l Wijde Wereld H&t JConinkiijk étefcaefe aan flahijó. DE LHNDSTmi miWÏR Waalwijksé en Langstraatse Courani DRUNEN VLIJMEN VERF HAARSTEEG W.TIMMERMANS ZONEN WASPIK SPRANG RAAMSOONKSVEER UIT DE Openen van Accreditieven Reischeques op het buitenland voor zaken en tourisme. JOS VAN DE VEN Indonesië. tol W. van der Heijden Zonen Waalwijk. Tal. 443 Kassiers en Commissionairs in Effecten W A A L W IJ K I HET HUIS VOOR GOEDE KLEDING DINSDAG 30 MEI 1950. Uitgever Waalwijksé Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO VM HET ZUIDEN 72e JAARGANG No. 44 Abonnement 15 cent per week 1.95 por kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". Schouwen we terug over het bezoek dat H.M. de Koningin vorige week met Prins Bernhard aan Pa rijs heeft gebracht, dan zien we dat zij niet enkel de harten der Nederlanders bezit, maar ook die der Fransen onweerstaanbaar heeft veroverd, door haar koninklijke waardigheid, maar evenzeer haar harte lijke menselijkheid en ontroerende eenvoud. De ban den van vriendschap tussen Frankrijk en Neder land zullen door dit bezoek niet weinig versterkt zijn. Laten we nog even de voor naamste gebeurtenissen van deze triomftocht door Parijs de revue passeren. Over de eerste dag hebben wij al iets in ons vorig nummtr geschre ven. Woensdag brachten H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard een bezoek aan de Are de Triomphe en aan de kerk van het Oratoire, waar een krans werd gelegd bij 't standbeeld bij de grote voor vader der Koningin, Admiraal de Coligny. 's Middags had de onverge telijke tocht naar Versailles plaats, waar de Fransen wel zo vriendelijk waren om in breuk te maken op het pro tocol, teneinde onze Koningin van de schoonheid die hier ten toon gespreid was, te laten genieten. In het Théatre de la Reine gaf de Comédie Frangaise een uitvoering. In de Nederlandse Ambas sade boden Koningin en Prins 's avonds een diner aan dertig Fransen aan. De tafels waren versierd met verse Aalsmeer- se rozen en de kostelijke ser viezen van het paleis Soest- dijk werden gebruikt. Een hoogtepunt van het koninklijk bezoek was de grootse gala-avond in de Opé ra. De Garde Républicaine vormde weer de ere-wacht toen de.hoge gasten het ge bouw betraden en toen deze in de ere-loge hadden plaats genomen, juichte de zaal Ko ningin Juliana geestdriftig toe. Nadat de volksliederen waren gespeeld, volgde de presentatie van het corps de ballet en een uitvoering van enkele beroemde balletten. Zelfs toen de Koningin om half één de schouwburg ver liet, stonden de Parijzenaars nog te wachten om haar een ovatie te brengen. Donderdag maakte Konin gin Juliana een tocht op. de Seine, weer vergezeld van president Auriol en zijn echt genote en minister Stikker. Daarna werd H.M. op het stadhuis begroet door Pierre de Gaulle, burgemeester van Parijs. Deze sprak een korte begroetingsrede, waarop de Koningin antwoordde met een rede die weer diepe indruk maakte. Zij sprak over de noodzakelijkheid van levende burgerzin. Het bezoek dat H.M. des middags aan de Parijse stu denten bracht, werd geken merkt door haar beminnelijk heid en eenvoud. Zij sprak ook hier een woord tot de jongemensen, niet alleen tot die van de Universiteit, maar tot allen, dat recht uit het hart kwam. „De jongeren en de heel jongen", zo zei de Koningin, „in alle landen houden van het leven. Zij wil len proberen er iets van te maken, maar zij hebben te strijden met alle moeilijkhe den van het opgroeien