MALWYK BERKDIJK GEERTRÜiOENfiERG industrie-hallen. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 26 JUNI 1950. 2 anjerdag. feest bij desk. gouden bruiloft van de heer en mevrouw greve-glavimans. naar huis. aanrijding. irA* ?rP",am tegen een ander Geslaagd. Aan de Industrie-avondschool, verbonden aan de Middelbare Technische school te Eindhoven, werd na gehouden examen van de 4e naar de 5e klasse bevor derd onze dorpsgenoot, de heer A. van Nieuwenhuijzen. Avondconcert. Ter gelegenheid van de ver jaardag van Z.K.H. Prins Bern- hard zal a.s. Donderdagavond op de muziektent over de Binnen haven een concert worden gege ven door de muziekvereniging Kunst na Arbeid en de gemeng de zangvereniging 't Rozeknopje. Tijdens dit concert zal er gecol lecteerd worden voor het Anjer fonds. Schoolreisje. De leerlingen van de vierde tot en met de hoogste klasse van de Koningin Julianaschool zullen a.s. Vrijdag onder leiding van het hoofd en onderwijzend personeel een uitstapje maken naar Rotter dam en Scheveningen met een be zoek aan 't „Prinsenhof" te Delft. EXAMEN. Op de Technische school alhier werd Zaterdag j.l. het examen af genomen ter verkrijging van het diploma „Tekening lezen" van ijzerconstructies. Onder de candi- daten bevonden zich een 23-tal van de constructiewerkplaats „Hollandia te Keizersveer en 6 candidaten uit de provincie Utrecht Het examen duurde van 3 tot 7.30 uur. Bij de uitreiking der diploma's waren behalve de examencommissie onder voorzit terschap van de heer Beigraver, hoofdcontroleur van het leerlin- genstelsel Bemetel, nog aanwezig de directeur van Hollandia, als- ined: de heer Tcunissen, directeur der Technische school, en de heer Korsten, welke beide laatsten in samenwerking met het instituut ro te Haarlem de candidaten hebben opgeleid. an het totaal aantal candida ten slaagden er 25, terwijl 5 wer den afgewezen. Hiermede heeft de Hollandia constructiewerk plaats een goed geschoolde kern, hetgeen voor de industrialisatie van ons land, maar in het bijzon der voor deze streek, van groot belang is. DIPLOMA-UITREIKING. Vrijdagavond vond de diploma uitreiking plaats aan de R.K. Handelsavondschool alhier. De directeur, de heer Mulders, com plimenteerde de 13 geslaagde can didaten, na het bestuur, dat aan. wezig was te hebben verwelkomd. De heer Mulders bracht dank aan het bestuur voor het vele en nut tige werk dat verricht was, waar door het mogelijk was de cursus doorgang te doen vinden. Verder wees hij de geslaagde candidaten op het grote nut en tevens de noodzakelijkheid van het bezit van het verworven diploma. De heer Rutges, voorzitter van het dagelijks bestuur der Handels avondschool, feliciteerde eveneens de leerlingen met het behaalde succes, doch bracht een bijzonder woord van dank aan de directeur en leraren die met ijver en plichts betrachting dit grote succes heb ben weten te bewerkstelligen. Verder sprak de heer Rutges de hoop uit, dat de geslaagde candi daten in de toekomst veel genoe gen en profijt van hun thans be haalde diploma zouden mogen hebben. 