In KaaTEHEUvEL LOON-OP-ZAND I IV DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 12 JUNI 1950. AAA V V Het Gouden Priesterfeest van de Hoogeerw. Heer A. J. v. d. Brekel Een glorieuze viering 111 H. VERHULST WASPIK Het adres voor Uw Markiezen en Zonneschermen is bij W. v. d. Hammen Burg. v. d. Klokkenl 47 WAALWIJK. DE UITSLAGEN. Promotie 3e klas. SCB—Mulo Cone. SVDSchijndel Competitie 3e klas BaardwijkWSC Promotie 4e klas HaarsteegUno Animo TACBredania RWBOns Vios K.N.V.B.-BEKER. Halve finales. Haarlem—DHC PSVExcelsior 2—0 2—1 3—2 0—2 3—1 7—1 2—1 2—1 ZWEDEN—NEDERLAND. Het Nederlandse elftal dat op zo verrassende wijze ge triomfeerd had over Enge land B, heeft Donderdagavond de strijd aangebonden tegen de sterke Zweden. Er was maar één wijziging aange bracht. Roosenburg was op de rechtsbuitenplaats vervangen door Clavan. Die heeft het er zeker niet slechter afgebracht dan Roosenburg tegen Enge land en toch werd het nu een 4—1 nederlaag, mét de afgod Abe en mét Rijvers. Voetbal len is nu eenmaal een spel en wie zal zeggen waar het aan ligt dat de voorhoede haar draai niet kon krijgen, dat de kanthalves sukkelden en dat zelfs de backs niet waren zo als anders? Alleen twee reu zen staken ver boven de mid delmaat, waarop de rest bleef hangen, uit: Kraak en Ter louw, maar ook zij konden niet verhinderen dat de Zweedse voorhoede vier goals maakte. Ze waren nu een maal een klasse sterker. Cla van maakte het tegenpuntje. Het begon met een Neder landse aanval, bekroond met een schot van Rijvers dat naast ging. Maar al gauw na men de Zweden het initiatief over en binnen het half uur was het 2—0. Maar niet lang, want enkele minuten latei- gaf Lenstra een bal door aan Clavan die naar binnen was gelopen, die koos positie en trof roos met zijn schot: 21. De rest van de eerste helft hield Nederland stand. Na de rust was het een ge worstel om het doel schoon te houden en Kraak en Ter louw verrichtten voetbalwon. deren, maar het mocht niet baten. De laatste vijf minu ten waren Kraak nog twee schoten te machtig, zodat er een 41 nederlaag geboek staafd moet worden. Een down-stemming daarna was niet nodig, want niemand had eigenlijk op een overwinning gerekend. Wel moesten er verschillenden opgekalefaterd worden, want de aanraking met de Zweden was soms on zacht. Geen débacle, maar een fikse nederlaag. FINLAND—NEDERLAND. Zondag was het nog een soortje erger; toen verloor 't Nederlands elftal met 41 in Helsinki tegen het Finse elf tal. Dit was nu werkelijk een smadelijke nederlaag en Oran je speelde uitgesproken slecht. Dit klemt te meer, daar men hier zeker aan een overwin ning had gedacht. Het was zoals we zeiden, onzerzijds een zwakke en slappe wedstrijd, nog ver slechterd door de eigenaar dige houding van de Zweed se scheidsrechter. De Noordelijke toer heeft niet veel eer opgeleverd! JULIANA—W.S.C. 3—2. Onder de uiterst kundige en tactvol optredende scheidsrechter A. Peijnenburg is deze derby ge ëindigd in epn alleszins verdiende overwinning voor de thuisclub, die in de eerste helft een dermate groot overwicht had op W.S.C. dat het er af en toe de schijn van had alsof er maar een team speelde. De half-time stand van 21 gaf dan ook de verhouding in het geheel niet weer. In de tweede helft was Geel Zwart aanvankelijk weer in de meerderheid, doch naarmate de tijd verstreek, kwam de tegen stander meer en meer opzetten, zodat toen de Baardwijk-verdedi ging onder volle stoom opereerde. Het talrijke publiek kreeg van meet af aan waar voor zijn geld. Onstuimig trokken de sportpark- «woners ten aanval en bij reeds de eerste doorstoot ontkwam het WSC-doel ternauwernood aan De sultan van Djokja, minister van defensie van de R.I.S., heeft verklaard dat de reorganisatie van het K.N.I.L. op 1 Juli voltooid moet zijn, anders zou hij aftreden. Nederland zal 1 millioen kilo groenten, 80.000 kg. vers fruit en 1700 ton bloembollen naar Noorwegen uitvoeren. doorboring. Dit overwicht, dat maar bleef