en bo vendien bevinden zij zich op het ogenblik in een wereld die in stukken ligt. De voor afgaande geslachten, hoewel ook zij waren bezield door de brandende wil de wereld te verbeteren, hebben gefaald, omdat zij niet een definitief „halt" hebben gezegd tegen de machten der vernietiging. Dit te doen is nu precies de taak van de tegenwoordige generatie. Wij allen en de jongeren in het bijzonder heb ben het enige voorrecht te leven in een tijdperk van on gehoorde mogelijkheden; ie der van U zal de gelegenheid krijgen mee te doen naar de mate van zijn krachten". De Koningin verzekerde dat de jeugd niet teleurgesteld zou worden door hen die er ernst mee maken de wereld te vernieuwen. „Er is te veel doorstaan om niet een basis te kunnen vinden voor de enig juiste weg, die leidt naar eerbied voor schepping en schepsel en om niet in deze geest grote en kleine geschil len op te kunnen lossen. De oplossing is, groot te zijn in vergeving, en klein in zelf verheerlijking". Dat de jeugd zich deze woorden van onze Koningin ter harte neme. De laatste morgen ontving H.M. de Koningin nog de Ne derlandse kolonie op de Ne derlandse Ambassade, waar na zij weer per K.L.M. naar Nederland vertrok, uitgeleide gedaan door president Auriol en 'zijn echtgenote. Het zijn prachtige dagen geweest dit bezoek van Ko ningin Juliana aan Frankrijk. Moge het vrucht dragen in de geest, zoals zij zelf zo vaak gezegd heeft: tot vrede en vriendschap. KABINET OP DE RAND VAN DE AFGROND. Dc eerste dag van het debat in de Tweede Kamer over de rege ringsnota, bracht een rede van professor Romme, waarin de prof. zei dat Indonesië, betreffende het zelfbeschikkingrecht, de R.T.C. overeenkomst eenzijdig had ge schonden. Overigens wist geen enkel ka merlid wat hiertegen nu in con- creto zou kunnen worden gedaan, maar de heer Tilanus vond dat „geëigende stappen" hem 't beste leken. Prof. Gerbrandy bracht de Re publiek der Zuid-Molukken ter sprake en schaarde zich zonder voorbehoud achter Ambon, daar bij zeggend, dat een volk 't recht heeft om in opstand te komen, wanneer de overheid in strijd han delt met de plechtig bezworen constitutie. De specialist Goedhart kwali ficeerde de Zuid-Molukken als een „splinterstaatje". De heer Goedhart moest eens goed de ge schiedenis van Nederlands-Indië bestuderen, dan zou hij zien dat de peilers van Nederland over zee gedurende 3 eeuwen voor een groot deel door de bewoners van dit splinterstaatje werden staan de gehouden. Verder maakten de voorzitter en prof. Gerbrandy een beetje ru zie over het woord trawanten. Tijdens de debatten van Vrij dag, na de Kamer-rede van mi nister van Maarseveen, kwam 't kabinet bijna aan de rand van een regeringscrisis, Mr. Oud diende een motie in, welke inhield dat het zelfbeschik kingsrecht in Indonesië niet vol doende geëerbiedigd wordt en de houding der regering teleurstel lend werd genoemd. De situatie werd critiek toen de minister ver klaarde dat het kabinet haar por tefeuilles ter beschikking zou stellen wanneer de motie-Oud zou worden aangenomen. Waarop de Kamer de motie met 57 tegen 26 stemmen verwierp. Prof. Romme, de man die zich zelf de verantwoordelijkheid voor de aangegane R.T.C. overeen komst .toezong, wierp zich thans weer op als de beschermer van het zelfbeschikkingsrecht en dien de een motie in, waarin werd ge zegd. dat de in de R.T.C. uitge sproken regeling van het zelfbe schikkingrecht voortgang moet hebben. Deze motie werd aange nomen