FOLKLORE IN GROOT-VLIJMEN. DOOD. de DUIVENSPORT DeChinesePapegaai 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 23 JUNI 1950. 3 VER. STATEN KOPEN STAAL IN ONS LAND. FEUILLETON Fraai werk van Nederlandse Maaischoermakers, EEN BURGEMEESTER VRAAGT STEUN. De burgemeester van Wil lemstad, de heer C. A. van der Hooft, heeft de Provin ciale Staten van Noord-Bra bant gevraagd zijn zwaar ge troffen gemeente te helpen. Ook heeft de heer van der Hooft het Ministerie van Bin nenlandse Zaken verzocht in aanmerking te kunnen ko men voor steun uit het z.g. Rampenfonds. BOSSCHE DIOCESANE MIDDENSTAND. De Kath. Middenstandsbond voor het bisdom Den Bosch kwam Dinsdag voor zijn 45e centrale raadsvergadering in Brabants hoofdstad bijeen. Bij zijn openingswoord wierp de voorzitter, de heer Th. v. Leeuwen, een terugblik op 't afgelopen jaar. Na afwerking van het huishoudelijk gedeel te en de behandeling der in gediende votrstellen, werden ter vergadering verschillende belangwekkende inleidingen gehouden. Zo sprak de heer L. J. A. van Doorn uit Rot terdam over „efficiënt be drijfsbeleid, zegelacties, win kelweken e.a.". Spreker wees er op dat efficiency welis waar een Amerikaans woord is, maar niettemin een begrip inhoudt dat ook voor Neder land en zeker voor de mid denstand van grote betekenis is. Zegelacties en winkelwe ken meende spr. te moeten veroordelen. De diocesane bondsdirec- teur mr. dr. N. v. d. Heuvel sprak over de noodzaak der standsorganisatie, waarna pa ter' Gilbertus Lohuis O.F.M. de opbouw van het christe lijke middenstandsgezin be lichtte, gefundeerd op de Acht Zaligheden. Ook de dio cesane geestelijke adviseur dr. Janssens sprak een kort woord. De vergadering werd o.m. bijgewoond door de heer J. Koops, landelijk voorzitter van de N.R.K.M., met de bondspenningmeester. UITVAART EN BEGRAFENIS In deze bijdrage zullen wij dan zien op welke wijze aan de over ledene de laatste eer bewezen werd. Reeds vroeg in de morgen heerst er een drukke bedrijvigheid op het sterfhuis, want, vooral bij de boeren moet het werk gereed zijn vóór de eerste bezoekers ko men. Bij het komen wordt meestal reeds koffie geschonken. Is de tijd van het vertrek van de lijkstoet aangebroken dan wordt door een van de buren, die ook de begrafe nis heeft aangezegd in de omge ving, vijfmaal het Onze Vader en Weesgegroet gebeden voor de zielerust van de overledene. Hier na gaan de aanwezigen nog om de geopende doodskist heen tot een laatste groet, waarna de tim merman de kist afsluit. Woonde men ver van de kerk dan werd de lijkkist op een huif kar geplaatst, waar de familie met de buurt zich achter aansloot. Tegenwoordig draagt men het lijk op een baar, wat door de buurtschap wordt verricht. De familie offerde bij het naar buiten treden nog een kleinigheid op een schaal of bord, neergeplaatst op een stoel bij de voordeur op een witte doek. De opbrengst hiervan werd aan de armen geschonken. In de stoet lopen eerst de man nen, daarna de vrouwen. De oud ste zoon of naaste familielid gaat als voorrouwdrager het eerst ach ter de baar. De weduwe en zwa- gerinnen dragen falies, zwart la kense sluierdoeken, die over het hoofd gedragen tot aan de voeten afhangen. De vrouwen die mut sen dragen, hebben dan de kleine rouwmuts op. Aan en in de kerk heeft alles zijn gewoon verloop tot aan het Agnus Dei. Dan gaat men in de zelfde volgorde naar de commu niebank om te offeren, waarvoor aan iedere zijde een offerschaal is nedergezet. Aan het graf wordt nooit ge sproken. Als de eerste schoppen zand op de doodskist geworpen zijn, gaat men nog eenmaal langs de groeve en keert dan naar de kerk terug voor het bidden van de Kruisweg. Na afloop gaat men in groep jes naar het sterfhuis, waar een koffiemaaltijd in gereedheid