aanhouden, moest lei den tot doelpunten. In de 12e mi nuut werd weer eens de Zwarte verdediging uit verband gespeeld. Een scherpe pass bracht linksbui ten H. van Gelder alléén voor de WSC-keeper, die geen kans kreeg 10. Nog veranderde het aspect van de wedstrijd niet. Enkele on gevaarlijke uitvallen van WSC werden in de kiem gesmoord, ter wijl het aan de andere kant on begrijpelijk was dat de stand niet werd opgevoerd. Een penalty aan Baardwijk toegekend wegens een overtreding, werd door aanvoer der Fr. van Tuijl feilloos benut, 20. Jammer was het dat stop- perspil van Meeuwen van WSC onmiddellijk daarop door de scheidsrechter van het veld ver wijderd moest worden. Een te hardhandig van de bal afzetten, kwam Juliana, juist buiten het strafschopgebied, op een vrije trap tegen zich te staan. Onhoudbaar voor van Os vloog de bal in het net, 21. Na de hervatting werd wederom aan beide zijde energiek aangepakt. De thuisclub behield het beste van het spel, dat resulteerde met een derde geal. Een aardige com binatie had het leder bij linksbui ten van Gelder gebracht; hard over de grond kwam van diens voet de voorzet, naar de verdien stelijk als rechtsbinnen debuteren de T. de Ronde naar toe spurtte en er 31 van maakte. Hierna raakte het spel meer en meer verdeeld. Het hoge tempo en het lang op non-actief zijn d'er geel-zwarten ging een woordje meespreken. Steeds talrijker wer den de bezoeken aan van Os' hei ligdom. Verder dan 32 wist men het echter niet te brengen. De partij die het meeste recht had op de zege kreeg deze ook, na een interessante, mannelijke en sportieve strijd. R.W.B.Ons Vios, 71. In een door de thuisclub keurig gespeelde wedstrijd is het RWB op een volkomen verdiende wijze gelukt, de zo kostbare punten in Besoijen te houden. Voor de aanvang van de wed strijd mocht de aanvoerder van RWB van zijn collega der be zoekers bloemen in ontvangst ne men, voor het behalen van het afdelingskampioenschap. Direct na de aftrap krijgen we een snel op en neergaand spel te zien. Na ca. 8 min. spelen is het de RWB-linksbuiten die in het bezit komt van het leer; hij pas seert handig enkele tegenstanders, waarna hij de bal scherp voor het Tilburgse doel trekt, waar dan midvoor A. Schalken klaar staat om met een schuiver de Ons Vios- doelman het nakijken te geven, 1—0. Dit succes is voor de gasthe ren een dusdanige aspiratie, dat zij kans zien een flinke veldmeer- derheid te demonstreren, met als gevolg talrijke mooi-opgezette aan vallen. Zo kon het dan ook ge beuren, dat na 18 min. spelen, in valler rechtsbuiten Valk een snel le rush op tactische wijze met een goed doelpunt b'esloot, 20. Even later is het de RWB-mid- voor die is doorgebroken, doch de doelman is een fractie van een seconde eerder bij de bal, wat een botsing tengevolge heeft, waarbij laatstgenoemde zijn arm pijnlijk bezeerde. Ons Vios vindt deze achter stand schijnbaar welletjes en zij belagen enkele malen het heilig dom van Snels, doch van succes is dank zij het goede werk der RWB-achterhoede geen sprake. Steeds zijn het RWB-backs die via een goed steunende midden linie de ballen naar hun voorhoe de dirigeren, wat na 25 min. spe len wederom Valk in staat stelt, een snelle doorbraak met een goed gericht schot te besluiten, 30. De gasten geven de moed ech ter ook niet op en zien kans en kele gevaarlijke tegenaanvallen te lanceren, doch Snels is in vorm en doet alle pogingen der Tilbur- gers sneuvelen. Succes kwam even voor de rust, dank zij een goed doelpunt van rechtsbinnen van Gooi, we derom aan de andere kant, 40, terwijl direct hierop linksbuiten v. d. Anker zijn hard schot door de lat zag gekeerd, waarna men ging rusten. Direct na de thee nam het d'e thuisclub wat kalmer op, zodat Ons Vios iets meer op dreef kon komen. Enkele goede aanvallen werden echter niet op de juiste manier afgewerkt, zodat steeds, zij het dan ook wel eens' op het nippertje de achterhoede van R. W. B. redding kon brengen. Geleidelijk