Muziek-en2anoconcours,Sprang SCHOEffEH-RALLVE 19S0 Concordia's festiviteiten ingezet 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 30 MEI 1950. 2 Grootse viering van hei 65-jarige jubileum van EXCELSIOR frsr-'i?r H'3! !"l i n1- Moge het weer, vooral Zaterdag, dan niet bijzonder aanlokkelijk geweest zijn voor een bezoek aan het concours, dat Zaterdag en Maandag, ter gelegenheid van het 65-jarig bestaan der Chr. Gem. Zangvereni ging Excelsior te Sprang gehouden werd, toch mogen we gerust zeggen dat het concours in elk opzicht bui tengewoon geslaagd is en één grootse hulde is gewor den voor de jubilerende vereniging. Daarbij mogen we dan niet verzwijgen dat dit slagen voor het over grote deel te danken is aan de perfecte organisatie van het concours door het uitvoerend comité onder leiding van de voorzitter de heer H. J. Smith, waar van zelfs de Jury bij monde van de heer O. de Vaal getuigde dat deze „afwas. Het hoogtepunt vormde ontegenzeggelijk het slotconcert gegeven door de Am sterdamse Politiekapel onder leiding van de heer Pinkse, waardoor de duizenden belangstellenden in ex tase werden gebracht. De viering van dit diamanten feest van Excelsior zal niet het minst hierom nog lang in de herinnering blijven voortleven. VOETBAL. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. «1111 111 I -•» Het openingsconcert. Vrijdagavond werden de feeste lijkheden geopend met een concert door de jubilerende vereniging on der leiding van haar directeur de heer Jac. Groen uit Heusden, waaraan tevens belangeloos me dewerkten het Kinderkoor Excel sior, de Mandolineclub A Tempo (directeur P. C. v. Iersel), de Chr. Gem. Zangver. Looft den Heer (directeur P. Christ en de Chr. Muziekver. Marijke (directeur P. C. van Iersel uit Waalwijk). De jubilerende vereniging trok om half acht, voorafgegaan door het uitvoerend comité en begeleid met een vrolijke mars van Marij ke naar het met vlaggen versier de concoursterrein, De voorzitter van het Uitvoe rend Comité, de heer H. J. Smith, opende hier met een kort wel komstwoord, waarin hij de jubi lerende vereniging hartelijk felici teerde met haar jubileum en de enige nog in leven zijnde oprich ter de heer L. Varossieau in het bijzonder begroette. De jubilerende vereniging open de het concert met een drietal nummers, die op zeer te loven wijze werden uitgevoerd, waarna achtereenvolgens d'e hierboven genoemde gezelschappen eveneens enkele nummers op zeer verdien stelijke wijze uitvoerden. Voor dit concert bestond reeds veel belangstelling. Eerste Concoursdag. Zaterdagmiddag half drie had in de zaal van de Chr. Volksbond de officiële ontvangst plaats van het ere-comité, de jury-leden, en de voorzitters en directeuren der deelnemende verenigingen. Met een kort woord dankte de heer H. J. Smith, voorz. van het concours-comité, de heren voor hun bereidwilligheid in het comité zitting te nemen, heette de heren jury-leden de Vaal, Terpstra en van Herwaarden van harte wel kom en sprak de hoop uit dat de jury haar taak zonder aanzien des persoons zou vervullen, waar aan hij ni'et twijfelde omdat hun namen daarvoor borg staan. De deelnemende verenigingen wenste hij veel succes toe en hij sprak de hoop uit dat allen aangename her inneringen van het concours zou den meenemen. Na een korte begroeting door de burgemeester der gemeente als voorzitter van hét ere-comité tot jury en deelnemende gezelschap pen werd de erewijn rondgediend, waarna naar het concoursterrein werd gemarcheerd. De belangstelling die er bij de aanvang van het concours reeds bestond, groeide nog steeds aan. Een 7-tal gezelschappen namen Zaterdagmiddag aan het concours deel en zetten begrijpelijk hun beste beentje voor om