WA&LWYK Om trots up te zijn ïii.VE R DRUNEN flVBi BEWAAR DIT LIJSTJE 1 N EEN ADVERTENTIE DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 30 JUNI 1950. BOOSDOENER. Het verlangen van iedere vrouw gaat uit naar een toiletgarnituur in Gero-Zilver, het onmisbare sieraad voor haar toilettafel, waaraan zij dagelijks vreugde beleeft. Daarom is het zo prettig, dat er nu weer keus gemaakt kan worden uit een tiental Gero-garnituren in prijzen variërend van f 39.— tot f 70. Uw Gero-leverancier zal U gaarne inlichtingen verstrekken. Verkennershoeden - Welpenpetjes en Truitjes. Verkennerskousen - Padv. Fluiten en Riemen. Padv. Messen - Zakmessen - Rugzakken - Veldflessen Wasbakjes - Wateremmers - Plunjezakken - Slaap zakken - Bordjes - Bekers - Mokken - Bestekken - Zonnebrillen - Kompassen - Dekenspelden - Dubbele Bagagetasien - Boterdozen - Kampeerpannen-Zeep- dozen Kampspiegeltjes - Kleerhangers - Kampschopjes en Bijltjes. Tentonderdelen - Khaki en Witte Petjes. Luchtkussentjes - Zwembroekjes - Primus e/a Kook- toestellen alsmede onderdelen daarvoor. Khaki Hem den - Khaki Broeken - Geruite Hemden - Diverse soorten Poloshirts - Tino shirts. Dames Vacantiekle- ding - Badkleding etc. etc. etc. etc. WINKEL: STATIONSSTRAAT 120 Tel. 597 Kantoor Tel. 404 Brandmeester - Secretaris. Sectie I. Motorpioeg: 1 Onderbrandmeester (te vens pl.v. Sectie-comman dant); 2 Hoofdbrandwachten; 11 Brandwachts 2e klas. Slangenwagen no. 1 (bij Wed. Dr. v. Seters): 1 Hoofdbrandwacht (com mandant); 1 Brandwacht le klas; 3 Brandwachten 2e klas. Sectie Iï. 1 Onderbrandmeester (Sec tie-commandant). Slangenwagen no. 2 (bij Th. Kouwenberg, Grotestraat) Slangenwegen no. 3 (bij II. v. Bladcl, Bosscheweg); Slangenwagen no. 4 (Wolfs- hoek). Het personeel van elk dezer slangenwagens bestaat uit "t zelfde personeel, als genoemd bij slagenwagen no. 1. Sectie III. 1 Onderbrandmeester (Sec tie-commandant). Slangen wagen no. 5 (bij A. Pulles, Heustlenseweg); Slangenwagen no. 6 (bij Ouu- gemeentchuis, Kerkstraat); Slangenwagen no. 7 (bij Jos Klijn. Kapelstraat). Het personeel dezer slan genwagens bestaat eveneens uit de bij slagenwagen no. 1 genoemde manschappen. Het totale personeel bestaat thans uit 54 man. Het totaal der jaarlijkse vergoeding zou bedragen 973.—. De raad ging met het voor stel accoord. 18. In de salaris-verorde ning der gemeente werd op verzoek van Ged. Staten een ondergeschikte wijziging aan gebracht. 19. De begrotingen 1949 en 1950 werden op een aantal punten gewijzigd. Die voor 1949 waren van onderge schikte aard. Die voor 1950 hielden o.a. verband met de bebossing van gronden, gelegen nabij de Pessert en de Klinkert in D.U.W.-verband, waarvoor B. en W. verzochten het niet- gesubsidiëerde gedeelte be schikbaar te stellen. De juis te kosten konden nog niet worden medegedeeld, daar 't werk aan de Klinkert nog niet geheel klaar was. Een andere wijziging betrof het uitdiepen en verbreden van sloten in het Herptse Ven en de Kievitswaard. Dit werk, dat al lang op het program stond maar nog niet was uit gevoerd, is 19 Juni in D.U.W.- verband ter hand genomen. B. en W. verzochten de be nodigde gelden voor de kos ten van 13.500, voorzover ze niet werden gesubsidieerd door het rijk, beschikbaar te stellen. Z.h.st. ging de raad met t voorstel accoord. 