20-jarig bestaan van „Ons Huis" op 1 September een grote Sportweek, waarbij de Waal wij kse Middenstand een Winkelweek organiseert. Het is wel jammer dat deze fees ten niet kunnen samenvallen, of beter misschien dat ze niet aansluitend kunnen worden gegeven. Met het oog op de vastgelegde datum van de Maastreechter Staar was dit in hoofdzaak onmogelijk, tenzij de Sport week vervroegd zou kunnen worden. Zij zou dan ook mo gelijk van de Brabantse opzet op de Markt kunnen profi teren. SPORT- en MIDDEN STANDSWEEK te houden van 2 t./m. 10 September a.s. GESLAAGD. Onze stadsgenoot de heer J. Quirijnen, slaagde te 's-Bosch voor het bakkerspatroon diploma. Onze stadgenoot de heer Bert Sperber slaagde voor het di ploma onderwijzer. Hij genoot zijn opleiding aan de R.K. Kweek school te Dongen. GESLAAGD. De heer H. van Rooy uit Drunen, gymnastiekleraar van de Nijverheidsschool alhier, slaagde op het te Haarlem op 22, 23 en 24 Juni gehouden examen voor de acte lichame lijke oefeningen M.O. NIJVERHEIDSSCHOOL VOOR WAALWIJK EN OMSTREKEN. In de 1.1. Vrijdag gehouden vergadering van het bestuur der Nijverheidsschool voor Waalwijk en omstreken werd mededeling gedaan van de be noeming van de heer Ed. Bossaerts alhier, tot leraar aan de dagschool afd. tim meren. Voorts werd na uitvoerige discussie besloten tot 't stich ten van een nieuwe afdeling aan de school, n.l. een afde ling electro-techniek. De no dige stappen daarvoor zullen bij H.M. de Koningin, de ge meenteraad, de organisaties van werkgevers en werkne mers worden gedaan. Men hoopt daarmee bij het nieuwe cursusjaar 1 October te kun nen beginnen. Een lokaal van 22 x 8 M- is daarvoor nog beschikbaar in het nieuwe gebouw. R.K. MIDDELBARE HANDELSAVONDSCHOOL WAALWIJK. Uitslag eind-examen 5-jari- ge cursus. Geslaagd: P. Bergmans, F. v. d. Broek, G. Klerx, L. de Louw, J. v. Rijen, A. Rijken tc Waalwijk; M. v. Bokhoven te Vlijmen; G. v. d. Schans te Sprang-Capelle en P. Verstij- nen te Drunen. Afgewezen: 4. PROT. CHR. H.B.S. TE WAALWIJK. Bij t gehouden toelatings examen werden de volgende jongelui als leerling tot klas 1 toegelaten: Uit Waalwijk: J. Bazen, J. J. Faro, J. Gerssen, C. J. P. M v. d. Hoven, A. L. Kreu kt ,A- c- Mayers, B. H. Scholt. Uit Ca pel le: C. C. Kieboom, C. Metzke, N. J. J. Nieu- wenhuizen, J. p. voor de Poorte, W. voor de Poorte, A. N. Rozenbrandt, J. de Vuyst. Uit Drunen: W. Th. Molen- brugge. Uit Raamsdonksveer: J Boekholt, L. v. d. Laar. Uit Geertruidenberg: J. J Wiersma. meisjes). den, werden de genodigden, onder wie zich burgemeester Mr. Lambooy en de Voorzit ter van de Raad van Commis sarissen der N.V., de heer Ir. O. H. Schlüter, bevonden, om drie uur in de versierde hal van het fabrieksgebouw door de Directeur, de heer Ir. E. Huber welkom geheten, die voorts een overzicht gaf van de totstandkoming van de fa briek. Hij wenste de vennoot schap geluk en veel succes en sprak verder de hoop uit dat in Nederland een verdergaan de vrijmaking van de econo mie zou komen, opdat indu striële ondernemingen meer afhankelijk worden van haar eigen arbeid en belangrijk minder van overheidsvoor schriften en bemoeiingen. Volgens spreker zou een der gelijke ontwikkeling beslist 'en gunste van de werkgevers zowel als van de werknemers komen. Na deze toespraak werd een gedenksteen door de heer Ir. O. H. Schlüter ingemetseld. Jn aansluiting hierop werd de gasten de gelegenheid gege ven een rondgang door de 'fa briek te maken, waarbij men een goed beeld verkreeg van wat op het gebied van mo derne fabrieksbouw en in het bijzonder van fabriekshygiëne kan worden bereikt. De gedenkwaardige gebeur tenis werd besloten met een gezamenlijk diner in Hotel Ver wiel. OPENING LANDIS GYR. Op 24 Juni j.l. vond de opening