BERKDIJK DE LENBSÏHMÏ Waalwijkse en Langstraatse Courant Schiedammer is het meest gewild L00N-0P-ZAND Belasting-moeilijkheden. ÜRIINEN ELSHOUT HAND ELS- BEMIDDELING Bloeiend smokkelbedrijf tussen Soerabaja en Singapore AMSTERDAMSCHEBANK INCASSO-BANK WAALWIJK VRIJDAG 30 JUNI 1950 Uitgever Waal wijk se Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN ECHO m HEI ZUIDEN 73e JAARGANG No. 26. Abonnement 15 cent per week 1.95 per 1 wartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties spéciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. SS. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO' Soerabaja, Juni 1950 Er blijken ontzaglijke voorra den jenever voorhanden te zijn in Soerabaja en Semarang, voorra den waar men op het ogenblik blijkbaar geen weg mee weet. En in Singapore, waar de regering van Malakka hoge accijnzen heft op spiritualiën; heerst grote dorst, aangezien een borrel daar bijna niet meer te betalen is. Ziehier de reden waarom er plotseling een bloeiende smokkelhandel is*ont- staan, die via Djakarta naar Sin gapore wordt bedreven en waar bij de smokkelaars gebruik ma ken van het feit, dat de regering van Indonesië door gebrek aan vaartuigen en personeel wel ge dwongen is de hand te lichten met de controle van de scheepvaart tussen de eilanden. Zo is hier 'n avontuurlijk bedrijf ontstaan, dat maandelijks vele duizenden fles sen jenever clandestien naar Ma lakka uitvoert. „ZWARTE" BORRELS ZIJN GOEDKOPER. In Singapore beleeft men nu de werkwaardige situatie, dat in de café s „zwarte borrels voor een goedkopere prijs kunnen worden geleverd dan de gewone drank. Schiedammer is op het ogenblik het meest gewild in Singapore en de hier verblijvende Hollander wordt prettig verrast als hem de keuze wordt gelaten tussen de verschillende bekende Nederland se jenevermerken De herkomst van deze Hollandse jenever is 'n publiek geheim en men aarzelt niet alle bijzonderheden te vertel len. Er bestaan in Djakarta grote en kapitaalkrachtige smokkelaars- kongsies, die er hun bedrijf van maken jenever op te kopen. Dit is een volkomen legaal bedrijf. De jenever is voornamelijk af komstig uit Soerabaja en Sema rang en wordt gewoon per trein naar Djakarta vervoerd. De smok kelaarskongsie betaalt prompt in Indonesische munt, waarna de jenever naar Banka wordt ver voerd, waar ze wordt opgeslagen. De voorraden daar moeten groot genoeg zijn om alle bewoners van Banka verscheidene jaren lang permanent boven hun theewater te houden. Maar men heeft er an dere bedoelingen mee. Men maakt gebruik van de duisternis van maanloze nachten om de jenever naar Tandjong Pinang over te brengen, waar op de afgesproken plaatsen de agenten van de smok kelaarskongsies gereed zijn om de smokkelwaar in ontvangst te ne men. JENEVER ONDER HET IJS. Het Nederlands product wordt heerlijk koel gehouden. Dat gaat op de volgende maniervissers schepen uit Malakka, varende on der Engelse vlag, doen dagelijks Tandjong Pinang aan. In de Ri- ouw-Archipel kopen zij vis op, die in ijs verpakt naar Singapore wordt gebracht. Het ijs wordt door deze schepen meegenomen uit Singapore. Onder deze vis sersboten zijn er verscheidene die de smokkelhandel als nevenbedrijf uitoefenen, En voordat ze in Tandjong Pina vis in hun sche pen laden, worden de flessen je never onder het ijs verstopt. Daar bovenop wordt dan de vis gestort, vervolgens worden de luiken gesloten. De visserssche pen keren dan naar Singapore te. rug, waar de douane aan boord komt. Maar de controle is bijna niet mogelijk, ze heeft