KAATSHEUVEL WAALWYK L00N-0P-ZAND EEN ADVERTENTIE DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 5 JUNI 1950. Festiviteiten waardig besloten 2 2 5. G. v. Boxtel, Kaatsheuvel, met Citroen, 182 strafp. 30. Corman, Vlijmen, met Citroen, 184 strafp. 20. A. Rox, Waalwijk, met Skoda, 194 strafp. 47. J. Roestenberg, Kaatsheuvel, met Citroen, 194 strafp. 19. C. v. Wijck, Waalwijk, met Peugeot, 196 strafp. 21. Hoffmans, Waalwijk, met Vauxhall, 197 strafp. 42. A. Schalken, Kaatsheuvel, met Chevrolet, 201 strafp. 40. Linthorst, Nijmegen, met Vauxhall, 202 strafp. 45. de Brouwer, Kaatsheuvel, met Prefect, 207 strafp. 27. J. Tausch, Waalwijk, met Morris, 222 strafp. 13. P. Smelt, Waalwijk, met Minor, 244 strafp. 35. Slaats, Waalwijk, met Fiat, 245 strafp. 23. H. Vinke, Kaatsheuvel, met Peugeot, 258 strafp. 31. F. de Bont, Raamsdonk, met Vedette, 285 strafp. 49. H. Mulders, Waalwijk, met Nash, 299 strafp. 9. A. Cox, Vught, met Volkswagen, <$4 "strafp. 39. J. v. Loon, Waalwijk, met Prefect, 304 strafp. 1. A. Smeulders, Tilburg, met Fora, 325 strafp. 2. M. Elshout, Drunen, met Kaiser, 356 strafp. 26. Jos Schalken, Kaatsheuvel, met Chevrolet, 360 strafp. 48. W. Klerkx, Reijen, met Citroen, 362 strafp. 46. v. d. Wansum, Den Haag, met Fiat, 365 strafp. 4. J. Mulders, Waalwijk, mrt Prefect, 374 strafp. 38. Elzas, Tilburg, met Ford, 429 strafp. 3. H. Leijtens, Waalwijk, met Citroen, 458 strafp. 16. v. d. Ven, Vught, met Peugeot, 519 strafp. 11. W. Dupont, Geertruidenberg, met Renault, 775 strafp. 6. A. Bergmans, Waalwijk, met Peugeot, uitgevallen. 32. H. Fortuyn, Drunen, met DKW, uitgevallen. 34. Eibers, Waalwijk, met Pontiac, uitgevallen. Eén deelnemer heeft alle controle-posten gepasseerd. Het was startno. 24, de heer P. Schrauwers uit Kaatsheuvel, hetgeen een buitengewone prestatie genoemd mag worden. De eerste Waalwijkse Schoenen-Railye iis in elk opzicht uitstekend geslaagd, dank zij de activiteit van Waalwijks Belang, het Raillye-comité en aller medewerking. AAA De nieuwe kerkklokken. Na de wijding der nieuwe kerk klokken op Maandag 2de Pink sterdag is Dinsdag direct aange vangen met het lastige werk der optakeling van de zware gevaar ten. Daar de grote klok „£>t. Jan Baptist niet zonder meer door de galmgaten kon, waren deze vooraf tot voldoende breedte uitgekapt. Er was zeer veel belangstelling toen het gevaarte opgehesen werd en wat door velen gevreesd werd, dachten we te zien gebeu ren, toen de klok op ongeveer 10 meter hoogte gekomen plotseling eninge meters terugviel, daar de lier een paar slagen terugsloeg. Gelukkig wist men zonder dat de klok geleden had en alleen de muur enige beschadiging opliep de vaart tijdig te stuiten. Repetities. In verband met de komende feestviering worden de zangers er op attent gemaakt, dat zowel voor het R.K. Kerkkoor als voor Bel Canto, deze week mede de slot- repetitie gehouden wordt. Het Zangkoor repeteert Dinsdag- en Vrijdagavond om 8 uur in de kerk en Bel Canto Donderdag avond om 8 uur voor gemengd koor in de zaal van de heer jan van Dun. Triduum. Ter voorbereiding van de feest viering van pastoor-deken v. d. Brekel, zal Donderdagavond om 7 uur een Triduum geopend wor den door de Zeereerw. Pater J. v. d. Velden C.s.R. Défilé. Bij gelegenheid van het gouden Priesterfeest van Deken A. J. v. d. Brekel zal Zondag om 5 uur een groot