echter wéét de thuis club weer in de meerderheid te komen en het is na ruim 12 min. wederom Valk die de Tilburgse keeper met een prachtige omhaal in de uiterste bovenhoek totaal verrast, 05. Ook hierna blijven de gasten moedig doorspelen, doch niets mag baten; zelfs weet de links binnen van R.W.B. J. Schalken met een goed schot het halve do zijn vol te maken, 60. Even later denken we dat de bezoekers de eer gaan redden, doch de hun toegewezen straf schop wordt door Snels goed ge stopt, waarna de weggewerkte bal bij Valk terecht komt die dank zij een mistrap van de Ons Vios- doelman 7—0 liet aantekenen. Toch zien de Tilburgers hun moedig en vooral sportief volhou den even voor het einde beloond, via hun linksbinnen, met een ver diend doelpunt, 71, waarna spoedig het einde komt van deze voor RWB zo succesvolle wed strijd.. Proficiat lui I I VLIJMEN. j Jan van ArkelVlijm. Boys 3, 8;1. Voor de promotie-degradatie speelde Vlijmen III in Ammerzo- den en kreeg een grote nederlaag. Hoewel Jan van Ark^l de over winning verdiende was de uitslag zeer geflatteerd. Vlijmen was zeer onfortuinlijk en de rare beslissin gen van de scheidsrechter kostten Vlijmen enkele punten. Nog een wedstrijd en de volgende compe titie zal een klas lager gespeeld moeten worden. HAARSTEEG. HaarsteegUno Animo, 02. Voor de promotie-degradatie competitie speelde Haarsteeg haar voorlaatste wedstrijd en wel te gen Uno Animo, die tevens ook verdiend door de gasten is ge wonnen. De bezoekers die niets meer te verliezen hadden, speel den rustig, terwijl bij de gastheren d'e zenuwen hen parten speelden; het boterde derhalve niet in de thuisclub, omdat als critiek over de opstelling enkele spelers verstek lieten gaan en daardoor werd de taak van de gasten vergemakke lijkt. In het begin zag het er echter niet naar uit dat de gasten met de overwinning zouden gaan strij ken, want de thuisclub pakt direct stevig aan en de Uno-verdediging krijgt het zwaar te verduren. Als er ongeveer 10 minuten zijn gespeeld, zet Haarsteeg een ge vaarlijke aanval op en v. d. Heij den krijgt een opgelegde kans, maar doordat de bal effect kreeg liep het op niets uit. Als er ongeveer 20 minuten zijn gespeeld, komt er succes voor de gasten, als v. d. Water slecht te rug speelt en hun midvoor de bal in het doel plaatst; even later als de achterspelers voor vermeend buitenspel blijven staan en hun midvoor met een hem toegespeel de bal doorloopt, schiet deze over de uitgelopen doelman in het net; met deze stand wordt gedraaid. Na de hervatting vertoont zich weer hetzelfde spelbeeld: de gas ten steeds in de meerderheid en op hun lange, goed geplaatste passen kon de thuisclub geen vat krijgen. Wel probeerden zij het initiatief over te nemen en de achterstand in te lopen, maar het mocht niet baten, de bezoekers bleven het beste spel behouden en door vele snelle en gevaarlijke aanvallen trachtten zijn hun voorsprong t'e vergroten. Bij een der aanvallen de thuisclub scoort v. d. Heijden, doch dit doelpunt werd wegens buitenspel geannuleerd. De wed strijd werd er niet mooier op, maar de bezoekers bepaalden zich al leen op het verdedigen van hun voorsprong en toen de scheids rechter het eindsignaal had gebla zen was deze belangrijke wedstrijd voor Haarsteeg verloren. SPRANG. N.E.O. A.s. Woensdagavond 7 uur krijgt NEO I op haar terrein aan het Oosteinde Noad I uit Wijk op bezoek, om een wedstrijd te spelen voor het door NEO uitge schreven nederlaagtournooi. Vele voetballiefhebbers zullen Noad nog wel van vroeger kennen toen NEO ook in de competitie tegen deze club uitkwam en de lui van over de Maas waren toen al niet te onderschatten tegen standers. Het zal NEO dan ook niet meevallen Woensdagavond, aan gezien Noad d'e laatste tijd in uit stekende vorm is, om deze eerste wedstrijd van haar nederlaagtour nooi te winnen. Doch we zijn er van overtuigd dat men in Sprang alles in het werk zal stellen om de huid zo duur mogelijk te ver kopen. De sportliefhebbers staal dus Woensdagavond op het Neo- terrein zeker een aantrekkelijke wedstrijd 'te wachten. DE POSTDUIF WAALWIJK. Concours St. Quentin. In concours 375 duiven. Eerste duif 10.31.48, laatste prijs 10.54.8. H. Knippels 1, 5, 20, 22, 32; Fr. v. Kessel 2, 80; H. Pullens 3, 8; A. Stam 4; Jos v. Bladel 6, 26, 39, 52; H. Schafer 7, 78; L. v. d. Bogaert 9; Joh. Verhagen 10, 84; C. Slaats 11; C. Schuwer 12, 46; A. v. Spijk 13, 64; J. Lammers 14; A. Schuwer 15, 67, 76; Schoemans Jr. 16, 40, 70; M. Leijtens 17, 35, 57, 74; Th. Groe- neveld 18, 33. 