in elk ge val zulk een oppervlakkig karak ter, dat men tot nu toe nog nooit jenever in beslag heeft genomen. Ten hoogste worden door de con troleurs een paar flessen „gevon den", waarover door de verbaas de vissers verder geen woord wordt vuil gemaakt. Voor de rest hoeft niemand te worden omge kocht, hetgeen de mogelijkheid schept de jenever „goedkoop" te houden, ondanks de behoorlijke winst, die er op deze manier ge maakt wordt. Bovendien is er nog het voordeel van het grote koersverschil tussen de Indonesi. ische gulden en de Straitsdollar van Malakka. Koopprijs en trans portkosten worden door de smok kelaarskongsies in Indonesisch geld betaald, de verkoopprijs echter wordt in Straitsdollars vol daan en ook de vissers krijgen hun beloning in Straitsdollars. In Djakarta is tengevolge van deze smokkelhandel de prijs van de borrel, die toch al hoog was, nog meer gestegen. De oorzaak hiervan moet worden gezocht in de opkopers die overal de toko's „afgrazen" en voortdurend op zoek zijn naar jenever, die ze voordelig aan de smokkelaars kongsie overdoen. De toko-hou ders, die zich aanvankelijk ver baasden over de plotseling zo sterk toegenomen vraag, hebben zodra ze begrepen wat er achter stak, de prijs naar boven wat af. gerond. Zodat thans in Djakarta door degenen, die een fles jenever voor eigen gebruik willen kopen, een aanmerkelijk hogere prijs moet worden neergeteld. KHilffrïïiibB-iiïfl*' ériejau:!® D.E.S.K.-Feest. In een goed gevulde, gezellig aangeklede Euphonia-zaal, werd Zondag 1.1. de feestavond gehou den ter ere van het 20-jarig be staan van D.E.S.K. De avond werd geopend met een huldiging van Pastoor Rietra bij gelegenheid van zijn benoeming tot Pastoor van de Parochie Berndijk. De vice-voorzitter richtte zich in de volgend'e woorden tot de nieuw benoemde Pastoor: Zeer Eerwaarde Heer Pastoor Rietra, Het Bestuur van de R.K.V.V. D.E.S.K. heeft gemeend om deze avond, die in het teken staat van de viering van het 20-jarig be staan, te moeten benutten om U, Pastoor Rietra, te huldigen, bij gelegenheid van Uw benoeming tot Pastoor van de parochie Bern dijk. Het is echter met gemengde ge voelens dat ik hier voor U sta. Enerzijds verheugen wij ons na tuurlijk met U dat U pastoor ge worden zijt, maar anderzijds bete kent het toch voor ons een af scheid van U. Kapelaan Rietra en D.E.S.K. hoorden nu eenmaal bij elkaar. Dat was in de loop der jaren zo omstreken deed bij de opstelling van haar jaarlijkse dagreis een goede greep door een bezoek aan de Moka kinderschoenfabriek op haar program te zetten. Om 10 uur was het gezelschap reeds in Kaatsheuvel en direct werd met de bezichtiging van de fabriek begonnen. Onder de deskundige leiding van de heer v. Mosselveld werd de gehele fabriek onder de loupe genomen en aangezien het gehele gezelschap bestond uit leken op schoenengebied volgde ieder het productieproces met verbazing en waren de vragen niet van de lucht. Na dé gebruikelijke koffie bij de heer J. van Dun en een mooie speech van de leider van het ge zelschap, waarin hij liet uitkomen dat zij allen wat geleerd hadden, ging het gezelschap zeer voldaan in de touringcars om hun reis te vervolgen richting 's-Bosch. RECTIFICATIE. In het blad van Maandag 26 Juni werd in het bericht over de electrificatie van de Dreefstraat o.m. vermeld, dat de firma s mmmi AAA MOOI SUCCES. Op het Zondag j.l. te Boxtel gehouden muziek-concours onder jury van de heren Bisselink en Jan Heerkens, behaalde de heer Ties v. Wanrooy uit Kaatsheu vel de eerste prijs met op 3 pun. ten na het