van de fabriek van Landis Gyr N.V. te Waal wijk, zoals bekend een doch teronderneming van de ge lijknamige Zwitserse fabriek OPATejnvo.udige wiJze Plaats.' Nadat in de loop van de morgen aan het personeel verversingen waren aangebo- LIEDERTAFELFEESTEN. Het programma voor de feestelijkheden ter gelegen heid van het 90-jarig bestaan der Liedertafel „Oefening en vermaak is nu vrijwel defi nitief. De opening zal plaats heb- dn^°S V-rild?g 25 Augustus oooi de jubilerende vereni ging, die met haar gemengd koor een grote uitvoering op de kiosk geeft. p Zaterdagavond volgt een instrumentaal concert van 'n bekend, geüniformeerd corps waarmee men nog onderhan delingen voert en dat na een ïondgang door de gemeente, concerteert eveneens op de kiosk op het Raadhuisplein. Zondag-ochtend d.a.v. wordt een receptie gehouden in De Kolommen en 's avonds volgt het gala-concert van de Maastreechter Staar in 't ge bouw van de K.A.B. De sluitingsavond 'der fees telijkheden op Maandag zal verzorgd worden door de Waal wij kse Muziek- en Zang verenigingen. Zoals medegedeeld, zal ge- durende deze feestdagen het Marktplein omgebouwd wor- nS t0t een Oud-Brabants Plein, waar muziek, zang en u^nSm°°igt'' zuIlen vieren en de Waal wij kse café-houders gezamenlijk de scepter zullen zwaaien; dit belooft dan ook heel wat te worden. Tot zover de Liedertafel- feesten; zoals men'weet be gint ter herdenking van het In verband met de Sport week van „Ons Huis" is er voor de gehele Middenstand van Waalwijk een comité ge kozen bestaande uit voorzit ter, secretaris en penningm., resp. de heren A. Pullens, G^testr 191; A. Kleijberg, Westeinde 5 c en A. v. Kem pen, St. Antoniusstraat 66. Het doel van het bestuur is een Middenstandsweek te organiseren, welke Waalwijk eer aan doet. Verschillende voorbereidingen zijn getrof fen en wij vertrouwen, dat allé middenstanders aan deze oproep gehoor zullen geven om zo eenparig de midden stand omhoog te voeren, te meer, daar de laatste tijd nog al eens geroepen werd om re° clame en meer actie voor de middenstand. Wij mogen dan ook de hoop uitspreken, dat, als de com missieleden deze week een verzoek komen doen om aan te sluiten bij de gezamenlijke actie voor het welslagen van deze Sport- en Middenstands week, gij allen, Middenstan ders, wie gij ook zijt, Tim merman, Metselaar, Schilder Dealer, Kleermaker, Wasserij' Kastelein, Kolenhandelaar of winkelier, direct bereid zult worden gevonden aan deze opzet mede te werken de kosten zijn zo geschat, dat 't voor U allen te doen is. Ook is voor amateur-teke naars, die iets voelen voor sport, de gelegenheid open gesteld een raam-affiche te ontwerpen voor deze S. M.- inKnk' a t/m' 10 September tyoü, dat eventueel aan bo venstaande adressen afgege ven kan worden. PRINS BERNHARD FONDS ANJERACTIE 1950. In aansluiting op onze be richten in de beide voorgaan de nummers van ons blad kunnen wij berichten, dat op de verjaardag van Prins Bernhard, Donderdag 29 Juni a.s., anjerspeldjes zullen wor den verkocht en dat op Vrij dag 30 Juni, Zaterdag 1 Juli en Zondag 2 Juli in Musis bacrum ten bate van 't Prins Bernhardfonds zal worden ge laaid de film „Het bezoek van Koningin Juliana en Pr Bernhard aan Noord-Bra bant Omtrent deze filmvoor stellingen volgen nog mede delingen in ons blad van Vrij dag a.s. Tenslotte kunnen wij me dedelen, dat in de loop van deze week door de voorzitter van