, niet zullen achterblijven ook hun gewaar deerde steun te geven. De officiële opening van het Fancy-Fair is vastgesteld op Za terdag a.s. 4 u. n.m. Gedurende de middaguren zal als reclame een muziekwagen door dfe straten rijden, geëscorteerd door verschil lende meisjes, die speldjes voor het zelfde doel ten verkoop zul len aanbieden. Op het terrein van de heer M. van Wanrooij-IJpelaar zal een goed verzorgde tent worden opge bouwd, waarin de volgende at tracties zijn ondergebracht: Ome Jaap, die schitterende prijzen in huishoudelijke artikelen en luxe voorwerpen te winnen biedt; Bus sen werpen voor jong en oud; een schiettent met extra dagprijzen; 'n koekloterij, dfe attractie voor jong en oud; touwtjfe trekken, ook ver rassend mooie prijzen; een grab belton voor de kinderen, een blij vende aantrekkingskracht; een 2- tal electrische kasten met 1000 en 1 mogelijkheden en extra premies. Daarnaast zal de achterzaal van de Sportwereld een gezellig zitje bieden voor de bezoekers, met prima consumptie en een stem mingsvol strijkje. Wij wensen de T.B.C.-com- missie het grootste succes toe met hun prachtig initiatief. Processie Elshout. Het zangkoor van de Parochie St. Jan hield met zijn jongenskoor Zondag feen processie naar O. L. Vrouw in Elshout. Waar het weer in de morgenuren dreigend was, werd de tocht met een B.B.A.-bus ondernomen. Er was zoals steeds in de Mei maand zeer veel bezoek in de Hoogmis, die om half elf door de Zeereerw. heer Pastoor werd op gedragen en waaronder het Kaats- heuvelse koor de 3-stemmige mis St. Sebastianae van A. Wiltber- ger zeer verdienstelijk uitvoerde en de heer G; Wooning na de H. Mis het Ave Maria van Hub. Cuijpers zong. Naar aanleiding van het optreden van het koor hield de Zeereerw. heer Pastoor een korte toespraak, waarin hij wees op de lof, die wij God ver schuldigd zijn en wanneer wij die tijdens de dienst door de gave, die wij van Hem ontvingen, schen ken, wij daarbij de dienst opluis teren en d'e gelovigen door de zang tot bidden opwekken. Voor het vertrek mochten de zangers de dank van de Herder der parochie persoonlijk ontvan gen. Na deze Mis werd om half twaalf nog een H. Mis opgedragen door de Weleerw. Kapelaan Jan sen, die met zijn Congreganisten eveneens een pelgrimstocht naar 'iet genadeoord van O. L. Vrouw maakte, en eerst huiswaarts keer de na ook het Lof in Elshout té hebben medegemaakt. Het zangkoor was juist om half drie op eigen koor in Kaatsheuvel weer aanwezig, waar met volle bezetting een vierstemmig Lof werd gezongen als besluit van de tocht. De hoogmis was die daq verzorgd door het koor van het Missiehuis St. Antonius, dat zeer verdienstelijk de 4-stemmige mis a. capella van Lo'tti onder leiding van de Weleerw. Pater v. d. IJs- sel uitvoerde. ,'i Geschiedenis van Kaatsheuvel—Loon-op-Zand. Naar wij vernemen zal de 'eerw. pater Rijkers van het Missiehuis te Kaatsheuvel a.s. Donderdagavond in de zaal van de heer J. v. Dun. een causerie houden over de ge schiedenis van Kaatsheuvel en Loon-op-Zand. Niet alleen de le den van de Vereniging v. Heem kunde voor de Langstraat en het Land van Heusden en Altena, voor wie deze avond is georgani seerd, doch ook andëre belangstel lenden, niet-leden, worden gaarne verwacht. Oudersavond K.J.M.V. v PrP» ,Pinsda9 23 Mei houdt de \\T C 06 2aaI V3n de heer W. omit zijn jaarlijkse installatie- en oudersavond. welke om hun sfeer van gezelligheid en contact ook voor de ouders der K. J. M. V. leden een attractie zijn geworden. Vrijdagavond zijn de nieuwe leden in een Oriëntatiecur sus door de Moderator Kapelaan Jansen op de hoogte gebracht van nun plichten en rechten als toe komstige K.J.M.V.'er. Dinsdag a.s. zal dan in de aanvang van de ver gadering de installatie van weer een 10-tal nieuwe leden volgens de gebruikelijke ceremoniën ge schieden, waarna de heer Perquin, een korte uiteenzetting zal geven over het onderwerp „Publiekrech terlijke Bedrijfsorganisatie." De rest van de avond zal gevuld worden met muziek, zang, dans en een schetsje, alles in de sfeer van de K.J.M.V. Weer een thuis. Zo zoetjes aan raken toch al onze Kaatsheuvelse jongens, die in Indonesië hqn plicht deden, j weer bij moeder thuis. Op Hemel vaartsdag was het de dpi. soldaat Kees de Genser in d'e Julianastr., die in de ouderlijke woning terug keerde, wat naast vreugde ook droefheid bood, daar vader de Genzer bijna twee jaren geleden stierf toen Kees in Indië was; des ondanks was er de vreugde om het weerzien. De omwonenden hadden gezorgd voor een versie ring en van alle huizen wapperde d'e driekleur. Tal van bloemwer ken en geschenken werden aan-1 geboden, waarbij ook het R.K. I Thuisfront zijn plicht deed. Agenda. Dinsdag 8 u. n.m. repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan in de kerk. Dinsdag 7.30 u. n.m. Installatie- en Oudersavond K.J.M.V., zaal Smit. Woensdag 8 u. n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 8 u. n.m. Apollo- theater: „Onteerd", toegang 18 j. Donderdag 7.30 u. n.m. repe titie dameskoor Bel Canto. Donderdag 8 u. n.m. repetitie Gemengd Koor Bel Canto. Brutale inbraak. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben dieven het stoute stukje uitgehaald, om bijna een gehele winkel manufacturen leeg te halen, terwijl het gehele gezin in diepe rust op de zolders te sla pen lag. De dieven hadden het ditmaal gemunt op de winkelvoor raad van de heer Jac. Schoenma kers aan de Hogesteenweg, die naast zijn atelier tevens een win kelbedrijf houdt. Juist dezer dagen was de winkel speciaal op het seizoen eens flink aangevuld, doch hiervan heeft dfe eigenaar niet lang plezier mogen hebben. Toen de bewoners 's morgens ontwaakten, vonden zij de deur aan de achter zijde geforceerd, het slot was ge opend en toen zijn de dieven door de woonkamer naar de winkel ge gaan, welke zij zo goed als leeg gehaald hebben; vermoedelijk zijnj ze weer achteruit ontkomen, daar] men algemeen aanneemt dat zij ërgens een auto hadden staan onr hun gading op te bergen. Ook werden alle laden van een bureau opengehaald en wat van hun ga ding was meegenomen, en tevens een gouden dasspeld welke op de 146 pur verplich ming" ,-igen g Zhristu: Zodr; was, w caal all ïeid ge verenigi vangst De 1 die dag bad ge avonds ukkige Namens e heer ;oor ge iteerde tatie. N :itter, d «stuurs len, vc intvana tevens e •oor de •troost tunnen 'erder i lebrach KAM

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2