38, 85; G. v. Hel- voirt 19, 27, 56, 62, 71, 75; N. Verschuren 21; Stokwielder 23, 51, 72, 91; Verhoeven-Verwiel 24; G. de Werd 25; P. v. Hel- voirt 28; C Hamers 29; L. de Bruin 29; L. Mulder 31, 43, 44; W. Kleijn 34, 79; G. Kooijmans 36; M. v. d. Griendt 37; G. van Huiten 41, 87; A. v Huiten 42, 59; H. v. d. Pennen 45. 77; A. Hensen 47; A. v. Ham 48; P. v. Veldhoven 49: W. de Peffer 50; G. v. Boxtel 53, 82; C. v. Beij nen 54; W, Herman 55, 61; C. de Peffer 58; H. Lombarts 60; Th Maas 63, 68, 86. 89; J. v. Bok hoven 65, 93; A. Timmermans 66; A. Bakkeren 69; Jos v. Dijk 73; ca ^nn^0/19 Jac- Verhoofstad no' I' ,Verheiiden 88; Colijn 92; Jos Bakker 94. In het clublokaal van boven genoemde vereniging is op Maan dag 26 Juni des avonds van 7 tot 9 uur gelegenheid in te korven voor het groot nationaal concours vanuit St. Vincent, afstand 1021 K.M.. te geven door de C.C. Eindhoven. Ook het regelen en lichten der klokken zal in boven genoemd lokaal geschieden. Dit concours is opengesteld voor alle georganiseerde liefheb bers in geheel Nederland, zodat een record aantal duiven ver wacht wordt. De deelname wordt op 5000 duiven geschat. Als hoofdprijzen worden vervlogen 2 luto's, elk ter waarde van ƒ4150. Inleg 5.— per duif. Wie zal de winnaar worden Verplichte in- 'cg 2.— per duif. vracht inbe- irepen. De duiven worden op 30 Tuni om 13 uur gelost. DRUNEN. DE VREDESDUIF. Wedvlucht St. Quentin. Brok-Pulles 1, 10; G. van der Sande 2; J. Schapendonk 3, 8, 14, 18, 22; J. Heeffer 4; A. van Halder 5; A. van Sluisveld 6. 11, 28; Gebrs. Ravenstein 7; G. Pel- ders 9; v. Hulten-v. Ravenstein 12; A. Willemse 13; W. Melis 15, 29; H. C. Pelders 16, 33, 34; A. Spee 17; M. H. v. Kuik 17a; L. v. Dommelen 19, 27; M. van Sluisveld 20; H v. d. Plas 21; A. Mommersteeg 23, 30; Gebrs. Pel ders 24; H. v. Huiten 25, 26; v. d. Hoven-v. Huiten 31; C. van Boxtel 32. VLIJMEN. P.V. DE ZWALUW. Wedvlucht vanaf St. Quentin op Zondag 11 Juni. Prijzen als volgt C. v. Heivoort 1, 15, 24; L. de Laat 2, 31, 35; P. Pulles 3, 7, 13, 34; H. Oosterwaal 4, 6, 23; J. v. Eggelen 5; J. v. Loon 8, 21; K. Kivits 9, 17, 43; W v. Beijnen 10; A. Parijs 11, 41: H. Boom 12, 28, 51; G. Sluijmers 14; B. Ore mans 16; H. v. d. Heijden 18; M. Nicols 19; J. Oosterwaal 20, 22, 48; A. Kleijn 25, 56; C. Meesters 26; H. de Vaan 27, 46; M. v. Dal 29; Jo Verschuuren 30; L. Hees been 32; G v. d. Hout 33; N. v. Esdonk 36; Th. v. Overdijk 37; Blankers 38; R. de Laat 39; Has v. Beijnen 40; Jos Kuijs 42; M. Liebregts 44, 45; J. van Son 4b; A. L. v. Heivoort 50; P. v. Ges tel 52; P. v. d. Loo 54; L. v. d. Heijden 55; J. v. Baardwijk 57; A Kniotik 58; J. v. d. Dungen 59. HOGEVAART. De P.V. Nooit Gedacht hield j.l. Zaterdag een wedvlucht van uit Noyon, waarvan de prijzen werden behaald als volgt C. v. Tilborgh 1, 10, 13, 18, 24; A. Versteeg 2; M. Netten 3, 32, 39; G. Zwart 4, 31; A. M. de Jong 5, 15, 19, 22; A. de Jong 6, 17, 23, 36; W. de Jong 7; Snap haan 8, 11, 20, 40; J. A Zwart 9, 16; A. v. Iersel 12, 27,'35, 37; Am. Zwart 14, 33, 46; Gebr. Verhagen 21; Gebr. v. Os 25, 28; A. J. v. d. Hoven 26, 45; Gebr. de Jong 29, 42; Jac. Ro- zenbrand 30; C. Broeks 34, 41, 44; A. v. Campen 43. WIELERCLUB LEONORA. Zondag werd deelgenomen aan het Veemarktcriterium in Den Bosch. Eerst startte de B klasse voor 30 K.M. (33 ronden). Hier in waren geplaatst A. Hensen, F, Damen en A. Dekkers uit Els- hout. Na 18 ronden