maximum aantal en tevens 't hoogste aantal punten van 't concours. Het trio T. v. Wanrooy, Mej v. Loon (Waalwijk) en H. Spa pens behaalde de eerste prijs met op 10 punten het maximum aan tal punten. Rest ons nog te vermelden dat bovengenoemde personen leerlin gen zijn van de heer P. C, van Ierst^ uit Waalwijk. De Kermis is ingezet. Reeds Woensdagavond was er een echte kermisstemming in Kaatsheuvel. Op en rond het ker misterrein heerste een gezellige drukte, doch ook de café's had den deze avond niet over be langstelling te klagen. En geen wonder, want overal werden dé z.g. kermispotten gelicht en naar we vernemen is er in 't afgelopen jaar druk gepot, dus daar kon een glaasje op gedronken worden. Meen nu echter niet, dat deze spaarcenten als kermisgelden be steed worden. Zeker, zonder de kermispot zou de Kaatsheuvelse kermis een strop voor de exploi tanten zijn, doch moeder de vrouw weet het wel zo te leiden, dat ér voor zus een kleedje, voor broer een pakje en voor de an deren ook iets nuttigs en noodza kelijks eerst wordt afgénomen. Dat er verder kermis van ge houden wordt is zeer begrijpelijk r-^11 r'-HriTi^ uirfSWMWIl en ook best te verantwoorden, zo lang alles in stemming en in pas sende vreugde geschiedt, waarover we over 't algemeen niet hebben te klagen. Kaatsheuvelse T eiiniskampioenschappen Van Zaterdag 15 tot en met Zondag 23 Juli a.s. zullen op de baan bij Hotel Restaurant Eupho- nia de Kaatsheuvelse Tenniskam pioenschappen 1950 worden ge houden. Het tournooi wordt ge organiseerd door de tennisclub „SMASH" en is toegankelijk voor de leden van de ter plaatse ge vestigde tennisclubs. Tot uiterlijk 11 Juli worden de inschrijvingen ingewacht bij de wedstrijdleiding, Verlengde Hofdstraat 21. Het wedstrijdcomité is samen gesteld uit de heren M. v. Nieuw- stad, H. van Nieuwstad en A. Schalken. Het tournooi omvat Dames en kel, Heren enkel. Dames dubbel, Heren dubbel en gemengd dubbel spel. Dc Kajotters en de Kermis. Donderdag de eerste kermisdag gaan de Kajotters een grote fiets tocht maken naar Oirschot (Wit te Bergen) Eindhoven (Kape laan Vogels) Heeswijk (Kas teel) en andere plaatsen, onder leiding van Wim Damen. Vrijdag volgt een zeer interes sante excursie naar de Leesten- fabriek in Tilburg, eveneens per fiets. Vrijdag 7 Juli moet vrijgehou den worden voor een „bonte" maandvergadering met avondspel achter café Vughts. Voorlichting iiizulie liet lietnlingk- en goederenverkeer met het buitenland. Wij zijn l' behulpzaam hij het zoeken van nieuwe afzetmoge lijkheden. gegroeid en zo was het ook goed. U was steeds vol belangstelling, vooral natuurlijk naar de presta ties van ons eerste elftal dat U meermalen op haar uitwedstrijden vergezelde. Uw opwekkend'e- woorden, onder de rust gesproken, als de gemoederen dikwijls al te verhit waren, of als een neder laag dreigde, zullen wij nooit ver geten. Dat U ook in de tweede helft van deze competitie, toen DESK in groot gevaar verkeerde ste'eds overal present waart, typeert U ten volle als de ware geestelijke vader van onze mooie club. Ver der mogen wij U natuurlijk voor al niet vergeten als de bouwer van ons prachtig sportpark, waar we allen als het ware een twee de tehuis gekregen hebben en dar, dank zij Uw onvermoeide arbeid binnenkort uit zal groéien tot wel licht het mooiste en het grootste sportpark van hét gehele land. Gelukkig mijnheer Pastoor, dat U benoemd bent in de Parochie Berndijk, zodat we durven hopen dat U toch nog een supporter en vriend van DESK zult blijven. Een vriend die ons, daar twijfelen