De export - Virginia 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 5 JUNI 1950. 3 Vijf eeuwen winkelen Van Dam tot Munt loopt de Kal verst raat. ONZE PLOEG VOOR DE TOUR DE FRANCE. TE KOOP RUGSPUIT oogje in het zeil om deze bel hamels te pakken te krijgen, doch ook de burgerij, vooral de omwonenden, zullen in hun eigen belang goed doen met enig toezicht uit te oefenen en dergelijke baldadigheden te gen te gaan en te signaleren. NAAR HUIS. Met het troepentransportschip Waterman", dat vermoedelijk op 10 Juni te Rotterdam aankomt, zullen de volgende militairen uit onze plaats en omgeving reparti- ëren Soldaat M. W. Kuis, Kaats heuvel. Soldaat le klas H. H. Waas, Raasdonk(dorp) Soldaat le klas Ch. P. Maas. Geertruidenberg. Soldaat le klas M. A. Fitters, Herpt. Soldaat C. H. v. d. Hoek, Kaatsheuvel. Sold. L. Abrahams, K'heuvel. Sergeant A. Brok, Drunen. Serg. J. J. Glas, Raamsdonks- véer. Sold, le klas M. J. v. d. Klun- dert, Geertruidenberg. Korp. J. A. v. Son, Drunen. Met de „Amarapoora" die 29 Juni te Amsterdam wordt ver wacht. zal sergeant W. v. Bracht te Geertruidenberg met zijn gezin uit Indonesië repatriëren. Het troepentransportschip „Hellenic Prince" dat vermoe delijk op 17 Juni a.s. te Am sterdam aankomt, brengt o.m. Korp. D. M. J. Lansbergen, Spoorlaan C 190 te Vlijmen, Sold. H..A. Berends, Brander straat 13 te Geertruidenberg en Korp. A. M. Mommersteeg, Huize de Melie, Vlijmen, weer naar het vaderland terug, ter wijl met de „General A. \V. Greely", die vermoedelijk op 19 Juni te Rotterdam zal ar riveren, uit onze omgeving de volgende militairen zullen re patriëren: Sold. J. de Jong, Heistraat D 18, Capelle sold. H. Klis, Hoofdstraat 48a, Kaatsheuvel; sold. C. P. v. d. Broek, Schot- sehoogl.str. 79, Waspik; sold. N. Versluis, Pastoriestraat C 38, Vlijmen sold. J. de Haan, Min. Loeffstr. 42, Waalwijk sold. J. Th. v. Loon, Grotestr. 200, Drunen sold. I P. J. Klerx, Hoogeinde 14, Waal wijk; sold. G. Th. v. d. Staak, Steenweg A 9, Heusden korp N. M. Boelen, Keiweg A 105, Haarsteeeg sold. J. Ophorst, Loonsedijk B 104, Vrijhoeve- Capelle sold. J. A. de Ruy- ter, Sandoel 22, R'veer. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden bruine porte monnaie met inhoud, zilveren armbandje, gele schakelarm band, geruite sjaal, rood lin ker kinderschoentje, kinder- bril, heren polshorloge en kindersjaaal. Verloren bruine portemon- naie met geld, bril, step, bruin tasje met inhoud, coupou le der. zwarte vulpen, schilders krabber, zilveren rozenkrans, jongenszwembroek, damestas met inhoud, paar glacé hand schoenen, witte tas met bad- goed, zilveren armband en bos sleutels. Inlichtingen op het politie bureau. Wanneer de Kal verstraat pre cies ontstaan is, weet niemand. Maar in 1450 stond daar plotse ling een winkeltje langs het mod derige pad en dat was het begin van een grootse carrière, die geëu epidemie of brand kon tegenhou den. „Die Calverstraete" groeide langzaam maar zeker .uit tot een van de bekendste winkelstraten van het continent. Dit jaar was het 500 jaar geleden, dat 'n poor ter van Aemstelredam zijn mis schien reeds lang gekoesterd plan ten uitveer bracht om negotie te beginnen langs de verwaarloosde heerweg, die van „die Plaetse" (de oude naam van de Dam) naar het Zuiden voerde. Een feit, dat belangrijk genoeg is om allerlei aantrekkelijke feesten te vieren Waarvoor dan ook een groot programma is opgesteld. Zo is men op het ogenblik be zig om een gebouwencomplex op de Dam te doen verrijzen dat in 17e eeuwse stijl is opgetrokken. Hier zal Amsterdam weer wor den tot Aemstelredam. Een grote stadsmuur met enige middeleeuw se toegangspoorten zal rond het Middendamterrein worden ge bouwd, terwijl in de aldus ver kregen ruimte enige oud-Holland se gebouwen