moet Hensen opgeven en F. Damen blijft steeds vooraan in de grote groep zitten, maar A. Dekkers wordt bij een der vele valpartijen betrokken en loopt daarbij een achterstand op. Hij blijft hardnekkig volhou- wen, hoewel deze renner op ge wone fietsbanden deze cours reed wat zijn prestatie aanmerkelijk vergrootte en uit een groep van 40 renners wist F. Damen zich als 14e te plaatsen, op 100 meter ge volgd door A. Dekkers. In de A klasse werd gestart door G. v. Es, A. v. Es en M. Ligtvoet. Deze moesten in 56 ron den 50 K.M. afleggen. Mari Ligt voet werd reeds na een twaalftal ronden door een valpartij uitge schakeld, kort daarop gevolgd door Gerard v. Es, die ook weer een valpartij meemaakte en ver plicht was op te geven. Toen was dus alleen A. v. Es nog in de course, die echter het hoge tempo niet kon volgen en in de 46ste ronde opgaf. Donderdagavond 7 uur wordt er weer gestart voor de trainings- rit. Dus alle renners weer pre sent. Zondag wordt weer een wedstrijd gereden en wordt met 6 man gestart in de Ronde van Hilversum en nu mogelijk met betere resultaten. De zaak van Westerling in Singapore, het illegaal overschijden van de grens, is uitgesteld tot 21 Juni. Pater Loop heeft Zater dagavond in het Lichtbaken meegedeeld dat er nog geen kentering is gekomen in de ziekte van de Zeereerw. Heer H. de Greeve. Hij moet nog volledig rust houden. Heb dank, o Heer, en laat Gij ons nog korte of lange tijden uw Priester! zingt Guido Gezelle in zijn Jubelzang van dé feestvieren de priester. Een gehele parochie heeft dit Zaterdag en Zondag meegezon gen jubelend met zijn jubilerende Herder, Deken-Pastoor v. d. Bre- kel, die zijn 50-jarig priesterschap met grote luister, doch bovenal in grote sympathie gevierd heeft. Maanden van voorbereiding zijn vooraf gegaan, waarin een ijverig feestcomité, geassisteerd door een kunstzinnige versieringscommissie, de plannen ontwierp, om te ko men tot éen feestviering de ver dienstelijke herder waardig. De plannen kwamen, werden beoordeeld en uitgevoerd en nu moet iedereen enthousiast zeggen: er is iets groots verricht Het machtig mooie kerkgebouw was smaakvol in verheven stijl met levend bloemwerk versierd, terwijl het priesterkoor was om geschapen in een bloemen en pal mentuin en op het hoofdaltaar de rode anjers als zoveel vurige vlammen rond het tabernakel schitterden. Pastorie en patronaat waren bij de ingang voornaam en deftig aangekleed met een stijlvolle boog waarvan een sierlijk hekwerk tot de straatingang leidde. Alles werd bij avond feeëriek verlicht, waar bij de grote kerk werd bestraald door tal van schijnwerpers, die tot kilometers in de omtrek ver kondigden, dat de parochie St. Jan te Kaatsheuvel feest viert met zijn Herder. Nu spreken we nog niet van d'e sprookjesachtig verlichte pastorie- tuin, waarbij de verlichting van „De Schoen" 1949 nog in de scha duw komt te staan. Dagen en nachten zijn geofferd om dit te bereiken en we mogen van deze plaats wel een woord van lof brengen aan de vele on gekende werkers, die joviaal en loyaal hun tijd disponibel hebben gesteld om dit zo minitieus ver zorgd af te leveren, dat hét de bewondering van iedereen trekt. Verzorgde de firma Be'ekmans de verlichting en de firma P. Snoeren de bloemen, de woning inrichting A. Frederiks zorgde voor de Perzen en het gehele am- bachtenleger van de parochie voor alles wat verder verzorging en versiering nodig had. De feitelijke feestviering werd Zaterdagmiddag ingezet toen een colonne van 22 prachtige luxe auto's, loyaal door de parochianen beschikbaar gesteld, naar Tilburg reden, waar ze aan de grens wer den voorafgereden door de ver keerspolitie, die de stoet in alles voorrang verlenende naar de Wil lem Il-straat voerde, waar de Ju bilaris de laatste dagen bij zijn broer Jos. v. d. Brekel, had door gebracht. In dezelfde volgorde werd naar Kaatsheuvel terug gereden, waar bij de Julianastraat een koord zinn'ebeeldig de parochiegrens aanduidde. Hier