met 75 tegen 5 stemmen. De communist Paul de Groot, die Vrijdag voor de vierde keer sinds Prinsjesdag in de Kamer verscheen, diende nog een motie in, waarin het regeringsbeleid ge heel en al werd afgekeurd. Met 78 tegen 5 stemmen ging de mo tie van de baan. Minister van Maarseveen deel de nog mede dat voortdurend overleg is gepleegd met de rege ring van Indonesië en een beroep is gedaan op de arbitrage van de Verenigde Naties. Maar Soekarno c.s. zal zich nog van de Verenigde Naties noch van het Nederlandse parle ment iets aantrekken en de Indo nesiërs, die weigeren zich door de Republiek Indonesia te laten in lijven, zullen er niets aan hebben zo vermoeden wij. BERICHTEN UIT INDONESIË. De naam Westerling verschijnt nog regelmatig in de krant. Reu ter meldde Vrijdag uit Londen dat autoriteiten in Singapore aan de Nederlandse regering medege deeld zouden hebben dat de vroe gere kapitein Westerling naar Nederland zou worden gestuurd. Een gerechtelijke beslissing hierover wordt deze week ver wacht. Wanneer dit inderdaad gebeurt, zal Westerling weer een nieuwe bron van moeilijkheden worden. Want Indonesië zal om uitlevering vragen, maar Wester ling is Nederlander. De toestand op Oost-Java wordt ernstig genoemd. Djakarta verklaarde dat de moeilijkheden daar van economische, militaire, politieke en administratieve aard zijn. Valt wel mee, vindt u niet De voornaamste reden van de onrust is wel de terreur, die de regeringstroepen uitoefenen tegen de bevolking, omdat zij zeer on regelmatig of geen soldij krijgen. Alsof dit iets zou helpen. Ook schijnen er communisten tussen te zitten onder leiding van een zekere Setiadjit, die aan de Madioen-coup heeft deelgenomen en al minstens twee keer dood is geweest. Meneer Ruslan Abdulgani, de hoofd-voorlichter, zei, dat het in Oost-Java „over het algemeen onveilig" is en dat er „herhaal delijk sprake is van moord, plun dering en diefstal Mogelijk begint spoedig in Oost-Java een militaire actie, maar welke troepen moeten dat doen. Zij, die daar aan 't plun deren en roven zijn Of nieuwe troepen, die misschien daaraan mee gaan doen. 't Is erg moeilijk. S. EERVOL ONTSLAG. Per 1 Juli a.s. is op zijn ver zoek eervol ontslag verleend aan de heer A. Brok als kantoorhou der bij de P.T.T.-dienst alhier. Met ingang van dezelfde datum is tot zijn opvolger benoemd zijn zoon, de heer H. Brok, thans kan toorhouder te Nieuw-Vossemeer. Hoewel de heer Brok wegens ongesteldheid reeds lang zijn functie niet meer waarneemt, zal men er toch van opzien, daar hij a.h.w. met het kantoor was ver groeid. Wij hebben hem in de lange jaren van zijn kantoorhou derschap leren kennen als een plichtsgetrouw ambtenaar, maar bovenal als een goed mens. Wij memoreren o.a, zijn houding bij de roofoverval in 1926 en tijdens de mobilisatie en de bezetting. Van zijn eigenschappen als goed mens behoeven wij niets te me moreren, deze zijn in Drunen bij iedereen voldoende bekend. Dit is zeer wel gebleken bij zijn 25- jarig ambtsjubilé, toen hij, on danks zijn afkeer van eerbewij zen, een ware lawine van felici taties te verwerken kreeg. Tijdens het beleid van de heer Brok is ook het kantoor uitgegroeid. De omzet en het aantal handelingen is enorm toegenomen. Bedroeg 't aantal ambtenaren oorspronkelijk 3, thans is het personeel naast de kantoorhouder 7 man sterk. De grote drukte en het aantal amb tenaren is echter omgekeerd even redig aan de ruimte, waarin het kantoor is ondergebracht. Naast