défilé gehouden worden van alle verenigingen uit Kaats heuvel, die niet niet speciaal on der een andere parochie ressorte ren. Middels een circulaire zijn de verenigingen uitgenodigd aan dit défilé mede te werken en om Zon dag om half vijf present te zijn op de speelplaats der St. Jans- school. Buiten deze circulaire wordt geen andere oproep tot de diver se besturen gericht. Verenigingen, waarvan de leden over uniformen beschikken, worden vanzelfspre kend in uniform verwacht. De Verkenners hebben de lei ding in opstelling en optrekken. Medewerking Festival Concordia. De Harmonie van het Kon. Muz. Gez. Euphonia en de Zang vereniging Bel Canto gaven beide Zaterdagavond hunne medewer king aan de grote muziekfeesten door de Harmonie Concordia ter gelegenheid van haar 40-jarig be staan georganiseerd. De Harmo nie Euphonia trad onder leiding van de nieuwe directeur W. J. van Berg uit s-Bosch weer voor het eerst naar buiten op. Het corps maakte een zeer goe de indruk en de vele belangstel lenden, die Euphonia in Loon-op- zand beluisterden, waren het ei over eens, dat de harmonie thans weer over een leiding beschikt, die het zijn naam als keurcorps weer vermag terug te geven. Ook de zangvereniging Bel Canto gaf een zeer gewaardeerde medewerking door met de har monie Oefening en Uitspanning uit Golrle het avondconcert te ver zorgen. Loonopzand heeft genoten van de zeer verzorgde zang van hét koor zowel in de a capelle als ln de werken met begeleiding. Weer thuis. 1Lh I—-I— ln de afgelopen week 'repatri eerden weer een viertal jongens van Kaatsheuvel uit Indonesië. Het waren de dpi. soldaat Sprangers uit het Loons Hoekje, dienst doen de als politie, de dpi. soldaat Em mers uit de Sprangsestraat, de dpi. soldaat Grootswagers uit het heultje en Serg. Maj. adm. Peters uit de Hoofdstraat. Er was zeer veel werk gemaakt van de ver siering en verlichting der diverse ouderlijke woningen. Er werd druk gevlagd en aan bloemen en geschenken was geen gebrek. De ontvangst was voor alle jongens een bewijs dat er medegeleefd wordt met hen, die ver van huis hun diensten gegeven hebben. Het bestuur van R.K. Thuisfront kwam overal zijn opwachting maken. Jaarvergadering Coöperatie Broederhulp. Zaterdagavond hield de Coöpe ratie haar jaarvergadering. On danks dit wel zéér ongunstig tijd stip was de grote zaal van de Gildenbond tot in alle hoekjes be zet met belangstellenden. Om ruim 8 uur opende voor zitter Beerens deze belangrijke vergadering en besprak in een uitvoerige beschouwing de resul taten van het afgelopen boekjaar. Hieruit stippen we aan dat de omzet in 1949 bedroeg het respec tabele bedrag van 582.510. t.w. omzet winkel Kaatsheuvel 230.291.idem Waalwijk 157.146.of een gemiddelde weekomzet van resp. 4427 en 3022; omzet bakkerij 165.232, of gemiddeld per week 3178. De kwantitatieve omzet bakkerij was 213078 kg. verwerkt meel of pl.m. 82 balen per week. De afdeling brandstoffen be reikte een omzet van 29940. Af geleverd werden 646930 kg. of 647 ton. De resultaten dezer afdelingen waren als volgt. Netto overschot winkels 10577.02 ;idem bakkerij 16634.32, idem brandstoffen 904.99. Intrestsaldo 6762.89, diverse 996.60, totaal overschot 35875.92. Het ledental was per ultimo De cember 1949800. In dienst waren totaal 31 per sonen. Aan sociale doeleinden werd in het afgelopen jaar 1249 