is ge bracht met wittebrood en kaas en daarna bier en sigaren. De buurtbewoners die geholpen hebben met het dragen of gewoon naar de kerk zijn geweest, krijgen vijf of drie kruidkoeken, naar ge lang de overledene getrouwd is of niet. Onder de maaltijd, die door meisjes uit de buurt bediend wordt, worden de doodsprentjes uitgereikt, waarvan de tekst altijd wordt bestuit. Het overschot van deze koffietafel brengt men gewoonlijk in de avond naar de armen. Was er een testament voor te lezen, dan gebeurde dit na de koffiemaaltijd 'door de notaris. In de kerk werden de missen afgekondigd, die zouden geschie den in verband met de broeder schappen, waarvan de overledene lid was. In het stipendium van de uit vaartmis waren de missen van zevende en maandstonden inbe grepen, Jaargetijden werden jaar lijks besteld, gewoonlijk zolang de naaste familie nog leefde. Deze gebruiken hebben zeker een godsdienstig accent en of het tegenwoordig beter is, valt te be twijfelen. Laten we echter de diepe godsdienstzin en geloof van die dagen overnemen en deze be waren, met de gebruiken, voor ons nageslacht. R. W. B. Ofschoon RWB haar laatste promotiewedstrijd tegen Bredania met 3—0 wist te winnen, heeft zij zich toch nog haar laatste kans op het derde klasserschap zien ontnemen door Ons Vios, die met 1—0 de baas wist te blijven van TAC en zodoende met 1 punt verschil op RWB de bovenste plaats op de ranglijst wist te be zetten. Het is jammer jongens, maar we zitten niet bij de pakken neer, daar zijn we RWB'ers voor. Na eerst enige tijd genoten te hebben van de door jullie zo wel verdiende rust, gaan we straks weer aan de training en oefen wedstrijden beginnen, om dan op 10 Sept. a.s. weer met frisse moed aan de nieuwe cimpetitie deel te kunnen nemen. Afgesproken, mannen -*r '~z i WAALWIJK. P.V. DE POSTDUIF. Uitslag Pont St. Maxence. In concours 265 duiven. Eerste pr. 10.12.47, laatste pr. 10.35.17. Groeneveld 1, 6, 12, 36; H. Knippels 2, 14; H. v. Daelen 3; L, Mulder 4, 8, 58; J. Lammers 5, 18; J. Verhagen 7, 47; W. de Peffer 9; A. Stam 10; P. v. d. Houdt 11; A. Bakkeren 13, 21; Schoemans Jr. 15, 17, 22, 32; P. Colijn 16; W. Herman 19; v. d. Griendt 20; H. Couwenberg 23; Jos v. Bladel 24, 37, 41, 62; G. v. Helvoirt 25; H Lombarts 26, 50; G. v. Huiten 27, 34, 46, 59; H. Schafer 28, 53, 61; Th. Maas 29; Jos Bakkers 30; A. v. Spijk 31, 35; P. v. Helvoirt 33; P. L. Pullens 38; J. v. Bokhoven 39; H. v. d, Pennen 42, 65; J. van Schaik 43; Peijnenburg 44; A. v. Eeten 45; Stokwielder 46, 54; C. Hamers 48; H. Pullens 49; M. Leijtens 51; L. de Bruine 52; A. Timmermans 55, 57, 67; Jos van Dijk 56; G. Sars 60; C. v, Beijnen 63; W. Duquesnoy 64; Wosse- lewski 66. Uitslag Chateauroux. In con cours 116 duiven; eerste pr, 1.5, laatste pr. 1.31. D. v. d. Boomgaard 1Jos v. Bladel 2, 3, 5, 9, 19, 21; Fr. Schoemans Jr, 4; L. v. d. Bogaert 6, 17; J. v. Bokhoven 7; M. van Corstanje 8; A. Hensen 10; H. Knippels 11, 27; P. de Jong 12, 15, 29; H. v. d. Pennen 13; Stok wielder 14; W. de Peffer 16; L. Mulder 18, 20: H. Lombarts 22, 26, 28; D. Blok 23; F. v. Kessel 24; P. v. Esch 25. A.s. Zaterdag van 5 tot 6 uur inkorven voor Breda. KAATSHEUVEL. De KPV hield Zondag een wedvlucht vanuit Pont St. Max ence. De eerste duif arriveerde om 10.9.12 uur v.m. De voor naamste prijswinnaars waren 1, 27 A. Schraauwers; 2 J. Klerkx; 3, 20 W. v. d. Ven; 4 A. Heijs; 5 L. Mosselveld; 6 M. v. Boxtel; 7 Fr. v. d. Linden: 8 W. Aussems; 9 B, v. Heesch; 10 J. P. Brouwers; 11 W Kern- heren; 12 Fr. v. d. Assem; 13 A. v. Kuijk; 14 J. v. Riel; 15, 19,30 Th. Netten; 16 P. Ligtvoet; 17, 26 A. v. d. Hoven; 18 G. Vos; 21 H v. Nieuwstadt; 22 Jac. Hoe- venaars; 23 C. Labee; 24 J. Da- men; 25 R. Timmers; 28 F. Klis; 29 M. v. Best. De KPV vloog Zondag even eens vanuit Chateauroux, waar van de eerste duif arriveerde om 12.57.55. Uitslag: 1, 12 M. v. Dijk: 2 A. v. d. Hoven; 3 J. v. Riel; 4, 6, 9, 17, '9 G. v, d. Linden; 5 L. v. Geel; 7. 