we geen ogenblik aan, nog dik wijls met raad en daad zal steu nen. Mag ik U dan, mijnheer Pas toor, namens de R.K.V.V. Desk en de Supportersclub Desk deze Engelse klok aanbieden als blijk van onze waardering voor Uw omvangrijk werk verricht in dienst van de sport in het algemeen en van de voetbalver. Desk in h'et bijzonder. Lang leve Pastoor Rietra. Pastoor Rietra, getroffen door deze spontane hulde, kon niet na laten een kort woordje tot Zijn dierbare club te spreken. Hij had altijd met groot genoegen al die jaren zijn taak vervuld, omdat hij in Des een organisatie zag, die een heilzame invloed kon uitoefe nen op de jeugd in Kaatsheuvel. Hij spoorde allé leden aan een drachtig dezelfde weg te blijven bewandelen en alles in het werk te stellen om Desk tot nog grotere bloei te brengen. Hij gaf de Des- sers de zekerheid, dat, al was hij dan Pastoor in Berndijk, hij hen nooit zou vergeten en dat zij op zijn steun konden blijven rekenen. Een machtig applaus was het bewijs, dat deze uitlating in goede aarde was gevallen. Na nog even bij dé grote Desk-familie vertoefd te hebben verlieten de beide Ad viseurs Euphonia, waarop direct de dansvloer in beslag genomen werd en de avond verder door gebracht werd in gezelligheid, dans, muziek, voordracht en zang, waaraan medewerking werd ver leend door het Toneelgezelschap Ons Genoegen-Desk. Het éinde kwam te vroeg van deze goed geslaagde Desk-feest dag. Moka Kinderschoenfabriek in het middelpunt der belangstelling. Een reisvereniging uit Brielle en Beekmans en Jos de Brouwer dc buizenaanleg binnenshuis hadden verzorgd. Foutief werd hier ver. meld de fa. Jos de Brouwer. Niet deze, maar de fa. Markus uit Kaatsheuvel heeft zich verdien stelijk gemaakt. Wij hopen door dit abuis de heer G. Markus niet het minst te kort te hebben ge daan. BILJARTWEDSTRIJD T.O.K.—K-O.T. Ter gelegenheid van de electri ficatie van de Dreefstraat werd de B. V. „Krijt op tijd" uit Kaats, heuvel door de plaatselijke vere niging „Trouwe Opkomst uitge nodigd om een biljartwedstrijd te spelen. De partijen hadden de volgende uitslagen car. brt. h.s. gem. 1. J. v. d. Kaa, KOT 150 9 78 16.66 1. Thé. Netten, TOK 100 9 30 11.11 2. C. Netten* TOK 97 12 24 8.08 2. W. Soeterboek, KOT 150 12 34 12.50 3. A. Snoeren. TOK 100 16 39 6.25 3. W. Kamp, KOT 114 16 38 7.12 4. H. Snoeren, KOT 135 15 36 9.~ 4. A. Snoeren, TOK 71 15 21 4.73 5. J. v. Gorkum, TOK 100 22 22 4.54 5. P. Vloemans, KOT 130 22 30 5.90 De ver. KOT speelde dus steeds met 50 car. voorgift, uit gezonderd H. Snoeren, déze moest 35 car. meer maken. Het algem. gem. van TOK was 6.32, wat 'n uitzonderlijke prestatie voor hen betekent, wat echter te danken is aan Th. Netten, beter bekend als „Dokter Jansen", die na een ziek bed van 2 jaar op deze eerste wedstrijd met 11.11 gem. uit de bus kwam. Dat wordt wat in de competitie. J. v. d. Kaa zorgde voor de beste prestatie van KOT door met een gem. van 16.66 te spelen met een h.s. van 78. Het alg. gem. van KOT was 9.18. Het geheel had een uiterst vlot verloop met tot slot een intiem avondje. BRAND. Woensdagmiddag omstreeks half vier brak plotseling brand uit in het bovenhuis van de heer P. v. Wanrooy. Vermoedelijk door onvoorzichtigheid met een zak crèpe-afval ontstaan, verspreidde het vuur zich met een zodanige snelheid, dat onmiddellijk de plaatselijke brandweer te hulp ge roepen moest worden. Het gehele bovenhuis brandde uit, terwijl de benedenverdieping door het in tens werk van de brandweer nog gespaard kon blijven. Omstreeks 5 uur was men de brand mees