uitgekeerd. De balans vermeldt de volgende cijfers: kasmiddelen 68932.72; vorderingen 8552.88; voorraden 27892.19, belegde en geblok keerde gelden 25178.34, kapitaal Handelskamer (N.V.C.) ƒ4752, Gebouwen en inventarissen komen op deze balans nog voor met een bedrag van slechts 6782. De debetzijde van de balans vermeldt volgende cijfers schul den op korte termijn 33131.40, idem op lange termijn 12236.76. Reserve 10833. Eigen vermo gen: Inleggelden 16187, reserve fonds 39186.05, overschot 30515.92. De balanstotalen bedroegen 142090.13. Na uitvoerige bespreking van de diverse afdelingen en de ver kregen resultaten, bracht de voor zitter dank aan leden, personeel en in 't bijzonder aan de bedrijfs leider de heer v. d. Lee voor de in het afgelopen jaar betoonde medewerking. In het belang van de gehele verbruikersgemeenschap riep spreker de aanwezigen op om door nog grotere activiteit en het voeren van een intensieve propa ganda de resultaten nog hoger op te voeren. De vergadering keurd'c hierna balans en resultatenreke ning met algemene stemmen goed en accepteerde het bestuursvoor stel met betrekking tot de ver deling van het overschot. Uitge keerd zal worden verbruik winkels 3 korting en 2 dividend; bak kerij 6 dividend; brandstoffen 0.12 per hl. Ondersteunings fonds 1200; Fonds Werkmans- belangen 800; Reservefonds 3000; Belastingen 6100 en Pensioenfonds 4695.92. In het afgelopen jaar werd het pand Hoofdstr. Kaatsheuvel ver bouwd en kwam in 1950 gereed. De Coöp. te Udenhout betrekt se dert het najaar 1949 haar bakkerij producten van de Kaatsheuvelse coöperatie. De aftredende bestuursleden de heren A. Kerkhof en H. Sips wer den herkozen, benevens dhr. C. v. Dongen voor de commissie van toezicht. Uitvoerige mededelingen werden gedaan inzake de aankoop van brandstoffen tegen de thans geldende zomerprijzen, een nog nader te regelen en in te voeren zegelspaarsysteem en de in de toekomst te voeren propaganda. In groepsverband zullen binnen kort de vrouwen van de leden worden opgeroepen tot bezichti ging van de geheel gerestaureerde zaak en ter bespreking van diver se belangen, waarbij speciaal aan dacht besteed zal worden aan het punt practische voorlichting en warenkennis. Aan de aanwezige dames wordt gratis koffie met gebak en aan de heren gratis consumptie en siga ren verstrekt. Tot slot bracht een gratis ver loting van 'n 2'0-tal prachtige prijzen menige huismoeder in het bezit van een practische prijs. Alles bijeen een prima vergade ring, een prachtig financieel re sultaat en een bedrijf waarop en bestuur en leden met recht trots kunnen zijn. ZILVEREN JUBILÉ. Op 1 Juni herdacht de heer J. v. Roosmalen de dag waarop hij voor 25 jaar bij de vrijwillige bandweer der gemeente Loonop zand werd benoemd. Ruim 7 jaar is de heer v. Roosmalen tevens commandant der plaatselijke af deling Loonopzand en werkt met hart en ziel met zijn corps tot be vordering der brandweer. Hij wist met zijn corps tevens bij de di verse Brabantse wedstrijden een goed figuur te slaan. Dat deze dag niet ongemerkt voorbij mocht gaan, was vanzelf sprekend en er was dan ook een comité gevormd voor zijn huldi- ging. Om 10.45 uur werd de ju- bilaris met zijn familie door de plaatselijke voorzitter van het ol comité aan zijn woning afgehaald, >q en naar de feestzaal bij de heer n H. v. Haren geleid, waar zich