30 Fr. v. d. Assem; 8, 27 A. Schraauwers; 10 L v. Boxtel; 11 C. v. Wezel; 13 L, Moseslveld; 14 W. Jansen; 15 J. Muizelaar; 16, 20 A. Hofman; 18 B. van Riel; 21 M. v. Dongen; 22 J. P. Brouwers; 23 M. J. v. Wanróoij; 24 M. v. Dongen; 25 A Snoeren; 26 P. Zijlmans; 28 W. v. d. Ven; 29 A. Priems. In het Brabantse land rijen zich door polders en heidevelden de ijzeren masten aaneen, die de ko peren kabels dragen, welke de in de Centrale te Geertruidenberg opgewekte electrische energie on der zeer hoge spanning naar on ze steden en dorpen, onze fabrie ken en werkplaatsen voeren. Ze zijn voor meer dan een millioen mensen van het grootste nut en leveren voor niemand enig gevaar op, zolang ze met rust worden ge laten. MAAR DE ONVERBIDDELIJKE DOOD LOERT op iedere waaghals, die de euvele moed heeft deze masten voor klimoefeningen of andere bra- vourstukjes te misbruiken. Enig weken geleden heeft in de nabij heid van Uden een jongeman de ze waaghalzerij met zijn leven moeten betalen. Hij was n.l. in een der ijzeren masten geklommen en is toen de stroomdraden zo dicht genaderd, dat hij dodelijk getroffen uit de mast viel. Dat was in enkele jaren tijds het vier de geval van die aard. Wie zijn leven lief heeft, houdt zijn handen van deze masten af. Een zeer geliefd doch evenzeer levensgevaarlijk spelletje blijkt te zijn het werpen van draden (van ijzer of ander materiaal) over de koperen kabels, die tussen de top pen der masten gespannen zijn. De dodende stroom zoekt langs deze draden zijn weg naar de on voorzichtige dwaas, die zich met dit spelletje bezighoudt. De Directie van de P.N.E.M. waarschuwt er met nadruk voor zich van dergelijke onvoorzichtig heden te onthouden en doet een dringend beroep op ouders en op voeders hun kinderen en leerlin gen voor voormelde praktijken te waarschuwen. Amerikaanse metaalprodu centen hebben de eerste grote orders voor Nederlands staal geplaatst, aldus de New-York Times. Verschepingen van hoeveel heden van meer dan duizend VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN door EARL DERR BIGGERS. 51). „Met uw toestemming", merkte Chan op, „verdelen wij arbeid. U, heren in het huis. Ik heb diep gevoel voor buiten." Hij verdween. Holley en Eden doorzoch ten de kamers, één voor één. In de slaapkamer van de se cretaris zagen zij het kogel gaatje in de muur. Een onder zoek in de kast bracht aan 't licht, dat de revolver van Bill Hart er niet meer was. Dit was hun enige belangrijke ontdekking. „We leggen het af* erken de Holley. Zijn opgewektheid begon te tanen. „Madden is een knappe kerel, hij liet geen spoor na. Maar toch er gens Zij gingen weer naar de woonkamer. Chan, blazend en warm, verscheen plotseling en liet zich in een stoel neer vallen. „Geluk gehad vroeg Bob. „Hoegenaamd geen", er kende Chan somber. „Zware teleurstelling doen mijn hart zinken. Zelf geen gokker, maar zou reusachtig hebben gewed, dat hier op ranch iets was begraven. Toen Madden na schot opmerken: „Zwijg. Ik was bang en ik heb ge schoten. Bedenk wat we nu doen moeten", zou ik ver wachten eerste gedachte is begrafenis. Hoe anders do de van de hand doen Dus, zoëven heb ik elke duim grond onderzocht, met hoog ste hoop. Helpt niets. Indien begrafenis gemaakt zijn, was het niet hier. Ik zie aan uw ton staalplaten zullen binnen kort geschieden. Er bestaat in Amerika gro te behoefte aan deze staal- producten. Zij zijn nodig om tegemoet te komen aan de schaarste die voor sommige Amerikaanse consumenten thans ?n critiek punt bereikt, aldus het blad. De leveringstermijn van