het plaatselijk Comité voor t Prins Bernhard Fonds, wethouder M. J. P. v. Loon, een bezoek zal worden ge bracht aan alle bedrijven in onze gemeente, teneinde bij dragen voor genoemd fonds m ontvangst te nemen. Ge zien het goede doel dat door het Prins Bernhard Fonds wordt nagestreefd en gelet op dat deze bijdragen officieel ten laste mogen worden gebracht van de ver- hes- en winstrekening, ver trouwen wij dat de Waalwijk- se bedrijven een verzoek tot bijdrage aan voornoemd fonds niet zullen afwijzen. Wij ho pen, dat evenals vorig jaar de gemeente Waalwijk een goed liguur zal slaan ten opzichte van andere gemeenten in on ze provincie. ARBEIDSBUREAU. WAALWIJK. Vraag en aanbod. Worden gevraagd: Enige metselaars. Volslagen schilders. Leerling schilders. Enige timmerlieden Een machine-bankwerker, te vens plaatwerker. Randendoornaaier. Een bekwaam stikmeester. Een bekwaam modelleur. Een flexible aflopper. Aankomende jongens voor le- derwareniabriek. Opzichters voor goudmijnen in Zuid-Afrika. Magazijnbediendé voor meu- belhandel. Enige jongste bedienden voor kantoor en magazijn. Leerling perser voor fijnstrij- kerij. Een leerling slagersknecht. Meisjes voor confectie-ate- liers. Schoenstiksters. Lederwarenstiksters. Geroutineerde handschoenen- stiksters. Dagmeisje Dag- en nachtdienstbode Strijksters voor fijnstrijkerij. Bieden zich aan: Een aankomende analyst. Een aankomend timmerman. Leerlingen machine-bankwer kers en leerling auto-mon teur, beiden met opleiding N ij verheidsschool. Div. machine-bankwerkers. Twee ervaren stikmeesters voor schoenfabriek. Handzwikkers. Machine-zwikkers. Zoollederstanzers. Overleersnijders. Afmakers. Houtenhakken-zetters. Een hulpmodelleur. Leerling schoenmachine-mon teur. Arbeiders voor zwikkerij en finish-afdeling. Jeugdige schoenfabrieksarbei ders Afd. Zwikkerij. Enige chauffeurs. Een mandenmaker. Een magazijnbediende. Diverse landarbeiders tuindersknechten. Ilulparbeiders, grondwerkers en opperlieden. Een correspondent in vreem de talen. Een boekhouder. Geroutineerde verstelnaaister. Enige thuisstiksters. Enige jongste vrouwelijke kantoorbedienden. Een verkoopster. Aanmelding dagelijks tus sen 912 uur op het Arbeids bureau Waalwijk, Grotestraat 339, tel. 63. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Waal wijk op Donderdag 29 Juni 1950 om 7.30 uur ten gemeen tehuize. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. Van de Ged. Staten. a. Goedgekeurd raadsbe sluit van 23 Febr. 1950 tot aankoop van grond tussen de Mr. v. Cooth- straat en de Kerkstraat, van C. J. J. M. Witlox. b. Goedgekeurd raadsbe sluit van 23 Febr. 1950 tot verkoop van bouw terrein aan de Wilhel- minastraat aan W. H. Vesters. c. Koninklijk goedgekeurd raadsbesluit van 30 Mrt. 1950 tot wijziging van de leges verordening 1950. d. Goedgekeurd raadsbe sluit van 26 April 1950, nr. 51, tot wijziging der begroting 1949. e. Goedgekeurd raadsbe sluit van 25 Mei 1950, nr. 52, tot wijziging dei- begroting 1949. f. Goedgekeurde gemeen te- en bedrijfsbegrotin- gen voor 1950. g. Uitnodiging intrekking raadsbesluit van 2 Febr. 1950, nr. 17, tot wijzi ging der begroting 1950. h. op het raadsbesluit van dan- 1950» nr. 3, tot wijziging der begroting 1950. 3. Voorstel tot onderhandse verpachting van sportter rein. 4. Voorstel inzake kasgeld voorziening. 