feen prijs te bemachtigen. Dat er onder de deelnemende gezelschappen waren die zich met ernst voor het concours hadden voorbereid en iets goeds te horen gaven, bleek wel uit het feit dat de jury aan vijf dezer verenigingen een eerste prijs kon toekennen. De uitslag van Zaterdag was Klein Koor Chr. Kweekschool, Gorinchem, 4e afdeling, 308 pun ten, le prijs. Heusdens Mannenkoor, 3e afd. 302 punten le prijs. Chr. Kinderkoor Fris Gezon gen, Woudrichem, 2e afd., 273 punten, 2e prijs. Volharding in Toonkunst, Don gen, 2e afdeling 328 punten, le prijs en directeursprijs. Jeugdkoor Hallelujah, Capelle, le afd., 308 punten, le prijs. Gem. Koor Hallelujah, Capelle, le afdeling, 306 punten, le prijs. Gem. Koor Laudate Dominum Zijderveld, afd. Uitmuntendheid, 258 punten, 3e prijs. Des avonds werd een concert gegeven, welwillend aangeboden door de zang- en muziekvereni gingen: Jeugdkoor en Gem. Koor Hallelujah Capelle, directeur M. C. Rijken: Muziekver. Sirena, Vr.- Capelle, directeur L. v. d. Sanden; Gem. Zangver. 't Rozeknopje Ca pelle, directeur L. Sars en de Mu ziekver. Kunst na Arbeid, Capell'e directeur J. Nieuwenhuizen. Bij de aanvang van dit concert dat door Sirena werd geopend, liet het zich aanzien of het geheel in het water zou vallen. Uit een gesloten lucht plensde de regen bij stromen neer en het publiek dat zich op het terrein bevond zocht een onderkomen in de ver- schillendë tenten. Gelukkig werd het echter nog vrij spoedig droog en groeide de belangstelling op het terrein gestadig aan. De genoemde gezelschappen kweten zich op uit stekende wijze van hun taak en het gebodene werd door het tal rijke publiek zeer op prijs gesteld. Toch deed het gure weer afbreuk aan de feeststemming, die er on der deze omstandigheden niet scheen te kunnen inkomen. Toen het kort voor het einde van het concert weer flink begon te rege nen, maakte het publiek dat het spoedig thuis kwam en vleide het concours-comité zich maar met de hoop dat het wefer de tweede concoursdag beter mocht zijn. Dit was geluk kig ook 't geval. Al was het dan Tweede Pinksterdag ook geen „zomer", het was droog en voor zover wij kunnen beoordelen heeft het weer Maandag geen afbreuk aan het concours gedaan. Het was al vroeg in de voormiddag een hele drukte om en op het con coursterrein, toen de verschillende gezelschappen met autobussen ar riveerden. Om half 11 had in de Chr. Volksbond de ontvangst van voor zitters en directeuren der deelne mende verenigingen plaats, waar bij de heer Smith enkele woorden van welkom en goede wensen aan het adres der deelnemende gezel schappen richtte en een dronk werd gewijd op het welslagen van het concours. De voorzitter der jury, de heer Otto de Vaal, voerde hier even eens het woord en richtte zich daarbij in het bijzonder met har telijke woorden van dank tot het uitvoerend comité voor de orga nisatie en regeling van het con cours, die hij in alle opzichten „af noemde en die door de jury zeer werden geapprecieerd. Spr. zeide dat d'e jury wel eens gaat vergelijken en dan moet hij zeg gen dat zij verstomd heeft ge staan over de wijze, waarop dit concours is georganiseerd. Tot de deelnemende verenigin gen zou spr. willen zeggen dat men niet bang behoeft te zijn voor de jury, maar hen moet zien als examinators die luisteren en cij fers geven, waarbij zij b.v. bij de opvatting wel rekening houden met de verschillende moeilijkhe den en dus een gezelschap dat een eerste prijs verdient, die ook geeft. Men bedenke daarbij ech ter ook dat hét beter is een' 2e prijs te verdienen als een le prijs cadeau te krijgen, vooral voor de directeuren. Onder opgewekte marsmuziek van Marijke ging het hierna naar het concoursterrein, waar de