VüKALWYK Kaatsheuvel NIEUWKUIJK VLIJMEN GEERTRUIDENBERG Gouden Priesterfeest DRUNEN BERNDIJK L00N-0P-ZAND ST. JOACHIMSMOER BIOSCOOP-PROGRAMMA Glas in lood Deken-Pastoor A. J. d. Brekel 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 2 JUNI 1950. 6 AAM BEIENZALF MIJNHARDThelpLoIHjd W. van der Heijden Zonen Waalwijk. Tel. 443 vloeitjes Wat het eerste betrof deelde de voorzitter mee dat de politiever ordening daarin niet voorzag. Zij kon eenter aangevuld worden, maar hij wilde het artikel dan eerst voor advies zenden naar de commissie voor politieverordenin gen, om zeker te zijn van een goede redactie en niet terug te vallen in de onmogelijke verorde ningen van vroeger. De heer Hartong échtte het een moeilijk probleem. Hij was van mening dat er toch rekening moest gehouden worden met dé moeilijkheden van de landbou wers. Vroeger waren die gedwon gen binnen de stad te gaan wo nen en nu zou hun de mogelijk heid ontnomen worden hun pulp bij hun huis op te slaan. Hij wil de daar de mening van de land bouwers zelf, in de persoon van de heer Maas, eens over horen. Die was van mening dat er ge rust tegen gewaakt mocht worden dat de buren geen overlast onder vonden van de opgeslagen pulp, maar hij achtte twee meter vol doende. Bovendien moest de land bouwer medewerking verlenen in deze. De heer Hartong meende dat er met overleg veel te bereiken zou zijn, er moest gezorgd worden voor voldoende waterafloop. De heer Schot merkte op dat er kapitalen uitgegeven werden voor de volksgezondheid en hij zou het ten schande vinden als hier geen einde aan kwam. De heer Hartong stelde voor aan de commissie het probleem uiteen te zetten en dan haar me ning te vragen. De voorzitter vond dat dit plaatselijk moest bekeken worden. Hij zou de kwestie overwegen, met andere gemeenten, als Heus- den en Zevenbergen, die in soort gelijke omstandigheden verkeer den, overleg plegen en dan advies vragen. Bovendien zou hij met de betreffende éigenaars overleggen. Dit vond de raad goed. Wat het tweede voorstel van de heer Zijlmans betrof, hierin was voorzien in de politieveror dening. Hij zou echter de politie vragen extra op te letten, want er werd danig over rookgordijnen geklaagd door diverse raadsleden. Dan waren er nog een aantal ingekomen stukken die zonder meer voor kennisgeving aangeno men konden worden. O.a. een me dedeling dat dé wethouders van Geertruidenberg een bezoldiging kregen van 400 met terugwer kende kracht tot 1 October 1949. De voorzitter feliciteerde de heren ermee, want het gebeurde niet iedere dag dat men 100 loons verhoging kreeg. Tenslotte werd er nog goed gunstig beschikt over "een reclame tegen de hondenbelasting. Alvorens echter in vertrouwe lijke zitting over te gaan deelde de voorzitter nog mee dat er moeilijkheden waren gerezen in verband met het dempen van de haven en het leggen van de rio lering, moeilijkheden die niet wa ren verwacht. B. en W. waren niet content over het werk van de firma Sandberg en Molenaar. Hierna schorste hij de openba re vergadering, n-i li i schiedenis aan de Universiteit te Utrecht. Over een klein jaar hoopt dhr. v. d. Wiel doctoraal examen te doen in Geschiedenis, Nederlands en Nederlands staats recht. Dhr. v. d. Wiel is leraar Geschiedenis aan de Rijks H.B.S. te Utrecht. WEDVLUCHT. De postduivenvereniging „De Gevleugelde Vrienden" hield een wedvlucht vanuit Pt. St. Maxen- ce, 322 K.M. De uitslag was als volgt: G. v. Wijk 1; A. Samu els 2; M. v. d. Lee 3, 5: J. v. d. Ven 6, 10; W Schelle 4, 7, 9; H. Brok 8. ONGEVAL. Tijdens het spelen liep Zondag het dochtertje van meester Loo- nen in een onbewaakt ogenblik tegen een in gang zijnde schom mel. Het kind kreeg een zo ge weldige slag dat het onder ge neeskundige behandeling moest worden gesteld. SCHOENEN-RALLYE 1950. Het programma voor de Schoenen-Rallye 1950 luidt als volgt: A.s. Zondag 4 Juni vanaf 10 uur v.m. zullen de deel nemers aan de eerste Schoe nen-Rallye zich om de minuut melden bij Hotel „De Twee Kolommen". Aldaar krijgen zij twee uur gelegenheid om hun routekaart in te tekenen en de routebeschrijving te be studeren. De Edelachtb. Heer Burge meester van Waalwijk zal om 12 uur 1 minuut precies het vertreksein geven voor deel nemer nummer 1; om de mi nuut zullen de overige deel nemers starten. De start vindt plaats op het Vredesplein. Langs een be paalde route verlaten de au to's Waalwijk met een rit van ca. 225 km. voor de boeg. De gehele route blijft geheim, doch belangstellenden kunnen in de loop van de middag de deelnemers nog eenmaal er gens in Waalwijk zien pas seren. Ongeveer 5.30 uur kan de eerste deelnemer Waalwijk binnenkomen en de finish op de Parallelweg passeren. Voor een goed verloop wor den alle belangstellenden (vooral de jeugd) vriendelijk verzocht niet te fungeren als wegwijzers en om de deelne mers noch de goede, noch de verkeerde weg in te sturen. Des avonds zal in Hotel Ver wiel de prijsuitreiking ge schieden door de voorzitter van Waalwijks Belang. FEESTAVOND CHR. GEM. ZANGVER. „HALLELUJAH" TE v.m. BESOIJEN. Dinsdagavond kwam de Chr. Gem. Zangver. „Hallelu jah" in feestvergadering bij een om het prachtige succes te vieren dat behaald is op 't zangconcours te Vught. De voorzitter, de heer H. v. Heijst, sprak woorden van welkom, met name aan 't vol ledige bestuur van de Oranje vereniging „Koninginnedag" en huldigde de directeur van de zangvereniging de heer H. Nieuwkoop, v^or de vele op offeringen die hij zich ge troost had om „Hallelujah" tot dit succes te leiden. Als stoffelijk blijk van belang stelling bood hij namens be stuur en leden een schilder stuk aan, waarvoor de heer Nieuwkoop dankte. De heer F. Couwenberg sprak woorden van hulde na mens de Oranjevereniging en schonk een prachtige bloe menmand. Schriftelijke feli citaties waren er binnenge komen van de Chr. Gymnas tiekvereniging „Kracht en Vlugheid" en van de V.V. R.W.B., maar overigens liet de gemeente lelijk verstek gaan, ofschoon het succes toch niet alledaags was. De verdere avond werd in feestelijke stemming doorge bracht. De behaalde trofeeën zijn te bezichtigen bij Siga renmagazijn J. de Man in de Grotestraat. AANBESTEDING. Uitslag van de aanbesteding voor de bouw van een woon huis voor de heer M. v. d. Mee aan de Parallelweg: M. Kleijngeld, W'wyk 19000 A. Vermeer, W'wijk 19368 M. Wijnands, W'wijk 19375 A. Spuijbroek, W'wijk 19400 L. Kooien, Waalwijk 19600 J. Nieuwenhuijzen, Sprang ƒ20260 Fa. A. Rosenbrand, Sprang-Capelle ƒ20265 H. Wagemakers, Sprang-Capelle 20293 L. Verboord, Vlijmen 20500 W. v. d. Hammen, Waalwijk 20800 Architect is de heer A. v. Huiten. Gegund aan de laagste in