een rustig leven in zijn tuin en ook aan het water (hij is n.l. een verwoed visser) is het ook de wens van de heer Brok, dat er zo spoedig mogelijk een kantoor zal komen, dat beant woordt aan de eisen en de ge meente Drunen waardig zal zijn. Dit is echter een zaak van het gemeentebestuur en zolang geen nieuwe ruimte beschikbaar is, zal het kantoor gevestigd blijven ten huize van de heer Brok. Tenslotte zijn wij verheugd als nieuwbenoemde te mogen begroe ten een zoon van de scheidende kantoorhouder. Dit betekent voor Drunen, dat de traditie, door de heer Brok gevestigd, zal worden voortgezet. Moge de heer Brok vele jaren van zijn welverdiende rust genieten en het nog beleven dat Drunen in het bezit is van een werkelijk postkantoor. K.A.V. AFD. VLIJMEN. Op 24 Mei had voor de derde maal de Moederdag van de Vlij- mense K.A.V. plaats, welke des morgens werd ingezet met een H. Mis, die druk bezocht was. Des avonds werd een plechtig Lof ge celebreerd en na het Lof hield de geestelijke adviseur kap. Coen- j raadt een mooie toespraak tot de moeders, wijzende op de hemelse moeder, die ook een arbeiders vrouw is geweest. Na de predica- tie deed de voorzitester namens alle moeders de opdracht aan Maria. Na afloop daarvan ging men gezamenlijk naar de versier de feestzaal. Binnen gekomen, ontvingen allen en gratis lot voor een fijne taart. De voorzitester, mej. Jaeger-de Graaff, opende de feestvergade- ring en riep allen welkom toe, o. m. de heren kapelaans Coenraadt en Hollenberg, de presidente mej. Reijntjes, het bestuur van de K.A.B., het onderwijzend perso neel, mej. van Buul en mej. van Heijst, die een extra dankwoord ontvingen voor de grote opoffe ringen voor het instuderen van de toneelstukjes, liedjes en rei dansen. Mej. Reijntjes richtte een woord tot alle aanwezigen. Dan volgde een tractatie en 'n loterij, waarvan de opbrengst be droeg 25.01. De voorzitter van de K.A.B. dankte het bestuur, dat hard ge werkt heeft en thans een mooi aanal leden heeft. Het werk voor dc organisatie verdraagt geen ruwheid of slordigheid, maar be rust op godsdienstigheid, recht vaardigheid en naastenliefde, en hierop kan een nieuwe wereld worden gebouwd. De Bossche Diocesane Bond heeft per 1 Jan. 1950 een ledenaantal.bereikt van 76.611, waaraan kunnen worden toegevoegd 10.000 K.A.V.-leden, 2200 Kajotters en 1000 Kajotsters. De diocesane arbeidersfamilie heeft reeds bijna 90.000 leden te gen in 1940 40.000. Hij sprak een extra woord tot de moeders van Vlijmen om lid te blijven. Na afloop dankte mej. Jaeger- de* Graaf allen voor het slagen van deze derde feestdag, met een extra dankwoord aan de onbe kende gever, die 10.had ge schonken. THUISKOMST UIT INDIË. Vrijdag 26 Mei keerde korpo raal Wagenberg na een verblijf van ruim 2 jaar in Indië, weer in zijn woonplaats terug. De buurt had een prachtige versiering aan gebracht en des avonds bracht de buurt een zanghulde. Namens de buurt werd korp. Wagenberg ge feliciteerd met zijn behouden thuiskomst en werd hem 'n nieuw rijwiel aangeboden. Korp. Wa genberg dankte voor de mooie versiering, voor de zanghulde en voor het prachtige cadeau, waar na enkele minuten stilte werd ge vraagd voor de gevallen vriend, soldaat Klerks. Daarna dankte de vader voor de grote hulde, zijn zoon gebracht. Er was grote belangstelling van geheel Vlijmen, vooral omdat korp. Wagenberg in Indië een tijger had geschoten, waarvan hij de huid had medegebracht. met de chr. groet en een wel