Edel achtbare Heer Burgemeester Smit, voorzitter van het ere-comité, het concours officieel opende met de volgende rede „Leden Ere-comité, Ere-leden van Excelsior, Leden van de Jury, Besturen en Directeuren v. Zang en Muziekverenigingen, Leden v. h. Concours-comité, Bestuur, Di recteur en Leden der jubilerende vereniging en gij allen die heden morgen door Uw belangstelling blijken geeft van medeleven met de jubilerende vereniging, Dames en Heren, Er is mij gevraagd dit concours in Sprang te willen openen en nu heb ik bemerkt dat er reeds een concours geopend is. Hedenmorgen vroeg al. Want, hebt gij ook niet ge hoord die juichende symphonie, die vanmorgen reeds vroeg weer klonk in de schone omgeving van het oude Sprang? Hebt gij het jubelend fluitgeluid van de hemelbestormende leeuwe rik niet opgemerkt: hebt ge het zanggetril van de gevleugelde zangers niet gehoord? De morgenwind zong een zang door d'e toppen der bomen, de hemelen vertelden Gods ere en het uitspansel Zijner handen werk; de velden bedekt met golvend koren en de weiden bedekt met kudden, zongen, ook juichten zij. Het was één groot oratorium, de hemel was het klankbord en de gehele we reld het auditorium. En zo aanstonds zal in dit lof lied dat ruist en gezongen wordt in het rijk der Natuur, zich de stem paren van de mens, en aan mij is de eer dat concours té ope nen. De Chr. Gem. Zangver. Excel sior heeft ter viering van haar 65- jarig bestaan dit concours uitge schreven. Het is ongetwijfeld na mens U allen, als ik haar met dit jubileum van harte geluk wens. Op 25 Februari 1885, onder Ds. Bouthoorn, als Mannenkoor opge richt onder de naam „De Broeder- schap", werd zij in 1889 gereor ganiseerd tot gemengde zangver eniging. Het is hier niet de plaats om al haar wederwaardigheden te me moreren, ofschoon ik niet kan na laten te getuigen van dé principi ële houding van deze vereniging gedurende de bezettingsjaren, wijl zij niet boog voor het vijandelijk juk. Daarnaast wil ik enkele namen noemen en wel in de eerste plaats de enige nog in leven zijnde me de-oprichter der vereniging, de heer Varossieau. Het moet hem goed doen dat zijn vereniging zich nog steeds in grote bloei mag ver heugen. Daarnaast denk ik aan de ere leden van Beek en Maijers, die zovele jaren lid der vereniging zijn geweest, alsmede aan de heer Oosterling, het oudste lid der ver eniging, die bijna 60 jaar lid der vereniging is. Onder de bekwame leiding van de heer Groen uit Hèusden is de vereniging bezig om na de bevrij ding haar oude roem te herstellen. Dus, Bestuur en Leden van Ex celsior, onze hartelijke gelukwen sen en, getrouw aan Uw naam, „hoger op". De Voorzitters, Directeuren en Leden der deelnemende Zang- en Muziekverenigingen, van dichtbij en verre gekomen om hun zang en muziek hier te doen weerklin ken, verwelkom ik gaarne in deze gemeente, wens hun veel succes toe en spreek de hoop uit dat zij aan déze dag, in Sprang doorge bracht, een prettige herinnering mogen bewaren. Last not least een extra begroe ting voor de heren de Vaal, Terp stra en van Herwaarden, tesamen vormende de Jury. Gaarne hoop ik dat ook U een prettige herinne ring aan deze dagen in Sprang doorgebracht zult hebben; dat gij zult mogen constateren dat het hier door de diverse verenigingen ten gehore gebrachte op hoog peil staat. Dank is aan velen verschuldigd. In de eerste plaats aan h'et Con cours-comité onder leiding van de heer Smith, voor het ontzettend vele werk dat zij hebben verricht om dfze concoursdagen te orga niseren. Voorts aan die medailles e.d. beschikbaar hebben gesteld, aan het Ere-Comité, kortom aan allen, die aan het welslagen heb ben medegewerkt. In den hof der menselijke kunst, mijne