5. Wijziging begrotingen 1949 en 1950. onder couvert aangeboden en namens het personeel een zil veren cigarettenkoker. Ten huize van de jubilaris werd de avond van deze ge denkwaardige dag door het personeel en directie gezellig doorgebracht. RA, RA, HOE KAN DAT? Zaterdagmiddag kwam een huilend meisje bij de politie aangifte doen dat haar fiets die (niet op slot) voor apo theek Nijman stond, gestolen was. Maar wat bleek later? De „gestolen" fiets stond voor het ziekenhuis en de fiets van de dokter, die voor het zie kenhuis moest staan, had een standplaats gekregen voor apotheek Nijman. Daarmee waren de moeilijkheden op gelost, maar het raadsel „hoe" bleef. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: hond (pincer); bankbiljet; damesshawl; drie bruinlederen portemonnaies; rdod-bruine vulpen; armband. Verloren: blauw lederen portemonnaie; grijze vlupen; zilveren armbandje; vulpen in etui; bril in etui; broche met blauwe steen; blauwe zakdoek; blauw jasje. MA FEEST IN DE VERLENGDE HOOFDSTRAAT. Zaterda gwas er ^eest in de V erlengde Hoofdstraat en als het daar feest is, dan is stemming en gezelligheid, leut en gijn Het gehele stel was bijeen in de. ver sierde buphonia-zaal om 't wijk jes te vieren van de gouden hruiloit van het echtpaar Valk- v Nuenen, dat eveneens het ge hele feest meemaakte. De jonge- ll!1 JU de buurt hadden voor een goede muziekband gezorgd en ge tooid met kleurige mutsen en o~Wie"ge hoedjes, gaf het geheel Nota van aanmerkingen fe",. .,te,ijke aanblik bij al die op het raadsbesluit war, I vr°,1Ji<e gezichten en stemminas mi i\WijrkbeW°ners- Het feestco mité heeft weer eens deugd van zgn werk gehad. en Indertijd is door de ge meenteraad van Waalwijk een voorstel van B. en W aangenomen tot het bouwen van een aantal industrie-hal len in onze gemeente, om daardoor kleinere of middel grote industrieën aan te trek ken. er de bewoners van Kaatsheuvel nog wel even op at tent maken, dat Woensdagavond jaarlijkse Anjercollecte weer wordt gehouden met medewer- King van on2e beide muziekcorp sen Euphonia en Apollo en de dames van de Zangvereniging Bel Canto. Wij vertrouwen dat memand op deze vooravond van de kermis de bussen, die met een •sympathiek gebaar zullen voorge leefd 7rde"' met onverschil- gheid zal negeren. De actie gaat heelTde Pr°Vi,nciaaI Comi* en heeft de sympathieke steun van de Commissaris van de Koningin Deze bekendmaking is gel dig tot en met 1 Juli 1950. Het Arbeidsbureau verstrekt ook inlichtingen aan adspi- rant-emigranten. heer en mevrouw Greve-Gla- vimans en familie hun geluk wensen kwam aanbieden, be vonden zich o.m. Burgemees ter en Mevrouw Lambooy, Ds. Jens, Pastoor v. d. Erekel, Kapelaan Kraanen, vertegen woordigers van Kerkeraad en Kerkbestuur der Ned. Herv. Gemeente te Baardwijk, van de Harmonie „St. Jan", van Liedertafel en Gemengd Koor „Tot Bloei der Toonkunst", van de Bouwvereniging, het fabriekspersoneel, zaken-rela ties, vele buurtbewoners en vrienden. Ook wij bieden het krasse gouden bruidspaar, dat zich nog in een goede gezondheid verheugen mag, onze harte lijke gelukwensen aan. WEER THUIS. Ook Vrijdag was er weer vreugde in v.m. Baardwijk. Toen kwam Huz. H. C. 