20. Betreffende punt 20 gaven B. en W. de volgende toelichting: Zoals Uw Raad vermoede lijk bekend is, is in 1940, bij de bouw van het gemeente huis, door de inwoners van Drunen ten behoeve van het nieuwe raadhuis een ge schenk aangeboden in de vorm van een groot gebrand schilderd raam. Na de ont vangst van dit geschenk wa ren de tijdsomstandigheden van die aard, dat besloten werd voorlopig het glas in lood niet aan te brengen, doch dit tot rustiger tijden' uit te stellen. Als gevolg van deze beslissing zijn alle on derdelen volledig gespaard gebleven. In verband met de plaats gehad hebbende ver bouwing van het gemeente huis echter, is het niet moge lijk het glas op de oorspron kelijke daarvoor bestemde plaats aan te brengen. De op zet nu is dit te bestemmen voor de ramen in de nieuwe x-aadzaal. Zoals begrijpelijk zullen hiervoor veranderingen aan het glas moeten worden aangebracht. De ramen in de raadzaal immers wijken aan zienlijk af van het thans ver vallen grote raam in de west gevel van het gemeentehuis. Door de maker van het ge brandschilderd raam, dhr. A. C. Ninaber van Neyben, is thans opgaaf van kosten ge daan voor de verandering van het glas. De verandering omvat: het pas-maken van het bestaande glas in lood; in het onderdeel „tuinbouw" de grondpartij bijmaken; het vak „schoen maken" passend maken op draairaammaat, dus aan vier zijden kleiner maken en op nieuw in lood zetten; daar boven dakpartij bijmaken. Een gedeelte van het glas rechthoekig beglazen met lichte kleuren door grisaille beschildering aansluitend ma- kon cian de ondervakken; met in elk raam 4 grote en 14 kleine medaillons. Het bovenstaande dient om U enig inzicht te geven in de uit te voeren werkzaamhe den. De door dhr. Ninaber ver strekte prijsopgaaf beloopt een bedrag van ƒ1100.In deze prijs is niet begrepen 't plaatsen van het glas, steiger- kosten en vervoer. Waar het- jammer zou zijn het gebrandschilderd glas thans niet te benutten en de opgegeven kosten, blijkens in formatie, heel billijk zijn te achten, stellen B. en W. voor het hiervoor nodige crediet wel te willen toestaan. De raad ging hiermee z.h.st. accoord. Na de behandeling van punt 21, reclames schoolgeld, werd nog een punt aan de agenda toegevoed: tegemoet koming ii) de kosten voor de drinkwatervoorziening in het perceel Wed. Oerlernans- Groenewoud. Het betreffende voorstel werd na bespreking aangenomen. Door een jammerlijke sa menloop van omstandigheden zijn wij niet in staat een vol ledig verslag van deze raads vergadering te geven en moe ten wij met bovenstaand overzicht volstaan. AFSCHEID BIJ TIMTUR. T.B.C.-DUI VEN VLUCHT De Postduivenvereniging „Vre desduif te Drunen en „De Zwa luw" te Vlijmen zullen op 9 Juli a.s. een duivenwedvlucht vanuit Duffel (België) organiseren en tevens 'n duivenspeldcollecte ten bate van de plaatselijke t.b.c.- verenigingen. Er is een comité van aanbeveling gevormd, waar in diverse H.H. Pastoors, Burge. meesters, doktoren en andere no tabelen zitting hebben. Teneinde het financiële resultaat voor het goede doel zo gunstig mogelijk te doen zijn, heeft het wedvlucht comité, behalve op de duiven- liefhebbers, ook een beroep ge daan op de burgerij om door het schenken van geldelijke bijdragen of geschenken en het steunen van de speldjesverkoop aan het wel slagen mede te-werken. Moge dit beroep niet tevergeefs zijn. Het verzuim wegens ziekte in hét bedrijfsleven in Nederland is viermaal zo