toehoorders, ranken de schoonste bloemen, niet het minst de bloemen van muziek en zang. Welnu, ik wens U vandaag, als gij in die bloemhof kunt dwalen, een dag van waar kunstgenot, maar ook een dag waarin niet vergeten wordt dat ook de kunst een gave Gods is. En hiermede verklaar ik dit Concours voor geopend en eindig met de wens, dat gij zó zult mo gen luisteren naar al het schoons dat hier geboden wordt, zoals de dichter vertolkt in het bekende Als de ziele luistert Spreekt 't al een taal dat leeft, 't Lijzigste gefluister Ook en taal en teken heeft. enz. Aanstonds na deze opening werd een begin gemaakt met het con cours,-waaraön deze dag een 12- tal muziek- en zanggezelschappen deelnamen en zette de jury zich voor de beoordeling van hetgeen de deelnemende verenigingen pres teerden. Wij moeten volstaan met de resultaten te vermelden die als volgt waren Fanfare Irene, Werkendam, 4e afdeling, 303 punten, le prijs. Gem. Koor Oefening baart Kunst, Kerkwijk, 3e afdeling, 316 punten, le prijs en directeursprijs. Gem. Koor Excelsior, Woudri chem 2e afd. 308 punten, le prijs. Fanfare Harmonia, Zwartewaal 2e afd., 279 punten, 2e prijs. Holysloots Chr. Gem. Koor, le afd., 305 punten, le prijs. Gem. Koor Excelsior, Zwarte waal, le afd. 315 punten, le prijs. Mannenkoor Internos, Schoon hoven, le afd. 309 pnt., le prijs. Harmonie Vooruit, Oude Ton- ge, afd. Uitmuntendheid, 327 pnt., le prijs en directeursprijs. Gem. Koor Con Amore, Melis sant, Ere-afd., 275 pnt., 2e prijs. Gent. Koor Excelsior, Groote Lint Supr. afd. 296 punten, 2e pr. Mannenkoor d'e Leeuwerik, Valkenswaard, Supr.-afd. 287 pnt. 2e prijs. Harmonie Marijke Sprang, 4e afdeling, 322 punten, le prijs. Als laatste vereniging trad de harmonie Marijke op, waarvoor natuurlijk bijzender belangstelling bestond bij de ingezetenen en de uitslag daarvan werd dan ook met spanning afgewacht. Bij het be kend worden dat zij een eerste prijs behaalde, was de geestdrift uitbundig en werd de directeur, de heer P. C. van Iersel op de handen gedragen. Het concours dat feen zeer vlot verloop had, was hiermede ten einde en restte nog het avond concert te geven door de Amster damse Politiekapel, waarvoor de verwachtingen hoog gespannen waren. Reeds lang voor de aanvang stroomden de bealngstellende aan en toen het concert geopend werd waren wel enige duizenden be zoekers aanwezig. Burgemeester Smit heette dé heer Pinkse en zijn corps hartelijk welkom en sprak de hoop uit dat het concert, dat voor Sprang een evenement betekent, voor het corps een succes zou worden. Dat het dit geworden is, lijdt geen twijfel en terecht kon de burgemeester in zijn dankwoord tot het korps zeggen dat de helft van hun kunnen ons niet was aan gezegd. Het was geweldig dit corps té horen en te zien mucise-, ren. Ja ook te zien, want het be spelen van de celephoon in dat tempo grensde aan het ongeloof lijke. Iedereen was enthousiast en de heer Pinkse gaf dan ook gul nog een paar toegift-nummers, o.m. de Sabeldans. Wij zullen hier maar geen ver gelijkingen gaan maken met wat tijdens 't concours geboden werd, maar dat zou ook niet eerlijk zijn. Het was 'een onvergetelijke avond. Plaatsgebrek is de oorzaak dat wij hierop niet breedvoeriger kun nen ingaan. In de pauze sprak de heer C. Witlox uit Waalwijk een propa gandistisch woord voor het Ned. Rode Kruis, waarna door enkele dames van de afd. Waalwijk van het Rode Kruis en enige padvin ders van de groep Jan de Rooij voor dit doel werd gecollectëerd. Een collecte die Zaterdag voor de Kleuterschool werd gehouden bracht pl.m. 80.op. Ofschoon de officiële opening van de viering van het 40-jarig bestaansfeest der Kon. Erk. Har monie Concordia was bepaald op 2e