ter, nadat men voordien nog waardevolle papieren had kun nen redden. Dit is in enkele maanden tijd de tweede brand die deze familie teistert en ook nu werd weer aan zienlijke schade geleden. De brandweer verdient een ex tra pluim, allereerst voor 't voor treffelijk blussingswerk doch meer nog voor 't vroegtijdig ter plaat se zijn. De nood-sirenes loeiden nog, toen de brandweerauto al gereed stond. AANRIJDING. Maandagmiddag vond bij de bocht van de Dongenseweg naar de Roei een aanrijding plaats, die wonder boven wonder zonder persoonlijke ongelukken afliep. Een personenauto, eigenaar W. A. uit Kaatsheuvel, naderde van uit de richting Kaatsheuvel, toen gelijktijdig de vrachtwagen van de Boerenbond vanuit Dongen in de bocht verscheen. W. A. pro beerde nog met het stuur naar rechts uit te wijken, maar greep mis, zodat de linkervoorzijde te gen de vrachtwagen botste. De personenauto werd van voren to. taal ingedrukt, zodat nogal veel averij te noteren viel, terwijl de vrachtwagen slechts enige schade aan de bumper kreeg. Aan de ge ringe snelheid is het te danken, dat er gelukkig geen ernstige per soonlijke ongelukken gebeurd zijn, alleen liep W. A. een bloeduit storting in de knie en een geringe kneuzing aan de borst op. DE LOONSE KERMIS. Bij het verschijnen van dit blad is de Loonse kermis reeds in vol- le gang van Donderdag tot en met Zondag. De dagelijkse zor gen zijn weer eens aan kant ge- zet en de spaarpotten verdeeld. Velen gaan met deze dagen een reisje maken, waaronder ook de schoolkinde-en der hoogste klas, terwijl anderen zich vermaken met dansen enz. Traditiegetrouw ga ven de beide harmonieën Don derdag een matinee voor haar le den en donateurs, terwijl vandaag „De Echo der Duinen" haar be gunstigers zal vergasten op jolijt en vermaak. Het matinee bij de Kon. Harm. Sophia's Vereniging werd ver zorgd door de bekende humorist Willy" en het Brabants Cabaret Ensemble „De Variantenwel ke tevens het dansprogramma verzorgden, terwijl bij de harmo nie Concordia „De vrolijke jon gens uit 's-Bosch geëngageerd wa ren voor het matinée en een pri ma orgel het dansgedeelte ver zorgde. Bij de zangvereniging „De Echo der Duinen" traden op nie mand minder dan de bekende hu morist „Guus Keddy en de „Zin gende Zeeman' (Wim Kuppen) terwijl de dansmuziek werd ver zorgd door de „The Ragtime Band". Op het Oranjeplein zijn tal van vermakelijkheden opge bouwd, waar groot en klein zich kunnen vermaken met draaimo lens, luchtschommel, cake-walk enz. enz. Wanneer de weersom standigheden het toelaten, zal het dus weer als vanouds druk lopen, omdat deze kermis ook van om liggende plaatsen als Tilburg graag bezocht wordt. Viert dus vrolijk feest in opgewekte stem ming. KOSTEN VAN VERWERVING. (Vervolg). Voor ieder, die in dienst betrekking is, worden de kos ten van verwerving gesteld op 100.per jaar. Verdient men 5000.dan wordt de aanslag ook al heeft men geen kosten berekend naar 4900.In sommige geval len vervalt de aftrek van 100.echter toch geheel of gedeeltelijk. tvan men aantonen dat men meer kosten heeit dan luu, aan kunnen üie meeruere kos ten worden aigetrokken. neel't men aus J 2oU.kos ten, dan is de meerdere af trek S 150. Uver het algemeen is het erg moeilijk voor eon „loon trekker" om aan te tonen dat nij meer kosten heeft. Ben Doekiiouding noudt hy er niet op na en quitanties zijn niet aitijd over te leggen, specu leren op een groot geloot van de zijde der pelasting-autori- teiten is niet erg succesvol, vandaar dat men meestal nul op het rekest krijgt. Up 6 September 