schrijver. Uitslag aanbesteding dub bel woonhuis voor de heren J. Schoemans en J. Verwiel aan de Julianastraat te Waal wijk: L. Kooien, Waalwijk ƒ42968 L. v. Campen, W'wijk ƒ43150 J. Nieuwenhuijzen, Sprang ƒ43900 L. Verboord, Vlijmen ƒ45000 M. Kleijngeld, W'wijk ƒ46131 F. Couwenberg, Waalwijk ƒ48890 Architect is de heer A. v. Huiten. Gunning volgt. GUNNING. Het bouwen van café met woonhuis voor de heer W. v. Beers in de St. Antoniusstraat is gegund aan de Fa. A. den Teuling, alhier. Architect is de heer A. v. Huiten. MUSIS SACRUM. Wie van sensatie houdt kan Vrijdag t.m. Zondag hier te recht bij de film „Het Regi ment der Verdoemden". Een agent van de Amerikaanse Secret Service op zoek naar een beruchte Nazi, neemt dienst in het Vreemdelingen legioen om zo zijn prooi te vangen. Intussen maakt hij ook kennis met een charman te agente van de Franse Ge heime Dienst, zodat hij werk heeft op twee fronten. Hij brengt alles goed voor elkaar. Toegang 18 jaar. EXAMEN. Op het gehouden examen van de melkcursus, georganiseerd door de melkfabriek De Vooruitgang te Vlijmen, behaalden het diplo ma W. Klerkx, Fr. v. Bokho ven, M. Mommersteeg, Fr. van Alphen, A. Boom, J. Klerkx, Jo Mommersteeg, M. de Vaan, Jo v. Beurden en Annie v. Beurden. VIER ONDERSCHEIDINGEN. Dezer dagen werd aan vier Vlijmenaren een onderscheiding uitgereikt van het Nederlandse Roode Kruis voor de in de geest van het Roode Kruis bewezen diensten in de jaren 1940—1945, n.l. aan Mej. Riet Jansen, Pasto riestraat; W. Pulles, Pastorie- straat; Chr. Brok, Grotestraat en A. v. d. Grien Jt, Hoge Maasdijk. De onderscheidingen werden uit gereikt in het Casino te 's-Bosch door de voorzitter van het Neder landse Roode Kruis, Mr. A. Re- cefeur. FESTIVAL HARMONIE CONCORDIA. Zaterdag 3 en Zondag 4 Juni geeft de harmonie Concordia een groot festival, waaraan 19 gezel schappen deelnemen. Verder is er aan verbonden een kermesse d'été en zijn er naast een grote danstent verschillende attracties. Standplaats Marktplein. RONDE VAN BRABANT. Heden ontving het ijverige co mité van de Wielersport in Vlij men bericht, dat thans definitief is vastgesteld, dat de start van de Ronde van Brabant op 26 Aug. te Vlijmen zal plaats vinden. Op 25 Augustus zal een grote caba retavond worden gegeven. Alles belooft weer wat te worden. POSTDUIVENVERENIGING DE ZWALUW. Zaterdag 3 Juni vergadering van de Postduivenver. De Zwa luw in café B. Oremans, aanvang ARBEIDSBUREAU. WAALWIJK. Vraag en aanbod. Worden gevraagd: Een machine-bankwerker, te vens plaatwerker. Enige timmerlieden Een randendoornaaier. Een kantenschrooier. Opzichters voor goudmijnen in Zuid-Afrika. Leerling schilders. Magazijnbediende voor meu- belhandel. Jeugdige landbouwknecht 18 jaar; P. G. Meisjes voor confectie-ate- liers. Dagmeisje Dag- en nachtdienstbode Geroutineerde handschoenen- stikster voor fabriek. Een bekwame typiste. Bieden zich aan: Een correspondent in vreem de talen. Jeugdige schoenfabrieksarbei ders Afd. Zwikkerij. Leerlingen machine-bankwer kers en leerling auto-mon teur, beiden met opleiding N ij verheidsschool. Een boekhouder. Afmakers. Houtenhakken-zetters. Een machinezwikker. Handzwikkers. Div. machine-bankwerkers. Een hulpmodelleur. Leerling schoenmachine-mon teur. Enige chauffeurs. Arbeiders voor zwikkerij en finish-afdeling. Een stanzer. Een thuiswerker (hak om kleden). Een thuisplakster-omboekster Diverse landarbeiders en tuindersknechten. Hulparbeiders, grondwerkers en opperlieden. Een magazijnbediende. Een mandenmaker. Geroutineerde verstelnaaister. Enige thuisstiksters. Aanmelding dagelijks tus sen 912 uur op het Arbeids bureau Waalwijk, Grotestraat 339, tel. 63. Deze bekendmaking is gel dig tot en met 3 Juni 1950. Het Arbeidsbureau verstrekt ook inlichtingen aan adspi- rant-emigranten. 