de staalplaten zou zes tot acht weken zijn. ABONNEERT U OP DIT BLAD EERSTE HULP VOOR AMBON IS ER AL. Kan verzending niet legaal, dan illegaal. De stichting „Door de Eeu wen Trouw" heeft Dr. Nikiju- luw, de vertegenwoordiger in Nederland van de Republiek der Zuid-Molukken, er van in kennis gesteld, dat zij de eer ste 25.000. bijeengebracht door het Nederlandse volk ter leniging van de nood op Am- bon, voor verzending van voedsel en medicamenten ter beschikking stelt. Dr. Nikijuluw wil de ver zending in handen leggen van het Nederlandse Roode Kruis. Daar de Indonesische rege ring, de door het Internatio nale Roode Kruis gevraagde vrije doortocht heeft gewei gerd, is door de stichting „Door de Eeuwen Trouw" aan Di'. Wikijuluw ^medegedeeld, dat, indien het Roode Kruis er niet in slaagt de gevraagde faciliteiten alsnog te verkrij gen, de verzending der goe deren langs andere reeds uit gestippelde wegen naar Am- bon zal geschieden. De mode-medewerkster van de Maasbode schrijft Een kleine, maar exclusieve tentoonstelling van luxe maat- schoenwerk in hotel Gooiland te Hilversum bracht ons in contact met het vakmanschap van de Ne derlandse maatschoenmaker. Sierlijke schoentjes in velerlei vorm en soort waren hier in een smaakvolle entourage tentoonge steld. Bij het damesschoeisel trof fen ons vooral de verfijnde afwer king, de bevallige leesten en de grote variatie in stijl en garne ring juweeltjes van vakman schap, die als kostbare kleinodiën in leer zelfs de meest critische bezoekers door haar verfijning wisten te bekoren. Ook vele he renschoenen, in gevarieerde stijlen en leersoorten uitgevoerd, prijkten op deze expositie mannelijk van allure, maar met evenveel toewij ding en fantasie gemodelleerd en bewerkt. In het midden van de expositie prijkte een klaverblad van door zichtig plastic, waarin de vier jaargetijden in damesschoeisel werden uitgebeeld. Een lichtgrijs suèd'e schoentje met een sierlijke incrustatie in de vorm van een tulp symboliseerde de lente. Een open sandaal, waar van de fijn verwerkte bandjes op de voorvoet door een vlindermo tief werden bijeengehouden, stelde de zomer voor. De herfst werd verzinnebeeld door een pump van herfstbruine suède, gegarneerd met een in goudleer gevat eiken blad, terwijl als voorstelling van de winter een elegant avondsan daaltje in het klaverblad prijkte. Fraai luxe schoeisel van zwart, donkerblauw of flessen groen suè de, bewerkt met een contraste rende leersoort, gepassepoileerd met goud of zilverleer, of met fijn stikwerk gegarneerd, waren om dit „pièce de milifeu" gerang schikt. Niet alleen gekleed schoeisel, maar ook sportschoenen in maat werk vervaardigd, waren op de ze tentoonstelling vertegenwoor digd. Aan de „Gecroonde Leersse" expositie was tevens een vakwed strijd voor maatschoenmakers verbonden, waarvoor elke mede dinger een paar damesschoenen en een paar herenschoenen in zond. Een jury, gevormd door een Franse, een Belgische en een Ne derlandse vakman, zal bepalen aan wie het fraaie wisselschild, gezicht u ook mislukking rap porteren". „Niets gevonden", ant woordde Bob. „Ik trek de aankondiging met pijn te voorschijn", zei Chan met een zucht, „maar ik nu plechtig staren teger. stenen muur". Daar zaten ze, hulpeloos en zwijgend. „Laten we het nog niet opgeven", zei Bob. Hij leunde achterover in zijn stoel en blies rookkringen uit. „Zeg, is het nooit bij jullie opgekomen, dat er een soort van vliering boven deze ka mer zijn moet Chan sprong op. „Knap voorstel", riep hij. „Vliering ja, maar hoe er te komen?" Even stond hij te kijken, toen ging hij snel naar een grote muurkast. „Ietwat vernede rende omstandigheid voor mij", verklaarde hij. De an deren drongen zich vlak bij hem in de donkere kast en zagen bovenin