Pinksterdag had Zaterdag toch de opening in meer intieme kring plaats in de grote zaal der feest vierende vereniging. De zaal was met bloemen en vlaggen rijkelijk versierd, terwijl we naast bestuur en leden tevens aanwezig zagen het voltallig ere- comité met burgemeester van der Heijden en wethouder van Til- borg, en het uitvoerend comité met als voorzitter de heer C. van Loosdrecht, terwijl deputaties der deelnemende verenigingen en de harmonie De Volharding uit Dru- nen aanwezig waren. Te ongeveer 4.30 uur opent de voorzitter van het uitvoerend co mité de bijeenkomst met een har telijk welkom aan allen, zeer spe ciaal tot het gemeentebestuur, in de personen van burgemeester v, d. Heijden en wethouder v. Til- borg. wier aanwezigheid ten zeer ste op p-ijs gesteld wordt. Hij fe liciteert vervolgens bestuur en le den van Concordia met hun ju bileum en wilde thans niet dieper ingaan op de behaalde successen, wijl hij verwachtte dat juist in deze dagen de roem van Concor dia door anderen wel naar voren zou worden gebracht. Hij memo reerde de steeds nauwe samen werking van bestuur en leden, waarbij de goede geest nooit ont broken heeft, waarna hij aan spoorde zo te blijven doorgaan, dan zullen nieuwe successen niet uitblijven. Zeer speciaal dankte hij het ijverige bestuur voor zijn grote opofferingen, waardoor de naam van Concordia steeds ho ger is opgevoerd. Hij bood als aandenken namens het comité 'n prachtige foto aan, tevens een woord van dank brengend aan al len, die het 't comité hebben mo gelijk gemaakt met zulk 'n schit terende feestgids uit te komen. Verder spreekt hij woorden van felicitatie aan de jubilerende le den, waarvan 6 medeoprichters waren en dit festijn nog in goede gezondheid kunnen medevieren en 15 leden die hun zilveren feest vieren en die hij namens de har monie allen een herinneringsme daille uitreikte, de hoop uitspre kend dat dit festival in zille op zichten moge slagen. Voorts ver zocht hij de voorzitter der har monie dit festival met een enkel woord te willen openen. Gevolg gevend aan het verzoek dankt de heer J. Verschuuren voor de welgekozen woorden van de heer v. Loosdrecht tot bestuur en leden en dankt op de eerste plaats voor het mooie cadeau. Hij roept tevens allen een harte lijk welkom toe, in het bijzonder aan het ere-comité met aan het hoofd burgemeester v. d. Heijden en dankt het uitvoerend comité voor de goede zorgen aan dit feest besteed. Tevens memoreerde hij de kranige mannen, die met een handjevol goede muzikanten de vereniging stichtten, van wel ke 16 personen er thans nog 6 dit feest mogen medevieren en de harmonie 40 jaar trouw bleven, zodat de harmonie thans is uit gegroeid tot een corps dat mede aan de spits staat, welk feit voor al te danken is aan de heren le den en niet minder aan de in structeur de heer H. Molenschot. Hij spreekt de hoop uit dat het 40-jarig bestaan met trots gevierd zal worden en hiermede verklaar de hij het als geopend. Hierna werd door enkele dames de erewijn aangeboden. Een woord van dank werd ge bracht aan de diverse zusterver enigingen ter plaatse voor de bloemenhulde, o.a. het Gilde St. Crispijn, Loonopzands Gemengd Koor en de hospita, waarbij nog tal van gelukstelegrammen bin nen kwamen, o.a. van de oud- voorzitter, de heer J. Brands te Amsterdam en de familie Dr. ter Horn-Verheyen uit Nijmegen. Hierna kwam aan het woord de Edelachtb. Heer Burgemeester v. d. Heijden, die bestuur en leden van Concordia zijn gelukwensen aanbood, temeer waar hij trots kon zijn op zo'n gemeente, waar niet minder dan twee harmonieën zijn in zijn kerkdorp „Loon", welke beide in de hoogste afde ling staan, n.l. in de superieure afdeling, welk feit een zeldzaam