WAALWYK 1 #1 MUZIEK EN ZANG txMaion W.r, d. Heijden Zonen ^Bloecta/ufioede? stanlmout V DeChinese Papegaai Gebrandschilderd glas in lood DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 2 JUNI 1950. DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN KOPPIE KOPIJ. trokken duizenden naar het Internationaal Concours te Wijk en Aalburg. ALKALIVRIJ FEUILLETON Hoofdpijn - Kiespijn i lil zijden van de Stationsstraat te Kaatsheuvel een gebied worden gereserveerd als in dustrie-terrein voor onderne mingen van betrekkelijk klei ne omvang. B. en W. achten het van be lang dat de gemeente in dit gebied over gronden de be schikking krijgt, teneinde in staat te zijn de ontsluiting daarvan te bevorderen en de exploitatie, vooral in het be gin, in de hand te houden. De eigenaars van de hier onder vermelde percelen, de heer Th. Stassen c.s. te Gef- fen, zijn bereid deze aan de gemeente te verkopen tegen een prijs berekend a 0.75 per M-. Het Prijzenbureau voor Onroerende Zaken heeft verklaard hiertegen geen be zwaar te hebben. De betrok ken gronden zijn verpacht en werpen jaarlijks dus normale revenuën af. Met het oog op het boven staande stellen B. en W. voor van de heer Stassen c.s. te Geffen aan te kopen totaal 2.73.10 ha. a 0.75 per M- 20.482.50, 13. Voorstel tot overname der noodwoningen van 't Rijk. Prae-advies: Het Rijk heeft na de oorlog ten behoeve van deze gemeen te een aantalnoodwoningen doen bouwen. Het college van burgemeester en wethouders, uitoefenendè de bevoegdheid van de raad, heeft zich bij brief van 17 Dec. 1945,- nr. 2649 bereid verklaard deze noodwoningen over te nemen op de in de circulaire van 't college van algemene commis sarissen voor de wederopbouw van 28 Sept. 1945, nr. 16574 vervatte financieringsgrond slag. De overdracht van de noodwoningen is tenslotte ge regeld in het Koninklijk Be sluit van 28 Juni 1947, 'nr. 24. Het bedrag waarvoor deze zullen worden overgedragen is bepaald op ƒ3.653.45. Om de gemeente in staat te stel-- len het overnemen van de noodwoningen te financieren heeft de Minister zich bereid verklaard te bevorderen, dat tot bovengenoemd bedrag een voorschot uit 's Rijks kas zal worden verstrekt. Voor rente en aflossing van dit voor schot zal de gemeente gedu rende 10 jaren een annuïteit moeten voldoen, groot ƒ450.47. 14. Gebouw voor gemeente werken annex brand weergarage. Prae-advies: lijk eigendom van J. Jansen en P. de Jong alhip£ dienen te worden aangekocht. De ei genaars zijn aangezocht deze grond aan de gemeente te ver kopen tegen een prijs, welke door het Prij zenbureau voor Onroerende Zaken als hoogst toelaatbaar wordt aange merkt. Dit is voor deze per celen een totaal van 2556.-. Van het op te richten ge bouw is door architect Ir. C. Geenen te Eindhoven, tevens ontwerper van het uitbrei dingsplan dezer gemeente, een schetsplan vervaardigd. Vol gens een voorlopige schatting zal deze bouw de som van 165.000.vergen. Dit is een aanmerkelijk bedrag, maar B. en W. zijn v^n mening dat, als er tot bouwen moet wor den overgegaan, dit dient te Tendo's /ernieuwt en verbetert uw bloed ■i.V AJ TEN DOESSCHATE - ZWOLIE geschieden naar de eisen des tijds, waarbij tevens rekening moet-.worden gehouden met de groei der gemeente zoals die verwacht kan worden. Voorts wijzen en W. er op dat de kantoor- en teken- ruimten, welke openbare- werken thans in gebruik heeft, nodig zijn voor het onder brengen van een te stichten sociale dienst, welke in de plaats zal treden van 't bur gerlijk armbestuur. Hierover zullen mettertijd de modige voorstellen bekend worden. De thans in gebruik zijnde garage komt eveneens vrij voor andere doeleinden, ter wijl wij voornemens zijn het daarbij aanwezige terrein te gebruiken om een bescheiden kwekerij voor laanbomen aan te leggen, teneinde kleine aanvullingen in de wegbeplan- ting zelf kunnen verrichten. Door het uitvallen van de nooawerkplaats aan de Mgr. Völkerstraat komt tenslotte een gunstig gelegen terrein vrij voor bebouwing. Op grond van het boven staande stellen B. en W. voor: 1. bovengenoemde percelen aan te kopen voor een to taalprijs van 2556. 