komstwoord geopend. In een be geesterende toespraak zette mej. Stokwielder doel en streven van de vrouwenarganisatie uiteen, daarbij vooral belichtend de taak van een vrouw en moeder in de tegenwoordige maatschappij. De avond werd verder in ge zellig samenzijn doorgebracht fcn gevuld met zang en voordracht. Door een aantal meisjes werden enkele reidansen keurig verzorgd uitgevoerd. Een gulle tractatie en een Brabantse koffietafel was het slot van deze geslaagde Moeder dag. SLECHTE AFLOOP. Ter gelegenheid van het Heilig Jaar ondernam de heer J. v. d. Heijden, in gezelschap van zijn echtgenote en enkele familieleden, een reis naar Rome. Tijdens zijn verblijf in de Heilige Stad werd hij door een beroerte getroffen. Per vliegtuig is hij toen naar Schiphol overgebracht. Men kan zich de ontsteltenis der huisgeno ten voorstellen toen plots 'n Roo- de Kruis-auto van de K.L.M. voorreed en de zieke thuisbracht. Naar wij thans vernemen is zijn toestand zeer ernstig. zen. De gerepatrieerden werden door familie en buurtbewoners enz. hartelijk en op feestelijke wijze begroet. Van verschillende zijden werden hen blijken van belang stelling in de vorm van bloemen en cadeaux aangeboden. Marijke bracht Zaterdagavond in de stromende re^gen een serena de, waarvoor veel belangstelling bestond. JAARVERGADERING. In het café van de heer J. van Oijen hield de Stoomzuivelfabriek St. Isidorus haar algemene jaar vergadering, die door de voor zitter, de heer Chr. v. Hcrpt ge opend werd. De geestelijke advi seur was tevens aanwezig. Aan de winst- en verliesreke ning ontlenen wij het volgende De waarde der gebouwen en terreinen bedraagt 20.000, welk bedrag volgend jaar wegens ver bouwing en vernieuwing 100.000 zal bedragen. Het reservekapitaal bedraagt 5.827.22, het ledenka pitaal 16.955.01. De melkreke- ning bedroeg 647.960.38, de on kosten 70.078.05 de bestrijding v. mond- en klauwzeer 3.978.50: de t.b.c.-bestrijding 2.412.50. Er was ontvangen 3.487.572 kg. melk met een vetgemiddelde van 3.44%; de prijs per vet be droeg 5.40. In het afgelopen jaar werd de algemene controle onder de koeien ingevoerd; 843 runderen of 85% van het totale aantal stond onder controle. Het hoogste gemiddelde vetgrammen bedroeg 743 van de beste melk- lijst. Het voorstel van het be stuur tot aanschaffing van een nieuwe pasteur werd aangenomen met 103 stemmen voor, 16 tegen en 8 ongeldig. In zijn slotwoord dankte de voorzitter allen en besloot met de beste wensen voor de toekomst. MOEDERDAG. De Katholieke Arbeiders vrou wenorganisatie organiseerde Don derdag j.l. een Moederdag. De dag werd ingezet met een H. Mis voor het welzijn van de leden en des avonds had in café Zeeuwen een feestavond plaats, waarbij te vens tegenwoordig was de voor zitster van de bond, mep. Stok wielder, De avond werd door de voorzitster mej. Beekmans-Beaard Ned. Herv. Kerk. Ds. C. Streefkerk te Ernst heeft het beroep naar d'e Ned. Herv. Kerk alhier aangenomen. Terug uit Indië. Weer keerden een tweetal mi litairen uit Indië bij hun ouders en familie terug. Vrijdag arriveer de na een afwezigheid van slechts ruim Yi jaar thuis, sergt. J. Rijken, terwijl Zaterdagmiddag, na een volbrachte diensttijd van 3 jaar in Indië in de ouderlijke woning te rugkeerde sergt. C. Nieuwenhui- BEKENDMAKING. De Burgemeester van Waspik brengt ter kennis van belangheb benden dat, in verband met uit- stedigheid, op de daarvoor vast gestelde dagen (Dinsdag en Vrij dag van iedere