heid is in het land. Speciaal was zijn oog gevallen op de familie v. Loon, die niet'minder dan elf jubilarissen telde, waaruit hij con cludeerde dat de muzikaliteit een familiekwaal is in de feestvieren de vereniging. Tevens memoreer de hij het besluit van de gemeen teraad van enkele maanden ge leden, om 'n muzieknis te plaat sen in het dorp, doch dat er hier na van Andere zijde om dit besluit donkere wolken naar voren kwa- m, welke naar hij hoopte, zeer spoedig verdwenen zouden zijn. temeer nog daar de bevolking zelf het initiatief genomen heeft en een flink bedrag hiervoor bijeen bracht. Hij hoopte daCdeze dagen prettige dagen zullen worden en het festival wel zal slagen. Met enkele woorden sprak de heer H. v. d. Heuvel als voorzit ter der Gem. Zangvereniging Echo der Duinen de hoop uit, over 10 jaar weer te kunnen ko men complimenteren. Hierna werd met volle muziek naar het terrein gemarcheerd en werden de vermakelijkheden geo pend, waarbij tevens een aanvang werd gemaakt met de uitvoering der muzieknummers door de deel nemende verenigingen. Allereerst traden op de Kon. Erk. Harm. De Volharding uit Drunen, de Gem. Zangver. Echo der Duinen uit Loonoozand en de harmonie St. Jan uit Berndijk. die allen goede muziek ten gehore brachten. Hoewel de weersomstandighe den niet bepaald gunstig waren, was er toch flinke belangstelling voor het grote avondconcert, dat negeven werd door de Gemengde Zangver. Echo der Duinen uit r.oonopzand en de feestvierende harmonie Concordia. Beide vere- nioinqen hadden een prachtig ge combineerd programma, waarbij door de zanqver. Echo der Dui nen de beide concoursnummers werden uitgevoerd, waarmede j.l. Zondno te Nieuwkuijk de eerste priis behaald werd. Hiermede werd deze onenings- dag op v/aardige wijze besloten en er werd tevens een gretig ge bruik gemaakt van de diverse vermakelijkheden, tot ieders qe- noegen. TWEEDE PINKSTERDAG. Op 2e Pinksterdag werden de feestelijkheden hervat met de of ficiële opening in de zaal van dc feestvierende vereniging. Door de voorzitter van ht feestcomité, de heer C. v. Loosdrecht, werd het woord gevoerd met een hartelijk welkom en met dank aan allen die tot het welslagen der feesten hebben bijgedragen en aan de uit nodiging tot deelname gevolg ge geven hebben. Een speciaal wel komstwoord sprak hij tot wethou der v. Tilborg, Pastoor Schoen- magers, Dr. Sweens als landelijk voorzitter der R.K. Federatie en de heren bestuurderen der dictrict federatie van het bisdom 's Bosch. Met gemengde gevoelens sprak hij een woord tot zijn mede comi téleden, die in deze maanden zulk een feest wisten te organiseren. Vervolgens sprak als plaats vervangend burgemeester wethou der v. Tilborg, die aan 't verzoek tot hem gericht, gaarne voldeed als dorpsgenoot en nog temeer als oud-muzikant, waarbij hij het wel en wee van Concordia van zo na bij heeft kunnen volgen en enig idee heeft welke kosten en moei te het gekost heeft een vereniging als Concordia op pijl te brengen, zodat ze thans mede de hoog ste sport van de ladder der mu zikaliteit in den lande heeft be reikt. Hij memoreerde de deelna me aan diverse muziekconcoursen en niet het minst die van het vo rig jaar, toen de harmonie in de hoofdstad Amsterdam als hoogste uit het strijdperk trad met de wimpel der Ned. Federaie. Hij achtte het een eer voor de ge meente en sprak de hoop uit dat dezelfde geest mag bestendigd blijven en verklaarde hiermede de feestelijkheden voor geopend. Vervolgens sprak de heer Ver schuuren als voorzitter der har monie Concordia. Hij betuigde nogmaals zijn dank aan het feest comité voor dc vele werkzaam heden voor de harmonie verricht. Hij sprak een speciaal woord van welkom tot de heren