stegen de feestcommissie en de andere heren uit, waaronder aanwezig was de Hoogeerw. heer Hurkmans, huisprelaat van Z. H. de Paus en pastoor te Chicago, die zijn prachtige Cadillac ter be schikking van de Jubilaris gesteld had, die vanaf de parochiegrens in een open wagen de tocht zou vervolgen. De Deken-Pastoor werd, ter wijl door verschillende fotografen opnamen werden gemaakt, ver welkomd door de secretaris van het kerkbestuur de heer J. de Bondt, waarop hij in zijn bekende sympathieke joviale toon ant woordde er zijn bewondering over uitsprekend, dat hij op zo'n en thousiaste wijze in zijn parochie werd ontvangen. Wuivend naar de in dichte ha gen opgedrongen bevolking volg de hij dan de autostoet naar de Kerk, terwijl de machtige feest- klokken mede luide een welkom toeriepen. De Zeereerw. Pater v. d. Vel den, redemptorist, ving de plech tigheid aan met een korte toe spraak, waarin hij de verheven heid van het priesterschap in vu rige woorden belichtte ende paro chianen om gebed vroeg voor hun jubilerende herder. Dan opende de jubilaris zelf de feestviering door een plechtig Lof te celebreren. Na 't Lof brachten de Harm, van het Kpn. Muz. Gez. Euphonia en de Harmonie Apollo beurtelings een serenade voor de pastorie, waar de gehele avond de bevolking samenstroomde vooral toen om half tien de verlichting van kerk, pastorie en pastorietuin door de Jubilaris in het bijzijn van het feest- en versierings-comité werd ontstoken. Er steeg 'een roep van bewondering op uit de mon den van de velen, die hierbij aan wezig waren en niet het minst uit die van de jubilaris, die niet kon ophouden met zijn dank uit te spreken voor het ontzaglijk vele, dat voor hem gedaan was. De grote kerkelijke feestviering volgde Zondag, toen in de drie voormissen honderden parochia nen ter intentie van de jubilaris d'e H. Communie ontvingen, om dan om 10 uur, nadat de klok ken weer een half uur uitnodi gend gebeierd hadden, het hoogte punt der feestviering in een plech tige solemnele hoogmis mede te maken. Terwijl het parochiale zangkoor het 4-stemmige „Ecce Sacerdos bonus" van Vittoria zong, trok een grote stoet van priesters d'e jubilerende pastor omringende de kerk binnen. De Jubilaris droeg zelf de Solemnele Hoogmis op, hierbij geassisteerd door de Hoog eerw. Heer J. v. Susante, plebaan van de Kathedrale Basiliek van St. Jan te 's-Bosch als Presbyter assistens, de Zeereerw. Heer A. v. d. Brekel, pastoor van Baard wijk als diaken, de Zeergel. Z.E. Pater Augustinus v. d. Brekel, le raar aan het St. Dominicuscollege te Neerbosch als sub-diaken en de Weleerw. heer P. Strijbos, kape laan, als ceremoniarus. De lagere functies werden alle vervuld door priesterstudenten uit de parochie. Het koor gaf onder leiding van de heer Tuerlings 'een eerste uit voering van de vierstemmige mis voor gemengd door „Stella Maris" van P. Griesbacher, terwijl na de Mis het jubilende Exsultate justi van Viadana werd gezongen. De heer J. v. d. Heuvel, oud kapelaan in de Parochie St. Jan en thans pastoor te Gemert, hield een feestpredicatie naar aanlei ding van de tekst „Te Deum Lau- damus", waarvan de grondge dachte was, dat wij onze dankba re gevoelens voor de jubilerende herdér moeten vertolken in dank te brengen aan God. Het is de Jubilaris een ongekende vreugde zich omringd te zien door zovele juichende parochianen, door zo vele mede jubilerende familie-le den en vrienden. Laten we allen, aldus de feest redenaar in gebed alles terug bren gen tot de Schepper, zoals dé jubilaris geheel zijn léven deed. Steeds zocht hij zijn kracht in het gebed en steeds is hij daarin zijn kapelaans en parochianen voor gegaan. Hij feliciteert Kaatsheuvel met een Herder met zoveel erva ring die de raadsman in zorgen en moeilijkheden is van ontel baar velen, die wel de gebreken van zijn parochianen zag, doch slechts over hun goede hoedanig heden met anderen sprak, die hun groot geloof en Godsvertrouwen bewonderde en vaak gesticht thuis