2. te besluiten tot de bouw van- een gebouw voor gemeen te-werken annex brandweergarage op het. perceel kadastraal bekend gemeente Loon op Zand, sectie B, nr. 2850 en daar voor een crediet beschik baar te stellen van 165.000. 15. Voorstel tot wijziging van v de gemeentebegrotingen 1949 en 1950. 16. Rondvraag. H t><BO Koppie gaf de moed niet op en bleef bonaen op de deur van de garagè; Endelij k werd boven de gérage een raam opengeschoven en een man riep: „Wat jrrfeet dat daar?" „O, eh ik wou graag even- die meneer ppreken van die auto.; die net hier naar binnen gereden", zei Koppie. „Je bent afcijus, jochie. Er is hier geen auto naar binnen gereden. W1 zijn gesloten", riep de man en smeet het raam met een nijdige klap dicht. Koppie Kopij dacht diep na. Hij was er zeker .van dat hij de auto nog net deze garage had binnen zien rijden. Ab soluut zeker. En die man be weerde dat de zaak gesloten was. „Klopt niet", zei Koppie in zichzelf en besloot als een haas naar meneer Brom te gaan om hem van zijn ont dekking te vertellen. Dit moest Pieter Primeur weten, zou gauw mogelijk. Buiten adem stoof Koppie eindelijk dé kamer van Bas Brom binnen. „Meneer Brom, ik hebzo begon hij, maar toen zweeg hij, want uit één van de grote stoelen keek Pieter Primeur hem kwaad aan en zei: „Ik had mijn ko pij veel vlugger zelf kunnen brengen, vind je.ook niet, jon geman?" Toen Zaterdagavond j.l. velen heentrokken naar Wijk en Aal burg, om het groot avondconcert, t? geven door „Grays Temperan ce Silver Prize Band" bij te wo nen, demonstreerde Pluvius al zijn grilligheid en spoot overvloedig hemelwater over het concourster rein, zodat dit de belangstelling wel enige schade heeft gedaan. Bovengenoemd muziekgezelschap was vooraf op het gemeentehuis door de ontvangstcommissie offi cieel begroet bij monde van bur gemeester Landweer, waarna on der leiding van dhr. E. C. Mer rick het avondconcert aanving. Uitgevoerd werden werken van Brahms, Lchar. Chopin, Schu bert. Lindsay enz. Het was een keurige uitvoering, die de be- Dc huisvesting van de I langstelling gevangen hield. dienst gemeen te-werken vol doet in geen enkel opzicht aan daaraan redelijk te stel len eisen. De kantoor- en te kenruimten, alsmede de gara ge zijn te klein. De inrit naast het gemeentehuis naai de garage is te nauw voor 't materiëel van gemeentewer ken en brandweer. Het ma gazijn en de werkplaats zijn in twee noodgebouwen onder gebracht, terwijl voor de ar beiders noch een schaftlokaal, noch toiletten aanwezig zijn. De verspreide ligging der di verse onderdelen bemoeilijkt verder een doelmatige inrich ting van de dienst. Deze moeilijkheden worden nog vergroot, doordat het brandweermaterieel in de voor de diénst gemeente-wer ken bestemde ruimten is on dergebracht. De inspecteur van 't brandweerwezen staat op het standpunt, dat een be hoorlijke opberging en ver zorging van het brandweer materiaal verzekerd moet zijn. Wat de verzorging be treft is dit hier het geval niet, omdat o.a. een droogruimte voor de slangen ontbreekt. B. en W. is van mening dat aan bovengeschetste toestand zo spoedig mogelijk een eind moet worden gemaakt en wij hebben ons er van vergewist