Dr. Sweens en bestuursleden der Federatie, die 'zich de moeite hadden ge troost deze opening bij te wonen. Vervolgens sprak namens de Federatie de heer B. G. van Hel- lenberq-Hubar als voorzitter der R.K. Federatie in het Bisdom Den Bosch, die het een eer achtte een harmonie als deze in de R.K. Fe deratie te mogen hebben en hij bood met groot genoegen zijn complimenten bij deze feestvie ring aan. In een gloedvolle rede sprak Dr. Sweens als voorzitter der landelijke R.K. Federatie en roem de de diverse prestaties der ju bilerende vereniging, in een tijd van 40 jaar behaald en feliciteer de hiermede leden en bestuur van harte. Vervolgens sprak Pastoor Schoenmakers, die er zeer mede ingenomen was, een van zijn dorpsharmonieën te kunnen com plimenteren bij haar 40-jarig be staansfeest, en niet minder een speciaal woord aan de families v. Loon en v. d. Sanden, die de mu ziek op zo'n hoog peil wisten te brengen, en feliciteerde allen met hun festijn, de hoop uitsprekend dat dit op gepaste wijze gevierd zal worden. Als laatste spreker voerde het woord de voorzitter van St. Jan uit Baardwijk, de heer G. Velt- man, die zijn gevoelens van nau we samenwerkinq schetste en de band die was gelegd door een der Directeuren van Concordia de heer M. van Loon, die hij dan ook zijn felicitaties overbracht namens zijn vereniging. Te ongeveer 3 uur stelden alle gezelschappen zich op en trokken in een triomfantelijke optocht naar het terrein, natuurlijk onder grote belangstelling. Zeer speciaal trokken grote be langstelling de geüniformeerde corpsen, zoals de Harmonie van Huize Nazareth uit Tilburg e.a. Achtereenvolgens Xiamen aan het festival deel: 1 R.K. Harmonie vereniging Ons Genoegen, Til burg: 2 R.K. Harmonie St. Anto- nius, Tilburg;. 3 Harmonie De Eendracht, Uden; 4 Harmonie De La Salie uit Boxtel: 5 Fanfare St. Hubertus, Dongen; 6 R.K. Har monie St. Cecilia, Udenhout; 7 Harmonie R.K. Kunstkring Ois- terwijk Omhoog, Oisterwijk: 8 Harmonie St. Jan, Baardwijk; 9 Kon. Harmonie Musis Sacrum, Dongen; 10 Harmonie Vlijt en Eendracht, Rijen. Het grote avondconcert werd welwillend aangeboden door de Harmonie Vlijt en Eendracht uit Rijen met medewerking van Loon- op-Zands Gemengd koor. Beide koren hadden een aandachtig ge hoor en gaven een concert dat op hoog peil stond, en muzinekmin- nend Loon op Zand en de vele bezoekers van buiten konden ge nieten van een avond vol kunst genot. Ook de kermis werd zeer druk bezocht en de exploitanten hadden dan ook niet over het be zoek te klagen. A.s. Zaterdag en Zondag zullen de feestelijkheden worden voortgezet en zullen niet minder dan 12 gezelschappen de feesten opluisteren. Voor belangstellenden, die dit sportgebeuren willen mee maken, zullen a.s. Vrijdag in dit blad nadere bijzonder heden worden opgenomen betreffende de start op het Vredesplein, waar de Burgemeester van Waalwijk om 12.01 uur het startschot zal lossen, route-mededelingen, zover dit mogelijk is en de plaats van de Finish. Dank zij de spontane medewerking van de navolgende firma's worden voor deze eerste Sohoenen-Rallye. welke zoals bekend door de vereniging „Waalwijks Belang" wordt georganiseerd, de hieronder vermelde prijzen beschikbaar gesteld. Fa. M. Bergmans Zn. Fa. J. Blok-van Iieijst Fa. L. Burmanje Fa. H. Hendriks N.V. Schoenfabriek A. en J. de Kort. Fa. H. H. de Kort-Wingels. Schoenfabriek „Marathon". Fa. Gebrs. Slaats. Fa. J. H. Vesters. N.V. Timtur Schoenfabrieken. Chroomlederfabriek v. Dooren de Greeff. Chroomlederfabriek v.h. H. H. Jansen. Stoomlederfabriek „De Kroon". C.V. Lederfabriek P. van Loon Gzn. Fa. van Gent Co. Handelsonderneming „Waalwijk", Fa. Arn. Verwiel. Fa. Vincent Hoffmans Zn. Fa. A. Tielen. Waalwijkse Schoenm. Ind. „Kadre-Magie". N.V. J. C. Trimbach Zn. Fa. Fr. van Wees Zn. Fa. B. van Zwol. Fa. Alf. Rox. Fa. G. van Heesbeen. Fa. V. van Laarhoven. N.V. H. L. van Leeuwen. Fa. H. J. C. van Mil. Fa. P. Smelt. Fa. J. Spijkerman. Fa. L. Verwiel van Loon. Fa. J. Wildeman Co. Fa. J. Maiburg te Leidschendam. Ned. Handel Mij. N.V. Amsterdamse Bank N.V. N.V. Noord Braband, Mij. van Verz. op het Leven. Rotterdamse Bank N.V. Directie Hotel Verwiel. WISSÊLPRIJS, Prachtige zilveren beker, aangeboden door de. Vereniging Waalwijks Belang. 