een luik. Bob werd gekozen om er door te klimmen en met de hulp van een ladder, die Chan uit de schuur haalde, ging het gemakkelijk. Holley en de speurder wachtten beneden. Even bleef Bob staan op de vliering, met gebogen hoofd. Spinnewebben raakten zijn gezicht. Hij probeerde zijn ogen te wennen aan het flau we licht „Er is hier niets", riep hij. „O ja, toch. Wacht even". Zij hoorden hem voorzichtig lopen, en wolken stof daalden op hen neer. Nu liet hij iets zakken door het nauwe luik een gehavende, oude tas. „Daar zit wat in", riep Bob. Gretige handen pakten de tas en zetten haar op de schrijftafel in de zonnige ka mer. Bob kwam er bij. „Zie je dat?" zei de jongen. „Niet veel stof er op. Is er pas neergezet. Holley, waar zijn je sleutels?" Holley kon het slot zonder moeite openen. De drie man- ontworpen door de gebr. Brom uit Utrecht, wordt toegekend. Immers deze manifestatie van Nederlandse maatschoenmakers heeft ook ten doel het vakpeil nog hoger op te voeren en de nadruk te leggen op het créatieve ver mogen dezer schoenmakers. Een goede maatschoen moet niet alleen uitstekend passen, maar ook qua model in over eenstemming zijn met de per soonlijkheid van de cliënt. Naast deze meer culturele, vervult een goed vakman in de maatschoenmakerij ook nog een sociale taak. Vele voeteuvelen kunnen immers ondervangen, of zelfs voorko men worden door het dragen van goed maatschoenwerk. Zorgt de maatschoenmaker voor het vervaardigen van doelmatig schoeisel voor de individuele voetvorm of voor de voet met kleine afwijkin gen, de orthopaedische schoen maker doet belangrijk werk door de verzorging van het schoeisel bij invaliditeit van voet of onderbeen. Het vak manschap van onze orthopae dische schoenmakers is ver maard tot ver over de gren zen en zij staan in dit opzicht dan ook aan de spits. Ook op dit terrein gaat men echter steeds meer aandacht aan de aesthetische verzorging van dit speciale schoeisel beste den. „De Gecroonde Leersse" demonstreert tevens hoe een goed georganiseerd vakonder wijs zijn stimulerende invloed op het vakpeil in de maat- en orthopaedische schoenmakerij heeft geoefend. De „Nationale Federatie voor de Vakopleiding in de Schoenmakerij en Schoenhan- del", die dit jaar haar 30-jarig bestaan viert, heeft de schoen makersopleiding in drie étap pen geregeld en een diploma onder Rijkstoezicht voor de schoenherstellers, maatschoen makers en orthopaedische schoenmakers ingesteld. De federatie tracht ook bij de jeugd, die de school verlaat, belangstelling voor dit vak; aan te kweken en haar ervan te doordringen hoe belangrijk het voor de toekomst is, zich onder deskundige leiding tot een gedegen vakman te be kwamen. Vele enthousiaste schoen- nen verdrongen zich er om heen. Chan haalde er een goed koop toilet-etui uit, met de gewone artikelen een kam en borstel, scheermes, tand pasta, scheerzeep, toen een paai' overhemden, sokken, zakdoeken. Hij keek naar het wasmerk. „D vier en dertig", zei hij. „Hebben we niets aan", zei Bob. Chan haalde een bruin cos- tuum onder uit de tas. „Op bestelling gemaakt door een kleermaker in New York" zei hij, na inspectie van de binnenzak. „Naam van koper is echter uitgewist door te veel dragen". Uit een der zij zakken haalde hij een doosje lucifers en een half leeg blik je goedkope sigaretten. „Klaar met de jas", zei hij. Nu nam hij het vest en het geluk glimlachte hem toe. Uit de rechter vestzak haalde hij een ouderwets horloge aan een zwaren ketting. Het uur werk stond stil; blijkbaar was het sedert enige tijd niet meer opgewonden. Vlug deed hij de kast open en een geknor van voldoening ontsnapte hem. Hij gaf het horloge aan Bob. „Gegeven aan Jerry Dela- ney, door zijn Oude Vriend, de brave Jack Mc Guire", las Bob