groot als vóór de oorlog. De minister van financiën 'houdt vast aan 15 huurverho ging: in de Kamer vroeg men 20 Korea. De hoofdstad van Zuid-Korea, Seoel, is Woensdag in handen der communistische le gers gevallen. Zowel Engeland als Australië hebben hun vloot in de Japanse zee ter beschikking van Amerika gesteld. Syric. Bij een brand in de benzine-opslagplaats Homs, ten Noorden van Damascus, zijn 280 mensen om het leven gekomen. Er zijn meer dan 1000 gewonden. Nederland. H.M. de Konin gin en Prins Bernhard zijn voor nemens eind September een offi ciéél bezoek te brengen aan de provincie Friesland. Een éénpersoons straaljager van de luchtstrijdkrachten is j.l. Woensdagmiddag bij Schiermon nikoog in zee gestort. De piloot kwam om het leven. Frankrijk. Henri Queuille is voor de tweede keer binnen 24 uur tot kabinetsformateur be noemd. ZONDAGSDIENST 2 Juli 1950 Dr. Laugemeijer. Apotheek: Geers. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 2 Juli 1950. 10 uur: Ds. W. L. Jens. GESLAAGD. Aan de Technische Hoge school te Delft slaagde voor het propadeutisch examen, eerste gedeelte, de heer Jan Gragtmans, alhier. ZILVEREN KLOOSTERFEEST. Op 16 Juli a.s. hoopt ds Eerw. Zuster Godefrido in 't St. Teresiagesticht alhier de dag te herdenken dat ze 2a jaar geleden in het klooster trad. Zuster Godefrido, die al meer dan 25 jaar in het on derwijs werkzaam is, is mo menteel verbonden aan de M U.L.O.-school. Daarom zal het feest, behalve kerkelijk, ook een beetje door de leer lingen van deze school ge vierd worden. SUCCESSEN. Op het Landjuweel van de K.A.R., dat Zondag in Boxtel werd gehouden, behaalde de toneelgroep van de Waalwijk- se Kajotters een prijs in de goudban van de jonge arbei ders. De heer Schapendonk be haalde de eerste prijs in het vérspringen met aanloop. Donderdagmorgen om kwart voor elf heeft de heer P. Treffers, bedrijfsleider bij de Timtur, officiéél afscheid ge nomen van directie en per soneel wegens zijn heengaan. Toen de heer Treffers, voor het eerst in 44 jaar te laat, met zijn familie was binnen gekomen, nam als eerste het woord de directeur, de heer J. Klijberg. In de 44 jaar dat de heer Treffers bij Timtur was werkzaam geweest, had hij er 6 doorgebracht als leer ling en daarna was hij 38 lange jaren bedrijfsleider ge weest. De heer Klijberg noemde hem de ziel van hei technisch gedeelte. De grond legger van het bedrijf was de heer B. Timmermans geweest, daarna was de heer Raming gekomen en toen de heer Klijberg zelf. Van alle drie was de heer Treffers de rech terhand geweest. Ook zelf had de heer Klijberg altijd pret tig met hem samengewerkt. Jarenlang, verklaarde de directeur, had hij tegen deze dag opgezien, omdat hij be sefte dat de heer Treffers ei genlijk onmisbaar was. Hij had' het fabrikaat, dat onder de oorlog veel had geleden, weer omhoog gebracht, zodat Timtur weer vooroorlogse kwaliteit en kwantiteit lever de. De heer Klijberg hoopte in de heren Klerx en Sluy- mers goede opvolgers gevon den te hebben. De heer Treffers had een groot voordeel: hij volgde al tijd een strakke lijn en week daar nooit van af. Hij had 'n moeilijke positie als schakel tussen directie en personeel, maar hij had steeds zijn plicht gedaan. Zijn voorkeur voor goed personeel was ook be kend en dat maakte de heer Treffers niet gemakkelijk voor degenen die niet zo ijve rig waren. Zijn werken