8 uur, In verband met de aan staande vluchten voor jonge dui ven is er een belangrijke agenda. Zondag wedvlucht vanuit Or leans. Inkorven Donderdag 1 Juni. MINISTER SCHOKKING IN GEERTRUIDENBERG. Tweede Pinksterdag, na de plechtigheid te Willemstad, heeft de minister van Oorlog, mr. Schokking, onopgemerkt 'n bezoek gebracht aan Geer truidenberg. Hij bezichtigde de oude geveltjes van 't stadje en dineerde in hotel Jansen, waarna Zijne Excellentie weer even onopgemerkt ver trok. Maandag en Woensdag draait het eerste deel van een twee- weekse serie-film „Geheime Dienst in donker Afrika". Dit deel heet „Intrige in Noord- Afrika". Ook hier ziet men de Amerikaanse Secret Service in actie en aan avonturen is er geen gebrek. LUXOR THEATER. Vrijdag t.m. Zondag kan men hier een spannende epi sode uit de oorlog beleven in de film „Remember Pearl Harbour", moedige mannen in de strijd tegen de Jappen. Maandag en Dinsdag ook hier het eerste deel van een twee-weekse serie-film „Het Tijgermeisje". Dit deel draagt de lugubere titel „De kerker des doods". Liefhebbers van cowboy-films komen daar naast nog aan hun trekken in „De Laatste Buitenpost". Twee films van onderlinge rivaliteit, waarin recht en liefde toch zegevieren. GESLAAGD. Onze dorpsgenote Dini Tim mermans ontving dezer dagen het einddiploma voor gezinsverzorg ster Haar zusje Francina Tim mermans behaalde het getuig schrift. KAJOTTERS. Naar wij vernemen is men van plan om zeer binnenkort over te gaan tot de oprichting van een Kajottersvereniging alhier. Reeds hebben enkele enthousiaste jonge lui met succes een leiderscursus gevolgd. 1-1 TTCHB GESLAAGD. Onze oud dorpsgenoot André v. d. Wiel behaalde Vrijdag 26 Mei j.l. candidaatsexamen Ge- Maandag j.l. zijn door Z. Exc. Mgr. W. Mutsaerts, Bisschop van Den Bosch, plechtig de klokken gewijd die door de parochianen aan de Hoogeerw. Heer A. J. v. d. Brekel, Deken-Pastoor van de par. St. Jan de Doper te Kaats heuvel, bij gelegenheid van zijn gouden priesterjubileum zullen worden aangeboden. Dit was de ouverture van de feestviering die de Hoogeerw. Ju bilaris door zijné parochianen bij zijn komend jubileum zal worden bereid. Reeds maanden is een feest comité bestaande uit de heren J. van Woensel, voorzitter, M. van Nieuwstadt, secretaris, P. v. Gas tel, G. v. d. Hoven, J. Kemmeren, Jos v. Riel, J. Tuerlings en Fr. de Vaan onder leiding van de beide kapelaans P. Strijbos en J. Jans sen, bezig met de voorbereidende werkzaamheden en we mogen constateren dat de feestviering groot en groots zal zijn. Het pro gramma is thans geheel klaar en zo mogelijk nog deze week zal het feestprogramma gratis aan dé pa rochianen worden aangeboden. Met een triduum te leiden door de Zeereerw. Pater J. v. d. Velden C.s.s.R., zullen de parochianen tot het feest worden voorbereid. Donderdag 8 en Vrijdag 9 Juni