hadden verzameld de leden van de groep Kaatsheuvel—St. Joa- chimsmoer, de oud-commandant de heer H. Dekkers en de heer officier Kortes van de Rijksin spectie namens de inspecteur B. Donders, Comm, uit Den Bosch namens de ver, brandweercom mandanten en de heer v. Boxtel namens Tilburgs Brandweercorps, alsmede de heer Hopman namens de comm. afd. Kaatsheuvel. Ook betuigden hun grote sympathie de heren wethouders v. Tilborg en Snaphaan namens de gemeente, terwijl om 11 uur burgemeester v. d. Heijden zijn complimenten kwam betuigen. Als eerste voerde het woord de voorzitter van het feestcomité de heer H. Mols waarna de Edel- achtb. heer Burgemeester in een gloedvolle speech de jubilaris toe sprak en hem als een prima brandweerman en kundig com mandant schetste en hem dankte voor hetgeen hij speciaal in de oorlogsjaren heeft verricht. Hij bood de jubilaris 'n geschenk aan. Nog diverse sprekers voerden het woord namens de afdelingen en van de receptie werd druk ge bruik gemaakt. Des avonds kwa men de brandweerlieden weer bij een om dit feest in intieme kring te vieren en werden de jubilaris nog geschenken aangeboden. SERENADE. Zaterdag bracht de Kon. Har monie Sophia's Vereniging 'n se renade bij de heer v. Best te Val- kenswaard, die zijn zilveren feest vierde van 25 jaar bestuurslid maatschap der Ned. Federatie. ONPRETTIG SLOT. Nog voordat de galmen der laatste tonen van het „Wilhel mus" in het luchtruim verklonken en de grote kiosk, waarop zich nog het uit ruim 100 personen bestaande koor bevond, begaf de vloer der kiosk het plotseling en zakten ongeveer 50 dames en he ren door de vloer, gevolgd door de zware piano, welke voor dit concert gebruikt was. Tegelijker tijd ging tevens het electrische licht uit en angstige kreten stegen uit de menigte zangers en toe hoorders op over het lot der op eengehoopte zangers en zange ressen. Direct werd alle hulp ge_ boden en' licht ontstoken, waarna bleek dat enkele personen zich verwond hadden, welke personen door de EHBO leden en de hulp van Dr. Smals werden verbon den. Alleen mej. de J. uit Tilburg moest per auto naar haar woning worden gebracht, doch hoewel dit .zich ernstig liet aanzien, viel al les nogal mee. Op hetzelfde mo ment dat de vloer inzakte, zaten een vijftal jeugdige personen on der de kiosk om hun instrumen ten bijeen te garen, doch deze wisten nog juist de dans te ont springen en kwamen met de schrik vrij, terwijl enkele instrumenten zwaar beschadigd werden. Met schitterend zomerweer wer den de festiviteiten der Kon. Erk. Harmonie Concordia Zaterdag middag voortgezet. Er heerste weer een gezellige bedrijvigheid, en met pittige marsen werd naar en van h'et terrein gemarcheerd. Om 3 uur had wederom de ont vangst der deelnemende vereni gingen plaats in de zaal van Con cordia, waar zij werden toege sproken door de voorzitter van het feestcomité en de voorzitter der Harmonie de heer J. Verschuuren, waarna de ere-wijn aan d'e depu taties der verenigingen werd aan geboden. Aan het festival namen achter eenvolgens de volgende gezel schappen deel: 1 Harmonie Ma rijke, Sprang; 2 Fanfare Sirena, Vrijhoeve-Capelle; 3 Harmonie Oefening en Uitspanning, Goirle; 4 Gem. Zangver. Bel Canto, Kaatsheuvel; 5 Kon. Muziekgezel schap Euphonia, Kaatsheuvel; 6 Harmonie Moed en Volharding, Udenhout. Het avondconcert werd welwillend aangeboden