dat zowel het ministerie van wederopbouw en volkshuis vesting als de inspectie van het brandweerwezen hieraan hun medewerking willen ver lenen. In het prae-advies tot aan koop van grond en panden van de St. Vincentiusvereni- ging aan de Markt, tot welke aankoop de raad besloot in zijn vergadering van 4 Au gustus 1949, betoogden wij reeds dat de bedoeling voor zit om het Marktplein té ver groten en daaraan een nieuw gemeentehuis te bouwen. De ontwerper van het uitbrei dingsplan heeft bij de opzet van de herziening, waaraan dit plan zal worden onder worpen, de toekomstige be bouwing van de Markt en om geving opgenomen. Hierbij Wordt naast de bouw van 'n gemeentehuis Voorzien in de Oprichting vah een gebouw Voor gemeèritë- werken annex brand weergarage. Nü de noodzakelijkheid blijkt reeds thans tot het bouwen hiervan over te gaan, dient dit naar onze mening te geschieden op de plaats waar dit, volgens een door deskundige ontwor pen plan thuis hoort. I.e. is dit op de z.g. Kloosterweide gelegen achter het terrein aan de Markt, dat reeds van de St. Vincentiusvereniging is aangekocht. Dit perceel, als mede een strook, respectieve- Inmiddcls waren de Zwitsers? casten, n.l. het Musikoeselschaft „Rohr", Jodler Gruppe en Edel- weisen gearriveerde welke even eens door burgemeester Landweer welkom geheten werden. De weersgesteldheid is bij con coursen een bijna doorslaggeven de factor. Het was dan ook geen wonder, dat met spanning de Pinkstermaandag werd tegemoet gezien. Wel dreigde Pluvius nog even. maar daarna trok hij zich bescheiden terug en nu lokten muziek en zang duizenden naar het concoursterrein. Hier viel mu ziek te beluisteren van superieure kwaliteit. Dat blijkt al heel dui delijk uit de uitslag van de wed strijd. waaraan niet minder dan 12 verenigingen deelnamen. De iurv. bestaande uit d» heren H. A. Moors te Vlijmen, Mar. Ogier te 's-Bosch en de heer Kwaker- naat, die bij ontstentenis van de heer Peters te Amsterdam inviel, kon dan ook de volgende prijzen uitreiken 4e Afd. „Kunst en Vriend schap" Meeuwen, le pr. 338 p. 3e Afd. „De Eendracht" te Herpt, le pr. 351 p. 2e Afd. „Wilhelmina" Veen 2e pr. 286 p. „Door Eensgezind heid", Zuilichem, le pr. 346 p. („De Eendracht" te Dinteloord absenteerde). le Afd. „Andels Fanfare corps" Andel, 2e pr. 310 p. Harmonie „Stad Grave" Grave, le pr. met lof, 393 p. Afd. Uitmuntendheid Musik- geselschaft „Rohr", Rohr Aar- gau, le pr. 337 p. „Kunstliefde vermag alles" Oss, le pr. met lof 408 punten. Ftre-afd. „St. Bavo", Nulh. Je pr. 341 p. Super. Afd. „Kunstliefde en Vriendschap", Leerdam, le prijs met lof, 382 p. „Grays Tempe rance Silver Prize Band", 363 p. le prijs. Aan dpze laatste vereniging werd de medaille uitgereikt, be schikbaar gesteld door het ge meentebestuur. De directeursprijs behaalde de heer Ant. Engel, di recteur van „Kunstliefde en Vriendschap". „Kunstliefde ver mag alles" te Oss verwierf de medaille van H. M. Koningin Ju liana voor het hoogste aantal punten. Des avonds concerteerde Leer- dams corps, dat een schitterend programma afvyerkte. Verschei dene nummersjdie ten gehore ge bracht werden' ^.