zullen deze oefeningen om 7 uur gehouden worden. Zaterdag 10 Juni wordt het feest geopend met een algemene vlaggen vertoning. Om 5 uur zal dan hét comité van Ontvangst naar Tilburg ver trekken om daar de Jubilaris, die de laatste week buiten de paro chie doorbrengt af te halen. Aan de grens van de Parochie in de Gasthuisstraat zal de Jubilaris door de voorzitter van het Kerk bestuur, de heer J. de Bont, wor den toegesproken. Direct na aankomst in de kerk volgt de plechtige sluiting van hét Triduum, waarna de beide har monieën Euphonia en Apollo aan de pastorie een serenade zullen brengen. De Kerkelijke viering van het feest volgt op Zondag 11 Juni en wordt ingezet met een Algemene H. Communie van de parochianen in de H.H. Missen van half 7, half 8 en half 9. Om 10 uur zal de Jubilaris persoonlijk de Solem nele Hoogmis opdragen, geassis teerd door de Hoogeerw. Heer J. v. Susante, Plebaan van de Ka thedrale Basiliek van St. Jan te Den Bosch als Presbyter assistens, de Zeereerw. Heer A. v. d. Bre kel, Pastoor van Baardwijk, als Diaken, de Zeereerw. Zéergel. Pater Augustinus v. d. Brekel, le raar aan het St. Dominicus-colle- ge te Neerbosch als subdiaken, al len neven van de Jubilaris en met de priestersstudenten uit de pa rochie in de lagere functies. Het Par. Zangkoor zal de 1ste uitvoering geven van de 4-stem- mige mis Stella Maris" voor Gem. Koor van P. Griesbacher, met voor de mis het Ecce Sacer- dos Bonis van Vittoria en dé Tan tum Ergo van Winnubst en het Exsultate justi van Viadana als slot. De feestpredikatie wordt gehouden door de Zeerweerw. heer J. v. d. Heuvel, pastoor te Gemert. Van 1 tot 2.30 u. n.m. receptie in het feestelijk versierde patro naat. Om 3.30 u. n.m. Solemneel Lof met dankwoord van de Jubi laris en na het Lof het 8-stemmig Te Deum voor dubbel koor van H. Cuijpers door het versterkt Par. Zangkoor. Om 5 uur n.m. Défilé van alle leden van de diverse verenigingen tér plaatse. Maandag 12 Juni zal de Jubi laris gehuldigd worden door de schoolkinderen. Om 9 u. Gezon gen Kindermis. Om 3 u. n.m. in de R.K. Gil denbond opvoering van het De- clamatorium „Hoger dan de En gelen", omlijst met zang en spel door de jongens en meisjes der beide scholen, waaronder aanbie ding van 't geschenk der school kinderen. Om 8 u. n.m. Officiële Huldi ging door de Parochianen in het Patronaat, waarbij de heer J. van Woensel, voorzitter van het feest comité in tégenwoordigheid van 200 genodigden uit de parochie in een huldigingsrede het feestge schenk zal aanbieden. Met decla matie door de heer M. v. Amels- voort en mej. J. Beekmans en zang door het Gem. Koor der Zangver. j Bel Canto, zal deze avond wor den opgeluisterd. Vrijdag 16 Juni om 8 uur n.m. Muzikale avond in de verlichte tuin der pastorie, aangeboden door de harmonieën Euphonia en Apollo en de Zangver. Bel Can to. Zaterdag, Zondag en Maandag 17, 18 en 19 Juni, telkens om half acht s avonds in het patronaat, opvoering van het middeleeuws spel „De Spieghel der Salig- heit van Elckerlyc", in de moder ne bewerking van J. Engelman, onder regie van Jo v. d. Ven, leider van de „Troubadours der Schoonheid" uit Eindhoven. Deze avonden worden de parochianen gratis aangeboden. Het slot der feestviering volgt op Woensdag 21 Juni met een ge zellige middag voor de kinderen in t Patronaat, waar