door Har- moni'e Oefening en Uitspanning te Goirle en de Gem. Zangvereniging Bel Canto uit Kaatsheuvel. Beide gezelschappen hadden een aan dachtig gehoor, en gaven een con cert dat geheel „af" was en uit stekend verzorgd. Ieder muziek liefhebber heeft dan ook genoten van deze avond vol kunstgenot. Zondagmiddag om 2 uur had de ontvangst plaats der deelne mende verenigingen en de aanbie ding van de ere wijn, en om 3 uur de triomfantelijke optocht naar 't feestterrein. Achtereenvolgens namen de vol gende gezelschappen aan het fes tival deel: 1 Harmonie Tilburgs Politie Muziekcorps; 2 Loonop- zands Gemengd Koor; 3 Harmonie Willem II, Tilburg; 4 Kon. Har monie Orpheus, Tilburg; 5 Kon. Harm. Sofia's Ver., Loonopzand; Na het beëindigen van het festi val had de verloting plaats der prijzen, waarvan de uitslag was als volgt: Fanfare Sirena Vrijhoe ve-Capelle le prijs 60; Gem. Zangver. Echo der Duinen. L.op- zand 2e prijs 40; Gem. Zangver. Concordia, Tilburg 3e pr. 25; Harmonie St. Jan, Waalwijk 4e pr. 15; Tilburgs Politiecorps 5e pr. 10. Het grote avondconcert werd gegeven door de Kon. Erk. Har monie Orpheus uit Tilburg en het Kon. Erk. Gemengd koor Concor dia uit Tilburg. Het grote jubi- leum-slotconcert was' voor de gro te schare muziekliefhebbers het puikje van 't puikje, want naast het prachtige concert door Con cordia's gemengd koor, dat voor Loonopzand geen onbekende meer is, werden onder leiding van dhr. H. Molenschot door de Harmonie Orpheus twee concoursnummers uitgevoerd, waarmede zij dit jaar in de Vaandelafdeling naar het concours hoopt te gaan van de Ned. Federatie. Alles byeen was t een genotvolle avond en een woord van dank is dan ook zeer op zijn plaats. De jubilerende har monie Concordia kan met genoe gen terugzien op déze dagen. DRONKEN CHAUFFEUR RIJDT BABY DOOD. In Venray is een 9 maanden oud kind van de familie Stevens het slachtoffer geworden van een aanrijding. Een chauffeur verloor in beschonken toestand de macht over het stuur en reed over het trottoir, waardoor hij de kinder wagen aanreed, die een eind werd meegesleurd. De baby werd uit de kinderwagen geslingerd en liep een schedelfractuur op. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis is het kindje overleden. De chauffeur is gearresteerd. DOOR DE RUSSEN GEARRESTEERD. De heer P, C. Lammens uit Terneuzen die, zoals we reeds schreven, door de Russen in We nen was gearresteerd, wordt nu verpleegd in het St. Joseph-zie- kenhuis te Vlissingen. Door de emoties van het doorgestane avontuur is de heer Lammens niet in staat een behoorlijk „verslag" van zijn ervaringen te geven. Zijn geneesheer acht het voor lopig nog niet verantwoord dat de patiënt bezoek ontvangt, be halve natuurlijk van zijn naaste bloedverwanten. Voordat hij enigszins van de zenuwinzinking hersteld zal zijn, zullen er wel enige dagen moeten verlopen. in dit blad heefi voor eenieder grote waarde, omdat dit blad in Waalwijk, de Langstraat en omgeving ALGEMEEN gelezen wordt. GESLAAGD. De dames Riek van der Mee en Antoinette Klijn slaagden voor het diploma steno-typiste, dat 3 Juni te Tilburg werd afgenomen. De geslaagden genoten hun op leiding bij de Eerwaarde Zuster Stanislaus in de St. Antonius-pa- rochie. Mej. Betsie Smits-uit Dru nen slaagde met lof voor het examen Steno Engels. Zij genoot haar opleiding bij de heer