1949 heeft de Minister van u'inancièn 'n weinig zalf op de wonde ge legd. Aan de heren Inspec teur werd 't volgende sennj- ven gericht: „(1) Naar aan de Minister gebleken is, ontstaan nog al eens moeilijkheden met be trekking tot het vaststellen van de kosten van verwer ving van de opbrengst van dienstbetrekking en van an dere regelmatig uitgeoefende functies buiten loondienst. (2) Aangezien de belas tingplichtigen waar het hier om gaat, doorgaans geen nauwkeurige administratie voeren, veroorzaakt het vor deren van bewijs met betrek king tot deze kosten veelal onevenredig veel moeite aan de belastingplichtigen en de belasting-administratie. Bo vendien plegen personen als hier zijn bedoeld, bij hun aan gifte nogal eens beroepskos ten te vergeten en dan geeft IN MEMORIAM. Maandag overleed in het zie kenhuis te Helmond onze oud dorpsgenoot de Edelachtbare heer G. v. d. Wildenberg, in de ou derdom van 46 jaar. Met een ge vaarlijke, maar geslaagde opera tie heeft men zijn leven niet meer kunnen redden. Hij was op jeug. dige leeftijd al een geziene figuur in ons dorp, en niets was hem liever dan studeren en de noden van anderen te verzachten door in alle eenvoud hulp te verlenen. Als volontair kwam hij op het gemeentehuis van Loonopzand en wist zich op te werken tot eerste secretaris der gemeente Heer Hu- gowaard, waarna hij enkele jaren geleden werd benoemd tot burge meester te Bakel. Voor de oor log was hij tevens commandant van de plaatselijke Bijz, Vrijw. Landstorm, terwijl hij in verschil lende verenigingen leidende func ties bekleedde. Tijdens de oorlog hebben zijn familie en zijn gezin vele slagen te verduren gehad, daar door zijn ondergrondse bemoeiingen hij zelf en zijn vrouw door de Duitsers naar een concentratiekamp wer den getransporteerd, vanwaar zij beiden weer zijn mogen terugke ren om hun arbeid, zowel in het maatschappelijk- als in het ge zinsleven te hervatten, wat ech ter maar van korte duur heeft mogen zijn. De overledene laat zijn vrouw met 8 kinderen achter, terwijl zijn vader voor ongeveer vier weken ten grave werd ge- het tot nog meer ontstemming aanleiding dan anders, indien op niet vergeten postjes wordt beknibbeld. (3) Het is daarom de wens van de Minister, dat ter beperking van moeilijkheden op de volgende wijze wordt gehandeld ten aanzien van personen die inkomsten als vorenbedoeld genieten en ten aanzien van wie aannemelijk is, dat aan die gezamelijke in komsten kosten van verwer ving (niet zijnde kosten van regelmatig reizen) verbon den zijn van meer dan 100.- per jaar. (4) Het bedrag van de kosten van verwerving, ande re dan die van regelmatig reizen in rechtstreeks ver band met het verwerven van de inkomsten, wordt zonder nader aantonen van de zijde van de belastingplichtige, ge steld op 5% van de gezame lijke inkomsten in kwestie, met een minimum van 120.- en een marimum van 600.-. De in de vorige zin uitgezon derde reiskosten worden ui teraard bovendien afgetrok ken, voor zover zij op de ge wone wijze aannemelijk wor den gemaakt. (5) Onder de hiervoor ge noemde kosten van regelma tig reizen zijn ook de uit het regelmatig reizen voortvloei ende verblijfkosten inbegre pen." Heeft iemand met een sala ris van 12.000.behalve zijn reis en verblijfkosten, nog 150.aantoonbare kosten, dan mag hij aftrekken: verwervingskosten 5% 600.