-aren composities van de directeur zelf. De selectie „Sylvia Ballet}"; werd vervangen door „Lach en Traan", waarme de het corps op tal van plaatsen zulk een groot succes heeft be haald. Er was waarschijnlijk geen schoner slotstuk! te bedenken ge- Na afloop bood „Rohr" aan de jubilerende vereniging een prach tig bewerkte klok, alsmede een. fraai uitgevoerde herinnerings- oorkondeaan. Donderdagavond organiseren zij. een afscheidsfeest, -bij welke ge legenheid kleur-lichtbeelden van Zwitserland zullen worden ver toond. Het muzikaal contact,' dat deze dagen tussen Zwitserland en Nederland is gelegd, kan mede werken tot onderlinge versterking van de band tussen beide volken. Dat hier sprake is van een muzi- Vriendschap" na deze uitste kend geslaagde dag tevreden naar Waalwijk terug. NATIONALE RECLASSERINGSDAG. Evenals het vorige jaar hebben de samenwerkende re- classerings-instellingen het voornemen om dit jaar we derom de Nationale Reclas- seringsdag te houden. Meer dan ooit is het thans noodza kelijk zoveel mogelijk gelden voor^ de reclasseringsarbeid bijeerr^te brengen. „ONS HUIS". Naar men ons van de zijde van de Veteranen-Gymnas- tiek-vereniging „Ons Huis" meedeelt, is reeds van de na volgende verenigingen toezeg ging ontvangen dat zij mede werking zullen verlenen aan de door „Ons Huis" te orga niseren sportweek in begin September: De politiehonden- diesseurvereniging Waalwijk en Omgeving; de Scheidsrech- tersverenigmg „De Lang- OwV- Gy™lastiekvereniging O.WS.; Kunst en Kracht'\- Vaalwijkse Wielerclub; Ten nisclubs; Pro Patria; de Gym nastiek-vereniging o.l v r van der Zilver; Nederlandse Wandelsport, Waalwijk; Gym nnrw ureniging Drunen- odrechtsc Gymnastiekver eniging; de Ned. Jachtvereni- niSfnfi14 ?e y°etbal kan nog gedeeld t,6fS W°rden mee kaal evenement, kan men afleiden - weest voor dié to bij uitstek ge- I uit het feit. dat ook het Zwitserse Alle instellingen doen aan slaagde concoui^ dan de uitvoe- i consulaat zich liet vertegenwoor- deze actie mede. Ook in Waal- digën. A] met al bleek ook nu weer eens zonneklaar de grote beteke- I nis van een plaatselijk muziek corps. Op 2c Pinksterdag werd ring van het rijk gevarieerde avondprogramma door het Mu- sikgesélschaft ,;Kohr", de Jodler- grocp, Edelwek de Alpenhoorn blazers en veflJelzwaaiers onder leiding van de'hber K. Brehm. En dat de keuze goed was, moge blij ken uit het feit, dat de uitvoering plaats had onder grote stilte, de bese maastaf, dat hetgeen werd uitgevoerd, de aandacht tot her laatste gesapannen hield. te Wijk het publiek in muzikaal opzicht iets gebeden, dat opvoe dend en bindend werkt én talloos velen zullen met de aangenaamste herinneringen aan deze dag huis waarts zijn gekeerd. Houd Uw wol als nieuw! Wit wordt hagelwit, Kleur krijgt nieuwe fleur Was Uw wol veilig in VOORKOMT KRIMPEN EN HARD WORDEN ZONDAGSDIENST. 4 Jut* 1950. Dr. Kolster. Apotheek: Geers. NED. HlJltV. KERK WAALWIJK. Zondag s Juni 1850. 10 uur: Ds. V. L. Jens, Doof>die ïst - Koorzang. PASTOOR KEMPS. De Zeereerw. Heer A. Kemps van de parochie O.L. Vrouw Onbevl. Ontvangen, die reeds geruimen tijd ziek is, onder gaat thans op' medisch advies een rustkuur in een pension te Veghel. De Paters van het Missie huis te Kaatsheuvel zullen de parochie-diensten gedurende zijn afwezigheid waarnemen. JUBILEUM. A.s. Woensdag 7 Juni zal de heer Peer J/an Iersel, Sta tionsstraat alhier, de dag her denken waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad als brood bezorger bij de Fa. Pulles- Heesbeen alhier. Het zal deze trouwe, accu rate bezorger, die 'zowel bij patroon als cliëntèle zeer ge zien is, zeker niet aan be langstelling ontbreken. EEN GEZELLIGE PINKSTEREN. De reisvereniging „Onder linge Vriendschap" is Eerste Pinksterdag op stap geweest. Al voor dag en damaging het met een bus van de „Musa Expresse" in de richting Bel gië, op de eerste plaats naai de Ardennen. Gelukkig was daar het weer beter dan hier, zodat het geen afbreuk deed aan het plezier in de reis. In teressante en merkwaardige dingen werden in deze mooie streek bezichtigd, waarna het gezelschap naar Brussel reed dat met de ervaren chauffeur als gids