'de vos van het Laageinde, die met de „General J. H. Mc Rae" was gerepatriëerd, thuis uit Indonesië. Behalve de vele gewone blijken van meeleven kreeg ook hij Zaterdag een serenade van de harmonie. Nu van „St. Crispijn", waar van de gerepatriëerde lid is. Door omstandigheden is aan uit plan nooit uitvoering ge- P.v^i Wij constateren dit leit alleen maar om te zeggen aat wij dit toch wel erg jam mer vinden. Als men ziet wat Den Bosch met dergelijke in dustrie-hallen bereikt, als men eens 'n kijkje neemt in Uden, dat door de bouw van indu strie-hallen de industrialisatie dezer gemeente in korte jaren verrassend heeft kunnen tot stand brengen, dan moet men toch tot de conclusie ko men dat een dergelijke onder neming geen experiment voor onze gemeente meer zou zijn neen, een groot belang voor het aantrekken van andere industrieën, misschien kleine re, die vooral „mannen-ar beid vragen. Berichten uit Uden en an dere plaatsen spreken van gunstige ervaring, maar het geen we dezer dagen lazen over Oudenbosch, bracht er ons. toe deze vraag weer eens openlijk aan de orde te stel len. In Oudenbosch n.l. is be sloten tot het bouwen van een industrie-hal waar zal worden ondergebracht een televisie- apparatenfabriek, een voor r cu, van de meubelfabriek Kappelhof I Laa<"hoven, J. Mosselveld en T te bchiedam en in een be- v "hoeven werden herkozen Zïf 7geinee^rs vandê Z! schillende gemeenten. De gelden van het Anjerfonds worden mo menteel uitsluitend aan culturele ookeonze9en Waarv°or ook onze muziekcorpsen in aan werking kunnen komen. t Was Zondag feest bij DESK al werkte dan het weer in de voormiddag niet mede om stem ming te brengen. Om half negen was geheel DESK in de St Jo- zefsparochie verzameld om de H Mis voor de overledenen, opge dragen door de geestelijke advi seur, pastoor de Klijn, bij te wo nen en in een algemene H. Com munie de zegen van God over het werk der vereniging af te smeken. Aan de goedverzorgde koffie tafel in het clubhuis bij de heer Bert"s v Berkel aan den Horst, eden zich de hongerige magen te goed, waarna om half elf d jaarvergadering onder leiding van de vice-voorzitter, de heer W v Nieuwstadt. een zeer vlot ver hoop had. De verschillende huis houdelijke punten gingen onder de hamer door zonder een enkele be merking. Dc aftredende bestuursleden de heren P. van Laarhoven, A. Op verzoek van het gouden bruidspaar, dat de herdenking van hun 50-jarige echtvereni ging gaarne tot een intiem amiliefeest wilde beperken, hebben wij tevoren in onze redactie-kolommen geen bij zonderheden hierover ver meld. Ook de buurt, de har monie en zangverenigingen ie anders gewoon zijn zulk een feest naar buiten meer luister bij te zetten, hebben aan het verlangen van 't gou den paar gevolg gegeven en ei geen uiterlijk feestvertoon van gemaakt. Dit alles heeft echter niet verhinderd dat het algemeen geacht gouden bruidspaar van al e zijden blijken van harte lijk medeleven mocht ontvan gen. Dit kwam vooral tot uiting tijdens de druk bezochte re ceptie j.l. Zaterdagmiddag ten huize van het gouden paar en uit de vele bloemstukken van andere blijken van belang stelling die werden aangebo den. Onder de velen die de Met de „Goya", die vermoe delijk 29 Juni a.s. aankomt, komen de Sergeant-Majoor en Mevrouw P. Brouwers-Klerkx naar huis. De familie Brou wers verbleef ruim 2% jaar m Indonesië. De heer J. M. Tj. den BurgerRes. Kapitein C. C. 41e Pionier Park Compagnie -e Bandoeng, hoopt begin Juli fv'.'.n.a een bijna 5-jarig ver blijf in de tropen, per troe pentransportschip „General Harry Taylor" via Amster dam, alhier N. Parallelweg 115 te repatriëren. Vrijdagmorgen heeft er een aanrijding plaats gehad in de Grotestraat te v.m. Besoijen tussen twee personen-auto's. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor, er werd alleen enige materiële schade aangericht. INBRAAK. In de nacht van Donderdag op Vrijdag is er een inbraak gepleegd bij de heer Van S. aan het Westeinde. Er werd een som geld ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. staande komt de metaalwa- renfabriek Legro uit Rotter dam. Wij menen daarom te mo gen vragen of de tijd niet ge komen is om nogmaals te on derzoeken of men thans met gunstig resultaat het besluit van de gemeenteraad tot het bouwen van industrie-hallen zou kunnen gaan uitvoeren. ZILVEREN DIENSTJUBILEUM. Op Donderdag 22 Juni was bet 2o jaar geleden dat de beer Johan Verhoofstad in dienst trad bij de firma M Bergmans Zonen, „Luxy"- Schoenenfabriek alhier. In het bijzijn van het vol tallige personeel werd de ju bilaris op de fabriek door de directie gehuldigd, waarbij gewezen werd op de plichts betrachting en de zorg waar mede de jubilaris 25 jaren lang zijn werk bij de firma had verricht, en de hoop uit gesproken dat de firma Berg mans nog lange jaren van zijn werk en toewijding ge noegen zal mogen belyeven De heer v. Seters huldigde hem namens het personeel, prees zijn kameraadschap en zag in de samenwerking van de jubilaris en het overige personeel een voorbeeld, om door onderlinge samenwer king de taak van werknemers zodanig te vervullen dat daar voor een hechte band met de werkgevers zou ontstaan, die de groei van de industrie en het welzijn van alle betrok kenen zal bevorderen. Namens de directie werd aan de jubilaris een geschenk de vacature A. Kleijsen werd aan gevuld door de verkiezing van de heer J. de Rooij. De elftalcommissie werd sa mengesteld uit de heren P. van Laarhoven, J. Dingemans, J. Mos selveld en P Vloemans. In de controlecommissie werden benoemd de heren M. v. Esch, G. de Nijs en J. Groenendael. Ge namiddag werd met enkele wedstrijden tussen junioren gezel- gekort DESK 10 ontving een SCO elftal Uit Oosterhout en bleef daarvan met niet minder dan /~0 de baas, terwijl DESK SCO elftal, dat met 5—1 werd afgestraft. Na het Lof stelde zich in de Hoofdstraat tegenover de kerk een hele stoet op. om een propa. gandatocht door de voornaamste straten te maken en naar 't Sport park op te marcheren, waar een wedstrijd zou volgen tegen een Haagse club, de Quick Stepps. Ge stoet was samengesteld uit: Harmonie Euphonia, de Meisjes- gymnastiekverenigina KGV, de DESK junioren, de DESK senio ren, het DESK bestuur en leiders met daaraan aansluitend alle Des- sers. Het was een hele stoet, die de belangstelling van geheel Kaatsheuvel had. Voor de grote voetbalwedstrijd, die bij aankomst op het Sportpark volgde, werd het eerste elftal van de DESK junioren gehuldigd om het beha len van het districtskompioen- schap. doch hierover en over de avondfeestviering iets in ons vol gend nummer. ouders der leerlingen van de mu ziekschool waaraan een openbare les verbonden was. Achtereenvol gens werd door elk der leerlingen een nummertje ten beste gegeven op accordeon, piano of viool. Met belangstelling werd door een zeer waarderend gehoor het spel der kinderen gevolgd en er mocht worden geconstateerd dat ver schillende leerlingen, muzikaal be gaafd, heel wat vorderingen sinds de vorige les gemaakt hebben. Het programma bood heel wat afwisseling en vooral het geza