en streven zouden altijd in dank bare herinnering blijven. De heer Klijberg achtte het ge lukkig dat de scheidende be drijfsleider nog zo fit was en wenste hem een prettige en aangename oude dag. Als blijk van hulde van de aandeel houders bood hij hem een ge schenk onder enveloppe aan. Tot slot dankte de directeur hem namens aandeelhouders cn personeel voor alles wat hij gedaan had. De tweede spreker was de heer Klerx. één der nieuwe bedrijfsleiders. Hij dankte zijn voorganger voor de prettige samenwerking. In enkele ja ren had hij hem leren kennen als een mens voor wie ieder een waardering had en die steeds werkte om Timtur op een hoger plan te brengen. De heer Klerx wenste de heer Treffers toe dat hij nog lang van zijn pensioen zou kunnen genieten. De heer Baars sprak na mens 't hoger personeel. Ook hij dankte voor de prettige samenwerking. Bijna al de genen die hij vertegenwoor digde waren tussen de 20 en 35 jaar bij Timtur werkzaam en het speet hun dat deze sa menwerking nu eindigde. Als penningmeester van het pen sioenfonds hoopte hij nog lang de maandelijkse toelage voor de heer Treffers te kun nen uitbetalen. Mede namens de heren Sluymers, Vink, Ba- taille en Klerx bood de heer Baars een geschenk aan. De heer L. v. Drunen was de tolk van de chefs. Hij bracht aTier dank over voor de medewerking, al was die niet altijd gemakkelijk ge weest. Maar met overleg was het altijd in orde gekomen. Ook hij bood een geschenk aan. De heer de Gouw sprak na mens het hele personeel en bracht de heer Treffers dank voor de wijze waarop hij door zijn activiteit in moei lijke tijden veel arbeiders aan het werk had gehouden. Als een stoffelijk blijk van waar dering ging aan deze woor den een cadeau vergezeld. Mej. v. Engelen vertolkte de dank van het kantoorper soneel in poëtische bewoor dingen, die wij hier niet in proza kunnen weergeven. Ze hielden in ieder geval hulde in, een belofte en een bede dat de heer Treffers nog lang plezier van zijn pensioen zou mogen hebben. Bloemen zet te hieraan kracht bij. De heer Vink, penningmees ter van het Ziekenfonds, hul digde de heer Treffers als voorzitter van dit fonds. Dank zij hem, was het de laatste jaren steeds in stijgende lijn gegaan. Blijkbaar na veel aar zelingen en moeite had ook het fonds een cadeau gevon den voor zijn voorzitter: een reis-nécessaire. De wens voor een prettige oude dag en dank voor alles, vergezelde dit ge schenk. Tenslotte sprak de heer Thonus namens de vertegen woordigers, die ook wees op de grote verdiensten van dhr. Treffers. Een geschenk en bloemen drukten hun dank baarheid en waardering uit. De scheidende bedrijfslei der zelf sprak een kort dank woord. Het viel hem zwaar deze werkkring te verlaten en hij was diep getroffen door de hulde. Hij dankte voor de woorden, de cadeaux, de sa menwerking en de goede ven- standhouding. Hij spoorde aan die te bewaren, opdat Timtur' zou groeien en bloei en. De heer Klijberg dankte hij speciaal voor de instelling van het pensioenfonds. De directie achtte deze dag wel zo belangrijk dat ze het personeel voor de rest van de dag vrij gaf. Alvorens de af scheidsbijeenkomst eindigde, kreeg ieder nog de gelegen heid om de heer Treffers per soonlijk de hand te drukken. In Hotel Ver wiel werd een receptie gehouden, waarop veel relaties van de heer Treffers afscheid kwamen nemen. Tot slot werd de