triomfantelijk. „En de datum 26 Augustus 1913." „Jerry Delaney!" riep Hol ley. „Bij de hemel, nu schie ten we op. De derde man was Jerry Delaney." „Moet nog bewezen wor den", waarschuwde Chan. „Dit kan misschien helpen." Hij haalde een vuil stukje papier te voorschijn een kaartje voor een plaats in 'n slaapwagen. „Compartiment B wagen 198", las hij. „ChicagoBarstow". Hij draaide het om. „Datum 8 Februari, van dit jaar." Bob keek op de kalender. „Prachtig!" riep hij, „Jerry makers in de dop bezochten dan ook „De Gecroonde Leers se" en bespraken met jeug dige toewijding in een con versatie, doorspekt met vak termen, het hier uitgestalde maatschoeisel, wat in de ten toonstellingszaal een geani meerde sfeer bracht. OISTERWIJKS NATUURTIIEATER. De openluchtspelen in Ois- terwijk zijn in de loop der jaren een traditie geworden, die men in het Brabantse zo merseizoen niet meer zou willen missen. Elk jaar ge nieten duizenden uit de pro vincie en van ver daarbuiten in dit prachtige natuurthea- ter van het frisse spel dat de Ghesellen van den Spele ten beste geven. Men moet be wondering hebben voor deze spelers, die jaar na jaar elke Zondag de duizenden vergas ten op uitstekende toneeluit voeringen. Het is een indruk wekkende lijst, aanvangende met „Joseph in Dothan" en culminerend in de vertolkin gen van „Midzomernachts- droom", „Romeo en Julia", de „Paradijsvloek" en „De Her bergierster". De grote bijval waarmee ellerwege vooral dit laatste is begroet, heeft de leiding der Oisterwijkse Oenluchtspelen doen besluiten een evenknie te zoeken. Haar keuze is ge vallen op „Henrik en Pernil- le" van de 18de eeuwse Deen se schrijver Ludwig Holberg. Het is een spel van list en liefde dat deze zomer de dui zenden toeschouwers weer zal doen schaterlachen en ap- plaudissenen. Het heeft tot onderwerp het blijkbaar on uitputtelijke motief van be dienden die zich voor hun meester of meesteres uitge ven. Traditiegetrouw gaat de pemière op Zondag 23 Juli en verder iedere Zondag van Ju li en Augustus, alsmede op Maria Hemelvaart. Op een goed zomerprogramma mag een bezoek aan het Oister- wykse natuurtheater niet ont breken. Nadere aankondigin gen zult u in ons blad kunnen lezen. Delaney is Zondag voor een week uit Chicago vertrokken. Woensdagmorgen was hij in Barstow, 11 Februari de morgen van de dag, waarop hij werd vermoord. Wij zijn speurders!" Chan was nog met het vest bezig. Hij haalde er een ring met enige sleutels uit en toen 'n versleten kranten-uitknip sel. Dit laatste gaf hij Bob. „Lezen, alstublieft", zei hij. Bob las: „De Schouwburgbezoekers te Los Angelos, zullen ver heugd zijn te vernemen, dat Norma Fitzgerald zal medewerken in „Op een Juni-avond", de operette, die aanstaande Maandag in het Mason Theater zal wor den opgevoerd. Zij heeft de rol van Marcia, die een vol le sopraanstem vereist, en het grote leger van haar be wonderaars weet reeds vooruit, hoe goed zij zich van haar taak zal kwijten. Norma Fitzgerald is al 20 jaar aan het toneel zij begon reeds als kind en trad op in stukken als „De Liefdekuur". Bob hield op. „Er volgt een hele rij." Toen las hij door: „Woens dags en Zaterdags zullen matinée's worden gegeven van „Op een Juni-avond", tegen speciale prijzen." Bob legde het uitknipsel op tafel. „Dat weten we alweer van Jerry Delaney: hij stelde veel belang in een sopraan. Dat doen veel mannen toch hebben we er misschien wat aan." „Arme Jerry", zei Holley, neerkijkend op het tamelijk armoedige hoopje dingen, die zijn bezit uitmaakten. „Hij heeft nu geen haarborstel of scheermes of horloge meer nodig." In gedachten verdiept nam hij het horloge op. „Bra ve Jack Mc Guire. Die namen moet ik ergens gehoord heb ben." Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 3