menlijk optreden van een 5-tal reeds enigszins gevorderde accor deonisten en enige accordeon- en piano-duo's vielen zeer in de smaak. Met een enkel woordje werd verklaring gegeven en de mede werking der ouders gevraagd bij de studie der teerlingen. Kermis Kaatsheuvel. Met de opbouw der kermis is reeds een aanvang gemaakt als dit nummer verschijnt. Het ruime kermisterrein wordt weer geheel bezet met attracties voor groot en klein. Het amusement voor» de groten zal echter weer hoofdzake lijk in de zalen te vinden zijn, die in ware feest-etablissementen her schapen zijn en waarin bekende bands met volledige bezetting dé danslustigen tot een dans zullen lokken. In verschillende café's is dansmuziek op orgels van de nieuwste constructies te horen. Het gaat weer kermis worden. Laten we hopen, zoals we reeds jaren gewoon zijn, in stemming, doch in eer en deugd. Schoolreisjes. De eerste kermisdag maken de jongens van de St. Jan- en St. Bernardusschool hun schoolreis, en bet is dit jaar niet zo maar een reisje. De St. Jansschool gaat er met een bezfetting van ongeveer 100 man reeds om half acht op uit om over Den Bosch en Utrecht naar Schipho1 te reizen en daar een kijkje te nemen op alles wat deze grote luchthaven te zien geeft. IT Daa wordt over Halfweg naar ijmuiden doorgereisd, waar de grote Oranjesluizen in het Noord zeekanaal in ogenschouw zullen worden genomen en bij goed weer enige tijd aan het strand verpoosd zal worden. Over Haarlem gaat dan dé tocht verder naar Noord- wijkerhout waar afgestapt wordt bij het grote Krankzinnigenge sticht, dat onder leiding staat van de Eerw. Broeders van Liefde. Langs Leiden en Den Haag gaat het dan naar Rotterdam, waar na tuurlijk de beide tunnels een be zienswaardigheid voor de school jeugd vormen. Over Dordrecht en de verkeers- brug bij Lage Zwaluwe gaat dan verder de reis, die heel wat leer zaams biedt in de richting van Kaatsheuvel, waar men omstre'eks half tien hoopt te arriveren. De jongens van de Bernardus- school maken de reis in omge keerde richting, doch brengen geen bezoek aan Ijmuiden, maar nemen in plaats daarvan een kijkje op de nieuwe inrichting, welke onlangs 'i1 Zeist door de Broeders van Liefde geopend is. Thuis uit Indonesië. Vrijdagavond arriveerde korp Mosselveld uit de Verlengdfe Hoofdstraat na volbrachte dienst tijd in Indonesië weer in de ouder lijke woning, die keurig versierd en verlicht een hartelijk welkom toeriep aan de gerepatrieerde. De buurt gaf veel belangstelling met vlaggen, bloemen, geschenken en ook R.K. Thuisfront gaf acte de presence. Het muziekcorps uit de Marktstraat, dat trouw zijn op wachting maakte, kwam ook hier met enkele vrolijke marsen stem ming brengen. Oudersavond. Zaterdagavond werd er een oudersavond gehouden voor dé De Dreefstraat gcëlectrificeerd. Werd onlangs geschreven over een mogelijke electrificatie van de Dreefstraat, thans is die droom, van de talrijke bewoners aldaar, werkelijkheid geworden. Het is dan eindelijk, al mag het dan toch nog spoedig betekenen, zover ge komen. Dreefstraat en met haar geheel Berkdijk is nu bedeeld met de modernste en meest efficiënte uit vinding. Dank zij eigen initiatief en doorzettingsvermogen zijn zij als het ware uit éen „licht-misère" verlost. Het licht is natuurlijk zeer voornaam, maar ook van de 1 andere technische vindingen, met

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2