Jacovi met een uitgebreid programma zal optre den. Kaatsheuvelse Jubileum-Actie „De Klok" 1950. De laatste klok-opname van de Jubileum-actie „De Klok" 1950 werd Woensdagavond in de eet zaal van Café-Restaurant Eupho nia gedaan, waarbij bleek dat de stand op de groene bonnen voor de 10 prijzen 21 uur en 40 min. was en voor de 5 prijzen 20 u. 29 min. Mogen de vorige winkeliers-ac ties als geslaagd betiteld worden, deze jubileum-actie heeft opnieuw het bewijs geleverd, dat activiteit en organisatievermogen, speciaal in het winkelstandsbedrijf twee middelen zijn die als er samen- werlcing is, successen kunnen af werpen, waarvan de organisatoren zelf verstomd staan. In totaal werd door déze Winkeliers-actie een bedrag van 3800 aan prijzen uitgekeerd. Mutaties. Heden, Woensdag, werd offi cieel het bericht ontvangen, dat de Zeereerw. heer C. van Roos malen, Pastoor van de Parochie iirdex Berkdiik' door Z- Exc. Mgr. W. Mutsaers, Bisschop van Den Bosch, benoemd is tot Pastoor van de Parochie St. Martinus te Luijksgestel, terwijl de Zeereerw. héér E. Rietra, kapelaan van de parochie St. Joseph, als opvolger van de heer v. Roosmalen is be noemd tot Pastoor van de Paro chie H. H. Martelaren van Gor- kum in de Berkdijk. Wij wensen beide functionarissen geluk met hunne benoeming en feliciteren te vens geheel Kaatsheuvel, dat door deze mutatie de grote stuwer van de R.K. Sportbeweging in onze plaats en de bouwer van het Sportpark voor Kaatsheuvel is be houden gebleven. Agenda. Zaterdag 3 Juni 8 u. n.m. en Zondag 4 Juni 6 u. n.m. en 8.30 u. n.m. Apollo Theater: „Pa niek in het Warenhuis", toégang alle leeftijden. Zondag na de Hoogmis Slot- repetitie, Te Deum in de kerk. Maandag 8 u. n.m. repetitie Harmonie Apollo. ZILVEREN PRIESTERFEEST. Zondag 4 Juni herdenkt de ZeerEerw. Heer C. J. A. E. van Roosmalen, pastoor van de paro chie van de H. Martelaren van Gorcum te Berndijk, zijn zilveren priesterfeest. Geboren-te Esch bij Boxtel, werd de jubilaris in 1925 door Z. Exc. Mgr. A, Diepen te 's- Bosch priester gewijd. Veertien jaren lang was hij werkzaam als kapelaan te Aarle-Rixtel. om daarna ruim 5 jaren als Rector van Huize Assisië te Udenhout te fungeren. Na het overlijden van de ZeerEerw. Heer v. Enschot benoemde de Bisschop van 's. Bosch hem tot pastoor te Bern dijk, waar hij als zodanig nog juist zijn zilveren priesterfeest gaat vieren, om dan het pasto raat over te nemen van de paro chie van de H. Martinus te Luijksgestel. Ongetwijfeld bereiden de paro chianen van de Berndijk hun her der nog een feest, dat lang in zijn herinnering zal blijven. Zondag 4 Juni zal om 10 uur een plechtige Hoogmis tot dank- zegging worden opgedragen door de ZeerEerw. jubilaris, geassis teerd door zijn beide heerbroers. De feestpredicatie wordt gehou den door de WelEerw. Heer F. v. Roosmalen, Om 11.45 uur aanbieding van het feestcadeau. Van 1.302.30 uur receptie in het Patronaat. Om 3.30 uur plechtiq Lof. Om 6.30 uur serenade door de harmonie St. Jan. Dinsdag 6 Juni om 8 uur plech. tige H. Mis en om 2.30 uur kin- derhulde. Maandag 12 Juni om 3 uur n.m. feest voor de schooljeugd. BURGERLIJKE STAND VAN 15-31 MEI 1950. Geboorten Anna W W M dv C Schoenmakers-Robbe. Geertruda M P dv N C Schagen- Weick. Simon A M zv G W M Pepping-Schoenmakers Cla, sina C M dv C J v