Ger. Veltman alhier. BLOED-OPNAME. Men verzoekt ons mede te de len, dat de bloed-opname plaats zal hebben in de Nijverheidsschool op Dinsdag 13 Juni a.s.'s avonds ten y uur. OPRUIMING VAN OORLOGSMATERIAAL IN WAALWIJK. De huis-aan-huis-actie der politie om tot vrijwillige in levering en onschadelijkma- king van allerlei oorlogsmate riaal te geraken, is, zoals men ons mededeelde, niet zonder succes gebleven. Algemeen waren de inwo ners er mee ingenomen dat men de meest uiteenlopende soorten „oorlogs-souvenirs" zonder toepassing van enige strafmaatregel kon opgeven, en ongetwijfeld heeft deze wetenschap de inwoners tot volle medewerking bewogen. Voorheen zag men er dikwijls tegen op om b.v. een oud vuurwapen of een aantal pa tronen in te leveren, omdat men vreesde daardoor tevens een proces-verbaal op te lo pen. Wij vernamen, dat behalve een massa koperen hulzen waarvan het slaghoedje of de ontsteking nog intact en dus gevaarlijk was, nog werden opgegeven een ma chinegeweer, enige stenguns, enige verpakte mijnen, revol vers, sabels en niet te verge ten een grote hoeveelheid scherpe patronen van groot en klein kaliber. De Oorui- mingsdienst zal straks heel wat werk- hebben om alles aan de huizen af te halen! We verwijzen naar een ad vertentie in dit blad, waarin de Burgemeester bekend maakt dat nog tot en met Za terdag 10 Juni a.s. aangiften van aanwezige wapens en munitie kunnen worden ge daan. Men kan zich daartoe op het politie-bureau vervoe gen. De politie heeft haar huis- aan-huis-bezoek beëindigd en verwacht dat inwoners, die tijdens 't huisbezoek door af wezigheid of andere omstan digheden niet in de gelegen heid waren opgaven te doen, niet zullen nalaten mondeling of telefonisch alsnog daarvan mededeling te doen. ROME-PELGRIMS De heren H. Stassar met zijn zoon en schoonzoon, de heer Christ en Theo Rosenbrand heb ben wel een bijzondere bedevaart naar Rome gemaakt. Zij vertrok ken namelijk op Hemelvaartsdag per auto uit Waalwijk en zijn ge heel self-supporting naar Rome gereisd. Meestal hebben ze in kloosters, leegstaande huizen e.d. overnacht, maar bij afwezigheid van deze zochten ze hun heil in de open lucht. Voor de inwendige mens werd gezamenlijk gezorgd en dat is hun blijkbaar uitstekend afgegaan. Toen wij de heer Stassar en zijn medereizigers Zaterdagavond be zochten zagen zij er welvarend uit en waren zeer enthousiast. De heer Stassar zelf. kon nau welijks uitgepraat komen. Geen wonder overigens. Het komt niet elké dag voor dat je naar Rome gaat, met een bisschop eet, bij de Heilige Vader op audiëntie gaat, voor de scheve toren van Pisa je boterham eet, enz. De route, die de pelgrims heb ben gevolgd liep van Waalwijk via Reims, Lyon, Marseille, Nice, Genua, Pisa naar Rome. Voor de terugweg werd aanvaard hebben zij nog eerst Napels en Pompei' bezocht en vandaar uit ging het over de Apenijnen naar de kust van de Adriatische Zee, via Pes- cara, Ferrara, Padua, Venetië, Mi laan, Como, Lugano, St. Gotthard- tunnel, Brunnen, Zürich, Basel, Nancy, Luxemburg, St. Geertrui, Luik, naar huis. Totaal 5100 km. U ziet een reis om van te water tanden. De reizigers hebben zeer weinig pech gehad, slechts twee lekke banden, en zullen de eerste dagen nog wel niet uitgepraat ra ken over hun schitterende tocht. R.K. GRAFISCHE BOND AFD. WAALWIJK. De afd. Waalwijk van de R.K. Grafische