worden geplaatst, zoals een taveerne en een stad huis. Dit beeld wordt aangevuld door marktkraampjes, uithangbor den met oude emblemen, spreu ken en schilderijen. Bovendien wordt in het midden van 't stadje het beeld geplaatst van de nog alom bekende Naatje, die ter ge legenheid van de aanstaande feestelijkheden volledig gerestau_ reerd is. In dit stadje zal van 14 Juni tot 15 Juli het 17e eeuwse leven opnieuw verrijzen. Men zal kunnen zien, hoe de stadswacht de poorten zal openen bij zons opgang en zal sluiten lang na zonsondergang, hoe de burgerva der, schout en schepenen des mor gens plechtig het stadhuis betre den om hun ambtelijke bezighe den te vervullen en hoe de am bachtslieden, kooplui, marskra mers en muzikanten hun nering verrichten. We zullen kunnen zien, hoe die oude poorters van Aemstelredam zich vermaakten met hun boer tige kluchten, er zullen dagen zijn waarop het vendelzwaaien tot nieuw leven zal worden gewekt, er komt een kindercircus en een poppenkast, een poesjenellenkel der en een ballet. Bovendien wordt er een tentoonstelling geor ganiseerd, die ons de kleding zal tonen, waarin de burgers van Amsterdam in de verschillende perioden van de groei der hoofd stad door de Kalverstraat fla neerden, beschenen door vetpot jes en later door gaslicht en elec- trisch licht. We kunnen genieten van openluchtconcerten en car- rillonbespelingen, sportevenemen ten en bloemencorso's. Genoeg om elke dag in het stadje aan wezig te willen zijn. Maar er is nog meer te zien. Niet alleen in het stadje viert men feest, ook in de Kalverstraat zelf zullen ingrijpende verande ringen worden aangebracht. De straat wordt in vijf vakken ver deeld ider vak geeft aan een periode van 100 jaar. Ter afba kening van deze eeuwen worden 6 poorten geplaatst met motieven en afbeeldingen uit de jaren 1450 tot 1950. We zullen er langzaam doorheen moeten lopen om al de- ze lust voor onze ogen te kunnen aanschouwer Ook de Reguliersbreestraat en het Rembrandtsplein zullen ver sierd worden ter gelegenheid van dit bijzondere feest. Er zal een grote verlichte molen rustig gaan draaien naast het beeld van Rembrandt en er zuilen kleine molens worden geplaatst in de Reguliersbreestraat. Natuurlijk zal er in die feeste lijke maand heel wat geld in het historisch laadje rinkelen en rit selen dat alles komt ten goede aan het Nederlandse Kankerin stituut VAN MODDER TOT ASFALT. Nu nog iets over de historie van de vermaard geworden „Cal verstraete Een modderig geval was die Kalverstraat. De eerste poorters van Aemstelredam me den haar dan ook zorgvuldig. Niemand had er eigenlijk iets te doen, want er stonden nog geen huizen. Misschien is er nu en dan een verliefd paartje terechtgeko men, maar of het er veel geweest zijn, is niet waarschijnlijk, want de poorten van de stad werden niet al te laat in de avond geslo_ ten en de Kalverstraat lag tot in het begin van de 14e eeuw nog buiten de stad. Graaf Albrecht van Holland gaf namelijk om streeks 1410 aan een zekere Rei- nie Simonsz, priester, bij oor konde verlof om op het gedeelte bij de Dam huizen te gaan tim meren. Dat waren houten huizen met geteerde gevels en strooien of rieten daken. Zeer brandbaar dus. Waar nu het Spui is was toen tertijd een sluis, de Bindwijker- sluis. Hierdoor voeren in de 14e eeuw de boeren naar de stad met hun melk- en groentenschuitjes. Zij kozen het Spui als ligplaats om hun koopwaar verder over land te vervoeren naar de ver schillende afnemers in de stad. Hier kwamen ook veel runderen en schapen aan om op de vee markten, die in de Kalverstraat werden gehouden, te worden ver kocht. Misschien zijn deze markten aanleiding geweest, dat een der nijvere poorters van Amsterdam besloot om 'n winkeltje te begin nen langs de