scheidende en familie aldaar door de di rectie een diner aangeboden. R.K. H.B.S. A cn B TE WAALWIJK. Uitslag eindexamen afdeling A. GESLAAGD. A. Buijkx, J. Buijkx, C'n. Klerkx, F. Pulles en H. Verhoeven te Waalwijk C. Brands cn A. van Riel te Loonopzand J. van Griethuysen te Waspik A. van der Made te Made M. Sandbergcn te Geertruiden- berg E. Spce, Th. Spee, J. van der Wiel en C. Willems te Drunen. Afgewezen Geen. PERSONENVERVOER PER TREIN IN DE langstraat OPGEHEVEN. De minister heeft zijn goed keuring gehecht aan de plan nen der directie der Nederl. Spoorwegen en zo zal met 1 Augustus a.s. het reizigers- vervoer op de lijn s-Bosch Lage Zwaluwe worden opge heven. De krachtige pogingen ten deze door onze Kamer van Koophandel, de gemeentebe sturen e.a. hebben dus geen succes gehad en de Langstraat wordt eens te meer aan zich zelf overgelaten. De vervoers- toestanden en verbindingen, naar en door de Langstraat worden dus steeds erbarme lijker en dat in een tijd dat men allerwege poogt tot meer industrialisatie en handel te komen. In elk geval is er in deze streek gedaan wat mogelijk was om dit nieuwe onheil te voorkomen; of dit van alle betrokken instanties gezegd kan worden, is een andere vraag. Ondanks deze nieuwe tegen slag zullen wij Langstraters niet versagen. Het goederenvervoer gaat (voor hoelang) door. ALWEER EEN_ Zekere K. heeft bij de po litie aangifte gedaan dat er al meermalen onder zijn kip pen was huisgehouden door een hond. Zes van deze arme dieren waren al aan zijn moordlust ten offer gevallen. Momenteel wordt er jacht ge maakt op de onverlaat. WAALWIJK. Geboren Maria B dv F J de Boer-Dett- mers Maria P dv D Timmer mans-Pol Josephina A M dv L F J van Roosmalen-Bruns Willem A zv J Timmermans-Wil lems te Sprang-Capelle Fran- ciscus E P H zv J J Dingemans- Donders Petronella A E dv C Verhoeven-van Gent Josijna A dv Z J Molegraaf-Kruijf te Sprang-Capelle Cornelia W M dv F C P Snels-van der Zanden Maria M J dv J M Vugts-Span Gerarda C M dv A Damen- van Warirooij te Loonopzand Wilhelmina J M dv W C Nieuw koop-de Folter Johanna G M dv A Sche'erman-van Well. Overleden Gene. Huwelijks-aangiften J. P. Pulles 23 j te Nijmegen en W Duquesnoij 25 j te Waal wijk. Huwelijken J. A. van Seist 27 j en C J Schafer 28 j beiden te Waalwijk J de Jong 28 j te Loonopzand en C H Span 22 j te Waalwijk G L Carpaij 31 j te Empel en Meerwijk en P N van Spaandonk 28 j te Waalwijk H J Blok 24 j en C E A Muis 22 j beiden te Waalwijk J P Willemse 37 j en P W J Pullens 28 j beiden te Waalwijk. Ingekomen H Suk van Coevorden A J van Loon van Hoogeloon ca. J Leijsten van Drunen J M Beunis van Loonopzand M Wennekes van Amersfoort J M E Werkman van Tilburg C M Wensveen van Velsen L P Baly van Curasao J H v d Broek van Dussen AM Rob ben van Emmen B N Geer- dink van 's-Bosch. Vertrokken G van Muilekom naar Tilburg HL van Woensel naar Den Haag B Kanters en gezin naar Eethen C H Span naar Loon opzand C T H M Bos naar Zeist. .ervaardigd van zilverwit Qero metaal, hecht verbonden met een zivare laag zuiver zilver £tn mtnitnletiliid qaiantie. Alle benodigdheden van WAALWIJK VET EEN UITRUSTING VAN: Wij verhuren ook LUCHTBEDDEN en KAMPEERTENTEN. in dit blad heelt voor eenieder grote waarde, omdat dit blad in Waalwijk, de Langstraat en omgeving ALGEMEEN gelezen wordt.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 3