week tussen 10 en 12 uur) gedurende het tijdvak van 29 Mei tot en met 15 Juni 1950, spreekuur zal worden ge houden door zijn plaatsvervanger, wethouder N. van Dongen. Waspik, 26 Mei 1950. D» Burgemeester voornoemd, COUWENBERG. GEREPATRIEERD. Onze dorpsgenoot soldaat Cor v. Duren, Koningstraat 31, arri veerde wederom in zijn ouderlijke woning. De buurtbewoners had den het huis en omgeving een feestelijk aanzien gegeven, terwijl ook de driekleur van de huizen wapperde. ONDERSCHEIDINGEN. De volgende onderscheidingen werden door burgemeester Prins- sen uitgereikt Ch. v. Biezen, Engelsewal 7, O. 6 V. zonder gespen C. G. Kerstens, Julianalaan, O.H.K. Mei 1940P. Konings, Schans straat 17, O.H.K Mei 1940. '41 H! *.l Ul i U: iesorteerd het was er rustig en voor iedere wandelaar was 't er prettig om te zijn.. We zijn dus op oe goede weg. PRACHTIG SUCCES. De Chr. Gem. Zangvereni ging „Hallelujah" te Waal- wijk (v.m. Besoijen) -nam Maandag 2e Pinksterdag deel aan 't Zangconcours te Vught en kwam uit in de le afde ling Gemengde Koren. Als verplicnt nummer moest worden gezongen „Linke van Beveren" van Imcerti en als vrij nummer „Verheugt U al len, Christenen" van Bach. „Hallelujah" behaalde een le prijs met 392 punten met lol der jury. Van de 31 zangverenigingen behaalde „Hallelujah' het hoogst aantal punten van het concours, waarvoor nog een zilveren beker beschikbaar was gesteld door het gemeen tebestuur van Vught. Voor waar een schitterend succes voor deze bloeiende vereni ging, die de naam onzer ge meente op muzikaal gebied weer zo schitterend heeft hooggehouden. Onze hulde en hartelijke gelukwensen aan dit kranige corps en haar directeur dhr. H. Nieuwkoop. EEN 200-TAL ONDER SCHEIDINGEN VAN HET RODE KRUIS UITGEREIKT. In één der zalen van het Casino te 's-Hertogenbisch vond Zaterdagmiddag 't een voudige ceremonieel plaats van ae uitreiking van een 2Uü-tal Herinneringskruisen 40—'45 van het Nederlandse Rode Kruis aan hen, die in de geest van het Rode Kruis tijdens de bevrijding en vlak daarna verdienstelijk werk hebben verricht ten behoeve van de in nood verkerende evenmens. Ook uit de Lang straat waren ze naar ae hoofdstad van het gewest ge komen om de erkenning van hun menslievend werk te ont vangen uit de handen van de voorzitter van de afdeling s-Hertogenbosch van het Ne derlandse Rode Kruis, Mr. A. H. M. H. Receveur. Mi. Receveur dankte hen voor de opoffering die zij zich hebben getroost tijdens de zeer moeilijke perioae van de bevrijding en vroeg hen zich wederom door de geest van het Rode Kruis te laten be zielen waar en wanneer nodig zou blijken. GESLAAGD. Bij het Woensdag te 's-Her togenbosch gehouden examen voor vakbekwaamheid Krui- denersbedrijf, slaagde onze plaatsgenote Mej. Riek de Haan. SACRAMENTSPROCESSIE De Sacraments-processie zal dit jaar plaats hebben op Zondag 11 Juni a.s. en er zal voortaan een vaste route ge volgd worden, n.l. vanaf de kerk van St. Jan, Markt, Sta tionsstraat, Prins Bernhard- straat, Vredesplein, Wilhelmi- nastraat, Grootestraat, kerk van St. Jan. Maandag-ochtend hebben talrijke personen (speciaal ambachtslieden) vergaderd ter bespreking van de versie ring van deze jaarlijkse pro- cessie-weg. die maatregelen moet over gaan, maar dat heeft het pu bliek, in hoofdzaak de jeugd, aan zichzelf te wijten. De proef met de kinder speeltuin naast 't wandelpark is niet geslaagd en deze is dan ook in hoofdzaak ver dwenen: tenminste het bassin en de schommels. Het