modderige straat. Wat voor negotie deze man dreef, zal wel altijd onbekend blij ven; misschien verkocht hij het zeebanket, dat de omwonende vissers in de Noordzee en op het toenmalige Flevomeer vingen, wellicht ook verkocht hij maat jes brandewijn, die de veeboeren tot grote handelsgeest moesten aanzetten. Of was het een bak ker, die zijn grote wittebroden voor een oortje versleet aan de na het verhandelen van het vee hongerig geworden kopers en ver kopers. In ieder geval was het 'n man met een vooruitziende blik. Voorlopig stonden er alleen nog koeien en schapen, die men later geslacht in de slachterijen zag liggen, die al spoedig ter plaatse waren verschenen. Er waren een paar bierkroegen gekomen, waar de handelaren elkander in de han den sloegen en nog een schoen makerij en een leerlooierij die de huiden van-het geslachte vee ver_ werkten. Er kwamen echter schippers en vissers de stad binnen, die, belust op liet geld, dat zij in Amsterdam Konaen verdienen, hun hutten en Huizen bouwden langs de vee markten. leder zette zijn hut neer op ae plaats die hem het beste leek en zo kreeg de Kalverstraat de bekoorlijke 6-bocht, die on danks de branden van H/l en 140Z nooit is verloren gegaan. inmiddels gingen de eeuwen voorbij. L)e Kalverstraat werd een der hoofdstraten van het toenma lige Amsterdam en is dit tot op heden gebleven, Hr werden ker ken en kapellen gebouwd, er ont stond een begijnnotje, waar rijke dames zich na hun „sondigh lee- ven konden terugtrekken oin hun oude dag in rust en deditatie dooY te brengen er ;kwainen gebouwen waarin de administratie voor de markten zetelde en er ontwikkelde zich tenslotte ook een amuse mentsleven. In het begin van de zeventien de eeuw werd wegens het brand gevaar de bouw van houten hui zen binnen de bemuring van de stad verboden. Dit betekende het slopen van het grootste deel van de Kalverstraat. Er kwamen toen huizen van baksteen en zo kreeg de straat ongeveer het architec tonische aspect, dat zij tegen woordig nog biedt. Langzamerhand begon de Kal verstraat op een echte winkel straat te lijken. Maar zolang de veemarkten er nog .werden gehou den, behielden gezelligheid en amusement de overhand. Dronken boeren lieten s avonds hun klom pen over het slechte en vuile pla veisel klotsen en in en buiten de kroegen werd gekrakeeld en ge vochten. Dat ging zo jaren door, tot in 1629 de koeien en schapen bij decreet van burgemeester en schepenen de straat door de Bin- wijkerpoort verlieten om er nooit meer terug te keren. De Kalverstraat had andere al lures gekregen en ging zich eerst uitbreiden tot het Muntplein, dat toen ter herinnering aan de veel jarige handel Schapenplein werd gedoopt. Amsterdam ging grachten gra ven; de Koningsgracht (het Sin gel), de Heerengracht en de Kei zersgracht ontstonden en in de overzeese handel rijk geworden kooplieden van Amsterdam bouw den er hun patriciërshuizen met de bekende trapgeveltjes. Deze kooplui hadden dienstmaagden in dienst en waar konden deze be ter hun boodschappen doen dan in de Kalverstraat, waar immers alles te krijgen was, wat men in die dagen nodig had? Zo kreeg de straat het gemoedelijke karakter dat haar bij uitstek geschikt maak te voor haar taak als wandel straat. Nieuwe winkels lieten hun uithangborden in de wind schom melen en hun etalages lagen vol met laken en karmozijn, met ge neesmiddelen en boeken. Men kon in de koffiehuizen uitrusten van de vermoeienissen en de vreem delingen werden ontvangen door gastvrije deuren, waarboven het uithangbord hing met de naam van het logement in sierlijke let ters erop geschilderd. De Kalverstraat werd een oord van vermaak. Teveel vermaak misschien. Wie 's avonds nog van onbesproken gedrag was en een Kalverstraatje ging maken, wist niet of