kwam van een ziekenbezoek, waar hij troost en kracht gebracht had, gesticht door d'e overgave van zijn gelovigen aan God. Hij vraagt om het gebed van allen als dank voor het vele, dat hij in een rijk priesterleven gedaan heeft. De sympathie voor de Jubilaris culmineerde in de receptie die ruim zeven kwartier aanhield en waarop geheel de parochie met honderden daarbuiten hun sym pathie in een warme handdruk met d'e gul lachende herder kwamen uiten. Het dagelijks bestuur der ae- meente opende de lange rij. Bur gemeester Mr. v. d. Heijden sprak een kort woord van felicita tie en bood namens de gemeente een K.L.M. Luchtfoto aan in ver zilverde lijst van het gebied van de parochie St. Jan. Kostbare ge schenken, waaronder drie kunst zinnig bewerkte kazuifels van de familieleden van de Jubilaris en een van de Missienaaikring, ver der 'n rood koper gesmede paas kaarskandelaar als geschenk van de schooljeugd en vele bloem stukken en andere waardevolle cadeaux stonden op en voor het podium opgesteld. Er scheen geen einde te komen aan de stroom belangstellenden, waaronder vreemdelingen uit Den Bosch, uit Zevenbergsche Hoek,, waar hij vroeger pastor was en meer andere plaatsen, acte de présenie boden. Het geheel was keurig geregeld en had een vlot verloop. Om half vie* stroomde de kerk opnieuw vol, want in het solem neel Lof zou de jubilaris persoon lijk een dankwoord tot zijn paro chianen richten Het parochiaal mannenkoor verzorgde de zang op uitstekende wijze. Na net Salve Regina betrad de Deken- Pastoor het preekgestoelte en dankbaar-nederig klonk zijn tekst door de hoge kerkgewelven „Ik ben door de gratie Gods wat ik ben Geen woorden kan ik vin den om te benaderen, wat in mijn hart omgaat voor de grote sym pathie, die gij parochianen, mij bij gelegenheid van mijn gouden jubileum opnieuw aanbiedt. Kaatsheuvel eert zijn priesters en heeft dit vandaag opnieuw op ondubbelzinnige wijze spontaan en enthousiast getoond en geluk kig prijst hij het volk, dat zijn priesters waardeert. Dan wijdt hij dankbaar uit over het geluk, in zijn parochie zovele priesters te bezitten en hij vraagt het gebed van allen, om de vele priesterstu denten, die momenteel de paro chie bezit, tot een gelukkige roe ping te brengen. Hij brengt God dank voor het vele, dat hij met Zijn hulp in zijn 50-jarig priester leven heeft mogen bereiken en smeekt Hem om Zijn verdere hulp dit nog jaren te mogen doen. Als dan het Lof ten einde is, heft de jubilaris tot dank het Tc Deum aan en het tot 80 man ver sterkte Parochiaal kerkkoor voert het 8-stemmige Te Deum van Hub. Cuijpers uit op een wijze, zoals de triduumleider Pater v. d. Velden verklaarde, die jarenlang in Amsterdam werkzaam was in de parochie, waar de componist meermalen dit koorwerk uitvoer de, die zeker niet minder was dan wat hij in Amsterdam hoorde. En weer opnieuw stroomden honderden samen rond pastorie en kerk om te goed 5 uur het défilé gade te slaan dat verenigd Kaats heuvel zijn jubilaris met zijn tal rijke familie, waarvan ongeveer een honderdtal de gehele feest viering volgde, de aanwezige geestelijkheid en het ere-comité aanbood. De beide harmonieën, opgesteld aan weerszijden van de pastorie, speelden om beurten marsmuziek. Dankbaar wuivend en vriendelijk zwaaiend gaf de jubilaris bij voortduring uiting aan zijn vreugde en dankbaarheid en toen om 10 uur 's avonds opnieuw de feeërieke verlichting van de pastorietuin was ontstoken, kon hij niet nalaten persoonlijk de honderden en nogmaals honder den wandelaars van de straat met vriendelijk gebaar uit te nodigen tot een kijkje in zijn machtig mooie „hof". Zo besloot Kaatsheuvel de eer ste feestdag va nzijn beminde deken-pastoor. Vandaag. Maan dag, wordt het feest in 'n grootse kinderhulde en een officiële hulde voor genodigden vervolgd. EXCURSIE. Een dezer dagen waren de cur sisten van de vakschool voor schoenverkopers Diploma D uit 's-Gravenhage op excursie bij de schoenfabriek P. H. Vloemans te Kaatsheuvel. De heer Vloemans Jr. leidde de gasten rond, terwijl de heer Vloe mans Sr. een technische uiteen zetting gaf betreffende maakwijze en afwerking der verschillende soorten schoenen, waarbij de he ren cursisten zich zeer geïnteres seerd toonden. Na afloop der excursie werden verversingen aangeboden, waar bij de heer H. D. Vzgt, directeur der Vakschool voor Schoenver kopers en leiders dezer excursie dank betuigde voor 't getoonde. GOUDEN BRUILOFT. Zaterdag vierde het echtpaar Valk-v. Nuenen in de Verlengde Hoofdstraat hun gouden huwe lijksfeest. 