1 zilveren sigarenkist. 1 zilveren schaal. 1 zilveren schrijftafel-garnituur. 1 auto-zoeklicht, gemonteerd. 1 achteruitrijlamp, gemonteerd. 1 paar dames- of herenschoenen naar keuze. 1 paar dames- of herenschoenen naar keuze. 1 paar dames- of herenschoenen naar keuze. 1 paar damesschoenen naar keuze. 1 paar damesschoenen naar keuze. 1 auto-spons en zeemlap. 1 kruik oude jenever. 1 fles likeur. 1 mistlamp voor de best geklasseerde Chevrolet-be- stuurder, Pontiac of Opel. 1 ruitenverwarmer voor de laatst geplaatste Chevrolet-, Pontiac- of Opel-bestuurder. Deze beide laatste prijzen worden aangeboden door de N.V. WAVEEM en zullen gratis gemonteerd worden. 1 prachtige beker voor de best geplaatste FORD-be- stuurder, aangeboden door de N.V. Ned. Ford-Fabrieken te Amsterdam. 2 plaquetten, aangeboden door de N.V. Ned. Schoenen unie Bloch Stibbe HOLLANDIA. Deze prijzen zijn vanaf Vrijdag 2 Juni te bezichtigen in de etalage van de heer Jan van Mil, Grotestraat No. 243 te Waalwijk. Jndien enkele toegezegde prijzen voor a.s. Vrijdag binnen komen, zullen deze in de Echo van a.s. Vrijdag worden vermeld. Ensched. B.Limburgia 02 MauritsHeerenveen 00 Zuid I BaronieKerkrade 11 (Baronie prom.) Zuid II ChevremontStandaard 20 (Chevremont prom.) ZuidI Promotie derde klasse SCBSchijndel 11 DongenCone. SVD 05 Derde klasse B Uno AnimoGestel afg. Promotie vierde klasse HaarsteegOss '20 11 Ons ViosBredania 10 RWBTAC 2—2 BEKERWEDSTRIJDEN. UWWageningen 21 EDO—PSy. 0—4 SneekLa Premiere 42 Juliana—Baarn (ll.- 20 HaarlemHeracles 40 HengeloBleijerheide 00 DHC—RBC 4—2 LongaExcelsior 22 ZWEDEN—NEDERLAND. Het Nederlands Voetbal-Elf tal dat Donderdag 8 Juni te Stockholm tegen Zweden speelt, is als volgt samenge steld: Doel: Kraak (Stormvogels). Achter: Potharst (Ajax) en v. d. Sluys (BW). Midden: Van der Hoeven (Ajax); Terlouw (Sparta) en Stoffelen (Ajax). Voor: Clavan (ADO); Rij vers (NAC); Michels (Ajax); Lenstra (Heerenveen); Hof- ma (Heerenveen). Er is dus één wijziging aan gebracht in het elftal dat met 30 van Engeland-B won: Roozenburg is op de rechts buitenplaats vervangen door Clavan. Vijf reserves zullen, mede in verband met de tweede wedstrijd van de Scandinavi sche tournee, tegen Finland op 11 Juni te Helsinki, de reis die per vliegtuig wordt gemaakt, meemaken. Deze re serves zullen nog bekend wor den gemaakt. Aanvoerder van het elftal is Stoffelen. R.W.B.T.A.C. Ook in deze thuiswedstrijd tegen TAC hebben de RWB- ers geen kans gezien de over winning te behalen, doch heb ben zich tevreden moeten stellen met een 22 gelijk spel. Voor de aanvang bood de aanvoerder de bezoekers de thuisclub onder toepasselijke woorden bloemen aan. Reeds na 2 minuten spelen wist TAC de leiding te nemen door haar linksbuiten, die, o.i. in buitenspelpositie, doel man Snels kansloos passeerde 0—1. Het spel ging hierna gelijk op, met van tijd tot tijd voor beide doelen gevaarlijke si tuaties, die echter zonder re sultaat bleven. Na 18 minuten spelen was het de Tilburgse middenvoor die een mooie aanval op tactische wijze met een doelpunt besloot; 02. De thuisclub zat echter niet

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2