Noije-Jansen. Antonette J M dv J A de Brouwer-Ligtvoet, Liduina M Th dv P J v d Mortel-Belgers. Henricus W Th zv A v Ra- vesteijn-Montee. Adrianus J zv N M L v d Zanden-v d Hout Jacobus M H zv J v Woen- sel-Pooters. Veronica M M dv F G Elshout-v Riel. Andreas G M zv A L Ververs-v d Geer. Henricus A C zv H M Bra- bers-Wijgerde. Cornelia M W dv P J Donders-Balvers. Ge- rardus M H M zv J M Pooters- Jansen. Marinus G M zv W C Coomans-van der Linden. voorzien van de naam Huwelijksaangiften M C van Boxtel 26 jaar en F Th G Laros 22 jaar. J M Heijnen 33 jaar te Tilburg en D S M v Dissel dorp 34 jaar alhier. Johannes A de Kort 40 jaar en C P M Wijtvliet 28 jaar. Huwelijken J P M v Mossel veld 28 jaar en C J A v Son 28 jaar. A P L Rijnen 40 jaar en J F Oerlemans 30 jaar. P J A v d Velden 26 jaar en E A M Ligtenberg 26 jaar. Overlijden A Laagland wed van T Witteveen 79 jaar. S L v Laarhoven 13 jaar. Vertrokken personen J C Haarbosch naar Dongen. IJ M Teunissen naar Nijmegen. A M Kleijsen naar Waalwijk. F A A Klis naar Oost-, West en Middelbeers. W C M van Berkel naar Sprang-Capelle. H v d Schans naar Sprang-Ca pelle. A J v Doornik naar Sprang-Capelle. A J A van Mosseveld naar Tilburg. D V Ettema naar Leeuwarden. P Donders naar Tilburg. Ingekomen personen G van Wijngaarden van Almkerk. H J Pols van Waspik. C P v Bavel van Gilze c.a. FM Hootsmans van Etten c.a. J C P M Hakkenberg van Gaasbeek van Waalwijk. M Chr J Horn- man van Roosendaal c.a. J J M Zwaans van Waalwijk. P A V M Hessles van Tilburg. AAM van Houtum van Vught. UITSTAPJE. A.s. Zaterdag zal door de le den van de R.K. Boerinnenbond een bezoek gebracht worden aan de Passiespelen te Tegelen. KLOKKENFONDS. De op le Pinksterdag gehouden collecte voor het klokkenfonds bracht een totaal bedrag op van ruim 88. PROGRAMMA VOOR ZONDAG 4 JUNI 1950. Kampioenschap van Nederland. AjaxEnsched. Boys LimburgiaBlauw Wit Promotie 3e klasse. Schij ndelSCB MULODongen Promotie 4e klasse B. Uno AnimoOSS Promotie 4e klasse C BredaniaOns Vios TAC—RWB Competitie 3e klasse JulianaWSC JULIANA—W.S.C. Het door omstandigheden lang vertraagde sluitstuk van het seizoen vindt dan einde lijk, na heel wat wederwaar digheden, Zondag a.s. plaats. Dan ontvangt de Geel-Zwar- te ploeg op het Juliana-sport- park stadgenote WSC. Veel is er reeds over deze ontmoeting gesproken. Zeker is het dan ook dat hij in het middelpunt der belangstelling zal staan. De eerste krachtmeting tussen beide eindigde indertijd in 'n overwinning voor Juliana. Sindsdien is er echter een hele tijd verlopen. Dat neemt echter niet weg dat de aparte sfeer, die zowel in als buiten de lijnen bij een derby heerst, ook thans bij dit slot zeker niet zal ontbreken. Het is te vens de laatste maal dat men nog eens van een hoogst in teressante wedstrijd zal kun nen genieten. Na Zondag wor den immers de voetbalschoe nen voor enige maanden op geborgen. Het voetbalminnend publiek zal dan ook ongetwij feld dit bijzonder enerverend wedstrijd tegen Hieronymus 2 uit Tilburg, die, als er flink wordt aangepakt, gewonnen kan worden. Wij zijn be nieuwd! WERELDKAMPIOENSCHAP PEN BILJARTEN. De titel wereldkampioen groot biljart libre is naar de Argentijn Carrera gegaan. Kees de Ruijter won van de Chileen Iglesias in vier beurten met 500 tegen 46. Maar zijn laat- ste partij verloor