in vogelvlucht „ge daan" werd. Het vertier dat in Antwerpen werd gezocht en gevonden, moest worden on derbroken bij gebrek aan de viezen, maar in Breda werd het voortgezet. En toen het daar lang genoeg geduurd had, keerde „Onderlinge wijk is een comité van aan beveling gevormd, waarin zit ting hebben de heren: Mr. R. J. J. Lambooy, Bur gemeester. A. v. d. Brekel, Pastoor. A. de Kort, Schoenfabri kant. Dr. H. G. Langemeijer, Arts. N. G. C. van Loon, Leer looier. I. C. Mortier, IJzerhande- laar. Ds. L. v. d. Peut, Ned. Her vormd Predikant. J. Ras, Pastoor. J. P. P. Tielen, Drukker uitgever. P. G. van Vliet, Dir. Gem. Licht- en Waterbedrijven. Het secretariaat wordt waar genomen door laatstgenoem de. Personen die zich als collec tant (e) voor de te houden in zameling wensen beschikbaar te stellen, worden vriendelijk verzocht zich bij het secreta riaat aan te melden. Helpt zoveel mogelijk, want ook Uw hulp is onontbeerlijk en de opbrengst moet steeds groter worden, omdat ook de reclasserings-instellingen steeds meer werk moeten ver zetten. BACH-HERDENKING 1950. Naar wij nader vernemen zal in Waalwijk de Bach- herdenking plaats hebben op 15 Juni a.s. in de Ned. Herv. Kerk aan de Haven. De koor werken zullen worden uitge voerd door het Chr. Gemengd Koor „Hallelujah" alhier en „Sursum Corda" uit Heusden. De algemene leiding berust bij Henk Nieuwkoop. Voor de solistische medewerking, zie het volgend nummer. VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN door EARL DERR BIGGERS 44). „Geen noodzaakantwoordde Chan. „Ik niets doen achter deur dicht bij en alles horen." „O. Dan weet je dat 't Slappe Flip wel geweest kan zijn en niet Thorn die Louie vermoord heeft". „Slappe Flip of misschien vreemdeling in auto, die hem wegroepen. Moet bekennen dat vreemdeling mij diepe belangstel ling inboezemen. Wie was hij Was hij het misschien, die tijding van Louie's komst in de dorre woestijn brengen ,,Nu, als je me vragen gaat stellen", antwoordde Bob, „is 't gedaan met de grote geheimzin nigheid en dan kunnen we wel naar huis gaan. Ik heb er geer. enkel antwoord op." Eldorado lag vóór hen, glanzend in de mor genzon. „Latén we eVen bij Hol ley aangaan. Dé tréih is er nog niet ik Zal hiaar gaan, er kort mé wel eens iemand bespieden. Holley weet misschien ondertus sen wat nieuws." De redacteur zat aan Z'n schrijf tafel te werken. „Zo, jullie zijn al tamelijk vroeg in de weer", zei hij. Hij schoof tijn schrijfmachine opzij. ,,Ik ben juist bezig aan Louie's doodsbericht. Wat is ér voor nieuws op de Geheimzinnige Ranch Bob vertelde van Dr. Whit- comb en van Maddens laatste draai betreffende de paarlen, ook van z'n op handen zijnde tocht naar Barstow. Holley glimlachte. „Mooi zo een reisje zal je blik verrui men merkte hij op. Hoe vond je juffrouw Evelyn? Maar je had haar al eerder ontmoet, meen ik." „Juffrouw Evelyn? Wat be doel je?" vroeg Bob verbaasd. „Wel, zij is toch gisterenavond gekomen?" „Niet zo. dat iemand er iets van gemerkt heeft. Er is geen spoor van haar op de ranch." Holley ging op en neer lopen. „Dat is vreemd heel vreemd. Zij is toch om zes uur veertig ge komen." „Weet je dat zeker vroeg Bob. „Natuurlijk. Ik heb haar ge zien." Holley ging weer zitten. „Ik had het gisterenavond niet erg druk het was één van mijn vrije avonden ik heb er elk jaar drie honderd vijf en zestig. Dus liep ik eens naar het station en zag de zes uur veertig binnen komen. Thorn was er ook. Er stapte een slank, mooi meisje uit, en ik hoorde, dat Thorn haar juffrouw Evelyrt noemde. „Hoe is het met vader", vroég zii. „Stap in", zei Thorn, „dart zal ik u alles vertellen. Hij kon u niet