Bond herdenkt haar 40. jarig bestaan. Ter feestelijke vie ring van dit jubileum zullen de leden op een nader te bepalen dag een excursie maken naar een der papierfabrieken van v Gelder Zonen te Renkum en de dag ver der gezellig doorbrengen in de mooie omgeving van Arnhem, Ouwehand's Dierenpark enz. enz. LOTERIJ T.U.R.K. Zaterdag heeft de trekking plaats gevonden der grote verloting van de onlangs ge houden Missie-tentoonstelling voor de Dekenaten Heusden en Waalwijk. Er werden 125 prijzen ver loot. Op de trekkingslijsten die in alle parochies van bo- verschillende plaatsen zullen vengenoemde dekenaten op worden opgehangen, kan men nagaan of men tot één der 125 winnaars behoort. De eerste 10 hoofdprijzen, welke op de loten vermeld staan vielen op: le Prijs no. 9352; 2e no. 13771; 3e no. 8115; 4e no. 8055; 5e no. 18624; 6e no. 8866; 7e no. 13368; 8e no. 19498; 9e no. 1883; 10e no. 194. LIEDERTAFEL-FEESTEN. Zoals bekend, herdenkt de Liedertafel „Oefening en Ver maak" van Waalwijk en Re- soijen haar 90-jarig bestaan; zij werd opgericht in de ker- misweek van 1860. Wij hebben al medegedeeld dat men vanzelfsprekend dit gedenkwaardig feit op meer dan gewone wijze zou her denken; maar hoe was de gro te moeilijkheid. Was het eerst het plan om een groot toonwerk uit te voe ren met medewerking van prima solisten en 't Brabants Orkest, door 'n ietwat vreem de houding van dit laatste ge zelschap is dit niet kunnen doorgaan en ook heeft men 't concert der Koninklijke Mili taire Kapel laten vervallen. Het bestuur heeft thans een voorlopig programma ontwor pen, dat hedenavond op een bijeenkomst van»het bestuur van „Oefening en Vermaak" met het hoofdbestuur, Waal wijks Belang en enige geno digden zal worden besproken en definitief vastgesteld. Ook zal men op deze bijeenkomst trachten te komen tot vor ming van een werk-comité voor de a.s. feesten. Het voorlopig schema dat vier dagen (avonden) omvat, n.l. 31 Augustus, 1, 2 en 3 September, behelst o.m. con certen door de harmonieën St. Crispijn en St. Jan, Lie dertafel „Oefening baart Kunst", Gemengd Koor „Hal lelujah", Gem. Koor K.A.B., terwijl het Gemengd Koor der jubiderende vereniging een concert zal geven met bege leiding van „Concordia" uit Loon op Zand, dat daarna concerteert. Alles op de kiosk op het Raadhuisplein. Des Zondags receptie en 's avonds een groot concert in de Gildenbond door de be roemde „Maastrichter Staar". Zoals we zeiden, dit alles is slechts een schema, dus zeer voorlopig. Niettemin o.i. een aantrekkelijk plan. BALDADIGHEID? Voor vele bewoners van 't Laageinde is gisteren het ge not van een heerlijke zomer namiddag lelijk vergald door de rook en stank die veroor zaakt werd door een brand in de vuilnisbelt over de dijk, achter de gedempte Blanke Wiel. De brandweer werd te hulp geroepen, die tenslotte de fel le brand wist te bedwingen, doch er bleef nog urenlang een dichte, stinkende rook op stijgen, die zich door de N.O. wind over een groot deel van het Laageinde verspreidde. Van dergelijke branden in deze vuilnisbelt, die vermoe delijk door belhamels worden gesticht, heeft men reeds her haaldelijk veel last ondervon den en bij een sterkere wind bestaat er ook gevaar dat von ken overvliegen op de huizen langs de straat. De politie houdt een extra

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2