— reis- en verblijfkosten stel 500. totale aftrek J 1100. terwijl hij in werkelijkheid maar 650.kosten heeft. Kan men aantonen dat men meer onkosten heeft dan 600.per jaar (en dat geldt toch voor bijna alle vertegen woordigers, reizigers enz.) dan maakt men natuurlijk geen gebruik van bovenstaan de regeling. Van Loon. (Wordt vervolgd). !l.LU lL-. Anjer-actie 1950. Het plaatselijk Anjer-comité, met aan het hoofd Burgemeester Snels, is zeer actief geweest en heeft, met medewerking van di verse plaatselijke verenigingen voor a.s. Zondag een mooi pro gramma uitgewerkt. Om 2 uur trekt O.L.Vr. Schuts, 'tezamen met de landelijke rijver- eniging „De Echo" door Elshout en Drunen. Daarbij zal gecollec teerd worden en zullen speldjes ten verkoop worden aangeboden. Om 6.30 uur trekken de har- moniën, zanverenigingen en gym- nastiekver. vanaf verschillende punten in onze gemeente naar het terrein achter de noodkerk. Om 7 uur begint op dit terrein een groté non-stop-uitvoering van muziek- en zangnummers, gym nastiek- en vendeldemonstraties, enz. door de diverse plaatselijke gezelschappen. Er staat de burgerij bij gunstig weer dus een mooie dag te wach ten en het Anjerfonds zal er on getwijfeld wel bij varen. Nederlaag tournooi. Ter gelegenheoid van het 20- jarig bestaan van de biljartver eniging E.E.B.C. te Elshout, wordt door genoemde biljartclub een ne- derlaagtournooi uitgeschreven. Tevens zal dan ook een barak concours en vogelpik worden ge houden, waarvoor verschillende waardevolle prijzen beschikbaar zijn. Het tournooi zal beginnen op 7 Augustus a.s. en er zal over band dragen, en voor zijn jongste broer die in 1942 door de Duitsersnaar Buchenwalde werd gebracht en vandaar niet meer terug is geko men, ook juist Maandag in alle eenvoud een lijkdienst is gehou den in de parochiekerk van Loon opzand. Het moge een troost zijn voor de familie dat alleen God beschikt naar Zijn Wil en zijn de beproevingen zwaar, alleen Hij kan ze verlichten. Dat zij rusten in vrede. worden gespeeld. Het reglement is in het clublokaal ter inzage. Op Zaterdag en Zondag wor den geen wedstrijden gespeeld. Voor die speler die zijn tegen stander de grootste nederlaag toe brengt is éen extra prijs beschik baar gesteld, n.l. een biljartqueu. Bij gelijke aankomst telt de hoog ste serie van die partij: indien dan nog gelijk beslist het lot. Verschillende verenigingen zijn reeds tot deelname uitgenodigd. Zij die nog geen uitnodiging ont vangen hebben, kunnen alsnog in schrijven. De biljartliefhebbers staan weer mooie dagen te wachten. Anjerdag. Ter gelegenheid van de te hou den Anjerdag op Zondag 2 Juli in Drunen en Elshout, zal O.L. Vr. Schuts haar medewerking verle nen en a.s. Zondag in volle uit rusting in optocht door Drunen en Elshout trekken. De leden van O. L. V. Schutse worden allen zon der uitzondering des middags te kwart over één in de schutska- mer verwacht, van waaruit men zal afmarcheren. Allen dus op tijd aanwezig. In Elshout zal getrokken wor den: Heusdenseweg, Mariëndonk- straat, Heusdenseweg, Kerkstraat, Kapelstraat en over de Zeedijk naar Drunen, terwijl in Drunen de route verder zal worden be paald. Bedevaart O. L. Vrouw 's-Boscli. Zondag 9 Juli zal O.L.V. Schuts deelnemen aan de Omgang ter eré van de Zoete Moeder van den Bosch. Hieraan zal zij deelnemen in haar geheel en geheel uitgerust met de nieuwe folklorische opstel ling. Rome-reis. Adr. van Logten Jzn. is door het lot de gelukkige geworden om de R.K.J.B. te vertegenwoordigen bij Z. H. de Paus. Geslaagd. Op het te Eindhoven gehouden examen slaagdé onze dorpsgenote mej. Riek v. d. Wiel voor cou- peuze. Zij genoot haar opleiding bij de modevakschool van Iersel te 's-Bosch.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 1