Zelf komen afhalen." Het meisje stapte in de auto, en zij reden weg. Natuurlijk dacht ik, dat ze je leven al had veraange naamd." Eden schudde het hoofd. „Rare geschiedenis", vond hij. Thorn is even over tienen terug gekomen en toen was hij alleen. Charlie ontdekte met zijn gewone scherp zinnigheid, dat de auto ongeveer negen en dertig mijl had afge legd." „Ook klevend tegen de ver sneller, alsof het van schoen van Thorn was afgeschrapt; klein stukje rode klei voegde Chan er aan toe. „U gewend -Jn deze streek, meneer Holley. Misschien u tehuis van rode klei aanwij zen". „Niet zo dadelijk", antwoordde Holley. „Er zijn verscheidene plaatsen...... Maar het wordt steeds moeilijker. O, dat zou ik vergeteneen brief voor je. Eden," Hij overhandigde hem een keu rig briefje met ^uderwets schrift. Eden las het met belangstelling. Het kwam van Mevrouw Jordan en bevatte een roerende bede de koop van de paarlen toch niet te laten afspringen. Hij las het voor. Mevrouw Jordan begreep er niets van. Madden was er hij had de paarlen gekocht waarom nu uitstel Het verlies van dat geld betekende alles voor haar. Toen hij het uitgelezen had, keek Eden beschuldigend naar Chan; dan scheurde hij 't briefje in stukken en gopide ze in de pa piermand. „Ik weet er geen raad op", zéi hij, „Dit is één van de liefste Vrouwért. -die ooit geleefd hebben, en ik vind dat we haar; schandelijk behandelen. Goed be schouwd gaat het ons eigenlijk niets aan wat er op Maddens ranch gebeurt. Onze plicht tegen over Mevrouw Jordan „Vergeef mij" onderbrak Chan, „als het daar op aankomen, ik zelf hoogst scherp plichtsgevoel. Trouw bloeien in mijn hart voor eeuwig „Nu, wat vind.je dan, dat we doen moeten?" vroeg Bob. „Waakzaam zijn en wachten." „Maar mijn hemel dat doen we al. Vanmorgen dacht ik er over. De ene onverklaarbare ge beurtenis na de andere, en nooit iets bepaalds, nooit iets. waar we houvast aan hebben-,-. Dat kan wel zo blijven. Ik zeg je dan dat ik er genoeg van heb „Geduld", zei Chan, „zijn een zeer liefelijke deugd. Door lange eeuwen heen cultiveren Chinezen geduld gelijk vriendelijke tuinman bloeme»,verzorgen. Blanken sprin gen heen en weer geluk kakker lak. Welke methode de beste vraag ik". „Maar luister eens, Charlie. Alles wat wij op de ranch ont dekt hebben is voor de politie..." „Voor domme kapitein Bliss, misschien. Hij, met voeten van grote uitgestrektheid." „Het is mijn schuld niet dat hij grote voeen heef. Wat heeft dat er mee te maken Neen ik zie niet in, waarom we Madden de paarlen niet geven tegen kwitan tie, en dan om de commissaris sturen en hem alles vertellen. Daarna kan hij zich er over af tobben, wie er op Maddens ranch verlnoord is." „Hij zou vraagstuk oplossen", spotte Chën. „Grote geest, onge twijfeld, gelijk kapitein Bliss. Uw gedachte heeft van mijn zijde niets dan hete tegenstand." „Maar ik denk aan Mevrouw Jordan. Haar belangen gaan mij ter harte." Chan klopte hem op de rug. „Wie kan dat in twijfel trekken? tl prachtige jonge man, trouw en goed. Maar luister naar oudere hoofden. Meneer Holley, hebt u neiging uw mening te zeggen?" „Zeker antwoordde Holley. „Ik sta geheel aan de kant van Chan. B63). Het zou jammer zijn het er 1*5* bij neer te gooien. De commissaris is een beste kerel, maar dit zou hem te diep gaan. Neen, wacht nog wat „Vooruit dan maar", zuchtte Bob. „Ik zal wachten. Als je me maar één cfing vertelt. Waarop wachten we „Madden gaat morgen naar Pa sadena", opperde Chan. „Onge twijfeld zal Thorn meegaan, en wij sturen Gamble weg, hoe dan ook. Grote gelegenheid voor ons. Al ons zoeken op ranch haastig en ademloos, gelijk man. die tram wil halen. Morgen