't Was 't gouden echt paar wel een verrassing dit feest met een kerkdienst te mogen in zetten in de bij gelegenheid van de feestviering van de HoogEerw. Heer Deken zo kunstzinnig ver sierde kerk. Een uiterst keurig verzorgde stoet van niet minder dan 14 luxe auto's bracht de ju bilarissen met familie en feestco mité ter kerke. Het versterkte kerkkoor voerde een meerstem mige Mis uit onder leiding van de heer P. B. Bisselink. Er was een enorme belangstel ling voor de receptie van 12 tot 1 uur, waarop een telegram bin nenkwam van de HoogEerw. neer Deken, die in Tilburg ver toefde en een schrijven van de ZeerEerw. Pater van Beek uit Indonesië. Na de receptie bracht 'n groep bruidjes het gouden echtpaar een leuke hulde, waarop het feestco mité, bij monde van de heer W. v. Wesel een feestgeschenk na mens de buurt met de beste wen sen voor een verder gelukkig sa menzijn aanbood. s Avonds kwamen de beide Wij verzoeken de opgeroepen donors zooveel mogelijk op de aangegeven tijden aanwezig te rijn opdat alles vlot verlopen kan. Komt allen trouw op, want er wordt ALLEEN OP 1 3 JUNI bloedafgenomen. NED. RODE KRUIS. harmonieën een serenade aanbie den, waarbij de heer J. Kemme- ren namens Euphonia en de heer J. v. Woensel namens Apollo complimenteerden. De kunstzinnige versiering en verlichting volgens ontwerp van de heer H. Kleijssen en smaakvol uitgevoerd door de heer J. v. Gulik, trok zeer veel belangstellenden. AGENDA. Dinsdag geen repetitie R.K. Par. Kerkkoor. Woensdag 8 uur n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Donderdag 8 uur n.m. repetitie Gem. Koor Bel Canto. Plechtige Eerste H. Mis. Zondag droeg de Weleerw. Heer Fr. v. Loosdrecht, die op Zaterdag j.l. 3 Juni uit han den van Mgr. Mutsaerts de H. Priesterwijding ontving, in onze parochie-kerk zijn plechtige Eerste H. Mis op. Onder het gelui van alle klok ken en voorafgegaan door 't feest-comité, een stoet van bruidjes, familieleden en ge nodigden, schreed de jonge priester te kwart vóór 10 ter kerke. Onder assistentie van Pastoor Schoenmakers als presbyter-cjpsistens, zijn broer J. v. Loosdrecht als diaken en KLEDINGHUIS Telefoon 39 voor Gostuums, Jassen, Mantels, Japonnen en fijn maatweik. Ook aan huis te ontbieden. 'n ander fam.-lid als subdia ken, droeg de neomist de pl. H. Mis op. De feestpredicatie werd gehouden door de broer van de feesteling. Het paro chiaal zangkoor, versterkt door een knapenkoor, voerde de gezangen uit der H. Mis van Zondag onder het Octaaf van Sacramentsdag. Na de plechtigheid werd door de buurt bij monde van de voorzitter van het feest comité een cadeau aangebo den, bij welke gelegenheid 'n dameskoor onder leiding van de heer P. v. Loon Czn. de feest-cantate uitvoerde. Van één tot twee uur had een receptie plaats, waaraan zo goed als de gehele paro chie deelnam. Te drie uur had het plechtig Lof plaats, ge celebreerd door de neomist, die bij gelegenheid van de processie ook het H, Sacra ment onder baldakijn, door de prachtig versierde straten droeg en vanaf het rustaltaar dat op het pleintje was op gesteld de zegen met het Al lerheiligste gaf aan de talrij ke menigte. Na het lof brachten de vier plaatselijke muziekgezelschap pen de pasgewijdge priester een serenade, waarbij de res pectieve voorzitters het woord voerden. Hierna werd het feest in meey intieme kring voortge zet.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 3