bassin zal eveneens met zand gevuld worden ten behoeve der klei nen. Verder is voortaan verbo den fietsen, ook aan de hand, in het park mee te voeren. Gelegenhejd tot plaatsing zal bij de ingang worden gege ven; kinderen onder 6 jaar zonder geleide van een per soon van 18 jaar of ouder, worden niet toegelaten. Dit zijn de voorlopige maat regelen die thans getroffen EN ZEER VOORDELIGE PRIJZEN GROTESTRAAT 178 - WAALWIJK EUCHARISTISCH CONGRES. Het Eucharistisch congres te Boxtel op Zondag 4 Juni zal bijgewoond worden door de Jongens-Congregatie als vertegenwoordiging van de parochie St. Jan. Ook wordt verwacht, dat talrijke andere personen ge tuigen zullen zijn v^n dit bij zondere gebeuren in het Bis dom. HET WANDELPARK. Zoals wij in ons vorig num mer schreven, zouden de au toriteiten zo nodig zeker die maatregelen nemen om ons Wandelpark aan z'n doel te doen beantwoorden. Het is jammer dat men tot zijn, maar verdere beperken de maatregelen staan te wach ten, als de ouders, de jeugd, maar vooral de aankomende jeugd niet spoedig leert, hoe men zich in 'n dergelijk open baar park, een lusthof voor iederten, moet bewegen en hoe men er zich moet gedra gen. En dat zou jammer zijn, vooral voor de duizenden goedwillenden. Ook het toe zicht, speciaal in de middag- (schaft) uren en des avonds zal worden verscherpt en streng zal worden opgetreden. Met genoegen hebben wij gedurende de Pinksterdagen kunnen constateren, dat bovenvermelde, maatregelen reeds een goed effect hebben dit BELANGRIJK BEZOEK AAN BÏESBOSCII. Op initiatief van de Kamer van Koophandel te Waal wijk en uitgenodigd door de Kamer voor Koophandel voor Noord- Brabant te Tilburg, zal de Tweede Kamer Zaterdag 10 Juni een tocht maken door de Blesbosch. Hierbij zullen ook aanwezig zijn de Commissaris der Koningin in Noord-Bra bant, Ged. Staten van deze provincie en de Secretaris- Generaal van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat. Het gezelschap vaart af in Geertruidenberg en wordt om 11 uur in de Annapolder ont vangen. Om 1 uur wordt er een bezoek gebracht aan Kei- zer-Guldenswaard, waar een koffietafel wordt aangeboden. De Hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat, Ir. J. W. de Vries zal daar een uit eenzetting geven over de technische werken bij de in poldering van de Biesbosch, terwijl de heer J. W. v. Hees been als voorzitter van de Kamer van Koophandel te Waalwijk zal spreken over de financiële, economische en so ciale gevolgen van de water staatkundige toestand van de Biesbosch en de stromingen ten Zuiden van de Amer, de Donge en het Oude Maasje. Het doel van dit alles is natuurlijk te bevorderen dat er meer spoed gemaakt wordt met het watervrij maken van dit gebied. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: blauwe want; rozenkrans in etui; vulpen en vulpotlood in etui; zilveren rozenkrans; hond; badhand doek en bal; zilveren ring; blauwe vulpen; ceintuur; sleutel van rolschaatsen; kam in etui; blauwe damesporte- monnaie m. inhoud; een paar lichtgrijze dameshandschoe nen; baby-rammelaar; bruine vulpen. Verloren: zilveren kinder armbandje; rode step; gele step; grijze step; grijswollen ceintuur; grijze vulpen in bruin etui; zwartgelakt kin derschoentje; blauwe step; blauwgevlamde vulpen; pa pieren zakje met pl.m. ƒ20.-; zwarte portefeuille met inh.; bruine portefeuille met rij bewijs; kleine Duitse herder; bruine ceintuur.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 1