hij de volgende uren niet reeds het slechte pad was opge gaan. De borrels stonden voor hem klaar op de toonbanken der café s, er werd gehost door de straten en gevrijd in de schaduw rijke hoekjes die overal te vinden waren. Er werd een gedicht op gemaakt, dat iedereen zong „Want komt men 's avonds laat, Al door de Kalverstraat, Dan ziet men menigeen Niet stevig op de been Schuins naar een koffiehuis marcheren." Tenslotte stelde de Raad van Schout en Schepenen onder su pervisie der burgemeesteren een verlichting in om de bedreigde jongemannen van onbesproken ge drag te hulp te komen. De los bandigheid was daarmee groten deels aan banden gelegd. De kof fiehuizen werden niet verbodten, omdat de Kalverstraat zijn aspect niet mocht verliezen en bovendien deze kroegen niet alleen oorden waren van vertering, doch ook van nering. Zo kunnen we thans nog zien hoe de houthandelaren iedere Maandag handel drijven in Polen, terwijl diezelfde dag de steenverkopers in Suisse bijeen komen om zaken te doen. Er is veel veranderd in de Kal verstraat. Het is een grootse car rière geworden van een simpel modderig paadje, waar geen fat soenlijke poorter zijn voeten wil de zetten, tot een begrip van wan delen en winkelen. HOEVEEL RADIO-LUISTERAARS TELT NEDERLAND. Het aantal aangegeven radio- ontvang-toestellen in Neder land bedroeg op 1 Juni 1.413.631 tegen 1.402.024 op 1 Mei j.l. Op 1 Mei waren er 492.659 aangeslotenen op het Rijks- radiodistributienet tegen op 1 April 494.478. ABONNEERT U OP DIT BLAD. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. AjaxEnsched. Boys 20 LimburgiaBlauw Wit 62 Zuid II JulianaChevremont 11 Zuid I Promotie 3e klasse. SchijndelSCB 12 MuloDongen 1l Promotie 4e klasse Uno AnimoOSS '20 14 Bredania—Ons Vios 13 (Bredania degr.) TAC—RWB 2—3 BEKERWEDSTRIJDEN. Excelsior—Bleijerheide 3—1 UVV-DHC 0—1 PSVJuliana lo SneekHaarlem 08 W.S.C. WINT BEKER TE OISTERWIJK. Na de succesvolle beëindiging der voorronde moest W.S.C. gis teren weer naar Oisterwijk om op de seriewedstrijden aldaar in de demi-finale uit te komen tegen Vlijmense Boys. Met 4—0 wist W.S.C. deze wedstrijd te winnen, terwijl de finale tegen „Oisterwijk" met 3—1 gewonnen werd. Zodoende legde W.S.C. beslag op de le prijs, zijnde een beker, beschikbaar gesteld door de luxe cosyfabriek „Venus" te Oister wijk. T.A.C.—R.W.B. 2-3. Het is RWB gelukt om haar laatste kans op promotie te be houden door het sterke Tilburgse TAC op eigen grond verdiend met 32 te kloppen. Het is een wedstrijd geworden waarin vanaf het begin tot het einde alles van de spelers werd gevergd. Ondanks de hitte werd er door beide elftallen in 'n hoog tempo gespeeld. Daar er zowel vopr de thuisclub als voor RWB alles aan gelegen was, had dit tot gevolg dat deze ontmoeting een zeer hard karakter droeg, soms wel eens te hard, zodat na de rust zowe] de midvoor als de rechtsbuiten van RWB vanwege opgelopen blessures noodgedwon gen het veld moesten verlaten. Ondanks deze zware handicap op dat moment was er een kwartiertje na rust gespeeld en de stand was 2—2 waren het de RWB'ers, die hierna zoveel energie aan de dag wisten te leg, gen, waar de gastheren geen raad mee wisten, met als resultaat dat de invaller middenvoor van RW B reeds spoedig met een prachtig doelpunt 3—2 voor zijn club liet aantekenen, wat, zoals later zou blijken, tevens de overwinning betekende. De strijd voor de rust en even hierna zag er als volgt uit Vanaf de aftrap ondernamen de Tilburgers direct enkele aan vallen, die echter zonder succes bleven. Hierna was de beurt aan RWB. Diverse aanvallen werden ondernomen met als gevolg dat na 18 minuten spelen de debute rende midvoor Jos Schalken, een mooie aanval besloot met 'n fikse koDstoot, die doel trof, 0—1. TAC probeerde