hij tegen de Spanjaard Garcia in drie beur ten 500 tegen 211. Garcia maakte een serie van 498, de Ruijter 208, terwijl hij in zijn partij tegen Iglesias een hoogste serie van 451 had gescoord. Door van de Spanjaard Do mingo te winnen, behaalde Car rera tenslotte t wereldkampioen schap. De einduitslag luidt 1. Carrera (Arg.) 8 gewonnen partijen 2, Domingo (Spanje), 7 gew., 1 verl.3. Garcia (Sp.) 6 gew., 2 verl.; 4. Gabriëls (B.) 5 gew., 3 verl.; 5. Kees de Ruij ter (Ned.) 4 gew., 4 verl.; 6. Du- fctelle (Fr.) 3 gew., 5 verl.; 7. Van Hassel (B.) 3 gew., 5 verl.; 8. Iglesias (Cili) 1 gew., 7 verl.; 9. Rebelo (Port.) 8 verl. WIELRENNEN. DE RONDE VAN NEDERLAND. Lakeman overwinnaar. De zesde etappe van de Ronde van Nederland, van Eindhoven naar Rotterdam, is -ZefÜ/ilQ gebeuren niet willen missen. Dat men er van weerskanten op gebrand is de zege te be halen, behoeft wel geen be toog. Een derby winnen is en blijft iets waarop zeer hoge prijs wordt gesteld. De wed strijd vangt aan om half 3. T.A.C.—R.W.B. A.s. Zondag reeds gaat RWB een tegenbezoek brengen aan TAC in Tilburg. Zeker, door het gelijke spel van Maandag 1.1. zijn de pro motie-kansen van de tricolo res uitermate gering gewor den, doch definitief uitgescha keld zijn zij echter nog niet. Een feit is, dat de uitslagen der reeds gespeelde wedstrij den hebben bewezen, dat er tussen de vier clubs practisch van krachtsverschil geen sprake is. Daarom is het zaak voor RWB om a.s. Zondag bij TAC te winnen; weliswaar een zware opgave, doch wij zijn er van overtuigd dat het kan, jongens. Maar dan ook van de eerste tot de laatste minuut alles op alles; het is jullie laatste kans. Wij vertrouwen er tevens ook op dat vele supporters mee naar Tilburg zullen gaan om hun club in de strijd voor het behoud van hun kans te steunen en hun dus de gehele wedstrijd flink aan te moe digen, want het zal er nodig zijn. RWB, succes. R.W.B. 2 speelt Zaterdag avond om half 7 of Zondag half drie thuis een degradatie- Dinsdag gewonnen door Faan- hof. Hij reed de 224 km. in 6 uur 35 min. Lakeman droeg toen nog de Oranjetrui met 28 sec. voorsprong op nr. 2, de Belg Depoorter. Er kon nog van alles gebeburen. Maar er gebeurde ook in de 7de en laatste etappe niets anders dan dat Faanhof ook deze won in 6 uur 46 min. 42 sec. En Henk Lakeman bleef zijn voorsprong van 28 sec. op nr. 2 houden, zodat hij winnaar werd van de derde ronde van Nederland. De Bel gen Depoorter en Callens werden resp. tweede en derde. GEEN SUCCESRIJKE PINK STEREN VOOR DE WIELER CLUB „KAATSHEUVEL". Voor de tweede acht ereen vol gende week kon de W.C. Kaats-" heuvel geen ware successen boe ken en het afgelopen weekend mochten we zelfs geen enkel klas sement noteren. Zaterdag startten Damen en Snoeren in de Ronde van Baarle- Nassau. Aanvankelijk deed Snoe ren het hier best, demarreerde zelfs verschillende malen, maar na 70 km. moest hij de strijd we. gens pech staken. Damen had reeds eerder het strijdtoneel ver laten, eveneens door wielerpech. Maandag, 2e Pinksterdag werd in Eindhoven en in Oss gestart. En al scheen het dat we in beide ronden een eervolle plaats zou den bezetten, op het allerlaatste moment ging alle hoop verloren, in Eindhoven door onoplettend heid en in Oss weer eens door

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 6