graven wij diep." „Ga je gang antwoordde Bob. „Ik heb geen zin te graven naar de prijs, die jij verlangt'. Hij hield op. „Toch moet ik zeggen, dat ik zelf tamelijk nieuwsgierig ben. Charlie, je bent een oud vriend van de Jordans en jij kunt de ver antwoordelijkheid voor dit uitstel op je nemen." „Hier op schouders rust ver antwoordelijkheid", zei Chan, ..gelijk halssnoer rust op maag. Zij worden daar Vertroeteld, deze Phillimore paarlen, gelukkig en tevreden Zijri ze. Stel u ftederig voor, deze doelloze reis naar Bér- stow te ondCrnehieni" Öok kéék op Zijn horloge. „|a, ik zal niaar gaan. Ëèn beetje stadsléven heeft nog nooit iemand kwaad gedaan. Maar ik zeg je vooruit, als ik terug kom, moet er wat licht zijn. Als er nog meer donkere, geheimzinnige dingen ge beuren op de ranch, loop ik Weg en ga midden in de woestijn staan gillen." (Wordt vervolgd). en velerlei andere pijnèn Romen tot bedaren door Sanapirin (Mijnharde). Buisie 50 tabl. 75,ct. 25 tabl. 40 ct. WAALIVIJKS JEUGDKOOR CONCERTEERDE IN GRAVE. Zaterdagmiddag om onge veer 3.30 uur vertrok eert vrolijk gezelschap, bestaande uit het Waalwijkse Jeugdkoor en enige grotere zangsolisten naar Grave. Bij aankomst werden eerst enkele lokalen bezocht, waar de blinden hun onderwijs ont vangen. Daarna nam het con cert een aanvang. Voor deze gelegenheid waren ook de patiënten uit „De Wijnberg- naar „St. Henricus" gekomen. Na een hartelijk welkoms woord door de Eerw. Frater - directeur, waarin spreker o.a memoreerde dat nog niet zo lang geleden Mej. Blom zelf als soliste in Grave geweest was, mocht zich allereerst het koor presenteren, en het deed dit op keurig ewijze. Er werd fris en vlot gezongen, waar hij vooral genoemd mag wor den „de Scharenslijper", „I-rekeltje" en „Boerendans". Ook de solisten voldeden zeer goed, al was bij sommigen de „plankenkoorts' nog wel wat te merken. Bijzonder aardig klonk „Anchen von Tharan". Viljalied, „Madonnakindje"' ?,n„, ;-.Sehnsucht nach dem Fruhling". Ook de duetten vielen zeer in de smaak en menigmaal viel dan ook een dankbaar anplaus koor en so listen ten deel. Al met al een goed geslaagde uitvoering die door allen zeer werd gewaar deerd. Aan het einde van de avond bracht de Eerw. Heer Direc teur hartelijk dank aan de uitvoerenden en Mej. Blom. z-eiden, aldus spreker, zong een Jeugdkoor zo zuiver en beschaafd als hier het geval was. Ook wees hij op de goe de discipline die onder 't koor heerste. Van de solisten wil de spreker gaarne speciaal noemen de twee jongsten, n.l. C. Schoondermark en de jongenssopraan Ad Terstegen i esp. 13 en 14 jaar. De oudere solisten waren volgens spre ker op de goede weg en kooi en solisten mochten zich vol vertrouwen stellen onder de zeer bekwame leiding van Mej. Blom. Ook de pianiste, Mevr. Reuvers, mocht een speciaal compliment ontvan gen, vooral voor de „Noctur ne van Chopin. Namens het gehele instituut, aldus spre ker, zeg ik U niet vaarwel, maar tot een spoedig weer- 1 zien. Mej. Blom dankte voor de vele vriendelijke woorden en onderstreepte met genoegen de woorden „tot ziens". Hierna gingen allen naar.de ontvangzaal, waar een wel verzorgde koffietafel gereed stond. Vele kwinkslagen gin gen over en weer en veel te gauw kwam de tijd van ver trek. Om 9 uur werd de terug reis aanvaard met vele dank bare herinneringen, en blij gestemd kwam men om 10.30 uur in Waalwijk aan. Het was een fijne dag voor allen dis er aan deelnamen. voor Kerken, Klóósiérfj e.d„ Gedenkramen/ Medaillons Volgens leder ontwerp wordt In dns eigen atelier vervaardigd STATIONSSTRAAT 158 WAALWIJK - Tel. 443;

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2