het nu ook weer eens met enkele snelle aan vallen, maar zonder succes. RWB had na 28 minuten wel succes, toen linksbuiten v. d. Anker een goed aangegeven bal op de juiste manier achter de Tilburgse doel man wist te plaatsen, 0—2. De bezoekers bleven in de meerderheid en het is wederom de linksbuiten die even later een mooie kans krijgt, doch zijn schot faalt jammerlijk. De gastheren weten het spel geleidelijk weer in evenwicht te brengen en zien kans enkele minuten voor de rust de achterstand tot 1 2 te ver kleinen. Direct na de thee komt TAC overdonderend opzetten met als gevolg dat zij spoedig kans zien de stand gelijk te maken, 2—2. Even later moeten de reeds in 't begin genoemde RWB-speler 't veld verlaten. Lang pleizier van de gelijkma ker heeft TAC niet, want even later is het invaller de Valk, die het reeds gememoreerde derde doelpunt weet te scoren, 2—3. Hierna behoudt RWB ruim 10 minuten een sterke veldmeerder- heid, doch doelpunten levert hen dit niet meer op, terwijl ook de gastheren t RWB-net niet meer weten te vinden, zodat met de stand 3—2 voor de jongens uit Besoijen het einde komt van deze zeer zware wedstrijd. Kranig werk mannen WIM VAN EST WINT BORDEAUX-PARIJS. Wim v. Est uit St. Willebrord heeft de zwaarste aller wegwed strijden in één rit (Bordeaux- Parijs (586 km.) gewonnen. Hij legde deze afstand af in 17 uur 25 min. 43 sec., hetgeen een ge middelde snelheid betekent van 33.622 kilometer per uur. Hij kwam het Pare des Princes bin nengereden met een voorsprong van ruim 6 minuten op de tweede aankomende, de Fransman Mau rice Diot. KORFBAL. NederlandBelgië eindigde met 33. 1 ienduizend toeschouwers bij deze interland. Na de gevoelige 62 neder laag, welke de Belgen te Antwer pen op 14 Mei tegen onze natio nale korfbalploeg te incasseren kregen, wisten zij gisteren in Den Haag een gelijk spel uit het vuur te slepen. De 33-puntenverdeling, welke het resultaat was van deze 30e officiële landenwedstrijd tussen beide ploegen, welke op Houtrust te Den Haag voor 10.000 toe schouwers werd gespeeld, gaf de verhouding zeer goed weer. Vóór rust bood de wedstrijd niet veel aantrekkelijks. Beidt ploegen kregen goede kansen, welke echter door slecht schieten verloren gingen. In de Neder landse aanval was het vooral Woudstra, die door slechte scho ten van veraf en zonder accura tesse in zijn spel vele kansen miste, hoewel het gezegd moest worden, dat fortuna hem niet gun stig gezind was. De Blau-Witter WIELERCLUB LEONORA. Vrijdagavond hield de wieler club Leonora n trainingsrit. De ze ging over Drunen, Elshout, Heusden, Doeveren, Bel, Station, welk traject tweemaal gereden werd. De uitslag is 1 Mari Ligtvoet; 2 Jan van Hoofd; 3 Antoon Dekkers: 4 Fr. Damen; 5 Ant. v. Es; 6 Adr. Hensen; 7 C. de Peffer; 8 W. Timmermans. Zondagmorgen werd weer ge start voor een trainingsrit, dit maal over Waspik, Dongense- vaart, De Moer, Quatre Bras, Nieuwkuijk, Drunen. De uitslag was in de A-klasse: 1 Mari Ligtvoet; 2 Jan Kuiten; 3 Ant. Dekkers; 4 Adr. Hensen; 5 Ant. v. Es; 6 Leo Fitters; 7 Fr. Damen; 8 Ger. v. Es. Voor de C klasse ging de rit over Loonopzand, Udenhout, Nieuwkuijk, Drunen. Hiervan is de uitslag 1 J. de Peffer; 2 A. de Krieger; 3 H. v. Ree; 4 J. Koenen: 5 P. v. d. Wouw; 6 C Klein. Woensdagavond 7 uur wordt de volgende route gereden: An- toniusstraat start, Parallelweg, Baardwijk. Drunen, Elshout, Heusden, Doeveren, Bel, Kerk straat, Station, welk traject door de A klasse driemaal en door de C klasse tweemaal wordt gere den. De finish is bij het clublo kaal De Lindeobom. Zondag 11 Juni neemt Leono. ra met een zestal renners deel aan het groot wielercriterium in Den Bosch, waar zij de strijd moeten opnemen tegen de beste nieuwe lingen van het land, zodat er heel wat van hen gevraagd zal wor den. Jongens, houdt de naam van Waalwijk hoog. want vele ogen zullen jullie verrichtingen volgen. Toont ditmaal wat jz waard bent. De Nederlandse renners (in alphabetische volgorde) Wim v. Est, Rucphen, Henk de Hoog, Antwerpen, Wim de Ruyter Rot. terdam, Frans Vos Den Bosch en Wout Wagtmans, Breda, zijn door de vertrouwensman in Ne derland van de organisatie van de Ronde van Frankrijk, Ru de Grood, gekozen om deel uit te maken van de Nederlandse ploeg die dit jaar in de Tour de France zal starten. Voor de bezetting van de zesde plaats in de plotg worden nog onderhandelingen ge voerd. Wagtmans is nog amateur maar wij hebben vernomen dat hij dezer dagen een licentie als pro fessional zal aanvragen. De organisatoren van de Ron de van Frankrijk hebben er hun goedkeuring aan gehecht om P. van Ierlant (Tilburg) te benoe men als ploegleider van het Ned. zestal, in welke functie hij zal worden bijgestaan door de oud renner Jan Pijnenburg, eveneens uit Tilburg. De laatste zal bo vendien als bestuurder van de volgauto fungeren. Aan de Ned. ploeg zullen wor den toegevoegd J. van Dinther (Antwerpen) en P. Gommans (Hoensbroek) resp. als verzorger en mecaniciën. maakte overigens de indruk ver moeid te zijn. Na 20 minuten was het mej. Vercouteren die uit teen vrije worp de Belgen de leiding gaf. Een fel offensief der Neder landers werd kort na rust beloond, toen Kruyt van achter de paal doel trof (11). De Belgen kwamen terug en toen de Nederlandse verdediging een ogenblik verslapte wist F. Verdonck de stand op 21 te brengen. De Belgische aanvallen waren nu veel gevaarlijker en de Nederlandse verdediging maakte bovendien geen sterke indruk. Na 21 minuten kreeg Nederland we gens vasthouden een vrije worp toegewezen welke door Kopers werd benut (22). De strijd kreeg hierna meer te kening en de verdedigingen wer den aan beide kanten danig aan de tand gevoeld. Nadat een Bel gische aanval in het middenveld onderschept was, kwam de bal bij Berens, die met een hoog schot Nederland de leiding gaf (32). Enkele minuten voor het einde flitste een Belgische aanval door de Nederlandse verdediging heen. Een vrije worp werd totegewezen, welke door mej. Ceulemans werd benut (33). Aan Nederlandse zijde verdient het goede spel van het Westerkwartiervak met de da mes KoperVan Es en Tit-Smits en de heren Koper en Stoeltje vermelding. RATTENPLAAG. (Vervolg). Evenwel zijn de ratten (in tegenstelling tot de muizen) zeer slecht van reuk; reeds om die reden is de bedoelde theorie niet zeer waarschijn lijk. De ervaring heelt geleerd uat bovengenoemde mening niet juist is. Men bedenke wel aat hier gesproken wordt van de grijze- ol riool-rat en de zwarte of huisrat. Bij de woelrat, die overingens een geheel andere levenswijze heeft, geldt die voorzorgs maatregel wel. In een dichtbevolkte streek heelt herhaaldelijk nieuwe in fectie plaats van uit de omlig gende percelen. Alleen een gezamenlijk en gelijktijdig optreden tegen de ratten geeft dan baat. De bestrijding moet het karakter dragen van een campagne door de gehele buurt. Nog veel meer valt er over het vraagstuk der rattenbe strijding te schrijven. Waar schijnlijk kom ik hier later nog eens op terug. KROPZIEKTE. Harde krop ontstaat door 't opnemen van moeilijk ver teerbaar voedsel als hooi- spieren, lang hard gras enz. In gesloten rennen mag nooit lang hard gras gevoerd wor den. Fijn, kort gesneden is hier geboden. Ook verwijdere men alle mogelijke stro- of hooihalmen en krullen of spaanders, ook de uitgevallen veren. Ik maakte hierop al eerder attent. KIPPENVRIEND. In goede staat zijnde merk Calimax voor het bespuiten van Aardappelen etc. W. van Son Andr. Zijlmansstr. 10 Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 3